Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέα στην παρέα, μέχρι στιγμής μόνο διαβάζω, αλλά είπα να πάρω κι εγώ μέρος λίγο πιο ενεργά.. Βρίσκομαι στην 9+1 μέρα της εγκυμοσύνης μου κι είναι όλα προς το παρόν πολύ καλά! Ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ στις 28/8 και πραγματικά νιώθω ότι είναι τοοοοσο μακριά! 

Ήθελα να ρωτήσω αν εσείς έχετε κλείσει αυχενική διαφάνεια και σε ποια μέρα προτείνεται να γίνεται. Ο γιατρός ακόμα δεν μου έχει κάνει κουβέντα, λογικά στο επόμενο ραντεβού μου, αλλά εγώ κλασικά βιάζομαι!

Υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες 🙂🤗

Καλημέρα κοριτσι!! Εγω 8κ4 και επισης δε μου εχει κανει κουβέντα ! Ειχα και εγω την ιδια απορια με σενα 😂 θα μας το συζητησουν στο επομενο ραντεβου σιγουρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέα στην παρέα, μέχρι στιγμής μόνο διαβάζω, αλλά είπα να πάρω κι εγώ μέρος λίγο πιο ενεργά.. Βρίσκομαι στην 9+1 μέρα της εγκυμοσύνης μου κι είναι όλα προς το παρόν πολύ καλά! Ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ στις 28/8 και πραγματικά νιώθω ότι είναι τοοοοσο μακριά! 

Ήθελα να ρωτήσω αν εσείς έχετε κλείσει αυχενική διαφάνεια και σε ποια μέρα προτείνεται να γίνεται. Ο γιατρός ακόμα δεν μου έχει κάνει κουβέντα, λογικά στο επόμενο ραντεβού μου, αλλά εγώ κλασικά βιάζομαι!

Υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες 🙂🤗

Καλημερα και καλη κυριακη να εχουμε! 
Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! Να πανε ολα καλά και να έχεις και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Εγω ειμαι 11η εβδομαδα σημερα και μου εχει κλεισει την αυχενικη 6/02 σε δυο βδομαδες δηλαδή. Συνήθως γινεται 12η ή 13η εβδομαδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitram είπε:

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέα στην παρέα, μέχρι στιγμής μόνο διαβάζω, αλλά είπα να πάρω κι εγώ μέρος λίγο πιο ενεργά.. Βρίσκομαι στην 9+1 μέρα της εγκυμοσύνης μου κι είναι όλα προς το παρόν πολύ καλά! Ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ στις 28/8 και πραγματικά νιώθω ότι είναι τοοοοσο μακριά! 

Ήθελα να ρωτήσω αν εσείς έχετε κλείσει αυχενική διαφάνεια και σε ποια μέρα προτείνεται να γίνεται. Ο γιατρός ακόμα δεν μου έχει κάνει κουβέντα, λογικά στο επόμενο ραντεβού μου, αλλά εγώ κλασικά βιάζομαι!

Υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες 🙂🤗

Καλημέρα! Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού; Σίγουρα τότε θα το συζητήσετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τώρα ανακάλυψα κ αυτή την συζήτηση κ εγώ Πητ τον Αύγουστο κ έχω αυχενική 28 του μήνα 12 εβδομάδων ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τώρα ανακάλυψα κ αυτή την συζήτηση κ εγώ Πητ τον Αύγουστο κ έχω αυχενική 28 του μήνα 12 εβδομάδων ακριβώς.

Καλως ηρθες! Κοντα κοντα ειμαστε εμεις ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raphaela είπε:

Καλως ηρθες! Κοντα κοντα ειμαστε εμεις ! 

Ναι είμαστε κοντά εμείς το θυμάμαι. Έχω πολύ ανχος δεν περνάνε οι μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι είμαστε κοντά εμείς το θυμάμαι. Έχω πολύ ανχος δεν περνάνε οι μέρες!

Ναι σε καταλαβαινω κ εγω εχω δυο εβδομαδες! Ασε που σκεφτομαι τι θα δουμε να ειναι ολα καλα και φυσιολογικα ! 
Απο την αλλη ειτε το σκεφτομαστε ειτε οχι δεν αλλαζει κατι , οτι ειναι να γινει θα γινει ! 
Ηρεμια και ξεκουραση οσο μπορουμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raphaela είπε:

Ναι σε καταλαβαινω κ εγω εχω δυο εβδομαδες! Ασε που σκεφτομαι τι θα δουμε να ειναι ολα καλα και φυσιολογικα ! 
Απο την αλλη ειτε το σκεφτομαστε ειτε οχι δεν αλλαζει κατι , οτι ειναι να γινει θα γινει ! 
Ηρεμια και ξεκουραση οσο μπορουμε ! 

Αυτό μόνο να είναι όλα καλά!!! Για όλες μας.Σίγουρα ναι δεν αλλάζει.! Κάθε πότε πας στον γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Αυτό μόνο να είναι όλα καλά!!! Για όλες μας.Σίγουρα ναι δεν αλλάζει.! Κάθε πότε πας στον γιατρο?

Πριν δυο βδομαδες ειχα παει για να παρω τις εξετασεις του προγεννητικου μου και εκανα κ τοτε ενα υπερηχο😇

Μετα την αυχενικη πιστευω θα μου το βαλει ακομα πιο αργα αν ειναι κ ολα καλα βεβαιως.

Εκεινος μου ειπε ωστοσο και την αλλη φορα  αν θες ελα και νωριτερα  να το δεις . 
Εσυ; Κρατιεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Πριν δυο βδομαδες ειχα παει για να παρω τις εξετασεις του προγεννητικου μου και εκανα κ τοτε ενα υπερηχο😇

Μετα την αυχενικη πιστευω θα μου το βαλει ακομα πιο αργα αν ειναι κ ολα καλα βεβαιως.

Εκεινος μου ειπε ωστοσο και την αλλη φορα  αν θες ελα και νωριτερα  να το δεις . 
Εσυ; Κρατιεσαι; 

Όχι δεν κρατιεμαι αλλά δεν έχω επιλογή άσε από 12 του μήνα έχω να πάω κ με έχει ξαναβάλει Φεβρουαρίο γιατί την αυχενική την κάνω άλλου. Δεν μ αρέσει αυτό τουλάχιστον θα έπρεπε κάθε 2 εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν κρατιεμαι αλλά δεν έχω επιλογή άσε από 12 του μήνα έχω να πάω κ με έχει ξαναβάλει Φεβρουαρίο γιατί την αυχενική την κάνω άλλου. Δεν μ αρέσει αυτό τουλάχιστον θα έπρεπε κάθε 2 εβδομάδες!

Καλα ναι κ εγω στις 2 βδομαδες πανω αρχιζω και τρωγομαι . 
Απο την αλλη σκεφτομαι οτι καθε φορα θα παιρνει και την επισκεψη , υποθέτω δηλαδη . 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Καλα ναι κ εγω στις 2 βδομαδες πανω αρχιζω και τρωγομαι . 
Απο την αλλη σκεφτομαι οτι καθε φορα θα παιρνει και την επισκεψη , υποθέτω δηλαδη . 
 

Ε ναι λογικά. Αλλά προτιμώ να είμαι ήρεμη!!! Βέβαια εμένα δεν το συζητάει μόλις μ είπε Φλεβάρη λέω πλάκα κάνετε μ λέει πρέπει να το αφήσουμε ν μεγαλώσει. Νομίζω και ελπίζω να ηρεμισουμε μετά κ να μην πάει έτσι γιατί εγώ δεν έχω ευχαριστηθει τίποτα. Αντισώματα είχες τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Ε ναι λογικά. Αλλά προτιμώ να είμαι ήρεμη!!! Βέβαια εμένα δεν το συζητάει μόλις μ είπε Φλεβάρη λέω πλάκα κάνετε μ λέει πρέπει να το αφήσουμε ν μεγαλώσει. Νομίζω και ελπίζω να ηρεμισουμε μετά κ να μην πάει έτσι γιατί εγώ δεν έχω ευχαριστηθει τίποτα. Αντισώματα είχες τελικά?

Αντισωματα τι εννοεις; Σε καποια εξετεση αναφερεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Ναι στο τοξόπλασμα 

Ναι ναι μου εβαλε να κανω , στο τοξοπλασμα βγηκαν αρνητικα . Το μονο που μου ειπε εμενα ειναι οτι δεν εχω περασει ερυθρα να προσεχω λιγο με τα μικρα παιδια. 
Εσυ;

Εγω να σου πω την αληθεια το σακχαρο φοβαμαι πιο πολυ αν και ξερω οτι ειναι ακομα νωρις για την καμπυλη και η τιμη ηταν σχετικα καλη των τωρινων εξετεσεων. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 10:38 ΠΜ, ο/η Olivia3 είπε:

Ναι φυσικά εμένα η ΠΗΤ είναι 27/8. Πήγα στο γιατρό προχθές και όλα είναι μια χαρά ακούσαμε και καρδούλα και τώρα μου έδωσε να κάνω τις εξετάσεις. Θα πάω αύριο. Βρε κορίτσια είναι κάποια από εσάς από Ιωάννινα ή κάποια που θα γεννήσει εκει?

Εγώ θα γεννήσω Ιωάννινα με ΠΗΤ 5/8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ε ναι λογικά. Αλλά προτιμώ να είμαι ήρεμη!!! Βέβαια εμένα δεν το συζητάει μόλις μ είπε Φλεβάρη λέω πλάκα κάνετε μ λέει πρέπει να το αφήσουμε ν μεγαλώσει. Νομίζω και ελπίζω να ηρεμισουμε μετά κ να μην πάει έτσι γιατί εγώ δεν έχω ευχαριστηθει τίποτα. Αντισώματα είχες τελικά?

Συνήθως κάθε 3 εβδομάδες είναι τα ραντεβού εκτός αν υπάρχει λόγος 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2021 at 7:10 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Έχω στο σκούπισμα ακόμα ναι, άλλοτε κόκκινο και άλλοτε ροζ. Από όσα μου είπε η γιατρός μέχρι την Τρίτη που πήγα για τον υπέρηχο, το αίμα δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το μωρό ή τον σακο. Θεωρεί ότι επειδή σχηματίζεται ο πλακούντας και παίρνει θέση, μου τραυματίζει αγγεία στη μήτρα και από εκεί αιμοραγω. Ελπίζω έτσι να είναι, έχω κλείσει να κανω και αυχενικη στις 29/1 και μέχρι τότε δεν έχω άλλον υπέρηχο ενδιάμεσα και προσπαθώ να κάνω υπομονή......

Κι εγώ αυχενική 28/1. Μαζί είμαστε ξάπλα με utrogestan λόγω αίματος. Πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Ναι ναι μου εβαλε να κανω , στο τοξοπλασμα βγηκαν αρνητικα . Το μονο που μου ειπε εμενα ειναι οτι δεν εχω περασει ερυθρα να προσεχω λιγο με τα μικρα παιδια. 
Εσυ;

Εγω να σου πω την αληθεια το σακχαρο φοβαμαι πιο πολυ αν και ξερω οτι ειναι ακομα νωρις για την καμπυλη και η τιμη ηταν σχετικα καλη των τωρινων εξετεσεων. 
 

Κ εγώ αρνητική στο τοξόπλασμα δεν έχω αντισώματα μ είπε να προσέχω αυτά π τρώω. Κ ερυθρά έχω περάσει αλλά ήταν αμφίβολο.

Εγώ έχω κάνει καμπύλη πριν κ γενικά ο οργανισμός μ αντιδρασε πολύ καλά σαν να μην ήπια ποτέ αυτή την άηδια. Βέβαια όλα αλλάζουν στην εγκυμοσύνη θα δούμε. Δεν τρώω κ πολλά γλυκά βασικά γλυκά απ' έξω καθόλου καμία φέτα με Μερέντα.κ όχι κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Συνήθως κάθε 3 εβδομάδες είναι τα ραντεβού εκτός αν υπάρχει λόγος 😛

Ναι τι ξέρω χαχα εγώ το νιώθω πολύ μακριά..  χαχαχ μπράβο ρε κορίτσια π τι βλέπετε έτσι ελπίζω να ηρεμισω κ εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι τι ξέρω χαχα εγώ το νιώθω πολύ μακριά..  χαχαχ μπράβο ρε κορίτσια π τι βλέπετε έτσι ελπίζω να ηρεμισω κ εγώ.

Όταν κάνεις κ την αυχενική θα ηρεμήσεις ☺️ εμένα είναι το 2ο κ είμαι λίγο πιο κουλ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ αρνητική στο τοξόπλασμα δεν έχω αντισώματα μ είπε να προσέχω αυτά π τρώω. Κ ερυθρά έχω περάσει αλλά ήταν αμφίβολο.

Εγώ έχω κάνει καμπύλη πριν κ γενικά ο οργανισμός μ αντιδρασε πολύ καλά σαν να μην ήπια ποτέ αυτή την άηδια. Βέβαια όλα αλλάζουν στην εγκυμοσύνη θα δούμε. Δεν τρώω κ πολλά γλυκά βασικά γλυκά απ' έξω καθόλου καμία φέτα με Μερέντα.κ όχι κάθε μέρα.

Ενταξει ναι μεγαλη προσοχη το ξερω αυτο! Επισης κ εγω δεν τρωω γλυκα καθολου απο τοτε που το εμαθα. Βεβαιως δεν εχω και ορεξη να φαω ακομα , μετα που θα ανοιξει η ορεξη να δω τι θα κανω😂

Νομιζω ομως ειναι γενικοτερα η διατροφη οχι μονο τα γλυκα. Ας ελπισουμε να μην χρειαστει να μαθουμε περισσοτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raphaela είπε:

Ενταξει ναι μεγαλη προσοχη το ξερω αυτο! Επισης κ εγω δεν τρωω γλυκα καθολου απο τοτε που το εμαθα. Βεβαιως δεν εχω και ορεξη να φαω ακομα , μετα που θα ανοιξει η ορεξη να δω τι θα κανω😂

Νομιζω ομως ειναι γενικοτερα η διατροφη οχι μονο τα γλυκα. Ας ελπισουμε να μην χρειαστει να μαθουμε περισσοτερα. 

Ναι μακαρόνια ψωμιά όλα με μέτρο. Εμένα μ έδωσε από την αρχή διατροφή κ γιατρός κ την προσπαθώ χαχαχ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όταν κάνεις κ την αυχενική θα ηρεμήσεις ☺️ εμένα είναι το 2ο κ είμαι λίγο πιο κουλ 🤣

Μακάρι γιατί κ εμένα δεν μ αρέσει όλο αυτό π προκαλω!!! Να σ ζήσει το παιδάκι σου κ με το καλό κ το δεύτερο!! Πόσο είσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα! Έχω και εγώ ΠΗΤ τον Αύγουστο, κοντεύω την13εβδομαδα στο δεύτερο παιδάκι μου ..έκανα την αυχενική την περασμένη Τετάρτη όμως δεν βγήκε κ πολύ καλή (περιμένουμε το Papp a να δούμε) είμαι νέο μέλος και σας εύχομαι να πάνε όλα πολύ πολύ καλά και όπως τα θέλετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...