Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες μέρες σας κράτησε ο πόνος της ωοληψίας;


Dorina

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Κορίτσια έκανα εμβρυομεταφορά και ακόμα έχω πόνο της ωοληψιας! 

Είναι νορμάλ αυτό?

Πότε έκανες ωοληψία και πότε εμβρυομεταφορα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Κορίτσια έκανα εμβρυομεταφορά και ακόμα έχω πόνο της ωοληψιας! 

Είναι νορμάλ αυτό?

Εγώ στον κύκλο της ωοληψιας είχα τρελό πρήξιμο κ πονάκια μέχρι να μου έρθει περίοδος. Έκανα ετ σε διαφορετικό κύκλο. Πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο. Μπορεί να είναι μικρό υπερδιέγερση. Ποσα ωάρια έδωσες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πότε έκανες ωοληψία και πότε εμβρυομεταφορα; 

Ωοληψια παρασκευη  εμβρυομεταφορά με δεύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dorina είπε:

Ωοληψια παρασκευη  εμβρυομεταφορά με δεύτερα 

Άρα έκανες με έμβρυα 3 ημερών εμβρυομεταφορα.
Είναι σιγουρα από την ωοληψια οι πόνοι και από τα φάρμακα που παιρνεις μετά την Ετ και γενικά από όλα.
Και εγώ πονούσα μετά την ωοληψια. Υπομονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ στον κύκλο της ωοληψιας είχα τρελό πρήξιμο κ πονάκια μέχρι να μου έρθει περίοδος. Έκανα ετ σε διαφορετικό κύκλο. Πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο. Μπορεί να είναι μικρό υπερδιέγερση. Ποσα ωάρια έδωσες ; 

12 έβγαλα! Μου είπε ότι επείδη δεν έκανα υπερδεργιεση θα κάναμε την εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο. .στην αρχή όταν πρώτο πήγα μου είχε πει ότι θα κάνουμε στον επόμενο κύκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Άρα έκανες με έμβρυα 3 ημερών εμβρυομεταφορα.
Είναι σιγουρα από την ωοληψια οι πόνοι και από τα φάρμακα που παιρνεις μετά την Ετ και γενικά από όλα.
Και εγώ πονούσα μετά την ωοληψια. Υπομονή.. 

Το καλό είναι ότι δεν με πειράζει ο πόνος αντέχω πολύ απλά μήπως συμβαίνει κάτι για αυτό ρωτάω να το ψάξω. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

12 έβγαλα! Μου είπε ότι επείδη δεν έκανα υπερδεργιεση θα κάναμε την εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο. .στην αρχή όταν πρώτο πήγα μου είχε πει ότι θα κάνουμε στον επόμενο κύκλο

Κατάλαβα. Πάντως αν δεν αισθάνεσαι καλά πάρε τηλέφωνο στο γιατρό ή το κέντρο να σε κατευθύνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κατάλαβα. Πάντως αν δεν αισθάνεσαι καλά πάρε τηλέφωνο στο γιατρό ή το κέντρο να σε κατευθύνουν. 

Καλά Αισθάνομαι Απλά έχω πρήξιμο στο στομάχι όλο και καμιά φορά με πιάνουν σφαχτάκια! Καλά παίζει να είναι και από τη δυσκοιλιότητα σε συνδυασμό  λογω φαρμάκων. Την πρώτη μέρα της ωοληψίας δεν πονούσα καθόλου αλλά πήγα και δούλεψα τέσσερις ωρίτσες  όρθια και την επομένη πονούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς γίνεται η διαδικασία της ωοληψίας κορίτσια;;; θα κάνω τη Δευτέρα και με αγχόνει λίγο. Είναι επίπονο;; Εμβρυομεταφορά ο γυναικολόγος μου, μου σύστησε να κάνουμε το Δεκέμβρη, να περάσει ένας μήνας, να ηρεμήσει το σώμα και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Πώς γίνεται η διαδικασία της ωοληψίας κορίτσια;;; θα κάνω τη Δευτέρα και με αγχόνει λίγο. Είναι επίπονο;; Εμβρυομεταφορά ο γυναικολόγος μου, μου σύστησε να κάνουμε το Δεκέμβρη, να περάσει ένας μήνας, να ηρεμήσει το σώμα και μετά.

Η ωοληψια είναι πολύ ευκόλη.

Σου κάνουν μέθη και είναι λες και κοιμάσαι στο σπίτι σου πολύ γλυκά. Μετά από περίπου 20 λεπτά θα έχεις ξυπνήσει θα κάτσεις να χαλαρώσεις καμιά ωρίτσα μέχρι να σου φύγει  η νάρκωση. 

Την πρώτη μέρα θα έχεις πολύ λίγο πόνο τη δεύτερη εμένα τουλάχιστον με πονούσε πιο πολύ. Αλλά μη φανταστείς Είναι κάτι σαν πρήξιμο και φούσκωμα και σφακτακια  σαν περιόδου. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει Ακριβώς το ίδιο ότι θα κάνω τον επόμενο μήνα εμβρυομεταφορά αλλά τελικά επειδή δεν έκανα υπερδιέγερση μου την έκανε μετά από τρεις μέρες από την ωοληψία. Γενικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία όλη δεν είναι τόσο Τραγική όσο τη σκεφτόμαστε. σου εύχομαι καλή επιτυχία και να πιάσεις  την πρώτη.😊😉😚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Η ωοληψια είναι πολύ ευκόλη.

Σου κάνουν μέθη και είναι λες και κοιμάσαι στο σπίτι σου πολύ γλυκά. Μετά από περίπου 20 λεπτά θα έχεις ξυπνήσει θα κάτσεις να χαλαρώσεις καμιά ωρίτσα μέχρι να σου φύγει  η νάρκωση. 

Την πρώτη μέρα θα έχεις πολύ λίγο πόνο τη δεύτερη εμένα τουλάχιστον με πονούσε πιο πολύ. Αλλά μη φανταστείς Είναι κάτι σαν πρήξιμο και φούσκωμα και σφακτακια  σαν περιόδου. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει Ακριβώς το ίδιο ότι θα κάνω τον επόμενο μήνα εμβρυομεταφορά αλλά τελικά επειδή δεν έκανα υπερδιέγερση μου την έκανε μετά από τρεις μέρες από την ωοληψία. Γενικά είναι πολύ εύκολη διαδικασία όλη δεν είναι τόσο Τραγική όσο τη σκεφτόμαστε. σου εύχομαι καλή επιτυχία και να πιάσεις  την πρώτη.😊😉😚

Να σαι καλά κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Εύχομαι σε 10 μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!  ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Εύχομαι σε 10 μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!  ❤️❤️ 

Μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!!Περιμένω πως και πως! Τώρα κάθομαι 4 μέρες στο σπίτι για ξεκούραση παιρνω κ τα φάρμακα μου κ περιμένω να περάσουν οι μέρες !!😊😍😊Την άλλη Παρασκευή θα μάθω ☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...