Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Μια χαρά τότε. Εγώ στον μάρσιπο τον βάζω καμία φορά για να κάνω δουλειές, τις περισσότερες δυσανασχετεί, δύο μου έχει κοιμηθεί. Άντε να ανοίξει ο καιρός να κυκλοφορούμε λίγο πιο άνετα.

Ναι αυτό περιμένουμε! το καλοκαίρι θα ναι στα καλύτερά τους τα μωράκια μας!Για να κάνω δουλίτσες τη βάζω στο ρηλαξ κάποιες φορές κάθεται κάποιες όχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ με καρότσι έχω βγει μέχρι στιγμής λίγες φορές γτ θέλει καλή οργάνωση η έξοδος.θα επιχειρήσω και με μάρσιπο να πάω απλά για περπάτημα και να γυρίσω.παντως κ εμένα ο μάρσιπος λέει να μην έχουμε το ντύσω χοντρά το μωρό, αλλά εγώ θα του βάλω φόρμα εξόδου γτ κάνει κρύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Κι εγώ με καρότσι έχω βγει μέχρι στιγμής λίγες φορές γτ θέλει καλή οργάνωση η έξοδος.θα επιχειρήσω και με μάρσιπο να πάω απλά για περπάτημα και να γυρίσω.παντως κ εμένα ο μάρσιπος λέει να μην έχουμε το ντύσω χοντρά το μωρό, αλλά εγώ θα του βάλω φόρμα εξόδου γτ κάνει κρύο!

Βασικά το καρότσι είναι λίγο θέμα γιατί όταν γυρίζω πρέπει να καθαρίσω τις ροδες. Έξω δεν το αφήνω γιατί θα το κάνουν κρεβάτι οι γάτες. Ενώ με τον μάρσιπο βάζεις μια φόρμα εξόδου και έξω από το σπίτι. Κάποιες βλέπω το κάνουν, οι οδηγίες λένε απαγορεύεται, τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσια περαστικά να είναι όλα!!και για το μωράκι που βγήκε από το νοσοκομείο και για εσάς με covid!εύχομαι όλα καλά!κι εμένα ο μικρός είχε δυσκοιλιότητα και δώσαμε μιλουπα.επισης, επειδή θηλάζω κιόλας εκτός από μπιμπερο, άρχισα να τρώω εγώ βρώμη και με βοήθησε κι εμένα με το εντερο και τον μικρό.για τους κολικούς κι εμείς προβιοτικα παίρνουμε αλλά έχει ακόμα κάθε μέρα στάνταρ ώρα τινάζει τα πόδια του κ μουγκρίζει.μας είπε η παιδιατρος στον τρίτο μήνα τώρα ηρεμούν!για να δούμε...έχετε πάρει τα μωρά να βγείτε μόνες σας με το καρότσι καμιά βόλτα;εγώ τώρα ξεκινάω μόνη μου αν δω καμία καλή μέρα μεταξύ των γευμάτων του τον παίρνω και πάω λίγο να περπατήσω γιατί πολλή κλεισούρα!

Εμείς βγαίνουμε από τη μέρα που 40ίσαμε όταν είναι καλός ο καιρός. Βγαίνουμε οι 2 μας με το καρότσι. Διαφορετικά δεν την παλεύω κλεισμένη μέσα στο σπίτι, αλλά αρέσει και στη μικρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Εμείς έχουμε βγει με το καρότσι τα ΣΚ που είναι ο άντρας μου σπιτι γτ είναι λίγο δύσκολο με το καρότσι να τον βγάζω μόνη μου γτ έχω κάποια σκαλιά για να πάρω το ασανσέρ κ δν είναι εύκολο να ανεβοκατεβάζω μόνη μου το καρότσι . Εμένα κορίτσια ο μαρσιπος δν με βόλεψε καθόλου ! Με πονάει πάλι η πλάτη όταν τον βάζω μέσα! Κ βασικά με το φορμάκι εξόδου δν χωράει το μωρό! Ευτυχως δν τον αγόρασα. Μου τον έδωσε μια φίλη μου! Αύριο θα πάμε βόλτα πάλι. Εμένα κ στο αυτοκίνητο κοιμάται κ στην βόλτα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα με το μάρσιπο, γιατί έχω αφήσει το αυτοκίνητο στους δικούς μου και θα πάω να το πάρω, οπότε δε μπορώ με το καρότσι, γιατί έχει το πορτ μπεμπέ πάνω και δεν μαζεύει εύκολα. Θα σας πω εντυπώσεις όταν επιστρέψουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H βόλτα με το μάρσιπο άρεσε στη μικρή μου πολύ, εγώ όμως προτιμώ το καρότσι. Όμως το μάρσιπο σου δινει μεγαλύτερη ευελιξία να πηγαίνεις σε μέρη με σκαλιά, να μπαίνεις σε μαγαζιά κτλ. Είναι βέβαια κουραστικό για τη μαμά. Επίσης μια χαρά μπήκε η μικρή μου με τη φόρμα εξόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η troia είπε:

H βόλτα με το μάρσιπο άρεσε στη μικρή μου πολύ, εγώ όμως προτιμώ το καρότσι. Όμως το μάρσιπο σου δινει μεγαλύτερη ευελιξία να πηγαίνεις σε μέρη με σκαλιά, να μπαίνεις σε μαγαζιά κτλ. Είναι βέβαια κουραστικό για τη μαμά. Επίσης μια χαρά μπήκε η μικρή μου με τη φόρμα εξόδου.

Σε πιάνει η μέση σου;είναι πιο πολύ για κάτι γρήγορο ένα περπάτημα μια δουλειά να πεταχτεί δεν είναι για πολύ μάλλον ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Σε πιάνει η μέση σου;είναι πιο πολύ για κάτι γρήγορο ένα περπάτημα μια δουλειά να πεταχτεί δεν είναι για πολύ μάλλον ε;

Ναι, πόνεσε η μέση μου, αλλά σκέφτομαι ότι είναι προτιμότερο το μάρσιπο και για μέσα στο σπίτι σε σχέση με το να κρατάς το μωρό αγκαλιά στο σπίτι τις ώρες που έχει εκνευρισμό και θέλει αγκαλιά. Επίσης είναι καλό αν κινείσαι σε μέρη όπου τα πεζοδρόμια δεν είναι κατάλληλα για καρότσι, π.χ. σε συνοικίες του κέντρου της Αθήνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, πόνεσε η μέση μου, αλλά σκέφτομαι ότι είναι προτιμότερο το μάρσιπο και για μέσα στο σπίτι σε σχέση με το να κρατάς το μωρό αγκαλιά στο σπίτι τις ώρες που έχει εκνευρισμό και θέλει αγκαλιά. Επίσης είναι καλό αν κινείσαι σε μέρη όπου τα πεζοδρόμια δεν είναι κατάλληλα για καρότσι, π.χ. σε συνοικίες του κέντρου της Αθήνας.

Όπως είπες το μαρσιπο είναι βολικό γτ έχεις ευελιξία. Ειδικά όταν έχεις να ανέβεις κ να κατέβεις σκάλες καθώς κ τα πεζοδρόμια που είναι ανύπαρκτα κ ακατάλληλα στις περισσότερες πόλεις ! Εγώ προτιμώ ξεκάθαρα το καρότσι γτ ούτε στο σπιτι με βόλεψε το μαρσιπο γτ με πονάνε όλα(μέση,πλάτη ,αυχένας) αύριο θα κλείσω ραντεβού σε ορθοπεδικό γτ πρέπει να ξεκινήσω φυσικοθεραπείες οπωσδήποτε. Ο μικρος είναι βαρύς για τα δικά μου κυβικά που είμαι μικροκαμωμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποια κοπέλα με είχε ρωτἠσει για το μάρσιπο της stokke αν μπορώ να βάλω μόνη μου το μωρό μέσα. Η απάντηση είναι ότι σήμερα προσπάθησα και δεν τα κατάφερα, έπρεπε να με βοηθήσει ο άντρας μου. Θα δω μήπως μπορέσω να βρω έναν τρόπο να το βάζω μόνη μου, γιατί δεν είναι πρακτικό να φωνάζω κάποιον κάθε φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Κάποια κοπέλα με είχε ρωτἠσει για το μάρσιπο της stokke αν μπορώ να βάλω μόνη μου το μωρό μέσα. Η απάντηση είναι ότι σήμερα προσπάθησα και δεν τα κατάφερα, έπρεπε να με βοηθήσει ο άντρας μου. Θα δω μήπως μπορέσω να βρω έναν τρόπο να το βάζω μόνη μου, γιατί δεν είναι πρακτικό να φωνάζω κάποιον κάθε φορά...

Νομίζω ότι είναι θέμα εξάσκησης, αν μπορώ να το θέσω έτσι. Με μερικά βάλε βγάλε στο σπίτι θα συνηθίσεις. Θα πρέπει να ξέρεις τι κάνει κάθε ιμάντας. Εμένα μου έχουν χαρίσει έναν της Babyjorn και έμαθα να τον βάζω και να τον βγάζω μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, εμείς έχουμε βγει 5-6 φορές βόλτα από όταν σαραντησαμε παντα με το καρότσι και τον άντρα μου, μόνη δεν τ έχω προσπαθήσει κάτι τ καρότσι είναι ογκώδη και δεν μ είναι ευκολο! Μαρσιπο δεν έχω πάρει, δεν ξέρω αν με βολέψει γιατί έχω κάτι μικρό θεματάκια με την μέση μου! Και στην βόλτα και στο αμάξι κοιμάται το χαίρεται, αν και θηλαζω έχω πάντα μαζί με νερό και Μπίμπερο μήπως βρίσκομαι κάπου που δεν μπορώ να την θηλασω για να φάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anna Tsak είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εμείς έχουμε βγει 5-6 φορές βόλτα από όταν σαραντησαμε παντα με το καρότσι και τον άντρα μου, μόνη δεν τ έχω προσπαθήσει κάτι τ καρότσι είναι ογκώδη και δεν μ είναι ευκολο! Μαρσιπο δεν έχω πάρει, δεν ξέρω αν με βολέψει γιατί έχω κάτι μικρό θεματάκια με την μέση μου! Και στην βόλτα και στο αμάξι κοιμάται το χαίρεται, αν και θηλαζω έχω πάντα μαζί με νερό και Μπίμπερο μήπως βρίσκομαι κάπου που δεν μπορώ να την θηλασω για να φάει! 

Α εγώ δεν έχω θέμα, αν πρέπει να φάει θα θηλάσω οπουδήποτε

 

received_625541865215945.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Α εγώ δεν έχω θέμα, αν πρέπει να φάει θα θηλάσω οπουδήποτε

 

received_625541865215945.jpeg

Μπράβο που θηλάζεις δημόσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Α εγώ δεν έχω θέμα, αν πρέπει να φάει θα θηλάσω οπουδήποτε

 

received_625541865215945.jpeg

Κ γώ όταν βγαίνουμε παιρνω μια κουβέρτα κ την ρίχνω πάνω μου κ θηλαζω το μωρό αν χρειαστεί. Γτ σχεδόν οσες ωρες είμαστε έξω κοιμάται όποτε δν ξυπνάει κ πολύ για να φάει! Αλλά αν πεινάσει τον θηλαζω κ γώ έξω! Δν είναι ντροπή κορίτσια ! Στο εξωτερικό όπου σταθούν κ βρεθούν βγάζουν το βυζι κ θηλάζουν τα μωρά τους! Στα μωράκια μας δίνουμε να φάνε, δν κάνουμε επίδειξη του στήθους μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω κάνατε αίτηση για το συμπληρωματικο επίδομα του οαεδ? Σε πόσο καιρό περίπου εγκρίθηκε κ σας μπήκαν τα λεφτά? Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλημέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω κάνατε αίτηση για το συμπληρωματικο επίδομα του οαεδ? Σε πόσο καιρό περίπου εγκρίθηκε κ σας μπήκαν τα λεφτά? Ευχαριστώ! 

Εγω έκανα αλλά επειδή μου έβαζαν κ απ τη δουλειά ένα μικρό χρηματικό ποσό δε το δικαιούμαι. Κ το κακό είναι ότι αυτά που μου εβαζαν απ τη δουλειά δεν ήταν τόσα όσα θα έπαιρνα απ τον οαεδ δυστυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IridaP είπε:

Καλημέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω κάνατε αίτηση για το συμπληρωματικο επίδομα του οαεδ? Σε πόσο καιρό περίπου εγκρίθηκε κ σας μπήκαν τα λεφτά? Ευχαριστώ! 

Καλημερα!Ναι κοπέλα μου εγώ έκανα αίτηση λίγες μέρες αφού πληρώθηκα το λοχείας,τα χρηματα μπήκαν μέσα σε 15 μέρες!έχεις χρονικό περιθώριο για να το καταθέσεις όπως για το 6 μηνο της μητρότητας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Καλημερα!Ναι κοπέλα μου εγώ έκανα αίτηση λίγες μέρες αφού πληρώθηκα το λοχείας,τα χρηματα μπήκαν μέσα σε 15 μέρες!έχεις χρονικό περιθώριο για να το καταθέσεις όπως για το 6 μηνο της μητρότητας!

Εγώ έκανα 12.1 αίτηση και για το συμπληρωματικο και για το 6μηνο και ακόμα. Γράφει ως κατάσταση καταγραφή της αίτησης από τον συναλλάσσομενο.. Και άντε να τους βρεις στο τηλ στον οαεδ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IridaP είπε:

Εγώ έκανα 12.1 αίτηση και για το συμπληρωματικο και για το 6μηνο και ακόμα. Γράφει ως κατάσταση καταγραφή της αίτησης από τον συναλλάσσομενο.. Και άντε να τους βρεις στο τηλ στον οαεδ.. 

Αν μένεις Αθήνα λογικό έχουν να επεξεργαστούν πολλές αιτήσεις!Ηλεκτρονικά την έκανες σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Αν μένεις Αθήνα λογικό έχουν να επεξεργαστούν πολλές αιτήσεις!Ηλεκτρονικά την έκανες σωστά;

Ναι ναι.. Βρήκα ένα μαιλ θα δοκιμάσω να επικοινωνήσω εκεί! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εγώ αδιαθετησα προχθές, δεύτερη φορά. Έχουν αρχίσει να με πονάνε και τα δόντια μου, έχω δύο χρόνια να πάω οδοντίατρο η αλήθεια είναι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα με τον covid. Από Παρασκευή όμως ξεκινάω με οδοντίατρο. Έχει καμία άλλη τέτοια θέματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εγώ αδιαθετησα προχθές, δεύτερη φορά. Έχουν αρχίσει να με πονάνε και τα δόντια μου, έχω δύο χρόνια να πάω οδοντίατρο η αλήθεια είναι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα με τον covid. Από Παρασκευή όμως ξεκινάω με οδοντίατρο. Έχει καμία άλλη τέτοια θέματα;

Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα "ΔΟΝΤΙΑ" θα σου πω με σιγουριά να επισκεφθείς έναν περιοδοντολογο. Ο οδοντίατρος δε σε προτρέπει σε περιοδοντολογο πολύ κακώς βέβαια. Αν έχεις σφραγίσματα απονευρωσεις κ τέτοια ναι οδοντίατρος μπορεί αλλά αν σε πονάνε στο κρύο ή ζεστό αν σου ματωνουν θέλεις περιοδοντολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα "ΔΟΝΤΙΑ" θα σου πω με σιγουριά να επισκεφθείς έναν περιοδοντολογο. Ο οδοντίατρος δε σε προτρέπει σε περιοδοντολογο πολύ κακώς βέβαια. Αν έχεις σφραγίσματα απονευρωσεις κ τέτοια ναι οδοντίατρος μπορεί αλλά αν σε πονάνε στο κρύο ή ζεστό αν σου ματωνουν θέλεις περιοδοντολογο. 

Δεν έχω θέμα με το ζεστό και το κρύο, ούτε ματώνουν. Θα δούμε τι θα μου πει, πάω από μικρή σε αυτόν και του έχω εμπιστοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...