Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Προχθες που πηγα μου ειπε οτι ειναι στην 5η πολυ μικρο, δεν ξερω αν εννοουσε το εμβρυο γτ με βαση τη περιοδο εγω το βγαζω οτι ειμαι στην 7η! Δεν ξερω πως ακριβως παει😅 μου ειπε να τρωω ελαχιστα οτι μπορω στο πιατακι του φλυτζανιου και μετα απο κανα 2 ωρες παλι το ιδιο και νερο 2 γουλιες κ μετα απο ωρα αλλες 2!! Ειναι απο την αυξηση της χοριακης αυτα λεει και εκεινος οσο κ αν ειναι βασανο χαιρεται να ακουει οτι υπαρχουν γτ δειχνει λεει οτι ολα προχωρανε καλα!!

Κ εγώ κανονικά ήμουν για 11η αλλά έγινε καθηστεριμενη σύλληψη κ είμαι στη 8η.μακαρι όλα να πάνε καλά να περάσει ο καιρός να αρχίσουμε να το χαιρόμαστε λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Καλησπέρα :)!! Μετά από πολλές προσπάθειες και εξωσωματική, την Δευτέρα είδαμε και εμείς την 1η μας θετική χοριακή στα 1357. Χθες έκανα την 2η και έχει διπλασιαστεί στα 2773. Δεν σας το κρύβω πως το άγχος μου είναι ακόμα μεγάλο . Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες και τις απογοητεύσεις νιώθω πως είμαι σε όνειρο και κάποιος θα με ξυπνήσει !! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να προσέχετε :)

Με το καλό κοπέλα μου!!!  Να έχεις μια ήρεμη τελειομανή εγκυμοσυνη!!!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤰🤰🤰👏🏻👏🏻🌻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Giota2013 είπε:

Το σάκχαρο και την καμπύλη την σκεφτόμαστε 24η με28η εβδομάδα. Ζήτα από τον γιατρό σου να σε ενημερώσει. Το σάκχαρο νηστειας είναι από 70-110. Να κοιτάς τις φυσιολογικές τιμές των εργαστηριων. Το σάκχαρο δεν είναι απλά μια τιμή γιατί μεταβάλετε 6 φορές το λεπτό. Πρέπει η γλυκοζιλιωμενη αιμοσφαιρινη να είναι κατω του 6.Θα σου πει ο γιατρός σου τι κάνεις. Πάντως το 97 μια χαρά είναι και για  νηστείας και για μεταγευματικο μετά από 2 ώρες από το γεύμα. Μην αγχώνεσαι. 

Καλά μην είσαι απόλυτη για την Καμπύλη και την εβδομάδα,,,ο καθένας με το ιστορικό του!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ κανονικά ήμουν για 11η αλλά έγινε καθηστεριμενη σύλληψη κ είμαι στη 8η.μακαρι όλα να πάνε καλά να περάσει ο καιρός να αρχίσουμε να το χαιρόμαστε λίγο!!!

Μακαρι κοριτσι μου, ελπιζω οσο περναει ο καιρος να ηρεμουμε καπως!! Εγω δεν ξερω αν ειναι καθυστερημενη συλληψη δεν μου ειπε κατι τετοιο, σε 15 μερες που θα παω μου ειπε θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μακαρι κοριτσι μου, ελπιζω οσο περναει ο καιρος να ηρεμουμε καπως!! Εγω δεν ξερω αν ειναι καθυστερημενη συλληψη δεν μου ειπε κατι τετοιο, σε 15 μερες που θα παω μου ειπε θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα!!

Μακαρι κορίτσια μου να πανε όλα καλά για όλες μας!!!! Η γιατρός μ είπε (δεν ξέρω αν ισχύει ,σας λέω τι μου είπε) ότι ακριβώς ποσό είναι το μωράκι θα το ξέρουμε στην αυχενική .,, μέχρι τότε βλέπουμε απλά πως αναπτύσσεται.,,Λέει δεν θα έπρεπε να το σκεφτόμαστε οι εγκυουλες από την στιγμή που βλέπουμε εξέλιξη !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαρι κορίτσια μου να πανε όλα καλά για όλες μας!!!! Η γιατρός μ είπε (δεν ξέρω αν ισχύει ,σας λέω τι μου είπε) ότι ακριβώς ποσό είναι το μωράκι θα το ξέρουμε στην αυχενική .,, μέχρι τότε βλέπουμε απλά πως αναπτύσσεται.,,Λέει δεν θα έπρεπε να το σκεφτόμαστε οι εγκυουλες από την στιγμή που βλέπουμε εξέλιξη !!! 

Ναι αυτο το ξερω κ εγω οτι ακριβως φαινεται στην αυχενικη ποσο ειναι!

Εγω θελω απλα να παω την επομενη φορα και να το ακουσω δυνατα να ειναι ολα καλα, γτ ηταν νωρις και το ακουσαμε αχνα κ δεν ησυχασα πολυ να σου πω την αληθεια!! Οτι θελει ο Θεος, μακαρι να ναι ολα καλα για ολες μας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι αυτο το ξερω κ εγω οτι ακριβως φαινεται στην αυχενικη ποσο ειναι!

Εγω θελω απλα να παω την επομενη φορα και να το ακουσω δυνατα να ειναι ολα καλα, γτ ηταν νωρις και το ακουσαμε αχνα κ δεν ησυχασα πολυ να σου πω την αληθεια!! Οτι θελει ο Θεος, μακαρι να ναι ολα καλα για ολες μας🙏

Μακαρι κορίτσι μου!!!!! Να ακούσεις την βροντερή καρδούλα την επόμενη φορά!!!! ❤️❤️❤️❤️Ποτέ θα ξανά πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Μακαρι κορίτσι μου!!!!! Να ακούσεις την βροντερή καρδούλα την επόμενη φορά!!!! ❤️❤️❤️❤️Ποτέ θα ξανά πας ; 

Σε 15 μερες μου ειπε, στις 26 του μηνα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Με το καλό!! Στις πόσες μέρες μετά την εμβρυομεταφορα έκανες τη χοριακη;;; Ποσά έβαλες;; Φουλ για δίδυμα σε βλέπω!! Εγώ έκανα στις 9 μέρες και ήταν 218 και περιμένω διδυμάκια!! Ποτε έκλεισες ραντεβού για υπέρηχο;

Σε ευχαριστώ από την καρδιά μου !!! Σου εύχομαι το ίδιο . Σε όλες κορίτσια !! Την έκανα στην 12η ημέρα την πρώτη. Μου είπε ο γιατρός μου να πάω και την Δευτέρα για μια 3η. Λογικά μετά θα μου πει για υπέρηχο. Δεν έχω πραγματικά ιδέα . Με πάει βήμα βήμα κάθε φορά και με κάνει να νιώθω τόσο ήρεμη :)!  Βάλαμε 2 :). Λες να είναι διδυμάκια :); Έχω τόσο φόβο , ανυπομονησία και άγχος μαζί !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!!!  Να έχεις μια ήρεμη τελειομανή εγκυμοσυνη!!!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🤰🤰🤰👏🏻👏🏻🌻

Σ´ ευχαριστώ από την καρδιά μου :)! Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα τέλεια και πολύ σύντομα να γίνουμε υπέροχες μανούλες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου😊 ευχομαι απο τη καρδια μου ολα να πανε πολυ καλα απο την αρχη μεχρι το τελος🙏

Και εγώ σας εύχομαι από τα βάθη  της καρδιάς μου να πάνε σε όλες Όλα  τέλεια !!!! :) πολύ χαίρομαι που έκανα εγγραφή για πρώτη φορά σε φόρουμ κ μπορούμε να τα μοιραστούμε αυτά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!! Με το καλό κορίτσι μου μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!! Τι τέλεια χοριακη είναι αυτή;;;; πας για πολλά πολλά μωράκια!!!! Τι έβαλες;;;;; 

Μακάρι!! Σας Ευχαριστώ πολύ κορίτσια !! Σας εύχομαι τα καλύτερα. Σε όλες ! 2 μωράκια βάλαμε. Λέμε με τον σύζυγό μου και κλαίμε από χαρά  πως μάλλον τα μικρούλια μας έχουν κρατηθεί πολύ καλά πάνω μου :). Την 1η χοριακή την κάναμε στις 12 ημέρες. Και εμένα μου φαίνεται τόσο  μεγάλη Που έχω σοκαριστεί :)!! Ο γιατρός μου είπε πως είναι πολύ καλά και θα κάνω και μια 3η την Δευτέρα. Νιώθω τόσο χαρούμενη που σχεδόν φοβάμαι :). Σίγουρα με καταλαβαίνετε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Μακάρι!! Σας Ευχαριστώ πολύ κορίτσια !! Σας εύχομαι τα καλύτερα. Σε όλες ! 2 μωράκια βάλαμε. Λέμε με τον σύζυγό μου και κλαίμε από χαρά  πως μάλλον τα μικρούλια μας έχουν κρατηθεί πολύ καλά πάνω μου :). Την 1η χοριακή την κάναμε στις 12 ημέρες. Και εμένα μου φαίνεται τόσο  μεγάλη Που έχω σοκαριστεί :)!! Ο γιατρός μου είπε πως είναι πολύ καλά και θα κάνω και μια 3η την Δευτέρα. Νιώθω τόσο χαρούμενη που σχεδόν φοβάμαι :). Σίγουρα με καταλαβαίνετε ! 

Εννοείται σε καταλαβαίνουμε!!!! Απόλαυσε το κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε υπέροχα! Ήρθε η ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εννοείται σε καταλαβαίνουμε!!!! Απόλαυσε το κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε υπέροχα! Ήρθε η ώρα! 

❤️❤️🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Μακάρι!! Σας Ευχαριστώ πολύ κορίτσια !! Σας εύχομαι τα καλύτερα. Σε όλες ! 2 μωράκια βάλαμε. Λέμε με τον σύζυγό μου και κλαίμε από χαρά  πως μάλλον τα μικρούλια μας έχουν κρατηθεί πολύ καλά πάνω μου :). Την 1η χοριακή την κάναμε στις 12 ημέρες. Και εμένα μου φαίνεται τόσο  μεγάλη Που έχω σοκαριστεί :)!! Ο γιατρός μου είπε πως είναι πολύ καλά και θα κάνω και μια 3η την Δευτέρα. Νιώθω τόσο χαρούμενη που σχεδόν φοβάμαι :). Σίγουρα με καταλαβαίνετε ! 

Ααχ βρε κοριτσι μου, νομιζω ολες που εχουμε προσπαθησει γι αυτο μαζι με τη χαρα μας νιωθουμε και φοβο🙂 αλλα πρεπει να ειμαστε οσο μπορουμε ηρεμες χωρις αγχος, και οι γιατροι το τονιζουν αυτο!! Να σκεφτεσαι μονο θετικα και ομορφα πραγματα, και ολες τις κακες σκεψεις να τις διωχνεις μολις πανε να φανουν!! Τα λεω να τα ακουω κ εγω μαζι!! Μας ευχομαι σε ολες τα καλυτερα, η Παναγια μαζι μας🙏🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ βρε κοριτσι μου, νομιζω ολες που εχουμε προσπαθησει γι αυτο μαζι με τη χαρα μας νιωθουμε και φοβο🙂 αλλα πρεπει να ειμαστε οσο μπορουμε ηρεμες χωρις αγχος, και οι γιατροι το τονιζουν αυτο!! Να σκεφτεσαι μονο θετικα και ομορφα πραγματα, και ολες τις κακες σκεψεις να τις διωχνεις μολις πανε να φανουν!! Τα λεω να τα ακουω κ εγω μαζι!! Μας ευχομαι σε ολες τα καλυτερα, η Παναγια μαζι μας🙏🌼

Έτσι ακριβώς όπως τα λες!! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά και να μην αφήνουμε το άγχος να μας επηρεάζει παραπάνω από όσο χρειάζεται . Συμφωνώ απόλυτα, η Παναγιά μαζί μας ❤️ !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimitra_ είπε:

Σε ευχαριστώ από την καρδιά μου !!! Σου εύχομαι το ίδιο . Σε όλες κορίτσια !! Την έκανα στην 12η ημέρα την πρώτη. Μου είπε ο γιατρός μου να πάω και την Δευτέρα για μια 3η. Λογικά μετά θα μου πει για υπέρηχο. Δεν έχω πραγματικά ιδέα . Με πάει βήμα βήμα κάθε φορά και με κάνει να νιώθω τόσο ήρεμη :)!  Βάλαμε 2 :). Λες να είναι διδυμάκια :); Έχω τόσο φόβο , ανυπομονησία και άγχος μαζί !!! 

Πολύ υψηλή είναι η χοριακη όποτε είναι πολύ πιθανό!! Με το καλό κορίτσι μου μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη !! Απο άγχος άλλο τίποτα η ομαδούλα μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;; εχει τυχει σε καποια να μπουκωσει η μυτη της; επιτρεπονται τα σπρευ;; εγω εχω αλλεργια γενικα και απο προχθες υποφερω!! Κανω ορο αλλα δεν κανει τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;; εχει τυχει σε καποια να μπουκωσει η μυτη της; επιτρεπονται τα σπρευ;; εγω εχω αλλεργια γενικα και απο προχθες υποφερω!! Κανω ορο αλλα δεν κανει τπτ!

Ναι φυσικά γτ είναι πεσμένη η άμυνα του οργανισμού τώρα! Λοιπόν το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου αλλά εγώ έχω ένα φυτικό... Της panthenose νομίζω με ευκάλυπτο.. Δεν είναι τόσο αποτελεσματικό όσο τα διάσημα οτριβιν κλπ αλλά ανακουφίζει αρκετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;; εχει τυχει σε καποια να μπουκωσει η μυτη της; επιτρεπονται τα σπρευ;; εγω εχω αλλεργια γενικα και απο προχθες υποφερω!! Κανω ορο αλλα δεν κανει τπτ!

Καλημέραα, εγώ χρησιμοποιω physiomer μαζί με iovir είναι για την εγκυμοσύνη.. Εμένα με βοηθάνε πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ναι φυσικά γτ είναι πεσμένη η άμυνα του οργανισμού τώρα! Λοιπόν το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου αλλά εγώ έχω ένα φυτικό... Της panthenose νομίζω με ευκάλυπτο.. Δεν είναι τόσο αποτελεσματικό όσο τα διάσημα οτριβιν κλπ αλλά ανακουφίζει αρκετά.. 

Ευχαριστώ πολύ, ναι θα το ενοχλησω αν δω οτι δεν περναει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Από εχθές ξεκινήσανε οι εμετοι... Πολύ ζορικα κορίτσια... Νεσεις εχετε εμετούς; και αν ναι κάνετε κατι; δεν μπορώ ούτε να φάω ούτε τίποτα.. Μονο πράσινο τσάι πίνω και καμιά Φρυγανιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέραα, εγώ χρησιμοποιω physiomer μαζί με iovir είναι για την εγκυμοσύνη.. Εμένα με βοηθάνε πολύ!!! 

Το iovir ειναι σπρευ δλδ;; ευχαριαστώ για την απαντηση😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Από εχθές ξεκινήσανε οι εμετοι... Πολύ ζορικα κορίτσια... Νεσεις εχετε εμετούς; και αν ναι κάνετε κατι; δεν μπορώ ούτε να φάω ούτε τίποτα.. Μονο πράσινο τσάι πίνω και καμιά Φρυγανιά.. 

Ααχ σε καταλαβαινω κ εγω εχω περασει χαλια, εχθες κ σημερα ειμαι καπως πιο καλα αλλα οσο περναει η μερα σημερα ανακατευομαι και πιο πολυ! Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι καλο σημαδι πως ολα πανε καλα, να βαζω να τρωω στο πιατακι του φλυτζανιου και μετα απο λιγο παλι γτ η ποσοτητα κανει τη ζημια, και νερο γουλια γουλια! Θα δεις ποια φαγητα θα σε πειραζουν και ποια θα τα ανεχεσαι λιγο πιο καλα!! Υπομονη, ειναι ζορικο, σε νιωθω😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...