Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις ευχές σου....να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.. Το νούμερο με τρεις μέρες καθυστέρηση πως σας φαίνεται? Είναι λιγάκι μεγάλο? 

αν έχεις σταθερό κύκλο ναι μπορει να είναι λιγάκι μεγάλο, μπορεί να έπιασες νωρίτερα από ότι υπολογιζες εκτός αν έχεις δίδυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσια μου μην έχετε στο μυαλό σας πως όταν είστε εγκυμονουσες εχετε συμπτώματα... ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ και το λέω από πείρα.... 9 μήνες δεν κατάλαβα πως ήμουν έγκυος.... Μόνο στην κοιλιά φαινόταν που ήτανε και πολύ μεγάλη χεχε :)

Χαχαχα!! Αλήθεια βρε κορίτσι μου; Γίνεται; Ούτε πρισμένο στήθος; Αναγούλες; Τίποτα? Να καταλάβεις λίγο βρε παιδί μου ότι είσαι εγκυούλα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Χαχαχα!! Αλήθεια βρε κορίτσι μου; Γίνεται; Ούτε πρισμένο στήθος; Αναγούλες; Τίποτα? Να καταλάβεις λίγο βρε παιδί μου ότι είσαι εγκυούλα😂

Ε αλήθεια σου λέω.... Δεν έχω λόγο να πω ψέματα... Τίποτα απολύτως.....αφου διερωτουμουν αν γίνεται και η ιατρός μου, μου είπε πως είμαι τυχερή και να μην ψάχνω να βρω συμπτώματα.... Όταν 1 μέρα δεν είδα περίοδο το κατάλαβα χεχεχε.... Οπόταν πίστεψε με σε βλέπω πολύ νωρίς να μείνεις έγκυος, αρκεί να μην αγχώνεσαι και έχε ΠΊΣΤΗ στον Θεό, στον Χριστό και στην Παναγία...Η Παναγία θα σε βοηθήσει γιατι γνωρίζει πόσο το θες:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Ε αλήθεια σου λέω.... Δεν έχω λόγο να πω ψέματα... Τίποτα απολύτως.....αφου διερωτουμουν αν γίνεται και η ιατρός μου, μου είπε πως είμαι τυχερή και να μην ψάχνω να βρω συμπτώματα.... Όταν 1 μέρα δεν είδα περίοδο το κατάλαβα χεχεχε.... Οπόταν πίστεψε με σε βλέπω πολύ νωρίς να μείνεις έγκυος, αρκεί να μην αγχώνεσαι και έχε ΠΊΣΤΗ στον Θεό, στον Χριστό και στην Παναγία...Η Παναγία θα σε βοηθήσει γιατι γνωρίζει πόσο το θες:)

ααα..είσαι από τις τυχερές που δεν είχες τπτ όσο αφορά εμετούς.. Εγώ και στις 3 χάλια...στην 1η λίγο καλύτερα είχα που κ που εμετούς, γιος ,στον 2ο γιο είχα πολλούς εμετούς πρωί απόγευμα αλλά πολύ όρεξη...κιόλας...στην 3η στην κόρη είχα μια αναγούλα όλη μέρα!!!πολλούς εμετούς και εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ζουζουνα* είπε:

ααα..είσαι από τις τυχερές που δεν είχες τπτ όσο αφορά εμετούς.. Εγώ και στις 3 χάλια...στην 1η λίγο καλύτερα είχα που κ που εμετούς, γιος ,στον 2ο γιο είχα πολλούς εμετούς πρωί απόγευμα αλλά πολύ όρεξη...κιόλας...στην 3η στην κόρη είχα μια αναγούλα όλη μέρα!!!πολλούς εμετούς και εδώ...

Ωχχχχ κατάλαβα πολύ υπομονή είχες..  :) Δόξα τον Θεό δεν είχα τιποτα από αυτά... Εμετούς κτλ... Στο τέλος μόνο είχα κατακράτηση υγρών και φούσκωσα αλλά γέννησα 40 εβδ και κάτι ωρουλες χεχε :) φάγαμε όλες τις ημέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Ε αλήθεια σου λέω.... Δεν έχω λόγο να πω ψέματα... Τίποτα απολύτως.....αφου διερωτουμουν αν γίνεται και η ιατρός μου, μου είπε πως είμαι τυχερή και να μην ψάχνω να βρω συμπτώματα.... Όταν 1 μέρα δεν είδα περίοδο το κατάλαβα χεχεχε.... Οπόταν πίστεψε με σε βλέπω πολύ νωρίς να μείνεις έγκυος, αρκεί να μην αγχώνεσαι και έχε ΠΊΣΤΗ στον Θεό, στον Χριστό και στην Παναγία...Η Παναγία θα σε βοηθήσει γιατι γνωρίζει πόσο το θες:)

Αχχχ να σαι καλά κοριτσάκι μου!!! Μακάρι την επόμενη Πέμπτη να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα κορίτσι μου 🤗🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχχ να σαι καλά κοριτσάκι μου!!! Μακάρι την επόμενη Πέμπτη να σας ανακοινώσω τα ευχάριστα κορίτσι μου 🤗🙏❤️

Υπομονή....Ο Θεός ειναι μεγάλος 🍼👶😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Ωχχχχ κατάλαβα πολύ υπομονή είχες..  :) Δόξα τον Θεό δεν είχα τιποτα από αυτά... Εμετούς κτλ... Στο τέλος μόνο είχα κατακράτηση υγρών και φούσκωσα αλλά γέννησα 40 εβδ και κάτι ωρουλες χεχε :) φάγαμε όλες τις ημέρες 

Και εγώ μην φανταστείς...όλο το πήρα το μήνα και στα 3...το 1ο 39+3,2ο 39+4 Και 3ο 39+6 τα 2 τελευταία ήταν αναγκαστικά με πρόκληση...φυσιολογικά όμως...στον 2ο ήταν από την αριστερή μεριά γι'αυτό δεν με έπιαναν οι πόνοι συνεχομενοι ενώ στην μικρή την μέρα που ήταν να μπω είδα το βράδυ αίμα κ όταν πήγα είχα είδη διαστολή 2 εκ απλά εγώ ήθελα 1 με 2 μέρες αλλά έπεφτα την μεγάλη βδομάδα και δεν γινόταν αλλιώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα μου είπε να πάω για πρόκληση και στο τέλος έσπασαν μόνα τους τα νερά χεχε... Και εγώ φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο... Είμαι υπέρ του χωρίς επισκληριδιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα... έκανα και την 3η χοριακή μου σήμερα οπου βγήκε 545 ( η πρώτη ήταν 50 και η δεύτερη 218). Το θέμα είναι όμως οτι ο γυναικολόγος μου με ξεκίνησε ενεσάκια clexane που ειναι αντιπηκτικες. Αυτο γιατί στο παρελθόν μου ειχαν βγει θετικά τα αντιφοσφωλιπιδικά αντισώματα και δεν ηθελε να το ρισκάρουμε. Δεν σας κρύβω οτι λίγο στεναχωρήθηκα ... εχει καμια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Καλησπέρα και απο μένα... έκανα και την 3η χοριακή μου σήμερα οπου βγήκε 545 ( η πρώτη ήταν 50 και η δεύτερη 218). Το θέμα είναι όμως οτι ο γυναικολόγος μου με ξεκίνησε ενεσάκια clexane που ειναι αντιπηκτικες. Αυτο γιατί στο παρελθόν μου ειχαν βγει θετικά τα αντιφοσφωλιπιδικά αντισώματα και δεν ηθελε να το ρισκάρουμε. Δεν σας κρύβω οτι λίγο στεναχωρήθηκα ... εχει καμια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;

Γιατί στεναχωρηθηκες;; πλέον οι περισσότερες κοπέλες κάνουν.. Και εγώ όταν με το καλό γίνει το θαύμα θα κάνω και δεν το έχω πάρει καθόλου στραβά... Να σκέφτεσαι ότι είναι για το καλό του σποριου σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. μου εχεις δίκιο κορίτσι μου. Απλα λίγο η διαδιακασία με την ένεση με δυσκόλεψε. Ήταν η πρώτη φορά, λογικά θα το συνηθίσω... επίσης μου φάνηκε οτι δεν είχε ανέβει πολυ η χοριακή ( απο 218 πήγε 545 ) αν κ ο γιατρός μου ειπε είναι ικανοποιητική η ανοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Καλησπέρα και απο μένα... έκανα και την 3η χοριακή μου σήμερα οπου βγήκε 545 ( η πρώτη ήταν 50 και η δεύτερη 218). Το θέμα είναι όμως οτι ο γυναικολόγος μου με ξεκίνησε ενεσάκια clexane που ειναι αντιπηκτικες. Αυτο γιατί στο παρελθόν μου ειχαν βγει θετικά τα αντιφοσφωλιπιδικά αντισώματα και δεν ηθελε να το ρισκάρουμε. Δεν σας κρύβω οτι λίγο στεναχωρήθηκα ... εχει καμια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;

Κοριτσι μου  μή σκας για τέτοια τώρα απόλαυσε το θαυμα εμείς παρακαλάμε ( που ήμαστε από εξωσωματικη)  και τρυπιομαστε κάθε μέρα και δεν έχουμε πάντα θετικό αποτέλεσμα.. Με αγαπη στα λέω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irinula91 είπε:

Και εμένα μου είπε να πάω για πρόκληση και στο τέλος έσπασαν μόνα τους τα νερά χεχε... Και εγώ φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο... Είμαι υπέρ του χωρίς επισκληριδιο... 

όχι με επισκληριδιο χωρίς μέχρι τα 4 εκ...αλλά στον 2ο δεν μου την έκαναν καλά και τα καταλάβαινα όλα και ήμουν με οξυγόνο με τις ανάσες που έπαιρνα επειδή πονούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

όχι με επισκληριδιο χωρίς μέχρι τα 4 εκ...αλλά στον 2ο δεν μου την έκαναν καλά και τα καταλάβαινα όλα και ήμουν με οξυγόνο με τις ανάσες που έπαιρνα επειδή πονούσα.

Κατάλαβα... Νοιώθεις τον πόνο αλλά με την εικόνα της Παναγίας δίπλα δεν ένοιωθα και πολλά... :) μου έδινε πολύ δυναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natacha είπε:

@Clairy. μου εχεις δίκιο κορίτσι μου. Απλα λίγο η διαδιακασία με την ένεση με δυσκόλεψε. Ήταν η πρώτη φορά, λογικά θα το συνηθίσω... επίσης μου φάνηκε οτι δεν είχε ανέβει πολυ η χοριακή ( απο 218 πήγε 545 ) αν κ ο γιατρός μου ειπε είναι ικανοποιητική η ανοδος. 

Ποτε την έκανες την προηγουνη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εσείς οι παλιές με τι χοριακες ξεκινήσατε!??εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση έχω 1356...κάπως μεγάλη μου φαίνεται....περιμένω με αγωνία την τέταρτη να δω πως θα πάει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Κατάλαβα... Νοιώθεις τον πόνο αλλά με την εικόνα της Παναγίας δίπλα δεν ένοιωθα και πολλά... :) μου έδινε πολύ δυναμη 

κατάλαβα...Εγώ δεν μπορούσα είχα κουραστεί πολύ και με τους τεχνητούς πονάς πιο πολύ ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι θέλω χωρίς να φανώ τελείως χαζή. Έχω σταθερό κύκλο γενικά στης 28 μέρες ρολόι. Αλλά τους 2 τελευταιους μήνες έχω αδιαθετήσει νωρίτερα και έχω παρατηρήσει πως όταν προσπαθούμε να κάνουμε προσπάθειες έρχεται νωρίτερα στις 24 με 26 μέρες. Έχει τύχει σε κάποια άλλη? Θα πάρω και τον γυναικολόγο μου αλλα μέχρι να πάω με έχει ανησυχήσει λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσι μου  μή σκας για τέτοια τώρα απόλαυσε το θαυμα εμείς παρακαλάμε ( που ήμαστε από εξωσωματικη)  και τρυπιομαστε κάθε μέρα και δεν έχουμε πάντα θετικό αποτέλεσμα.. Με αγαπη στα λέω. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natacha είπε:

Καλησπέρα και απο μένα... έκανα και την 3η χοριακή μου σήμερα οπου βγήκε 545 ( η πρώτη ήταν 50 και η δεύτερη 218). Το θέμα είναι όμως οτι ο γυναικολόγος μου με ξεκίνησε ενεσάκια clexane που ειναι αντιπηκτικες. Αυτο γιατί στο παρελθόν μου ειχαν βγει θετικά τα αντιφοσφωλιπιδικά αντισώματα και δεν ηθελε να το ρισκάρουμε. Δεν σας κρύβω οτι λίγο στεναχωρήθηκα ... εχει καμια κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;

Μια χαρά είναι ή χοριακη,εγώ απλά στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες μου επειδή είχα μια βιοχημική ανάμεσα στο 1ο με το 2ο έπαιρνα προληπτικά τα σαλοσπιρ τα χαπακια...Όλα κύλησαν ομαλά.και τις άλλες  2 φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι θέλω χωρίς να φανώ τελείως χαζή. Έχω σταθερό κύκλο γενικά στης 28 μέρες ρολόι. Αλλά τους 2 τελευταιους μήνες έχω αδιαθετήσει νωρίτερα και έχω παρατηρήσει πως όταν προσπαθούμε να κάνουμε προσπάθειες έρχεται νωρίτερα στις 24 με 26 μέρες. Έχει τύχει σε κάποια άλλη? Θα πάρω και τον γυναικολόγο μου αλλα μέχρι να πάω με έχει ανησυχήσει λίγο. 

εμένα δεν μου έχει τύχει...απλά έχω διαβάσει ότι όταν κάνουμε ελεύθερα κανονικά ο οργανισμός στην αρχή παθαίνει κάπως σαν σοκ κ μετά ρυθμίζεται. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς οι παλιές με τι χοριακες ξεκινήσατε!??εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση έχω 1356...κάπως μεγάλη μου φαίνεται....περιμένω με αγωνία την τέταρτη να δω πως θα πάει... 

κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι...Εγώ στο 1ο μου παιδί με 6 μέρες μάλλον καθυστέρηση (Στο περίπου γιατί δεν έχω σταθερό κυκλο) είχα 1670 κάπου εκει,στο 2ο είχα με 1 μέρα καθυστέρηση 76,70 και στο 3ο την ίδια μέρα που περίμενα 70.95...παραπάνω δεν σε νοιάζει να είναι...απλά μπορεί να είναι 2 μωρά...Εγώ στα 2 τελευταία είχα κάνει επανάληψη χοριακης για τον διπλασιασμό, στο 1ο παιδί καθόλου. πήγαμε μετά από 2 βδομάδες για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς οι παλιές με τι χοριακες ξεκινήσατε!??εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση έχω 1356...κάπως μεγάλη μου φαίνεται....περιμένω με αγωνία την τέταρτη να δω πως θα πάει... 

Μία χαρά είναι η χοριακη σου κορίτσι μου.. Εγώ ξεκίνησα με 400 2η μέρα καθυστέρησης και μετά από 2 μέρες 1100.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Βρε κορίτσια εσείς οι παλιές με τι χοριακες ξεκινήσατε!??εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση έχω 1356...κάπως μεγάλη μου φαίνεται....περιμένω με αγωνία την τέταρτη να δω πως θα πάει... 

Εντάξει νομίζω ότι σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά. Μην αγχώνεσαι.. Όλα καλά θα είναι.. Που ξέρεις μπορεί να είναι και διδυμακια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Επειδή υπάρχω κ εγώ ακόμα σε αυτό το πινακάκι, βάλε με στα θετικά. Εδώ κ καιρό βέβαια ήμουν στο θέμα της εξωσωματικής αλλά σας διαβάζω που κ που...

Ευτυχώς, ενώ πέρασα ένα θριλερ με τις χοριακές, είναι όλα καλά κ είδαμε κ καρδούλα!!!

Σας συμβουλεύω να μην το βάλετε ποτέ κάτω!! Κάποια στιγμή ο στόχος θα επιτευχθεί!!!! Εύχομαι σε όσα κορίτσια περιμένουν αυτές τις μέρες, να μην την δείτε την ακατανόμαστη κ το μόνο που εύχομαι να δείτε είναι ένα θετκό τεστ κ μια τεράστια χοριακή!!!!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...