Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Γενάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι! Να γεμίσει τη χρόνια με πολλά πολλά μωρά!


Noname

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Dina970 είπε:

 

Καλημερα σας ❤️ Ευχομαι να ειστε ολες καλα εγω λιγο χειροτερα με τον ερπη πριστηκε και αλλο αλλα που θα παει θαπερασει !!! 
Δεν εχω ορεξη και για φαγητο με αυτο το πραγμα !!!

Περαστικά κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dina970 είπε:

 

Καλημερα σας ❤️ Ευχομαι να ειστε ολες καλα εγω λιγο χειροτερα με τον ερπη πριστηκε και αλλο αλλα που θα παει θαπερασει !!! 
Δεν εχω ορεξη και για φαγητο με αυτο το πραγμα !!!

Περαστικά σου κοριτσι μου..υπομονή να έχεις θα περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renoula19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλο σκ ακόμα περίοδος άφαντη αλλά πονάω πολύ εχθές το βράδυ με πήρε η μικρόβιολογος και μου είπε να επαναλάβω την χοριακη την Δευτέρα αν δεν αδιαθετησω εσείς πως την βλέπετε? Μου είπε ότι μπορεί να είμαι στην αρχή αν δεν μου έρθει περίοδος 

Screenshot_20210109_124912.jpg

Κάνε υπομονή κ έχε πίστη έως την Δευτέρα..εύχομαι να ανέβει κ να έχεις σπορακι στην κοιλιτσα κ να μην ταλαιπωρηθεις άλλο!! Ότι καλύτερο εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.....να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια!! Απο το πρωί νιώθω λες και κάτι θα "πεσει"απο κάτω...λες και είμαι γεμάτη και περιμένω να κάνει "πλαφ" και να αδειάσω.....Συνέχεια πάω στο μπάνιο γιατί πιστεύω ότι πάλι θα βγει αίμα.....Όπως όταν έχουμε ας πούμε περίοδο και νιώθουμε ότι πρόκειται να βγει ένα μεγάλο κομμάτι....Έτσι νιώθω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

.....να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια!! Απο το πρωί νιώθω λες και κάτι θα "πεσει"απο κάτω...λες και είμαι γεμάτη και περιμένω να κάνει "πλαφ" και να αδειάσω.....Συνέχεια πάω στο μπάνιο γιατί πιστεύω ότι πάλι θα βγει αίμα.....Όπως όταν έχουμε ας πούμε περίοδο και νιώθουμε ότι πρόκειται να βγει ένα μεγάλο κομμάτι....Έτσι νιώθω......

Θα σου προτεινα να μενεις ξαπλωμενη και κυριως στο αριστερο σου πλευρο ωστε να αιματωνεται καλυτερα η μητρα.  Οταν σε κοιταξε ο γιατρος, ειδε τιποτα αποκολλησεις; Σε ποια εβδομαδα εισαι ακριβως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Θα σου προτεινα να μενεις ξαπλωμενη και κυριως στο αριστερο σου πλευρο ωστε να αιματωνεται καλυτερα η μητρα.  Οταν σε κοιταξε ο γιατρος, ειδε τιποτα αποκολλησεις; Σε ποια εβδομαδα εισαι ακριβως; 

Δεν είδε αποκόλληση. Μια χαρά μου είπε όλα. Κλείνω την 8η εβδομάδα αύριο. Πιστεύεις πρέπει να επικοινωνήσω μαζί της;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Δεν είδε αποκόλληση. Μια χαρά μου είπε όλα. Κλείνω την 8η εβδομάδα αύριο. Πιστεύεις πρέπει να επικοινωνήσω μαζί της;;

Παιρνεις προγεστερονη; Κοιτα, θα σου ειμαι τελειως ειλικρινης. Στο πρωτο 3μηνο ειναι πολυ συνηθες να υπαρχει αιμορροια, μας ανησυχει κυριως οταν υπαρχουν κ αποκολλησεις. Η αιμορροια μπορει να ειναι απο αλλο σημειο και οχι της μητρας. Οποτε το εμβρυο να ειναι μια χαρα. Εμενα ο γιατρος μου ελεγε οτι με το που νιωθω πονο η βαρος να ξαπλωνω. Ειναι κ αυτο συνηθες να συμβαινει τον πρωτο καιρο. Το γιατρο να τον παιρνεις για ο,τιδηποτε θελεις. Μην κολλας καθολου! Μη σκεφτεσαι καν οτι εχεις γινει κουραστικη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mantikio είπε:

Περαστικά σου κοριτσι μου..υπομονή να έχεις θα περάσει..

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα θα περασει που θα παει :) ❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Παιρνεις προγεστερονη; Κοιτα, θα σου ειμαι τελειως ειλικρινης. Στο πρωτο 3μηνο ειναι πολυ συνηθες να υπαρχει αιμορροια, μας ανησυχει κυριως οταν υπαρχουν κ αποκολλησεις. Η αιμορροια μπορει να ειναι απο αλλο σημειο και οχι της μητρας. Οποτε το εμβρυο να ειναι μια χαρα. Εμενα ο γιατρος μου ελεγε οτι με το που νιωθω πονο η βαρος να ξαπλωνω. Ειναι κ αυτο συνηθες να συμβαινει τον πρωτο καιρο. Το γιατρο να τον παιρνεις για ο,τιδηποτε θελεις. Μην κολλας καθολου! Μη σκεφτεσαι καν οτι εχεις γινει κουραστικη! 

Ναι παιρνω utrogestan  από 2 χάπια πρωί και βράδυ. Τώρα μίλησα μαζί της. Προληπτικά είπε να πάρω trofocard μαγνήσιο πρωί βράδυ. Επειδή ούτε πόνο έχω, ούτε κράμπες, ούτε τιποτα, λέει μήπως είναι στο έντερο που πιέζει....(δεν πηγαίνω και συχνά τουαλεττα)! Ο Θεός να βάλει το χέρι του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι παιρνω utrogestan  από 2 χάπια πρωί και βράδυ. Τώρα μίλησα μαζί της. Προληπτικά είπε να πάρω trofocard μαγνήσιο πρωί βράδυ. Επειδή ούτε πόνο έχω, ούτε κράμπες, ούτε τιποτα, λέει μήπως είναι στο έντερο που πιέζει....(δεν πηγαίνω και συχνά τουαλεττα)! Ο Θεός να βάλει το χέρι του....

Εγω μαγνησιο επαιρνα απο την αρχη. 3 μαγνησια τη μερα. Στην αρχη επαιρνα κ προγεστερονη. Ρωτησε τη μηπως μπορεις να βαλεις κανενα υποθετο για να πας τουαλετα. Ή να παρεις dulcolax, εμενα μονο αυτο μου επετρεπε ο γιατρος, αν κ δεν πηρα ποτε. 
να ξεκουραζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις. Ολα θα πανε καλα. Θα δεις! Το σπορακι σου θα ανθισει κ θα γινει λουλουδακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου και καλο Σαββατοκυριακο! Θα συμφωνησω με την anna90, καμια φορα το προβλημα ειναι απλο. Και γω παλευα 18 μηνες, στους 16 μηνες βρηκα οτι εχω ψηλη προλακτινη. Στους δυο μηνες που πηρα την αγωγη, τα καταφερα. Μονο ορμονικο ηταν το προβλημα αλλα δε το γνωριζα. Καντε τις εξετασεις σας και τις προσπαθειες, και θα ερθει πολυ συντομα, θα δεις!!! Και μην στεναχωριεσαι, και γω στεναχωριομουν πολυ οταν ακουγα για αλλες, αλλα δεν ειναι κακια στεναχωρια, πιο πολυ με μενα στεναχωριομουν που δεν εβρισκα το λογο γιατι δεν ερχοταν. Εννοειται χαιρομουν με την χαρα τους, αλλα ανθρωποι ειμαστε, καποιες φορες λυγιζουμε.. Οτι καλυτερο σιυ ευχομαι πολυ συντομα!!! 💞

Καλησπέρα τι τιμές είχες προλακτηνης,εγώ είχα 42 πριν κάποιους μήνες και δεν μου έδωσε τίποτα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα τι τιμές είχες προλακτηνης,εγώ είχα 42 πριν κάποιους μήνες και δεν μου έδωσε τίποτα 🤔

Κ γω με αυτή την τιμή δεν πήρα κάποιο φάρμακο. Κ μάλιστα εκείνο το μήνα έμεινα κ έγκυος. 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

.....να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια!! Απο το πρωί νιώθω λες και κάτι θα "πεσει"απο κάτω...λες και είμαι γεμάτη και περιμένω να κάνει "πλαφ" και να αδειάσω.....Συνέχεια πάω στο μπάνιο γιατί πιστεύω ότι πάλι θα βγει αίμα.....Όπως όταν έχουμε ας πούμε περίοδο και νιώθουμε ότι πρόκειται να βγει ένα μεγάλο κομμάτι....Έτσι νιώθω......

Αννούλα μου ξάπλωσε και μην κάνεις τίποτα πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου να σου πει καλύτερα αυτός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα τι τιμές είχες προλακτηνης,εγώ είχα 42 πριν κάποιους μήνες και δεν μου έδωσε τίποτα 🤔

Καλησπερα κοριτσι μου, δεν θυμαμαι για να ειμαι ειληκρινης. Εχουν περασει σχεδον 4 χρονια. Καθε εργαστηριο εχει διαφορετικες τιμες, αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ειχα λιγο πανω απο το ανωτερο οριο, αν πχ το οριο ηταν 500, εγω ειχα 550. Τυχαια τα νουμερα, αυτο μου ειχε μεινει απο την κουβεντα οτι ειναι λιγο πανω απο το ανωτερο οριο. Εσενα ποσο ειναι το οριο? Το 42 δλδ ειναι μεσα στα ορια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nat20 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, δεν θυμαμαι για να ειμαι ειληκρινης. Εχουν περασει σχεδον 4 χρονια. Καθε εργαστηριο εχει διαφορετικες τιμες, αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ειχα λιγο πανω απο το ανωτερο οριο, αν πχ το οριο ηταν 500, εγω ειχα 550. Τυχαια τα νουμερα, αυτο μου ειχε μεινει απο την κουβεντα οτι ειναι λιγο πανω απο το ανωτερο οριο. Εσενα ποσο ειναι το οριο? Το 42 δλδ ειναι μεσα στα ορια? 

Όχι το 42 δνε είναι. Ούτε το 56 που είχα εγώ. Αλλά δνε πήρα φάρμακο δνε χρειάζοταν. Μου. Είπε ότι σε πιο πάνω τιμές δίνουν. Κ εκείνον τον μήνα μάλιστα έμεινα κ έγκυος.. Σε ένδοκρινολογο είχα πάει.... Κ είχα κάνει διάφορες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπεραααα κορίτσια μου σας ευχαριστώ μακάρι να έχει γίνει το θαύμα ακόμα περίοδος άφαντη λέτε να έχω ελπίδες ολη μέρα πονάω αλλά ακόμα τίποτα ξεστολισα και έκανα γενική το σπίτι μήπως και τυχόν κου κατέβει αλλά και παλι τίποτα λέτε να ελπίζω?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Καλήσπεραααα κορίτσια μου σας ευχαριστώ μακάρι να έχει γίνει το θαύμα ακόμα περίοδος άφαντη λέτε να έχω ελπίδες ολη μέρα πονάω αλλά ακόμα τίποτα ξεστολισα και έκανα γενική το σπίτι μήπως και τυχόν κου κατέβει αλλά και παλι τίποτα λέτε να ελπίζω?? 

Στις ποσες μερες εισαι τωρα; Εμενα μου ειχε δειξει αχνο το τεστ εγκυμοσυνης στις 26 μερες μετα την περιοδο, και στις 30 μερες απο την περιοδο ειχα 206 χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Καλήσπεραααα κορίτσια μου σας ευχαριστώ μακάρι να έχει γίνει το θαύμα ακόμα περίοδος άφαντη λέτε να έχω ελπίδες ολη μέρα πονάω αλλά ακόμα τίποτα ξεστολισα και έκανα γενική το σπίτι μήπως και τυχόν κου κατέβει αλλά και παλι τίποτα λέτε να ελπίζω?? 

Μπορω επισης να σου προτεινω να κανεις θερμομετρηση. Εγω ηξερα καθε φορα οταν θα ερχοταν περιοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Στις ποσες μερες εισαι τωρα; Εμενα μου ειχε δειξει αχνο το τεστ εγκυμοσυνης στις 26 μερες μετα την περιοδο, και στις 30 μερες απο την περιοδο ειχα 206 χοριακη. 

Σήμερα είναι να μου έρθει αύριο μπαίνω στην 1η μέρα καθυστέρηση αν δεν μου έρθει και αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Σήμερα είναι να μου έρθει αύριο μπαίνω στην 1η μέρα καθυστέρηση αν δεν μου έρθει και αύριο 

Σε ποια μερα του κυκλου ειχες κανει χοριακη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Σε ποια μερα του κυκλου ειχες κανει χοριακη;

Στην 25η μέρα του κύκλου μου την έκανα και σήμερα είμαι στην 1η μέρα του κύκλου κανονικά αλλά δεν μου έχει έρθει οπότε 26η μέρα σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Renoula19 είπε:

Στην 25η μέρα του κύκλου μου την έκανα και σήμερα είμαι στην 1η μέρα του κύκλου κανονικά αλλά δεν μου έχει έρθει οπότε 26η μέρα σήμερα 

Του κυκλου σου που ειναι ποσες μερες; Εγω παντως που δεν ημουν σε καθυστερηση και ημουν πολυ νωρις γενικα οταν εκανα το τεστ εγκυμοσυνης εδειξε αχνο. Και την χοριακη την εκανα χωρις να εχω καθυστερηση και ηταν μεγαλουτσικη. Αν εχεις ενα ακομη τεστ, κανε το. Αν εισαι, θα το δειξει το τεστακι τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Του κυκλου σου που ειναι ποσες μερες; Εγω παντως που δεν ημουν σε καθυστερηση και ημουν πολυ νωρις γενικα οταν εκανα το τεστ εγκυμοσυνης εδειξε αχνο. Και την χοριακη την εκανα χωρις να εχω καθυστερηση και ηταν μεγαλουτσικη. Αν εχεις ενα ακομη τεστ, κανε το. Αν εισαι, θα το δειξει το τεστακι τωρα

Θα επαναλάβω την χοριακη την Δευτέρα αμα δεν αδιαθετησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...