Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... @Tweema περαστικά στον μικρό..να είναι η τελευταία φορά σε νοσοκομείο! 

Η δικιά μου μικρή έχει ήδη γυρίσει οπότε τις τρώω στα πλευρά κ αν βάλω το χέρι στην κοιλιά νιώθω χέρι και πόδι! Το κεφάλι συνήθως είναι δεξιά, κάτω από τον αφαλό..  Είναι λίγο ζαβολιάρα 😂😂 αλλάζω εβδομάδα σήμερα και έχω λίγα πονακια! Επίσης το σύστημα κάτω έχει πρηστεί..δε ξέρω αν το έχει κ κάποια άλλη αυτό!

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Σε ευχαριστώ @Smurf88. Πως είσαι εσύ; κ εμένα με το κεφάλι κάτω είναι κ πιέζει κύστη από τον 4ο μηνα. Εγώ δεν θα πω ψέματα μου αρέσει πάρα πολύ να την αισθάνομαι κ ας με  πονάει μερικές φορές στα πλευρά κ το στομάχι. Είμαι σίγουρη ότι όταν τελειώσει όλο αυτό θα μου λείπει όπως μου ελειπε κ την 1η φορά. Επίσης κ μένα το σύστημα κάτω είναι πρησμένο αρκετό καιρό θα έλεγα. Δεν το έχω αναφέρει ποτέ στον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και μενα με χτυπαει συνεχως...σημερα ειμαι για καμπυλη σακχαρου..... Ελπίζω το μεσημέρι να χω τα αποτελέσματα.. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Για το μαγνήσιο κυρίως 

Εγώ από την αρχή σε μεγάλες δόσεις και δεν το σταμάτησα ποτέ. Ξέρω άλλη κοπέλα από εξωσωματική όμως που είμαστε στον ίδιο μήνα που δεν χρειάστηκε να πάρει καθόλου μέχρι τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ από την αρχή σε μεγάλες δόσεις και δεν το σταμάτησα ποτέ. Ξέρω άλλη κοπέλα από εξωσωματική όμως που είμαστε στον ίδιο μήνα που δεν χρειάστηκε να πάρει καθόλου μέχρι τώρα.

Ισως παιζει ρολο η εξωσωματική ή ισως οι εξετάσεις αν ειχατε χαμηλες τιμες εγω δεν παίρνω τίποτα. Σίδηρο, φολικο και σαλοσπιρ 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Την προγεστερονη γιατι την παίρνεται; 

Έχω την παίρνω γιατί ήμουν όλο τον 3ο και τον 4ο μήνα με αίμα. Έπαιρνα μεγάλη δόση από το στόμα και κολπικά. Πλέον παίρνω μόνο το υπόθετο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ισως παιζει ρολο η εξωσωματική ή ισως οι εξετάσεις αν ειχατε χαμηλες τιμες εγω δεν παίρνω τίποτα. Σίδηρο, φολικο και σαλοσπιρ 🤷🏼‍♀️

Μη κοιτάς εμένα, εγώ είμαι η χαρά των φαρμακείων. Αν χρειαζόταν να πάρεις θα στο είχε δώσει ο γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ισως παιζει ρολο η εξωσωματική ή ισως οι εξετάσεις αν ειχατε χαμηλες τιμες εγω δεν παίρνω τίποτα. Σίδηρο, φολικο και σαλοσπιρ 🤷🏼‍♀️

Εγώ παίρνω μόνο σίδηρο κ ασβέστιο κ αν καμιά φορά δεν αντέχω με τις συσπάσεις παίρνω μαγνήσιο. Αν κ ο γιατρός μου είπε να παίρνω προγεστερονη δεν την αντέχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγώ παίρνω μόνο σίδηρο κ ασβέστιο κ αν καμιά φορά δεν αντέχω με τις συσπάσεις παίρνω μαγνήσιο. Αν κ ο γιατρός μου είπε να παίρνω προγεστερονη δεν την αντέχω. 

Ρε κορίτσια.. Εγώ δεν έχω νιώσει νομίζω σύσπαση.. Είναι λογικό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια.. Εγώ δεν έχω νιώσει νομίζω σύσπαση.. Είναι λογικό;; 

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις. Μια χαρά εισαι.. Στον μικρό είχα από τον 4ο μήνα αλλά δεν το καταλάβαινα.το έβλεπαν στον υπέρηχο. Συγκεκριμένα αυτό που αισθάνομουν ήταν ελαφρά πονακια οπως είχα κ στο α τρίμηνο κ όχι πετρώματα κλπ. Αργότερα στον 8ο μ 9ο είχα συσπάσεις με πετρώματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις. Μια χαρά εισαι.. Στον μικρό είχα από τον 4ο μήνα αλλά δεν το καταλάβαινα.το έβλεπαν στον υπέρηχο. Συγκεκριμένα αυτό που αισθάνομουν ήταν ελαφρά πονακια οπως είχα κ στο α τρίμηνο κ όχι πετρώματα κλπ. Αργότερα στον 8ο μ 9ο είχα συσπάσεις με πετρώματα. 

Κι εγώ δεν τις καταλαβαίνω, μόνο στον υπερηχο το βλέπουμε. Ούτε πονακια είχα 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ δεν τις καταλαβαίνω, μόνο στον υπερηχο το βλέπουμε. Ούτε πονακια είχα 🤷🏼‍♀️

Εννοείς κ τώρα; παρόλο που είναι 2η εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Εννοείς κ τώρα; παρόλο που είναι 2η εγκυμοσύνη; 

Ναι ναι.. Ποτέ δεν κατάλαβα συσπαση, ούτε στο τέλος της 1ης 😂 και nst όταν έκανα κ έβλεπα τις συσπάσεις πάλι τπτ δεν ένιωθα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι ναι.. Ποτέ δεν κατάλαβα συσπαση, ούτε στο τέλος της 1ης 😂 και nst όταν έκανα κ έβλεπα τις συσπάσεις πάλι τπτ δεν ένιωθα 😜

Εισαι πολύ τυχερή να ξέρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καινεγω νιωθω φυσικα συσπάσεις... Εχω κ τοννμικρο στα ποδια μου.... Οποτε τι να κανει κι αυτη μεε τη κοιλια... Αντιδρα.... Αλλα δεν παιρνω κατι. Αν αυξηθουν κ νιωσω πολυ πονο θα τηκ το γυναικολόγο να μου δωσει utro.... Ειμαι 25η εβδομάδα τωρα βασικα την διανυω.... Κ εχω παρει 10 κιλα.... Δνε μπορω να πω πως τρωω...γλυκα ουτε καν. Σαν γλυκο εχω ντοματινια..... Αντε μια φορα το μηνα να ζητησω καμια παστα... Αυτο.... Κ κανα πρωινο φρυγανια με μερεντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Για τη θρομβοφιλια παίρνεις κάτι στην εγκυμοσύνη; Εγώ συνεχίζω αντιπηκτικες μέχρι τέλους. Δεν έχω εξεταστεί ποτέ για θρομβοφιλια

Κάνω κι εγώ αντιπηκτικές εξ αρχής. Έκανα εξετάσεις κ ενω δεν προέκυψε κτ σοβαρό, ένας μόνο δείκτης ήταν παθολιγικος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις. Μια χαρά εισαι.. Στον μικρό είχα από τον 4ο μήνα αλλά δεν το καταλάβαινα.το έβλεπαν στον υπέρηχο. Συγκεκριμένα αυτό που αισθάνομουν ήταν ελαφρά πονακια οπως είχα κ στο α τρίμηνο κ όχι πετρώματα κλπ. Αργότερα στον 8ο μ 9ο είχα συσπάσεις με πετρώματα. 

Δεν μου έχει πει ούτε ο γυναικολόγος ούτε εκεί που έκανα β επιπέδου αν κάνω ή όχι.. Και σκέφτομαι γιατι το είχα διαβάσει όταν το είπε η @Liiida@Liiida ότι το κατάλαβαν στον υπέρηχο. Αν κάνω και απλά δεν έχει τύχει να γίνουν όταν έχω κάνει υπέρηχο;; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν μου έχει πει ούτε ο γυναικολόγος ούτε εκεί που έκανα β επιπέδου αν κάνω ή όχι.. Και σκέφτομαι γιατι το είχα διαβάσει όταν το είπε η @Liiida@Liiida ότι το κατάλαβαν στον υπέρηχο. Αν κάνω και απλά δεν έχει τύχει να γίνουν όταν έχω κάνει υπέρηχο;; 😂

Δε νομίζω ότι ο γιατρός βλέπει μονο αυτές που γίνονται εκείνη τη στιγμή, γτ μου είπε αυτολεξεί φαίνεται ότι κάνεις πολλές συσπάσεις. Κ εγώ δεν είχα αναφέρει τίποτα. Όταν το είπε πάντως νομίζω ότι είχε βάλει στο μηχάνημα κ κοιτούσε την αιμάτωση των αγγείων κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Δε νομίζω ότι ο γιατρός βλέπει μονο αυτές που γίνονται εκείνη τη στιγμή, γτ μου είπε αυτολεξεί φαίνεται ότι κάνεις πολλές συσπάσεις. Κ εγώ δεν είχα αναφέρει τίποτα. Όταν το είπε πάντως νομίζω ότι είχε βάλει στο μηχάνημα κ κοιτούσε την αιμάτωση των αγγείων κλπ...

Α λες;; θα τον ρωτήσω την Τρίτη που έχω ραντεβού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Α λες;; θα τον ρωτήσω την Τρίτη που έχω ραντεβού... 

Πιστεύω ότι θα σου το έλεγε...Δεν είναι κτ που δεν τους ενδιαφέρει. Είδες, είμαστε 2-3 που μας το είπαν αμέσως. Αρα λογικά δεν έχεις θέμα εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 

Λοιπόν εμείς γεννάμε μαζί 13-15 Ιουνιου?) αν θυμάμαι καλά και είμαστε απο Θεσσαλονίκη, σωστά?

Πως βρε κορίτσι μου καταλαβαίνεις που είναι τι στη κοιλιά?πες κανενα τιπ να καταλαβω κ εγω γιατί είναι το πρώτο μου κ δεν έχω ιδέα..Εχω και αγχος γιατι 2 εβδομάδες πριν δεν είχε γυρίσει  κ μαλιστα είχαμε πλήρη ισχιακή προβολή..

Επίσης μπράβο σε εσένα κ στα άλλα κορίτσια που μπορείτε και βλέπετε τι γίνεται εκεί κάτω κ αν είστε πρησμένες!Εγώ καλά καλά δεν μπορώ να δω αν φοράω εσώρουχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ερώτηση! Έχει νιώσει καμία το μωρό να έχει λοξυγγα??? Είναι σαν ανεπαίσθητα ρυθμικά χτυπηματακια σαν να σκανε φούσκες κάτω από την παλάμη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια ερώτηση! Έχει νιώσει καμία το μωρό να έχει λοξυγγα??? Είναι σαν ανεπαίσθητα ρυθμικά χτυπηματακια σαν να σκανε φούσκες κάτω από την παλάμη???

Ναι είναι τέλειο! Έχει κανένα δεκαήμερο που το καταλαβαίνω και την πιάνει σχεδόν κάθε μέρα λόξυγκας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...