Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχαχα 

Στον μικρό 10 μέρες πριν γεννησω είχα 5λεπτες για 1 ώρα κ μετά τέλος.ειχα κάτι πετρώματα μέχρι εκεί.. Μετά ξαναειχα πόνους όταν ήταν να γεννήσω. 

Αυτό που μου είπε η μαία θα σας πω κ κρατήστε το γιατί είμαι κ 2τοκος. Όταν θα έχεις για μισή ώρα 5 λεπτές συσπάσεις που διαρκούν πάνω από 30δευτερολεπτα τότε με παίρνεις τηλ να έρθω. Πίστεψε κ τ πήγαινε έλα κουράστηκά θ είναι. Πάντα να έχετε επικοινωνία κ με την μαία του γιατρού σας εκείνη θ σας κατευθύνει λογικά;; 

Ναι κ μένα τα ίδια μου πε. Εγώ βέβαια δεν έχω μαία. Αλλά ο γυναικολόγος με ενημερώνει. Γι αυτό δεν τον παίρνω τηλ ακόμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πετικιουρ έκανα την Παρασκευή εγώ.. Κομμωτήριο μάλλον θα πάω μετά την γέννα για κούρεμα.. Προς το παρόν ίσως περάσω μια βαφη μόνη... Αυτήν την εβδομαδα θα βάλω για πλύσιμο τα ρουχαλάκια κλπ.. Και Σάββατο έρχονται κούνιες καροτσι κλπ

Και εγώ αυτήν την εβδομάδα πλυσίματα. Μαζί το πάμε εμείς. Κ θα αρχίσω να βάζω σιγά σιγά πράγματα στη βαλίτσα... Γιατί νιώθω πως σιγά σιγά έρχεται. 😂 Το ποσό σιγά εκείνη ξέρει... Εγώ πάντως της έχω εξηγήσει ότι δεν θσ την αντέξω για πολύ μέσα μου😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ αυτήν την εβδομάδα πλυσίματα. Μαζί το πάμε εμείς. Κ θα αρχίσω να βάζω σιγά σιγά πράγματα στη βαλίτσα... Γιατί νιώθω πως σιγά σιγά έρχεται. 😂 Το ποσό σιγά εκείνη ξέρει... Εγώ πάντως της έχω εξηγήσει ότι δεν θσ την αντέξω για πολύ μέσα μου😂

Στον πρώτο σου σε ποια εβδομάδα γέννησες;  εντωμεταξύ έμενα μου έχει κάτσει το 26 Ιουνίου σαν ημερομηνία.. Δεν ξέρω γιατί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Στον πρώτο σου σε ποια εβδομάδα γέννησες;  εντωμεταξύ έμενα μου έχει κάτσει το 26 Ιουνίου σαν ημερομηνία.. Δεν ξέρω γιατί.. 

Εγω ειχα πει εξ αρχής 20 με 25 Ιουνίου. Αλλά πλέον δεν ξέρω αν μπορώ να αντέξω μέχρι τότε... 😂😂😂 Στον μικρό μου εσπασαν αιφνιδίως τα νερα 38+1και γέννησα 38+2. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι τώρα μειώνεται κάπως ο τράχηλος. Ενώ στον μικρό μου είχα τελευταία τιμή 3.38. Έχω κ τον φάκελο του κ συγκρίνω. 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω έχει κάποια από εσάς σαν κάψιμο πόνο στα πλευρά ψηλά?

Στον αυχένα? Η στην κοιλιά στομάχι εννοείς? Το στομάχι σου θα είναι. Όσο ανεβαίνουν τα μωρά προς τα πάνω. Πιέζονται όλα τα όργανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στον αυχένα? Η στην κοιλιά στομάχι εννοείς? Το στομάχι σου θα είναι. Όσο ανεβαίνουν τα μωρά προς τα πάνω. Πιέζονται όλα τα όργανα. 

Μπροστά σχεδόν κάτω από το στήθος με πλευρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μπροστά σχεδόν κάτω από το στήθος με πλευρά!! 

Λπν νομίζω ότι εγώ το έχω νιώσει κάποιες φορές. Είναι εκεί που το πάνω μέρος της μήτρας "βρίσκει" σε οστά κ άλλα όργανα. Από την πίεση είναι κ το έχω παρατηρήσει όταν βρίσκομαι για ώρα σε κάποιες συγκεκριμένες στάσεις.. Η αίσθησηείναι όντως σαν κάψιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Λπν νομίζω ότι εγώ το έχω νιώσει κάποιες φορές. Είναι εκεί που το πάνω μέρος της μήτρας "βρίσκει" σε οστά κ άλλα όργανα. Από την πίεση είναι κ το έχω παρατηρήσει όταν βρίσκομαι για ώρα σε κάποιες συγκεκριμένες στάσεις.. Η αίσθησηείναι όντως σαν κάψιμο. 

Ναι έτσι σήμερα με έχει ταράξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι έτσι σήμερα με έχει ταράξει!!!

Εμένα με πιάνει συνήθως όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι στον καναπέ. Άλλαξε στάση κ δες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγω ειχα πει εξ αρχής 20 με 25 Ιουνίου. Αλλά πλέον δεν ξέρω αν μπορώ να αντέξω μέχρι τότε... 😂😂😂 Στον μικρό μου εσπασαν αιφνιδίως τα νερα 38+1και γέννησα 38+2. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι τώρα μειώνεται κάπως ο τράχηλος. Ενώ στον μικρό μου είχα τελευταία τιμή 3.38. Έχω κ τον φάκελο του κ συγκρίνω. 😜

Εμένα ο τράχηλος μεχρι την β επιπέδου ήταν 3 τώρα δεν ξέρω πόσο έχει πάει... Αλήθεια σκέφτομαι ότι δε θα μπορέσω να αντέξω ως τις 40 εβδομάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα ο τράχηλος μεχρι την β επιπέδου ήταν 3 τώρα δεν ξέρω πόσο έχει πάει... Αλήθεια σκέφτομαι ότι δε θα μπορέσω να αντέξω ως τις 40 εβδομάδες

Γτ το λες αυτό κοπέλα μου? Αλλά εντάξει, και 40 να μην είναι, από 37 κ πάνω δεν το συζητάμε καν 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Γτ το λες αυτό κοπέλα μου? Αλλά εντάξει, και 40 να μην είναι, από 37 κ πάνω δεν το συζητάμε καν 🙂

Δεν ξέρω σκέφτομαι ότι όσο περνούν οι εβδομάδες θα αγχωνομαι πιο πολύ. Επίσης έχω στο μυαλό μου από την αρχή ότι θα γεννήσω γύρω στις 37 εβδομάδες. Μη με ρωτήσεις γιατί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα ο τράχηλος μεχρι την β επιπέδου ήταν 3 τώρα δεν ξέρω πόσο έχει πάει... Αλήθεια σκέφτομαι ότι δε θα μπορέσω να αντέξω ως τις 40 εβδομάδες

Εμένα μου το μετράει κάθε φορά. Με υπέρηχο... Σήμερα ένιωθα κ τα κοκκαλακια που έχουμε μπροστά κ κάτω χαμηλ τους συνδέσμους να ανοιγουν να πονάνε... Εκει πόνο δεν είχα ξανά νιώσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν ξέρω σκέφτομαι ότι όσο περνούν οι εβδομάδες θα αγχωνομαι πιο πολύ. Επίσης έχω στο μυαλό μου από την αρχή ότι θα γεννήσω γύρω στις 37 εβδομάδες. Μη με ρωτήσεις γιατί 😂

Μία χαρά αυτά είναι από πολύ νωρίς. Μην αγχώνεσαι. Όταν είναι η ώρα του θα κάνει την έκπληξη κ θα βγει αυτό..... Στον μικρό μου πάντως έλεγα του γιατρου δεν αντέχω άλλο μέχρι Παρασκευή θα γεννήσω. Κι εκείνος γελούσε. Όχι μου λέει.νωρίς είναι. Έχεις κ καλό τραχηλο.... Ε και πήγα κ για καφέ Παρασκευή πρωί κ έλεγα σε όλους ότι θα γεννήσω έως το βράδυ.... Κ όντως 5.30 υο απόγευμα εσπασαν στα ξαφνικά τα νερα.... Παίρνω τηλ τον γιατρο. Δεν το πιστευε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μία χαρά αυτά είναι από πολύ νωρίς. Μην αγχώνεσαι. Όταν είναι η ώρα του θα κάνει την έκπληξη κ θα βγει αυτό..... Στον μικρό μου πάντως έλεγα του γιατρου δεν αντέχω άλλο μέχρι Παρασκευή θα γεννήσω. Κι εκείνος γελούσε. Όχι μου λέει.νωρίς είναι. Έχεις κ καλό τραχηλο.... Ε και πήγα κ για καφέ Παρασκευή πρωί κ έλεγα σε όλους ότι θα γεννήσω έως το βράδυ.... Κ όντως 5.30 υο απόγευμα εσπασαν στα ξαφνικά τα νερα.... Παίρνω τηλ τον γιατρο. Δεν το πιστευε😂

Από νωρίς είχες το ένστικτο της μάνας 🤣 και μένα μου μετράει αλλά δεν τον έχω ρωτήσει πόσο είναι.. Και πίστευα ότι στο ντομπλερ στην απάντηση θα λέει.. Αλλά μπα. Τον είχα ρωτήσει αν είναι εντάξει ο τράχηλος και μου είπε μια χαρά είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Από νωρίς είχες το ένστικτο της μάνας 🤣 και μένα μου μετράει αλλά δεν τον έχω ρωτήσει πόσο είναι.. Και πίστευα ότι στο ντομπλερ στην απάντηση θα λέει.. Αλλά μπα. Τον είχα ρωτήσει αν είναι εντάξει ο τράχηλος και μου είπε μια χαρά είναι... 

Α εγώ τα βλέπω μετά στα χαρτιά που μου δίνει... Γι αυτό κ τα υπολογίζω κ με τον μικρό μου κ τα συγκρίνω. 😂 Τώρα μου λέει έχει ανοίξει τον δρόμο ο μικρός κ θα είναι πιο καλά τώρα στην κόρη.... Του λέω θα φανεί. 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Α εγώ τα βλέπω μετά στα χαρτιά που μου δίνει... Γι αυτό κ τα υπολογίζω κ με τον μικρό μου κ τα συγκρίνω. 😂 Τώρα μου λέει έχει ανοίξει τον δρόμο ο μικρός κ θα είναι πιο καλά τώρα στην κόρη.... Του λέω θα φανεί. 😜

Τελικά είναι πιο καλά στο 2ο που ξέρεις τι σε περιμένει ή στο 1ο που έχεις άγνοια; Όλες από τη δουλειά μου έλεγαν στο 2ο είναι χειρότερα 😂 όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τελικά είναι πιο καλά στο 2ο που ξέρεις τι σε περιμένει ή στο 1ο που έχεις άγνοια; Όλες από τη δουλειά μου έλεγαν στο 2ο είναι χειρότερα 😂 όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά ❤️

Ναι στο 2ο...γιατι ξέρεις., 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Τελικά είναι πιο καλά στο 2ο που ξέρεις τι σε περιμένει ή στο 1ο που έχεις άγνοια; Όλες από τη δουλειά μου έλεγαν στο 2ο είναι χειρότερα 😂 όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά ❤️

Αχ αυτό φοβάμαι και γω που το επιβεβαιώνουν όλες απ' τη δουλειά σου! Νομίζω ότι όσο πλησιάζει ο τοκετός, τόσο αγχώνομαι και δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... εμείς χθες είχαμε περιπέτειες!! Αν σας πω τι έπαθα θα γελάσετε..ξύπνησε η μικρή μου μέσα στον ύπνο της προφανώς από όνειρο και έκλαιγε χωρίς σταματημό! Επί πόση ώρα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω, μέχρι να ξυπνήσει 'κανονικα'..οπότε μόλις ηρέμησε με έπιασαν εμένα κλάματα με λυγμούς!! Μετά από λίγο σηκώνομαι για κατούρημα και νιώθω κάτι να τρέχει..νόμιζα ότι από το ζόρι μου έσπασαν τα νερά, χωρίς να είμαι σίγουρη όμως! Οπότε έφυγα στην κλινική για να σιγουρευτώ αλλά τελικά ήταν πολλά κολπικά υγρά!! Μάλλον σηκώθηκα απότομα κ με πίεσε η μικρή στην κύστη και μου βγήκαν έτσι..με τα πολλά γύρισα σπίτι στις 4:30 και είμαι κομμάτια σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Μια χαρά, εσύ; 

Καλα δυσκολευομαι ολο και περισσότερο σε πολλα πράγματα 🤣 εκτός από το οτι εχουν πριστει μεχρι και τα δάχτυλα των χεριων μου να δω τι θα κανω με την βερα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμείς χθες είχαμε περιπέτειες!! Αν σας πω τι έπαθα θα γελάσετε..ξύπνησε η μικρή μου μέσα στον ύπνο της προφανώς από όνειρο και έκλαιγε χωρίς σταματημό! Επί πόση ώρα δεν μπορούσα να την ηρεμήσω, μέχρι να ξυπνήσει 'κανονικα'..οπότε μόλις ηρέμησε με έπιασαν εμένα κλάματα με λυγμούς!! Μετά από λίγο σηκώνομαι για κατούρημα και νιώθω κάτι να τρέχει..νόμιζα ότι από το ζόρι μου έσπασαν τα νερά, χωρίς να είμαι σίγουρη όμως! Οπότε έφυγα στην κλινική για να σιγουρευτώ αλλά τελικά ήταν πολλά κολπικά υγρά!! Μάλλον σηκώθηκα απότομα κ με πίεσε η μικρή στην κύστη και μου βγήκαν έτσι..με τα πολλά γύρισα σπίτι στις 4:30 και είμαι κομμάτια σήμερα!!

Αχ η ψυχουλα κατι θα ειδε και τρομαξε.. Ελπίζω να βρείτε λιγο χρόνο σήμερα να ξεκουραστείτε 💗💗💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...