Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Νοεμβρίου 2021!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ααααα αυτά τα έχω δει δεν είναι όπως τα παλιά τα άλλαξαν

Ναι γιατί με υδράργυρο έχουν απαγορευτεί κ ααααν τα βρεις μόνο σε κάποιο φαρμακείο που να τους έχουν ξεμείνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Ναι γιατί με υδράργυρο έχουν απαγορευτεί κ ααααν τα βρεις μόνο σε κάποιο φαρμακείο που να τους έχουν ξεμείνει... 

Ναι κατάλαβα εσύ τέτοιο έχεις????
Είναι αξιόπιστο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η 1994Μαρια είπε:

Ναι κατάλαβα εσύ τέτοιο έχεις????
Είναι αξιόπιστο????

Εγώ έχω το κλασσικό το παλιό του υδραργύρου όπως ανέφερα στο αρχικό μήνυμα. Αυτό στη φωτο δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω. Απλά επειδή δεν είναι ηλεκτρονικό αλλά "τύπου" υδραργύρου ίσως είναι πιο αξιόπιστο σε σχέση με τα ηλεκτρονικά. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Εγώ έχω το κλασσικό το παλιό του υδραργύρου όπως ανέφερα στο αρχικό μήνυμα. Αυτό στη φωτο δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω. Απλά επειδή δεν είναι ηλεκτρονικό αλλά "τύπου" υδραργύρου ίσως είναι πιο αξιόπιστο σε σχέση με τα ηλεκτρονικά. 😉

Ααααα μάλιστα κατάλαβα σε ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μία ερώτηση για όσες θέλουν να θηλάσουν. Έχετε κάνει κάποιο σεμινάριο ή έχετε ενημερωθεί από κάποια μαία ή σύμβουλο θηλασμού ή το ίντερνετ; Εγώ εκτός από το βιβλίο που πήρα έχω διαβάσει κάποια άρθρα στο ίντερνετ και σκοπεύω να συναντήσω μία σύμβουλο θηλασμού για να συζητήσω μαζί της.

Πήρα και ένα μαξιλάρι θηλασμού, είναι της Chicco το Bopy, αν θέλετε πείτε και εσείς ποιο επιλέξατε.

 

xlarge_20200219205230_chicco_maxilari_thilasmou_boppy_43.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stardust_83 είπε:

Έχω μία ερώτηση για όσες θέλουν να θηλάσουν. Έχετε κάνει κάποιο σεμινάριο ή έχετε ενημερωθεί από κάποια μαία ή σύμβουλο θηλασμού ή το ίντερνετ; Εγώ εκτός από το βιβλίο που πήρα έχω διαβάσει κάποια άρθρα στο ίντερνετ και σκοπεύω να συναντήσω μία σύμβουλο θηλασμού για να συζητήσω μαζί της.

Εγώ δήλωσα συμμετοχή σε ένα σεμινάριο του γένεσης και θα πω και μια μαία να έρθει να μου δείξει έχω βρει μια στην Θεσσαλονίκη αλλά δεν έχω μιλήσει ακόμα μαζί της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θέλω πολύ να θηλάσω, μακάρι να τα καταφέρω!! Δεν έχω κάνει βεβαία ακόμα κάποιο σεμινάριο παρά μόνο ότι διαβάζω στο ίντερνετ και σε βιβλία! 

Εγώ μαξιλάρι θηλασμού λέω να πάρω από LA milou την κότα, έχει κάποια εντυπώσεις από αυτό λένε πολύ καλά λόγια! 

Επίσης στρώμα για την κούνια πήρατε από το κατάστημα που αγοράσατε και την κούνια? Και τι μάρκα κούνια πήρατε? Εγώ είμαι ανάμεσα σε baby smile και Santa Bebe

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες έχετε επιλέξει λίκνο για τον πρώτο καιρό μπορείτε να μου πείτε ποιο πήρατε; Θα χρειαστεί να αγοράσω τελικά και δεν ξέρω αν είναι προτιμότερο να πάρω κούνια κατευθείαν και να την κολλήσω στο κρεβάτι ή λίκνο. Στο εν το μεταξύ επειδή το.κρεβαρι μου είναι σχετικά χαμηλό δεν ξέρω αν βολεύει να είναι ανοιχτό, είτε λίκνο είτε κούνια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Έχω μία ερώτηση για όσες θέλουν να θηλάσουν. Έχετε κάνει κάποιο σεμινάριο ή έχετε ενημερωθεί από κάποια μαία ή σύμβουλο θηλασμού ή το ίντερνετ; Εγώ εκτός από το βιβλίο που πήρα έχω διαβάσει κάποια άρθρα στο ίντερνετ και σκοπεύω να συναντήσω μία σύμβουλο θηλασμού για να συζητήσω μαζί της.

Πήρα και ένα μαξιλάρι θηλασμού, είναι της Chicco το Bopy, αν θέλετε πείτε και εσείς ποιο επιλέξατε.

 

xlarge_20200219205230_chicco_maxilari_thilasmou_boppy_43.jpeg

Εγώ θα κάνω διαδικτυακά σεμινάρια στη Φαιναρέτη και στο Ιασώ και αν χρειαστεί θα πάρω και σύμβουλο θηλασμού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

Θήλασα σχεδόν 3 χρόνια τον γιο μου,από την πρώτη στιγμή που γεννήθηκε και αποθηλασε μόνος του, χωρίς δράματα, χωρίς χάπια, χωρίς να έχω οποιοδήποτε θέμα.  Ενημερώθηκα από το ίντερνετ σε ομάδες θηλασμού, και ήμουν τόσο αποφασισμένη που δεν αγόρασα ποτέ μου γάλα σκόνη, αποστειρωτή ή μπιμπερό! Ήταν ένα υπέροχο ταξίδι! Τώρα θα ήθελα να κάνω το ίδιο, ελπίζω να πάει εξίσου καλά! Το μόνο άτομο που θα εμπιστευόμουν είναι σύμβουλος θηλασμού.  Αλλά ο γενικός κανόνας είναι "θηλαζε και μη έρευνα "! Αν δεν έχετε θέμα με πιάσιμο θηλης, από εκεί και πέρα είναι θηλασμός χωρίς ωράρια για να ρυθμιστεί η παραγωγή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna Tsak είπε:

Κορίτσια μου, υπάρχει κάποια Ενδοεπικοινωνα που να συνδέεται και με το κινητό?? 

Υπάρχουν πολλές αν ψάξεις στο Σκρουτζ. Εγώ λέω να πάρω τη Motorola comfort 60 αφού γεννήσω που έχει κ μεγάλη εμβέλεια απ' ότι διάβασα κ συνδέεται με το κινητό.. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Υπάρχουν πολλές αν ψάξεις στο Σκρουτζ. Εγώ λέω να πάρω τη Motorola comfort 60 αφού γεννήσω που έχει κ μεγάλη εμβέλεια απ' ότι διάβασα κ συνδέεται με το κινητό.. 😉

Αχ τέλεια θα ψάξω 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!!! 

Πως είστε κορίτσια , πως νιώθετε που πλησιάζει ο καιρός σιγά σιγά!!! Τις τελευταίες μέρες έχω μια ανυπομονησία θέλω να έρθει η μέρα που θα την πάρουμε αγκαλίτσα ( και ας μην είμαι ακόμα έτοιμη σε πράγματα 🧐🧐

Αυτήν την εβδομάδα θα πάμε να κλείσουμε την κουνια και το καρότσι (εάν καταλήξουμε σε ποιο 😂) και θα της πάρουμε και το μπανιερό της 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα γκαστρούλες!! Εγώ αρχίζω να πανικοβαλλομαι πάντως!😅😅😅😅😅😅 μετά από 10 χρόνια που γέννησα τον γιο μου, δεν φανταζόμουν ότι θα έκανα ξανά μωρό... σκέφτομαι το ξενύχτι,  τους μαραθώνιους θηλασμούς,  κολικούς, δόντια και όλα αυτά που πέρασα με τον πρώτο και τώρα θα έχω κι έναν προεφηβο στο σκηνικό που θέλει διάβασμα, δραστηριότητες και νομίζω οτι θα τρέχω και δεν θα φτάνω!!🤔 Επίσης έχω ξεκινήσει να αγχώνομαι και για τον τοκετό... εύχομαι να πάει όπως και τη πρώτη φορά και να έχω φυσιολογικό τοκετό σε ένα τελειωμηνο μωράκι... 

Κατά τα άλλα, χαιρομαι που δρόσισε ο καιρός και νιώθω πιο άνετα αλλά έχω βαρύνει ρε κορίτσια... +9 κιλά και νιώθω να έχω πάρει 20!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι γίνεται εκεί μέσα και να του συζητήσω αυτή την αίσθηση ότι είναι πολύ χαμηλά ο μικρούλης και είναι συχνές οι φορές που σκληραίνει η κοιλιά μου σε κάποια σημεία και νιώθω δυσφορία..δε νομίζω να είναι συσπάσεις, νιώθω σαν να τεντώνεται το μωράκι εκείνη τη στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annoula1987 είπε:

Καλή εβδομάδα γκαστρούλες!! Εγώ αρχίζω να πανικοβαλλομαι πάντως!😅😅😅😅😅😅 μετά από 10 χρόνια που γέννησα τον γιο μου, δεν φανταζόμουν ότι θα έκανα ξανά μωρό... σκέφτομαι το ξενύχτι,  τους μαραθώνιους θηλασμούς,  κολικούς, δόντια και όλα αυτά που πέρασα με τον πρώτο και τώρα θα έχω κι έναν προεφηβο στο σκηνικό που θέλει διάβασμα, δραστηριότητες και νομίζω οτι θα τρέχω και δεν θα φτάνω!!🤔 Επίσης έχω ξεκινήσει να αγχώνομαι και για τον τοκετό... εύχομαι να πάει όπως και τη πρώτη φορά και να έχω φυσιολογικό τοκετό σε ένα τελειωμηνο μωράκι... 

Κατά τα άλλα, χαιρομαι που δρόσισε ο καιρός και νιώθω πιο άνετα αλλά έχω βαρύνει ρε κορίτσια... +9 κιλά και νιώθω να έχω πάρει 20!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε τι γίνεται εκεί μέσα και να του συζητήσω αυτή την αίσθηση ότι είναι πολύ χαμηλά ο μικρούλης και είναι συχνές οι φορές που σκληραίνει η κοιλιά μου σε κάποια σημεία και νιώθω δυσφορία..δε νομίζω να είναι συσπάσεις, νιώθω σαν να τεντώνεται το μωράκι εκείνη τη στιγμή. 

Καλημέρα κορίτσια!!! 30 και 4 εγώ σήμερα βαδίζουμε με υπομονή και επιμονή !! Άγχος ναι αρκετό γτ θυμάμαι ότι η γεννά του μικρού ήταν πολύ γρήγορη και με τις συσπάσεις που έχω μάλλον πρώτα ο θεός πάλι γρήγορα θα γεννήσω! Είμαι σπίτι εδώ κ πέντε μέρες!! Για άλλες 3 εβδομάδες πρώτα ο θεός να μαστε καλά θα συνεχίσω τα χάπια και μετά σιγά σιγά τα κόβω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ από τις τελευταίες μπήκα σήμερα στην 29η. Από πράγματα αν κ τα έχουμε όλα σχεδόν, θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα που θα είναι έτοιμο το παιδικό για να αρχίσω να πλένω κ να στήνω κ να το στολίζω.. 

@annoula1987 Δεν είσαι η μόνη... κ γω τόσα χρόνια μετά το πρώτο παιδί έτσι νιώθω... όσο για τα τεντώματα της κοιλιάς για συσπάσεις μου ακούγονται. Κ γω έχω κάποιες φορές μέσα στη μέρα.  Περιέγραψε τι νιώθεις στο γιατρό σου να σου πει κι εκείνος κ να σε κατευθύνει.. 

@Doritoula11 γύρισες σπίτι πάλι ε; Ωραία!!! Στο νοσοκομείο πως σου μετρούσαν τις συσπάσεις; Ήσουν όλη μέρα με καρδιοτοκογράφο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η touloumpitsa είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εγώ από τις τελευταίες μπήκα σήμερα στην 29η. Από πράγματα αν κ τα έχουμε όλα σχεδόν, θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα που θα είναι έτοιμο το παιδικό για να αρχίσω να πλένω κ να στήνω κ να το στολίζω.. 

@annoula1987 Δεν είσαι η μόνη... κ γω τόσα χρόνια μετά το πρώτο παιδί έτσι νιώθω... όσο για τα τεντώματα της κοιλιάς για συσπάσεις μου ακούγονται. Κ γω έχω κάποιες φορές μέσα στη μέρα.  Περιέγραψε τι νιώθεις στο γιατρό σου να σου πει κι εκείνος κ να σε κατευθύνει.. 

@Doritoula11 γύρισες σπίτι πάλι ε; Ωραία!!! Στο νοσοκομείο πως σου μετρούσαν τις συσπάσεις; Ήσουν όλη μέρα με καρδιοτοκογράφο; 

 Ναι κάπως έτσι ήταν και απλά κάνανε τσεκ τον τράχηλο μόνο με κολποδιαστολεα γτ έχω κάνει περιδεση ! Πρώτα ο θεός ευχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα και από εμένα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ μόλις γύρισα από την γιατρό και είμαι πτώμα.

Ο μικρός μου είναι σχεδόν 2 κιλά, στα ανώτερα φυσιολογικά πλαίσια. Η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη, οπότε αύριο θα πάρω τηλ τον διαβητολογο μου για να το κανονίσω. Επίσης, την επόμενη Τρίτη είχα προγραμματίσει ραντεβού για έλεγχο της διάτασης των νεφρών και αύριο θέλω να το επιβεβαιώσω και να τους πω ότι θέλω να κάνω και Doppler. 

Καταλήξαμε νομίζω και σε ποιο καρότσι θα πάρουμε, πήγαμε το είδαμε από κοντά και όταν το αποφασίσουμε θα το παραγγείλουμε και θα μας το στείλουν.

Καλό και ήρεμο βραδάκι σε όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλή εβδομάδα και από εμένα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ μόλις γύρισα από την γιατρό και είμαι πτώμα.

Ο μικρός μου είναι σχεδόν 2 κιλά, στα ανώτερα φυσιολογικά πλαίσια. Η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη, οπότε αύριο θα πάρω τηλ τον διαβητολογο μου για να το κανονίσω. Επίσης, την επόμενη Τρίτη είχα προγραμματίσει ραντεβού για έλεγχο της διάτασης των νεφρών και αύριο θέλω να το επιβεβαιώσω και να τους πω ότι θέλω να κάνω και Doppler. 

Καταλήξαμε νομίζω και σε ποιο καρότσι θα πάρουμε, πήγαμε το είδαμε από κοντά και όταν το αποφασίσουμε θα το παραγγείλουμε και θα μας το στείλουν.

Καλό και ήρεμο βραδάκι σε όλες ♥️

Καλημέρα κορίτσι μου ! Θα πάρεις τελικά ινσουλίνη; Οι τιμες σου ήταν καλές όμως την τελευταία φορά που μας είχες πει; Απλά σου είπε η γιατρος σου να πάρεις Γτ είναι το βαρος του μωρού αυξημένο; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Θα πάρεις τελικά ινσουλίνη; Οι τιμες σου ήταν καλές όμως την τελευταία φορά που μας είχες πει; Απλά σου είπε η γιατρος σου να πάρεις Γτ είναι το βαρος του μωρού αυξημένο; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Κορίτσια καλημέρα! Επειδή έβλεπα τις συζητήσεις σχετικά με τα θερμόμετρα υδραγυρου έχει εδώ στην Γερμανία που είμαι αλλά προτιμώνται τα ηλεκτρονικά και μες στην κλινική που είχαν πει ότι η πιο αξιόπιστη μέθοδος είναι στο πωπουδακι του μωρού !δεν ξέρω εγώ αν μπορώ να το κάνω αυτό στον γιο μου είχα πάρει αυτό που μετράει και από αυτί και από κεφάλι νομιζω της braun 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Θα πάρεις τελικά ινσουλίνη; Οι τιμες σου ήταν καλές όμως την τελευταία φορά που μας είχες πει; Απλά σου είπε η γιατρος σου να πάρεις Γτ είναι το βαρος του μωρού αυξημένο; Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; 

Καλημέρα. Απ'ότι φαίνεται θα πάρω, ναι. Η γιατρός μου δεν ήταν ικανοποιημένη από τις τιμές που είδε, θέλει το νηστείας πιο χαμηλό και μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να το ελέγξουμε γιατί θα υπάρχει κίνδυνος για το μωρό. Πήρε και έναν διαβητολογο με τον οποίο συνεργάζεται και αυτός της είπε ότι πρέπει να μπει μικρή δόση. Στο εν το μεταξύ σήμερα μίλησα με τον διαβητολογο μου και μου είπε ότι η γιατρός μου είναι υπερβολική και με τρομοκρατεί χωρίς λόγο. Θα πάω από εκεί το βράδυ να μου πει τι θα κάνω. Ζω το θέατρο του παραλόγου.

Σήμερα είμαι 31+5. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλημέρα. Απ'ότι φαίνεται θα πάρω, ναι. Η γιατρός μου δεν ήταν ικανοποιημένη από τις τιμές που είδε, θέλει το νηστείας πιο χαμηλό και μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε να το ελέγξουμε γιατί θα υπάρχει κίνδυνος για το μωρό. Πήρε και έναν διαβητολογο με τον οποίο συνεργάζεται και αυτός της είπε ότι πρέπει να μπει μικρή δόση. Στο εν το μεταξύ σήμερα μίλησα με τον διαβητολογο μου και μου είπε ότι η γιατρός μου είναι υπερβολική και με τρομοκρατεί χωρίς λόγο. Θα πάω από εκεί το βράδυ να μου πει τι θα κάνω. Ζω το θέατρο του παραλόγου.

Σήμερα είμαι 31+5. 

Μάλιστα καταλαβα! Τι να πω οι γνώμες του κάθε γιατρού διαφέρουν. Δες τι θα σου πει κ ο διαβητολόγος που πας σήμερα κ ανάλογα να κάνεις! Πάντως για την βδομάδα που είσαι το βαρος του μωρού είναι όντως στα 2 κιλά. Όποτε δν είναι πολύ παραπάνω το βαρος του μπέμπη να πει ότι όντως είναι ανησυχητικά τα πράγματα. Θα ακούσεις την άποψη των γιατρών κ θα κανείς αυτό που είναι το καλύτερο για το μωρό κ για σένα . Να είσαι ήρεμη πάνω από όλα Γτ κ το άγχος επηρεάζει πολύ το ζάχαρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sweetheart12 είπε:

Μάλιστα καταλαβα! Τι να πω οι γνώμες του κάθε γιατρού διαφέρουν. Δες τι θα σου πει κ ο διαβητολόγος που πας σήμερα κ ανάλογα να κάνεις! Πάντως για την βδομάδα που είσαι το βαρος του μωρού είναι όντως στα 2 κιλά. Όποτε δν είναι πολύ παραπάνω το βαρος του μπέμπη να πει ότι όντως είναι ανησυχητικά τα πράγματα. Θα ακούσεις την άποψη των γιατρών κ θα κανείς αυτό που είναι το καλύτερο για το μωρό κ για σένα . Να είσαι ήρεμη πάνω από όλα Γτ κ το άγχος επηρεάζει πολύ το ζάχαρο. 

Αυτό προσπαθώ να κάνω. Χθες στο εν το μεταξύ μου είπε ότι το μωρό είναι με το κεφάλι προς τα κάτω και ότι λογικά τρώω τις κλωτσιές από αριστερά. Εγώ όλες τις κινήσεις του τις νιώθω δεξιά και στο μέσο της κοιλιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...