Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες!! Κορίτσια μήπως ξέρει καμία τα σπυράκια στο πιγούνι έχουν να κάνουν με τα οιστρογόνα??? Αν σε ένα κύκλο βγουν από νωρίς και πολλά μας λέει κάτι ή δε σημαίνει τίποτα? Εννοώ αν ήταν καλός κύκλος με καλή ωορρηξια η δε σημαίνει κάτι... Με έπιασαν πρωινιατικα οι ανησυχίες μου😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Κορίτσια μήπως ξέρει καμία τα σπυράκια στο πιγούνι έχουν να κάνουν με τα οιστρογόνα??? Αν σε ένα κύκλο βγουν από νωρίς και πολλά μας λέει κάτι ή δε σημαίνει τίποτα? Εννοώ αν ήταν καλός κύκλος με καλή ωορρηξια η δε σημαίνει κάτι... Με έπιασαν πρωινιατικα οι ανησυχίες μου😁😁😁

Καλημέρα αγάπη δε νομίζω ότι σημαίνει κάτι..βασικά δε ξέρω αν σημαίνει, απλά είναι κάτι που εγώ δε θα έδινα καθόλου σημασία εννοώ...μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Κορίτσια μήπως ξέρει καμία τα σπυράκια στο πιγούνι έχουν να κάνουν με τα οιστρογόνα??? Αν σε ένα κύκλο βγουν από νωρίς και πολλά μας λέει κάτι ή δε σημαίνει τίποτα? Εννοώ αν ήταν καλός κύκλος με καλή ωορρηξια η δε σημαίνει κάτι... Με έπιασαν πρωινιατικα οι ανησυχίες μου😁😁😁

Φοράς μάσκα μήπως πολλές ώρες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα αγάπη δε νομίζω ότι σημαίνει κάτι..βασικά δε ξέρω αν σημαίνει, απλά είναι κάτι που εγώ δε θα έδινα καθόλου σημασία εννοώ...μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου όμως!!

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Φοράς μάσκα μήπως πολλές ώρες;; 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια! Ειδικά αυτό καιρό δε φοράω μάσκα πολύ καθώς δεν δουλεύω και μόνο αν περιστασιακά μπω σε κάποιο μαγαζί πχ

Σκέφτομαι την άλλη εβδομάδα που θα είμαι προς το τέλος του κύκλου να πάω στο γιατρό να γράψω ορμονολογικεε να δω αν είμαι εντάξει. Είχα κάνει και πέρσι το Νοέμβρη κ μου είχε βγει η fsh 12 αν θυμάμαι καλά κ αυτό με αγχωσε λιγάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια! Ειδικά αυτό καιρό δε φοράω μάσκα πολύ καθώς δεν δουλεύω και μόνο αν περιστασιακά μπω σε κάποιο μαγαζί πχ

Σκέφτομαι την άλλη εβδομάδα που θα είμαι προς το τέλος του κύκλου να πάω στο γιατρό να γράψω ορμονολογικεε να δω αν είμαι εντάξει. Είχα κάνει και πέρσι το Νοέμβρη κ μου είχε βγει η fsh 12 αν θυμάμαι καλά κ αυτό με αγχωσε λιγάκι. 

Γεια σου κορίτσι .. μικρά μικρά σπινθουρακια εννοείς εβγαλες? Καλά ούτε εγώ ξέρω αν σχετίζεται αλλά μήπως είναι από τη ζέστη?? Λέω εγώ τώρα... Εννοείται να κάνεις κ τις εξετάσεις σου όπως είπες!!!❤️🌸 τι εξετάσεις όμως μη πας λάθος μέρα , άμα είναι να κάνεις ορμονολογικες προλακτίνη κτλ κάνε 2η μέρα του κύκλου σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια! Ειδικά αυτό καιρό δε φοράω μάσκα πολύ καθώς δεν δουλεύω και μόνο αν περιστασιακά μπω σε κάποιο μαγαζί πχ

Σκέφτομαι την άλλη εβδομάδα που θα είμαι προς το τέλος του κύκλου να πάω στο γιατρό να γράψω ορμονολογικεε να δω αν είμαι εντάξει. Είχα κάνει και πέρσι το Νοέμβρη κ μου είχε βγει η fsh 12 αν θυμάμαι καλά κ αυτό με αγχωσε λιγάκι. 

Κοριτσι μου εγω καπου ειχα διαβασει οτι: αναλογα απο ποια πλευρα του προσωπου βγαζουμε τα σπυρακια, δηλωνει απο ποια οωθηκη εγινε η οωρηξια. Παρ ολα αυτα, σιγουρα το προσωπο ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη. Βεβαια, μπορει απλα και να μολυνθηκες! Να ξανα κανεις ορμονολογικες, κακο δεν ειναι! Αν και τις περισσοτερες φορες ειμαστε μια χαρα, απλα δινουμε παραπανω σημασια σε λεπτομερειες, απ’οτι πρεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σου κορίτσι .. μικρά μικρά σπινθουρακια εννοείς εβγαλες? Καλά ούτε εγώ ξέρω αν σχετίζεται αλλά μήπως είναι από τη ζέστη?? Λέω εγώ τώρα... Εννοείται να κάνεις κ τις εξετάσεις σου όπως είπες!!!❤️🌸 τι εξετάσεις όμως μη πας λάθος μέρα , άμα είναι να κάνεις ορμονολογικες προλακτίνη κτλ κάνε 2η μέρα του κύκλου σου.. 

Γειά σου κοπέλα μου! Ναι μικρά σπιθουρακια στο πιγούνι αλλά επειδή είμαι από τις τυχερές που δεν βγάζω σπυράκια πάρα μόνο τα ορμονικο λίγες μέρες πριν την περίοδο γιαυτό αναρωτήθηκα. Τώρα τα εβγαλα από την ωορρηξια κ είναι ακόμα εκεί... Θα κάνω οπουδήποτε τη δεύτερη μέρα ήθελα να δω αναλογία fsh /lh κυρίως... Γενικά θα τις τσεκάρω όλες τις ορμόνες! 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου εγω καπου ειχα διαβασει οτι: αναλογα απο ποια πλευρα του προσωπου βγαζουμε τα σπυρακια, δηλωνει απο ποια οωθηκη εγινε η οωρηξια. Παρ ολα αυτα, σιγουρα το προσωπο ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη. Βεβαια, μπορει απλα και να μολυνθηκες! Να ξανα κανεις ορμονολογικες, κακο δεν ειναι! Αν και τις περισσοτερες φορες ειμαστε μια χαρα, απλα δινουμε παραπανω σημασια σε λεπτομερειες, απ’οτι πρεπει!

Από την αριστερή είναι!! Αυτό δεν το ήξερα! Η αλήθεια από την αριστερή πλευρά δεν την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου όποτε μπορεί να είναι έτσι γιατί κ αυτή τη φορά δεν την κατάλαβα.... Αυτό το μήνα με έπιασε πάλι κ κοίταξα για συμπτώματα θα ηρεμήσω που θα πάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Γειά σου κοπέλα μου! Ναι μικρά σπιθουρακια στο πιγούνι αλλά επειδή είμαι από τις τυχερές που δεν βγάζω σπυράκια πάρα μόνο τα ορμονικο λίγες μέρες πριν την περίοδο γιαυτό αναρωτήθηκα. Τώρα τα εβγαλα από την ωορρηξια κ είναι ακόμα εκεί... Θα κάνω οπουδήποτε τη δεύτερη μέρα ήθελα να δω αναλογία fsh /lh κυρίως... Γενικά θα τις τσεκάρω όλες τις ορμόνες! 

 

Από την αριστερή είναι!! Αυτό δεν το ήξερα! Η αλήθεια από την αριστερή πλευρά δεν την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου όποτε μπορεί να είναι έτσι γιατί κ αυτή τη φορά δεν την κατάλαβα.... Αυτό το μήνα με έπιασε πάλι κ κοίταξα για συμπτώματα θα ηρεμήσω που θα πάει! 

Αυτό με την αναλογία fsh lh τι είναι;; έκανα και εγώ τις ορμόνες στην 3η μέρα περιόδου μου και ήταν εντάξει. Αλλά αυτήν την αναλογία δεν την κοίταξα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αυτό με την αναλογία fsh lh τι είναι;; έκανα και εγώ τις ορμόνες στην 3η μέρα περιόδου μου και ήταν εντάξει. Αλλά αυτήν την αναλογία δεν την κοίταξα.. 

 

Δε ξέρω να το εξηγήσω πολύ σωστά. Θέλουμε μικρό νούμερο την fsh και όταν κάνεις το κλάσμα fsh/lh να είναι ιδανικά 1. Δείχνει νομίζω ότι οι ωοθήκες δεν ζορίζονται να κατεβάσουν ωάριο και ότι είναι ακόμα καλή η ποιότητα.. Συγχωρέστε με αν τα λέω λάθος... Ο γιατρός πάντα τα κοιτάει αυτά κ μας λέει αν είναι όλα οκ. Οπότε οι δικές σου θα είναι σούπερ είμαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δε ξέρω να το εξηγήσω πολύ σωστά. Θέλουμε μικρό νούμερο την fsh και όταν κάνεις το κλάσμα fsh/lh να είναι ιδανικά 1. Δείχνει νομίζω ότι οι ωοθήκες δεν ζορίζονται να κατεβάσουν ωάριο και ότι είναι ακόμα καλή η ποιότητα.. Συγχωρέστε με αν τα λέω λάθος... Ο γιατρός πάντα τα κοιτάει αυτά κ μας λέει αν είναι όλα οκ. Οπότε οι δικές σου θα είναι σούπερ είμαι σίγουρη! 

Τις έχω μαζί θα της δω σε λίγο και θα κάνω την αναλογία 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Δεν γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα. Τις ορμονολογικες αυτές που λέτε που μπορώ να τις κάνω?  Τις ζητάω από τον γυναικολόγο μου!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Γειά σου κοπέλα μου! Ναι μικρά σπιθουρακια στο πιγούνι αλλά επειδή είμαι από τις τυχερές που δεν βγάζω σπυράκια πάρα μόνο τα ορμονικο λίγες μέρες πριν την περίοδο γιαυτό αναρωτήθηκα. Τώρα τα εβγαλα από την ωορρηξια κ είναι ακόμα εκεί... Θα κάνω οπουδήποτε τη δεύτερη μέρα ήθελα να δω αναλογία fsh /lh κυρίως... Γενικά θα τις τσεκάρω όλες τις ορμόνες! 

 

Από την αριστερή είναι!! Αυτό δεν το ήξερα! Η αλήθεια από την αριστερή πλευρά δεν την καταλαβαίνω την ωορρηξια μου όποτε μπορεί να είναι έτσι γιατί κ αυτή τη φορά δεν την κατάλαβα.... Αυτό το μήνα με έπιασε πάλι κ κοίταξα για συμπτώματα θα ηρεμήσω που θα πάει! 

καλό αυτό δεν το ηξερα ουτε εγω αλλα δεν ξερω αν ισχύει γιατι εγω εχω συνέχεια απο την αριστερή και τωρα κανω ωορρηξια από την δεξιά όπως μου είπε η γιατρος...και γενικά μάλλον κανω πιο πολλές φορές δεξια γιατι εχω πιο πολλά ωοθηλακια εκει πλεον απο οτι στην αριστερή μεριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Δεν γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα. Τις ορμονολογικες αυτές που λέτε που μπορώ να τις κάνω?  Τις ζητάω από τον γυναικολόγο μου!? 

Ναι ο γυναικολόγος στις γράφει είναι μια σειρά από ορμονολογικες συνήθως fsh lh E2 προλακτινη προγεστερονη. Συνήθως γίνονται στην 2η με 4η μέρα περιόδου. Κάποιοι ζητάνε την προγεστερονη την 21 μέρα.. Γράφονται όλες πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι ο γυναικολόγος στις γράφει είναι μια σειρά από ορμονολογικες συνήθως fsh lh E2 προλακτινη προγεστερονη. Συνήθως γίνονται στην 2η με 4η μέρα περιόδου. Κάποιοι ζητάνε την προγεστερονη την 21 μέρα.. Γράφονται όλες πάντως 

Οκ τέλεια την κατάλληλη στιγμή ρώτησα γιατί είμαι στην 24η μέρα οπότε αν δεν αδιαθετησω θα πάω. Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pixies είπε:

Οκ τέλεια την κατάλληλη στιγμή ρώτησα γιατί είμαι στην 24η μέρα οπότε αν δεν αδιαθετησω θα πάω. Σε ευχαριστώ 

 Πες στον γιατρό να στα γράψει να τα έχεις έτοιμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Δε ξέρω να το εξηγήσω πολύ σωστά. Θέλουμε μικρό νούμερο την fsh και όταν κάνεις το κλάσμα fsh/lh να είναι ιδανικά 1. Δείχνει νομίζω ότι οι ωοθήκες δεν ζορίζονται να κατεβάσουν ωάριο και ότι είναι ακόμα καλή η ποιότητα.. Συγχωρέστε με αν τα λέω λάθος... Ο γιατρός πάντα τα κοιτάει αυτά κ μας λέει αν είναι όλα οκ. Οπότε οι δικές σου θα είναι σούπερ είμαι σίγουρη! 

Fsh 4.88 και lh 4.77.. Καλές είναι νομίζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου εγω καπου ειχα διαβασει οτι: αναλογα απο ποια πλευρα του προσωπου βγαζουμε τα σπυρακια, δηλωνει απο ποια οωθηκη εγινε η οωρηξια. Παρ ολα αυτα, σιγουρα το προσωπο ειναι ορμονοεξαρτωμενη περιοχη. Βεβαια, μπορει απλα και να μολυνθηκες! Να ξανα κανεις ορμονολογικες, κακο δεν ειναι! Αν και τις περισσοτερες φορες ειμαστε μια χαρα, απλα δινουμε παραπανω σημασια σε λεπτομερειες, απ’οτι πρεπει!

Τώρα συγνώμη κι ολας για να καταλάβω γιατί μπερδεύτηκα... Εγώ που βγάζω πάντα ένα σπυρακια δεξιά στο άνω χείλος ή στη μέση του πιγούνιου τι σημαίνει; ότι κάνω ωορυξία μόνο από τη δεξιά ωοθήκη; και όταν βγαίνει στη μέση;; δεν κάνω καθόλου ή κάνω και από τις δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Fsh 4.88 και lh 4.77.. Καλές είναι νομίζω.. 

Νομίζω είναι το ιδανικό κ όχι απλά καλες❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Νομίζω είναι το ιδανικό κ όχι απλά καλες❤️❤️❤️❤️

Άντε σε μια βδομαδουλα θα ξέρουμε τι κάναμε και αυτόν τον μήνα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Τώρα συγνώμη κι ολας για να καταλάβω γιατί μπερδεύτηκα... Εγώ που βγάζω πάντα ένα σπυρακια δεξιά στο άνω χείλος ή στη μέση του πιγούνιου τι σημαίνει; ότι κάνω ωορυξία μόνο από τη δεξιά ωοθήκη; και όταν βγαίνει στη μέση;; δεν κάνω καθόλου ή κάνω και από τις δυο

Εγώ δεν το ήξερα αυτό με τα σπυράκια είχα βγάλει και εγώ ένα στο μάγουλο δεξιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Τώρα συγνώμη κι ολας για να καταλάβω γιατί μπερδεύτηκα... Εγώ που βγάζω πάντα ένα σπυρακια δεξιά στο άνω χείλος ή στη μέση του πιγούνιου τι σημαίνει; ότι κάνω ωορυξία μόνο από τη δεξιά ωοθήκη; και όταν βγαίνει στη μέση;; δεν κάνω καθόλου ή κάνω και από τις δυο

Δεν ξερω κοριτσι μου! Αυτο που εχω διαβασει φυσικα κ μπορει να μην ισχυει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μονο υγρά είχα κ έχω...αλλά επειδή το παρακολουθήσαμε αρχικά με υπέρηχο μέχρι κ 22 ημέρα είδαμε ότι δεν έχει γίνει κάτι ακόμα...και έτσι συνέχισα εγώ με τεστακια να δουμε πως θα πάει!! Η αλήθεια δεν είχα ξανά ψάξει μέρες ωορρηξία είναι η πρώτη φορά!! Επομένως δεν ξέρω αν κάνω η όχι!!! 
    • 😊 Εγώ βάζω μόνο την κρέμα σώματος μετά το μπάνιο! Μέχρι στιγμής ευτυχώς δε φαίνεται κάποια ραγάδα.. Στις θηλές μόνο ξεκίνησα να βάζω μία κρέμα γιατί άρχισαν σαν να ξεφλουδίζουν..
    • Ούτε εγώ έχω γραμμή! Εμένα η μικροβιολόγος μου είπε να μην αφήνω εκτεθειμένα φαγητά τώρα που έχουμε πολλές μύγες εδώ στην εξοχή και ότι αυτές είναι που συνήθως μεταφέρουν τα μικρόβια και μετά πλύσιμο καλά τα λαχανικά.. Εννοείται αν προσέχεις με τη γατούλα, την καθαριότητα της άμμου δεν υπάρχει κανένα θέμα! Εμείς έχουμε σκύλο 😊   
    • Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να προσεχείς τοοοσο πολύ τα πράσινα να προσεχείς λίγο εγω τα βάζω σε ξύδι όταν είναι να φάω πχ μαρούλι από φρούτα τα πλένω και καθαρίζω την φλούδα μην σε πιάνει άγχος με αυτά 😊 Εχω την μαύρη γραμμή άρχισε αχνοφαίνεται 😊  Στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να φανεί αλλά τώρα φάνηκε πιο γρήγορα  Από κρεμες για ραγάδες βάζετε τίποτα κορίτσια; 
    • Δεν έχω αυτοκίνητο σήμερα κ είναι μιά ώρα μακριά χωρίς κίνηση τα νοσοκομεία που εφημερεύουν... Δυστυχώς δεν μένω κάπου κεντρικά να μπορώ να πάω χωρίς αυτοκίνητο... Οπότε αύριο λογικά θα μπορέσω να πάω... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου🙏 ελπίζω να μην είναι κάτι... Αύριο θα πάω κ ελπίζω να μου τι μπορεί να είναι...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...