Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κοριτσάκι συγχαρητήρια!!! Ήμουν σίγουρη πως θα τα καταφέρεις γιατί είσαι πιτσιρίκα και ήξερες ακριβώς τι εμπόδιζε τη σύλληψη! Όλα να πάνε κατ ευχήν.! Υπομονή με τους εμετούς 😊

Τι κάνεις εσύ? Τα νέα σου.... Σ ευχαριστω πάρα πολυ για τις ευχές σου🙏👶👶❣️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Θα φάω 2 φορες την μέρα 3 οχι μεγαλα αλλά οτι και να φάω δεν αντεχω 

Κρακερακια?? Φρυγανιές??? Πρέπει να τρως τουλάχιστον 5 μικρά γεύματα... Προσπάθησε το. Κάποιες βοήθησε το λεμόνι. Δεσ το κι αυτό 😎🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Γεια σου Staraki παλαιμαχη έχεις γίνει πλέον 😊

🤣🤣🤣🤣🤣 Σε ευχαριστώ πολύ πολύ... Αν σου πω πωσ Κ τώρα μετά τη γέννα ξανά μετράω θερμοκρασία??. Η περίοδος πάλι χάλια... 😔 Κ προσπαθώ να βγάλω μια άκρη. Πότε περίπου τουλάχιστον να περιμένω περίοδο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κρακερακια?? Φρυγανιές??? Πρέπει να τρως τουλάχιστον 5 μικρά γεύματα... Προσπάθησε το. Κάποιες βοήθησε το λεμόνι. Δεσ το κι αυτό 😎🙄

Θα το δω Γιατί δεν μπορω εξάντληση πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Να ρωτησω και κάτι άλλο δεν μπορω άλλο απο τους εμετούς έχει 2 μέρες όπου πάνω απο 7 φορες δεν μπορω και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην τα βγάζω συγγνώμη κιόλας για την περιγράφει 

Δοκίμασε αποξηραμένο τζίντζερ, έχει στα μαγαζιά με ξηρούς καρπούς. Κάνει θαύματα!! Επίσης ο γιατρός μου είχε πει πατατάκια και κόκα κολα αν έχεις το Θεό σου. Λένε πως οι αναγούλες κ εμετοί είναι καλό σημάδι και πως οφείλονται στην απότομη αύξηση της χοριακης. Εγώ δεν είχα αλλά είχα φουσκώματα και το τζίντζερ μ έσωσε!! Τρως ένα κομμάτι και στρώνεις για κάποιες ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Κοντά είμαστε και με εσένα! 2 Αυγούστου εγώ τελευταία περίοδος. Και εγώ έχω 2 παλινδρομςς στο ιστορικό μου αλλά καλώς κακώς τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε. Δευτέρα θα πας κ εσύ στο γιατρό? Κ εγω μακάρι να δούμε έμβρυο και οι δύο! 

 

Τωρα και εγώ αγχώθηκα λίγο... Εγώ δεν έχω εμετούς ούτε μια αναγούλα 🤔🤔🤔. 1 κ μισή μέρα έμεινε θα κάνω υπομονή 😬😬😬😕

Μην αγχώνεσαι επειδη άλλες κοπέλες έχουν συμπτώματα και συ όχι. Μέχρι και την 7η βδομάδα, με δίδυμα, δεν είχα απολύτως τίποτα... Μόνο πρησμένο στήθος και πονάκια που τα είχα και πριν την εμβρυομεταφορα από τα φάρμακα. Μετά ξεκίνησαν να μ ενοχλούν οι μυρωδιές και να έχω φουσκώματα. Τίποτα άλλο όμως. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Να λες Δόξα το Θεό που δεν έχεις τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Καλή Κυριακή!!! Είμαι εδω για την καθιερωμένη πρωινή ενημερωση της θερμοκρασίας μου... 🤣 ...και σημερα σταθερά 36.4. Όσο δεν πέφτει ειμαι χαρούμενη. Εν τω μεταξύ κορίτσια από χθες το βράδυ πονάω λες και θα μου έρθει την επόμενη ώρα περίοδος. Νομίζω ότι "κατεβαίνει" ας πούμε....Αυτή την αίσθηση έχω. Βέβαια έχω ακόμα 8-10 μερες μέχρι να ΜΗΝ έρθει η ακατανομαστη, είναι νωρίς για να πονάω. 

20200913_094014.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: Γέννησε κοριτσακι❤️❤️❤️👑 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΓΕΝΝΗΣΕ:03/9❤️❤️❤️👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶:👶

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρίνα22:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kostef:ΘΕΤΙΚΟ👶

Beatricee:ΘΕΤΙΚΟ👶

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶

Alex2016: ?

Marselntina:?

Maroulita? :16/09

diana8:?

Lacostaki:28/09

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:17/09

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Smurff88:?

Sofia0294:?

Tzina819:?

PAPAEVA:?

Elisa91:?

ntinaki83:19/10

A&O:?

Αντρέα:? 

Αννι:10/09

Nikol:?

Ntinaki_08:?

Clairy:?

ζουζουνα*:18/10

anna90:22/09

Litsadi:08/09

billibas:27/09

Pixies:20/09

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δοκίμασε αποξηραμένο τζίντζερ, έχει στα μαγαζιά με ξηρούς καρπούς. Κάνει θαύματα!! Επίσης ο γιατρός μου είχε πει πατατάκια και κόκα κολα αν έχεις το Θεό σου. Λένε πως οι αναγούλες κ εμετοί είναι καλό σημάδι και πως οφείλονται στην απότομη αύξηση της χοριακης. Εγώ δεν είχα αλλά είχα φουσκώματα και το τζίντζερ μ έσωσε!! Τρως ένα κομμάτι και στρώνεις για κάποιες ώρες. 

Τζίντζερ δεν μπορω να φάω όπως και πολλά αλλά πραγματα κρέας και αλλά οι αναγουλες με έχουν τρελάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δοκίμασε αποξηραμένο τζίντζερ, έχει στα μαγαζιά με ξηρούς καρπούς. Κάνει θαύματα!! Επίσης ο γιατρός μου είχε πει πατατάκια και κόκα κολα αν έχεις το Θεό σου. Λένε πως οι αναγούλες κ εμετοί είναι καλό σημάδι και πως οφείλονται στην απότομη αύξηση της χοριακης. Εγώ δεν είχα αλλά είχα φουσκώματα και το τζίντζερ μ έσωσε!! Τρως ένα κομμάτι και στρώνεις για κάποιες ώρες. 

Τα φυτικά χάπια που Μ δώσε η γιατρός έχουν τζίντζερ τώρα που το λες... Πήρα 2 μέρες κ έστρωσα. Όχι τελείως αλλά ειμαι καλύτερα κάπως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου καλή Κυριακή να έχουμε!!! @Litsadi @Ευάγγελοςτ περιμένω τις καινούργιες ημερομηνίες και γενικά σε όποιο κορίτσι δεν έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τα φυτικά χάπια που Μ δώσε η γιατρός έχουν τζίντζερ τώρα που το λες... Πήρα 2 μέρες κ έστρωσα. Όχι τελείως αλλά ειμαι καλύτερα κάπως.. 

Θα περασουν κορίτσια εγώ για παραδειγμα δεν έχω συνέχεια αναγουλες είμαι πολυ καλυτερα τις τελευταίες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Τζίντζερ δεν μπορω να φάω όπως και πολλά αλλά πραγματα κρέας και αλλά οι αναγουλες με έχουν τρελάνει 

Πάντως και εγώ με τα πατακια να πω την αλήθεια έβρισκα σωτηρία. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τα φυτικά χάπια που Μ δώσε η γιατρός έχουν τζίντζερ τώρα που το λες... Πήρα 2 μέρες κ έστρωσα. Όχι τελείως αλλά ειμαι καλύτερα κάπως.. 

Και μένα η μάνα μου μου το έδωσε, που της το είπε μαία. Μετέπειτα ρώτησα το γιατρό μου και λέει ναι κάνει θαύματα. Απλά είναι λίγο καυτερό. Εγώ σαν φάρμακο το βλέπω κι τελειώνει η υπόθεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Τι κάνεις εσύ? Τα νέα σου.... Σ ευχαριστω πάρα πολυ για τις ευχές σου🙏👶👶❣️ 

Καλά είμαι κι εγώ, ετοιμάζομαι για εξωσωματικη καθώς πέρασαν δύο χρόνια και χαΐρι δεν είδα 😊😄

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

🤣🤣🤣🤣🤣 Σε ευχαριστώ πολύ πολύ... Αν σου πω πωσ Κ τώρα μετά τη γέννα ξανά μετράω θερμοκρασία??. Η περίοδος πάλι χάλια... 😔 Κ προσπαθώ να βγάλω μια άκρη. Πότε περίπου τουλάχιστον να περιμένω περίοδο.... 

Δεν κόβονται αυτές οι συνήθειες εύκολα 😂🤣ούτε με τη γέννα έστρωσε αυτή η περίοδος??? Υπομονή τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Μετώπου ξυπνησα πάλι αναγουλα παρα πολύ όλο το στομάχι μου γυρίζει δεν μπορω ουτε νερό

Νερό ελάχιστο θέλει. Κρακερακια, πολλά και μικρά γεύματα. Υπομονή. Το πολύ τη 12η βδομάδα περνάνε όλα. Αν είσαι τόσο χάλια που δεν την παλεύεις πάρε το γιατρό σου να σου δώσει κάτι αυτός θα ξέρει καλύτερα από εμάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Νερό ελάχιστο θέλει. Κρακερακια, πολλά και μικρά γεύματα. Υπομονή. Το πολύ τη 12η βδομάδα περνάνε όλα. Αν είσαι τόσο χάλια που δεν την παλεύεις πάρε το γιατρό σου να σου δώσει κάτι αυτός θα ξέρει καλύτερα από εμάς 

Αύριο που θα πάω να με δει ελπιζω να είναι καλά να μεγαλώνει και να με δώσει κάτι λιγες ώρες έμειναν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μην αγχώνεσαι επειδη άλλες κοπέλες έχουν συμπτώματα και συ όχι. Μέχρι και την 7η βδομάδα, με δίδυμα, δεν είχα απολύτως τίποτα... Μόνο πρησμένο στήθος και πονάκια που τα είχα και πριν την εμβρυομεταφορα από τα φάρμακα. Μετά ξεκίνησαν να μ ενοχλούν οι μυρωδιές και να έχω φουσκώματα. Τίποτα άλλο όμως. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Να λες Δόξα το Θεό που δεν έχεις τίποτα. 

Καλημέρα!!!! Καλέ ναι μια χαρά είμαι φτου μου χάχα! Και στην ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη του γιου μου νομίζω μετά την 7 εβδομάδα άρχισα ελαφρά να έχω λίγο ενόχληση με τις μυρωδιές λίγο δυσπεψία αυτά, κατά τα άλλα πολύ ελαφρά συμπτώματα! Τώρα που ήρθαν οι μέρες και θα πάω αύριο για τον υπέρηχο δεν αγχώνομαι ότι είναι θα το μάθω αύριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλά είμαι κι εγώ, ετοιμάζομαι για εξωσωματικη καθώς πέρασαν δύο χρόνια και χαΐρι δεν είδα 😊😄

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα, με το καλό !!! Όλα θα πάνε καλά , θα δεις.. να μας λες νέα σου κ ο,τι χρειαστείς ρωτα μας.. θα περάσεις επιτροπή για τα φάρμακα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα!!! Καλή Κυριακή!!! Είμαι εδω για την καθιερωμένη πρωινή ενημερωση της θερμοκρασίας μου... 🤣 ...και σημερα σταθερά 36.4. Όσο δεν πέφτει ειμαι χαρούμενη. Εν τω μεταξύ κορίτσια από χθες το βράδυ πονάω λες και θα μου έρθει την επόμενη ώρα περίοδος. Νομίζω ότι "κατεβαίνει" ας πούμε....Αυτή την αίσθηση έχω. Βέβαια έχω ακόμα 8-10 μερες μέχρι να ΜΗΝ έρθει η ακατανομαστη, είναι νωρίς για να πονάω. 

20200913_094014.jpg

Μια χαρά είσαι!!! Και τα πονακια καλά είναι τα θέλουμε! Μπες να δεις στο Google στις εικόνες διαγράμματα θερμοκρασίας θα δεις σαν το δικό σου είναι. Μπορείς να γράψεις νομίζω basic body temperature chart. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!!!! Καλέ ναι μια χαρά είμαι φτου μου χάχα! Και στην ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη του γιου μου νομίζω μετά την 7 εβδομάδα άρχισα ελαφρά να έχω λίγο ενόχληση με τις μυρωδιές λίγο δυσπεψία αυτά, κατά τα άλλα πολύ ελαφρά συμπτώματα! Τώρα που ήρθαν οι μέρες και θα πάω αύριο για τον υπέρηχο δεν αγχώνομαι ότι είναι θα το μάθω αύριο!!! 

Μια χαρά είσαι φτου φτου .. αλλιώς τζίντζερ κ εσύ χαχαχα😂😂  αχ περιμένουμε νέα σου αύριο κ εγώ έχω ραντεβού αύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μια χαρά είσαι φτου φτου .. αλλιώς τζίντζερ κ εσύ χαχαχα😂😂  αχ περιμένουμε νέα σου αύριο κ εγώ έχω ραντεβού αύριο... 

Ιιιι το σιχαίνομαι κ χωρίς εγκυμοσύνη!!!! 

Καλή μας επιτυχία για αύριο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Ιιιι το σιχαίνομαι κ χωρίς εγκυμοσύνη!!!! 

Χαχαχαχα βασικά παρόλο που πήρα τα χάπια 2 μέρες δε πρόλαβα να καταλάβω τη γεύση του.. νομίζω έκαιγε λίγο?? Τώρα άμα πάρω κανονικό τζιτζερ δε ξέρω πως θα ναι χαχαχχα

.. πάντως χθες έφαγα πίτσα μαργαρίτα, στανιαρα...δεν την έβγαλα ομολογώ , μόλις πήγα να νιώσω κάτι λέω κοιμήσου κοιμήσου. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...