Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι δύσκολο αυτό που περνάς. Ελπίζω να ξεδιαλύνει το τοπίο γρήγορα για σένα και να ξέρεις πού βαδίζεις... Σε καταλαβαίνω απόλυτα έζησα κάτι ανάλογο το Φεβρουάριο μετά από εξωσωματική...

Εκανες αποξεση εσύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εκανες αποξεση εσύ;; 

Όχι εγώ και τις τέσσερις φορές απέβαλα κανονικά μόνη μου χωρίς απόξεση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όχι εγώ και τις τέσσερις φορές απέβαλα κανονικά μόνη μου χωρίς απόξεση....

Έχεις βρει σε τι οφείλονται οι αποβολές;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έχεις βρει σε τι οφείλονται οι αποβολές;; 

Όχι δυστυχώς..... πιθανολογούν χρωμοσωμικές ανωμαλίες.... Βιοχημικές κυήσεις μου τις είπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όχι δυστυχώς..... πιθανολογούν χρωμοσωμικές ανωμαλίες.... Βιοχημικές κυήσεις μου τις είπαν

Ελπίζω σύντομα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα ❤️ έχεις κάνει κάποιον ανοσολογικο έλεγχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια μου καταλαβαίνω απόλυτα όλες αυτές τις σκέψεις σας. Το σακουλάκι ή το σπορακι δεν κατάλαβα από την τρίτη έως την Πέμπτη είχε μικρύνει.. Αυτό που μου έλεγε ο γιατρός ήταν πολύ περιεργο το ότι βλέπαμε και είχα χαμηλή χοριακη. Όπως καταλαβαίνετε δεν γίνεται να πηγαίνει καλά και να μικραίνει.. Επίσης ο γιατρός μου δε βιάζεται για κάτι μου λέει το αφήνουμε να δούμε πως θα πάει.. 

 

Καλημέρα, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο για σένα αυτό. Γιατί δε σου δίνει προγεστερόνη όμως; Μήπως βοηθήσει να σωθεί κάτι.σαν τελευταία λύση ας πούμε. Του το ζήτησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο για σένα αυτό. Γιατί δε σου δίνει προγεστερόνη όμως; Μήπως βοηθήσει να σωθεί κάτι.σαν τελευταία λύση ας πούμε. Του το ζήτησες;

Οχι δεν του το ζήτησα.. Μόνο όταν του είπα ότι έπεσε μου είπε ότι δεν έχει νόημα να πάρω γτ φαίνεται ότι δεν είναι υγιές έμβρυο. Είναι πολύ περιεργο. Φαντάσου ότι δεν ανεβαίνει η χοριακή αλλά βλέπουμε μέσα κάτι.. Πάει λάθος.. Από δύο γνώμες όχι μόνο 1. Και τον εμπιστεύομαι γτ είναι πραγματικά άνθρωπος ο γιατρός μου.. Τον έχω ζήσει και σε άλλα άτομα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Οχι δεν του το ζήτησα.. Μόνο όταν του είπα ότι έπεσε μου είπε ότι δεν έχει νόημα να πάρω γτ φαίνεται ότι δεν είναι υγιές έμβρυο. Είναι πολύ περιεργο. Φαντάσου ότι δεν ανεβαίνει η χοριακή αλλά βλέπουμε μέσα κάτι.. Πάει λάθος.. Από δύο γνώμες όχι μόνο 1. Και τον εμπιστεύομαι γτ είναι πραγματικά άνθρωπος ο γιατρός μου.. Τον έχω ζήσει και σε άλλα άτομα.. 

Απλά σκέφτομαι ότι ποτέ δε ξέρεις, γίνονται κ θαύματα..κ αν υπάρχει 1 περίπτωση να βοηθήσει σε κάτι γιατί να μην τ πάρεις; Κακό δεν κάνει.. Είναι όντως περίεργο που με τόσο χαμηλή βλέπετε κάτι, και που αντί να πέφτει ανεβαίνει..ανεξήγητο 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Οχι δεν του το ζήτησα.. Μόνο όταν του είπα ότι έπεσε μου είπε ότι δεν έχει νόημα να πάρω γτ φαίνεται ότι δεν είναι υγιές έμβρυο. Είναι πολύ περιεργο. Φαντάσου ότι δεν ανεβαίνει η χοριακή αλλά βλέπουμε μέσα κάτι.. Πάει λάθος.. Από δύο γνώμες όχι μόνο 1. Και τον εμπιστεύομαι γτ είναι πραγματικά άνθρωπος ο γιατρός μου.. Τον έχω ζήσει και σε άλλα άτομα.. 

Κοριτσάκι μου και εγώ θα έπερνα 1 ακόμη άποψη. Δεν σημαίνει πως δεν είναι καλός ο γιατρός σου ή ότι τον προδίδεις.. Είναι πολύ σημαντικό το θέμα σου, δεν χανεις κάτι να πάρεις ακόμη μία άποψη. Είναι περίεργο που ανεβαίνει η χοριακή και που φάνηκε τόσο νωρίς στον υπέρηχο. Προς Θεού μην κάνεις απόξιση αν δεν είσαι 100000% σίγουρη πως το σποράκι σου χάθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κοριτσάκι μου και εγώ θα έπερνα 1 ακόμη άποψη. Δεν σημαίνει πως δεν είναι καλός ο γιατρός σου ή ότι τον προδίδεις.. Είναι πολύ σημαντικό το θέμα σου, δεν χανεις κάτι να πάρεις ακόμη μία άποψη. Είναι περίεργο που ανεβαίνει η χοριακή και που φάνηκε τόσο νωρίς στον υπέρηχο. Προς Θεού μην κάνεις απόξιση αν δεν είσαι 100000% σίγουρη πως το σποράκι σου χάθηκε.

Έχω πάρει δεύτερη γνώμη. Συγκεκριμένα τον πρώτο υπέρηχο που έκανα μου τον έκανε άλλος γιατρός σε μαιευτήριο.. Χωρίς καν να του πω ότι πάει για αποβολή κλπ. Του είπα απλά ανεβαινει η χοριακή αλλά όχι καλά. Και μου ειπε ότι το μόνο που περιμένουμε είναι να αρχίσει να πέφτει η χοριακή.. Δεν γίνεται δύο γιατροί να έχουν πέσει τόσο έξω. Και ο πρώτος με πολύ καλό μηχάνημα υπερηχου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ελπίζω σύντομα να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα ❤️ έχεις κάνει κάποιον ανοσολογικο έλεγχο; 

Σε ευχαριστώ πολύ έχω κάνει τα πάντα από δύο και τρεις φορές... Είμαι απλά άτυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ έχω κάνει τα πάντα από δύο και τρεις φορές... Είμαι απλά άτυχη

Έχεις ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ κορίτσι μου. Εύχομαι αυτη την φορά να σου πάνε όλα τέλεια και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ έχω κάνει τα πάντα από δύο και τρεις φορές... Είμαι απλά άτυχη

Θα έρθουν και για μας καλές μέρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω ερωτηση, έκανα εχθές χοριακή η οποία βγήκε 1.5, και σήμερα ξαναέκανα το 2ο τεστ που είχα πάρει από το φαρμακείο και πάλι βγήκε πολύ άχνη γραμμή. Πώς γίνεται να ανιχνεύει τόση μικρή ποσότητα τι τεστ; να πω Πώς είναι το clearblue που το κάνεις 6 μέρες πριν την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι.... Άλλος ένας άτυχος μήνας. Γιατί να είναι τυχερός άλλωστε ; Κανείς δεν μας χρωστάει τίποτα. Απλά κάποιος μας παίζει σαν μαριονέτες. Μας βάζει τρικλοποδιές, μας δείχνει με το δάχτυλο και γελάει με τον πόνο μας. 

Έχω από τις 2, σταγόνες με ροζ καφέ στο σκουπισμα μόνο. Και ελαφρές κράμπες στην κοιλιά. Μια μέρα νωρίτερα.... Δλδ πόσο κυρία; Βαρέθηκα. Κουράστηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Εγώ έχω ερωτηση, έκανα εχθές χοριακή η οποία βγήκε 1.5, και σήμερα ξαναέκανα το 2ο τεστ που είχα πάρει από το φαρμακείο και πάλι βγήκε πολύ άχνη γραμμή. Πώς γίνεται να ανιχνεύει τόση μικρή ποσότητα τι τεστ; να πω Πώς είναι το clearblue που το κάνεις 6 μέρες πριν την περίοδο.

Ανεβασε φωτο να δουμε κοριτσι μου όσο και αν δεν ειναι καθαρη

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και ναι.... Άλλος ένας άτυχος μήνας. Γιατί να είναι τυχερός άλλωστε ; Κανείς δεν μας χρωστάει τίποτα. Απλά κάποιος μας παίζει σαν μαριονέτες. Μας βάζει τρικλοποδιές, μας δείχνει με το δάχτυλο και γελάει με τον πόνο μας. 

Έχω από τις 2, σταγόνες με ροζ καφέ στο σκουπισμα μόνο. Και ελαφρές κράμπες στην κοιλιά. Μια μέρα νωρίτερα.... Δλδ πόσο κυρία; Βαρέθηκα. Κουράστηκα. 

Κοριτσακι μου😔 Προσπαθησε μόνο να μην απελπίζεται, ξερω ειναι δυσκολο.. όλες περνάμε απο την απελπισία σ αυτο το δυσκολο δρόμο.. να λυπηθείς, να κλαψεις και να σηκωστείς δυνατότερη όμως! Κανεις δεν μας παιζει σαν μαριωνετες και κανεις δε γελαει με τον πονο μας... Όλα γίνονται για κάποιο λόγο που ο χρόνος θα τον φανερώσει, μπορω μόνο να σου πω πως είναι για το καλο..

(Μέχρι να έρθει και επίσημα η κυρία κράτα μια μικρή ελπίδα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ανεβασε φωτο να δουμε κοριτσι μου όσο και αν δεν ειναι καθαρη

Κοριτσακι μου😔 Προσπαθησε μόνο να μην απελπίζεται, ξερω ειναι δυσκολο.. όλες περνάμε απο την απελπισία σ αυτο το δυσκολο δρόμο.. να λυπηθείς, να κλαψεις και να σηκωστείς δυνατότερη όμως! Κανεις δεν μας παιζει σαν μαριωνετες και κανεις δε γελαει με τον πονο μας... Όλα γίνονται για κάποιο λόγο που ο χρόνος θα τον φανερώσει, μπορω μόνο να σου πω πως είναι για το καλο..

(Μέχρι να έρθει και επίσημα η κυρία κράτα μια μικρή ελπίδα!)

Έβγαλα μια αλλά δεν φαίνεται τίποτα..  μου φαίνεται από το μυαλό μου τη βγάζω... θέλω τόσο πολύ να τη δω που τη βλέπω παντού μου φαίνεται.

Πάντως ακόμη δεν έχει έρθει η περιοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Έβγαλα μια αλλά δεν φαίνεται τίποτα..  μου φαίνεται από το μυαλό μου τη βγάζω... θέλω τόσο πολύ να τη δω που τη βλέπω παντού μου φαίνεται.

Πάντως ακόμη δεν έχει έρθει η περιοδος

Ανεβασε την κοριτσι μου αν θες🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Θα έρθουν και για μας καλές μέρες.. 

σίγουρα κορίτσι μου το θετικό είναι ότι είσαι γόνιμη και μένεις έγκυος για αυτό μην το βάζεις κάτω όπως ήρθε θα ξανάρθει.... Βέβαια εγώ σου εύχομαι το σποράκι σου να είναι εκεί δυνατό και να είναι καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

Εγώ έχω ερωτηση, έκανα εχθές χοριακή η οποία βγήκε 1.5, και σήμερα ξαναέκανα το 2ο τεστ που είχα πάρει από το φαρμακείο και πάλι βγήκε πολύ άχνη γραμμή. Πώς γίνεται να ανιχνεύει τόση μικρή ποσότητα τι τεστ; να πω Πώς είναι το clearblue που το κάνεις 6 μέρες πριν την περίοδο.

Κορίτσι μου νομίζω Σε έχει φάει το άγχος Αν και η μέτρηση της χοριακής δεν κάνει ποτέ λάθος εκτός αν το εργαστήριο Τα μπέρδεψε. Πότε περιμένεις κανονικά περίοδο; Μήπως δεν ήταν ενάμιση και ήταν 15 η τιμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Και ναι.... Άλλος ένας άτυχος μήνας. Γιατί να είναι τυχερός άλλωστε ; Κανείς δεν μας χρωστάει τίποτα. Απλά κάποιος μας παίζει σαν μαριονέτες. Μας βάζει τρικλοποδιές, μας δείχνει με το δάχτυλο και γελάει με τον πόνο μας. 

Έχω από τις 2, σταγόνες με ροζ καφέ στο σκουπισμα μόνο. Και ελαφρές κράμπες στην κοιλιά. Μια μέρα νωρίτερα.... Δλδ πόσο κυρία; Βαρέθηκα. Κουράστηκα. 

Δεν θελω τετοιες απαισιοδοξιες ναι κανεις δεν μας χρωσταει τιποτα και σε κανεναν δεν χρωσταμε τιποτα  (εκτος απο τη Μιχαλου αλλα αυτη δεν πιανεται) οσο για αυτον που γελαει με τον πονο μς συντομα θα καταλαβει  οτι γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος...Γιαυτο ψηλα το κεφαλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι μου νομίζω Σε έχει φάει το άγχος Αν και η μέτρηση της χοριακής δεν κάνει ποτέ λάθος εκτός αν το εργαστήριο Τα μπέρδεψε. Πότε περιμένεις κανονικά περίοδο; Μήπως δεν ήταν ενάμιση και ήταν 15 η τιμή;

Μάλλον αυτό είναι.... απλά το ήθελα τόσο πολύ που μάλλον αρχίζω να φαντάζομαι θετικά τεστ χαχαχα

Δεν νομίζω να κάνανε λάθος αν και η αλήθεια είναι πως και καλά της είχε μιλήσει το σύστημα και πήρε στα κεντρικά να της που οι άλλοι ποιο ήταν το αποτέλεσμα για να μου το γράψει και να το εκτυπώσει... αλλά δεν νομίζω η κοπέλα να μπέρδεψε το 15 με το 1.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

 

20200707_212958.jpg

Αν σ πω και εγώ βλέπω γραμμή;;; Τι να πω ρε κορίτσι δεν ξέρω,,, Μακαρι να είναι θετικό και να ήταν λάθος από το μικροβιολογικό ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...