Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; 

Εμας η καμπύλη ηταν μια χαρα και οι αίματος πέρα απο τα αιμοσφαίρια και τον αιματοκριτη και τωρα περιμένουμε μεχρι τις 5-10 Ιουνίου για να παμε να δούμε ξανα την μπεμπα 

Καλημέρα κορίτσι! 

Τέλεια!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; 

Εμας η καμπύλη ηταν μια χαρα και οι αίματος πέρα απο τα αιμοσφαίρια και τον αιματοκριτη και τωρα περιμένουμε μεχρι τις 5-10 Ιουνίου για να παμε να δούμε ξανα την μπεμπα 

Καλημέρα! Αιματοκρίτη πόσο έχεις; Κ εγώ στις 10 έχω το επόμενο ραντεβού! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια μαθήματα ανώδυνου κάνατε ή θα κάνετε;

Καλημέρα! Κ εγώ θα κάνω δύο μαθήματα να έχω μια ιδέα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Αιματοκρίτη πόσο έχεις; Κ εγώ στις 10 έχω το επόμενο ραντεβού! 😊

Καλημέρα κοριτσι μου. Εδω και 2μηνο ειναι στο 33 αν δεν κάνω λάθος τον περασμένο μήνα ηταν 33 κ αυτον 33.4 🤣 έκανες καμπύλη εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Τέλεια!!! 🥰🥰🥰🥰

Πως εισαι κορίτσι; υπάρχουν μαθήματα που τα κανουν διαδικτυακα μαιες. Στο my new baby εχει πακετο προσφοράς τοκετου κ θηλασμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως εισαι κορίτσι; υπάρχουν μαθήματα που τα κανουν διαδικτυακα μαιες. Στο my new baby εχει πακετο προσφοράς τοκετου κ θηλασμου

Μια χαρά! Σήμερα έχω αιματολογο κιόλας να μου πει πως πάω με τις ενέσεις. Αυτή την εβδομάδα έχω όλους τους γιατρούς. Εσυ καλά;

Τα παρακολουθησα αυτά τα μαθήματα, θεωρητικά αλλά χρήσιμα για να έχεις μια ιδέα. Κ για την τιμή τους, αν βάλεις κ το κουπόνι μια χαρά. 

@Μαριλου1 κ εμένα ο αιματοκριτης μου είναι 33 κ μου είπε ο γυναικολόγος να αλλάξουμε σίδηρο κ να πάρω αναβράζον μήπως το απορροφήσει καλυτερα ο οργανισμός μου σε σχέση με το χάπι. Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Έχεις μαία; μαζί της; ή σε άσχετο χώρο;

Προ κοβιντ έκανε δωρεάν το μαιευτήριο που θα γεννήσω. Μέχρι τον Αύγουστο μπορεί να τα έχουν αρχίσει ξανά. Αν όχι θα κάνω με μια μαία από εκεί δύο μαθήματα σπίτι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Εδω και 2μηνο ειναι στο 33 αν δεν κάνω λάθος τον περασμένο μήνα ηταν 33 κ αυτον 33.4 🤣 έκανες καμπύλη εσυ; 

Έκανα ναι μια χαρά όλα! @nik_ol32,7 ο δικός μου αιματοκρίτης από 35 🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έκανα ναι μια χαρά όλα! @nik_ol32,7 ο δικός μου αιματοκρίτης από 35 🤫

Εντάξει δεν έχει πέσει κ πολύ. Εμένα από 37 πηγε 33. Μια δόση σιδήρου σου δίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μια χαρά! Σήμερα έχω αιματολογο κιόλας να μου πει πως πάω με τις ενέσεις. Αυτή την εβδομάδα έχω όλους τους γιατρούς. Εσυ καλά;

Τα παρακολουθησα αυτά τα μαθήματα, θεωρητικά αλλά χρήσιμα για να έχεις μια ιδέα. Κ για την τιμή τους, αν βάλεις κ το κουπόνι μια χαρά. 

@Μαριλου1 κ εμένα ο αιματοκριτης μου είναι 33 κ μου είπε ο γυναικολόγος να αλλάξουμε σίδηρο κ να πάρω αναβράζον μήπως το απορροφήσει καλυτερα ο οργανισμός μου σε σχέση με το χάπι. Εσένα;

Μπράβο κορίτσι μου αντε θα ακουμε νεα σου αυτην την βδομάδα καθημερινα! Οσο για τα μαθήματα ναι δεν ξέρω δεν εχω κανει για να σου πω την αλήθεια.. Δεν ξερω κατα ποσο πρακτικά είναι και οχι θεωρητικα.. Σε αυτο σίγουρα θα σε συμβουλεψει κάποια παλιά μανουλα που εχει κανει με μαια! Εμενα πάντως για τον σίδηρο δεν μου είπε κάτι τέτοιο.. Αντίθετα ενω είχαμε ξεκινήσει μερα παρα μερα κ μετα καθε μερα, στην καθημερινή βαση με εκανε περισσότερο δυσκοιλια και μου ειπε οτι καλύτερα να το ελαττωσω αν με δυσκολεύει τοσο πολυ και το εκανα ξανα μερα παρα μερα και ησυχασα. Ούτως ή άλλως είναι συμπληρωματα ολα! Και απο οσο ξερω ο αιματοκριτης επανέρχεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα σε 1.5 μηνες από 33 πήγε 28.5 ο αιματοκριτης. Μετά τις 30 εβδομαδες ανεβαίνει συνήθως μόνος του.... Εμένα ακυρώθηκε το ραντεβού χθες. Κ το πήγαμε Παρασκευή βραδάκι... Κ θα μου γράψει εξετάσεις λογικά... Οπότε από βδομάδα πάλι θα κάνω εξετάσεις... Κ λογικα θα είναι οι τελευταίες. Γιατι όταν μπαίνω στο μήνα μου κάνω εξετάσεις αίματος σοτ μαιευτήριο συν καρδιολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εντάξει δεν έχει πέσει κ πολύ. Εμένα από 37 πηγε 33. Μια δόση σιδήρου σου δίνει;

Ναι μια, το gyno tardyferon παίρνω κάθε πρωί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εμένα σε 1.5 μηνες από 33 πήγε 28.5 ο αιματοκριτης. Μετά τις 30 εβδομαδες ανεβαίνει συνήθως μόνος του.... Εμένα ακυρώθηκε το ραντεβού χθες. Κ το πήγαμε Παρασκευή βραδάκι... Κ θα μου γράψει εξετάσεις λογικά... Οπότε από βδομάδα πάλι θα κάνω εξετάσεις... Κ λογικα θα είναι οι τελευταίες. Γιατι όταν μπαίνω στο μήνα μου κάνω εξετάσεις αίματος σοτ μαιευτήριο συν καρδιολόγο. 

Άντε να δούμε, θα ανέβει! Βέβαια η αιματολογος όταν την είχα ρωτήσει ήταν χαλαρή με το θέμα αιματοκριτης 😝

Σε δημόσιο θα γεννήσεις; γι αυτό θα τις κάνεις εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!! Δεν γέννησα τελικά χαχαχαχχα(ακόμα).....αύριο πρωί πρωι έχω ραντεβού στο νοσοκομείο και αναλόγως πως θα είμαι μπορεί να ζητήσω καρδιοτοκογραφο να δούμε τι γίνεται....

Κάποιο κορίτσι ρώτησε για το μαγνήσιο εγώ προσωπικά θα το κοψω 37η μου είπε ο γιατρος δεν με παίρνει για πιο πριν και παίρνω και 6χαπια την ημέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον αιματοκρίτη μου αφήστε τα ξεκίνησα με 32(έχω το στίγμα) στις τελευταίες εξετάσεις μου ήταν 26.5 32η εβδομάδα....ο γιατρός είπε αν προλάβουμε θα κάνουμε άλλη μια εξέταση να τον δούμε μέσα στον 9ο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Άντε να δούμε, θα ανέβει! Βέβαια η αιματολογος όταν την είχα ρωτήσει ήταν χαλαρή με το θέμα αιματοκριτης 😝

Σε δημόσιο θα γεννήσεις; γι αυτό θα τις κάνεις εκεί;

Όχι σε ιδιωτικό μαιευτήριο... Εκει πάω κ στο καρδιολόγο κ για τις τελευταίες εξετάσεις. Είναι στην τελική τιμή αυτά... Μου κλείνουν από το μαιευτήριο το ραντεβού. Πάω πρώτα για τις εξετάσεις κ δίπλα στο καρδιολόγο. Κ μετά είσαι έτοιμη να γεννησεις. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Η καθεμία ας πάρει στο μαιευτήριο που θα γεννήσει να ρωτήσει ποια είναι η διαδικασία. Εγώ σκέφτομαι ότι να πάρω σε κάνα δεκαήμερο.... Να ενημερωθώ..... Αλλά οκ άνθρωποι είμαστε δεν νομίζω ο γιατρός να πει ααααα δεν πλησιάζω δεν βγήκε το τεστ...... 

Καλημέρα σε όλες! Εγώ μπήκα στο μηνα μου (συγκεκριμενα σημερα μπηκα στην 37η εβδομαδα). Θελω να γεννησω στη Βιοκλινικη Θεσσαλονίκης κ πριν απο λιγες μερες π μιλησα μαζι τους για να μου λύσουν αποριες, ειπαν πως θα κανω το τεστ κ αν βγει θετικο θα με στειλουν επιτόπου σε νοσοκομειο να γεννησω εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasso_Val είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ μπήκα στο μηνα μου (συγκεκριμενα σημερα μπηκα στην 37η εβδομαδα). Θελω να γεννησω στη Βιοκλινικη Θεσσαλονίκης κ πριν απο λιγες μερες π μιλησα μαζι τους για να μου λύσουν αποριες, ειπαν πως θα κανω το τεστ κ αν βγει θετικο θα με στειλουν επιτόπου σε νοσοκομειο να γεννησω εκει...

Ναι σωστά. Έτσι γίνεται.... Αν εχεις covid. Γεννας μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι σωστά. Έτσι γίνεται.... Αν εχεις covid. Γεννας μόνο σε δημόσιο νοσοκομείο.... 

Τουλάχιστον γλιτώνεις τις χρεώσεις ξενοδοχείου, το κακό βέβαια είναι ότι γεννας με οποιον να ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vasso_Val είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εγώ μπήκα στο μηνα μου (συγκεκριμενα σημερα μπηκα στην 37η εβδομαδα). Θελω να γεννησω στη Βιοκλινικη Θεσσαλονίκης κ πριν απο λιγες μερες π μιλησα μαζι τους για να μου λύσουν αποριες, ειπαν πως θα κανω το τεστ κ αν βγει θετικο θα με στειλουν επιτόπου σε νοσοκομειο να γεννησω εκει...

Καλημέρα κοριτσι σου εύχομαι τα καλύτερα! Με το καλο να ερθει το μωρακι σας! 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...