Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Θα το δω στο netflix. Ευχαριστω πολυ.. εχει συμβει σε ζευγαρι γνωστων να χασει μωρακι με περιτυλιξη λωρου κ ισως γι αυτο εχω επιρρεαστει. Ξυπναω τα βραδια κ περιμενω να κουνηθει για να ηρεμησω… να σε ρωτησω;; Γιατι η προκληση ειναι πιο επικινδυνη σε vbac? 

Ωχ αλήθεια;; 🙁 τραγικό. Ε λογικό να φοβάσαι, ξέρω ότι είναι πολύ σπάνιο και πολλά μωράκια γεννιούνται με περιτυλιξη, ακόμα και διπλή. Η πρόκληση έχει πιο δυνατούς, τεχνητους πόνους με αποτέλεσμα να αυξάνονται οι πιθανότητες για ρήξη της μήτρας. Δε νομίζω να σε βάλει ο γιατρός σου για πρόκληση με προηγούμενη καισαρική. Το συζητησατε; σου είπε αν θα σε αφήσει μετά την πητ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate21 είπε:

Ωχ αλήθεια;; 🙁 τραγικό. Ε λογικό να φοβάσαι, ξέρω ότι είναι πολύ σπάνιο και πολλά μωράκια γεννιούνται με περιτυλιξη, ακόμα και διπλή. Η πρόκληση έχει πιο δυνατούς, τεχνητους πόνους με αποτέλεσμα να αυξάνονται οι πιθανότητες για ρήξη της μήτρας. Δε νομίζω να σε βάλει ο γιατρός σου για πρόκληση με προηγούμενη καισαρική. Το συζητησατε; σου είπε αν θα σε αφήσει μετά την πητ? 

Δεν το εχω συζητησει ακομα. Την Δευτερα εχω ραντεβου. Οπου κ λογικα θα μαθω πως θα γεννησω😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Soder είπε:

Θα το δω στο netflix. Ευχαριστω πολυ.. εχει συμβει σε ζευγαρι γνωστων να χασει μωρακι με περιτυλιξη λωρου κ ισως γι αυτο εχω επιρρεαστει. Ξυπναω τα βραδια κ περιμενω να κουνηθει για να ηρεμησω… να σε ρωτησω;; Γιατι η προκληση ειναι πιο επικινδυνη σε vbac? 

Παρόλο που λένε ότι τα πολλά μωράκια έχουν μια περιτυλιξη με τον ομφάλιο λώρο και εγώ αγχώνομαι πολύ!!! 

Έτσι και τον χάσω για λίγο και έχει μειωμένη κίνηση με πιάνει πανικός ότι θα έχει τυλιχτει και κάτι θα έχει πάθει 🥶.!!!! Καλά εγώ αγχώνομαι και με το παραμικρό...δεν είμαι καθόλου ψύχραιμη!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 5:39 ΜΜ, ο/η Sunny97 είπε:

Δε ξέρω αν φταίει επειδή είναι το πρώτο μου πάντως έχω αρχίσει και αγχώνομαι πάρααα πολύ μέρα με τη μέρα που περνάει....!!!!εσεις σε τι ψυχολογική κατάσταση βρίσκεστε; αν και οι περισσότερες έχετε ήδη ένα παιδάκι οπότε το έχετε ζήσει ξανά. 🤩

Εγώ ανυπομονώ να έρθει η μέρα να τελειώνουμε να μπούμε σε μια σειρά με το μωρό μετά.το μετά σκέφτομαι,η γέννα όσο δύσκολη και να είναι θα είναι μια μέρα μόνο.ενω η ανάρρωση μου και το διάστημα προσαρμογής θα κρατήσει πολύ και θα μας ζορισει.εχω να επιστρέψω και αμέσως στην δουλειά.

 

στις On 27/8/2021 at 6:23 ΜΜ, ο/η natasa94 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα είμαστε 38 εβδομάδων. Πήγα στη γιατρό την Τρίτη και ο μπέμπης ήταν 2.715kg και πήρε θέση από τον προηγούμενο μήνα αλλά δεν είναι χαμηλά ακόμη μου είπε να ξεκινήσω περπάτημα. Ραντεβού ξανά τη Δευτέρα. Αυτός ο τελευταίος μήνας μοιάζει με αιώνα 😩😩

Όταν λες πήρε θέση απ' τον προηγούμενο μήνα τι εννοείς;ότι απλά γύρισε με το κεφάλι κάτω;γιατί θέση για γέννα παίρνουν τελευταία στιγμή.

 

στις On 27/8/2021 at 7:08 ΜΜ, ο/η Kate21 είπε:

Και γω που είναι το τρίτο πάλι αγωνιώ. Την πρώτη φορά είχες καθόλου διαστολή ή πήγες προγραμματισμένη καισαρική; εγώ στην πρώτη πήγα στα 8 εκατοστά και μετά με έβαλαν καισαρική επειδή δεν εξελισσόταν. Την δεύτερη φορά εξελίχθηκε πολύ γρήγορα ο τοκετός επειδή το σώμα θυμόταν. Έσπασαν τα νερά μου και σε 4 ώρες είχα γεννήσει. Φυσικά πέρασα και 10 μέρες την πητ μου 🙄 και τώρα είμαι προετοιμασμενη πως θα την περάσω πάλι.  Τους πόνους θα τους καταλάβεις επειδή θα είναι συχνοι και θα δυναμώνουν όσο περνάει η ώρα. 

Εγώ φοβάμαι μήπως ξεκινήσουν οι πόνοι κ περιμένω να δω να γίνονται συχνοί κ να δυναμώνουν κ τελικά αργήσω να πάω στο μαιευτήριο.ειναι το 2ο παιδί και λένε ότι θα έρθει πιο γρήγορα απ' το 1ο(διάρκεια τοκετού εννοώ).είμαι και 40 λεπτά μακρυά απ' το μαιευτήριο.

 

στις On 27/8/2021 at 11:18 ΜΜ, ο/η Soder είπε:

ευχαριστω πολυ🙏🏼… εχουν περασει αρκετα χρονια απο την πρωτη γεννα κ εφοσον σ αυτην δεν υπαρχει προβλημα θα το παμε φυσιολογικα. Ελπιζω να παραμεινει αυτη η επιλογη γιατι προς το παρον κανεβα συμπτωμα που να λεει οτι παμε για γεννα. Εγω που ειμαι 38 +3 ο μικρος την προηγουμενη εβδομαδα ηταν 3200 λογικα εχει παρει αλλα 200γρ.. να δω πως θα βγει

Μέσο όρο παίρνουν 200γρ την εβδομάδα τώρα στον τελευταίο μηνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Εγώ ανυπομονώ να έρθει η μέρα να τελειώνουμε να μπούμε σε μια σειρά με το μωρό μετά.το μετά σκέφτομαι,η γέννα όσο δύσκολη και να είναι θα είναι μια μέρα μόνο.ενω η ανάρρωση μου και το διάστημα προσαρμογής θα κρατήσει πολύ και θα μας ζορισει.εχω να επιστρέψω και αμέσως στην δουλειά.

 

Όταν λες πήρε θέση απ' τον προηγούμενο μήνα τι εννοείς;ότι απλά γύρισε με το κεφάλι κάτω;γιατί θέση για γέννα παίρνουν τελευταία στιγμή.

 

Εγώ φοβάμαι μήπως ξεκινήσουν οι πόνοι κ περιμένω να δω να γίνονται συχνοί κ να δυναμώνουν κ τελικά αργήσω να πάω στο μαιευτήριο.ειναι το 2ο παιδί και λένε ότι θα έρθει πιο γρήγορα απ' το 1ο(διάρκεια τοκετού εννοώ).είμαι και 40 λεπτά μακρυά απ' το μαιευτήριο.

 

Μέσο όρο παίρνουν 200γρ την εβδομάδα τώρα στον τελευταίο μηνα;

Σωστα γυρω στα 200γρ. Αυριο που εχω γιατρο θα σας πω ποσο αυξηθηκε μεσα σε μια εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Εγώ ανυπομονώ να έρθει η μέρα να τελειώνουμε να μπούμε σε μια σειρά με το μωρό μετά.το μετά σκέφτομαι,η γέννα όσο δύσκολη και να είναι θα είναι μια μέρα μόνο.ενω η ανάρρωση μου και το διάστημα προσαρμογής θα κρατήσει πολύ και θα μας ζορισει.εχω να επιστρέψω και αμέσως στην δουλειά.

 

Όταν λες πήρε θέση απ' τον προηγούμενο μήνα τι εννοείς;ότι απλά γύρισε με το κεφάλι κάτω;γιατί θέση για γέννα παίρνουν τελευταία στιγμή.

 

Εγώ φοβάμαι μήπως ξεκινήσουν οι πόνοι κ περιμένω να δω να γίνονται συχνοί κ να δυναμώνουν κ τελικά αργήσω να πάω στο μαιευτήριο.ειναι το 2ο παιδί και λένε ότι θα έρθει πιο γρήγορα απ' το 1ο(διάρκεια τοκετού εννοώ).είμαι και 40 λεπτά μακρυά απ' το μαιευτήριο.

 

Μέσο όρο παίρνουν 200γρ την εβδομάδα τώρα στον τελευταίο μηνα;

Ναι γύρισε με το κεφάλι κάτω. Έχω και εγώ αύριο ραντεβού να σας πω πόσο πήρε σε μια εβδομάδα 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Soder είπε:

Σωστα γυρω στα 200γρ. Αυριο που εχω γιατρο θα σας πω ποσο αυξηθηκε μεσα σε μια εβδομαδα

Ωραία,γιατί ο δικός μου μέσα σε 2 εβδομάδες πήρε 700γρ κ σκέφτομαι πως αν μεγαλώνει έτσι μέχρι να γεννηθεί θα είναι αρκετά βαρύς,άρα και πιο δύσκολη η γέννα,λογικά...ελπίζω να έχει πάρει 200 μόνο την τελευταία εβδομάδα.

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Ναι γύρισε με το κεφάλι κάτω. Έχω και εγώ αύριο ραντεβού να σας πω πόσο πήρε σε μια εβδομάδα 🤗

Με το καλό να γίνει και η εμπέδωση και να έχει καλή θέση κατά τη γέννα!θα περιμένουμε νέα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Εγώ ανυπομονώ να έρθει η μέρα να τελειώνουμε να μπούμε σε μια σειρά με το μωρό μετά.το μετά σκέφτομαι,η γέννα όσο δύσκολη και να είναι θα είναι μια μέρα μόνο.ενω η ανάρρωση μου και το διάστημα προσαρμογής θα κρατήσει πολύ και θα μας ζορισει.εχω να επιστρέψω και αμέσως στην δουλειά.

 

Όταν λες πήρε θέση απ' τον προηγούμενο μήνα τι εννοείς;ότι απλά γύρισε με το κεφάλι κάτω;γιατί θέση για γέννα παίρνουν τελευταία στιγμή.

 

Εγώ φοβάμαι μήπως ξεκινήσουν οι πόνοι κ περιμένω να δω να γίνονται συχνοί κ να δυναμώνουν κ τελικά αργήσω να πάω στο μαιευτήριο.ειναι το 2ο παιδί και λένε ότι θα έρθει πιο γρήγορα απ' το 1ο(διάρκεια τοκετού εννοώ).είμαι και 40 λεπτά μακρυά απ' το μαιευτήριο.

 

Μέσο όρο παίρνουν 200γρ την εβδομάδα τώρα στον τελευταίο μηνα;

Εμένα με αγχώνει περισσότερο η γέννα για τον πόνο και για το αν θα είναι εντάξει το μωρό, να μην έχει κανενα πρόβλημα. Ξέρω ότι ο πρώτος καιρός θα είναι δύσκολος αλλα επειδή τα ξαναπέρασα δεν με αγχώνει. 

Και γω είμαι 40 λεπτά απτην κλινική και θέλω να μείνω σπίτι μέχρι να γίνουν πιο συχνοι οι πόνοι αλλά ο άντρας μου φοβάται μήπως χρειαστεί να με ξεγεννήσει αυτός και θέλει να πάμε αμέσως. 😂 Μακάρι να έχουμε τόσο γρήγορες γέννες αλλά πιο γρήγορα από 2-3 ώρες δεν νομίζω. Άνετα προλαβαίνουμε να πάμε. 

@natasa94και @Soderπεριμένουμε νέα αύριο με τα ραντεβού σας. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Εμένα με αγχώνει περισσότερο η γέννα για τον πόνο και για το αν θα είναι εντάξει το μωρό, να μην έχει κανενα πρόβλημα. Ξέρω ότι ο πρώτος καιρός θα είναι δύσκολος αλλα επειδή τα ξαναπέρασα δεν με αγχώνει. 

Και γω είμαι 40 λεπτά απτην κλινική και θέλω να μείνω σπίτι μέχρι να γίνουν πιο συχνοι οι πόνοι αλλά ο άντρας μου φοβάται μήπως χρειαστεί να με ξεγεννήσει αυτός και θέλει να πάμε αμέσως. 😂 Μακάρι να έχουμε τόσο γρήγορες γέννες αλλά πιο γρήγορα από 2-3 ώρες δεν νομίζω. Άνετα προλαβαίνουμε να πάμε. 

@natasa94και @Soderπεριμένουμε νέα αύριο με τα ραντεβού σας. 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ θα ήθελα να μείνω σπίτι όσο γίνεται ώστε να αποφύγω και περιττές παρεμβάσεις που μπορεί να γίνουν.αλλα και ο δικός μου φοβάται ότι δεν θα προλάβουμε και ο γιατρός το τόνισε να βιαστώ γιατί θα είναι γρήγορη η γέννα (έτσι πιστεύει επειδή είναι το 2ο αν και ξέρω ότι δεν είναι νόμος αυτό).η πρώτη γέννα κράτησε 20 ώρες,σιγά μην γεννήσω τώρα σε λιγότερο από 2 ώρες! Το μοριακό τεστ ξέρουμε πόση ώρα κάνει να βγει;όσες δεν θα πάμε προγραμματισμένα θα πρέπει να κάνουμε μόλις φτάσουμε νοσοκομείο η κλινική.δουλευεις;θα πρέπει να επιστρέψεις στη δουλειά σύντομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ θα ήθελα να μείνω σπίτι όσο γίνεται ώστε να αποφύγω και περιττές παρεμβάσεις που μπορεί να γίνουν.αλλα και ο δικός μου φοβάται ότι δεν θα προλάβουμε και ο γιατρός το τόνισε να βιαστώ γιατί θα είναι γρήγορη η γέννα (έτσι πιστεύει επειδή είναι το 2ο αν και ξέρω ότι δεν είναι νόμος αυτό).η πρώτη γέννα κράτησε 20 ώρες,σιγά μην γεννήσω τώρα σε λιγότερο από 2 ώρες! Το μοριακό τεστ ξέρουμε πόση ώρα κάνει να βγει;όσες δεν θα πάμε προγραμματισμένα θα πρέπει να κάνουμε μόλις φτάσουμε νοσοκομείο η κλινική.δουλευεις;θα πρέπει να επιστρέψεις στη δουλειά σύντομα;

Εγώ είμαι Κύπρο και δουλεύω στο δημοσιο. Έχουμε 4 μήνες πληρωμένη άδεια και μετά δικαιούμαστε να πάρουμε έως 3 μήνες επιπρόσθετα απλήρωτη. Εγώ σκέφτομαι να μείνω ως τους 6 (δηλαδή με 2 μήνες απλήρωτους) για να ξεκινήσει και στερεές τροφές το μωρό μιας και σκοπεύω να θηλάζω αποκλειστικά. Θα ναι πολύ πιο δύσκολο πριν τους 6 με τις αντλήσεις. Εσύ δουλευεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ο μικρος εχει παει 3.368. Με εξετασε κολπικα και μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι ερμητικα κλειστος. Εαν δεν γινει κατι απο μονο του την Πεμπτη μπαινω προγραμματισμενα για καισαρικη. Δεν μπορει να κανει προκληση λογω προηγουμενης καισαρικης. Εχω στεναχωρηθει πολυ γιατι πιστευα οτι αυτη την φορα θα ζησω και το φυσιολογικο. Αυριο πρεπει να παω και για τον προεγχειρητικο έλεγχο και μοριακο τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ο μικρος εχει παει 3.368. Με εξετασε κολπικα και μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι ερμητικα κλειστος. Εαν δεν γινει κατι απο μονο του την Πεμπτη μπαινω προγραμματισμενα για καισαρικη. Δεν μπορει να κανει προκληση λογω προηγουμενης καισαρικης. Εχω στεναχωρηθει πολυ γιατι πιστευα οτι αυτη την φορα θα ζησω και το φυσιολογικο. Αυριο πρεπει να παω και για τον προεγχειρητικο έλεγχο και μοριακο τεστ. 

Μη στενοχωριεσαι, σκέψου ότι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα έχεις το μωράκι σου σύντομα αγκαλιά ❤️ αυτό έχει σημασία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ο μικρος εχει παει 3.368. Με εξετασε κολπικα και μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι ερμητικα κλειστος. Εαν δεν γινει κατι απο μονο του την Πεμπτη μπαινω προγραμματισμενα για καισαρικη. Δεν μπορει να κανει προκληση λογω προηγουμενης καισαρικης. Εχω στεναχωρηθει πολυ γιατι πιστευα οτι αυτη την φορα θα ζησω και το φυσιολογικο. Αυριο πρεπει να παω και για τον προεγχειρητικο έλεγχο και μοριακο τεστ. 

Είναι αυτό που σου έλεγα ότι ο γιατρός σου πρέπει να ξερεις σίγουρα ότι κάνει vbac και όχι ότι του έτυχε μια φορά, οι πιο πολλοί στα αλλαζουνε στο τέλος. Και μένα είναι κλειστός ο τράχηλος και είμαστε στις ίδιες μέρες νομίζω όμως η γιατρός μου θα με αφήσει παραπάνω απτις μέρες μου ώσπου να έρθει φυσικά. Εννοειται ότι αν σε αφήσει και θα έρθει μόνος του ο τοκετός και θα ανοίξει ο τράχηλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Ο μπέμπης είναι 2.900kg είναι χαμηλά και με εξέτασε κολπικά αλλά μου είπε ότι το κεφάλι είναι κινητό δηλαδή δεν εμπεδώθηκε και να συνεχίσω το περπάτημα μέχρι την άλλη Δευτέρα που έχω ξανά ραντεβού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soder είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ο μικρος εχει παει 3.368. Με εξετασε κολπικα και μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι ερμητικα κλειστος. Εαν δεν γινει κατι απο μονο του την Πεμπτη μπαινω προγραμματισμενα για καισαρικη. Δεν μπορει να κανει προκληση λογω προηγουμενης καισαρικης. Εχω στεναχωρηθει πολυ γιατι πιστευα οτι αυτη την φορα θα ζησω και το φυσιολογικο. Αυριο πρεπει να παω και για τον προεγχειρητικο έλεγχο και μοριακο τεστ. 

Μη στεναχωριέσαι, το σημαντικότερο όλων είναι να κρατήσεις το μωρό στην αγκαλιά σου, και να είστε και οι 2 καλά. Γιατί όμως ντε και καλά την Πέμπτη προγραμματισμένα; δεν γίνεται να περιμένει λίγο ακόμα; δε θυμάμαι κιόλας ποσών εβδομάδων είσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η natasa94 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Ο μπέμπης είναι 2.900kg είναι χαμηλά και με εξέτασε κολπικά αλλά μου είπε ότι το κεφάλι είναι κινητό δηλαδή δεν εμπεδώθηκε και να συνεχίσω το περπάτημα μέχρι την άλλη Δευτέρα που έχω ξανά ραντεβού

Καλά νέα, είναι και μικρός σχετικά, θα γεννήσεις πιο εύκολα. Πας κάθε μέρα περπάτημα; και πόση ώρα περίπου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρος μου ειναι πολυ εμπειρος. Δεν ειναι θεμα απειριας. Εχει μεγαλη θεση. Μου ειπε οτι ειναι επιλογη μου εαν θελω να περιμενω αλλα φοβαμαι να το τραβηξω πιο πολυ σε μερες. Εφοσον δεν υπαρχουν και σημαδια ανοιγματος τραχηλου ακομα. Ειμαι 38+5. Εγω επελεξα την πεμπτη σαν ημερα. Απλα λογω προηγουμενης καισαρικης δεν μπορει να μου κανει προκληση. Οποτε ας γεννηθει το μωρακι μου και ας ταλαιπωρηθω εγω στην καισαρικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Καλά νέα, είναι και μικρός σχετικά, θα γεννήσεις πιο εύκολα. Πας κάθε μέρα περπάτημα; και πόση ώρα περίπου; 

Ναι αυτό μου είπε και η γιατρός επειδή είναι το πρώτο μου δεν θέλουμε να είναι μεγάλο για να γεννηθεί εύκολα! Πάω περίπου μια ώρα κάθε μέρα. Σήμερα που ρώτησα τη γιατρό μου είπε αν αντέχω και δύο ώρες ακόμη καλύτερα!! Θα προσπαθήσω σήμερα για δίωρο περπάτημα 🤣🤣💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έκανα εγώ, στο ιασω είσαι; 

Στο Μητέρα γενναω αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι. Μπορεις να μου πεις το σου εκαναν; Επισης πληρωσες ή ειναι μεσα στο γενικο πακετο ολων των ημερων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Στο Μητέρα γενναω αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι. Μπορεις να μου πεις το σου εκαναν; Επισης πληρωσες ή ειναι μεσα στο γενικο πακετο ολων των ημερων;

Είναι μέσα στο πακέτο! Εκτός απ το μοριακό το οποίο πλήρωσα εκεί στον προεγχειρητικο. Έκανα το τεστ, μου πήραν ιστορικό, αίμα και ουρα.α! Και άκουσαν λίγο το μωρό. Αυτό, περίμενα 2 ωρες για 10λ😂 

Τη μέρα της γεννας μου έκαναν καρδιογραφημα, nst και προετοιμασία (ορους κλπ). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Είναι μέσα στο πακέτο! Εκτός απ το μοριακό το οποίο πλήρωσα εκεί στον προεγχειρητικο. Έκανα το τεστ, μου πήραν ιστορικό, αίμα και ουρα.α! Και άκουσαν λίγο το μωρό. Αυτό, περίμενα 2 ωρες για 10λ😂 

Τη μέρα της γεννας μου έκαναν καρδιογραφημα, nst και προετοιμασία (ορους κλπ). 

Αχ σ ευχαριστω…με βοηθησες πολυ… ειχες παει νηστικη;; Εχεις να μου πεις κατι αλλο να ξερω;; Εσυ με το μωρακι πως τα πας;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Αχ σ ευχαριστω…με βοηθησες πολυ… ειχες παει νηστικη;; Εχεις να μου πεις κατι αλλο να ξερω;; Εσυ με το μωρακι πως τα πας;

 

 

Νηστικη πήγα για παν ενδεχόμενο αλλά δεν χρειαζόταν απ ότι κατάλαβα.. Γτ και ούρα που μου πήραν δεν ήταν τα πρώτα πρωινά 🤔 αν πας νωρίς μείνε νηστικη αλλιώς δεν τρέχει και κάτι.. 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ηταν οι πόνοι τις πρώτες ώρες μετά την επέμβαση.. Μου είπε η γιατρός μου ότι στην 2η καισαρική έχεις πιο έντονους υστεροπονους αλλά λέω σιγά.. Όντως όμως, γέννησα πρωί και μεχρι το απόγευμα απ όταν πέρασε η αναισθησία είχα έντονους πόνους, ενώ στην 1η ήταν πολύ πιο ήπιοι.. Ευτυχώς όμως μεχρι το βράδυ ειχα ηρεμήσει και σηκώθηκα κιόλας.. 😊

Την 2η ημέρα, όλα μόνη μου.. Εβγαλα ορους και καθετηρες και περπατούσα κανονικά χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα.. Προσπάθησε να περπατήσεις αμέσως.. Αυτό μόνο.. 😁 

Ο, τι άλλο θες με ρωτάς! 

Ο μπέμπης είναι καλός μωρέ και σχετικά ήσυχος.. Ακόμα γνωριζόμαστε 😂 λίγο το βράδυ δυσκολεύομαι γιατί η κόρη μου κάνει μια αφύπνιση τη νύχτα η το πρωί κατά τις 6 και μέχρι στιγμής πέφτει πάντα σε αφύπνιση του μπέμπη οπότε θέλουν και οι 2 να θηλασουν και προσπαθούμε να το βρούμε 😅 αλλά όλα καλά, αντέχω! Η αϋπνία πάει σύννεφο αλλά εντάξει, τα ξέρεις 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σήμερα γεννησαμε!! Μια μπεμπουλα μικροσκοπική 3120γρ. Είναι υπέροχη! Την έβαλα και στο στήθος έπιασε αμέσως και περιμένω να βγάλω λίγο γαλατάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...