Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Δυστυχώς η ορθοστασια με βασανιζει πιο πολύ γιατι μετα απο καποια ωρα νιωθω την κοιλιά μου να βαραινει κ να με τραβαει προς τα κατω με συνοδεια την μεση μου και με αυτους τους πονους δυσκολευομαι να καταλαβω αν εχω συσπάσεις ή οχι🤷🏼‍♀️

Και δουλειά με ορθοστασία; Μπράβο σου! Εγώ κ πριν μείνω έγκυος με την ορθοστασία δεν τα πήγαινα καλά...🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Και δουλειά με ορθοστασία; Μπράβο σου! Εγώ κ πριν μείνω έγκυος με την ορθοστασία δεν τα πήγαινα καλά...🤭

Αφήστε τις δουλειές του σπιτιού και ξεκουραστείτε όταν γυρνάτε σπίτι ή όσες έχετε παιδάκια ασχοληθείτε μόνο με αυτά! Κορίτσια πρέπει να βάλουν πλάτη οι σύζυγοι, σύντροφοι οποίος μπορεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Και δουλειά με ορθοστασία; Μπράβο σου! Εγώ κ πριν μείνω έγκυος με την ορθοστασία δεν τα πήγαινα καλά...🤭

Ποτε ουτε εγω τωρα βρήκα όμως εναν παραπάνω λογο να γκρινιαζω😂😂 στα καρότσια αυριο θα παω λιγο προκατειλημενη.. Ηρθε ενας πελάτης εχθες και ειδα το ενα καρότσι που ειχα δει κ εγω και του επιασα κουβέντα.. Μου ειπε οτι το εχει βολευτεί περισσότερο από το 3 σε 1 και οτι εκεινου δεν χώραγε στο αμάξι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...σας καταλαβαίνω εσάς που δουλεύετε!!! Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι και τον 8ο, μετά συνέχισα από το σπίτι ακόμα και όταν γεννήθηκε η μικρή...μέχρι να γίνει 7 μηνών για να γυρίσω ξανά στη δουλειά, την είχα αγκαλιά κ δούλευα!! Καλή δύναμη λοιπόν 💪💪

Εγώ χθες το απόγευμα είχα πόνους περιόδου που δε σταμάτησαν, χωρίς ρυθμο ή περιοδικότητα αλλά κράτησε για αρκετή ώρα κ φοβήθηκα! Τελικά πήρα τον γιατρό κ μου έδωσε ένα χαπακι για να ηρεμήσω..ευτυχώς θα πάω σήμερα για να δούμε τι γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...σας καταλαβαίνω εσάς που δουλεύετε!!! Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι και τον 8ο, μετά συνέχισα από το σπίτι ακόμα και όταν γεννήθηκε η μικρή...μέχρι να γίνει 7 μηνών για να γυρίσω ξανά στη δουλειά, την είχα αγκαλιά κ δούλευα!! Καλή δύναμη λοιπόν 💪💪

Εγώ χθες το απόγευμα είχα πόνους περιόδου που δε σταμάτησαν, χωρίς ρυθμο ή περιοδικότητα αλλά κράτησε για αρκετή ώρα κ φοβήθηκα! Τελικά πήρα τον γιατρό κ μου έδωσε ένα χαπακι για να ηρεμήσω..ευτυχώς θα πάω σήμερα για να δούμε τι γίνεται..

Αμάν βρε κορίτσι! Όλα να είναι καλά σήμερα! Τι χάπι σου έδωσε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...σας καταλαβαίνω εσάς που δουλεύετε!!! Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι και τον 8ο, μετά συνέχισα από το σπίτι ακόμα και όταν γεννήθηκε η μικρή...μέχρι να γίνει 7 μηνών για να γυρίσω ξανά στη δουλειά, την είχα αγκαλιά κ δούλευα!! Καλή δύναμη λοιπόν 💪💪

Εγώ χθες το απόγευμα είχα πόνους περιόδου που δε σταμάτησαν, χωρίς ρυθμο ή περιοδικότητα αλλά κράτησε για αρκετή ώρα κ φοβήθηκα! Τελικά πήρα τον γιατρό κ μου έδωσε ένα χαπακι για να ηρεμήσω..ευτυχώς θα πάω σήμερα για να δούμε τι γίνεται..

Πόσο είσαι κοριτσι?? Όλα να είναι καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Αφήστε τις δουλειές του σπιτιού και ξεκουραστείτε όταν γυρνάτε σπίτι ή όσες έχετε παιδάκια ασχοληθείτε μόνο με αυτά! Κορίτσια πρέπει να βάλουν πλάτη οι σύζυγοι, σύντροφοι οποίος μπορεί. 

Δόξα τω Θεό βοηθαει κ με το παραπάνω! Μπουγαδες δεν κανει αλλα κανει πιατα μαγειρεμα και μαζεμα βέβαια τα κανει πιο αργα απο μενα αλλα δεν εχω μεγαλες απαιτήσεις 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Αμάν βρε κορίτσι! Όλα να είναι καλά σήμερα! Τι χάπι σου έδωσε; 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πόσο είσαι κοριτσι?? Όλα να είναι καλά!!! 

Είμαι στην 31η εβδομάδα...στην αρχή νόμιζα ότι απλά με έσφιξε το παντελόνι κ πόνεσα..ο γιατρός ευτυχώς ήταν ήρεμος όταν τον πήρα! Μου έδωσε τοκολυτικο για να χαλαρώσει η μήτρα.. βέβαια άρχισε να ηρεμεί πριν ακόμα το πάρω αλλά το πήρα και όντως ανακουφιστηκα παραπάνω!! Σήμερα είμαι πολύ καλά αλλά βιδωθηκα στον καναπέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

 Εγώ καθιστή είμαι και αρχίζω να ζοριζομαι!!! Λίγο υπομονή θα περάσουν να βγούμε πρώτα ο Θεός σε άδεια! 

Και τα δυο ειναι βασανο στην εγκυμοσύνη ουτε το πολυ καθιστο ουτε το πολυ όρθιο αχ ναι ανυπομονώ απίστευτα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δόξα τω Θεό βοηθαει κ με το παραπάνω! Μπουγαδες δεν κανει αλλα κανει πιατα μαγειρεμα και μαζεμα βέβαια τα κανει πιο αργα απο μενα αλλα δεν εχω μεγαλες απαιτήσεις 😂😂😂

Ναι ρε κορίτσι δεν γίνεται αλλιώς.. ας κάνουν όσα μπορούν και ας μην είναι τέλεια τι να κάνουμε. Κι εμένα μου αρέσει πιο πολύ όπως τα κάνω εγώ 😂 αλλά αν δεν τον αφήνεις και να καθαρίσει όπως μπορεί δε θα μάθει ποτέ. Και να σου πω την αλήθεια είναι περίοδοι που εγώ δουλεύω πολύ περισσότερες ώρες από τον σύζυγο οπότε δεν βγαίνει κι διαφορετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...σας καταλαβαίνω εσάς που δουλεύετε!!! Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι και τον 8ο, μετά συνέχισα από το σπίτι ακόμα και όταν γεννήθηκε η μικρή...μέχρι να γίνει 7 μηνών για να γυρίσω ξανά στη δουλειά, την είχα αγκαλιά κ δούλευα!! Καλή δύναμη λοιπόν 💪💪

Εγώ χθες το απόγευμα είχα πόνους περιόδου που δε σταμάτησαν, χωρίς ρυθμο ή περιοδικότητα αλλά κράτησε για αρκετή ώρα κ φοβήθηκα! Τελικά πήρα τον γιατρό κ μου έδωσε ένα χαπακι για να ηρεμήσω..ευτυχώς θα πάω σήμερα για να δούμε τι γίνεται..

Εύχομαι να ειναι ολα καλα!! Να μας γραψεις να μας πεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εύχομαι να ειναι ολα καλα!! Να μας γραψεις να μας πεις! 

Ναι να μας πεις πως πας! Λες να ήταν αυτές οι Braxton Hicks;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ναι ρε κορίτσι δεν γίνεται αλλιώς.. ας κάνουν όσα μπορούν και ας μην είναι τέλεια τι να κάνουμε. Κι εμένα μου αρέσει πιο πολύ όπως τα κάνω εγώ 😂 αλλά αν δεν τον αφήνεις και να καθαρίσει όπως μπορεί δε θα μάθει ποτέ. Και να σου πω την αλήθεια είναι περίοδοι που εγώ δουλεύω πολύ περισσότερες ώρες από τον σύζυγο οπότε δεν βγαίνει κι διαφορετικα

Οχι εμενα δουλευει νον στοπ κάθεται μονο γιορτες κ αργιες! Και ορισμενες φορες βαραει κ 20ωρα.. 

Δυστυχώς όμως όσο και να κουράζεται δεν παίρνει παραπάνω λεφτα.. Γιατι ειναι δικο του το μαγαζί με εναν συνέταιρο και θα κοιταξουν τους υπαλλήλους πρωτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Ναι να μας πεις πως πας! Λες να ήταν αυτές οι Braxton Hicks;

Όχι δεν ήταν Braxton Hicks...εκείνες είναι στιγμιαίες και συνήθως χωρίς πόνο..πετρώνει κ η κοιλιά! Εγώ τώρα είχα ένα μόνιμο πόνο, χωρίς να σφίγγει η κοιλιά ή κάτι τέτοιο..απλά με ενοχλούσε ο πόνος! Σύσπαση μυομητρίου μου το είπε ο γιατρός..θα σας ενημερώσω το απόγευμα που θα πάω!! Λογικά δεν είναι κάτι και είναι λογικό να έχουμε συσπάσεις αλλά πάντα ανησυχείς! Ίσως αν δεν είχα το θέμα με τον τράχηλο να ήμουν πιο χαλαρή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Όχι δεν ήταν Braxton Hicks...εκείνες είναι στιγμιαίες και συνήθως χωρίς πόνο..πετρώνει κ η κοιλιά! Εγώ τώρα είχα ένα μόνιμο πόνο, χωρίς να σφίγγει η κοιλιά ή κάτι τέτοιο..απλά με ενοχλούσε ο πόνος! Σύσπαση μυομητρίου μου το είπε ο γιατρός..θα σας ενημερώσω το απόγευμα που θα πάω!! Λογικά δεν είναι κάτι και είναι λογικό να έχουμε συσπάσεις αλλά πάντα ανησυχείς! Ίσως αν δεν είχα το θέμα με τον τράχηλο να ήμουν πιο χαλαρή..

Αυτός ο πόνος ήταν χαμηλά;; μήπως ήταν εντερο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Όχι δεν ήταν Braxton Hicks...εκείνες είναι στιγμιαίες και συνήθως χωρίς πόνο..πετρώνει κ η κοιλιά! Εγώ τώρα είχα ένα μόνιμο πόνο, χωρίς να σφίγγει η κοιλιά ή κάτι τέτοιο..απλά με ενοχλούσε ο πόνος! Σύσπαση μυομητρίου μου το είπε ο γιατρός..θα σας ενημερώσω το απόγευμα που θα πάω!! Λογικά δεν είναι κάτι και είναι λογικό να έχουμε συσπάσεις αλλά πάντα ανησυχείς! Ίσως αν δεν είχα το θέμα με τον τράχηλο να ήμουν πιο χαλαρή..

Κ εγώ αυτόν τον τράχηλο πολύ ανχος τον έχω!!! Ήσουν ξάπλα στην εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αυτός ο πόνος ήταν χαμηλά;; μήπως ήταν εντερο; 

Τώρα που το λες μπορεί να είναι κ έντερο ή η κύστη μου...θα δούμε το απόγευμα! Αλλά αν ήταν κάτι τέτοιο δε θα περνούσε; Ίσως απλά μεγαλώνει η μήτρα..τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι εμενα δουλευει νον στοπ κάθεται μονο γιορτες κ αργιες! Και ορισμενες φορες βαραει κ 20ωρα.. 

Δυστυχώς όμως όσο και να κουράζεται δεν παίρνει παραπάνω λεφτα.. Γιατι ειναι δικο του το μαγαζί με εναν συνέταιρο και θα κοιταξουν τους υπαλλήλους πρωτα.. 

Ε εντάξει είπαμε μετά από τόσες ώρες δουλειάς δεν περιμένει κανείς να βάλει και σκούπα ο άνθρωπος όταν γυρνάει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εγώ αυτόν τον τράχηλο πολύ ανχος τον έχω!!! Ήσουν ξάπλα στην εγκυμοσύνη?

Μετά τη β επιπέδου ήμουν ξάπλα για περίπου ένα μήνα! Τώρα απλά έχω περιορίσει στο ελάχιστο τις δραστηριότητες και ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ..περνάω αρκετές ώρες στον καναπέ είναι η αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μετά τη β επιπέδου ήμουν ξάπλα για περίπου ένα μήνα! Τώρα απλά έχω περιορίσει στο ελάχιστο τις δραστηριότητες και ξεκουράζομαι όσο πιο πολύ μπορώ..περνάω αρκετές ώρες στον καναπέ είναι η αλήθεια!

Και εγώ την β επιπέδου περιμένω την Πέμπτη να δούμε τι θα μ πουν! Δεν κάνω τίποτα στην δουλειά είμαι καθιστη. Κ με το που γυρναω στο σπίτι ξαπλώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Δόξα τω Θεό βοηθαει κ με το παραπάνω! Μπουγαδες δεν κανει αλλα κανει πιατα μαγειρεμα και μαζεμα βέβαια τα κανει πιο αργα απο μενα αλλα δεν εχω μεγαλες απαιτήσεις 😂😂😂

Ο δικός μου τα κάνει όλα εκτός από το μαγείρεμα. Μου φέρνει ταπερακια από τη μάνα μου 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ο δικός μου τα κάνει όλα εκτός από το μαγείρεμα. Μου φέρνει ταπερακια από τη μάνα μου 😋

Χαχαχαχ τα έχουμε και εμεις αυτα μονο που στην δικη μας περίπτωση ειναι η δικη του μαμα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Τώρα που το λες μπορεί να είναι κ έντερο ή η κύστη μου...θα δούμε το απόγευμα! Αλλά αν ήταν κάτι τέτοιο δε θα περνούσε; Ίσως απλά μεγαλώνει η μήτρα..τι να πω!!

Γιατί μια φορά με είχε πιάσει ένας πόνος χαμηλά για πάρα πολλές ώρες.. Και σταμάτησε όταν επιτέλους πήγα τουαλέτα.. Έμοιαζε σαν πόνος περιόδου.. Το είχα γράψει και εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια.. 

@Smurf88δες αυτό που λέει η κλαιρη. Το παθαίνω συνέχεια αυτό κάνει συσπάσεις το έντερο μου. Θα περιμένουμε νεα σου..

Υπάρχει μια σελίδα στο φβ έχει κ σαιτ κ ομάδα στο φβ δημόσια που κανει συνέχεια μέσω zoom συναντήσεις για γέννα, θηλασμο,φροντίδα μωρού κλπ. Σπίτι θηλασμου λέγεται. Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά όσες ενδιαφέρεστε. 

Όσες κοπέλες θέλετε να θηλάσετε αποκλειστικα δεν είναι απαραίτητο να πάρετε μπιμπερό κλπ. Στον μικρό είχα νοικιάσει νοσοκομειακο θήλαστρο όταν ήταν 6,5 μηνών γιατί θα επέστρεφα δουλειά κ εκείνος θα έπρεπε να πάει βρεφικό. Έκανα τράπεζα γάλακτος 2 μήνες. Δεν μπήκα καν στην διαδικασία του μπιμπερό το θεωρούσα άχρηστο για την ηλικία του. 6 μηνών που ξεκίνησε στερεές τροφές κ ξεκίνησε να πίνει κ σιγά σιγά νεράκι είχα πάρει ποτηράκια με καλαμάκι κ έμαθε έτσι. Επίσης υπάρχουν κ εκπαιδευτικά ποτηράκια από 4 μηνών που δεν είναι με πιπίλα. Θέλω να πω ότι δεν χρειάζεται ντε κ καλά να χρησιμοποιήσετε μπιμπερό εάν επιστρέψετε νωρίς για δουλειά,υπάρχουν εναλλακτικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...