Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Δεν ξέρω τι να πρώτο σχολιάσω!! 

@Lia5πέρα από τα γνωστά που θα σας τα πουν ούτως ή άλλως οι γιατροί.. Χουρμάδες, ανανά κ ρόφημα δίκταμο. 

Κορίτσια κλείστε αυτιά!! Εγώ δεν επηρεάζομαι πλέον σε τίποτα. Ακούω αλλά δεν πρόκειται να πέσω!! Βρείτε τα με τον άντρας σας μόνο τα παιδιά είναι δικά σας. Θα κάνετε αυτό που πιστεύετε εσείς ότι είναι καλύτερο γιαυτα..

Κ αυτοί που λένε για το φύλο μην πω τι  είναι... Έχω αγόρι κ είναι πάρα πολύ συνεργασιμος, γλυκύτατος κ μαλαγανας κ εννοείται είναι παιδί!! Τα παιδιά ανεξαρτήτου φύλου δεν διαφέρουν απο εμάς τους μεγάλους. Μιλάμε κ τους συμπεριφερομαστε σα να είναι ενήλικες αλλά ταυτόχρονα κ σαν παιδιά. Επειδή κάποιοι κάνουν τα παιδιά "αγρίμια" τους φταίει το φύλο..ενα παιδί ζωηρό, υπερκινητικο σε μικρή ηλικία εφόσον δεν υπάρχει πρόβλημα άλλο είναι φυσιολογικο κ έτσι πρέπει να είναι ένα παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Diana_caterina κι εμείς έχουμε σκύλο, μεγαλόσωμο κιόλας, αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα πάμε μια χαρά 😊

Παιδιά, μην ακούμε βλακείες, δείτε κ από τους εαυτούς μας: εγώ πχ γεννήθηκα τέλος 39ης με πρόκληση παρακαλώ, η αδερφή μου 40η επίσης με πρόκληση, ο άντρας μου 42η (!) από μόνος του ...Όλα είναι θέμα εν μέρει τύχης κ εν μέρει συνθηκών εγκυμοσύνης. 

Εγώ έχω να καταθέσω ότι μου φαίνεται πως η κοιλιά μου κατέβηκε...

Εμενα εχουν τα πεθερικά μου, του άντρα μου ηταν αλλα τους το πηγε γιατί είναι μεγαλοσωμο και δυσκολος σαν χαρακτήρας, ειναι μια γλυκα απλα ειναι ενθουσιωδης πολυ και απρόβλεπτη.. Τον πεθερο μου τον εχει δαγκωσει και απο τοτε τον εχει πιασει μανια μη το παιδι εκει, κλείσε την πορτα μην μπει το σκυλι λογω του παιδιου.. Αλλα οι γονεις της επιμένουν οτι το παιδι πρέπει να μαθει με το σκυλι.. Και εχθες πηγε με τον πατέρα της η ανιψια μου διπλα στο σκυλι και την κουτουλησε το σκυλι και το μωρο τρομαξε και κανανε λες και της εκοψε κομμάτι και ο πεθερος μου θελει να δωσει το σκυλι.. Ξεροκέφαλος κιολας εκείνος... Οπότε εγω απλα ξεκαθαρισα οτι το δικο μας το παιδί θα εχει επαφες με το σκυλι αλλιώς αυτα θα γινονται συνέχεια γιατι δεν εχουν συνηθίσει η μια την αλλη! 

Αλλα αυτα ας ειναι τα λιγότερα! 

Εγω εχω εμπιστοσύνη σε τετοιες επαφες ποσα σκυλια μεγαλωνουν με μωρα και τα εχουν σαν θησαυρό! Η απομάκρυνση μονο κακο θα κανει στην σχέση τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς που έχετε κατοικίδια κατάλαβαν στην αρχή την εγκυμοσύνη σας; 

Εμενα την 1η την είχε καταλάβει πριν κάνω τεστ αλλά δεν ήξερα γιατί συμπεριφεροταν έτσι. Όπως επίσης πριν μου σπάσουν τα νερά με ξύπνησε εκείνη ήταν έξω αι το δωμάτιο κ έκλαιγε. 

Σε αυτήν την εγκυμοσυνη είναι τελείως αδιάφορη. Έχει όμως 3 μέρες που είναι συνέχεια από πίσω μου δεν με αφήνει πουθενά.. Κ δεν θα κρύψω ότι με αγχώνει αυτό πααάρα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Εσείς που έχετε κατοικίδια κατάλαβαν στην αρχή την εγκυμοσύνη σας; 

Εμενα την 1η την είχε καταλάβει πριν κάνω τεστ αλλά δεν ήξερα γιατί συμπεριφεροταν έτσι. Όπως επίσης πριν μου σπάσουν τα νερά με ξύπνησε εκείνη ήταν έξω αι το δωμάτιο κ έκλαιγε. 

Σε αυτήν την εγκυμοσυνη είναι τελείως αδιάφορη. Έχει όμως 3 μέρες που είναι συνέχεια από πίσω μου δεν με αφήνει πουθενά.. Κ δεν θα κρύψω ότι με αγχώνει αυτό πααάρα πολύ.. 

Η δικιά μου στόκος μάλλον, δεν έχει καταλάβει τίποτα 🤣🤣🤣 Μόνο ότι δεν την αφήνω πια να πηδάει πάνω μου έχει καταλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina ας τους εξηγήσει κάποιος πως, όταν υιοθετούμε ένα κατοικίδιο, είναι για πάντα, σαν να έρχεται παιδί στο σπίτι. Το παιδί δε θα το δίναμε πίσω, σωστά?? Και το σκυλί βασίζεται σε εμάς, είμαστε κυριολεκτικά όλος τους ο κόσμος! Προβλήματα μπορεί να υπάρξουν, αλλά ευτυχώς υπάρχουν κ άπειρες λύσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Η δικιά μου στόκος μάλλον, δεν έχει καταλάβει τίποτα 🤣🤣🤣 Μόνο ότι δεν την αφήνω πια να πηδάει πάνω μου έχει καταλάβει!

Στην 1η εγκ την είχαμε 2 μήνες κουταβάκι. Ερχόταν καθόταν πάνω στην κοιλια μου  την εγλυφε τώρα δεν τα κάνει αυτά μόνο τις 3 τελευταίες που δεν με αφήνει μόνη μου. 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Diana_caterina ας τους εξηγήσει κάποιος πως, όταν υιοθετούμε ένα κατοικίδιο, είναι για πάντα, σαν να έρχεται παιδί στο σπίτι. Το παιδί δε θα το δίναμε πίσω, σωστά?? Και το σκυλί βασίζεται σε εμάς, είμαστε κυριολεκτικά όλος τους ο κόσμος! Προβλήματα μπορεί να υπάρξουν, αλλά ευτυχώς υπάρχουν κ άπειρες λύσεις. 

Ακριβως!! Δυστυχώς πολλοί δεν το καταλαβαίνουν αυτό. Ο μικρός μου παίζει πάρα πόλυ με το σκύλι ποτέ δεν την απομάκρυνα από εκείνον, το αντίθετο ναι το έχω γιατί εννοείται πέρασε κ εκείνος την φάση να τραβάει ουρά κλπ. Κ πλέον μας ζητάει κ γάτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema γυρνάει ένας μπετόβλακας κ μου λέει " δε θυμάσαι το ροτβάιλερ που σκότωσε το μωρό?"κ του λέω θυμάμαι αστέρι μου, όπως επίσης θυμάμαι ότι το ροτβάιλερ δεν είχε δείξει ποτέ επιθετικότητα, αλλά το κλείδωσαν μόνιμα στο μπαλκόνι μόλις ήρθε το μωρό! ΑΥΤΟ δεν είναι χειρισμός. Το σκυλί πρέπει να νιώσει ότι το συμπεριλαμβανεις στο νέο οικογενειακό περιβάλλον, αλλιώς θα ζηλέψει, όπως ένα μεγαλύτερο αδερφάκι που πάει κρυφά κ χτυπάει το μωρό γτ νομίζει ότι η μαμά του δεν το αγαπάει πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εσείς που έχετε κατοικίδια κατάλαβαν στην αρχή την εγκυμοσύνη σας; 

Εμενα την 1η την είχε καταλάβει πριν κάνω τεστ αλλά δεν ήξερα γιατί συμπεριφεροταν έτσι. Όπως επίσης πριν μου σπάσουν τα νερά με ξύπνησε εκείνη ήταν έξω αι το δωμάτιο κ έκλαιγε. 

Σε αυτήν την εγκυμοσυνη είναι τελείως αδιάφορη. Έχει όμως 3 μέρες που είναι συνέχεια από πίσω μου δεν με αφήνει πουθενά.. Κ δεν θα κρύψω ότι με αγχώνει αυτό πααάρα πολύ.. 

Εμείς ενώ είχαμε ελεύθερες επαφές, πήραμε το τεστ αφού είχα 2 μήνες χωρίς περίοδο επειδή δεν είχα ποτέ σταθερή. Ο σκύλος μου είναι μεγαλοσωμος και πολύ ζωηρός (τσοπανοσκυλο). Πάντα έπαιρνε φορά σηκωνόταν και πηδούσε και τα μπροστινά του πόδια έφταναν με δύναμη πάνω στο στήθος μου (ωραίο παιχνίδι 😂). Ενώ λοιπόν δεν ήξερα ότι ήμουν έγκυος αυτός με μύριζε και καθόταν προσοχή δίπλα μου και δεν ξέραμε γιατί. Να μην πω πόσο down ήταν τους 2 μήνες που είχα τις αιμορραγίες... Τώρα όλοι μας λένε να προσέχουμε όταν έρθει το μωρό ή ακόμα χειρότερα μας ρωτούν τι θα τον κάνουμε όταν έρθει το μωρό 🤬 Απαντώ πάντα με την ερώτηση: Τον αδερφό του;

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Tweema γυρνάει ένας μπετόβλακας κ μου λέει " δε θυμάσαι το ροτβάιλερ που σκότωσε το μωρό?"κ του λέω θυμάμαι αστέρι μου, όπως επίσης θυμάμαι ότι το ροτβάιλερ δεν είχε δείξει ποτέ επιθετικότητα, αλλά το κλείδωσαν μόνιμα στο μπαλκόνι μόλις ήρθε το μωρό! ΑΥΤΟ δεν είναι χειρισμός. Το σκυλί πρέπει να νιώσει ότι το συμπεριλαμβανεις στο νέο οικογενειακό περιβάλλον, αλλιώς θα ζηλέψει, όπως ένα μεγαλύτερο αδερφάκι που πάει κρυφά κ χτυπάει το μωρό γτ νομίζει ότι η μαμά του δεν το αγαπάει πια. 

Αυτό μου το είπαν κι εμένα χθες! Καλά συνεννοημενοι είναι όλοι οι άκυροι του κόσμου; 🤔

20210520_150950.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Diana_caterina ας τους εξηγήσει κάποιος πως, όταν υιοθετούμε ένα κατοικίδιο, είναι για πάντα, σαν να έρχεται παιδί στο σπίτι. Το παιδί δε θα το δίναμε πίσω, σωστά?? Και το σκυλί βασίζεται σε εμάς, είμαστε κυριολεκτικά όλος τους ο κόσμος! Προβλήματα μπορεί να υπάρξουν, αλλά ευτυχώς υπάρχουν κ άπειρες λύσεις. 

Ειχαν μια ζωη σκυλια αλλα ο πεθερος μου ειναι μπουμπουνας και την εχει στην μπουκα γιατι ειχαν τσακωθει με το προηγούμενο σκυλο και εφυφε απο την ζωη γιατι η τωρινη την αρπαξε απο το λαιμο.. 

Καταλαβαίνω οτι οταν εχεις δει ενα σκυλι να επιτίθεται θα εχεις τον φοβο με ολους αλλα δεν μπορεις μια ζωη να τα έχεις χωριστα! 

Δεν θα την δωσουν γιατι το ξεκοψε ο άντρας μου! Αλλα θα την εχει στην μπουκα τωρα, μονο χειρότερο ομως ειναι κατα την γνωμη μου αλλα δεν ακουνε🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Tweema γυρνάει ένας μπετόβλακας κ μου λέει " δε θυμάσαι το ροτβάιλερ που σκότωσε το μωρό?"κ του λέω θυμάμαι αστέρι μου, όπως επίσης θυμάμαι ότι το ροτβάιλερ δεν είχε δείξει ποτέ επιθετικότητα, αλλά το κλείδωσαν μόνιμα στο μπαλκόνι μόλις ήρθε το μωρό! ΑΥΤΟ δεν είναι χειρισμός. Το σκυλί πρέπει να νιώσει ότι το συμπεριλαμβανεις στο νέο οικογενειακό περιβάλλον, αλλιώς θα ζηλέψει, όπως ένα μεγαλύτερο αδερφάκι που πάει κρυφά κ χτυπάει το μωρό γτ νομίζει ότι η μαμά του δεν το αγαπάει πια. 

ΑΚΡΙΒΏΣ ΑΥΤΟ προσπαθώ να τους εξήγησω! Οσο το απομακρυνεις το σκυλί απο ολο αυτο τοσο χειρότερη θα είναι η κατάληξη! Εχει και αυτο συναισθήματα και όπως και να εχει οταν τις 8 ωρες που η μικρη ειναι στα πεθερικά μου και το σκυλι απομερα, οι γονείς της που θέλουν να αποκτήσουν επαφη δεν μπορουν να γεφυρωσουν αυτο το 8ωρο σε μιση ωρα! Αλλα με εκνευριζει που το ρίχνουν στο σκυλι και οχι στο λαθος χειρισμο και εχθες που τους τα ελεγα αυτα κατεληξα να τσακωθω με τον αντρα μου για την ξεροκεφαλια του πατέρα του και μας διωξανε με τροπο🤣🤣🤣🤣 να παμε να ξεκουραστουμε ειπαν😅😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μην πω για τους αναισθητους ακου εκει τι θα το κανεις το σκυλι;;; δεν μπορώ να τα καταλαβω κατι τετοια! Είναι σαν το αλλο το σκυλί ειναι μονο για την αυλη, ναι αμε για το χωριο σου! Ο καθένας μπορεί να εχει οτι θελει σπιτι του! Άλλοι αγαπουν τις γατες αλλοι τα σκυλια! Μια γνωστή μου εχει παιδι και εχει και 2 γατους σπιτι ουδεν πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Tweema γυρνάει ένας μπετόβλακας κ μου λέει " δε θυμάσαι το ροτβάιλερ που σκότωσε το μωρό?"κ του λέω θυμάμαι αστέρι μου, όπως επίσης θυμάμαι ότι το ροτβάιλερ δεν είχε δείξει ποτέ επιθετικότητα, αλλά το κλείδωσαν μόνιμα στο μπαλκόνι μόλις ήρθε το μωρό! ΑΥΤΟ δεν είναι χειρισμός. Το σκυλί πρέπει να νιώσει ότι το συμπεριλαμβανεις στο νέο οικογενειακό περιβάλλον, αλλιώς θα ζηλέψει, όπως ένα μεγαλύτερο αδερφάκι που πάει κρυφά κ χτυπάει το μωρό γτ νομίζει ότι η μαμά του δεν το αγαπάει πια. 

Ακριβως όπως τα λες είναι...το σκύλι δεν εμφανίζει επιθετικότητα απο την 1 μέρα στην άλλη!! 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμείς ενώ είχαμε ελεύθερες επαφές, πήραμε το τεστ αφού είχα 2 μήνες χωρίς περίοδο επειδή δεν είχα ποτέ σταθερή. Ο σκύλος μου είναι μεγαλοσωμος και πολύ ζωηρός (τσοπανοσκυλο). Πάντα έπαιρνε φορά σηκωνόταν και πηδούσε και τα μπροστινά του πόδια έφταναν με δύναμη πάνω στο στήθος μου (ωραίο παιχνίδι 😂). Ενώ λοιπόν δεν ήξερα ότι ήμουν έγκυος αυτός με μύριζε και καθόταν προσοχή δίπλα μου και δεν ξέραμε γιατί. Να μην πω πόσο down ήταν τους 2 μήνες που είχα τις αιμορραγίες... Τώρα όλοι μας λένε να προσέχουμε όταν έρθει το μωρό ή ακόμα χειρότερα μας ρωτούν τι θα τον κάνουμε όταν έρθει το μωρό 🤬 Απαντώ πάντα με την ερώτηση: Τον αδερφό του;

 

Αυτό μου το είπαν κι εμένα χθες! Καλά συνεννοημενοι είναι όλοι οι άκυροι του κόσμου; 🤔

20210520_150950.jpg

Τι όμορφη φώτο ❤️Ακριβως έτσι ήταν 1η εγκυμοσύνη με το σκύλι μας. Με ξύπνησε πριν μου σπάσουν τα νερά!!ελειπα 3 μέρες στο νοσοκομείο κ δεν έτρωγε ούτε έπινε. Ο άντρας μου είχε πάρει πάνα του μωρού την είχε πάει σπίτι να την μυρίσει τίποτα. Μόλις μπήκα σπίτι άφησα το μωρό κάτω κ πήγα κατευθείαν σε εκείνη. Τρελάθηκε από την χαρά της κάθισε μύρισε τον μικρό σε εμένα έκανε σαν τρελή. Της πέταξα το φαγητό κ το νερό της, της έβαλα φρέσκα κ ξεκίνησε να τρώει κ να πίνει νερό. Είναι το 1ο μας παιδί ❤️ κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη άργησα να κάνω τεστ γιατί έλεγα αν ήμουν έγκυος θα το είχε καταλάβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δυστυχώς δεν μπορούμε να έχουμε σκυλο στο διαμέρισμα αλλα αν καταφέρω κάποια στιγμή να πάρουμε ευρύχωρο διαμέρισμα θα ήθελα πολυ εναν.. Ήμουν ομως πολυ στα μελια με τα σκυλια δεν μου πήγαινε η καρδια να τα μαλώσω οπότε αυτο το κομμάτι πρέπει να το αναλάβει ο αντρας μου😂 

Ειναι πανέξυπνα τα κατοικίδια! Ποσες φορες ενα κατοικίδιο εχει σωσει την ζωη ενος ανθρωπου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Η δικιά μου στόκος μάλλον, δεν έχει καταλάβει τίποτα 🤣🤣🤣 Μόνο ότι δεν την αφήνω πια να πηδάει πάνω μου έχει καταλάβει!

Στόκος κι εμένα, εδώ δεν έδωσε σημασία καν όταν φέραμε το μωρό στο σπίτι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα το σκύλι μου δεν έχει καμία διαφορά με πριν. Δεν έχει καταλάβει τίποτα δηλαδή. Εντωμεταξύ την έχει η μαμά μου γιατί πλέον δε μπορεί χωρίς εκείνη. Έχει έρωτα. Την ακολουθεί παντού αν και τη θέλω στο σπίτι μαζί με το μωρό. Πάντως το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι με τη μαμά μου έχει δεθεί τόσο πολύ που 1 εβδομάδα πριν πάθει έμφραγμα η μαμά μου ήταν δίπλα της και δεν έβγαινε ούτε βόλτα χωρίς εκείνη.. Και μετά παθαινει αυτό έλειπε στο νοσοκομείο και κόλλησε πιο πολύ μαζί της. Επίσης έχει τύχη η μαμά μου να έχει εξάρσεις με πιασίματα λόγο αλλαγής καιρού κλπ και παθαίνει ακριβώς το ίδιο με τα πόδια της και εκείνη ακριβώς την στιγμή που βλέπει τη μαμά μου έτσι. Τα σκυλιά είναι απίστευτα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμείς ενώ είχαμε ελεύθερες επαφές, πήραμε το τεστ αφού είχα 2 μήνες χωρίς περίοδο επειδή δεν είχα ποτέ σταθερή. Ο σκύλος μου είναι μεγαλοσωμος και πολύ ζωηρός (τσοπανοσκυλο). Πάντα έπαιρνε φορά σηκωνόταν και πηδούσε και τα μπροστινά του πόδια έφταναν με δύναμη πάνω στο στήθος μου (ωραίο παιχνίδι 😂). Ενώ λοιπόν δεν ήξερα ότι ήμουν έγκυος αυτός με μύριζε και καθόταν προσοχή δίπλα μου και δεν ξέραμε γιατί. Να μην πω πόσο down ήταν τους 2 μήνες που είχα τις αιμορραγίες... Τώρα όλοι μας λένε να προσέχουμε όταν έρθει το μωρό ή ακόμα χειρότερα μας ρωτούν τι θα τον κάνουμε όταν έρθει το μωρό 🤬 Απαντώ πάντα με την ερώτηση: Τον αδερφό του;

 

Αυτό μου το είπαν κι εμένα χθες! Καλά συνεννοημενοι είναι όλοι οι άκυροι του κόσμου; 🤔

20210520_150950.jpg

Ααα! Τι ωραίοι που είστε! Εγώ έχω δύο σκυλιά το ένα μάλιστα τσοπανόσκυλο σαν το δικό σου και έναν γάτο! Από πολύ μικρή μεγάλωσα παρέα με σκυλιά, σκεφτείτε η μαμά μου μας έστελνε τα σκυλιά να μας ξυπνήσουν για να πάμε σχολείο με τον αδερφό μου κ δεν μπορείτε να φανταστείτε την χαρά του ξυπνήματος αυτού! Δεν υπάρχουν πιο αγνές ψυχές από τα ζώα! Τον γάτο μου τον βρήκα πεταμένο μόλις είχε ανοίξει τα μάτια του,τον τάιζα με μπιμπερο γάλα και είμαστε πολύ δεμένοι! Ότι καλύτερο για τα παιδιά τα ζωάκια!!! 💕💕💕

IMG_20180504_092112_HDR.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια. Εγώ έχω δύο μέσα στο σπίτι. Κανένα δεν έχει καταλάβει τιποτα χεχε. Έβλεπα και εγώ βιντεάκια στο ίντερνετ και λεω αααχ και τα δικα μου θα το καταλαβουν κ περίμενα και περίμενα και τιποτα τελικα. Τώρα περιμένω να γεννήσω να δω αν τότε θα δώσουν καθόλου σημασία αλλά πιστεύω το μωρό θα τους είναι αδιάφορο🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Σήμερα συμπληρώνω την 34η..έχω 2 βδομάδες ακόμα για το μήνα μου...

Μόλις μπεις 36η μπαίνεις στον μήνα σου. Δηλ σε 1 εβδομάδα... Έτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μόλις μπεις 36η μπαίνεις στον μήνα σου. Δηλ σε 1 εβδομάδα... Έτσι? 

Όταν συμπληρωνεις την 36η. Πητ έχω 1/7 άρα στο μήνα μου μπαίνω 1/6 😊

Πόσο χαίρομαι που σας διαβάζω κορίτσια!! Και πόσο χαίρομαι που τα μωράκια μας θα μεγαλώσουν με τετράποδα αδερφάκια 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Όταν συμπληρωνεις την 36η. Πητ έχω 1/7 άρα στο μήνα μου μπαίνω 1/6 😊

Πόσο χαίρομαι που σας διαβάζω κορίτσια!! Και πόσο χαίρομαι που τα μωράκια μας θα μεγαλώσουν με τετράποδα αδερφάκια 💗

Όχι δεν πάει έτσι κοπέλα μου. Ο 8ος κ ο 9ος μήνας έχουν 5 και 5 εβδομάδες... 😁😁 Κ όταν είσαι 35+1,εχεις συμπληρώσει τις 35 εβδομάδες και βρίσκεσαι 1 μέρα στην 36η. Δηλ είσαι 35+1 και διανύει την 36η εβδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι δεν πάει έτσι κοπέλα μου. Ο 8ος κ ο 9ος μήνας έχουν 5 και 5 εβδομάδες... 😁😁 Κ όταν είσαι 35+1,εχεις συμπληρώσει τις 35 εβδομάδες και βρίσκεσαι 1 μέρα στην 36η. Δηλ είσαι 35+1 και διανύει την 36η εβδομάδα... 

Αυτά τα μοντέρνα εγώ δεν τα καταλαβαίνω! 🤣 1 Ιουνίου με 1 Ιουλίου είναι ένας μήνας, έτσι θα το λέω πάντως!!! (μη με αγχώνεις ρε παιδί μου, θέλω 2 βδομάδες ακόμα να στρώσω!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αυτά τα μοντέρνα εγώ δεν τα καταλαβαίνω! 🤣 1 Ιουνίου με 1 Ιουλίου είναι ένας μήνας, έτσι θα το λέω πάντως!!! (μη με αγχώνεις ρε παιδί μου, θέλω 2 βδομάδες ακόμα να στρώσω!!)

Έτσι μου το μετρούσε η μαμά μου.. Και φυσικά δεν καταλάβαινε πως της τα έλεγα.. Μου έλεγε καλά κάθε πότε αλλάζεις μήνα;; 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...