Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Α είσαι αρχή ακόμα.. λογικά έκανες μεγάλο κύκλο!! Από πού προέρχεται η αιμορραγία;;άντε ξάπλα κ εσύ τώρα να μεγαλώσει το σπορακι 🥰🥰

Αποκόλληση..... Με τα utro παρέα,.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

τέλεια κοριτσακι μου μπράβο!!! ακούσατε καρδούλα? τόσο νωρίς? τι τελεια!!εγω άκουγα μετα τις 6+ βδομάδες 

Έχει καλό υπέρηχο ο γυναικολόγος γι αυτό πρέπει μια μέρα να χε ξεκινήσει να χτυπάει 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Έχει καλό υπέρηχο ο γυναικολόγος γι αυτό πρέπει μια μέρα να χε ξεκινήσει να χτυπάει 😁😁

καλημερα!! κολπικά ακούσατε ή απο πανω? εγω για απο πανω λεω οτι συνηθως ακους 6+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Έχω ξυπνήσει με πάρα πολύ άγχος. Έχω υπέρηχο στις 11 για να ακούσουμε καρδούλα. Τα όνειρα μου έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Είδα ότι απεβαλα και το μωρό ήταν σαν εξωγήινος. Φανταστείτε πως έχω ξυπνήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Έχω ξυπνήσει με πάρα πολύ άγχος. Έχω υπέρηχο στις 11 για να ακούσουμε καρδούλα. Τα όνειρα μου έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Είδα ότι απεβαλα και το μωρό ήταν σαν εξωγήινος. Φανταστείτε πως έχω ξυπνήσει. 

καλη επιτυχια κοριτσι μου ολα θα ειναι σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Έχω ξυπνήσει με πάρα πολύ άγχος. Έχω υπέρηχο στις 11 για να ακούσουμε καρδούλα. Τα όνειρα μου έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Είδα ότι απεβαλα και το μωρό ήταν σαν εξωγήινος. Φανταστείτε πως έχω ξυπνήσει. 

Καλημέρα!💗 Όλα καλά θα πάνε! Να έχεις πίστη και να χαμογελάς! Να σκέφτεσαι μόνο ότι σε λίγο θα ακούσεις την ομορφότερη μελωδία της ζωής σου!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Έχω ξυπνήσει με πάρα πολύ άγχος. Έχω υπέρηχο στις 11 για να ακούσουμε καρδούλα. Τα όνειρα μου έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Είδα ότι απεβαλα και το μωρό ήταν σαν εξωγήινος. Φανταστείτε πως έχω ξυπνήσει. 

Καλημερα!!! Όλα  να  πανε τελεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Είμαι κ εγώ που ανυπομονώ να δω περίοδο. Πιστευω από μέρα σε μέρα περιμενω!!ελπιζω να μη μου κάνει καμια στραβή κ κανω τεράστιο κυκλο.... αντε να έρθει να ξεκινήσω παλι χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Έχω ξυπνήσει με πάρα πολύ άγχος. Έχω υπέρηχο στις 11 για να ακούσουμε καρδούλα. Τα όνειρα μου έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Είδα ότι απεβαλα και το μωρό ήταν σαν εξωγήινος. Φανταστείτε πως έχω ξυπνήσει. 

Τα αντίθετα βγαίνουν,,,,άρα όλα θα πάνε υπέροχα! Απ'την έννοια σου το είδες , το μυαλό παίζει παιχνίδια! Να ακούσετε τον πιο όμορφο ήχο εύχομαι!!!!!! Αυτόν της καρδούλας του μωρού σας !!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Έχω ξυπνήσει με πάρα πολύ άγχος. Έχω υπέρηχο στις 11 για να ακούσουμε καρδούλα. Τα όνειρα μου έχουν πάει σε άλλο επίπεδο. Είδα ότι απεβαλα και το μωρό ήταν σαν εξωγήινος. Φανταστείτε πως έχω ξυπνήσει. 

Είναι τα κλασικά όνειρα της εγκυμοσύνης 😂😂 με το καλό να το δεις και να το ακούσεις!!όλα θα είναι τέλεια!!

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημερα κορίτσια! Είμαι κ εγώ που ανυπομονώ να δω περίοδο. Πιστευω από μέρα σε μέρα περιμενω!!ελπιζω να μη μου κάνει καμια στραβή κ κανω τεράστιο κυκλο.... αντε να έρθει να ξεκινήσω παλι χαχαχα!! 

Ασυγκράτητη σε βλέπω 😂😂😂 με το καλό να σου έρθει γρήγορα και να μείνει για 9 μήνες 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Είναι τα κλασικά όνειρα της εγκυμοσύνης 😂😂 με το καλό να το δεις και να το ακούσεις!!όλα θα είναι τέλεια!!

Ασυγκράτητη σε βλέπω 😂😂😂 με το καλό να σου έρθει γρήγορα και να μείνει για 9 μήνες 🥰🥰

Για να μη σας σοκάρω δεν το ειχα γράψει, εχω να κάνω σ.... Από τα τέλη Αυγούστου που έμεινα εγκυος!! Σοκ σοκ!!! Μια το αίμα μετά που δεν καθάριζα εντελώς κ καπάκι η περιοδος με την αιμορραγία χαλιααααααα.... Τώρα που είμαι καθαρή το απαγόρευσε ο γιατρός για λίγες μέρες ακόμα! Ήπια τις αντιβιωσεις μου τα σιδηρά μου να ερθει κ η περιοδος κ αυτό το κεφάλαιο αποβολή (η συγκεκριμένη τουλ) κλείνει!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Για να μη σας σοκάρω δεν το ειχα γράψει, εχω να κάνω σ.... Από τα τέλη Αυγούστου που έμεινα εγκυος!! Σοκ σοκ!!! Μια το αίμα μετά που δεν καθάριζα εντελώς κ καπάκι η περιοδος με την αιμορραγία χαλιααααααα.... Τώρα που είμαι καθαρή το απαγόρευσε ο γιατρός για λίγες μέρες ακόμα! Ήπια τις αντιβιωσεις μου τα σιδηρά μου να ερθει κ η περιοδος κ αυτό το κεφάλαιο αποβολή (η συγκεκριμένη τουλ) κλείνει!!! 

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο. 

Εντάξει λογικό να μην έχετε κάνει.. Δεν ήταν και η καλύτερη περίοδος.. 

Εχθές το βράδυ σε σκεφτόμουν.. Όταν είχα πάει στην αιματολογο μου είχε δώσει vit d pregnacare και φυλλικο για να βελτιώσω την ποιότητα των ωαρίων μου. Μήπως να δεις και εσύ μήπως έχεις καμία έλλειψη βιταμίνης D? Επίσης μου είχε γράψει και εξετάσεις για χαλκό σελήνιο βιταμίνη c και κάποιες άλλες που τις είχε βρει αρκετά μέτριες για να μπορέσει να σταθεί μια κυηση. Μου είχε δώσει ένα χαρτί με τροφές που θα με βοηθούσαν.. Κάποιες τις έτρωγα. Βιταμίνες πάντως έπαιρνα μέχρι τώρα. Αν όλα πάνε καλά τώρα πιστεύω μπορεί να με βοήθησαν και όλα αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο. 

Εντάξει λογικό να μην έχετε κάνει.. Δεν ήταν και η καλύτερη περίοδος.. 

Εχθές το βράδυ σε σκεφτόμουν.. Όταν είχα πάει στην αιματολογο μου είχε δώσει vit d pregnacare και φυλλικο για να βελτιώσω την ποιότητα των ωαρίων μου. Μήπως να δεις και εσύ μήπως έχεις καμία έλλειψη βιταμίνης D? Επίσης μου είχε γράψει και εξετάσεις για χαλκό σελήνιο βιταμίνη c και κάποιες άλλες που τις είχε βρει αρκετά μέτριες για να μπορέσει να σταθεί μια κυηση. Μου είχε δώσει ένα χαρτί με τροφές που θα με βοηθούσαν.. Κάποιες τις έτρωγα. Βιταμίνες πάντως έπαιρνα μέχρι τώρα. Αν όλα πάνε καλά τώρα πιστεύω μπορεί να με βοήθησαν και όλα αυτά. 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι!! Θα παω αρχές του μήνα στον ενδοκρινολογο κ θα του πω να κάνω εξετάσεις για όλες τις βιταμίνες αν γίνεται! Εγω  πηρα q10 που οι πολυβιταμινες δεν έχουν τόσο πολυ (είμαι κ μεγάλο κορίτσι) κ φιλικό. Για το σελινιο τρώω καρυδια Βραζιλίας. εχω βάλει στη διατροφή αντιοξειδωτικές τροφές σε ημερήσια βάση. Και φροντιζω να παρω την ημερήσια βιταμίνη ε επίσης από τροφές. Για την d μόνο δεν είμαι σίγουρη αλλά πάντα καλή την είχα θα δείξει σε 10 μέρες!!! 

Αν δεν βαριέσαι όταν μπορείς γράψε μου τις τροφές που σου προτεινε να δω αν προσθεσω κάτι κ εγώ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι!! Θα παω αρχές του μήνα στον ενδοκρινολογο κ θα του πω να κάνω εξετάσεις για όλες τις βιταμίνες αν γίνεται! Εγω  πηρα q10 που οι πολυβιταμινες δεν έχουν τόσο πολυ (είμαι κ μεγάλο κορίτσι) κ φιλικό. Για το σελινιο τρώω καρυδια Βραζιλίας. εχω βάλει στη διατροφή αντιοξειδωτικές τροφές σε ημερήσια βάση. Και φροντιζω να παρω την ημερήσια βιταμίνη ε επίσης από τροφές. Για την d μόνο δεν είμαι σίγουρη αλλά πάντα καλή την είχα θα δείξει σε 10 μέρες!!! 

Αν δεν βαριέσαι όταν μπορείς γράψε μου τις τροφές που σου προτεινε να δω αν προσθεσω κάτι κ εγώ!! 

Λοιπόν για χαλκό μου είπε να παίρνω περίπου 500mcg την ημέρα από τροφές. Από συκώτι στρείδια καλαμάρι καβούρι κασσιους ηλιόσπορο φουντούκια καρύδια αμύγδαλα φυστικοβουτυρο φακές. 

Σελινιο από τα βραζιλιάνικα καρύδια 

Βιταμίνη c από πιπεριά πεπόνι σταφύλι ακτινίδιο ανανά κεράσι και ροδι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγω στην αναμονή...κι εκεί που ήμουν σίγουρη ότι ήρθε γιατί είχα πόνους και ένιωθα και μια υγρασία πάω τουαλέτα να δω αλλά τίποτα ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!! κολπικά ακούσατε ή απο πανω? εγω για απο πανω λεω οτι συνηθως ακους 6+

Ναι κ ο ίδιος. Απλά επειδή είναι νέο μηχάνημα μπορέσαμε να ακούσουμε... Κατευθείαν.. Κολπικά. 😁❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγω στην αναμονή...κι εκεί που ήμουν σίγουρη ότι ήρθε γιατί είχα πόνους και ένιωθα και μια υγρασία πάω τουαλέτα να δω αλλά τίποτα ακόμα...

Αχ αυτή η αδημονία και η προσμονή...κράτα γερά μπορείς ,,,ότι είναι να είναι για καλό εύχομαι ολόψυχα!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την άκουσα κορίτσια την άκουσα.. ❤️❤️ Από το άγχος μου ανεπνεα τόσο δυνατά που μου στην αρχή ήταν σαν να διακόπτεται και μου λέει είναι από την αναπνοή σου... Ήταν ότι πιο όμορφο είδα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Την άκουσα κορίτσια την άκουσα.. ❤️❤️ Από το άγχος μου ανεπνεα τόσο δυνατά που μου στην αρχή ήταν σαν να διακόπτεται και μου λέει είναι από την αναπνοή σου... Ήταν ότι πιο όμορφο είδα ❤️

Μπραβο κοριτσι μου!!ολα θα πανε τελεια❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Την άκουσα κορίτσια την άκουσα.. ❤️❤️ Από το άγχος μου ανεπνεα τόσο δυνατά που μου στην αρχή ήταν σαν να διακόπτεται και μου λέει είναι από την αναπνοή σου... Ήταν ότι πιο όμορφο είδα ❤️

Με το καλό κορίτσι!!!να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Την άκουσα κορίτσια την άκουσα.. ❤️❤️ Από το άγχος μου ανεπνεα τόσο δυνατά που μου στην αρχή ήταν σαν να διακόπτεται και μου λέει είναι από την αναπνοή σου... Ήταν ότι πιο όμορφο είδα ❤️

Μπράβο κορίτσι!!! Μονο τέτοια από εδώ κ περα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Για να μη σας σοκάρω δεν το ειχα γράψει, εχω να κάνω σ.... Από τα τέλη Αυγούστου που έμεινα εγκυος!! Σοκ σοκ!!! Μια το αίμα μετά που δεν καθάριζα εντελώς κ καπάκι η περιοδος με την αιμορραγία χαλιααααααα.... Τώρα που είμαι καθαρή το απαγόρευσε ο γιατρός για λίγες μέρες ακόμα! Ήπια τις αντιβιωσεις μου τα σιδηρά μου να ερθει κ η περιοδος κ αυτό το κεφάλαιο αποβολή (η συγκεκριμένη τουλ) κλείνει!!! 

 

περιττο να σου πω οτι σε θαυμαζω για την υπομονη σου εγω θα ειχα δειρει κοσμο απο τα νευρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

περιττο να σου πω οτι σε θαυμαζω για την υπομονη σου εγω θα ειχα δειρει κοσμο απο τα νευρα 

Χαχαχα τώρα καταλαβαίνεις γιατί ανυπομονώ να έρθει η περίοδος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...