Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια εκπέμπω ΣΟΣ!

Είμαι μια εβδομάδα μετά την επαφή και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα μια ελαφρια γραμμή με αίμα. Ξανασκουπίστικα και είδα πάλι το ίδιο, οπότε δεν είναι η ιδέα μου.

Λέτε να έγινε εμφύτευση;; Λέτε να το πέτυχα τόσο γρήγορα;;

Τι να κάνω από εδώ και πέρα;;

Καλό σημάδι μ ακούγεται!!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro @Kostef ευχαριστω κορίτσια για τις απαντησεις!!ειναι πιο εντονο αρκετα απο τις προηγούμενες μερες...η αλήθεια είναι οτι απο το πρωι εχω και πονακια μια δεξια μια αριστερα!!θα κανω αλλο ενα κατά τις 5 με 6 τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβλεπα πεταχτά τα μυνήματα όση ώρα προσπαθούσα να κοιμησω τον μπέμπη, έχω χαρεί υπερβολικά αν έπιασαν οι προσευχές μου θα πεθάνω! Λοιπόν συνεχίζω προσευχή και εσύ κυρία μου στα αυγά σου άσε τις δουλειές γίνονται και πιο μετά. Εγώ πάντων ένιωσα ένα πόνο όπως σας είπα 7 μέρες μετά την ωορρηξία εγώ πιστεύω ήταν εμφύτευση αυτό ήταν Κυριακή και την Τετάρτη είδα και εγώ μια γραμουλα ροζέ στο σκούπισμα. Τι να πω πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Γειά σε όλες, γράφω πρώτη φορά, αν και σας παρακολουθώ (και μου δίνετε απίστευτο κουράγιο και αισιοδοξία) εδώ και καιρό. ❤️

Είμαστε στον 4ο μήνα στοχευμένης προσπάθειας, είμαι 41,και ευτυχώς πέρα από χαμηλή AMH, δεν υπάρχει κάποιο ορμονικό θέμα. Ενδομήτριο ΟΚ, έκανα μόλις και σαλπιγγογραφία, ο σύντροφός μου επίσης με καλό σπέρμα... απλά δεν έχει συμβεί για εμάς ακόμα. Η αγωνία (και η στενοχώρια, αν και το προσπαθώ) κάθε μήνα αυξάνεται. Με αγχώνει η ηλικία μου και το ότι δεν έχουμε την πολυτέλεια χρόνου να το προσπαθήσουμε χαλαρά για όσο πάει. Το πλάνο είναι τον επόμενο μήνα να δοκιμάσουμε σπερματέγχυση, και τον αμέσως επόμενο IVF.

Αύριο περιμένω περίοδο, σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστάκι και ήταν αρνητικότατο (12-13 μέρες μετά την ωορρηξία). Προσπαθώ να κρατήσω την ελπίδα με νύχια και με δόντια ότι ακόμα μπορεί ο Φλεβάρης να μας χαμογελάσει. :D

Καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούμε και ελπίζουμε, πραγματικά το εύχομαι από καρδιάς!!!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Γιατί αυτό θεωρώ πως είμαστε ,,,μια παρέα με κοινό όνειρο!!! Η αλήθεια είναι πως στην ηλικία μας (είμαι και εγω 40) καλό είναι οι στοχευμένες να διαρκούν περίπου εξάμηνο αν μπορείς και με παρακολούθηση ωορηξιας ακόμα καλύτερα. Για σπερματεγχυση δε θα σου πω πως είναι χαμηλά τα ποσοστά γιατί ποτέ δεν ξέρεις και γιατί αν θες να προσπαθήσεις να το κάνεις ! Σημασία για μένα είναι να έχεις καλό γιατρό,σύμβουλο ,άνθρωπο και επιστήμονα δίπλα σου που να τα εξηγεί όλα ήρεμα. Επιτροπή ΕΟΠΥΥ για εξωσωματική περάσατε? Σε τι στάδιο είστε? Γιατί και η σαλπιγγογραφια βοηθά αρκετά το μετά διάστημα,,,,ξεβουλωνει το σύστημα πως να το πω,,,άσχετα αν ο γιατρός το βρει τέλειο! Δώσε ένα δίμηνο τρίμηνο ακόμα κατ' εμέ. Και αν είναι και ο σύντροφός σου υποστηρικτικός πάλι δίπλα σου θα είναι και αργότερα αν δε γίνει κάτι με φυσιολογικές προσπάθειες. Εφόσον όλα είναι καλά (την ΑΜΗ δεν την υπολογίζω γιατί έχει υπάρξει εγκυμοσύνη και με 0.2) γιατί να μην ευχαριστηθειτε λίγο σεξ ακόμα με τη φυσιολογική οδό???? Και αν θέλει να έρθει θα έρθει!!!! Έχε πίστη σε ότι και έρθει και δύναμη! Ελπίζω στα καλύτερα για σας και για όλες μας αντίστοιχα. 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Γιατί αυτό θεωρώ πως είμαστε ,,,μια παρέα με κοινό όνειρο!!! Η αλήθεια είναι πως στην ηλικία μας (είμαι και εγω 40) καλό είναι οι στοχευμένες να διαρκούν περίπου εξάμηνο αν μπορείς και με παρακολούθηση ωορηξιας ακόμα καλύτερα. Για σπερματεγχυση δε θα σου πω πως είναι χαμηλά τα ποσοστά γιατί ποτέ δεν ξέρεις και γιατί αν θες να προσπαθήσεις να το κάνεις ! Σημασία για μένα είναι να έχεις καλό γιατρό,σύμβουλο ,άνθρωπο και επιστήμονα δίπλα σου που να τα εξηγεί όλα ήρεμα. Επιτροπή ΕΟΠΥΥ για εξωσωματική περάσατε? Σε τι στάδιο είστε? Γιατί και η σαλπιγγογραφια βοηθά αρκετά το μετά διάστημα,,,,ξεβουλωνει το σύστημα πως να το πω,,,άσχετα αν ο γιατρός το βρει τέλειο! Δώσε ένα δίμηνο τρίμηνο ακόμα κατ' εμέ. Και αν είναι και ο σύντροφός σου υποστηρικτικός πάλι δίπλα σου θα είναι και αργότερα αν δε γίνει κάτι με φυσιολογικές προσπάθειες. Εφόσον όλα είναι καλά (την ΑΜΗ δεν την υπολογίζω γιατί έχει υπάρξει εγκυμοσύνη και με 0.2) γιατί να μην ευχαριστηθειτε λίγο σεξ ακόμα με τη φυσιολογική οδό???? Και αν θέλει να έρθει θα έρθει!!!! Έχε πίστη σε ότι και έρθει και δύναμη! Ελπίζω στα καλύτερα για σας και για όλες μας αντίστοιχα. 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έτσι ακριβώς, κοινό όνειρο, και ένα μέρος που μπορούμε να μοιραζόμαστε το όνειρο αυτό αλλά και τους κοινούς μας φόβους και τις απορίες. 

Σε αυτόν τον κύκλο κάναμε παρακολούθηση ωορρηξίας, αλλά όχι με την αυστηρή έννοια. Δηλ. υπέρηχο γύρω στη 12η μέρα, και μετά σπίτι με τεστάκια 2 φορές την μέρα (πολύ σημαντικό τελικά αυτό, η φατσούλα βγήκε το βράδυ, θα μπορούσα και να την χάσω). Είχαμε επαφές το ίδιο βράδυ, και την επόμενη το μεσημέρι και βράδυ πάλι. Το έχω ακούσει ότι η σαλπιγγογραφία βοηθάει (παρόλο που ήταν καθαρή), γι'αυτό και είχα υψηλές ελπίδες αυτόν τον μήνα. Εύχομαι να έγινε η εμφύτευση αργά, και να μην έχει φανεί κάτι ακόμα. Όσο δεν έρχεται η περίοδος, υπάρχει ελπίδα. 

Ευτυχώς με τον σύντροφο είμαστε ομάδα, είναι πολύ υποστηρικτικός - τον βρήκα αργά στην πορεία μου τον σωστό, αλλά νιώθω πολύ τυχερή! ❤️ ❤️  Τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι, αν και με απασχολεί η AMH. Γιάυτό φοβάμαι να δώσω παραπάνω χρόνο. Τώρα θα προσπαθήσω να οργανωθώ για την επιτροπή, δεν έχω ιδέα τι αναμονή περιλαμβάνει και πόσο. Οπότε ελπίζουμε και συνεχίζουμε, όλες μας με το όνειρο! Χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Έτσι ακριβώς, κοινό όνειρο, και ένα μέρος που μπορούμε να μοιραζόμαστε το όνειρο αυτό αλλά και τους κοινούς μας φόβους και τις απορίες. 

Σε αυτόν τον κύκλο κάναμε παρακολούθηση ωορρηξίας, αλλά όχι με την αυστηρή έννοια. Δηλ. υπέρηχο γύρω στη 12η μέρα, και μετά σπίτι με τεστάκια 2 φορές την μέρα (πολύ σημαντικό τελικά αυτό, η φατσούλα βγήκε το βράδυ, θα μπορούσα και να την χάσω). Είχαμε επαφές το ίδιο βράδυ, και την επόμενη το μεσημέρι και βράδυ πάλι. Το έχω ακούσει ότι η σαλπιγγογραφία βοηθάει (παρόλο που ήταν καθαρή), γι'αυτό και είχα υψηλές ελπίδες αυτόν τον μήνα. Εύχομαι να έγινε η εμφύτευση αργά, και να μην έχει φανεί κάτι ακόμα. Όσο δεν έρχεται η περίοδος, υπάρχει ελπίδα. 

Ευτυχώς με τον σύντροφο είμαστε ομάδα, είναι πολύ υποστηρικτικός - τον βρήκα αργά στην πορεία μου τον σωστό, αλλά νιώθω πολύ τυχερή! ❤️ ❤️  Τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι, αν και με απασχολεί η AMH. Γιάυτό φοβάμαι να δώσω παραπάνω χρόνο. Τώρα θα προσπαθήσω να οργανωθώ για την επιτροπή, δεν έχω ιδέα τι αναμονή περιλαμβάνει και πόσο. Οπότε ελπίζουμε και συνεχίζουμε, όλες μας με το όνειρο! Χ

Χαίρομαι που διαβάζω για τον υποστηρικτικό σου σύζυγο. Και εγώ αργά τον βρήκα σχετικά αλλά μάλλον ήταν ο καλός μου ο τυχερός μου για να είναι βράχος δίπλα μου σε όλο αυτό που ερχόταν μπροστά μας. Δοξάζω που υπάρχει στη ζωή μου είτε αποκτήσουμε παιδάκι είτε όχι! 

Σε εχει πάει ποτέ με παρακολούθηση ωορηξιας ο γιατρός και με ένεση Ovitrelle? Ώστε να επιτευχθεί η ρήξη ωοθυλακίου? Επίσης αν η σαλπιγγογραφια ήταν στον ίδιο κύκλο προσπάθειας δεν ξέρω κατά πόσο κάνει λόγω και του σκιαγραφικου. Νομίζω πως αφήνεις το μήνα της σαλπιγγογραφιας και προσπαθείς απ'τον επόμενο. Εγώ μια φορά που έμεινα μόνη μου έπιασα δύο μήνες μετά την εξέταση σαλπιγγογραφιας. Άσχετα με το ότι δεν προχώρησε. Να έχεις πίστη και υπομονή. Δοκιμαζομαστε ώστε να ξέρει ο Θεουλης ότι είμαστε πραγματικά έτοιμες και θα μας το στείλει! 🤞🙏👶❤️👶❤️ Καλή συνέχεια στο όμορφο ταξίδι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλησπέρα και καλή επιτυχια και απο μενα!!!!Διάβασα για το θεμα της ηλικιας σας και νομιζω οτι απλα εξαρταται.Φιλη μου 40 ετων επιασε τωρα παιδι χωρις καποια επεμβαση αλλα ειναι δασκαλα ρυθμικης δε καπνίζει δε πινει δε τρωει κτλ.Και εχω δει κοπελες 26 να πανε σε εξωσωματική.Εγω πηγα να την πατησω με σπερματεγχυσεις αλλα δε με αφησε ο αντρας μου και να ναι καλα ο ανθρωπος.Πηγαμε κατευθειαν για να ξεκινησουμε εξωσωματική.Αννιωθετε οτιτραβαει πολυ η κορδελα μη το σκεφτείτε ετσι κι αλλιως οσο κανουν 4 σπερματεγχυσεις τοσο κανει κ μια εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η condios είπε:

Χαίρομαι που διαβάζω για τον υποστηρικτικό σου σύζυγο. Και εγώ αργά τον βρήκα σχετικά αλλά μάλλον ήταν ο καλός μου ο τυχερός μου για να είναι βράχος δίπλα μου σε όλο αυτό που ερχόταν μπροστά μας. Δοξάζω που υπάρχει στη ζωή μου είτε αποκτήσουμε παιδάκι είτε όχι! 

Σε εχει πάει ποτέ με παρακολούθηση ωορηξιας ο γιατρός και με ένεση Ovitrelle? Ώστε να επιτευχθεί η ρήξη ωοθυλακίου? Επίσης αν η σαλπιγγογραφια ήταν στον ίδιο κύκλο προσπάθειας δεν ξέρω κατά πόσο κάνει λόγω και του σκιαγραφικου. Νομίζω πως αφήνεις το μήνα της σαλπιγγογραφιας και προσπαθείς απ'τον επόμενο. Εγώ μια φορά που έμεινα μόνη μου έπιασα δύο μήνες μετά την εξέταση σαλπιγγογραφιας. Άσχετα με το ότι δεν προχώρησε. Να έχεις πίστη και υπομονή. Δοκιμαζομαστε ώστε να ξέρει ο Θεουλης ότι είμαστε πραγματικά έτοιμες και θα μας το στείλει! 🤞🙏👶❤️👶❤️ Καλή συνέχεια στο όμορφο ταξίδι σας. 


Ευχαριστούμε! Δεν έχουμε παντρευτεί ακόμα, οπότε πρέπει να κάνουμε συμβολαιογραφική πράξη ή σύμφωνο συμβίωσης.

Ναι, η σαλπιγγογραφία ήταν στον ίδιο κύκλο (6η μέρα), αλλά μου είπαν να προσπαθήσουμε άφοβα. Ρήξη ωοθυλακίου με ovitrelle δεν κάναμε, είναι κι αυτό μια σκέψη για την επόμενη φορά αντί για σπερματέγχυση. Ξέρω ότι η σπ. έχει χαμηλά ποσοστά επιτυχίας, και όπως λες κι εσύ Νικολίνι μου, είναι ένα πρόσθετο έξοδο. Αχ δεν ξέρω.

Αμφιταλαντεύομαι για τα επόμενα βήματα, και νομίζω αυτό είναι που προσθέτει στο άγχος. 

Ευχαριστώ πάντως πολύ και τις δυό σας για τις χρήσιμες συμβουλές και ευχές! ΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:


Ευχαριστούμε! Δεν έχουμε παντρευτεί ακόμα, οπότε πρέπει να κάνουμε συμβολαιογραφική πράξη ή σύμφωνο συμβίωσης.

Ναι, η σαλπιγγογραφία ήταν στον ίδιο κύκλο (6η μέρα), αλλά μου είπαν να προσπαθήσουμε άφοβα. Ρήξη ωοθυλακίου με ovitrelle δεν κάναμε, είναι κι αυτό μια σκέψη για την επόμενη φορά αντί για σπερματέγχυση. Ξέρω ότι η σπ. έχει χαμηλά ποσοστά επιτυχίας, και όπως λες κι εσύ Νικολίνι μου, είναι ένα πρόσθετο έξοδο. Αχ δεν ξέρω.

Αμφιταλαντεύομαι για τα επόμενα βήματα, και νομίζω αυτό είναι που προσθέτει στο άγχος. 

Ευχαριστώ πάντως πολύ και τις δυό σας για τις χρήσιμες συμβουλές και ευχές! ΧΧ

Ο αντρας μου ειπε οτι εφοσον θελουμε βοηθεια αυτη θα ειναι η εξωσωματικη.Επειδη ειναι και λιγο επιχειρηση το θεμα σε αρμεγουνε κανονικα με 2 η 3 σπερματεχυσεις πριν στα παρουν για εξωσωματικη....Αν ειναι να παρεις φαρμακα παρτα και κανε τη δουλεια να τελειωνεις.Δεν ειναι αθωα φαρμακα.Ειμαστε καφροι τελειως γιατι εχουμε βιωσει πολλα ασχημα.Εχει τσακωθει με γιατρους για παρτη μου και γενικα οταν του μυριζει κατι τσιναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η HopefulMama2Be είπε:


Ευχαριστούμε! Δεν έχουμε παντρευτεί ακόμα, οπότε πρέπει να κάνουμε συμβολαιογραφική πράξη ή σύμφωνο συμβίωσης.

Ναι, η σαλπιγγογραφία ήταν στον ίδιο κύκλο (6η μέρα), αλλά μου είπαν να προσπαθήσουμε άφοβα. Ρήξη ωοθυλακίου με ovitrelle δεν κάναμε, είναι κι αυτό μια σκέψη για την επόμενη φορά αντί για σπερματέγχυση. Ξέρω ότι η σπ. έχει χαμηλά ποσοστά επιτυχίας, και όπως λες κι εσύ Νικολίνι μου, είναι ένα πρόσθετο έξοδο. Αχ δεν ξέρω.

Αμφιταλαντεύομαι για τα επόμενα βήματα, και νομίζω αυτό είναι που προσθέτει στο άγχος. 

Ευχαριστώ πάντως πολύ και τις δυό σας για τις χρήσιμες συμβουλές και ευχές! ΧΧ

Καλέ δεν είναι άγχος στη φάση σας....απόλαυση θα έπρεπε!!!!! Είστε ακόμα "γκομενάκια" (άσχετα την σύντομη έκβαση της σχέσης σας και με το καλό). Εμένα πάντως ίδιο κύκλο με σαλπιγγογραφια δε με άφησε να προσπαθήσω η γιατρός μου για παν ενδεχόμενο. Αλλά ειλικρινά προσπαθήστε να ευχαριστηθειτε το επόμενο δίμηνο σε επαφές ,, λίγο κρασάκι, λίγο χαλάρωση, λίγο διάθεση καλή. Και όσο μα όσο μπορείς ζεν και ευδιάθετη! Δε θα σκέφτεσαι το μετά,,,γιατί είναι κάτι που θα έρθει το σκεφτείς δεν το σκεφτείς αν είναι έτσι γραμμένα να γίνουν Καλό είναι να επικεντρωνεσαι στο τώρα και σίγουρα αφού είστε καλά ως ζευγάρι κοινά θα αποφασίσετε τα οποία Βήματα σας. ευχομαι όλα τα καλά !!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσαρες καλησπέρα και καλή επιτυχια και απο μενα!!!!Διάβασα για το θεμα της ηλικιας σας και νομιζω οτι απλα εξαρταται.Φιλη μου 40 ετων επιασε τωρα παιδι χωρις καποια επεμβαση αλλα ειναι δασκαλα ρυθμικης δε καπνίζει δε πινει δε τρωει κτλ.Και εχω δει κοπελες 26 να πανε σε εξωσωματική.Εγω πηγα να την πατησω με σπερματεγχυσεις αλλα δε με αφησε ο αντρας μου και να ναι καλα ο ανθρωπος.Πηγαμε κατευθειαν για να ξεκινησουμε εξωσωματική.Αννιωθετε οτιτραβαει πολυ η κορδελα μη το σκεφτείτε ετσι κι αλλιως οσο κανουν 4 σπερματεγχυσεις τοσο κανει κ μια εξωσωματικη.

Μόνο 4 σπερματεχυνσεις;;;εγώ νόμιζα ότι πάει πάνω από 3.000 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η HopefulMama2Be είπε:

Γειά σε όλες, γράφω πρώτη φορά, αν και σας παρακολουθώ (και μου δίνετε απίστευτο κουράγιο και αισιοδοξία) εδώ και καιρό. ❤️

Είμαστε στον 4ο μήνα στοχευμένης προσπάθειας, είμαι 41,και ευτυχώς πέρα από χαμηλή AMH, δεν υπάρχει κάποιο ορμονικό θέμα. Ενδομήτριο ΟΚ, έκανα μόλις και σαλπιγγογραφία, ο σύντροφός μου επίσης με καλό σπέρμα... απλά δεν έχει συμβεί για εμάς ακόμα. Η αγωνία (και η στενοχώρια, αν και το προσπαθώ) κάθε μήνα αυξάνεται. Με αγχώνει η ηλικία μου και το ότι δεν έχουμε την πολυτέλεια χρόνου να το προσπαθήσουμε χαλαρά για όσο πάει. Το πλάνο είναι τον επόμενο μήνα να δοκιμάσουμε σπερματέγχυση, και τον αμέσως επόμενο IVF.

Αύριο περιμένω περίοδο, σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστάκι και ήταν αρνητικότατο (12-13 μέρες μετά την ωορρηξία). Προσπαθώ να κρατήσω την ελπίδα με νύχια και με δόντια ότι ακόμα μπορεί ο Φλεβάρης να μας χαμογελάσει. :D

Καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούμε και ελπίζουμε, πραγματικά το εύχομαι από καρδιάς!!!

 

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ είμαι μια από τις κοπέλες που δοκίμασαν την σπερματέγχυση και αυτό από δικιά μου επιλογή.δεν με ανάγκασε κανένας γιατρός να το κάνω απλά ειπα από μόνη μου αφού είμαι ένα βήμα πριν την εξωσωματική δεν έχω να χάσω κάτι έτσι κι αλλιώς μπροστά στο όνειρο αυτό τι είναι 300 ευρώ συν αφού αν πάω για εξωσωματική θα δώσω τόσα λεφτά!εγω το έψαξα αρκετά πριν και φυσικά μου τα εξήγησε όλα ο γιατρός μου και τις πιθανότητες και όλα!εμενα αυτό που είπε ο γιατρός μου που είναι και φίλος πλέον μετά από όλα αυτά που έχω περάσει μαζί του από μικρό κορίτσι  μου είπε ότι αν είσαι πάνω από 35 χρόνων καλύτερα είναι να πας κατευθείαν για εξωσωματική!λοιπον όταν πηγα για την σπερματέγχυση με ρώτησαν την ηλικία μου και υπέγραψα κιόλας ένα χαρτί που η ερώτηση ήταν αν είμαι κάτω από το όριο της ηλικίας για σπερματέγχυση!οποτε πριν πάρεις κάποια απόφαση ψάξε το καλά για την δικιά σου την ψυχολογία!εχω γνωστή που επειδή απέτυχε η σπερματέγχυση απογοητεύτηκε και το άφησε για αρκετό καιρό!θα κανείς ότι νιώθεις εσυ καλύτερα!εγω το έκανα και ήξερα ότι δεν έχω πιθανότητες απλά μου κόλλησε και ήθελα να το κάνω εμείς όμως έχουμε θέμα με το σπερμα! Μάθε ότι μπορείς από τον γιατρό σου αλλά πάνω από όλα εχε πίστη ότι με τον έναν η με τον άλλον τρόπο θα τα καταφέρεις!!!ευχομαι τα καλύτερα και σύντομα εγκυουλα!!😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσαρες καλησπέρα και καλή επιτυχια και απο μενα!!!!Διάβασα για το θεμα της ηλικιας σας και νομιζω οτι απλα εξαρταται.Φιλη μου 40 ετων επιασε τωρα παιδι χωρις καποια επεμβαση αλλα ειναι δασκαλα ρυθμικης δε καπνίζει δε πινει δε τρωει κτλ.Και εχω δει κοπελες 26 να πανε σε εξωσωματική.Εγω πηγα να την πατησω με σπερματεγχυσεις αλλα δε με αφησε ο αντρας μου και να ναι καλα ο ανθρωπος.Πηγαμε κατευθειαν για να ξεκινησουμε εξωσωματική.Αννιωθετε οτιτραβαει πολυ η κορδελα μη το σκεφτείτε ετσι κι αλλιως οσο κανουν 4 σπερματεγχυσεις τοσο κανει κ μια εξωσωματικη.

Πολύ σωστά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :02/03

diana8:?

Lacostaki:22/02

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:04/02

misofeggaro:21/02

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:15/01

Litsadi:15/03

Pixies:? 

Kostef:26/02

Matilda94:? 

Ntinaki83:27/02

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

geo2222:23/02

Dina970:16/01

Tonakiv:04/02 

Elii:05/03

 

elissavet90:22/2

Mantikio:14/02

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου δεν έχω πολλές ελπίδες γιατρό το μήνα γιατί δυστυχώς δεν καταφέραμε επαφή ούτε τη μέρα του θετικού ούτε την επόμενη αλλά κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω....και να σας εξομολογηθώ και μια χοντρή πατάτα που έκανα...προσπαθήσαμε τη μέρα του θετικού και δεν ξέρω η κούραση; το άγχος; δεν βγήκε...προσπαθήσαμε και την επόμενη και πάλι τίποτα και ενώ τον είδα τον αντρουλη μου ότι το πήρε βαριά αντί να του τόνωση το ηθικό γύρισα και του είπα..."ξέρεις δεύτερη μέρα άκυρο είναι πολύ χοντρό"  απαράδεκτο το ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν έχω πολλές ελπίδες γιατρό το μήνα γιατί δυστυχώς δεν καταφέραμε επαφή ούτε τη μέρα του θετικού ούτε την επόμενη αλλά κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω....και να σας εξομολογηθώ και μια χοντρή πατάτα που έκανα...προσπαθήσαμε τη μέρα του θετικού και δεν ξέρω η κούραση; το άγχος; δεν βγήκε...προσπαθήσαμε και την επόμενη και πάλι τίποτα και ενώ τον είδα τον αντρουλη μου ότι το πήρε βαριά αντί να του τόνωση το ηθικό γύρισα και του είπα..."ξέρεις δεύτερη μέρα άκυρο είναι πολύ χοντρό"  απαράδεκτο το ξέρω...

Καλημέρα κορίτσι μου το έχω κάνει και εγώ πάνω στο άγχος μου αλλά είναι τόσο ήρεμος άνθρωπος σε σχέση με μένα που κατάλαβα ότι μόνο λάθος κάνω και τον κομπλαρο με αυτή την στάση μου φυσικά δεν το ξανά έκανα, αλλά ξέρεις κάτι μας καταλαβαίνουν και δείχνουν κατανόηση 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου το έχω κάνει και εγώ πάνω στο άγχος μου αλλά είναι τόσο ήρεμος άνθρωπος σε σχέση με μένα που κατάλαβα ότι μόνο λάθος κάνω και τον κομπλαρο με αυτή την στάση μου φυσικά δεν το ξανά έκανα, αλλά ξέρεις κάτι μας καταλαβαίνουν και δείχνουν κατανόηση 🥰

Τι να κάνουν κι αυτοί οι άμοιροι έχουν καταλάβει ότι έχουν μπλέξει με τρελές!!!!🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν έχω πολλές ελπίδες γιατρό το μήνα γιατί δυστυχώς δεν καταφέραμε επαφή ούτε τη μέρα του θετικού ούτε την επόμενη αλλά κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω....και να σας εξομολογηθώ και μια χοντρή πατάτα που έκανα...προσπαθήσαμε τη μέρα του θετικού και δεν ξέρω η κούραση; το άγχος; δεν βγήκε...προσπαθήσαμε και την επόμενη και πάλι τίποτα και ενώ τον είδα τον αντρουλη μου ότι το πήρε βαριά αντί να του τόνωση το ηθικό γύρισα και του είπα..."ξέρεις δεύτερη μέρα άκυρο είναι πολύ χοντρό"  απαράδεκτο το ξέρω...

Και εγώ τα έχω κάνει και του πήρε καιρό να ξεμπλόκαρει. Ξέρεις ότι το άγχος δεν βοηθάει . Με το μαλακό δεν είναι ασανσέρ να πατάμε το κουμπί και να ανεβαίνει  😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν έχω πολλές ελπίδες γιατρό το μήνα γιατί δυστυχώς δεν καταφέραμε επαφή ούτε τη μέρα του θετικού ούτε την επόμενη αλλά κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω....και να σας εξομολογηθώ και μια χοντρή πατάτα που έκανα...προσπαθήσαμε τη μέρα του θετικού και δεν ξέρω η κούραση; το άγχος; δεν βγήκε...προσπαθήσαμε και την επόμενη και πάλι τίποτα και ενώ τον είδα τον αντρουλη μου ότι το πήρε βαριά αντί να του τόνωση το ηθικό γύρισα και του είπα..."ξέρεις δεύτερη μέρα άκυρο είναι πολύ χοντρό"  απαράδεκτο το ξέρω...

Βρε κοριτσια, ειναι πολυ ανχωτικο αυτο με την ωορρηξια γαι τους ανδρες και να σας πω οτι ηταν ο μονος μηνας που δεν τον ανχωσα και καναμε κατι μετα το θετικο και 2 μερες μετα το θετικο, γενικα καπως θελει αλλιως αλλη τακτικη. Επισης ξανα λεω και ξερω οτι ειναι ακριβα αλλα τα clearblue test με βοηθησαν πιο πολυ απο τα hometest ξερω ειναι ακριβα αλλα επειδη το χαμογελακι μπορει να βγει παραπανω απο μια φορες ξερεις καλυτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ κορίτσια μου δεν έχω πολλές ελπίδες γιατρό το μήνα γιατί δυστυχώς δεν καταφέραμε επαφή ούτε τη μέρα του θετικού ούτε την επόμενη αλλά κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω....και να σας εξομολογηθώ και μια χοντρή πατάτα που έκανα...προσπαθήσαμε τη μέρα του θετικού και δεν ξέρω η κούραση; το άγχος; δεν βγήκε...προσπαθήσαμε και την επόμενη και πάλι τίποτα και ενώ τον είδα τον αντρουλη μου ότι το πήρε βαριά αντί να του τόνωση το ηθικό γύρισα και του είπα..."ξέρεις δεύτερη μέρα άκυρο είναι πολύ χοντρό"  απαράδεκτο το ξέρω...

Νομίζω κορίτσι μου πως όλες πάνω κάτω που έχουμε χρησιμοποιήσει τεστ το έχουμε βιώσει αυτό. Τον Αύγουστο είχα πει στον σύζυγο  ότι ξεκίνησα να χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας, είχαμε επαφές αλλά πιο ξενέρωτα πεθαίνεις. Έμεινα βέβαια έγκυος, άλλά για λόγους υγείας έπρεπε να κάνω διακοπή της κύησης. Ξεκινήσαμε πάλι τον Ιανουάριο προσπάθειες  συνεχίζοντας εγώ να κάνω τεστ, χωρίς όμως να του το έχω πει. Κάτι παθαίνουν, νιώθουν αναγκασμένοι να το κάνουν κ δεν τους κάνει κου κου😂 τι να πω. ´

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...