Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Εάν κρίνω από εμένα ,που όντως είμαι εγκυουλα,ναι η θερμοκρασία ανεβαίνει κατακόρυφα(έχω σταθερή 36.9)!Βέβαια δεν ξέρω αν εγώ είμαι η μόνη με υψηλή θερμοκρασία...ας μας απαντήσουν και άλλες κοπέλες.

Το θεμα μου εμενα αυτη τη στιγμη δεν ειναι τοσο εαν ειμαι εγκυος, οσο το εαν εκανα κανονικα ωορρηξια και εαν η θερμοκρασια που ανεβαινει σιγα σιγα και οχι κατακορυφα δειχνει ή οχι καποιο θεμα με την προγεστερονη μου....  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 37 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Το θεμα μου εμενα αυτη τη στιγμη δεν ειναι τοσο εαν ειμαι εγκυος, οσο το εαν εκανα κανονικα ωορρηξια και εαν η θερμοκρασια που ανεβαινει σιγα σιγα και οχι κατακορυφα δειχνει ή οχι καποιο θεμα με την προγεστερονη μου....  :)

Κανονικά πρέπει να ανεβαίνει κατά 0.3. Πόνο είχες? Υγρά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κανονικά πρέπει να ανεβαίνει κατά 0.3. Πόνο είχες? Υγρά? 

Υγρα δεν εχω γενικα (δεν κατεβαινουν μεχρι κατω δλδ, γιατι οποτε παω γυναικολογο μου λεει οτι εχω πολλα). Πονο ναι ειχα. Οσο για τις επαφες που ειπες, χθες τον παρακαλουσα, αλλα ηταν πτωμα ......! Τα τσιμπιματα παντως συνεχιζουν ακαθεκτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Υγρα δεν εχω γενικα (δεν κατεβαινουν μεχρι κατω δλδ, γιατι οποτε παω γυναικολογο μου λεει οτι εχω πολλα). Πονο ναι ειχα. Οσο για τις επαφες που ειπες, χθες τον παρακαλουσα, αλλα ηταν πτωμα ......! Τα τσιμπιματα παντως συνεχιζουν ακαθεκτα....

Ίσως η θερμοκρασία να μην ήταν σωστή... Να την μετρούσε κάπως λάθος... Αλλά θεωρώ χθες σήμερα έχεις ωορρηξία. Εγώ μετά που πήρα κλομιφαινη είδα υγρά κ καταλαβαίνω ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: Γέννησε κοριτσακι❤️❤️❤️👑 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΓΕΝΝΗΣΕ:03/9❤️❤️❤️👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶:👶

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρίνα22:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kostef:ΘΕΤΙΚΟ👶

Beatricee:ΘΕΤΙΚΟ👶

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

Maroulita? :16/09

diana8:17/3

Lacostaki:28/09

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04

Ευάγγελοςτ:21/08

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

     

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

PAPA EVA:10/6

Elisa91:16/04

ntinaki83:19/10

A&O:27/08

 

 

Αντρεα:31/07

Αννι:10/09

Nicol:06/07

Ntinaki_08:25/8

Clairy:01/10

ζουζουνα*:18/10

anna90:22/09

Litsadi:08/09

billbas:27/09

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ίσως η θερμοκρασία να μην ήταν σωστή... Να την μετρούσε κάπως λάθος... Αλλά θεωρώ χθες σήμερα έχεις ωορρηξία. Εγώ μετά που πήρα κλομιφαινη είδα υγρά κ καταλαβαίνω ωορρηξία 

Το έστειλα στον γιατρό και μου είπε ότι φαίνεται να πηγαίνω πολύ καλά...θα αρκεστώ σε αυτό προς το παρόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: Γέννησε κοριτσακι❤️❤️❤️👑 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΓΕΝΝΗΣΕ:03/9❤️❤️❤️👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶:👶

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρίνα22:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kostef:ΘΕΤΙΚΟ👶

Beatricee:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

Maroulita? :16/09

diana8:17/3

Lacostaki:28/09

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04

Ευάγγελοςτ:21/08

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

     

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

PAPA EVA:10/6

Elisa91:16/04

ntinaki83:19/10

A&O:27/08

 

 

Αντρεα:31/07

Αννι:10/09

Nicol:06/07

Ntinaki_08:25/8

Clairy:01/10

ζουζουνα*:18/10

anna90:22/09

Litsadi:08/09

billbas:27/09

Εγώ κορίτσι μου έχω περίοδο πάμε για Οκτώβριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Πόσο ήταν η χοριακη σου? Τι σου είπε εκείνος??? Πότε θα ξανά πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Πόσο εβδομάδων είσαι;; νομίζω μετά την 7η εβδομαδα ακούς καρδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Πόσο εβδομάδων είσαι;; νομίζω μετά την 7η εβδομαδα ακούς καρδια

Είμαι 5 ευδομαδον αλλά δεν είδαμε ουτε έμβρυο μου ειπαν πως είναι νωρίς αλλά φοβάμαι γιατί ειχα 2 αποβολές 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πόσο ήταν η χοριακη σου? Τι σου είπε εκείνος??? Πότε θα ξανά πας? 

Δεν μου ειπαν να κάνω χοριακη πειγα στο νοσοκομειο στον γιατρό μου θα πάω την δεύτερα απο το νοσοκομειο μου ειπαν είναι νωρις  ακόμα και ο δικός μου που μιλήσαμε απο το τηλ μου είπε οτι είναι φυσιολογικό αλλά έχω ανχονθη πολύ γιατί είχα 2 αποβολές  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Ο γιατρός σου είπε ότι ίσως δεν δεις έμβρυο;τι χοριακη έχεις τώρα, ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και φανείλίγεςμέρες αργότερα το έμβρυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Ο γιατρός σου είπε ότι ίσως δεν δεις έμβρυο;τι χοριακη έχεις τώρα, ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και φανείλίγεςμέρες αργότερα το έμβρυο. 

Οχι πειγα στο νοσοκομειο και επειδη είμαι λέει 5 ευδομαδον δεν είδε έμβρυο οτι είναι ακόμα νωρίς δεν έχω κανει καμια χοριακη μου ειπαν πως είναι νωρίς να φανεί έμβρυο αλλά εγώ φοβάμαι γιατί είχα 2 αποβολές η μια ηταν παλινδρομη κύηση αλλά γιατί..δεν με αξιονει ο θεός να έχω ενα μωρακι 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου!Μην ανησυχείς και μην απελπίζεσαι.Κατα πάσα πιθανότητα είναι καθυστερημένη σύλληψη.Αν η χοριακη σου αυξάνεται κανονικά (δλδ διπλασιάζεται ανά 48ωρο)κατά πάσα πιθανότητα είναι όλα καλά.Ο γιατρός τι σου είπε;Ανέφερε ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οουοουουουο κι ανεβαινει.....ουουουοουουου κι ανεβαινει!!! Ποσο μα ποσο χαιρομαι!! 🤣🤣🤣🤣 Σκεφτειτε να μεινω κι εγκυος τι εχει να γινει!! Κοριτσια, να σας ρωτησω, κολλαει και εσας παρα πολυ το φορουμ οταν μπαινετε με κινητο? Εγω σχεδον δεν μπορω να γραψω.....κολλαει παρα πολυ!

20200911_085819.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Οουοουουουο κι ανεβαινει.....ουουουοουουου κι ανεβαινει!!! Ποσο μα ποσο χαιρομαι!! 🤣🤣🤣🤣 Σκεφτειτε να μεινω κι εγκυος τι εχει να γινει!! Κοριτσια, να σας ρωτησω, κολλαει και εσας παρα πολυ το φορουμ οταν μπαινετε με κινητο? Εγω σχεδον δεν μπορω να γραψω.....κολλαει παρα πολυ!

20200911_085819.jpg

Μπράβο κορίτσι πολύ χαίρομαι! Φαντάσου με το καλό να συμβεί κάτι τέτοιο θα μας πεις όλο το ρεπερτόριο της Βανδή 😂

Εγώ που μπαίνω από κινητό δεν μου κολλάει καθόλου πάντως.Μηπως φταίει ο browser που επέλεξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Το εμβρυο φαινεται απο την 7η εβδομαδα κυησης και μετα  (5 εβδομάδες μετά την σύλληψη)....! Αλλα το να ρωτας εμας για κατι τοσο σημαντικο νομιζω δεν εχει ουσια....! Τι σου ειπε ο γιατρο εχει σημασια!!!! Εαν εχεις οποιαδηποτε απορια ή αμφιβολία, πρεπει  να μιλησεις μαζι του!  Ευχομαι και ελπιζω τα καλυτερα και πολυ συντομα να δειτε εμβρυακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια έχω πρόβλημα πειγα στον γιατρό και ενω εχω 10 μέρες καθηστεριση φανικε μονο σάκος δεν είδαμε εμβριο υπάρχει περίπτωση να μην δουμε ποτε σας παρακαλώ πείτε μου!!!

Καλημέρα! Πήγα στο ημερολόγιο να μετρήσω για να σου απαντήσω. Εγώ θα πάω τη Δευτέρα στο γιατρό που θα είμαι 6 και 1 και δε ξέρω αν θα δω κάτι. Μέτρησα τις μέρες και θα έχω 17 μέρες καθυστέρηση τότε. Οπότε πιστεύω ότι πήγες νωρίς. Για να δεις κάτι εξαρτάται κ από το μηχάνημα του κάθε γιατρού γιατί το μωρό είναι πολύ πολύ πολύ μικρό!! 

Αν έχεις σταθερή περίοδο κατέβασε ένα πρόγραμμα ημερολόγιο εγκυμοσύνης βάλε τη τελευταία περίοδο σου κ θα σου λέει κάθε μέρα πόσο είσαι. Πιστεύω τώρα θα είσαι κάπου στις 5 εβδομαδες οπότε είναι νωρίς να δεις το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Οουοουουουο κι ανεβαινει.....ουουουοουουου κι ανεβαινει!!! Ποσο μα ποσο χαιρομαι!! 🤣🤣🤣🤣 Σκεφτειτε να μεινω κι εγκυος τι εχει να γινει!! Κοριτσια, να σας ρωτησω, κολλαει και εσας παρα πολυ το φορουμ οταν μπαινετε με κινητο? Εγω σχεδον δεν μπορω να γραψω.....κολλαει παρα πολυ!

20200911_085819.jpg

Καλημέρα!!!! Αν κ δεν έχω κάνει ποτέ διάγραμμα μου φαίνεται πολύ καλό!! Πρέπει να έκανες μια καλή ωορρηξια αυτό το μήνα!!! Καλή επιτυχία να μας πεις κ τα ευχάριστα σε μερικές μέρες! 

(το ουυυυυ κι ανεβαίνει είναι από το γνωστό άσμα? Τώρα το τραγουδάω από μέσα μου χάχα μου κόλλησε!) 

Κι εμένα κολλάει από το κινητό ποτέ ποτέ η σελίδα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef Ναι από γνωστό άσμα....Από την ώρα που είδα το θερμόμετρο αυτό τραγουδάω...χαχαχαχαχα. φεύγω για δουλειά... 😑😑😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!!!! Αν κ δεν έχω κάνει ποτέ διάγραμμα μου φαίνεται πολύ καλό!! Πρέπει να έκανες μια καλή ωορρηξια αυτό το μήνα!!! Καλή επιτυχία να μας πεις κ τα ευχάριστα σε μερικές μέρες! 

(το ουυυυυ κι ανεβαίνει είναι από το γνωστό άσμα? Τώρα το τραγουδάω από μέσα μου χάχα μου κόλλησε!) 

Κι εμένα κολλάει από το κινητό ποτέ ποτέ η σελίδα.... 

Να ρωτήσω εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει;; η θερμοκρασία ανεβαινει αφού γίνει η ωορρηξια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να ρωτήσω εγώ κάτι που δεν έχω καταλάβει;; η θερμοκρασία ανεβαινει αφού γίνει η ωορρηξια;; 

Ναι νομίζω την επόμενη μερα από την ωορρηξια συνήθως η δύο μετά. Στο διάγραμμα η ημέρα ωορρηξιας είναι η χαμηλότερη θερμοκρασία και μετά την επόμενη θα ανεβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Οχι πειγα στο νοσοκομειο και επειδη είμαι λέει 5 ευδομαδον δεν είδε έμβρυο οτι είναι ακόμα νωρίς δεν έχω κανει καμια χοριακη μου ειπαν πως είναι νωρίς να φανεί έμβρυο αλλά εγώ φοβάμαι γιατί είχα 2 αποβολές η μια ηταν παλινδρομη κύηση αλλά γιατί..δεν με αξιονει ο θεός να έχω ενα μωρακι 😥

Το άγχος είναι ο χειρότερος σύμβουλος.Μην το κάνεις αυτό σε εσένα και στο έμβρυο σου.Αν αυτό σε καθησυχάζει,πολλές από εμάς είχαμε μια αποτυχία πριν λίγο ή πολύ καιρό.Μην σκέφτεσαι αρνητικά!Όλα θα πάνε καλά!

Πρώτα από όλα,είναι όντως πολύ νωρίς για να δει κάτι ο γιατρός.Και εγω(μάλλον) είμαι 5 εβδομάδων και θα πάω την επόμενη εβδομάδα ώστε να ανέβει η χοριακη και να μπορέσουμε να δούμε κάτι.Χοριακη πως και δεν έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef έλα ρε κοριτσι!Και εγώ με το καλό θα πάω την Τρίτη και θα έχω 17 ημέρες καθυστέρηση 🥰Μάλλον είμαστε πολύ κοντά στις εγκυμοσύνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...