Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

ΑΧ με την γαλοπούλα είχα τρομερό πρόβλημα δεν άντεχα ούτε σε τοστ για τον άντρα μου να την βάζω μου μύριζε πάρα πολύ! Τώρα λίγο καλύτερα αλλά νομίζω πως παίζει ρόλο και η μάρκα της γαλοπούλας, κάποιες με ενοχλούν ενώ άλλες όχι!!!

 

Όντως παίζει ρόλο το έχω παρατηρήσει κι έλεγα ότι μόνο εγώ έχω θέμα και μου μυρίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 31 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Τώρα με την εγκυμοσύνη εννοείς ή γενικά; Πάντως ολα τα σφολιατοειδη είναι ότι χειρότερο... νόστιμα μεν αλλά ανθυγιεινα φουλ.. καλύτερα να προτιμήσεις μία κουρού ολικής αν θες κάτι σε τυρόπιτα.. 😉 πάντως εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ταράξει τα γεμιστά τσουρέκια με σοκολάτα... Τώρα προσπαθώ να προσέχω περισσότερο.. 

Γεμιστά τσουρέκια σοκολάτας, υπέροχα δεν λέω αλλά σε μία εβδομάδα 10 κιλά μας βλέπω να παίρνουμε🤣!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλώς ήρθες!!!!Εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ, καλώς σας βρήκα. Συγχαρητήρια και για τον γάμο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Ρε κορίτσια τι τρώτε για πρωινό, πείτε καμία ιδέα, έχω στερέψει από ιδέες και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου.

Δεν μπορώ να τρώω πολλές μέρες τ ίδιο πρωινό γιατί με αηδιάζει μετά!

Δημητριακά, ψωμί με μέλι, τοστ με χυμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Γεμιστά τσουρέκια σοκολάτας, υπέροχα δεν λέω αλλά σε μία εβδομάδα 10 κιλά μας βλέπω να παίρνουμε🤣!!!

Ουυυυυυυ.... Άνετα... Τουλάχιστον να τα πάρουμε προς το τέλος όχι από τώρα.. 😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Χαχα..  τουλάχιστον αυτές είναι από τις "καλές" μπάρες σε σχέση με κάτι φιτνες κλπ.. 😛

Πάντως έχει και παν εύκολες συνταγές για μπάρες κορίτσια στο ίντερνετ, με την πρώτη ευκαιρία που θα είμαι λίγο χαλαρή θα κάνω για να έχω και σπιτικές και εννοείται πως θα πάω να πάρω τις μπάρες που πρότεινε η @touloumpitsa για έκτακτη ανάγκη.

Η κουμπάρα μου που γέννησε πριν λίγους μήνες ασχολούταν πάρα πολύ με υγιεινά snack σε όλη την εγκυμοσύνη, οπότε θα μάθω καμία υγιεινή συνταγή και θα πω και σε εσας !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna Tsak είπε:

Πάντως έχει και παν εύκολες συνταγές για μπάρες κορίτσια στο ίντερνετ, με την πρώτη ευκαιρία που θα είμαι λίγο χαλαρή θα κάνω για να έχω και σπιτικές και εννοείται πως θα πάω να πάρω τις μπάρες που πρότεινε η @touloumpitsa για έκτακτη ανάγκη.

Η κουμπάρα μου που γέννησε πριν λίγους μήνες ασχολούταν πάρα πολύ με υγιεινά snack σε όλη την εγκυμοσύνη, οπότε θα μάθω καμία υγιεινή συνταγή και θα πω και σε εσας !!!! 

Φτιάξε κ τη συνταγή που έβαλα παραπάνω... Είναι πεντανόστιμες..  και μπορείς να λιώσεις κ σοκολάτα υγείας να ρίξεις από πάνω.. ανεβαίνουν λεβελ.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Γενικά είμαι λίγο περίεργη με το θέμα φαγητό...από πολύ μικρή...τώρα με την εγκυμοσύνη έχω φάει κάτι κουφά που πριν ούτε να τα μυρίσω αλλά που πήγα  ας πούμε προχθές να πάρω ψωμί του τοστ μια αναγούλα με τα ολικής την είχα...

Όπως επίσης πήρα φράουλες... την μια μέρα τις τσάκισα...μου έτρεχαν τα σάλια και την επόμενη δεν τις ήθελα άνοιγα το ψυγείο και μου μύριζαν και τις σιχάθηκα...

Γενικά παρατηρώ όμως ότι η αποστροφή μου σε φαγητά τώρα είναι λίγο αόριστη...δεν θέλω να βλέπω burger ας πούμε ενω πριν τα έτρωγα φουλ...

Εγώ αυτό το έπαθα με τα γλυκά, ότι έχει να κάνει με γλυκά!

Σκέψου ότι πριν την εγκυμοσύνη μπορούσα να ζήσω μόνο με γλυκά, τρελή γλυκατζού, ακόμα και τον καφέ μου τον έπινα τέρμα γλυκο, έπειτα με έπιασε μια αηδία με τα γλυκά αφού όλοι χάζεψαν, μου έφερε ο άντρας μου προφιτερόλ στο σπίτι και δεν άγγιξα καν το κουτί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Δουλεύω έξι μέρες την εβδομάδα πρωί - απόγευμα πλην Δευτέρας και Τετάρτης που τα απογεύματα δεν δουλεύω αλλά θα κάνω τις δουλειές του σπιτιού...

Έχω φάει σπιτικές και ήταν όντως πολύ νόστιμες αλλά δεν έχω ιδιαίτερα ελεύθερο χρόνο...

Αυτή η δουλεία θα μας φάει, εγώ σαν ελεύθερος επαγγελματίας φεύγω από το σπίτι 6:30-7:00 και γυρνάω κατά τις 6 το απόγευμα!!! Που να βρω όρεξη και κυρίως δύναμη μετά!!

Συν τις δουλείες σπιτιού και το μαγείρεμα για την επόμενη μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ αυτό το έπαθα με τα γλυκά, ότι έχει να κάνει με γλυκά!

Σκέψου ότι πριν την εγκυμοσύνη μπορούσα να ζήσω μόνο με γλυκά, τρελή γλυκατζού, ακόμα και τον καφέ μου τον έπινα τέρμα γλυκο, έπειτα με έπιασε μια αηδία με τα γλυκά αφού όλοι χάζεψαν, μου έφερε ο άντρας μου προφιτερόλ στο σπίτι και δεν άγγιξα καν το κουτί!

Αχ πως το έπαθες αυτό; Κι εγώ θέλω... Νομίζω δε θα συμβεί ποτέ αυτό σε μένα.. μπορώ να ζήσω μόνο με γλυκά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως παίζει ρόλο το έχω παρατηρήσει κι έλεγα ότι μόνο εγώ έχω θέμα και μου μυρίζουν...

Σχεδόν σε όλα τα προϊόντα συμβαίνει αυτό, ακόμα και σε συσκευασμένο χυμό το έπαθα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna Tsak είπε:

Αυτή η δουλεία θα μας φάει, εγώ σαν ελεύθερος επαγγελματίας φεύγω από το σπίτι 6:30-7:00 και γυρνάω κατά τις 6 το απόγευμα!!! Που να βρω όρεξη και κυρίως δύναμη μετά!!

Συν τις δουλείες σπιτιού και το μαγείρεμα για την επόμενη μέρα! 

Κι εγώ δικό μου κατάστημα έχω και σε καταλαβαίνω...που να δεις τις μέρες που πρέπει να κάτσω και παραπάνω για να βγούν κάποιες παραγγελίες ή όταν έχω παραλαβές σε κάποια προιόντα...δράμα...

Αλλά τι να κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ουυυυυυυ.... Άνετα... Τουλάχιστον να τα πάρουμε προς το τέλος όχι από τώρα.. 😝😝

Νομίζω τον τελευταίο μήνα πραγματικά θα σκάσω στο φαγητό!!!

Πάντως μέχρι στιγμής δεν μπορώ ούτε τις μερίδες που έτρωγα παλιά να φάω, τρώω τα μισά και νοιώθω λες και έχω φάει ένα ταψί μόνη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Φτιάξε κ τη συνταγή που έβαλα παραπάνω... Είναι πεντανόστιμες..  και μπορείς να λιώσεις κ σοκολάτα υγείας να ρίξεις από πάνω.. ανεβαίνουν λεβελ.. 😉

Την είδα υγιεινή και εύκολη σίγουρα θα την κάνω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Αχ πως το έπαθες αυτό; Κι εγώ θέλω... Νομίζω δε θα συμβεί ποτέ αυτό σε μένα.. μπορώ να ζήσω μόνο με γλυκά... 

Και εγώ δεν πίστευα ότι θα μου συμβεί ποτέ🤣🤣

Ήλπιζα να κρατήσει μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης αλλά νομίζω πως υποχωρεί σιγά σιγά😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dioni20 είπε:

Όντως παίζει ρόλο το έχω παρατηρήσει κι έλεγα ότι μόνο εγώ έχω θέμα και μου μυρίζουν...

Θα κάνω λίγο διαφήμιση τώρα, αλλά εγώ παίρνω την Creta Farms Χωρίς που δεν έχει καθόλου πρόσθετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Εγώ αυτό το έπαθα με τα γλυκά, ότι έχει να κάνει με γλυκά!

Σκέψου ότι πριν την εγκυμοσύνη μπορούσα να ζήσω μόνο με γλυκά, τρελή γλυκατζού, ακόμα και τον καφέ μου τον έπινα τέρμα γλυκο, έπειτα με έπιασε μια αηδία με τα γλυκά αφού όλοι χάζεψαν, μου έφερε ο άντρας μου προφιτερόλ στο σπίτι και δεν άγγιξα καν το κουτί!

Τυχερή είσαι. Πρέπει να προσέχουμε και το ζάχαρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Είμαι 15w και 4d, πριν 4 ημέρες ειχα λίγα καφέ και μου τα έδωσε προληπτικά είπε για να βοηθήσει τον τράχηλο να είναι κλειστός 🤔

Α οκ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Και εγώ δεν πίστευα ότι θα μου συμβεί ποτέ🤣🤣

Ήλπιζα να κρατήσει μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης αλλά νομίζω πως υποχωρεί σιγά σιγά😭

Ααααχχχ .... Όλα τα καλά κρατάνε λίγο... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η troia είπε:

Θα κάνω λίγο διαφήμιση τώρα, αλλά εγώ παίρνω την Creta Farms Χωρίς που δεν έχει καθόλου πρόσθετα.

Από πόσο % αποτελείται από κρέας ξέρεις; Έχεις δει; Εγώ μόλις άρχισα να κοιτάω συστατικά στα τρόφιμα έπαθα πλάκα... άλλο τα μεγάλα γράμματα που γράφουν από μπροστά κ άλλο τα πραγματικά συστατικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η touloumpitsa είπε:

Όχι άλλος μου έκανε την αυχενική!!! Ένας άνθρωπος φοβερός!!! Ευγενικός, στα εξηγεί όλα αναλυτικά, χαμογελαστός... Πολύ θετική ενέργεια σου μεταδίδει ρε παιδί μου.. σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι..  δούλευε επίσης 10 χρόνια μαζί με τον Νικολαιδη που ανακάλυψε την αυχενική διαφάνεια. Ανυπομονώ να πάω κ για την β επιπέδου εκεί.. 😛 

Πολύ σημαντικό να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και γενικά να είναι ομιλιτικος να σου εξηγεί κτλ. Μπραβο, μπραβο αντε με το καλο και ο Β επιπέδου. ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Εσένα πόσο σου βγήκε; Οπότε καλά είμαστε. Αλλά λογικά αλλάζει όσο μεγαλώνει γιατί εμένα σε μια εβδομάδα είχε αρκετή διαφορά 😀

Τωρα μετράμε αντίστροφα για τη Β επιπέδου. Σκεφτόμουν σήμερα να πάρω να κλείσω αλλα μετα λεω ασε θα με πουν πολύ βιάζεσαι 😀😀😀

Στις πόσες βδομάδες σας είπε για την β επιπέδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Στις πόσες βδομάδες σας είπε για την β επιπέδου;

Εμενα μου είπε από την 18η έως και την 24η. Λογικά γύρω στις 20 θα την κάνω. Δλδ σε κανενα μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλως ηρθες κ Με το καλό το κοριτσάκι σας ! Όλα να κυλησουν καλά να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσυνη! 

Σ ευχαριστώ πολύ καλώς σας βρήκα!να έχουμε μια ανέφελη εγκυμοσύνη!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Πολύ σημαντικό να σου εμπνέει εμπιστοσύνη και γενικά να είναι ομιλιτικος να σου εξηγεί κτλ. Μπραβο, μπραβο αντε με το καλο και ο Β επιπέδου. ☺

Ναι πολύ σημαντικό!!! Με το καλό να την κάνουμε όλες κ να αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...