Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marselntina είπε:

πότε ξεκίνησες να αισθάνεσαι έτσι όμως? είχες συμπτώματα πριν την καθυστέρηση?

Είχα κάπου στις 5μερες πριν την καθυστέρηση δυσκοιλιότητα (εγώ λόγω ευερέθιστου εντέρου πηγαίνω μέχρι και 7φορες εύκολα τουαλέτα),2μερες πριν την καθυστέρηση έφαγα παγωτό και μέσα σε 1ωρα είχα πρηστεί και είχα τρομερά αέρια. Τρομερα.  Α και βραδυνή συχνοουρια μια βδομάδα πριν την καθυστέρηση. Εμένα πήγε το μυαλό μου αμέσως εκεί γιατί τα ίδια συμπτώματα είχα και τον Οκτώβριο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου. Η νυστα ξεκίνησε εδώ και 3 μέρες και θεωρητικά μπήκα στην 5ηεβδομαδα εχθές με βάση την τερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Kαλημέρα. Δεν μ εχει τύχει γτ τα τεστ π εκανα εγω ηταν τα πλαστικά αν η γραμμπυλα μετα απο τόσους μήνες ξεθωριάσε. Ίσως να εφυγε γτ εχω διαβάσει π λενε στις οδηγίες το τεστ είναι έγκυρο να τ διαβάσεις τα πρώτα 10 λεπτά. Εγώ θα σ έλεγα εφόσον την ειδες ναι εισαι εγκυος. Κανε αλλο ενα αν έχεις αυριο αλλιως καλυτερα κανε χοριακη 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Σε εμένα!!!!! Το είχα κάνει νωρίς,,, και λέω στο μυαλό μου είναι.,,, και τελικά ήμουν!!!! Ενώ έβλεπα μια ροζ άχνη γραμμή στο φωσ Πεντακάθαρα Μετα από καμία ώρα δεν φαινόταν τίποτα. Την μέρα που ήταν να αδιαθετησω είχα χοριακη 374 !!! Ελπίζω να ισχύει το ίδιο και σε εσένα!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!!!

Θα πάω το πρωί για χοριακη και ότι είναι θα δείξει 😉

Απλά φοβάμαι ότι θα απογοητευτω παλι ...

Προσπαθούμε 10 μήνες και έχω φάει πολλά άκυρα 😓

Το μόνο που με φοβίζει είναι ότι δεν ήταν τέστ φαρμακείου αλλά αυτά τα φτηνά τα hometest.

Φαινόταν πεντακάθαρα πάντως άχνη αλλά φαινόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!!!

Θα πάω το πρωί για χοριακη και ότι είναι θα δείξει 😉

Απλά φοβάμαι ότι θα απογοητευτω παλι ...

Προσπαθούμε 10 μήνες και έχω φάει πολλά άκυρα 😓

Το μόνο που με φοβίζει είναι ότι δεν ήταν τέστ φαρμακείου αλλά αυτά τα φτηνά τα hometest.

Φαινόταν πεντακάθαρα πάντως άχνη αλλά φαινόταν.

Ρε συ αγαπη αν φαινοταν δεν γινετε να βλέπεις πραγματα φανταστικά. Εγώ έχω θετική σκέψη κ αύριο θα μας πεις τα ευχάριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε συ αγαπη αν φαινοταν δεν γινετε να βλέπεις πραγματα φανταστικά. Εγώ έχω θετική σκέψη κ αύριο θα μας πεις τα ευχάριστα 

Εντομεταξυ από την χαρά μου δεν το έβγαλα φωτογραφία εκείνη την ώρα 🤣🤣

Μακάρι κορίτσι μου αύριο να έχω ευχάριστα ❣️❣️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εντομεταξυ από την χαρά μου δεν το έβγαλα φωτογραφία εκείνη την ώρα 🤣🤣

Μακάρι κορίτσι μου αύριο να έχω ευχάριστα ❣️❣️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Ευχάριστα θα είναι! Θα δεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!!!

Θα πάω το πρωί για χοριακη και ότι είναι θα δείξει 😉

Απλά φοβάμαι ότι θα απογοητευτω παλι ...

Προσπαθούμε 10 μήνες και έχω φάει πολλά άκυρα 😓

Το μόνο που με φοβίζει είναι ότι δεν ήταν τέστ φαρμακείου αλλά αυτά τα φτηνά τα hometest.

Φαινόταν πεντακάθαρα πάντως άχνη αλλά φαινόταν.

Να μη σε φοβίζει ίσα ίσα αυτά τα φθηνά της συγκεκριμένης εταιρείας που λες είναι κ πιο καλά κ ανιχνεύουν κ πιο νωρίς κάποιες φορές απ' τα γνωστά του εμπορίου... Αν είδες γραμμή είσαι!!!τώρα γιατί εξαφανίστηκε τι να πω δε Μ έχει τύχει ποτέ...  Με το καλό αύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εντομεταξυ από την χαρά μου δεν το έβγαλα φωτογραφία εκείνη την ώρα 🤣🤣

Μακάρι κορίτσι μου αύριο να έχω ευχάριστα ❣️❣️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃 Τώρα το είδα! Δεν νομίζω να έκανε λάθος το τέστ και από την στιγμή που έχεις και κάποια συμπτώματα το πιθανότερο είναι να είσαι!🥳 Βέβαια καλύτερα να κάνεις μια χοριακη αύριο για να το επιβεβαιώσεις! Θα περιμένουμε τα νέα σου και ένα ωραιότατο θετικό αποτέλεσμα!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εντομεταξυ από την χαρά μου δεν το έβγαλα φωτογραφία εκείνη την ώρα 🤣🤣

Μακάρι κορίτσι μου αύριο να έχω ευχάριστα ❣️❣️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Χαχαχααα άντε να σε πιστέψουν τώρα ότι είχε γραμμή κ απ' τη χαρά σου δεν το βγαλες φωτό κ εξαφανίστηκε κιόλας μετά χαχαχααα... Άλλο δεν είχες να κάνεις αργότερα?? Κ εννοείται αύριο χοριακη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kalina είπε:

Γεια σας και από μένα!!! Εγώ να δείτε νυστα. Ξυπνάω και νυστάζω. Την Πέμπτη έκανα χοριακη με 416... Ο γιατρός μου είπε να κάνω 2η την Δευτέρα και μετά κανονίζουμε για υπέρηχο!!! 🥰 Βάλτε με και εμένα στο πινακακι παρακαλώ!!!!

Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 29/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ  👶

Clairy: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Kalina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι 04/06

Alex2016: ?

Marselntina:30/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 07/07

diana8: 17/03

Lacostaki: 13/07

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 24/06

Μari84:04/04

misofeggaro: 08/07

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88 10/7

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:17/07 

ntinaki83:19/07

A&O:07/07

Marina22 :15/07

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:02/07

Nicol:06/07

 

Ntianaki_08:31/5

 

Καλησπέρα κορίτσια!

Είχα λίγο καιρό να μπω στο σάιτ κ με χαρά βλέπω ότι τα θετικά στο πινακακι μας αυξήθηκαν!!! Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια κ με το καλό να συμπληρωθούν τα θετικά κ στα υπόλοιπα κορίτσια.

Εγώ νιώθω πολλή κούραση, νυστα, τα γνωστά πονακια κ καούρες όλη μέρα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Εντομεταξυ από την χαρά μου δεν το έβγαλα φωτογραφία εκείνη την ώρα 🤣🤣

Μακάρι κορίτσι μου αύριο να έχω ευχάριστα ❣️❣️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Εγώ όταν εκανα τ δικο μ 3 η ώρα τη νύχτα νομιζα  οτι απο τη νύστα βλεπω γραμμουλες.  Αλλα ήταν αληθεια τ εβγαλα Κ φωτο ασ νυστααα μολις καταλαβα τι έδειξε ξυπνησα για τα καλα😅 ολα καλα Θα πανε να πας αύριο με Το Καλο θα ανυπομονουμε να μας πεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Είχα λίγο καιρό να μπω στο σάιτ κ με χαρά βλέπω ότι τα θετικά στο πινακακι μας αυξήθηκαν!!! Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια κ με το καλό να συμπληρωθούν τα θετικά κ στα υπόλοιπα κορίτσια.

Εγώ νιώθω πολλή κούραση, νυστα, τα γνωστά πονακια κ καούρες όλη μέρα.

 

Καλησπερα κορίτσια μου...  Βλέπω το πινακακι γεμισε γρήγορα πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν ελπίζω να μην μείνω μόνη εδώ να περιμενω να μεινω έγκυος😆😆😆 πλακα σας κάνω εννοείτε όλες θα τα καταφέρουμε εμένα κορίτσι βάλε με 30/6 ότι θα αδιάθετησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κορίτσια μου...  Βλέπω το πινακακι γεμισε γρήγορα πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν ελπίζω να μην μείνω μόνη εδώ να περιμενω να μεινω έγκυος😆😆😆 πλακα σας κάνω εννοείτε όλες θα τα καταφέρουμε εμένα κορίτσι βάλε με 30/6 ότι θα αδιάθετησω

Και εμενα το ιδιο 30/6 Περιμενω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marselntina είπε:

@Σταυρι και  @Ntianaki__o8 μακάρι να είναι αυτός ο τυχερός μας μήνας!!!!! Περιμένουμε και οι τρεις την ίδια μέρα!!

Μακαρι κοριτσι μου !! Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια !! Ας εχουμε και αλλα θετικα τεστακια μεχρι να κλεισει ο μηνας !!! 🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2020 at 3:33 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

οχι κοριτσι μου δεν μπορω να μπω σε τετοιες διαδικασιες να εχω επαφες με προγραμμα. ετσι κι αλλιως οι επαφες μας ειναι σχεδον καθημερινες και σε ολο τον μηνα. Οποτε δεν μπορω να κανω κατι αλλο....Απλα αυτη τη φορα με πειραξε γιατι ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειχα αιμα εμφυτευσης

Κορίτσι μου μήπως είχατε κάποια πιο έντονη επαφή κ ήταν απ’αυτό το αίμα; Συμβαίνει καμιά φορά να δεις λίγο αιματάκι μέσα στον κύκλο χωρίς να είναι κάτι.. Αν ήταν βιοχημική πάντως είναι πολύ καλό νέο γιατί δείχνει ότι γίνεται σύλληψη! Με μια χοριακή θα φανεί ή έχουν περάσει μέρες; Μίλα με το γιατρό σου να δεις αν μπορείς να μάθεις αν ήταν κάποια βιοχημική, να σου φύγει κ απ’το μυαλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Εντομεταξυ από την χαρά μου δεν το έβγαλα φωτογραφία εκείνη την ώρα 🤣🤣

Μακάρι κορίτσι μου αύριο να έχω ευχάριστα ❣️❣️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Καλημέρα κορίτσια❤️ καλή βδομάδα... 

Τρέχα για χοριακη κορίτσι μου... Και εγώ δεν τα πολύ εμπιστευομουν τα τεστ της hometest αλλά με έπεισαν και τα κορίτσια και τα ίδια τα τεστ ότι κάνουν πολύ σωστά την δουλειά τους.. Οπότε αν είδες γραμμή τότε είσαι... Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε νέα😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσια❤️ καλή βδομάδα... 

Τρέχα για χοριακη κορίτσι μου... Και εγώ δεν τα πολύ εμπιστευομουν τα τεστ της hometest αλλά με έπεισαν και τα κορίτσια και τα ίδια τα τεστ ότι κάνουν πολύ σωστά την δουλειά τους.. Οπότε αν είδες γραμμή τότε είσαι... Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε νέα😍😍

Καλημέρα κορίτσια μου ❣️❣️❣️

Τώρα είμαι στο μικροβιολογικό και περιμένω να μπω να δώσω αίμα!!!

Ας ελπίσουμε ότι θα είναι ευχάριστα τα νέα 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❣️❣️❣️

Τώρα είμαι στο μικροβιολογικό και περιμένω να μπω να δώσω αίμα!!!

Ας ελπίσουμε ότι θα είναι ευχάριστα τα νέα 💓

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου σου ευχομαι να μας πεις ευχαριστα νεα !!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Μόλις πήγα και εγώ για την δεύτερη χοριακή.. Νιώθω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά.. 🙄 Έχω σήμερα κάτι διάφανα υγρα που είχα και τον προηγούμενο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!🥰 Καλή εβδομάδα να έχουμε με πολλά θετικά τεστακια! Από την μεριά μου λίγο δύσκολο αφού άρχισαν αρκετά έντονα τα πονάκια. Θεωρώ ότι μέχρι αύριο θα αδιαθετησω.☹️

Κατά τ' αλλά εμένα γιατί κανείς δεν μου είπε ότι τα jumbo τις καθημερινές ανοίγουν στις δέκα;😆 Άφησα τον μικρό στον παιδικό και ήρθα καμαρωτη για ψώνια και έφαγα πόρτα! Τώρα περιμένω από έξω! Καλά που έχω και ίντερνετ για να περάσει η ώρα!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Μόλις πήγα και εγώ για την δεύτερη χοριακή.. Νιώθω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά.. 🙄 Έχω σήμερα κάτι διάφανα υγρα που είχα και τον προηγούμενο μήνα. 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!💗 Τα υγρά είναι από την εγκυμοσύνη μην σε ανησυχούν αυτά! Σημασία έχει μόνο να ανέβει η χοριακη! Θα περιμένουμε νέα!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Μόλις πήγα και εγώ για την δεύτερη χοριακή.. Νιώθω όμως ότι κάτι δεν πάει καλά.. 🙄 Έχω σήμερα κάτι διάφανα υγρα που είχα και τον προηγούμενο μήνα. 

Περιμένουμε και τα δικά σου αποτελέσματα κορίτσι... Αύριο δεν ήταν να πας? Έτσι δεν είπε ο γιατρός ή κάνω λάθος? Εύχομαι να έχει 5πλασιαστει ο αριθμός😍😍 τα υγρά είναι φυσιολογικά.. Και εγώ έχω συνέχεια και νομίζω κάθε φορά ότι έχω αίμα τόσα που είναι.... Επίσης σήμερα έχω κάτι ψιλό ζαλάδες δεν μου αρέσει καθόλου αυτό χαχαχα εύχομαι να μείνω μόνο σ αυτά και να μην έχω εμετούς κτλπ... Περιμένουμε νέα σου κορίτσι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. και @Mari84 καλά αποτελέσματα σήμερα στις χοριακές σας.
@Ευάγγελοςτ γιατί να αδιαθετήσεις βρε κοπελιά; Κάθε μήνα τα ίδια, δεν βαρέθηκες;; 🤣
@Kardoula1991 εσύ έκανες υπέρηχο ή είναι νωρίς για να δείτε κάτι;
@Lacostaki τι έγινε με την περίπτωσή σου; Μίλησες με γιατρό;

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα κορίτσια μου! 

@Mari84 και εγώ με αυτό επιβεβαίωα την εγκυμοσύνη μου και μάλιστα πριν την ημερομηνία που μου είχε δώσει ο γιατρός για χοριακή (λόγω εξωσωματικής) είναι αξιόπιστα τεστ . Οπότε κι εγώ πιστεύω είσαι εγκυούλα.. Αναμένουμε νέα σου!

 

@Clairy. ΚΑλά αποτελέσματα και σένα κορίτσι μου..

Εγώ κορίτσια μου έχω υπέρηχο την άλλη εβδομάδα. Αναμένω τηλ από το γιατρό σήμερα. Είχα την Πέμπτη χοριακή 556 και το Σάββατο 1146..

Λογικά στον υπέρηχο θα είμαι περίπου 6 εβδομάδων όπως τα υπολογίζω καθότι ξέρω τη σύληψη λόγω εξωσωματικής.. Έχω πολύ αγωνία και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πιστέψει ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...