Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! 

Έχει τρομερή ζέστη όντως! Αλλά θα πεσει από αυριο (ας ελπίσουμε). 

Εμείς θέλαμε συρταριερα σε συγκεκριμένες διαστάσεις κ την παραγγειλαμε σε ένα μικρό μαγαζακι! 

@Diana_caterina με το καλό να μπει το ζουζουνάκι στην κούνια!!! 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Το βράδυ απελπιστηκα με τη ζέστη. Λέτε να βγει από τώρα ο ανεμιστήρας?

Τον έχω στο σαλόνι από το Σαββατοκύριακο κ μόλις τον άνοιξα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Το βράδυ απελπιστηκα με τη ζέστη. Λέτε να βγει από τώρα ο ανεμιστήρας?

Τι εννοείς? Το αιρκοντίσιον δουλεύει!! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κλιματιστικό.... Δεν αντέχετε... Χθες δεν ήμουν. Καλά. Είχα παραπάνω συσπάσεις. Πήγα στο γυναικολόγο. Όλα καλά με τη μπέμπα.... Εγώ utrogestan 3 φορές την μέρα για 3 μέρες κ ξανά μιλάμε.. Μου πήρε κ κολπική καλλιέργεια.... Συνήθως μου έπαιρνε όταν έμπαινα στο μήνα μου. Έτσι τουλάχιστον θυμάμαι.. Αλλά χθες μου λέει κάτσε να σου πάρω τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol ψαχνω μανιωδώς 🤣 ωραια συμβουλή θα βρω κανα μαγαζακι ξεχασμενο..ευχαριστούμε για τις ευχουλες! Επισης!!! 

Ο ανεμιστηρας εχθες μπηκε σε λειτουργία το απογευμα αλλα το βράδυ δεν το πηρα γιατι ειναι δροσερα τα σεντόνια και την παλευω! 

@Starrr μηπως το κανει για παν ενδεχόμενο; μήπως οταν κοντευει η ωρα σου δεν προλαβει οποτε το κανει τωρα ξερω γω για να ειναι καλυμμένος; δεν ξερω μπορει να λεω και βλακειες μην σε ανησυχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

@nik_ol ψαχνω μανιωδώς 🤣 ωραια συμβουλή θα βρω κανα μαγαζακι ξεχασμενο..ευχαριστούμε για τις ευχουλες! Επισης!!! 

Ο ανεμιστηρας εχθες μπηκε σε λειτουργία το απογευμα αλλα το βράδυ δεν το πηρα γιατι ειναι δροσερα τα σεντόνια και την παλευω! 

@Starrr μηπως το κανει για παν ενδεχόμενο; μήπως οταν κοντευει η ωρα σου δεν προλαβει οποτε το κανει τωρα ξερω γω για να ειναι καλυμμένος; δεν ξερω μπορει να λεω και βλακειες μην σε ανησυχω

Γι αυτό σας το λέω.... Γιατί κ εγώ αυτό σκέφτηκα... Βέβαια ο τράχηλος πολύ καλός..... Αλλά έκανα συσπάσεις κάθε 5 λεπτά.... Γι αυτό κ τον πήρα. Αφού ανησύχησε κι κείνος. Μου λέει έλα να σε δω.... Γιατί δεν τον παίρνω τηλ. Κ λέει αυτή για να με πήρε τηλ, ζορίζεται 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια 😊 Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω οποτε βρίσκω λίγο χρόνο. Ήθελα να ρωτήσω τις έμπειρες μανούλες αν έχουν κάποιο μαξιλάρι θηλασμού να μου προτείνουν.. Έχω πάρει μαξιλάρι εγκυμοσύνης που υποτίθεται ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν θηλασμού από τα mothercare αλλά μου φαίνεται πολύ μαλακό κι εχω την εντύπωση ότι θα βουλιάζει το μωρό... Νομίζω ότι για τον θηλασμό θα βολεύει κάτι πιο σκληρό. Εσείς τι λέτε από την εμπειρία σας; Επίσης δεν έχω καταλήξει ακόμα σε μπανακι... Σκεφτόμουν κάτι που να αυξομειώνεται λόγω μειωμένου χώρου αλλά δεν ξερω αν θα βολέψουν για νεογέννητο καθώς δεν έχουν δυχτακι... Έχετε κάποιο να μου προτείνετε; 

Εγώ μαξιλάρι θηλασμού πήρα αυτό για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα από άτομα που εμπιστεύομαι και η αλήθεια είναι ότι φαίνεται να είναι πολύ άνετο: https://lactimi.com/collections/pillows-breastfeeding

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γι αυτό σας το λέω.... Γιατί κ εγώ αυτό σκέφτηκα... Βέβαια ο τράχηλος πολύ καλός..... Αλλά έκανα συσπάσεις κάθε 5 λεπτά.... Γι αυτό κ τον πήρα. Αφού ανησύχησε κι κείνος. Μου λέει έλα να σε δω.... Γιατί δεν τον παίρνω τηλ. Κ λέει αυτή για να με πήρε τηλ, ζορίζεται 🤣

Πάντως και εγώ που του είπα ότι έχω συσπάσεις κλπ  βέβαια μάλλον επειδή είχε ερεθιστει και το έντερο μου είπε αν θέλω να πηγαίνω από τώρα για καρδιοτοκογραφο. Αν και εμένα είναι κλειστός ο τράχηλος και το μωρό ψηλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γι αυτό σας το λέω.... Γιατί κ εγώ αυτό σκέφτηκα... Βέβαια ο τράχηλος πολύ καλός..... Αλλά έκανα συσπάσεις κάθε 5 λεπτά.... Γι αυτό κ τον πήρα. Αφού ανησύχησε κι κείνος. Μου λέει έλα να σε δω.... Γιατί δεν τον παίρνω τηλ. Κ λέει αυτή για να με πήρε τηλ, ζορίζεται 🤣

Είδες; μπορει να ανησυχησε και εκείνος αλλα πιστεύω αν ηταν να γεννησεις νωρίτερα θα σε ειχε προειδοποιησει! Οπότε μπορει να το εκανε προληπτικά, κατσε δροσισου τωρα και οτι είναι να ερθει θα ερθει και ολα θα ειναι καλα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Εμείς έχουμε έρθει για μπάνιο στην θάλασσα.

@Starrr κ εγώ δεν περάσα καθόλου καλό βράδυ. Είχα πολλές συσπάσεις 5 λεπτές με μεγάλη διάρκεια κ πόνο, όμως κάποια στιγμή με πήρε ο ύπνος κ ηρέμησα αλλά γενικά δεν κοιμάμαι καλά, ξυπνάω κ μένω πολλή ώρα ξύπνια, με ενοχλούν κ οι συσπάσεις. Σε ποια εβδ εισαι τώρα;;; 

Εγώ είμαι με ανεμιστήρα δεν μπορώ καθόλου το αιρκοντισιον αλλά όταν είναι ο άντρας μου το σπίτι αναγκάστηκα ανάβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πάντως και εγώ που του είπα ότι έχω συσπάσεις κλπ  βέβαια μάλλον επειδή είχε ερεθιστει και το έντερο μου είπε αν θέλω να πηγαίνω από τώρα για καρδιοτοκογραφο. Αν και εμένα είναι κλειστός ο τράχηλος και το μωρό ψηλά. 

Κ μένα κλειστός. Κ το μωρό ψηλά... Καρδιοτοκογραφο δνε έχω κάνει ποτέ. Ούτε στον μικρό μου δεν με έχει στείλει..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Εμείς έχουμε έρθει για μπάνιο στην θάλασσα.

@Starrr κ εγώ δεν περάσα καθόλου καλό βράδυ. Είχα πολλές συσπάσεις 5 λεπτές με μεγάλη διάρκεια κ πόνο, όμως κάποια στιγμή με πήρε ο ύπνος κ ηρέμησα αλλά γενικά δεν κοιμάμαι καλά, ξυπνάω κ μένω πολλή ώρα ξύπνια, με ενοχλούν κ οι συσπάσεις. Σε ποια εβδ εισαι τώρα;;; 

Εγώ είμαι με ανεμιστήρα δεν μπορώ καθόλου το αιρκοντισιον αλλά όταν είναι ο άντρας μου το σπίτι αναγκάστηκα ανάβει. 

33+3 σήμερα νομίζω..... Καλά κ στον πρώτο μου δεν με είχε προειδοποίησει... Στα ξαφνικά εσπασαν τα νερα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Είδες; μπορει να ανησυχησε και εκείνος αλλα πιστεύω αν ηταν να γεννησεις νωρίτερα θα σε ειχε προειδοποιησει! Οπότε μπορει να το εκανε προληπτικά, κατσε δροσισου τωρα και οτι είναι να ερθει θα ερθει και ολα θα ειναι καλα! 💗

Ούτε στον πρώτο μου είχα προειδοποίησει. Έκανα από νωρίς συσπάσεις. Κ ξαφνικά εσπασαν τα νερα ενώ όλα ήταν οκ. Κ ο τράχηλος κλειστός κ μακρύς...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα κλειστός. Κ το μωρό ψηλά... Καρδιοτοκογραφο δνε έχω κάνει ποτέ. Ούτε στον μικρό μου δεν με έχει στείλει..... 

Α ναι;; νόμιζα ότι ήταν εξέταση που γίνεται οπουδήποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ούτε στον πρώτο μου είχα προειδοποίησει. Έκανα από νωρίς συσπάσεις. Κ ξαφνικά εσπασαν τα νερα ενώ όλα ήταν οκ. Κ ο τράχηλος κλειστός κ μακρύς...... 

Στο πρωτο σε ποια εβδομάδα γεννησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

38+1 εσπασαν τα νερα. 38+2 γέννησα. 

Νταξει σε καλη βδομάδα ηταν και ειπες οτι ειχες συσπάσεις νωρις και στο πρωτο ισως απλα θα γεννησεις την ιδια περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Εγώ μαξιλάρι θηλασμού πήρα αυτό για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα από άτομα που εμπιστεύομαι και η αλήθεια είναι ότι φαίνεται να είναι πολύ άνετο: https://lactimi.com/collections/pillows-breastfeeding

 

Σευχαριστω πολύ κοπέλα μου, θα το κοιτάξω! Όντως φαίνεται πολύ άνετο και νομίζω θα βολεύει και για τη μέση... Είναι βέβαια λίγο ακριβούτσικο αλλά αν είναι να κάνει καλή δουλειά, χαλάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Νταξει σε καλη βδομάδα ηταν και ειπες οτι ειχες συσπάσεις νωρις και στο πρωτο ισως απλα θα γεννησεις την ιδια περίοδο 

Ε ναι κάπου εκεί. Βασικά όριο οι 38 εβδομάδες λογικά θα είναι.... Έτσι μου είπε... Λογικα πάντα... Είναι κ μεγάλο μωρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι κάπου εκεί. Βασικά όριο οι 38 εβδομάδες λογικά θα είναι.... Έτσι μου είπε... Λογικα πάντα... Είναι κ μεγάλο μωρό... 

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό εφόσον κάνεις μεγαλα μπεμπακια! 😊 Και εγω δεν νομίζω να φτάσω τις 40 από την 38 θα είμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Δεν ξέρω πάντως εγω φοβάμαι 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια....αυτές τις μέρες πέρα από τη φρικτή ζέστη δε νιώθω τίποτα άλλο!! Σαν να μην είμαι έγκυος..χθες ανέβηκα 3 ορόφους σκαλιά, σήμερα περπάτησα αλλά δε βλέπω φώς!! Ιδανικά θα ήθελα να κλείσω κ την 38 εβδομάδα την Παρασκευή κ μετά να βγεί..για να δούμε!! 

@Liiida κ εγώ δεν είχα κάτι το ιδιαίτερο..απλά επειδή έκανα τις αντιπηκτικές κ είχα το νου μου, 2 μέρες πριν γεννήσω ξυπνούσα με λίγους πόνους οπότε και δεν την έκανα! Την ημέρα που γέννησα, ήμουν στο γιατρό το πρωί κ μου είπε ότι η μικρή αντέχει σίγουρα άλλον ένα μήνα μέσα γιατί είχα πολύ ευνοϊκές συνθήκες... βέβαια είχα πονακια κ από το μεσημέρι είχα έναν μόνιμο ενοχλητικό πόνο περιόδου σε σημείο που με νευρίασε κιόλας! Απόγευμα έσπασαν τα νερά και μετά από 2,5 ώρες γέννησα! 

Τώρα όλο μου λένε ότι είμαι έτοιμη κ όλο δε γεννάω 😂😂 πιστεύω θα ξυπνήσω μια μέρα κ θα γίνουν όλα ξαφνικά!

Όσες είδατε τραχηλικό βύσμα, ήταν σαν κολλώδες υγρό; Βγάζω κατά διαστήματα ένα περίεργο πράγμα, χωρίς αίμα..η μαία μου είπε ότι μάλλον είναι λιμνάζοντα υγρά αλλά μου φαίνεται περίεργο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό εφόσον κάνεις μεγαλα μπεμπακια! 😊 Και εγω δεν νομίζω να φτάσω τις 40 από την 38 θα είμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Δεν ξέρω πάντως εγω φοβάμαι 😭

Μόνο εγώ έχω την αίσθηση ότι θα περάσω την ΠΗΤ 😁 Για να δούμε ποιος ξέρει 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό εφόσον κάνεις μεγαλα μπεμπακια! 😊 Και εγω δεν νομίζω να φτάσω τις 40 από την 38 θα είμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Δεν ξέρω πάντως εγω φοβάμαι 😭

Γιατι? Βασικά γιατί απ όλα φοβάσαι? 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γιατι? Βασικά γιατί απ όλα φοβάσαι? 😂

Εγω απο τον 4ο και μετα εχω την αίσθηση ότι θα γεννησω νωρίτερα, όχι απαραίτητα προωρα αλλα πριν την πητ μου. Την γέννα φοβάμαι 😭🤣 μέχρι τώρα ήμουν κουλ αλλά τώρα οσο συζηταμε για συσπάσεις και για πόνους κλπ τοσο με αγχώνει η γέννα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...