Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2021


Recommended Posts

στις On 30/7/2021 at 6:57 ΜΜ, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σας ζήσει γερή και καλότυχη να είναι...να χαρείτε κάθε στιγμή μαζί της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!! Ο μπέμπης μου έκανε την έκπληξη και έσπασε τα νερά μου χθες το ξημέρωμα!!! Μιλάμε για πολύ νερό!!!!χάλια όλα!  6 ώρα έσπασαν τα νερά, 9+ μπήκα στην αίθουσα τοκετών και 14:30 συνάντησα τον έρωτα της ζωής μου!!! Αχ θεέ μου.....το θαύμα μου!!!!  37w+3 και ο μικρός γεννήθηκε 3300! Γέννησα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Εύχομαι σε όλες σας καλή δύναμη!!! Και υπομονή γιατί λίγο έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπανυ είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! Ο μπέμπης μου έκανε την έκπληξη και έσπασε τα νερά μου χθες το ξημέρωμα!!! Μιλάμε για πολύ νερό!!!!χάλια όλα!  6 ώρα έσπασαν τα νερά, 9+ μπήκα στην αίθουσα τοκετών και 14:30 συνάντησα τον έρωτα της ζωής μου!!! Αχ θεέ μου.....το θαύμα μου!!!!  37w+3 και ο μικρός γεννήθηκε 3300! Γέννησα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Εύχομαι σε όλες σας καλή δύναμη!!! Και υπομονή γιατί λίγο έμεινε!

Να σας ζήσει κορίτσι μου, γερός και καλότυχος να είναι!!! 🎉🎊🎈🥰 Καλή ανάρρωση και σε σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2020 at 10:19 ΠΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

 

 

@Lia5 7/8 αγοράκι 💙 γέννα 25/7 🎈

@Μαρίαμκρ 11/8 κοριτσάκι 💕 

@Love32 12/8 αγοράκι💙γέννα 29/7 🎈

@AlKate 14/8 αγοράκι - γέννα 4/8💙

@Lia89 15/8 κοριτσάκι💕

@anna90 16/8 κοριτσάκι-γέννα 30/7💕

@Eleftheriask 16/8 κοριτσάκι💕

@Dogmom 20/8 αγοράκι 💙

 @Arpa 21/8 κοριτσάκι 💕

@Sofoula28 23/8 κοριτσάκι💕

@Μπανυ 22/8 αγοράκι💙 γέννα 2/8 🎈

@Diana_caterina  24/8 κοριτσάκι 💕

💕@Ele91na 25/8 αγοράκι 💙

@Μαριλου1 26/8 κοριτσάκι💕 

@Mommy to be 5/9 αγοράκι 💙

@PanB 8/9 αγοράκι💙    

@Mumofbill  28-8 κοριτσάκι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2021 at 3:10 ΜΜ, ο/η Mommy to be είπε:

Αγοράκι 🤰💙👶

Εγώ έχω πάρει αυτά του ΙΚΑ το επίδομα μητρότητας και του εργοδότη ..  πρέπει να περιμένω κι άλλο επίδομα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Εγώ έχω πάρει αυτά του ΙΚΑ το επίδομα μητρότητας και του εργοδότη ..  πρέπει να περιμένω κι άλλο επίδομα ??

Όταν γεννήσεις πρέπει να πας πάλι στο ικα για να πάρεις το επίδομα λοχειας κ στον οαεδ για το συμπληρωματικο 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Εγώ έχω πάρει αυτά του ΙΚΑ το επίδομα μητρότητας και του εργοδότη ..  πρέπει να περιμένω κι άλλο επίδομα ??

Καλημέρα!!!Να ρωτήσω κάτι!;  Ο εργοδότης τι ακριβώς πληρώνει!; Έχω πάρει το μητρότητας( δεν έχω γεννήσει ακόμη).Είμαι πάνω από χρονο στη δουλειά…. & μου ειπαν ότι δικαιούμαι απλά τη διαφορα από αυτό που θα μου δώσει το ΙΚΑ με βάση το μισθό μου… εγώ όμως διαβάζω στο ιντερνετ ότι πρέπει να μου δώσει ένα μηνιάτικο αν είμαι πάνω από χρονο. Δεν βγάζω άκρη….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Όταν γεννήσεις πρέπει να πας πάλι στο ικα για να πάρεις το επίδομα λοχειας κ στον οαεδ για το συμπληρωματικο 😜

Ναι ναι το γνωρίζω αυτό !! Όμως τώρα πήρα μόνο αυτό της μητρότητας ! Εσύ για τα δεύτερα θέλεις?? Εννοώ μετά την γέννα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ele91na είπε:

Ναι ναι το γνωρίζω αυτό !! Όμως τώρα πήρα μόνο αυτό της μητρότητας ! Εσύ για τα δεύτερα θέλεις?? Εννοώ μετά την γέννα??

Οχι, το πρώτο ☺️ μου τα έβαλαν τλκ κι εμένα χθες αργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!! Γέννησαμε και μείς!! Σήμερα το πρωί!! Μια κούκλα 2900!!! Την έχω δίπλα μου και δεν μπορώ να το πιστέψω! Τιι θαύμα!!! Καλή Λευτεριά σε όλες!! Να τα χαιρόμαστε τα μικράκια μας!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Arpa είπε:

Καλημέρα!!!Να ρωτήσω κάτι!;  Ο εργοδότης τι ακριβώς πληρώνει!; Έχω πάρει το μητρότητας( δεν έχω γεννήσει ακόμη).Είμαι πάνω από χρονο στη δουλειά…. & μου ειπαν ότι δικαιούμαι απλά τη διαφορα από αυτό που θα μου δώσει το ΙΚΑ με βάση το μισθό μου… εγώ όμως διαβάζω στο ιντερνετ ότι πρέπει να μου δώσει ένα μηνιάτικο αν είμαι πάνω από χρονο. Δεν βγάζω άκρη….

Πρέπει να σου πληρώσει 25 ημέρες εργάσιμες αλλά όντως αφαιρούν ένα ποσό από αυτά του ΙΚΑ.. Κι εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleftheriask είπε:

Κορίτσια!! Γέννησαμε και μείς!! Σήμερα το πρωί!! Μια κούκλα 2900!!! Την έχω δίπλα μου και δεν μπορώ να το πιστέψω! Τιι θαύμα!!! Καλή Λευτεριά σε όλες!! Να τα χαιρόμαστε τα μικράκια μας!!❤❤

Να σας ζήσει, γερή και καλότυχη να είναι!!! 🥰 Αν θες πες μας καμιά λεπτομέρεια. Σπάσαν τα νερά; Είχες διαστολή; Γεννησες φυσιολογικά ή με καισαρική; Τέτοια, να παίρνουμε μια ιδέα όσες έχουμε σειρά! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eleftheriask είπε:

Κορίτσια!! Γέννησαμε και μείς!! Σήμερα το πρωί!! Μια κούκλα 2900!!! Την έχω δίπλα μου και δεν μπορώ να το πιστέψω! Τιι θαύμα!!! Καλή Λευτεριά σε όλες!! Να τα χαιρόμαστε τα μικράκια μας!!❤❤

Να σας ζήσει!!!! Γερή και καλότυχη!!!!!!!!Ειναι θαύμα πραγματικό!! Το θαύμα σας!!! Σ ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!ανυπομονω να πιάσω & εγώ στα χέρια μου τη μικρούλα μου!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eleftheriask είπε:

Κορίτσια!! Γέννησαμε και μείς!! Σήμερα το πρωί!! Μια κούκλα 2900!!! Την έχω δίπλα μου και δεν μπορώ να το πιστέψω! Τιι θαύμα!!! Καλή Λευτεριά σε όλες!! Να τα χαιρόμαστε τα μικράκια μας!!❤❤

Να σας ζήσει κοπέλα μου! Καλότυχη ,υγιής και ευτυχισμένη να είναι σε όλη της τη ζωή 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2021 at 12:21 ΜΜ, ο/η Μπανυ είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! Ο μπέμπης μου έκανε την έκπληξη και έσπασε τα νερά μου χθες το ξημέρωμα!!! Μιλάμε για πολύ νερό!!!!χάλια όλα!  6 ώρα έσπασαν τα νερά, 9+ μπήκα στην αίθουσα τοκετών και 14:30 συνάντησα τον έρωτα της ζωής μου!!! Αχ θεέ μου.....το θαύμα μου!!!!  37w+3 και ο μικρός γεννήθηκε 3300! Γέννησα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο!!! Εύχομαι σε όλες σας καλή δύναμη!!! Και υπομονή γιατί λίγο έμεινε!

Να σας ζήσει γέρος και καλότυχος να είναι!!!!!να χαρείτε κάθε στιγμή μαζί του!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2021 at 10:38 ΠΜ, ο/η Arpa είπε:

Καλημέρα!!!Να ρωτήσω κάτι!;  Ο εργοδότης τι ακριβώς πληρώνει!; Έχω πάρει το μητρότητας( δεν έχω γεννήσει ακόμη).Είμαι πάνω από χρονο στη δουλειά…. & μου ειπαν ότι δικαιούμαι απλά τη διαφορα από αυτό που θα μου δώσει το ΙΚΑ με βάση το μισθό μου… εγώ όμως διαβάζω στο ιντερνετ ότι πρέπει να μου δώσει ένα μηνιάτικο αν είμαι πάνω από χρονο. Δεν βγάζω άκρη….

Δεν είναι μηνιατικο είναι βάση ένσημα το τι είσαι δηλωμένη! Εγώ ήμουν πιο λίγο από χρόνο και 6 ωρη και πήρα σχεδόν 300€ από εργοδότη από κει θυμάμαι γιατί δεν τα πάω καλα με αυτά ! Ξέρω όμως ότι περιμένουμε  ένα ποσό δεν ξέρω τώρα με βαση το ποσό καιρό εργαζόμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Να σας ζήσει, γερή και καλότυχη να είναι!!! 🥰 Αν θες πες μας καμιά λεπτομέρεια. Σπάσαν τα νερά; Είχες διαστολή; Γεννησες φυσιολογικά ή με καισαρική; Τέτοια, να παίρνουμε μια ιδέα όσες έχουμε σειρά! 😁

Μπήκα προγραμματισμένα με καισαρική λόγω μεγάλης μυωπίας!! Κάναμε εισαγωγή 6 το ξημέρωμα και ήμουν αρκετά χαλαρή θα έλεγα... με ετοίμασαν... και ξεκίνησε το χειρουργείο 8παρά20.. σε δέκα λεπτά άκουσα την πιο όμορφη φωνούλα του κόσμου... δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου!! Απο χθές λοιπόν είναι όλη την ώρα πάνω μου!! Ζωηρή και λίγο κλαψιάρα!!❤❤ σήμερα πονάω λίγο αλλά έκανα τα πρώτα βήματα και ελπίζω να συνέλθω σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleftheriask είπε:

Μπήκα προγραμματισμένα με καισαρική λόγω μεγάλης μυωπίας!! Κάναμε εισαγωγή 6 το ξημέρωμα και ήμουν αρκετά χαλαρή θα έλεγα... με ετοίμασαν... και ξεκίνησε το χειρουργείο 8παρά20.. σε δέκα λεπτά άκουσα την πιο όμορφη φωνούλα του κόσμου... δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα μου!! Απο χθές λοιπόν είναι όλη την ώρα πάνω μου!! Ζωηρή και λίγο κλαψιάρα!!❤❤ σήμερα πονάω λίγο αλλά έκανα τα πρώτα βήματα και ελπίζω να συνέλθω σύντομα!! 

Καλή ανάρρωση να έχεις και να χαρείς το μωράκι σου!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !! 38 βδομάδων κορίτσια ... Έχει καμία ενοχλήσεις στο έντερο .. με πονούσε σήμερα και σαν λιγο πονοι περιοδουόχι πολυ έντονα και λίγο λίγο κακακια νερουλά... Έχει καμία τέτοια συμπτώματα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλησπέρα !! 38 βδομάδων κορίτσια ... Έχει καμία ενοχλήσεις στο έντερο .. με πονούσε σήμερα και σαν λιγο πονοι περιοδουόχι πολυ έντονα και λίγο λίγο κακακια νερουλά... Έχει καμία τέτοια συμπτώματα ? 

Καλημέρα!! Κ εγώ 38&2 εβδομάδων. Έχω κ εγώ ενοχλήσεις στο έντερο…. Δυσκοιλιότητα…. Ενώ δεν είχα τόσο θέμα… υπομονή! :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλησπέρα !! 38 βδομάδων κορίτσια ... Έχει καμία ενοχλήσεις στο έντερο .. με πονούσε σήμερα και σαν λιγο πονοι περιοδουόχι πολυ έντονα και λίγο λίγο κακακια νερουλά... Έχει καμία τέτοια συμπτώματα ? 

Έχε το νου σου, ξέρω ότι η διάρροια είναι σύμπτωμα τοκετού ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έχε το νου σου, ξέρω ότι η διάρροια είναι σύμπτωμα τοκετού ☺️

Δεν κάνω πολύ όμως πολύ λίγο με πιάνει ... Και νιώθω πολλά πολλά αέρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ele91na είπε:

Καλησπέρα !! 38 βδομάδων κορίτσια ... Έχει καμία ενοχλήσεις στο έντερο .. με πονούσε σήμερα και σαν λιγο πονοι περιοδουόχι πολυ έντονα και λίγο λίγο κακακια νερουλά... Έχει καμία τέτοια συμπτώματα ? 

Τις τελευταίες μέρες έχω κ εγώ πολλά αέρια τα οποία μου προκαλούν πόνο στην κοιλιά αλλά όχι σαν πόνο περιόδου. Επίσης τουαλέτα πάω δύσκολα. Ενημέρωσε τον γιατρό σου αν δεν πας τώρα σύντομα γτ κ εγώ έχω διαβάσει ότι είναι σημάδι τοκετού 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπως σας είπα είναι 38&2 εβδομάδων… σήμερα πήγα στο γιατρό να με δει κ η μικρούλα δεν έχει μπει ακόμη στη λεκάνη ενώ είναι γυρισμένη προς τα κάτω όπως τη θελουμε. Εσάς σε τι θεση είναι τα μωράκια σας…. Έχουν κατέβει στη λεκανη!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...