Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι μου το μετρούσε η μαμά μου.. Και φυσικά δεν καταλάβαινε πως της τα έλεγα.. Μου έλεγε καλά κάθε πότε αλλάζεις μήνα;; 😂😂

Πάντως εμένα κι ο γιατρός μου έτσι μετράει τις εβδομάδες, όχι με 5 εβδομάδες τον 8ο και τον 9ο όπως τα διάφορα apps. Στο τέλος όμως, τι σημασία έχει; Σημασία έχει η εβδομάδα που είναι η καθεμία 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Γεια σας κορίτσια...αυτοί που ασχολούνται με τις κοιλιες κ με το τι ζώδιο θα βγει το παιδί κ άλλα τέτοια, με νευριάζουν απίστευτα!! Εμένα μέχρι που μου ειπαν να αρχίσω να χορεύω από την 34η εβδομάδα για να βγει το παιδί ταύρος κ όχι δίδυμος..ή το άλλο..καλεεε τι τεράστια κοιλιά κ πόσο χαμηλά είναι..σε δύο εβδομάδες το πολύ γεννας!! Κ έχει περάσει μήνας από τότε κ η κοιλιά στη θέση της..τώρα άρχισε να ψιλοκατεβαινει!! 

Σε άλλα νέα, γύρισα έντρομη από τον γιατρό 😂😂 κάναμε καρδιοτογράφο, δεν έχω συσπάσεις κ η μικρή μια χαρά ήρεμη αλλά μου είπε ότι είμαι έτοιμη από κάτω κ έχω 1-2 εκατοστά διαστολή!! Βέβαια, με ηρέμησε η μαία γιατί αυτό λέει είναι διαστολή πολυτοκου κ δε μας λέει κάτι για το πότε θα γεννήσω!! Δεν είμαι ακόμα έτοιμη ψυχολογικά 😋😋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια...αυτοί που ασχολούνται με τις κοιλιες κ με το τι ζώδιο θα βγει το παιδί κ άλλα τέτοια, με νευριάζουν απίστευτα!! Εμένα μέχρι που μου ειπαν να αρχίσω να χορεύω από την 34η εβδομάδα για να βγει το παιδί ταύρος κ όχι δίδυμος..ή το άλλο..καλεεε τι τεράστια κοιλιά κ πόσο χαμηλά είναι..σε δύο εβδομάδες το πολύ γεννας!! Κ έχει περάσει μήνας από τότε κ η κοιλιά στη θέση της..τώρα άρχισε να ψιλοκατεβαινει!! 

Σε άλλα νέα, γύρισα έντρομη από τον γιατρό 😂😂 κάναμε καρδιοτογράφο, δεν έχω συσπάσεις κ η μικρή μια χαρά ήρεμη αλλά μου είπε ότι είμαι έτοιμη από κάτω κ έχω 1-2 εκατοστά διαστολή!! Βέβαια, με ηρέμησε η μαία γιατί αυτό λέει είναι διαστολή πολυτοκου κ δε μας λέει κάτι για το πότε θα γεννήσω!! Δεν είμαι ακόμα έτοιμη ψυχολογικά 😋😋

 

Κι εμένα μου είπαν να χοροπηδαω για να βγει καρκίνος και όχι λέων γιατί θα βγει εγωιστής 🤦🏼‍♀️ Απορώ μόνοι τους τα σκέφτονται ή τα ακούνε κάπου και λένε όλοι τις ίδιες εξυπνάδες; 🤔 Έτοιμη είσαι πλησιάζει ο καιρός! Θα κάνω μια ερώτηση που ακούγεται χαζή 😛 Το ότι είσαι ανοιχτή 2 εκατοστά από κάτω δεν το νιώθεις; Ή τουλάχιστον ότι υπάρχει κάποια διαφορά από πριν τη διαστολή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έγιναν οι ενέσεις κορτιζόνης λύθηκε το ράμμα γιατί με τόσες συσπασεις είχε αρχίσει να ανοίγει έχω διαστολή 2 και πολλούς πόνους είμαι 3η μέρα έτσι αύριο θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο αφού δεν προχωράει η διαδικασία να γίνει μισή πρόκληση μην ζορισουμε άλλο το μωρό!!! Ότι νέα έχω θα γράψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι εμένα μου είπαν να χοροπηδαω για να βγει καρκίνος και όχι λέων γιατί θα βγει εγωιστής 🤦🏼‍♀️ Απορώ μόνοι τους τα σκέφτονται ή τα ακούνε κάπου και λένε όλοι τις ίδιες εξυπνάδες; 🤔 Έτοιμη είσαι πλησιάζει ο καιρός! Θα κάνω μια ερώτηση που ακούγεται χαζή 😛 Το ότι είσαι ανοιχτή 2 εκατοστά από κάτω δεν το νιώθεις; Ή τουλάχιστον ότι υπάρχει κάποια διαφορά από πριν τη διαστολή;

Από εξυπνάδες άλλο τίποτα 😂 όχι, δεν αισθάνομαι κάτι διαφορετικό..απλά τις τελευταίες ημέρες νιώθω ότι θέλει να κατέβει γιατί πονάω που κ που δεξιά κ αριστερά! Μου είπαν ότι μετά τον πρώτο τοκετο, δεν κλείνει εντελώς ο τράχηλος! Τι να πω, άβυσσος το σώμα της γυναίκας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια μου έγιναν οι ενέσεις κορτιζόνης λύθηκε το ράμμα γιατί με τόσες συσπασεις είχε αρχίσει να ανοίγει έχω διαστολή 2 και πολλούς πόνους είμαι 3η μέρα έτσι αύριο θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο αφού δεν προχωράει η διαδικασία να γίνει μισή πρόκληση μην ζορισουμε άλλο το μωρό!!! Ότι νέα έχω θα γράψω

Αχ όλα με το καλό κορίτσι μου..πόσο είσαι τώρα; Πονάς συχνά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ όλα με το καλό κορίτσι μου..πόσο είσαι τώρα; Πονάς συχνά; 

Ανά 2λεπτα σταθερά ταυτόχρονα με την μέση και αίσθηση να σπρώξω.....είμαι 34ακριβως σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ανά 2λεπτα σταθερά ταυτόχρονα με την μέση και αίσθηση να σπρώξω.....είμαι 34ακριβως σήμερα!!!

Είσαι σε εβδομάδα ασφαλείας!! Με τόσο συχνούς πόνους δε θα πας κλινική; Όλα με το καλό σου εύχομαι!!! Να μας ενημερώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ανά 2λεπτα σταθερά ταυτόχρονα με την μέση και αίσθηση να σπρώξω.....είμαι 34ακριβως σήμερα!!!

Καλημέρα! Γεννήσαμε;

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Είσαι σε εβδομάδα ασφαλείας!! Με τόσο συχνούς πόνους δε θα πας κλινική; Όλα με το καλό σου εύχομαι!!! Να μας ενημερώσεις...

Είναι ήδη στην κλινική, μπηκε γιατι είχε συσπάσεις.. 

 

 

Εύχομαι να είναι όλα τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ανά 2λεπτα σταθερά ταυτόχρονα με την μέση και αίσθηση να σπρώξω.....είμαι 34ακριβως σήμερα!!!

Θα πάνε όλα τέλεια ❤️❤️ αντε να μας κάνει ποδαρικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια...αυτοί που ασχολούνται με τις κοιλιες κ με το τι ζώδιο θα βγει το παιδί κ άλλα τέτοια, με νευριάζουν απίστευτα!! Εμένα μέχρι που μου ειπαν να αρχίσω να χορεύω από την 34η εβδομάδα για να βγει το παιδί ταύρος κ όχι δίδυμος..ή το άλλο..καλεεε τι τεράστια κοιλιά κ πόσο χαμηλά είναι..σε δύο εβδομάδες το πολύ γεννας!! Κ έχει περάσει μήνας από τότε κ η κοιλιά στη θέση της..τώρα άρχισε να ψιλοκατεβαινει!! 

Σε άλλα νέα, γύρισα έντρομη από τον γιατρό 😂😂 κάναμε καρδιοτογράφο, δεν έχω συσπάσεις κ η μικρή μια χαρά ήρεμη αλλά μου είπε ότι είμαι έτοιμη από κάτω κ έχω 1-2 εκατοστά διαστολή!! Βέβαια, με ηρέμησε η μαία γιατί αυτό λέει είναι διαστολή πολυτοκου κ δε μας λέει κάτι για το πότε θα γεννήσω!! Δεν είμαι ακόμα έτοιμη ψυχολογικά 😋😋

 

Εντάξει τι να πω γελοίοι!! 

η διαστολή δεν έχει σχέση όπως είπε κ η μαια μπορουμε να έχουμε εβδομάδες κ πριν μπούμε στον μήνα μας. Εν τω μεταξύ να όταν τα ακούς αυτά δεν μπορεί να μην σε πιάσει άγχος κι ας είναι 2ο παιδί. Κοντεύουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια μου έγιναν οι ενέσεις κορτιζόνης λύθηκε το ράμμα γιατί με τόσες συσπασεις είχε αρχίσει να ανοίγει έχω διαστολή 2 και πολλούς πόνους είμαι 3η μέρα έτσι αύριο θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο αφού δεν προχωράει η διαδικασία να γίνει μισή πρόκληση μην ζορισουμε άλλο το μωρό!!! Ότι νέα έχω θα γράψω

Κορίτσι μου περιμένουμε νέα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες! Τι κάνετε; 

@Valxrisολα με το καλο εύχομαι!! Να ειστε γερες και δυνατες💙 Ανοιγεις τον δρόμο και για τις υπόλοιπες. Καλη δύναμη κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina καλά κοριτσι μου !!! Εσύ? Χαζεύω πράγματα 😊😊

Το πιστεύετε ότι δεν έχω πάρει ούτε ενα καλτσακι; 😂 😂 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Εντάξει τι να πω γελοίοι!! 

η διαστολή δεν έχει σχέση όπως είπε κ η μαια μπορουμε να έχουμε εβδομάδες κ πριν μπούμε στον μήνα μας. Εν τω μεταξύ να όταν τα ακούς αυτά δεν μπορεί να μην σε πιάσει άγχος κι ας είναι 2ο παιδί. Κοντεύουμε... 

Αχ ναι, κοντευουμε! Όπως είπε κ ο γιατρός εξαρτάται κ από το πόσο δραστήρια θα είμαι...αν πχ γυρίσω όλο το εμπορικό και έχω κ επαφές θα το βοηθήσουμε περισσότερο..οπότε προς το παρόν θα είμαι όπως μέχρι τώρα και όταν νιώσω πιο έτοιμη θα ξεκινήσω τις βόλτες στα εμπορικά 😂😂

Εσύ πώς είσαι;

@Valxris όλα με το καλό 💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Το πιστεύετε ότι δεν έχω πάρει ούτε ενα καλτσακι; 😂 😂 😂 

Ε ρε οι παλιές....το coolness σας να είχα κ τπτ άλλο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina καλά κοριτσι μου !!! Εσύ? Χαζεύω πράγματα 😊😊

Χαχα ίσως γιατί τα βαριά τα έχεις από την μικρή σου! Σ έδωσαν κιολλας κ έχεις να τ ξεδιαλεξεις!! 😂💙 Εγώ όλη μέρα χαζεύω κάνω καλάθια δεν μπορώ να διαλέξω επιστήμη το έχω κάνει χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Χαχα ίσως γιατί τα βαριά τα έχεις από την μικρή σου! Σ έδωσαν κιολλας κ έχεις να τ ξεδιαλεξεις!! 😂💙 Εγώ όλη μέρα χαζεύω κάνω καλάθια δεν μπορώ να διαλέξω επιστήμη το έχω κάνει χαχα!!

Ναι ναι αυτό με έχει σώσει 😂 θα πάρω όταν ξεκινήσουν οι εκπτώσεις κάποια φορμακια καλοκαιρινά για την αρχή κ ένα φαρμακείο κ τέλος 😛 μέχρι κ πάνες μου έδωσαν νο1 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ναι ναι αυτό με έχει σώσει 😂 θα πάρω όταν ξεκινήσουν οι εκπτώσεις κάποια φορμακια καλοκαιρινά για την αρχή κ ένα φαρμακείο κ τέλος 😛 μέχρι κ πάνες μου έδωσαν νο1 😅

Χαχα σούπερ σε βρίσκω!! Πότε ξεκινούν αλήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina καλά κοριτσι μου !!! Εσύ? Χαζεύω πράγματα 😊😊

Εγω το έκοψα αυτο το συνήθειο γιατι εχω πολλα να παρω πριν φτάσω στα ρούχα και πιο ακριβά 😂 οπότε θα με πιασει μελαγχολία ετισ κ δω κατι κ δεν το παρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω το έκοψα αυτο το συνήθειο γιατι εχω πολλα να παρω πριν φτάσω στα ρούχα και πιο ακριβά 😂 οπότε θα με πιασει μελαγχολία ετισ κ δω κατι κ δεν το παρω! 

Χαχα ! Πέφτουν πολλά μαζί η αλήθεια. Κ αν πχ δεν σ έχουν δώσει κάτι είναι πολλά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...