Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

 

 

@Lia5 7/8 αγοράκι 💙 γέννα 25/7 🎈 

@vasiliki 16 8/8κοριτσάκι💕γέννα5/8🎈

@Μαρίαμκρ 11/8 κοριτσάκι 💕 

@Love32 12/8 αγοράκι💙γέννα 29/7 🎈

@AlKate 14/8 αγοράκι - γέννα 4/8💙

@Lia89 15/8 κοριτσάκι💕

@anna90 16/8 κοριτσάκι-γέννα 30/7💕

@Eleftheriask16/8κοριτσάκι-γέννα 6/8💕

@Dogmom 20/8 αγοράκι-γέννα 10/7 💙

 @Arpa 21/8 κοριτσάκι-γέννα 20/8 💕

@Sofoula28 23/8κοριτσάκι-γέννα 9/8💕

@Μπανυ 22/8 αγοράκι💙 γέννα2/8 🎈

@lenaki92 23/8 αγοράκι 💙γεννα 28/8

@Diana_caterina24/8 κοριτσάκι-γεννα 18/8 💕

💕@Ele91na 25/8αγοράκι-γεννα14/8💙

@Μαριλου1 26/8 κοριτσάκι💕γεννα 26/8

@Mamaofbill28/8κοριτσάκι-γεννα17/8 💕

@Mommy to be 5/9 αγοράκι 💙

@PanB 8/9 αγοράκι💙 γέννα 23/8 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα το ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά υπάρχει κάποια που έμαθε πως είναι έγκυος αυτές τις μέρες;

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Υπάρχει σχετική συζήτηση για τα καλοκαιρινά μωράκια του 21! Μπορείς να μας βρεις όλες εκεί 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα το ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά υπάρχει κάποια που έμαθε πως είναι έγκυος αυτές τις μέρες;

Καλημερα!! Ναι ειμαι 5 εβδομαδων το εμαθα πριν λιγες μερες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1 @Avgoulla Καλημέρα!!! Εγώ χθες έκανα πρώτο υπέρηχο, 6  εβδομάδων είμαι. Είδαμε καρδούλα!!! ΠΗΤ έχω 16 με  19 Αυγουστου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..όπως είπε η @Liiida έχουμε θέμα με όλα τα καλοκαιρινά μωράκια!! Από Ιούνιο κ μετά...μπορείτε να μας βρείτε κ εκεί 💖💖 με το καλό τα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2020 at 10:19 ΠΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα το ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά υπάρχει κάποια που έμαθε πως είναι έγκυος αυτές τις μέρες;

Καλησπερα κοριτσι!!! Εγω υπολογίζω οτι ειμαι 5w3d !! Εχουμε ραντεβου στο γιατρό τη Δευτέρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2020 at 9:14 ΠΜ, ο/η Avgoulla είπε:

Καλημερα!! Ναι ειμαι 5 εβδομαδων το εμαθα πριν λιγες μερες :)

Άντε με το καλό! Εγώ είμαι 4 εβδομάδων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλή χρονιά να έχουμε! Εγώ θα γεννήσω τέλη Ιουλίου άρα μπορεί κ αρχές Αυγούστου. .την Δευτέρα πάω για αυχενικη διαφανεια κ θα μάθω λογικά κ φύλο! Εύχομαι ότι καλύτερο σε ολες !!😚😉😊😋💖💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά μελλοντικές μανούλες!!!!!!!!! Καινουρια στο φόρουμ... Και μελλοντική μανούλα και εγώ!!!!! Αλλα είμαι λίγο ανήσυχη... Επιτρέψτε μου να σας μοιραστώ τις χοριακες μου να μου πείτε πως τις βλέπετε σύμφωνα και με τις δικές σας... 

27/12 252

30/12 1124

5/1 4780

 

Ακομη δεν έχω κάνει υπέρηχο. Την Παρασκευή με το καλό. 

Να αναφέρω πως έχω ενα ζουζούνι ήδη 12 μηνών... Και ήδη 2 αποβολές (Μάιο, Αύγουστο).... 

Αξίζει να ανησυχώ??? 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλή χρονιά μελλοντικές μανούλες!!!!!!!!! Καινουρια στο φόρουμ... Και μελλοντική μανούλα και εγώ!!!!! Αλλα είμαι λίγο ανήσυχη... Επιτρέψτε μου να σας μοιραστώ τις χοριακες μου να μου πείτε πως τις βλέπετε σύμφωνα και με τις δικές σας... 

27/12 252

30/12 1124

5/1 4780

 

Ακομη δεν έχω κάνει υπέρηχο. Την Παρασκευή με το καλό. 

Να αναφέρω πως έχω ενα ζουζούνι ήδη 12 μηνών... Και ήδη 2 αποβολές (Μάιο, Αύγουστο).... 

Αξίζει να ανησυχώ??? 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας!!!!!!!! 

Καλησπέρα, αν και καινούρια σε ότι έχει να κάνει με εγκυμοσύνη και χοριακες μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου. Υπομονή μέχρι την Παρασκευή και θετικές σκέψεις. Πόσο εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλησπέρα, αν και καινούρια σε ότι έχει να κάνει με εγκυμοσύνη και χοριακες μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου. Υπομονή μέχρι την Παρασκευή και θετικές σκέψεις. Πόσο εβδομάδων είσαι;

Καλησπέρα @Μαριλου1 σ ευχαριστώ για την απαντηση. Απλά διαβάζω πως πρέπει η χοριακη να διπλασιάζεται ανά 2 ημέρες και έτσι δεν βγαίνει στην δική μου περίπτωση. Βέβαια η άλλη φίλη με ενημέρωσε πως όταν είναι πάνω από 1000 δεν διπλασιαζεται ακριβώς... Είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών... Εσυ?? 💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλησπέρα @Μαριλου1 σ ευχαριστώ για την απαντηση. Απλά διαβάζω πως πρέπει η χοριακη να διπλασιάζεται ανά 2 ημέρες και έτσι δεν βγαίνει στην δική μου περίπτωση. Βέβαια η άλλη φίλη με ενημέρωσε πως όταν είναι πάνω από 1000 δεν διπλασιαζεται ακριβώς... Είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών... Εσυ?? 💜💜

Εγώ είμαι 5εβδ και 1μερα! Βέβαια εγώ το υπολογίζω από τη μερα σύλληψης κ όχι την τελευταία περίοδο αλλιώς είμαι 7 εβδ. Πήγα έκανα κ τον πρώτο υπέρηχο,ακούσαμε κ καρδιά 💓!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ είμαι 5εβδ και 1μερα! Βέβαια εγώ το υπολογίζω από τη μερα σύλληψης κ όχι την τελευταία περίοδο αλλιώς είμαι 7 εβδ. Πήγα έκανα κ τον πρώτο υπέρηχο,ακούσαμε κ καρδιά 💓!!! 

Καλημέρα καλημέρα!!!!!!!!αυτό και εγώ σκέφτηκα να το κάνω.. Να μετράμε κανονικά από την ημέρα Σύλληψης από την στιγμή που ξέρουμε πότε είναι έτσι ώστε όταν λέμε ότι γέννησα με 38η, 39η, 40η να είναι η πραγματική..... Συμφωνεί με αυτό ο γιατρός σου??? Όλα καλά εύχομαι να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rainbow31 είπε:

Καλημέρα καλημέρα!!!!!!!!αυτό και εγώ σκέφτηκα να το κάνω.. Να μετράμε κανονικά από την ημέρα Σύλληψης από την στιγμή που ξέρουμε πότε είναι έτσι ώστε όταν λέμε ότι γέννησα με 38η, 39η, 40η να είναι η πραγματική..... Συμφωνεί με αυτό ο γιατρός σου??? Όλα καλά εύχομαι να πάνε μέσα από την καρδιά μου!!!!!!!! 

Καλημέρα! Ναι συμφωνεί απλά όλοι συνηθίζουν να μετράνε από την τελευταία περίοδο. Τεσπά εγώ αφού ξέρω σίγουρα μετράω από τη μέρα σύλληψης! 😁 Σ'ευχαριστώ πολύ και σε σένα να πάνε όλα καλά! Στείλε αύριο μετά την/τον γιατρό τα νέα σου! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Ναι συμφωνεί απλά όλοι συνηθίζουν να μετράνε από την τελευταία περίοδο. Τεσπά εγώ αφού ξέρω σίγουρα μετράω από τη μέρα σύλληψης! 😁 Σ'ευχαριστώ πολύ και σε σένα να πάνε όλα καλά! Στείλε αύριο μετά την/τον γιατρό τα νέα σου! ✌️

Θα στείλω.... Φυσικα!!!!!🙏💜🙏🙏💜🙏 Όλα θα πάνε καλά... Θετική σκέψη να έχουμε...(τα γράφω για να τα διαβαζω και εγώ ω). Καλή συνέχεια ότι και να κάνεις.... Φιλιά με μάσκα πάντα!!!! 😁😁😁😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! 😁 Βάσει ΤΕΡ έχω πητ 8/9 αλλά αφού έκανα καισαρική στο πρώτο, για Αύγουστο με βλέπω κι εμένα 😊 5w4d σήμερα, κι έχω ραντεβου την άλλη Τρίτη για πρώτο υπέρηχο! 

Εσάς; τα πρώτα μωράκια σας; πως είστε από συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα κι από μένα! 😁 Βάσει ΤΕΡ έχω πητ 8/9 αλλά αφού έκανα καισαρική στο πρώτο, για Αύγουστο με βλέπω κι εμένα 😊 5w4d σήμερα, κι έχω ραντεβου την άλλη Τρίτη για πρώτο υπέρηχο! 

Εσάς; τα πρώτα μωράκια σας; πως είστε από συμπτώματα; 

Καλημέρα!! Εμένα είναι το πρώτο 😍 και είμαι 8 εβδομάδων. Ξεκίνησα με πρήξιμο στο στήθος και μικρά πονάκια στην μέση και στην κοιλιά. Μου είπε ο γιατρός είναι φυσιολογικό. Τις 2 τελεταίες βδομάδες είχα πονοκεφάλους και τώρα αναγούλες. Εσύ;  😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Avgoulla είπε:

Καλημέρα!! Εμένα είναι το πρώτο 😍 και είμαι 8 εβδομάδων. Ξεκίνησα με πρήξιμο στο στήθος και μικρά πονάκια στην μέση και στην κοιλιά. Μου είπε ο γιατρός είναι φυσιολογικό. Τις 2 τελεταίες βδομάδες είχα πονοκεφάλους και τώρα αναγούλες. Εσύ;  😁

Προς το παρόν μόνο ενόχληση στο στήθος όταν θηλάζω το πρώτο κυρίως 😅 έχω κι εγώ κάτι τσιμπήματα στη μέση κ στην κοιλιά αλλά τπτ σπουδαίο.. και στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου ανακατωσουρες κλπ, ελπίζω να πάει κι αυτή έτσι 😂 έκανες υπέρηχο ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα κι από μένα! 😁 Βάσει ΤΕΡ έχω πητ 8/9 αλλά αφού έκανα καισαρική στο πρώτο, για Αύγουστο με βλέπω κι εμένα 😊 5w4d σήμερα, κι έχω ραντεβου την άλλη Τρίτη για πρώτο υπέρηχο! 

Εσάς; τα πρώτα μωράκια σας; πως είστε από συμπτώματα; 

Καλημεραααα !!! Εγω εκανα καθυστερημενη ωορρηξία αρα είμαι σε μικροτερη εβδομαδα απ οτι υπολογίζαμε ειμαι στην 6η τωρα!! Δευτερη εγκυμοσυνη μετα απο μια παλινδρομη (9μηνες πριν)! Μεχρι στιγμης εχω πονακια περιοδου ελαχιστα πλεον και κατι σαν τσιμπιματακια ,πονο στο στηθος που ξεκιναει απ τη μασχαλη αλλες μερες πιο δυνατό αλλες πιο ηπιο , και με πιανει αναγουλα φοβερή οταν μυριζω συγκεκριμενα πραγματα οπως τσιγαρο ! Ενω ημουν καπνιστρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημεραααα !!! Εγω εκανα καθυστερημενη ωορρηξία αρα είμαι σε μικροτερη εβδομαδα απ οτι υπολογίζαμε ειμαι στην 6η τωρα!! Δευτερη εγκυμοσυνη μετα απο μια παλινδρομη (9μηνες πριν)! Μεχρι στιγμης εχω πονακια περιοδου ελαχιστα πλεον και κατι σαν τσιμπιματακια ,πονο στο στηθος που ξεκιναει απ τη μασχαλη αλλες μερες πιο δυνατό αλλες πιο ηπιο , και με πιανει αναγουλα φοβερή οταν μυριζω συγκεκριμενα πραγματα οπως τσιγαρο ! Ενω ημουν καπνιστρια! 

Αααα μαζί είμαστε άρα στην 6η😁 μια χαρά με το τσιγάρο, καλύτερα 😂😂 με το καλό το νινακι να έρθει ❤️ έκανες υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 7εβδ κ 3 ημερών. Κ εγώ με πόνο στο στήθος κ πρήξιμο ξεκίνησα. Τώρα μου βρωμάνε όλα κ έχω ανακατοσουρες. Ειδικά τα βράδια δεν μπορώ να φάω τπτ. Καφέ πίνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κ από μένα! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περίοδο είμαι 7εβδ κ 3 ημερών. Κ εγώ με πόνο στο στήθος κ πρήξιμο ξεκίνησα. Τώρα μου βρωμάνε όλα κ έχω ανακατοσουρες. Ειδικά τα βράδια δεν μπορώ να φάω τπτ. Καφέ πίνετε; 

Εγώ έναν την ημέρα, προς το παρόν δεν με ενοχλεί. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν τον ήθελα μέχρι τον 5ο περίπου,μετα έπινα κανονικά πάλι 1 την ημέρα 😁 εσένα σε ενοχλεί η για την καφεΐνη ρωτάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ έναν την ημέρα, προς το παρόν δεν με ενοχλεί. Στην 1η εγκυμοσύνη δεν τον ήθελα μέχρι τον 5ο περίπου,μετα έπινα κανονικά πάλι 1 την ημέρα 😁 εσένα σε ενοχλεί η για την καφεΐνη ρωτάς; 

Όχι δεν με ενοχλεί αντιθέτως είναι από τα λίγα που απολαμβάνω! Έναν πίνω, ελληνικό για την ακρίβεια κ τον κάνω κ αραιωμένο. Για την καφεΐνη με απασχολεί περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...