Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

Πήρα 2 με μακρύ μανίκι και 2 με κοντό μανίκι φορμακια και φανελάκια με κοντό μανίκι.ουτε που ξέρω ποιο συνολακι θα φορέσει.παντως μέσα στην κλινική απ' όσο ξέρω δεν θα χρειαστώ τίποτα για το μωρό,τα παρέχουν όλα.μονο ρούχα εξόδου πρέπει να έχω μαζί μου και 2 πανάκια για γουλιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Το αντανακλαστικό καθόδου θυμάμαι ότι είναι σα να σε χτυπάει λιγακι ηλεκτρικό ρεύμα όχι όμως στην θηλή.πιο μέσα,στον αδένα,αν το λέω σωστά.οχι δεν νιώθω αυτό τώρα.νιωθω πόνο μεγάλο στη θηλή όσο θηλάζει εδώ και ένα μήνα περίπου.τετοιον έντονο πόνο ένιωθα τις πρώτες μέρες που θήλαζε και είχαν τραυματιστεί οι θηλές και δεν άντεχα να ακουμπάει το στήθος μου.τωρα πονάω έτσι στην αρχή που ξεκινάει να πινει αλλά στην πορεία περνάει,γι αυτό και μπορώ να το ανεχτώ.μαλλον απ' τις ορμόνες συμβαίνει αυτό.προετοιμαζεται το στήθος για μαραθωνιους θηλασμούς πάλι.ποσο δύσκολο θα είναι άραγε να θηλάζουμε 2 παιδια;....

 

Ελπίζω απλά να μην παίξουν τα νεύρα μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Πήρα 2 με μακρύ μανίκι και 2 με κοντό μανίκι φορμακια και φανελάκια με κοντό μανίκι.ουτε που ξέρω ποιο συνολακι θα φορέσει.παντως μέσα στην κλινική απ' όσο ξέρω δεν θα χρειαστώ τίποτα για το μωρό,τα παρέχουν όλα.μονο ρούχα εξόδου πρέπει να έχω μαζί μου και 2 πανάκια για γουλιες.

Εγω εκτός από πανάκια πήρα και πάνες αγκαλιάς για όταν τον κρατάει ο μπαμπάς του, να μην ακουμπάει πάνω στα ρούχα του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Ναι του το είπα και με ρώτησε γιατί παίρνω μια τέτοια σοβαρή απόφαση για τη ζωή μου, και λέω φοβάμαι, θέλω να γεννήσω όπως αισθάνομαι εγώ. 

 

Και μου λέει ξανά σκέψου το και την επόμενη εβδομάδα θα τα ξαναπούμε!! Μιας και μπαίνω στο μήνα μου και. Θα με βλέπει συχνότερα. 

Μου έκανε πλάκα πως δε θα μπορώ να κάνω πολλά παιδιά αν κανω καισαρική .. Λέω δε το είχα σκοπό.. 😛

 

Καλά και την άλλη εβδομάδα που θα πάω τα ίδια θα του πω, αλλά οκ... Δε ξέρω τι να πω, είμαι αποφασισμένη να πάω γεννήσω με αυτό το τρόπο!!! 

Εσύ το είχες επιλέξει η ήταν αναγκαστική η 1η καισαρική; 

Εμένα είχε περιτυλίξη με τον λώρο αλλά βρέθηκε και ένα πρόβλημα που είχα και δεν το γνώριζα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πρέπει κι εγώ να το πάρω απόφαση και να φτιάξω βαλίτσα γιατί με βλέπω μεθαύριο να πηγαίνω με το βρακι 😂

Πήγα για προεγχειριτικο σήμερα, έκανα και το τεστ μου, έτοιμη 😁

Απο ότι θυμάμαι γεννάς και εσυ στο Ιασώ ! Σου είπαν αν επιτρέπουν 2 σύνοδο για εμάς που θα γεννήσουμε με καισαρική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Καρολίνα είπε:

Πολύ όμορφο ειναι!!!κοντομανικο όμως ε;εγώ έχω πάρει κ μακρύ μανίκι μαζί κ κοντό γιατί δεν ξέρω τι θα πρέπει να φορέσουν.

Και εγώ έχω παρει με μακρύ μανίκι αν χρειαστεί!!!

Ισως τη πρώτη μερα να βάλουν μακρύ,μετά λογικά θα μπορούμε να τους βαλουμε κοντά...εχει πολυ ζέστη και τον Σεπτέμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Απο ότι θυμάμαι γεννάς και εσυ στο Ιασώ ! Σου είπαν αν επιτρέπουν 2 σύνοδο για εμάς που θα γεννήσουμε με καισαρική ;

 

Ένας σύνοδος επιτρέπεται μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Το βράδυ με προβληματίζει εμένα πως θα πιάνω το μωρό . 

Το πυρέξ μπαίνει πάνω απ τα πόδια σου όταν είσαι ξαπλωμένη, θα το τραβάς και θα έρχεται ακριβώς μπροστά σου και θα το πιάνεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Το πυρέξ μπαίνει πάνω απ τα πόδια σου όταν είσαι ξαπλωμένη, θα το τραβάς και θα έρχεται ακριβώς μπροστά σου και θα το πιάνεις 😊

Σε ευχαριστώ πολύ δεν το γνώριζα !! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. 37+5 σημερα… οι αυπνιες καλα κρατουν. Δεν ξερω για εσας αλλα βρυκολιαζω. Ξυπναω για τουαλετα και μετα τελος. Επισης με ποναει τρομερα το υβιικο οστο καθε φορα που σηκωνομαι. Ηθελα να ρωτησω για οσες γεννατε σε ιδιωτικο και εχετε μαια απο τον γιατρο ποσα λεφτα σκεφτεστε να δωσετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλημερα. 37+5 σημερα… οι αυπνιες καλα κρατουν. Δεν ξερω για εσας αλλα βρυκολιαζω. Ξυπναω για τουαλετα και μετα τελος. Επισης με ποναει τρομερα το υβιικο οστο καθε φορα που σηκωνομαι. Ηθελα να ρωτησω για οσες γεννατε σε ιδιωτικο και εχετε μαια απο τον γιατρο ποσα λεφτα σκεφτεστε να δωσετε; 

Καλημέρα!κι εγώ τα ίδια,δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.φταιει και η ζέστη,φταίει κ η τουαλέτα.εγω νιώθω σουβλιες από κάτω ώρες ώρες που είναι πολύ έντονες αλλά είναι στιγμιαίες.εγω δεν θα δώσω τίποτα στη μαία,αφού πληρώνεται για τη δουλειά που κάνει.ο γιατρος μου είπε μια τιμή κ λογικά είναι και της μαίας μέσα αφού από αυτόν πληρώνεται.δεν είναι έτσι;αλλιώς θα μου έλεγε και η μαία την τιμή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Καρολίνα είπε:

Καλημέρα!κι εγώ τα ίδια,δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.φταιει και η ζέστη,φταίει κ η τουαλέτα.εγω νιώθω σουβλιες από κάτω ώρες ώρες που είναι πολύ έντονες αλλά είναι στιγμιαίες.εγω δεν θα δώσω τίποτα στη μαία,αφού πληρώνεται για τη δουλειά που κάνει.ο γιατρος μου είπε μια τιμή κ λογικά είναι και της μαίας μέσα αφού από αυτόν πληρώνεται.δεν είναι έτσι;αλλιώς θα μου έλεγε και η μαία την τιμή της.

Και για το δημόσιο νοσοκομείο τα ίδια ισχύουν, πληρώνονται όλοι για την δουλειά που κάνουν απλά έχουν μάθει να παίρνουν και φακελάκια. 

Εγω σκεφτόμουν να δώσω και στη μαία κάτι έξτρα, αλλά μετά από ένα περιστατικό δε θα της δώσω τίποτα της συγκεκριμένης!!! 

Όσο για τον ύπνο και εγώ άμα πάω τουαλέτα τελείωσε μετά, κάθομαι ξύπνια πολλές φορές μέχρι το πρωί... Κάνω και μια βόλτα μέχρι το ψυγείο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sunny97 είπε:

Και για το δημόσιο νοσοκομείο τα ίδια ισχύουν, πληρώνονται όλοι για την δουλειά που κάνουν απλά έχουν μάθει να παίρνουν και φακελάκια. 

Εγω σκεφτόμουν να δώσω και στη μαία κάτι έξτρα, αλλά μετά από ένα περιστατικό δε θα της δώσω τίποτα της συγκεκριμένης!!! 

Όσο για τον ύπνο και εγώ άμα πάω τουαλέτα τελείωσε μετά, κάθομαι ξύπνια πολλές φορές μέχρι το πρωί... Κάνω και μια βόλτα μέχρι το ψυγείο 😂

Εγω θα της δωσω σιγουρα. Ολη την δουλεια εκεινη την κανει. Απλα δεν ξερω ποσα. Σημερα εχω ραντεβου στον γιαυρο και εχω να τον ρωτησω πολλα διαδικαστικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Και για το δημόσιο νοσοκομείο τα ίδια ισχύουν, πληρώνονται όλοι για την δουλειά που κάνουν απλά έχουν μάθει να παίρνουν και φακελάκια. 

Εγω σκεφτόμουν να δώσω και στη μαία κάτι έξτρα, αλλά μετά από ένα περιστατικό δε θα της δώσω τίποτα της συγκεκριμένης!!! 

Όσο για τον ύπνο και εγώ άμα πάω τουαλέτα τελείωσε μετά, κάθομαι ξύπνια πολλές φορές μέχρι το πρωί... Κάνω και μια βόλτα μέχρι το ψυγείο 😂

Καλά,ειδικά στα δημοσια δεν το συζητώ.ειναι δημόσιοι υπάλληλοι όλοι και πληρώνονται για τη δουλειά τους απ' το κράτος.δεν θα έδινα ούτε 100 ευρώ! Πάντως βρίσκω πολύ ακριβές τις κλινικές για ένα τριήμερο η τετραήμερο και έχω ακούσει ότι είναι κ λίγο εμπόριο η υπόθεση.σου λένε διάφορα,πχ σα να μην ακούει καλά το παιδί απ' το ένα αυτί,να κάνετε έξτρα αυτές τις εξετάσεις,σα να είναι λίγο ανεβασμένη αυτή η τιμή κάντε κ την άλλη εξέταση κτλ κτλ και στο τέλος σου βγαίνει ένα ποσό που δεν είχες υπολογίσει εξ αρχής.παλι καλά που θα πάρουμε κ το επίδομα γέννησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλημερα. 37+5 σημερα… οι αυπνιες καλα κρατουν. Δεν ξερω για εσας αλλα βρυκολιαζω. Ξυπναω για τουαλετα και μετα τελος. Επισης με ποναει τρομερα το υβιικο οστο καθε φορα που σηκωνομαι. Ηθελα να ρωτησω για οσες γεννατε σε ιδιωτικο και εχετε μαια απο τον γιατρο ποσα λεφτα σκεφτεστε να δωσετε; 

Εμένα παίρνει 150€ η μαία γιατί είναι σαν εξωτερικος συνεργάτης. 

Κι εγώ ξυπνάω μετά από 3-4 ώρες ύπνου και κάνω κανένα δίωρο να ξανακοιμηθω. Νομίζω μας προετοιμάζει η φύση για τον διακεκομμένο ύπνο που έρχεται 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ νομίζω θα προτιμήσω την αϋπνία από το κλάμα και τη φροντίδα του μωρού.. 

Τώρα δε παλεύεται, τη μια μου φταίει η κοιλιά, την άλλη το φαγητό που δεν έχω χωνέψει, η ζέστη, το κρύο από το air-condition και γενικώς τα πάντα!!! Εφιάλτης είναι αυτές οι νύχτες εδώ και μήνες τώρα 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ νομίζω θα προτιμήσω την αϋπνία από το κλάμα και τη φροντίδα του μωρού.. 

Τώρα δε παλεύεται, τη μια μου φταίει η κοιλιά, την άλλη το φαγητό που δεν έχω χωνέψει, η ζέστη, το κρύο από το air-condition και γενικώς τα πάντα!!! Εφιάλτης είναι αυτές οι νύχτες εδώ και μήνες τώρα 😬

Μολις περιεγραψες την καθε μου νυχτα💫… αληθεια τι τρωτε τα βραδια;; Μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ο μικρος εχει παει στα 3250. Απορω απο που θα τον βγαλω. Μου ελυσε τις αποριες για τον συνοδο, για τον covid  καο γενικα μου ειπε να περπαταω και να ανεβοκατεβαινω σκαλες. Ααα ειπε και για επαφες αλλα αυτο το εχουμε ξεχασει μηνες τωρα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 3 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 3 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Να σου ζήσει ο αντρακλας!! Γέρος και δυνατός να είναι! Γρήγορη ανάρρωση και σε εσένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 3 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Να σου ζήσει! Να τον χαίρεσαι. Εσύ πως είσαι με τον πόνο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 3 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Να σας ζήσει!!!!!!!γερος και τυχερός!!!!!πως είσαι εσύ; ταλαιπωρημένη απ' την καισαρική;είναι το πρώτο μωράκι της ομάδας!!!!καλή αρχή κάναμε.με το καλό και οι υπόλοιπες.ο ίκτερος έχει σχέση με το αν κοιμάται πολύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 3 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Πωπω ένας άντρακλας 😍

Να σας ζήσει!!!!!! Πώς είσαι; έχεις σηκωθεί καθόλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 3 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Να σας ζήσει το αγοράκι σας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...