Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Έχετε κάνει τράπεζα γάλακτος .άσχετα αν θα φύγετε από το σπίτι..για να υπάρχει ..δύσκολο το θηλαστρο ..αποστείρωση..συνδέσμου ξεσυνδεσου...αλλά έλεγα μήπως έβαζα κάτι κατάψυξη για παν ενδεχόμενο 

Εγω απο τις αρχές του μήνα κανω μια άντληση την ημέρα τώρα λεω λιγο να ηρεμησω για να δω τι θα κανω με την υπερπαραγωγή 😅 

Εφτιαχνα σακουλακια με γεύματα 60-100-120 ml σκέφτομαι να μειωσω την ώρα.. Στις αρχές εκανα 15 λεπτα το έναν μαστο ενω ταιζα εκεινη την ωρα απο τον άλλον. Τωρα κανω 5 λεπτά (μασαζ 2' και 3' άρμεγμα 😂

Και μεσα σε αυτο το 5λεπτο μαζευω 60 ml. Σκέφτομαι τωρα να αποσυμφοριζομαι ετσι γιατι βγαζω λιγο με το χερι αλλα φοβάμαι οτι δεν το κανω καλα και θα παθω καμια μαστίτιδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Είναι που περνάνε όλα από το χέρι μας και δυστηχως γι'αυτους δεν είμαστε ρομπότ και δυστηχως έχουμε μόνο δύο χέρια τι αδικία ε? 4μερες που ήμουν στο νοσοκομείο και δεν έκανε κάτι στο σπίτι αλλά είχε την ευθύνη της μικρής να πάει εκεί που είναι να πάει την ευθύνη να την πάρει να την ταισει τελευταίο και πρώτο γεύμα να δώσει σιρόπι για τον βήχα (που δεν το έδωσε όσες φορές έπρεπε)να κανονίσει για ρούχα να την ντύσει και να ετοιμάσει την τσάντα της για τις γιαγιάδες δηλ ούτε το 1/10 από αυτά που κανονίζω εγω με 2παιδια όταν ήρθε να πάρει μου είπε αν δεν είσαι εσύ τίποτα δεν γίνεται όπως πρέπει εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα σώπα βρε τώρα το κατάλαβες? 4μερες κορίτσια την έβγαλε με σάντουιτς τι να πεις

Α πάλι καλά! Ο δικός σου το κατάλαβε και το παραδέχτηκε. Εμένα ακόμα εκεί εγωιστής. Λέει μπορώ και μόνος. Τι μπορείς; Που μένει μισή ώρα και μετά δύο και με φωνάζουν 10νφορες. Μια το ένα, μια το άλλο. Κι αυτό που λες. Ούτε δουλειές, ούτε φαγητό με παιδιά, ούτε να διαβάσει παραμύθια ή να τάισε τον μεγάλο, που είναι δύσκολος. Και ταυτόχρονα να θηλάζω και τη μικρή. Και να παίζω με αυτοκίνητακια ή να ζωγραφίζω σήματα από αυτοκίνητα, γιατί ο μικρός μου έχει αδυναμίανστις.μαρκες και στα αμάξια. Καλά το καλύτερο είναι με το πρωινό. Δημητριακά με γάλα. Εκεί να δείτε! Η μικρή να θηλάσει, εγώ να μην μπορώ να γυρίσω ολόκληρη για να δώσω τη μπουκιά με το κουτάλι, να πηγαίνω με το ζόρι μέχρι το στόμα του, μην ρίξω το γάλα και ο μικρός να μου λέει δεν το έφαγα ακόμα! Μια μπίλια kellogs με γαλα🤪!!! Κι ο άντρας μου εμένα δεν μου έπεσε ποτέ! Ναι αλλά εσύ δεν θηλάζεις ταυτόχρονα του λέω. Α! Ναι! Λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Απο τις 6:30 σήμερα το ματι γαρίδα! Τι κάνετε; 

@Mamaofbill υπομονή, το είπες και μονη σου οτι ήταν η ένταση η δικη σου και η δικη του, αυτα συμβαίνουν και εκει πρέπει να υπάρχει η επικοινωνία για να μπορείτε να συνεχίζετε να είστε ενωμένοι! Εγω εκνευριζομαι πολλες φορες που δεν παίρνει την πρωτοβουλία να την παρει αγκαλια να την κανει 2 βολτες, να την αλλαξει, να την κανει μπανιο. Σπανια! Και του λεω ελα να μαθεις γιατι οταν παω για δουλειά και κανω καμια βαρδια βραδινή εσυ θα τα κανεις ολα αυτα.Αμε μου λεει ολα εγω. Για να δούμε του λεω και εγω 😅😂 

Άσχετο αλλα επειδή εκατσα και σας διαβασα και ειδα οτι πιασατε κουβέντα χριστουγεννιατικη.. Τι δωρα θα πάρετε; εχω την ανιψια μου 20μηνων που σκέφτομαι να της παρω τουβλακια ή κάποιο παιχνίδι Μόντε σόρι. Στην δικη μας κατι συμβολικο τελείως γιατι δεν καταλαβαίνει! Στον άντρα μου δεν ξέρω τι να παρω🤷🏼‍♀️ ταμπακιέρα - αναπτηρα-ρολοι εχω παρει τις προηγούμενες φορές.. Σκέφτηκα να του παρω μηχανικα γυμναστικης τυπου stepper γιατί ολο παραπονιεται για τα κιλα που πηρε παρεα με μενα😂 αλλα μου είπε ότι προτιμαει να τρεχει και οτι δεν έχουμε χώρο κ εχει δικιο σε αυτο+ οτι δεν εχει χρόνο προσθετω εγω. 

Εχει απο ολα.. Και είμαι ανάμεσα τωρα σε πορτοφόλι που το εχει χρόνια ή το κινητό επίσης που το εχει χρόνια. Εσεις αν κανετε δωρα τι θα πάρετε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα!!! Απο τις 6:30 σήμερα το ματι γαρίδα! Τι κάνετε; 

@Mamaofbill υπομονή, το είπες και μονη σου οτι ήταν η ένταση η δικη σου και η δικη του, αυτα συμβαίνουν και εκει πρέπει να υπάρχει η επικοινωνία για να μπορείτε να συνεχίζετε να είστε ενωμένοι! Εγω εκνευριζομαι πολλες φορες που δεν παίρνει την πρωτοβουλία να την παρει αγκαλια να την κανει 2 βολτες, να την αλλαξει, να την κανει μπανιο. Σπανια! Και του λεω ελα να μαθεις γιατι οταν παω για δουλειά και κανω καμια βαρδια βραδινή εσυ θα τα κανεις ολα αυτα.Αμε μου λεει ολα εγω. Για να δούμε του λεω και εγω 😅😂 

Άσχετο αλλα επειδή εκατσα και σας διαβασα και ειδα οτι πιασατε κουβέντα χριστουγεννιατικη.. Τι δωρα θα πάρετε; εχω την ανιψια μου 20μηνων που σκέφτομαι να της παρω τουβλακια ή κάποιο παιχνίδι Μόντε σόρι. Στην δικη μας κατι συμβολικο τελείως γιατι δεν καταλαβαίνει! Στον άντρα μου δεν ξέρω τι να παρω🤷🏼‍♀️ ταμπακιέρα - αναπτηρα-ρολοι εχω παρει τις προηγούμενες φορές.. Σκέφτηκα να του παρω μηχανικα γυμναστικης τυπου stepper γιατί ολο παραπονιεται για τα κιλα που πηρε παρεα με μενα😂 αλλα μου είπε ότι προτιμαει να τρεχει και οτι δεν έχουμε χώρο κ εχει δικιο σε αυτο+ οτι δεν εχει χρόνο προσθετω εγω. 

Εχει απο ολα.. Και είμαι ανάμεσα τωρα σε πορτοφόλι που το εχει χρόνια ή το κινητό επίσης που το εχει χρόνια. Εσεις αν κανετε δωρα τι θα πάρετε; 

 

Απο τις 6μιση στο πόδι και εμείς!!!!

Εμεις αύριο κλείνουμε 10χρονια και όσο ήμουν στο νοσοκομείο κάτι μου είχε πει πως ήθελε να πάρει τώρα με την πληρωμή και δεν το συγκράτησα έτσι όπως ήμουν και έψαχνα στο ίντερνετ μήπως θυμηθώ! Τελικά με τα πολλά εκεί που πήγαινα να παραγγείλω έναν ναργιλέ γιατί του αρέσει και δεν έχουμε και όλο λέμε να πάρουμε θυμήθηκα επιτέλους τιιιιιι ήθελε! Καλάμι ψαρέματος πήγε με τον πατέρα του που πάει καθημερινά και τελικά του παρήγγειλα καλάμι ψαρέματος σετ με τα όλα του άρα Χριστούγεννα δεν θα του πάρω κάτι πέρυσι του πήρα κινητό γιατί λόγω δουλειάς όλο χαλάνε! Άλλη φορά του πήρα πορτοφόλι με τυπωμένη φωτογραφια μας πάνω αλλά και αυτά όλο του χαλάνε την άλλη φορά του πήρα μπρελόκ ξύλινο με μήνυμα! 

Ριξε μια ματιά στο familyandfriends.gr έχει ωραία πράγματα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρυσι στην επέτειο 9χρονων του έφτιαξα μια τούρτα με τα ονόματά μας και ημερομηνία σε σχήμα καρδιάς και μέσα σε ένα κουτάκι έβαλα το τεστ εγκυμοσύνης! Εντάξει δεν φτάνω την περσινή έκπληξη σε πρωτοπορία αλλά τι να κάνουμε!!!!🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Εεεμ βέβαια έχουμε και την περιέργεια φίλη μας είπα μήπως,,,,πάει παιδικό? Να το στολίσεις τελευταία στιγμή παίζει?

Μωρε χριστουγεννιάτικο μωρό δεν λέω αλλά πολύ περιορισμένα κάθε χρόνο τα γενέθλια δεν μπορω να τα κάνω στον κήπο μας έχει κρύο ούτε σε πισίνα π.χ σε παιδότοπο ούτε καν με τον κορονοιο οπότε θεωρώ πως την ρίχνω λιγάκι ευτυχώς έχει γιορτή 12ιουλιου και της την κάνω όπως θελω! 

Ημουν κι εγω πολυ χριστουγεννιατικο μωρο γενέθλια 5 Δεκεμβρίου γιορτη 1 Ιανουαρίου ολα μεσα! Πολυ το χαίρομαι τωρα που ο γιος μου εχει γενέθλια 25 Ιουλίου και γιορτη 6 Αυγούστου καλοκαιρακι 🤩

Παλι δε σας προλαβαινω ποσες σελιδες μες στη νυχτα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήρα θηλαστρο γιατί κάποια βραδυα πριζομουν. Αλλά διάβασα ότι δεν γίνεται να βγάζω τώρα γάλα και να το πιει το παιδί όταν εγώ ξεκινήσω δουλειά δεν θα έχει τα 'θρεπτικά συστατικά' που χρειάζεται εκείνη η ηλικία. Οπότε προς το παρόν το άφησα και το ξανασυζησω με την παιδίατρο όταν θα πλησιάζει ο καιρός να πάω για δουλειά. Ομολογώ πως δεν θέλω καθόλου!! Αλλά δεν γίνεται οικονομικά να μην γυρίσω. 😥 Όσο το σκέφτομαι ανχονομαι δεν θέλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamaofbillδώστε λιγο χρόνο στις αλλαγές που ζείτε, τσακωμοι θα υπάρξουν κ όλα θα υπάρξουν. Εμείς έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές έχουμε πει πολλά, έχουμε πει πολλές φορές να χωρίσουμε αλλά φυσικά όταν υπάρχει ηρεμία τα συζητάμε ξανά. Γενικά νομίζω πως όταν δεν υπαρχει βοήθεια κ όταν δουλεύει μόνο ο 1 ένας, αρχίζει κ υπάρχει πίεση, κούραση κ μπαίνει στην άκρη η αγάπη, η έγνοια για το άλλο σου μισό. Προβλήματα της δουλειάς δεν πρέπει να μεταφέρονται στο σπίτι κ το αντίστροφο. Τα οικονομικα προβλήματα να σκέφτεστε ότι έχετε τα παιδάκια είστε καλά στην υγεία σας κ αυτά θα ξεπεραστούν. Οι περισσότεροι άντρες δνε μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί έτσι έχουν μάθει!! Έχουν μάθει να μην μπορούν!! Γιαυτό κορίτσια να μεγαλώσουμε τα αγόρια μας ότι υπάρχει ισότητα στα 2 φύλα. 

@Mommy to be δεν θυμάμαι πόσο ειναι η κούνια 70χ120 κάτι τέτοιο πάνε κ τόσα χρόνια  σαν 8 γίνομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ημουν κι εγω πολυ χριστουγεννιατικο μωρο γενέθλια 5 Δεκεμβρίου γιορτη 1 Ιανουαρίου ολα μεσα! Πολυ το χαίρομαι τωρα που ο γιος μου εχει γενέθλια 25 Ιουλίου και γιορτη 6 Αυγούστου καλοκαιρακι 🤩

Παλι δε σας προλαβαινω ποσες σελιδες μες στη νυχτα 😄

Και εγώ χαίρομαι για τον μικρό που θα έχει καλοκαιράκι γενέθλια 14ιουνιου αλλά στεναχωριέμαι γιατί κάθε χρόνο όσο μεγαλώνει η μικρή θα παραπονιεται ότι δεν μπορεί να τα κάνει όπως θέλει και αγχώνομαι από τώρα προκαταβολικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina εγώ έχω το βαφτιστηρι μάλλον ρούχα κ παπούτσια! Στον άντρα μου έλεγα κ εγώ για κινητό γιατί το έχει χρόνια ! Στον μπέμπη σκέφτομαι ν πάρω το jumberoo ! Κ στην μαμά αδέρφια θα δω. Πάντως θ στολίσω νωρίς φέτος τις προηγούμενες χρονιές τελευταία στιγμή φέτος θέλω όλο το σπίτι φουλ στολισμένο.🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα!!! Απο τις 6:30 σήμερα το ματι γαρίδα! Τι κάνετε; 

@Mamaofbill υπομονή, το είπες και μονη σου οτι ήταν η ένταση η δικη σου και η δικη του, αυτα συμβαίνουν και εκει πρέπει να υπάρχει η επικοινωνία για να μπορείτε να συνεχίζετε να είστε ενωμένοι! Εγω εκνευριζομαι πολλες φορες που δεν παίρνει την πρωτοβουλία να την παρει αγκαλια να την κανει 2 βολτες, να την αλλαξει, να την κανει μπανιο. Σπανια! Και του λεω ελα να μαθεις γιατι οταν παω για δουλειά και κανω καμια βαρδια βραδινή εσυ θα τα κανεις ολα αυτα.Αμε μου λεει ολα εγω. Για να δούμε του λεω και εγω 😅😂 

Άσχετο αλλα επειδή εκατσα και σας διαβασα και ειδα οτι πιασατε κουβέντα χριστουγεννιατικη.. Τι δωρα θα πάρετε; εχω την ανιψια μου 20μηνων που σκέφτομαι να της παρω τουβλακια ή κάποιο παιχνίδι Μόντε σόρι. Στην δικη μας κατι συμβολικο τελείως γιατι δεν καταλαβαίνει! Στον άντρα μου δεν ξέρω τι να παρω🤷🏼‍♀️ ταμπακιέρα - αναπτηρα-ρολοι εχω παρει τις προηγούμενες φορές.. Σκέφτηκα να του παρω μηχανικα γυμναστικης τυπου stepper γιατί ολο παραπονιεται για τα κιλα που πηρε παρεα με μενα😂 αλλα μου είπε ότι προτιμαει να τρεχει και οτι δεν έχουμε χώρο κ εχει δικιο σε αυτο+ οτι δεν εχει χρόνο προσθετω εγω. 

Εχει απο ολα.. Και είμαι ανάμεσα τωρα σε πορτοφόλι που το εχει χρόνια ή το κινητό επίσης που το εχει χρόνια. Εσεις αν κανετε δωρα τι θα πάρετε; 

 

Μόνο στον γιο μου ξέρουνε τι θα πάρουμε γιατί διαλέγει εκείνος. Στον άντρα μου δεν ξέρω ακόμα. Ο μικρός έχει την γιορτή του μετά έχει τα γενέθλια τον Ιανουάριο έχουμε πάρα πολλά. 

Στην ανηψια σου μπορείς να πάρεις αυτό που κάνει αναρρίχηση, αν θέλεις τουβλάκια θα σου πρότεινα λεγκο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πήρα θηλαστρο γιατί κάποια βραδυα πριζομουν. Αλλά διάβασα ότι δεν γίνεται να βγάζω τώρα γάλα και να το πιει το παιδί όταν εγώ ξεκινήσω δουλειά δεν θα έχει τα 'θρεπτικά συστατικά' που χρειάζεται εκείνη η ηλικία. Οπότε προς το παρόν το άφησα και το ξανασυζησω με την παιδίατρο όταν θα πλησιάζει ο καιρός να πάω για δουλειά. Ομολογώ πως δεν θέλω καθόλου!! Αλλά δεν γίνεται οικονομικά να μην γυρίσω. 😥 Όσο το σκέφτομαι ανχονομαι δεν θέλω!!!

Ποτέ θα γυρίσεις στην δουλειά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι ξύπνια από τις 4.30..η μικρή θήλασε κ την άφησα στην κούνια κ έκλαιγε, την πήρα αγκαλιά κοιμήθηκε, την άφησα έκλαιγε, πήγαμε έτσι μέχρι τις 07.30 που σηκωθήκαμε. Κατάφερε έκανε κακα πριν λίγο κ κοιμήθηκε 10λεπτα κ ξύπνησε πάλι. Κ σα να μου θυμίζει κάτι εμένα όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Mamaofbillδώστε λιγο χρόνο στις αλλαγές που ζείτε, τσακωμοι θα υπάρξουν κ όλα θα υπάρξουν. Εμείς έχουμε τσακωθεί άπειρες φορές έχουμε πει πολλά, έχουμε πει πολλές φορές να χωρίσουμε αλλά φυσικά όταν υπάρχει ηρεμία τα συζητάμε ξανά. Γενικά νομίζω πως όταν δεν υπαρχει βοήθεια κ όταν δουλεύει μόνο ο 1 ένας, αρχίζει κ υπάρχει πίεση, κούραση κ μπαίνει στην άκρη η αγάπη, η έγνοια για το άλλο σου μισό. Προβλήματα της δουλειάς δεν πρέπει να μεταφέρονται στο σπίτι κ το αντίστροφο. Τα οικονομικα προβλήματα να σκέφτεστε ότι έχετε τα παιδάκια είστε καλά στην υγεία σας κ αυτά θα ξεπεραστούν. Οι περισσότεροι άντρες δνε μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί έτσι έχουν μάθει!! Έχουν μάθει να μην μπορούν!! Γιαυτό κορίτσια να μεγαλώσουμε τα αγόρια μας ότι υπάρχει ισότητα στα 2 φύλα. 

@Mommy to be δεν θυμάμαι πόσο ειναι η κούνια 70χ120 κάτι τέτοιο πάνε κ τόσα χρόνια  σαν 8 γίνομαι. 

60*1.20 είναι η δική μας την πήραμε λευκή τότε και της προσθέσαμε αυτοκόλλητα αλλά μπέσα σηκώνει 60κιλα άνετα! Χχχαχαχαχαχα

lorelli-sweet-dream-white.jpg

Screenshot_2021-10-22-10-19-42-162_com.miui.gallery.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μόνο στον γιο μου ξέρουνε τι θα πάρουμε γιατί διαλέγει εκείνος. Στον άντρα μου δεν ξέρω ακόμα. Ο μικρός έχει την γιορτή του μετά έχει τα γενέθλια τον Ιανουάριο έχουμε πάρα πολλά. 

Στην ανηψια σου μπορείς να πάρεις αυτό που κάνει αναρρίχηση, αν θέλεις τουβλάκια θα σου πρότεινα λεγκο. 

Η κόρη μου διάλεξε δώρο γενεθλίων-χριστουγεννων αυτό από καιρό στον γιο η αλήθεια είναι πως σκέφτομαι και γω για jumbero αλλά τα έχει τσιμπημενα και φοβάμαι μην δεν κάτσει!

Screenshot_2021-09-05-08-48-17-133_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγώ είμαι ξύπνια από τις 4.30..η μικρή θήλασε κ την άφησα στην κούνια κ έκλαιγε, την πήρα αγκαλιά κοιμήθηκε, την άφησα έκλαιγε, πήγαμε έτσι μέχρι τις 07.30 που σηκωθήκαμε. Κατάφερε έκανε κακα πριν λίγο κ κοιμήθηκε 10λεπτα κ ξύπνησε πάλι. Κ σα να μου θυμίζει κάτι εμένα όλο αυτό. 

Η κόρη μου μέχρι 5μηνων κοιμόταν τους ημερήσιους μόνο πάνω μου δεν μπορούσα να κανω τίποτα! Ευτυχώς το βράδυ κοιμόταν στο κρεβάτι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

60*1.20 είναι η δική μας την πήραμε λευκή τότε και της προσθέσαμε αυτοκόλλητα αλλά μπέσα σηκώνει 60κιλα άνετα! Χχχαχαχαχαχα

lorelli-sweet-dream-white.jpg

Screenshot_2021-10-22-10-19-42-162_com.miui.gallery.jpg

Έτσι κάτι τέτοιο είναι κ η δική μας απλά δεν θυμάμαι διαστάσεις πάνε κ 5 χρόνια. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Η κόρη μου διάλεξε δώρο γενεθλίων-χριστουγεννων αυτό από καιρό

Screenshot_2021-09-05-08-48-17-133_com.android.chrome.jpg

Εμενα θέλει πίστα hotwheels. Αυτοκίνητο του πήραμε όταν ήταν 18μηνων.δεν θέλω αλλά παιχνίδια😢, δεν χωράμε. 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Η κόρη μου μέχρι 5μηνων κοιμόταν τους ημερήσιους μόνο πάνω μου δεν μπορούσα να κανω τίποτα! Ευτυχώς το βράδυ κοιμόταν στο κρεβάτι της!

Τωρα αγκαλιά την έχω για να κοιμηθεί λίγο. Εμένα μου θυμίζει την φάση των δοντιών αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οι περισσότεροι άντρες δνε μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί έτσι έχουν μάθει!! Έχουν μάθει να μην μπορούν!! Γιαυτό κορίτσια να μεγαλώσουμε τα αγόρια μας ότι υπάρχει ισότητα στα 2 φύλα.

Συμφωνω απόλυτα!!! Όσο έλειπα ήρθε ο αδερφός μου και καθάρισε το σπίτι 20χρονων παλικάρι και τα μυαλά στα κάγκελα όμως με σκέφτηκε! Έτσι μας έχει μάθει η μαμά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Έτσι κάτι τέτοιο είναι κ η δική μας απλά δεν θυμάμαι διαστάσεις πάνε κ 5 χρόνια. 

Εμενα θέλει πίστα hotwheels. Αυτοκίνητο του πήραμε όταν ήταν 18μηνων.δεν θέλω αλλά παιχνίδια😢, δεν χωράμε. 

 

Τωρα αγκαλιά την έχω για να κοιμηθεί λίγο. Εμένα μου θυμίζει την φάση των δοντιών αυτό. 

Εμείς δεν έχουμε αυτοκίνητο και είπαμε να της κάνουμε την χάρη βέβαια θα μείνει στο μπαλκόνι δεν το συζητώ!!!! Όχι ευτυχώς τα δόντια τα έβγαζε δύο δυο χωρίς να καταλάβω κάτι!!! Τα πρώτα 5.5μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τωρα αγκαλιά την έχω για να κοιμηθεί λίγο. Εμένα μου θυμίζει την φάση των δοντιών αυτό. 

έκανε καθόλου διάρροια για δέκατα την κοιτάξες? Συνήθως αυτά πάνε ασορτι με τα δόντια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παιδιά φέτος θα περιορίσω τα δωρα. Αν και μέχρι τον Ιανουάριο παίρνω κανονικά τον μισθό από τη δουλειά πρέπει να βάλουμε στην άκρη για τον γάμο. Μόνο στην βαπτιστηρα θα δώσω χρήματα γιατί είναι 13 Φέτος 

Στον άντρα μου κάτι σε ρούχο. Είναι χειρότερος από γυναίκα στα ρούχα. Θέλει μόνιμα να ψωνίζει 😂

Στον μικρούλη δεν ξέρω.. Κάθε εβδομάδα κάτι του παίρνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Συμφωνω απόλυτα!!! Όσο έλειπα ήρθε ο αδερφός μου και καθάρισε το σπίτι 20χρονων παλικάρι και τα μυαλά στα κάγκελα όμως με σκέφτηκε! Έτσι μας έχει μάθει η μαμά!!!

Μπραβο!!!

Εμένα ο άντρας μου όταν τον γνώρισα έκανε τα πάντα!!! Όταν κάναμε τον γιο μας άλλαξε πολύ, πλέον το έχει ξεφτιλίσει. Του μίλησε ο μπαμπάς του πριν 1 μήνα για το σκύλι μας να βοηθάει γιατί εγώ με 2 παιδιά δεν γίνεται να προλαβαίνω κ το σκύλι  ηρέμησε όσον αφορά το σκύλι αλλά για τα υπόλοιπα είναι ότι να ναι..μερικες μέρες προσπαθεί αλλά συνέχεια είναι με ένα δεν μπορώ στο στόμα. Μόλις θα μείνει χωρίς ρούχα δουλειάς πιυ θα πάει δεν θα μπορέσει;;;, 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μπραβο!!!

Εμένα ο άντρας μου όταν τον γνώρισα έκανε τα πάντα!!! Όταν κάναμε τον γιο μας άλλαξε πολύ, πλέον το έχει ξεφτιλίσει. Του μίλησε ο μπαμπάς του πριν 1 μήνα για το σκύλι μας να βοηθάει γιατί εγώ με 2 παιδιά δεν γίνεται να προλαβαίνω κ το σκύλι  ηρέμησε όσον αφορά το σκύλι αλλά για τα υπόλοιπα είναι ότι να ναι..μερικες μέρες προσπαθεί αλλά συνέχεια είναι με ένα δεν μπορώ στο στόμα. Μόλις θα μείνει χωρίς ρούχα δουλειάς πιυ θα πάει δεν θα μπορέσει;;;, 😂😂

Χαχαχαχχα τα ίδια λέμε ! Πληντυριο βάζει αν ζητήσω φυσικά με τις οδηγίες μου! Δεν θες να δεις πως απλώνει τα ρούχα αν του πω να τα απλώσει ολόκληρη απλώστρα χωράει 3ρουχα έτσι όπως τα βάζει! Και έρχεται μου λέει αυτά δεν χωράνε! Και πάω από πίσω και τα ξαναβαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εμείς δεν έχουμε αυτοκίνητο και είπαμε να της κάνουμε την χάρη βέβαια θα μείνει στο μπαλκόνι δεν το συζητώ!!!! Όχι ευτυχώς τα δόντια τα έβγαζε δύο δυο χωρίς να καταλάβω κάτι!!! Τα πρώτα 5.5μηνων!

Τα μπαλκόνια μας είναι μικρά δυστυχώς κ έτσι φοβάμαι να το βγάλω έξω για να μην γίνει μουσκεμα όταν βρέχει. Όσες φορές έχει βγει έξω το σηκώνουμε αγκαλιά κ το πάμε στο δωμάτιο μας. 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

έκανε καθόλου διάρροια για δέκατα την κοιτάξες? Συνήθως αυτά πάνε ασορτι με τα δόντια!

Οχι δεν έχει κανει τίποτα. Ούτε ο γιος μου έκανε αλλά αυτή η μουρμουριτσα, αυτά τα κλαμματα ενώ κοιμάται αυτό μου θυμίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ παιδιά φέτος θα περιορίσω τα δωρα. Αν και μέχρι τον Ιανουάριο παίρνω κανονικά τον μισθό από τη δουλειά πρέπει να βάλουμε στην άκρη για τον γάμο. Μόνο στην βαπτιστηρα θα δώσω χρήματα γιατί είναι 13 Φέτος 

Στον άντρα μου κάτι σε ρούχο. Είναι χειρότερος από γυναίκα στα ρούχα. Θέλει μόνιμα να ψωνίζει 😂

Στον μικρούλη δεν ξέρω.. Κάθε εβδομάδα κάτι του παίρνω 

Κ μεις τα ίδια λέμε. Πρέπει λίγο να περιοριστούμε γιατί έχουμε πολλά Δεκεμβρίο κ Ιανουάριο. Κάθε χρόνο παίρνουμε πολλά δώρα δεν πάει άλλο. Χθες παρήγγειλα 17 χριστουγεννιάτικα παραμύθια 115€λυπητερη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...