Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Μπορεί απλά να έτυχε και να το είχε άδειασει καλά, το άλλο το πάτησες? Κανένα από τα δύο δεν έβγαλε? Ούτε μια σταγόνα? Και εμένα όσο και να ρευτει κάποιες φορές βγάζει!!!

Ναι σταγόνα με χίλια ζόρια έβγαλαν με πολύ πάτημα ! Και εκείνη την ώρα ανχοθηκα πολύ ότι τόση ώρα παλεύει να φάει. Ίσως ήταν και λάθος μου δεν ξέρω. 

Με στεναχωρούν πολύ οι γουλιες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δεν πιάνει ολα τα παιδιά.. Εμάς τις 8ης εβδομάδας ξεχασε να κοιμηθεί 6 μέρες.. 😂 Ο άντρας μου φυσικά με δουλεύει και δεν πιστεύει ότι ισχύουν τα αλματα και τώρα περιμένω πως και πως της 12ης εβδομάδας να του αποδείξω ότι υπάρχουν 😂😂 Μαζοχισμός. 

Εμείς πάντως έχουμε αλλεργία.. Ειδα και ελάχιστο αίματακι. Απλα δε μπορώ να βγάλω άκρη μς τους γιατρούς. 

Εμας ζορίζεται το κακόμοιρο... Διάβασα ότι είναι φυσιολογικό το ζόρισμα.. Αλλα το σκέφτομαι μήπως κάτι που έφαγα την δυσκολεψε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι σταγόνα με χίλια ζόρια έβγαλαν με πολύ πάτημα ! Και εκείνη την ώρα ανχοθηκα πολύ ότι τόση ώρα παλεύει να φάει. Ίσως ήταν και λάθος μου δεν ξέρω. 

Με στεναχωρούν πολύ οι γουλιες !!

Καλημέρα! Είναι παραπανω από δυο κουταλιές της σουπας κάθε φορά; σε ρωτάω γιατί κ εμένα βγάζει κ μου είπε η παιδίατρος ότι αν είναι αυτή η ποσοτητα είναι φυσιολογικό. 

Κ εμένα κάτι έχει παθει το στήθος μου... Εκεί που είχε αρχίσει να μαλακώνει, από χθες είναι παλι σκληρο κ το δεξί χάλια, τρέχει ασταμάτητα κ πετάει κ συντριβάνι, ο μπέμπης δεν το θέλει καθόλου. 

Εσένα πως είναι σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμας ζορίζεται το κακόμοιρο... Διάβασα ότι είναι φυσιολογικό το ζόρισμα.. Αλλα το σκέφτομαι μήπως κάτι που έφαγα την δυσκολεψε

Επειδή την περασα κ εγώ αυτή τη φάση, να τρως τα πάντα κ νομίζω αν την πειράξει κάτι θα είναι πολυ πιο έντονες οι ενδείξεις από το ζορισμα. Αυτό μου είπε η παιδίατρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα! Είναι παραπανω από δυο κουταλιές της σουπας κάθε φορά; σε ρωτάω γιατί κ εμένα βγάζει κ μου είπε η παιδίατρος ότι αν είναι αυτή η ποσοτητα είναι φυσιολογικό. 

Κ εμένα κάτι έχει παθει το στήθος μου... Εκεί που είχε αρχίσει να μαλακώνει, από χθες είναι παλι σκληρο κ το δεξί χάλια, τρέχει ασταμάτητα κ πετάει κ συντριβάνι, ο μπέμπης δεν το θέλει καθόλου. 

Εσένα πως είναι σήμερα;

Εγώ φόρεσα τα κοχύλια γιατί παρατήρησα ότι όταν τα φοράω γεμίζει.το ένα είναι πολύ σκληρό και το φοβάμαι λίγο κατά τα άλλα δεν τρέχει σαν συντριβάνι.

Δεν νομίζω ότι είναι παραπάνω από δύο κουταλιές της σούπας Εγώ έστειλα και φωτογραφία στην παιδίατρο μας και μου είπε ότι είναι εντάξει είναι γουλια οτι τον πειράζουν τα γαλακτοκομικά να μην τα κόψω να τα ελαττώσω αλλά μου βγάζει κάθε μέρα και στεναχωριέμαι που το βλέπω παρόλο που ξέρω ότι δεν είναι κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ φόρεσα τα κοχύλια γιατί παρατήρησα ότι όταν τα φοράω γεμίζει.το ένα είναι πολύ σκληρό και το φοβάμαι λίγο κατά τα άλλα δεν τρέχει σαν συντριβάνι.

Δεν νομίζω ότι είναι παραπάνω από δύο κουταλιές της σούπας Εγώ έστειλα και φωτογραφία στην παιδίατρο μας και μου είπε ότι είναι εντάξει είναι γουλια οτι τον πειράζουν τα γαλακτοκομικά να μην τα κόψω να τα ελαττώσω αλλά μου βγάζει κάθε μέρα και στεναχωριέμαι που το βλέπω παρόλο που ξέρω ότι δεν είναι κάτι.

Τι κοχύλια έχεις γτ σκέφτομαι να πάρω κ εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ φόρεσα τα κοχύλια γιατί παρατήρησα ότι όταν τα φοράω γεμίζει.το ένα είναι πολύ σκληρό και το φοβάμαι λίγο κατά τα άλλα δεν τρέχει σαν συντριβάνι.

Δεν νομίζω ότι είναι παραπάνω από δύο κουταλιές της σούπας Εγώ έστειλα και φωτογραφία στην παιδίατρο μας και μου είπε ότι είναι εντάξει είναι γουλια οτι τον πειράζουν τα γαλακτοκομικά να μην τα κόψω να τα ελαττώσω αλλά μου βγάζει κάθε μέρα και στεναχωριέμαι που το βλέπω παρόλο που ξέρω ότι δεν είναι κάτι.

Ναι, τα κοχυλια πιεζουν κ βγάζουν αλλά μπορει να κάνουν υπερπαραγωγη.

Να σου πω την αλήθεια κ εμένα με πιάνει πανικός όταν βγάζει αν κ ξέρω ότι είναι λογικό σε τόσο μικρά.  Εγώ έχω κόψει τα αγελαδινα γαλακτοκομικά κ από τα υπόλοιπα προσπαθω να τρώω μια μερίδα την ημέρα. Έτσι μου είπε η παιδίατρος κ την άκουσα γιατί κ για μας δεν είναι ότι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τι κοχύλια έχεις γτ σκέφτομαι να πάρω κ εγω

Της chicco είχα πάρει κορίτσι μ! Η μαία μ είχε πει να τα έχω μαζί μου από το μαιευτήριο ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, τα κοχυλια πιεζουν κ βγάζουν αλλά μπορει να κάνουν υπερπαραγωγη.

Να σου πω την αλήθεια κ εμένα με πιάνει πανικός όταν βγάζει αν κ ξέρω ότι είναι λογικό σε τόσο μικρά.  Εγώ έχω κόψει τα αγελαδινα γαλακτοκομικά κ από τα υπόλοιπα προσπαθω να τρώω μια μερίδα την ημέρα. Έτσι μου είπε η παιδίατρος κ την άκουσα γιατί κ για μας δεν είναι ότι καλυτερο.

Εμένα μ είπε να μην τα κόψω τελείως να τα περιορίσω βέβαια αυτή την εβδομάδα που θα την δω θα της πω μηνύματα ως πρέπει να ντα κόψω τελείως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια;;ξυπνάτε τα μωράκια σας το βράδυ να θηλάσουν;;εδώ και δύο μέρες και το δικό μου στήθος στάζει...τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση αν έχετε θηλάσει;;;όσο για κιλά...ξεκίνησα 67 και τώρα είμαι 70 οπότε έχουμε να χάσουμε 3 κιλακια..αλλά δεν με αγχωνει καθόλου αυτό....χωράω σε όλα μου τα ρούχα οπότε οκ....ο μικρός έκλαιγε όλο το απόγευμα και ηρέμησε μόνο όταν τον κάναμε μπάνιο...το πρωί είχαμε παιδίατρο...πήρε 200 γρ!!γενικά κοιμάται την ημέρα και το βράδυ κάνουμε πάρτυ...αντιλαμβάνομαι λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια;;ξυπνάτε τα μωράκια σας το βράδυ να θηλάσουν;;εδώ και δύο μέρες και το δικό μου στήθος στάζει...τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση αν έχετε θηλάσει;;;όσο για κιλά...ξεκίνησα 67 και τώρα είμαι 70 οπότε έχουμε να χάσουμε 3 κιλακια..αλλά δεν με αγχωνει καθόλου αυτό....χωράω σε όλα μου τα ρούχα οπότε οκ....ο μικρός έκλαιγε όλο το απόγευμα και ηρέμησε μόνο όταν τον κάναμε μπάνιο...το πρωί είχαμε παιδίατρο...πήρε 200 γρ!!γενικά κοιμάται την ημέρα και το βράδυ κάνουμε πάρτυ...αντιλαμβάνομαι λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε...

Εγώ δεν τον ξυπνάω, σου κοιμάται πολλές ώρες; εχει πιάσει βάρος γεννησης +200?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια;;ξυπνάτε τα μωράκια σας το βράδυ να θηλάσουν;;εδώ και δύο μέρες και το δικό μου στήθος στάζει...τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση αν έχετε θηλάσει;;;όσο για κιλά...ξεκίνησα 67 και τώρα είμαι 70 οπότε έχουμε να χάσουμε 3 κιλακια..αλλά δεν με αγχωνει καθόλου αυτό....χωράω σε όλα μου τα ρούχα οπότε οκ....ο μικρός έκλαιγε όλο το απόγευμα και ηρέμησε μόνο όταν τον κάναμε μπάνιο...το πρωί είχαμε παιδίατρο...πήρε 200 γρ!!γενικά κοιμάται την ημέρα και το βράδυ κάνουμε πάρτυ...αντιλαμβάνομαι λίγο πολύ όλες τα ίδια περνάμε...

Αυτη ήταν η πρωτη μας βδομάδα 😂χωρίς τα κιλα του μωρου γιατι εμας δεν ειχε παρει και χωρις να χωραω στα ρούχα μου😂 εμας πάντως απο την ημέρα που γυρισαμε σπιτι ξυπναει μοναχουλα της να φαει περιπου στο 2:30-3 ωρο.. Εγω αν εσταζε θα θηλαζα παλι ή αν εχεις θηλαστρο θα εβγαζα κ θα το φυλαγα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτη ήταν η πρωτη μας βδομάδα 😂χωρίς τα κιλα του μωρου γιατι εμας δεν ειχε παρει και χωρις να χωραω στα ρούχα μου😂 εμας πάντως απο την ημέρα που γυρισαμε σπιτι ξυπναει μοναχουλα της να φαει περιπου στο 2:30-3 ωρο.. Εγω αν εσταζε θα θηλαζα παλι ή αν εχεις θηλαστρο θα εβγαζα κ θα το φυλαγα! 

Ευτυχώς χθες κοιμήθηκαμε λίγο..δεν παλεύω την αϋπνία....🤪🤪εμάς τρώει άστατα κάπως προχθές κάθε μιάμιση ώρα ξύπνιος ο κύριος για φαι....χθες ήταν στο τρίωρη δεν έχει στάνταρ ώρα..αν κλαίει μου είπε η παιδίατρος να τον βάζω να θηλάσει...αύριο έχουμε πάλι ραντεβού μόνο για ζύγισμα..αν έχει πάρει δεν θα τον ξυπνάω τα βράδια μονάχα όταν ξυπνάει μόνος του...στο στήθος ποσση ωρα την αφήνεις;;βολτουκα βγήκατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν τον ξυπνάω, σου κοιμάται πολλές ώρες; εχει πιάσει βάρος γεννησης +200?

Όχι μόνο βάρος γέννησης...αύριο θα πάμε πάλι για ζύγισμα...γενικά δεν έχει πρόγραμμα ..μπορεί να πρέπει να τον ξυπνήσω εγώ στο 3ωρω....η να ξυπνάει μόνος του ανά 1μιση ώρα...στο στήθος ποσση ωρα τον αφήνεις;;πώς είναι με τα δύο μικρά την παλεύεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ευτυχώς χθες κοιμήθηκαμε λίγο..δεν παλεύω την αϋπνία....🤪🤪εμάς τρώει άστατα κάπως προχθές κάθε μιάμιση ώρα ξύπνιος ο κύριος για φαι....χθες ήταν στο τρίωρη δεν έχει στάνταρ ώρα..αν κλαίει μου είπε η παιδίατρος να τον βάζω να θηλάσει...αύριο έχουμε πάλι ραντεβού μόνο για ζύγισμα..αν έχει πάρει δεν θα τον ξυπνάω τα βράδια μονάχα όταν ξυπνάει μόνος του...στο στήθος ποσση ωρα την αφήνεις;;βολτουκα βγήκατε;;

Την αφηνω να κατσει οσο θέλει.. Φυσικά υπάρχουν μέρες που είναι ολη μερα στήθος όπως χθες ας πούμε ξυπνουσε σε λιγότερο απο ωρα κ ήθελε στήθος μέχρι το βράδυ που εκνευριστηκε γιατι κουραστηκε κ την εκανα μπανακι κ ξανα θηλασε κ κοιμηθηκε.. Εμεις δίνουμε ακόμα ξενο το βράδυ οπότε μας κοιμαται αρκετά και μετα την θηλαζω ξαπλωμένη. Ναι βγηκαμε βολτούλα πηγαμε και για καφε.. Θηλαζω παντου οπότε δεν εχει τυχει να έχουμε ντράβαλα με κλαμα. 

Εσεις βγηκατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πείτε μου κ εσείς ότι μετά τις 40 μέρες στρώνουν τα πράγματα... Η δικιά μου έχει δύο μέρες τώρα που ξυπνάει κάθε βράδυ ανά μία με μιάμιση ώρα κ θηλάζουμε. Νιώθω πτώμα! Τα καλά νέα είναι ότι έχει πάρει +100γρ από τη μέρα γέννησης κ η παιδίατρος την βρήκε μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Όχι μόνο βάρος γέννησης...αύριο θα πάμε πάλι για ζύγισμα...γενικά δεν έχει πρόγραμμα ..μπορεί να πρέπει να τον ξυπνήσω εγώ στο 3ωρω....η να ξυπνάει μόνος του ανά 1μιση ώρα...στο στήθος ποσση ωρα τον αφήνεις;;πώς είναι με τα δύο μικρά την παλεύεις;;

Τον αφήνω μέχρι να το αφήσει μόνος του, δεν τον κόβω και το πάω θηλασμό και στήθος, δεν δίνω κ τα 2,1 τη φορά! Έπιασε. Βάρος γεννησης +200 στις 14 ημέρες.. 😁 

Την παλεύω γτ έχει πάρει ο άντρας μου την άδεια που δίνουν, τις 14 ημέρες και τον έχω ακόμα εδώ  α ασχολείται με τη μικρή.. Παρασκευή που θα πάει ξανά και θα είμαι μόνη μου ξανά ρώτα με 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αχ πείτε μου κ εσείς ότι μετά τις 40 μέρες στρώνουν τα πράγματα... Η δικιά μου έχει δύο μέρες τώρα που ξυπνάει κάθε βράδυ ανά μία με μιάμιση ώρα κ θηλάζουμε. Νιώθω πτώμα! Τα καλά νέα είναι ότι έχει πάρει +100γρ από τη μέρα γέννησης κ η παιδίατρος την βρήκε μια χαρά! 

Αυτα έχει στην αρχή 😅 υπομονή μόνο μετά νομίζω στρώνουν τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς είμαστε αρκετά καλά με τον μικρό στις 50 μερες! Κοιμάται, ξυπνάει στις 2,5-3 ώρες κ τη νυχτα κ τη μέρα! Συνήθισα πλεον! Με το στήθος μου έχω φρικάρει, νομίζω πήγαινε για μαστιτιδα αλλά μάλλον το προλαβα. Ευτυχώς αυριο έχω επιτέλους ραντεβού με τη συμβουλο θηλασμού. 

Υπομονή σε όλες μας 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Την αφηνω να κατσει οσο θέλει.. Φυσικά υπάρχουν μέρες που είναι ολη μερα στήθος όπως χθες ας πούμε ξυπνουσε σε λιγότερο απο ωρα κ ήθελε στήθος μέχρι το βράδυ που εκνευριστηκε γιατι κουραστηκε κ την εκανα μπανακι κ ξανα θηλασε κ κοιμηθηκε.. Εμεις δίνουμε ακόμα ξενο το βράδυ οπότε μας κοιμαται αρκετά και μετα την θηλαζω ξαπλωμένη. Ναι βγηκαμε βολτούλα πηγαμε και για καφε.. Θηλαζω παντου οπότε δεν εχει τυχει να έχουμε ντράβαλα με κλαμα. 

Εσεις βγηκατε; 

Πόσα μλ της δίνεις το βράδυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αχ πείτε μου κ εσείς ότι μετά τις 40 μέρες στρώνουν τα πράγματα... Η δικιά μου έχει δύο μέρες τώρα που ξυπνάει κάθε βράδυ ανά μία με μιάμιση ώρα κ θηλάζουμε. Νιώθω πτώμα! Τα καλά νέα είναι ότι έχει πάρει +100γρ από τη μέρα γέννησης κ η παιδίατρος την βρήκε μια χαρά! 

Όχι δεν θα στο πω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Εμείς είμαστε αρκετά καλά με τον μικρό στις 50 μερες! Κοιμάται, ξυπνάει στις 2,5-3 ώρες κ τη νυχτα κ τη μέρα! Συνήθισα πλεον! Με το στήθος μου έχω φρικάρει, νομίζω πήγαινε για μαστιτιδα αλλά μάλλον το προλαβα. Ευτυχώς αυριο έχω επιτέλους ραντεβού με τη συμβουλο θηλασμού. 

Υπομονή σε όλες μας 😍

Αν σου πει καμιά καλή συμβουλή εδώ είμαστε!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αν σου πει καμιά καλή συμβουλή εδώ είμαστε!!! 😁😁😁

Εννοείται θα σας πω ότι μου πει 😉 ελπίζω να βοηθήσει μόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Την αφηνω να κατσει οσο θέλει.. Φυσικά υπάρχουν μέρες που είναι ολη μερα στήθος όπως χθες ας πούμε ξυπνουσε σε λιγότερο απο ωρα κ ήθελε στήθος μέχρι το βράδυ που εκνευριστηκε γιατι κουραστηκε κ την εκανα μπανακι κ ξανα θηλασε κ κοιμηθηκε.. Εμεις δίνουμε ακόμα ξενο το βράδυ οπότε μας κοιμαται αρκετά και μετα την θηλαζω ξαπλωμένη. Ναι βγηκαμε βολτούλα πηγαμε και για καφε.. Θηλαζω παντου οπότε δεν εχει τυχει να έχουμε ντράβαλα με κλαμα. 

Εσεις βγηκατε; 

Πήγαμε στον γάμο του αδερφού μου..εγώ δηλαδή..το μωρό την έβγαλε στο δωμάτιο ..ντύσου ξεντυσου με το φόρεμα και τον θηλασμό. Μια ταλαιπωρια ήταν...σκ λέμε να πάμε βολτα .αν έχει καλό καιρό ..να εγκαινιάσουμε και το καρότσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
    • Μπα ουτε κ σε μενα γινεται ενω επιλεγω ιστοτοπος για υπολογιστες. ισως εχει να κανει με τις ρυθμισεις του safari. Λοιποιν κοριτσια μου εγω ειμαι θεωρητικα 4η μερα μετα την ωορρηξια βασει τεστ αν δεν εκανα τεστ θα σας ελεγα οτι περιμενω περιοδο καθως με κυκλο 29 ημερων ειμαι 28η μερα σημερα και απο εχθες εχω πονακια περιοδου κ ευαισθητες θηλες... Να ηταν λαθος το τεστ κ να έρχεται;;;   @Θέτις Κ. αγαπη δεν ηρθε μηνυμα. Μπηκα απο pc και ουτε στο mail ηρθε ειδοποιηση.. Μηπως το εστειλες αλλου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...