Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Εγώ όταν γέννησα κ γύρισα σπίτι ήμουν μόνη όλο το βράδυ κ πολλές ώρες την μέρα. Ο άντρας μου δούλευε βράδυ κ μέρα έπρεπε να κοιμηθεί. Δεν προλάβαινα να φάω. Ακόμα θυμάμαι ένα βράδυ που πάλευα να φάω ένα πιάτο φασολάκια 😂😂 αλλά το μικρούλη δεν με άφηνε. 

Κορίτσια ανυπομονείτε; με ψώνια πως τα πάτε τουλάχιστον εσείς πιυ γεννατε Ιούνη τι θα κάνετε; 

Ανυπομονώ παρα πολύ, για όλα. Αν και εγω εχω ΠΗΤ τελη Αυγούστου και δεν είμαι η κατάλληλη να απαντήσω για ολες τις αγορες,διοτι εγώ πολλα πράγματα θα τα παρω απο συγγενή που έφυγε για εξωτερικό. Βέβαια θα αγοράσω καροτσι. Πιστεύω τα 3 σε 1 είναι βολικα πολλες φορες σε προσιτες τιμες. Εγω ειμαι στην Αθήνα και εχω βρει ενα κατάστημα στο κέντρο κοντα στην περιοχή μου. Λέγεται παιδικός κοσμος και εχει ιστοσελίδα κιολας paidikoskosmos.gr, στην αρχη βέβαια ειχα βρει το ιδιο καροτσι σε κατάστημα στην Λάρισα το boutique bebe και αυτο εχει ιστοσελίδα. 

Και τα δυο κατάστηματα εχουν τιμες για καθε τσεπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημέρα κορίτσια...είμαι στην αναμονή για την καμπύλη!! Ήρθα τάχα νωρίς αλλά άργησαν να με πάρουν αίμα οπότε πέρασε λίγο πάνω από το 12ωρο που ήμουν νηστική..άντε να δούμε τι θα δούμε!!

Για αγορές που λέτε δεν πήρα κάτι ακόμα αλλά έχω σχεδόν τα πάντα από την μικρή μου! Λίγα ρούχα στην αρχή θα χρειαστώ γιατί είμαστε σε άλλη εποχή σε σχέση με την πρώτη γέννα, οπότε προς τέλη του μήνα θα αρχίσω να παίρνω για να μην πέσω στο Πάσχα που θα γίνεται χαμός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είμαι στην αναμονή για την καμπύλη!! Ήρθα τάχα νωρίς αλλά άργησαν να με πάρουν αίμα οπότε πέρασε λίγο πάνω από το 12ωρο που ήμουν νηστική..άντε να δούμε τι θα δούμε!!

Για αγορές που λέτε δεν πήρα κάτι ακόμα αλλά έχω σχεδόν τα πάντα από την μικρή μου! Λίγα ρούχα στην αρχή θα χρειαστώ γιατί είμαστε σε άλλη εποχή σε σχέση με την πρώτη γέννα, οπότε προς τέλη του μήνα θα αρχίσω να παίρνω για να μην πέσω στο Πάσχα που θα γίνεται χαμός! 

Κι εγώ την Τετάρτη έχω την καμπύλη κ σκέφτομαι από τώρα την πείνα που θα πέσει 😂😂😂 Υπομονή κ καλά αποτελέσματα να έχεις!

Κορίτσια έχω την εξής απορία για τα καρότσια: θεωρητικά τα 2 σε 1 είναι μεγάλα για τα πορτ μπαγκαζ των μικρών αυτοκινήτων, σωστά? Μήπως επί περιορισμένου χώρου να προτιμήσουμε τα απλά καρότσια τύπου light?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είμαι στην αναμονή για την καμπύλη!! Ήρθα τάχα νωρίς αλλά άργησαν να με πάρουν αίμα οπότε πέρασε λίγο πάνω από το 12ωρο που ήμουν νηστική..άντε να δούμε τι θα δούμε!!

Για αγορές που λέτε δεν πήρα κάτι ακόμα αλλά έχω σχεδόν τα πάντα από την μικρή μου! Λίγα ρούχα στην αρχή θα χρειαστώ γιατί είμαστε σε άλλη εποχή σε σχέση με την πρώτη γέννα, οπότε προς τέλη του μήνα θα αρχίσω να παίρνω για να μην πέσω στο Πάσχα που θα γίνεται χαμός! 

Καλημέρα! Καλά αποτελέσματα 💪Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα γιατί έχω ΠΗΤ 7/8 αλλα το Facebook μου εχει γεμισει διαφημίσεις για ρουχα εγκυμοσύνης και μωρουδιακα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ την Τετάρτη έχω την καμπύλη κ σκέφτομαι από τώρα την πείνα που θα πέσει 😂😂😂 Υπομονή κ καλά αποτελέσματα να έχεις!

Κορίτσια έχω την εξής απορία για τα καρότσια: θεωρητικά τα 2 σε 1 είναι μεγάλα για τα πορτ μπαγκαζ των μικρών αυτοκινήτων, σωστά? Μήπως επί περιορισμένου χώρου να προτιμήσουμε τα απλά καρότσια τύπου light?

Ευχαριστώ πολύ 💞💞 η αλήθεια είναι ότι τα συγκεκριμένα καρότσια είναι όντως ογκώδη..σε μεσαίου τύπου αυτοκίνητα χωράνε βέβαια! Στο δικό μου που είναι μικρό το έβαζα με το ζόρι αλλά δε χρειάστηκε πολλές φορές γιατί ως επί το πλείστον παίρναμε το μεγαλύτερο στις μετακινήσεις! Παρόλα αυτά δεν το αλλάζω με τίποτα το καρότσι μας γιατί στην οδήγηση που είναι κ το σημαντικό, είναι σούπερ!! Υπάρχουν κ πιο μικρά 2+1 βέβαια αλλά θέλει έρευνα..επίσης να ελέγξετε να χωράνε στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 💞💞 η αλήθεια είναι ότι τα συγκεκριμένα καρότσια είναι όντως ογκώδη..σε μεσαίου τύπου αυτοκίνητα χωράνε βέβαια! Στο δικό μου που είναι μικρό το έβαζα με το ζόρι αλλά δε χρειάστηκε πολλές φορές γιατί ως επί το πλείστον παίρναμε το μεγαλύτερο στις μετακινήσεις! Παρόλα αυτά δεν το αλλάζω με τίποτα το καρότσι μας γιατί στην οδήγηση που είναι κ το σημαντικό, είναι σούπερ!! Υπάρχουν κ πιο μικρά 2+1 βέβαια αλλά θέλει έρευνα..επίσης να ελέγξετε να χωράνε στο ασανσέρ της πολυκατοικίας σας!!

Το ασανσέρ είναι γκράντε 😂 το αυτοκίνητο μου είναι το πρόβλημα! Όσο το ψάχνω, μας βλέπω για Joie ή Cosatto (ζήτω η Αγγλία 🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ την Τετάρτη έχω την καμπύλη κ σκέφτομαι από τώρα την πείνα που θα πέσει 😂😂😂 Υπομονή κ καλά αποτελέσματα να έχεις!

Κορίτσια έχω την εξής απορία για τα καρότσια: θεωρητικά τα 2 σε 1 είναι μεγάλα για τα πορτ μπαγκαζ των μικρών αυτοκινήτων, σωστά? Μήπως επί περιορισμένου χώρου να προτιμήσουμε τα απλά καρότσια τύπου light?

Εγώ σε καμία βδομάδα πάω για καμπύλη κορίτσια.. και αγωνιώ λιγάκι γιατί από την αρχή με χουν φοβησει λόγω οικογενειακού ιστορικού με διαβήτη. Λοιπόν εμείς με τα μικρά Πορτ παγκαζ δεν ξέρω τι θα κάνουμε!  Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα καροτσια είναι αν αυτά που γράφουν ότι μπαίνει το μωρό από νεογέννητο όντως μπορείς να το βάλεις από ημερών και να βγεις βόλτα, και το λέω γιατί όλοι στα καταστήματα προωθούν το Πορτ μπεμπέ για την αρχή, που το έχουν οι τριλογιες. Εμείς λέμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πάρουμε καθόλου Πορτ μπεμπέ αλλά έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ σε καμία βδομάδα πάω για καμπύλη κορίτσια.. και αγωνιώ λιγάκι γιατί από την αρχή με χουν φοβησει λόγω οικογενειακού ιστορικού με διαβήτη. Λοιπόν εμείς με τα μικρά Πορτ παγκαζ δεν ξέρω τι θα κάνουμε!  Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα καροτσια είναι αν αυτά που γράφουν ότι μπαίνει το μωρό από νεογέννητο όντως μπορείς να το βάλεις από ημερών και να βγεις βόλτα, και το λέω γιατί όλοι στα καταστήματα προωθούν το Πορτ μπεμπέ για την αρχή, που το έχουν οι τριλογιες. Εμείς λέμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πάρουμε καθόλου Πορτ μπεμπέ αλλά έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες

Ε πόσο νωρίς να τα βγάλουμε για βόλτα...? Να μην περάσει 1 μήνας?? Ρωτάω κορίτσια, δεν ξέρω... Εγώ λέω να πάρω κ τα 3 χωριστά τελικά (κάθισμα με βάση, καρότσι πορτ μπεμπέ). Με λίγο ψάξιμο, αντεχεται οικονομικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Ε πόσο νωρίς να τα βγάλουμε για βόλτα...? Να μην περάσει 1 μήνας?? Ρωτάω κορίτσια, δεν ξέρω... Εγώ λέω να πάρω κ τα 3 χωριστά τελικά (κάθισμα με βάση, καρότσι πορτ μπεμπέ). Με λίγο ψάξιμο, αντεχεται οικονομικά. 

Όντως έχει πολλές τριλογιες σε πολύ καλές τιμές το πρόβλημα είναι ότι δεν χωράει σχεδόν κανένα από τα καροτσια στο Πορτ παγκαζ κλειστό με το κάθισμα. Κι αν χωράει θα πρέπει να βγάζεις το κάθισμα από το σκελετό κάθε φορά, που θα είναι πολύ άβολο. Κι εγώ κοιτάω για καλό light καρότσι. Αλλά εκεί δεν μπαίνει Πορτ μπεμπέ, δεν κουμπώνει το κάθισμα αυτοκινήτου,δεν γυρνάει το κάθισμα προς τον γονέα, μόνο προς δρόμο και δεν ξέρω αν αν επιτρέπεται να το βάλεις από νεογέννητο.. μόνο το cybex twist+ 2 έχει τέτοιες δυνατότητες, αν θες κοίταξε το, είναι μεταξύ light και κλασικού καροτσιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ε πόσο νωρίς να τα βγάλουμε για βόλτα...? Να μην περάσει 1 μήνας?? Ρωτάω κορίτσια, δεν ξέρω... Εγώ λέω να πάρω κ τα 3 χωριστά τελικά (κάθισμα με βάση, καρότσι πορτ μπεμπέ). Με λίγο ψάξιμο, αντεχεται οικονομικά. 

 https://cybex-online.com/el-gr/strollers/eezy-s-twist-plus-2 ,  αυτό με τις μαύρες ρόδες είναι λίγο πιο εξελιγμένο μοντέλο από αυτό με τις άσπρες. Επίσης σκέφτομαι μήπως δω και για μάρσιπο για την αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Λοιπόν για κάθισμα αυτοκινήτου πήρα το Cybex Platinum Cloud Z i-Size με την αντίστοιχη Cybex βάση. Μετά από πολύ προσωπικό ψάξιμο και σε διάφορα μαγαζιά κατέληξα ότι αυτό είναι από τα πιο ασφαλές στην αγορά αυτή τη στιγμή! Έχει και τη δυνατότητα να "ανοιγει" και το μωράκι να ξαπλώνει αν πχ το κουμπώσεις στο καρότσι και πας με αυτό βόλτα! Το θεώρησα πολύ καλή επιλογή. 

Από φαρμακείο τι χρειαζόμαστε; (Πρώτη φορά μαμά εδώ🙌) και όσο για τον αποστειρωτή τα έβραζες τα μπιμπερό και τις πιπίλες; 

Γάζες, οινόπνευμα καθαρό, φυσιολογικός όρους, τσιροτα για τα κουνούπια κ βιταμίνη ντε(καθαρή). Αυτά τουλάχιστον θα πάρω εγώ. Δεν χρησιμοποίησε μπιμπερό κ πιπίλα, θήλαζε μέχρι κ τον Δεκέμβριο. 

@Smurf88καλά αποτελέσματα να έχεις!! Εγώ θα πάω Δευτέρα για καμπύλη. 

στις πριν 5 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ σε καμία βδομάδα πάω για καμπύλη κορίτσια.. και αγωνιώ λιγάκι γιατί από την αρχή με χουν φοβησει λόγω οικογενειακού ιστορικού με διαβήτη. Λοιπόν εμείς με τα μικρά Πορτ παγκαζ δεν ξέρω τι θα κάνουμε!  Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα καροτσια είναι αν αυτά που γράφουν ότι μπαίνει το μωρό από νεογέννητο όντως μπορείς να το βάλεις από ημερών και να βγεις βόλτα, και το λέω γιατί όλοι στα καταστήματα προωθούν το Πορτ μπεμπέ για την αρχή, που το έχουν οι τριλογιες. Εμείς λέμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πάρουμε καθόλου Πορτ μπεμπέ αλλά έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες

Θα κάνετε λιγάκι υπομονή για καρότσι κ θα πάτε να τα δείτε από κοντά.. Όπως κάνεις βέβαια. Αυτό πάει για τα άλλα κορίτσια. Όταν ένα καρότσι λέει ότι είναι από νεογέννητο σημαίνει ότι είναι, ότι η πλάτη ξαπλώνει τελείως οπότε είναι κατάλληλο για το μωρό. Αυτό που χρειάζεται κατ εμέ είναι ένα στρωματάκι. Κ αν πάρεις κάροτσι που είναι από νεογέννητο οχι δεν χρειάζεται πορτ μπεμπέ δεν υπάρχει λόγος. Εσύ πχ θα πάρεις λίκνο έχεις να το κοιμίζεις, είναι κ ελαφρύ μπορείς πχ να το πας σε άλλο δωμάτιο αν θέλεις. Εγώ εχω κούνια ήθελα το καρότσι που θα παρω να έχει κ πορτ μπεμπέ για να μπορώ να έχω το μωρό σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού μαζί μου. Δεν διάλεξα καλαθουνα γιατί ούτως ή άλλως θα επαιρνα κ ενα στρωματάκι για το καρότσι κ καλαθουνα κ στρωματάκι κ εκεί οπότε θεώρησα ότι είναι παραπανω έξοδα. Κ να πω την αλήθεια μ αρέσει πιο πολύ το καρότσι να έχει πορτ μπεμπέ είναι καθαρά θέμα γούστου. Τα κάθισμα αυτοκινήτου δεν είναι για βόλτα. Κ στο αυτοκίνητο σε κάθισμα επιτρέπεται μέχρι κάποια ώρα να το έχεις το μωρο, να σταματάς να το βγάζεις κ μετά ξεκινάς πάλι. Θέλει δηλαδή στάσεις. Οπότε δεν χρειάζεται το κάθισμα αυτοκινήτου σας να κουμπώνει στο καρότσι σας. Το κάθισμα αυτοκινήτου μένει στο αυτοκίνητο. Ελένη εσύ που έχεις μικρό πορτ μπαγκαζ νομιζω μια χαρά θα σε βολέψει έτσι. 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Ε πόσο νωρίς να τα βγάλουμε για βόλτα...? Να μην περάσει 1 μήνας?? Ρωτάω κορίτσια, δεν ξέρω... Εγώ λέω να πάρω κ τα 3 χωριστά τελικά (κάθισμα με βάση, καρότσι πορτ μπεμπέ). Με λίγο ψάξιμο, αντεχεται οικονομικά. 

Στον μικρό είχα βγει κάπου στον μήνα βέβαια ήταν κ Γενάρης. Σε αυτό να μαστε καλά θα βγούμε από πολύ νωρίς. Νομίζω πως βγούμε κατευθείαν. Δεν μπορώ να κρατήσω τον μικρό μέσα κ δεν θέλω κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γάζες, οινόπνευμα καθαρό, φυσιολογικός όρους, τσιροτα για τα κουνούπια κ βιταμίνη ντε(καθαρή). Αυτά τουλάχιστον θα πάρω εγώ. Δεν χρησιμοποίησε μπιμπερό κ πιπίλα, θήλαζε μέχρι κ τον Δεκέμβριο. 

@Smurf88καλά αποτελέσματα να έχεις!! Εγώ θα πάω Δευτέρα για καμπύλη. 

Θα κάνετε λιγάκι υπομονή για καρότσι κ θα πάτε να τα δείτε από κοντά.. Όπως κάνεις βέβαια. Αυτό πάει για τα άλλα κορίτσια. Όταν ένα καρότσι λέει ότι είναι από νεογέννητο σημαίνει ότι είναι, ότι η πλάτη ξαπλώνει τελείως οπότε είναι κατάλληλο για το μωρό. Αυτό που χρειάζεται κατ εμέ είναι ένα στρωματάκι. Κ αν πάρεις κάροτσι που είναι από νεογέννητο οχι δεν χρειάζεται πορτ μπεμπέ δεν υπάρχει λόγος. Εσύ πχ θα πάρεις λίκνο έχεις να το κοιμίζεις, είναι κ ελαφρύ μπορείς πχ να το πας σε άλλο δωμάτιο αν θέλεις. Εγώ εχω κούνια ήθελα το καρότσι που θα παρω να έχει κ πορτ μπεμπέ για να μπορώ να έχω το μωρό σε όλα τα δωμάτια του σπιτιού μαζί μου. Δεν διάλεξα καλαθουνα γιατί ούτως ή άλλως θα επαιρνα κ ενα στρωματάκι για το καρότσι κ καλαθουνα κ στρωματάκι κ εκεί οπότε θεώρησα ότι είναι παραπανω έξοδα. Κ να πω την αλήθεια μ αρέσει πιο πολύ το καρότσι να έχει πορτ μπεμπέ είναι καθαρά θέμα γούστου. Τα κάθισμα αυτοκινήτου δεν είναι για βόλτα. Κ στο αυτοκίνητο σε κάθισμα επιτρέπεται μέχρι κάποια ώρα να το έχεις το μωρο, να σταματάς να το βγάζεις κ μετά ξεκινάς πάλι. Θέλει δηλαδή στάσεις. Οπότε δεν χρειάζεται το κάθισμα αυτοκινήτου σας να κουμπώνει στο καρότσι σας. Το κάθισμα αυτοκινήτου μένει στο αυτοκίνητο. Ελένη εσύ που έχεις μικρό πορτ μπαγκαζ νομιζω μια χαρά θα σε βολέψει έτσι. 

 

Στον μικρό είχα βγει κάπου στον μήνα βέβαια ήταν κ Γενάρης. Σε αυτό να μαστε καλά θα βγούμε από πολύ νωρίς. Νομίζω πως βγούμε κατευθείαν. Δεν μπορώ να κρατήσω τον μικρό μέσα κ δεν θέλω κιόλας. 

Σε ευχαριστώ ΠΟΛΎ, θα κοιτάξω αυτά τα στρωματακια που λες για το καρότσι! Μου έδωσες νέα ώθηση για το ψάξιμο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο παιδίατρος μας είχε πει ότι μπορούμε να βγάλουμε το μωρό από την πρώτη μέρα... απλά είναι καθαρά ποτέ θα νιώσει η καθεμιά έτοιμη..την μικρή άργησα λίγο να την βγάλω γιατί γέννησα Οκτώβρη, ήμασταν στο νοσοκομείο κάποιες μέρες λόγω ίκτερου, οπότε μέχρι να προσαρμοστούμε πέρασε ο καιρός κ πιάσαμε Νοέμβριο με βροχές κλπ..τώρα που θα είναι καλοκαίρι θα βγούμε γρήγορα, γέροι να είμαστε γιατί όπως λέει κ η @Tweema έχω κ άλλο παιδάκι που δε θέλω να κλείσω μέσα..

Καροτσι πήρα 2 σε ένα για να έχω την καλαθουνα γιατί μου αρέσει πολύ κ τη χρησιμοποιούσα κ μέσα στο σπίτι..είχε καλό στρώμα μέσα..την είχαμε μέχρι 4 μηνών περίπου γιατί μετά ήθελε να βλέπει το μωρό, οπότε κ το γυρίσαμε στο κανονικό καρότσι..καλύτερα κάθισμα αυγό να πάρετε χώρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ σε καμία βδομάδα πάω για καμπύλη κορίτσια.. και αγωνιώ λιγάκι γιατί από την αρχή με χουν φοβησει λόγω οικογενειακού ιστορικού με διαβήτη. Λοιπόν εμείς με τα μικρά Πορτ παγκαζ δεν ξέρω τι θα κάνουμε!  Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα καροτσια είναι αν αυτά που γράφουν ότι μπαίνει το μωρό από νεογέννητο όντως μπορείς να το βάλεις από ημερών και να βγεις βόλτα, και το λέω γιατί όλοι στα καταστήματα προωθούν το Πορτ μπεμπέ για την αρχή, που το έχουν οι τριλογιες. Εμείς λέμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πάρουμε καθόλου Πορτ μπεμπέ αλλά έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες

Εγώ δεν έχω πάρει πορτ μπεμπέ. Εξ αρχής σε αυγό... Για καφέ πήγαμε 7 ημερών... Νοέμβριο μήνα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ σε καμία βδομάδα πάω για καμπύλη κορίτσια.. και αγωνιώ λιγάκι γιατί από την αρχή με χουν φοβησει λόγω οικογενειακού ιστορικού με διαβήτη. Λοιπόν εμείς με τα μικρά Πορτ παγκαζ δεν ξέρω τι θα κάνουμε!  Αυτό που δεν έχω καταλάβει με τα καροτσια είναι αν αυτά που γράφουν ότι μπαίνει το μωρό από νεογέννητο όντως μπορείς να το βάλεις από ημερών και να βγεις βόλτα, και το λέω γιατί όλοι στα καταστήματα προωθούν το Πορτ μπεμπέ για την αρχή, που το έχουν οι τριλογιες. Εμείς λέμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα να μην πάρουμε καθόλου Πορτ μπεμπέ αλλά έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες

Σορρυ εννοούσα δεν έχω καθόλου καλαθουνα.... Με το αυγό το βάζεις κ κατευθείαν αμάξι. Ούτε ξυπνάς μετά από βόλτα. Ούτε γεμίζεις το αμάξι καρότσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Το ασανσέρ είναι γκράντε 😂 το αυτοκίνητο μου είναι το πρόβλημα! Όσο το ψάχνω, μας βλέπω για Joie ή Cosatto (ζήτω η Αγγλία 🤣🤣🤣)

Καλημέρα και εμείς cosatto παραγγείλαμε το περιμένουμε σε 10 μέρες θα σου γράψω εντυπώσεις για το χώρο που καταλαμβάνει στο αυτοκίνητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Έχει καμία άποψη γι αυτά τα καρότσια;; 

Screenshot_20210306_184228_com.android.chrome.jpg

 

Εγω δεν θα προτιμήσω τετοιο καροτσι.. Δεν ξέρω απλα πιστεύω οτι ξαπλα δεν καθονται πολυ τα μωρα και μετα οταν το σηκωσεις το καθισμα καθεται σε μια θεση δεν κατεβαινει καπου ενδιάμεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω δεν θα προτιμήσω τετοιο καροτσι.. Δεν ξέρω απλα πιστεύω οτι ξαπλα δεν καθονται πολυ τα μωρα και μετα οταν το σηκωσεις το καθισμα καθεται σε μια θεση δεν κατεβαινει καπου ενδιάμεσα. 

Δεν έχει δηλαδη διαβαθμίσεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν έχει δηλαδη διαβαθμίσεις;; 

Έχει 3... Έγω γενικά κριτικές βλέπω στο σκρουτς κ μετά μπαίνω κ στα σαιτ αν θέλω περισσοτερεε πληροφορίες για το καρότσι. Κ να σου πω κάτι τα καρότσια που είδα κ ανέβασες τα βλέπω πολύ στον δρόμο ειδικά το moni gala. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Έχει 3... Έγω γενικά κριτικές βλέπω στο σκρουτς κ μετά μπαίνω κ στα σαιτ αν θέλω περισσοτερεε πληροφορίες για το καρότσι. Κ να σου πω κάτι τα καρότσια που είδα κ ανέβασες τα βλέπω πολύ στον δρόμο ειδικά το moni gala. 

Σε κάποια έχει κριτικές και είναι καλές.. Δε θέλω να δώσω πολλά σε καροτσι να πω την αληθεια.. Θέλω να διαθέσω σε αυγό πιο πολλά. Αλλά δεν έχω κάποιο κριτήριο για να επιλέξω καροτσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν είχα πιο πολύ χώρο στο αμάξι κι εγώ τέτοιο θα έπαιρνα. Αλλά δυστυχώς δεν έχω γι αυτό μάλλον θα προσανατολιστω στα απλά καροτσια, χωρίς πορτ μπεμπέ, που είναι κ πολύ ελαφριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα και εμείς cosatto παραγγείλαμε το περιμένουμε σε 10 μέρες θα σου γράψω εντυπώσεις για το χώρο που καταλαμβάνει στο αυτοκίνητο

Παρακολουθώ κι εγώ και ανυπομονώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Σε κάποια έχει κριτικές και είναι καλές.. Δε θέλω να δώσω πολλά σε καροτσι να πω την αληθεια.. Θέλω να διαθέσω σε αυγό πιο πολλά. Αλλά δεν έχω κάποιο κριτήριο για να επιλέξω καροτσι.. 

Συμφωνώ μαζί σου..Αν δεν επαιρνα αυτό που έχω τώρα ένα από αυτά που έβαλες θα επαιρνα σίγουρα. Κάποιες φίλες που έχουν παιδιά λένε να είναι ελαφρύ ο σκελετός. Οκ εγώ δεν έχω θέμα σε αυτό. Θα κοιτούσα να έχει σίγουρα αναρτήσεις για τους κραδασμούς. Κάποιοι έχουν θέμα με πορτ μπαγκαζ κ ασανσέρ. Αν πάρεις ένα απλό καρότσι κοιτα σίγουρα να εινσι από νεογέννητο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δεν έχει δηλαδη διαβαθμίσεις;; 

Εχω την εντύπωση πως οχι. Αν δεις σε καποιο καταστημα ισως το γραφει. Εγω θα επιλεξω το κλασικο το οποίο εχει κ αυγο που προσαρμοζεται στην βαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...