Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι ζεστή είναι αυτηηηη!!! Με το καλό κορίτσια μου!

Πως τα πατε κορίτσι; ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εδώ εγώ που έχω πάρει μόνο 7 πάω σαν κλώσα 🐔 Ο γιος σου πάει ακόμα βρεφικό για να ξεκουράζεσαι λίγο μες στη μέρα;

Ναι εννοείται. Έως και 30 Ιουλίου. Μετά διακοπές 1 με 22 Αυγούστου. Κ ξανά συνεχίζει μετά φυσικά φυσικά..... Ξε δίνει πολύ στο βρεφικό... Ευτυχως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Γι αυτό ρε συ, επιβαρύνεται πολύ η μεση κλπ, ειδικά αν είσαι κ μινιόν ποσο ν αντέξεις; εδω εγω που δεν ειμαι δεν την παλεύω πια.. Μου κόβεται η ανάσα 5 βήματα να κανω.. 

Τα έχασες ευκολα μετά στο γιο σου; 

Ναι εννοείται... Θήλαζα είχε πάθει λίγο κοκομπλοκο στην αρχή. Γιατί εγώ σε εγκυμοσυνες δεν τρώω. Κ ξεδινω στον θηλασμο. Οπότε μπλοκαρα τον οργανισμό... Μετά βγήκα από το μαιευτήριο δνε είχα χάσει τίποτα γιατί στο γιο μου πριστηκα μετά τη γέννα από το ζόρισμα του τοκετού.... Τις πρώτες 10 μέρες έχασα λίγα.... Μετά ξανά μετά τον μήνα..... Κ από τον 3ο μηνα έφευγαν φουλ...μου είχαν μείνει 2 κιλά ίσα ίσα. Δηλ στο γιο μου ξεκίνησα 49-50 κιλά. Κ στη μπέμπα τώρα 52 κιλά ξεκίνησα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα πήρε καμία ριλαξ???

Εμένα θα μου δώσει η κουνιαδα μου είπε.... Στον μικρό μου είχα πάλι αλλά δεν καθόταν δνε το ήθελε.... Πιο καλά καθόταν στο αυγό.... Κ εγώ καθόμουν καναπέ... Του είχα δέσει δύο κορδόνια κ τον πήγαινα πάνω κάτω.... Το χα πάει σε άλλο επίπεδο. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα πήρε καμία ριλαξ???

Δεν αγορασα, θα μου δωσει μια φιλη ενα που εχει 2 και δεν τα ήθελε ο γιος της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

@Starrrκανεις μεγαλα μωρα κορίτσι μου 😂 γερα να ναι!! Εύχομαι να ερθει σύντομα η μικρη και οσο μπορεις υπομονή.. Και εννοείται πως εύχομαι να μην τεμπελιασει τοσο η μπέμπα και να γυρισει για να αποφυγεις καισαρική.. Αυτο που λενε οτι την γυρναει ο γιατρός δεν εννοούν αυτο εε; εννοουν οταν ειναι με το κεφάλι προς τα πανω κ ποδια κατω; 

Ναι... Κ βασικά μπορεί να γεννηθεί. Αλλά είναι επικίνδυνο. Στην ουσία μπορεί να πάθει κακοποίηση το νεογνο όταν βγει με φυσιολογικό τοκετο κατά την έξοδο του... Κ εμένα είναι να δούμε κ αν χωράει κ στην πυελο. Γιατί με το να είναι χοντρουλα. Ίσως να μην χωρέσει.... Να ξανά βάζουν μέσα. Κ τα βγάζουν με καισαρικη... Να το πω ωμά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως τα πατε κορίτσι; ☺️

Καλά μωρέ λίγη ζήλεια η μεγάλη φυσικά δεν το εκδηλώνει με λόγια ή πράξεις αλλά έχει γκρίνια και το καταλαβαίνω ότι είναι από ζήλεια!!! Ο μικρός μας καλά την Πέμπτη που μας πέρασε τον πήγαμε για ζύγισμα επί της ευκαιρίας που έπαθα την μαστίτιδα γιατί μου φάνηκε πως δεν έτρωγε επαρκώς αλλά ευτυχώς είχε βάλει 600γρ σε 10μερες....μην κοιτάτε που δεν γράφω σας διαβάζω ανελειπως στους βραδυνους θηλασμους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim.The. είπε:

Εμένα και τα δύο παιδιά κοιτάζανε ταβάνι αντί για πάτωμα (νομίζω ίδια περίπτωση περιγράφουμε) και γύρισαν και τα δύο την ώρα του τοκετού και γέννησα φυσιολογικά, οπότε μέχρι τελευταία στιγμή μπορεί να γυρίσει και η δική σου! Με το καλό, καλή υπομονή, λίγο έμεινε!

Ναι αυτό μου είπε κι ο γιατρός μου. Ειδικά τώρα 2η εγκυμοσύνη. Γνωρίζει το σώμα. Κ έχει ελαστικότητα. Οπότε σε αυτό ελπίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι... Κ βασικά μπορεί να γεννηθεί. Αλλά είναι επικίνδυνο. Στην ουσία μπορεί να πάθει κακοποίηση το νεογνο όταν βγει με φυσιολογικό τοκετο κατά την έξοδο του... Κ εμένα είναι να δούμε κ αν χωράει κ στην πυελο. Γιατί με το να είναι χοντρουλα. Ίσως να μην χωρέσει.... Να ξανά βάζουν μέσα. Κ τα βγάζουν με καισαρικη... Να το πω ωμά... 

Τελειο 😳😥😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλά μωρέ λίγη ζήλεια η μεγάλη φυσικά δεν το εκδηλώνει με λόγια ή πράξεις αλλά έχει γκρίνια και το καταλαβαίνω ότι είναι από ζήλεια!!! Ο μικρός μας καλά την Πέμπτη που μας πέρασε τον πήγαμε για ζύγισμα επί της ευκαιρίας που έπαθα την μαστίτιδα γιατί μου φάνηκε πως δεν έτρωγε επαρκώς αλλά ευτυχώς είχε βάλει 600γρ σε 10μερες....μην κοιτάτε που δεν γράφω σας διαβάζω ανελειπως στους βραδυνους θηλασμους....

Κ εγώ στο μικρό μου τα ίδια νόμιζα. Κ είχα πάει παιδίατρο μου λέει καλέ αυτό θα μου. Σπάσει τη ζυγαριά από τκ βάρος. 😎🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κοριτσιααα πήρε καμία ριλαξ???

Έχω δει κάποια με λικνισμα αλλά δεν πηρα ακόμα. Μου έδωσαν κ ένα απλό βέβαια αλλά δεν ξέρω το σκέφτομαι αν θα το χρησιμοποιήσω γιατί δεν έχει μέσα χαρτιά για να δω αν είναι εγκεκριμένο. Επίσης θέλω να ρωτήσω πρώτα τον παιδίατρο κ μετά. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλά μωρέ λίγη ζήλεια η μεγάλη φυσικά δεν το εκδηλώνει με λόγια ή πράξεις αλλά έχει γκρίνια και το καταλαβαίνω ότι είναι από ζήλεια!!! Ο μικρός μας καλά την Πέμπτη που μας πέρασε τον πήγαμε για ζύγισμα επί της ευκαιρίας που έπαθα την μαστίτιδα γιατί μου φάνηκε πως δεν έτρωγε επαρκώς αλλά ευτυχώς είχε βάλει 600γρ σε 10μερες....μην κοιτάτε που δεν γράφω σας διαβάζω ανελειπως στους βραδυνους θηλασμους....

Έλα μωρέ τα ζουζουνάκια!!! Θα συνηθίσουν 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Έχω δει κάποια με λικνισμα αλλά δεν πηρα ακόμα. Μου έδωσαν κ ένα απλό βέβαια αλλά δεν ξέρω το σκέφτομαι αν θα το χρησιμοποιήσω γιατί δεν έχει μέσα χαρτιά για να δω αν είναι εγκεκριμένο. Επίσης θέλω να ρωτήσω πρώτα τον παιδίατρο κ μετά. Εσυ;

Όχι δεν έχω πάρει και δεν ξέρω κ αν θα πάρω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι δεν έχω πάρει και δεν ξέρω κ αν θα πάρω !!

Κάτσε να δουμε πρωτα αν θα θέλουν όλα τα υπόλοιπα κ το βλέπουμε 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κάτσε να δουμε πρωτα αν θα θέλουν όλα τα υπόλοιπα κ το βλέπουμε 😝

Χαχα είναι όμορφα μωρέ τα ριλαξ κ νομίζω πως μπορεί κ να κοιμηθεί εκεί κ να απασχοληθει λίγο αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχα είναι όμορφα μωρέ τα ριλαξ κ νομίζω πως μπορεί κ να κοιμηθεί εκεί κ να απασχοληθει λίγο αργότερα!

Ναι, ναι όντως είναι πολυ όμορφα κ αυτά με το λικνισμα βολεύουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Εντομεταξυ σας πονάνε βρε κορίτσια τα χέρια οι ώμοι ο αυχένας ??😂😂😂

Εννοείται 😂 κάθε πρωι νομίζω ότι θα σπάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εννοείται 😂 κάθε πρωι νομίζω ότι θα σπάσω 

Χαχαχ τι καλά αλλιώς είναι να είμαστε πολλοί 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εντομεταξυ σας πονάνε βρε κορίτσια τα χέρια οι ώμοι ο αυχένας ??😂😂😂

Εμένα με ενοχλεί ο γοφος από τη μεριά που κοιμάμαι κάθε φορά 🙄 Κοιμόμουν μπρούμυτα πάντα και τώρα δε βολεύομαι καθόλου... Και τα πέλματα καμία φορά λογικά από την αλλαγή του κέντρου βάρους 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα με ενοχλεί ο γοφος από τη μεριά που κοιμάμαι κάθε φορά 🙄 Κοιμόμουν μπρούμυτα πάντα και τώρα δε βολεύομαι καθόλου... Και τα πέλματα καμία φορά λογικά από την αλλαγή του κέντρου βάρους 😏

Ναι κ εγώ μπρούμυτα κοιμόμουν κ τώρα πονάνε τα υσχυα 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxris θα συνηθίσουν πιστεύω! Εμένα μου κανει ζηλιες η αδελφή μου 😂😂 κοντευει 7 και ξεκιναει ενα παραλήρημα και δεν σταματάει που να την δει κιολας..

@Love32γενικα πιασίματα παντου ειδικα οταν ξυπναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...