Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθε το mei tai μας και είμαι ενθουσιασμένη 🤩 μακάρι να του αρέσει και του μπέμπη ❤

Screenshot_20210420-145430_Facebook.jpg

Με γεια κορίτσι μου να το ευχαριστηθεί ο μικρούλης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κοίτα για αυτό που έχουμε τα σκάσαμε λίγο, αλλά κάνει όντως δουλειά. Δεν αντικαθιστά προφανώς τη γενική καθαριότητα, αλλά αν το βάζεις ανά 2-3 μέρες όπως κάνουμε εμείς το πάτωμα φαίνεται μονίμως καθαρό. 

Τα χαλια τα καθαρίζει;; 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια τσάντα για καρότσι έχετε δει; έχετε να προτείνετε καμία;

Εμένα μου έδωσε μια φίλη μια τσάντα που έχει κ αλλαξιερα. Στον μικρό δεν είχα αν θυμάμαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τα χαλια τα καθαρίζει;; 

 

Εμένα μου έδωσε μια φίλη μια τσάντα που έχει κ αλλαξιερα. Στον μικρό δεν είχα αν θυμάμαι καλά. 

Έχω έχω μια herschel πλάτης, αυτή είχα στη μικρή 😂😂 δεν πήρα για το καρότσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια πήγα το πρωί στον γιατρό.

1ον έκανα υπέρηχο σε άλλο μηχάνημα όχι σε εκείνο που τα δείχνει όλα διαφορετικά. Η μικρούλα βγαίνει 6 μέρες μεγαλύτερη κ είναι γύρω στα 2400γρ. Πάντως την περασμένη στο ντοπλερ ήταν 2000 κ κάτι ψιλά. 

2ον του έκανε εντύπωση που έχω πάρει τόσα κιλά ενώ δεν έχω διαβήτη κ μου είπε να μην πάρω κ άλλα. Απάντησα καταλλήλως. 

3ον είχα ένα πλάνο τοκετού όμως δεν του το έδωσα απλά έκανα ερωτήσεις βασιζόμενες πάνω σε αυτό. Δεν μου είπε σε τίποτα όχι αλλά δεν είπε κ κάπου ναι. Ομολογώ πως δεν περίμενα να είναι θετικός, το ένστικτο μου εξαρχής μου λέει ότι δεν είναι αυτό που ζητάω.. Είχα καιρό τώρα κ 2ο πλάνο κ 3ο τα οποία τα είχα αφήσει την άκρη στο μυαλό μου αλλά από την Κυριακή που μου ανέφερε για τον κολποδιαστολεα άρχισα να το ψάχνω κ να σκέφτομαι εντονα τα επόμενα πλάνα μου. Αυτά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήγα το πρωί στον γιατρό.

1ον έκανα υπέρηχο σε άλλο μηχάνημα όχι σε εκείνο που τα δείχνει όλα διαφορετικά. Η μικρούλα βγαίνει 6 μέρες μεγαλύτερη κ είναι γύρω στα 2400γρ. Πάντως την περασμένη στο ντοπλερ ήταν 2000 κ κάτι ψιλά. 

2ον του έκανε εντύπωση που έχω πάρει τόσα κιλά ενώ δεν έχω διαβήτη κ μου είπε να μην πάρω κ άλλα. Απάντησα καταλλήλως. 

3ον είχα ένα πλάνο τοκετού όμως δεν του το έδωσα απλά έκανα ερωτήσεις βασιζόμενες πάνω σε αυτό. Δεν μου είπε σε τίποτα όχι αλλά δεν είπε κ κάπου ναι. Ομολογώ πως δεν περίμενα να είναι θετικός, το ένστικτο μου εξαρχής μου λέει ότι δεν είναι αυτό που ζητάω.. Είχα καιρό τώρα κ 2ο πλάνο κ 3ο τα οποία τα είχα αφήσει την άκρη στο μυαλό μου αλλά από την Κυριακή που μου ανέφερε για τον κολποδιαστολεα άρχισα να το ψάχνω κ να σκέφτομαι εντονα τα επόμενα πλάνα μου. Αυτά.. 

Σκέφτεσαι να αλλάξεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάνει δουλειά το ρομποτακι με τις τρίχες δηλ;; ποια πήρες; 

Της Xiaomi ενα μοντέλο των 400 ευρώ θυμάμαι...πώς το λένε δε θυμάμαι γτ έχει πολλά η εταιρία. Κάνει σκούπισμα πολύ καλό, σφουγγάρισμα αλλά δεν έχω δοκιμάσει κ αυτα με χαρτογράφηση του σπιτιού. Δλδ κατεβάζεις μια εφαρμογή στο κινητό, το ρομποτακι ξαμολιεται την 1η φορά κ φτιάχνει χαρτη του σπιτιού κ μετά κάθε φορά του λες πού θες να πάει κ πόσο να επιμείνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τα χαλια τα καθαρίζει;; 

Απο σκουπιδακια κ ψιχουλάκια ναι, τρίχες λίγα πράγματα. Αν έχεις σκυλο αυτο το αποδέχεσαι. Είμαστε τυχεροί που το χαλί είναι κυρίως σε γκρι τόνους κ δε φαίνονται οι τρίχες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Για κουνια προς το παρον έχουμε ενα θεματακι🤣 θα μου δωσουν κατι συγγενείς αλλα δεν θυμούνται που είναι οι βιδες και το να βρεις βιδες ειναι λιγο περίπλοκο, πρέπει να αγορασεις καποιες για να δεις αν κανουν γιατι υπάρχουν πολλα ειδη.. Ειχαμε βολευτει με αυτο και ειχα μεινει ησυχη μπορω να πω.. Αλλα θα δειξει η πορεία.. Βέβαια εγω στην αρχή ειχα κοιταξει γιατι δεν ήξερα ποιος και τι θα μου δωσει.. Οποτε εχω μια καβαντζα τωρα αν τελικά δεν βρούμε βιδες.. Στο polihome με 120 € χωρίς στρώμα η βαση ρυθμίζεται σε 2 ή 3 θεσεις και κατεβαίνει η μια πλευρά της κουνιας ή αλλιώς βγαινουν καποια καγκελα! Αν δεν έχεις δει καμία μπορώ να την βρω να σου στείλω λινκ. Για τα δωρα που λες το εχω δει και εγω! Σε εμας θα στείλουν μαρσιπο δωρο.. Θα τον εχω στην ακρη και όποιον βολευτω θα χρησιμοποιώ, ενδοεπικοινωνια θα παρεις; εμενα ο άντρας μου δεν συμφωνεί και να πω την αλήθεια ειναι μικρο το σπίτι οπότε θα την ακούω απο καθε μερος για το αν ξύπνησε, οταν με το καλο παμε σε μεγαλύτερο σπίτι σκέφτομαι να παρω τοτε

Το ένα σιτε δίνει κουβέρτα φλισ το άλλο μαξιλάρι θηλασμού κ το άλλο ενδοεπικοινωνια το μόνο π αξίζει είναι η ενδοεπικοινωνια δεν ξέρω κατά πόσο θα την χρησιμοποίησω βέβαια το σπίτι είναι μεζονέτα αλλά κ πάλι δεν νομίζω να κατέβω πχ χωρίς το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Σκέφτεσαι να αλλάξεις; 

Κοίτα ψάξιμο είχα κάνει κ πριν. Δεν με καλύπτει κανένας δημοσίου. Υπάρχει σε ιδιωτικό αλλά δεν πάω. Ή θα γεννησω σπίτι ή θα πάω τελευταία στιγμή μαιευτήριο. Όμως θέλει να με εξετάσει στις 36 εβδ κάτι το οποίο εγώ δεν συμφωνώ κ του το είπα.οποτε δεν μπορώ να συνεχίσω κ με εκείνον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθε το mei tai μας και είμαι ενθουσιασμένη 🤩 μακάρι να του αρέσει και του μπέμπη ❤

Screenshot_20210420-145430_Facebook.jpg

Τι όμορφο που είναι με γεια σας κορίτσι μου να το ευχαριστηθητε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Απο σκουπιδακια κ ψιχουλάκια ναι, τρίχες λίγα πράγματα. Αν έχεις σκυλο αυτο το αποδέχεσαι. Είμαστε τυχεροί που το χαλί είναι κυρίως σε γκρι τόνους κ δε φαίνονται οι τρίχες 😂

Εγώ δεν μπορώ θέλω να μαζεύει τρίχες. Ναι μεν στο 1 χαλί δεν φαινονται κ εμάς γιατί είναι γκρι αλλά έχω κ ενα κόκκινο κ ενα καφέ.. Μεγάλο σπίτι βλέπεις... Έχω ένα κοκερ σπανιελ κ μασάει φυσικά πάρα πολύ. Τον χειμώνα δεν θέλω να είναι κουρεμενη συνέχεια. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

@Tweema 33η βδομάδα είσαι? Φοβερή η μικρή!! 😊

33+2 σήμερα. Αλλά βγαίνει 6 μέρες μεγαλύτερη. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια το ντομπλερ πόσο κοστίζει; 

Στον ίδιο που έκανες κ τους άλλους θα κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγώ δεν μπορώ θέλω να μαζεύει τρίχες. Ναι μεν στο 1 χαλί δεν φαινονται κ εμάς γιατί είναι γκρι αλλά έχω κ ενα κόκκινο κ ενα καφέ.. Μεγάλο σπίτι βλέπεις... Έχω ένα κοκερ σπανιελ κ μασάει φυσικά πάρα πολύ. Τον χειμώνα δεν θέλω να είναι κουρεμενη συνέχεια. 

 

33+2 σήμερα. Αλλά βγαίνει 6 μέρες μεγαλύτερη. 

 

Στον ίδιο που έκανες κ τους άλλους θα κανεις; 

Ναι ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

110 ή 90... Κατάλαβες.. 

Ναι ναι κατάλαβα.. Ευχαριστώ.. Είχα την εντύπωση ότι είναι πιο λίγο από τις άλλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι ναι κατάλαβα.. Ευχαριστώ.. Είχα την εντύπωση ότι είναι πιο λίγο από τις άλλες.. 

Κ εγώ το ίδιο πίστευα μέχρι που το άκουσα 😂 νομίζω πως το ποσό είναι υπερβολικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ εγώ το ίδιο πίστευα μέχρι που το άκουσα 😂 νομίζω πως το ποσό είναι υπερβολικό. 

Εγώ πίστευα εκεί γύρω στα 60 με 70 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου όποτε αισθάνεσαι έτσι να τα λες κ να τα ξαναλές. Δεν κουράζεις καμία. Να δεις που στο τέλος το μικρούλη σου θα γεννηθεί μετά την πητ 😍

Χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόησή!!!! Δεν έχω μεγάλες βλέψεις αλήθεια και δεν με ενοχλεί το μετά την ΠΗΤ είναι απλά άπιαστο,,άπιαστο σχεδόν για όλους τους γιατρούς είναι ακόμα και η 36η αλλά με πίστη όσο φτάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθε το mei tai μας και είμαι ενθουσιασμένη 🤩 μακάρι να του αρέσει και του μπέμπη ❤

Screenshot_20210420-145430_Facebook.jpg

Πολύ όμορφος κορίτσι μου καλοφορετος να τον χαρείτε και οι δύο!!! 

Εγώ κορίτσια στην κόρη μου όσο ήταν μωρό δεν χρησιμοποίησα μάρσιπο αλλά χρειάστηκε να μπει γύψος στο ποδι όταν ήταν 8-9μηνων γιατί είχαμε θλάση από σφηνωμα κάτω από από καναπέ και δεν έπρεπε να το παταει και πήρα αυτόν τότε και είναι φοβερός

Screenshot_2021-04-28-19-54-43-108_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια το ντομπλερ πόσο κοστίζει; 

Εδώ που μένω η αυχενική κόστισε 90€, η β επιπέδου 120€ και το ντομπλερ μου είπαν 90€, όλα με dvd εικόνες 3d και φυσικά από εξειδικευμένο γιατρό που ανήκει στον κατάλογο με τους πιστοποιημένους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήγα το πρωί στον γιατρό.

1ον έκανα υπέρηχο σε άλλο μηχάνημα όχι σε εκείνο που τα δείχνει όλα διαφορετικά. Η μικρούλα βγαίνει 6 μέρες μεγαλύτερη κ είναι γύρω στα 2400γρ. Πάντως την περασμένη στο ντοπλερ ήταν 2000 κ κάτι ψιλά. 

2ον του έκανε εντύπωση που έχω πάρει τόσα κιλά ενώ δεν έχω διαβήτη κ μου είπε να μην πάρω κ άλλα. Απάντησα καταλλήλως. 

3ον είχα ένα πλάνο τοκετού όμως δεν του το έδωσα απλά έκανα ερωτήσεις βασιζόμενες πάνω σε αυτό. Δεν μου είπε σε τίποτα όχι αλλά δεν είπε κ κάπου ναι. Ομολογώ πως δεν περίμενα να είναι θετικός, το ένστικτο μου εξαρχής μου λέει ότι δεν είναι αυτό που ζητάω.. Είχα καιρό τώρα κ 2ο πλάνο κ 3ο τα οποία τα είχα αφήσει την άκρη στο μυαλό μου αλλά από την Κυριακή που μου ανέφερε για τον κολποδιαστολεα άρχισα να το ψάχνω κ να σκέφτομαι εντονα τα επόμενα πλάνα μου. Αυτά.. 

Να κάνεις ότι αγαπάς και ότι θα είσαι εντάξει εσύ με τον εαυτό σου εν ολίγης να σου μείνει στο τέλος μια πολύ όμορφη εμπειρία και να την θυμάσαι παντα με αγάπη και νοσταλγία και όχι να μην θες να την θυμάσαι!!!! Ψάξε μέχρι να βρεις κάποιον που θα σε καλύψει....και αν δεν σε καλύψει κάνεις ψάξε γιατρό που να αναλαμβάνει γέννα στο σπίτι/στο νερό επίσης ψάξε μαία ή δούλα να είναι μαζί σου εκείνη την ωρα και ο γιατρός να έρθει μόνο σε περίπτωση ανάγκης....επίσης αν πας σε ιδιωτικό μπορείς να απαιτήσεις τα πάντα ότι θελει η καρδούλα σου....κανονικά έτσι θα έπρεπε και στο δημόσιο γιατί και εκεί εμείς τους πληρώνουμε και έχουμε δικαιώματα απλά στο ιδιωτικό τα παίρνουν χέρι με χέρι....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εδώ που μένω η αυχενική κόστισε 90€, η β επιπέδου 120€ και το ντομπλερ μου είπαν 90€, όλα με dvd εικόνες 3d και φυσικά από εξειδικευμένο γιατρό που ανήκει στον κατάλογο με τους πιστοποιημένους....

Αν εξαιρέσουμε το ντοπλερ που ακόμα δεν έχω κάνει για τα άλλα δύο πλήρωσα ακριβώς τα ίδια με σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...