Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μια χαρά τα κανεις κορίτσι μου ειμαι σίγουρη, να συμβουλευτείς κ τις μαιες για τον θηλασμό κ αυτές θα σε βοηθήσουν πολύ!! Όχι με αίμα δεν έχω δει, έχω που κ που κάτι πινακίδα περιόδου αλλά πολύ αραιά, τπτ άλλο όμως ούτε βάρος ούτε νιώθω μπραξτον συχνά δλδ! Τι να πω θα δείξει, θέλω να πάω να τον ρωτήσω δλδ κ εγώ αν είναι αυτό η κάτι άλλο αυτό που βλέπω!

Άντε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Άντε να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός σου 

Ναι μπαίνω στην 37η πάντως οπότε θέλω να πιστεύω θα ναι καλά ότι κ αν γίνει!! Δεν τον είδα να αγχώνεται όταν του το πα βεβαια οπότε είμαι κ εγώ ήρεμη προς το παρον😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Γενικά πολύ ωραία!!! Απλά μερικές φορές με πιάνουν κλάματα! Για το τίποτα! Αλλά όταν έχω το ψυχουλι μου αγκαλιά μιλάμε για έρωτας!!! Ζαλίζομαι από την πολύ αγάπη 😍😍😍εσυ αγάπη μ πως είσαι; 

Αχ ανυπομονώ κ γω να το ζήσω!! Δεν μπορώ να φανταστώ το συναίσθημα με τίποτα.. Είμαι στη φάση που σκέφτομαι ωραία γεννήσαμε τώρα και;; Θα τα πάρω σπίτι;; Και θα τα θέλω ή θα είμαι καμμία αναίσθητη κλπ. Κατά τα αλλά καλά εδώ στην αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!Είμαι στην 34+3 εβδομάδα και έχω κάποια πονακια περιόδου...πριν δεν είχα τπτ και εδώ και 2 μέρες πονάω χαμηλά σαν να μ έρχεται περίοδος για λίγα λεπτά και μετά μου περνάει...είναι φυσιολογικό?και επίσης αν κάποια γέννησε στο ρεα η γνωρίζει το "αυγό "που λένε με το οποίο σε αφήνουν να πάρεις το μωράκι σου στξν έξοδο είναι το κάθισμα αυτοκινήτου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω δεν είναι τπτ αυτά τα πονακια περιόδου σιγά σιγά φτάνεις στο τέλος μεγαλώνουν όλα μέσα σου κ σε πιέζουν εγώ προσωπικά τα έχω απ' την ώρα που έμεινα έγκυος κάθε μέρα αλλά κ εσύ η ίδια καταλαβαίνεις πιστεύω όταν κάτι δεν σου αρέσει οπότε μην ανησυχείς.Αν δεις όμως κ σε ενοχλεί συνέχεια τότε ρωτά τον γιατρό σου δεν πειράζουν οι ερωτήσεις.Αυτο το αυγό ακριβώς είναι το κάθισμα αυτοκινήτου με αυτό θα φύγεις απ' το μαιευτήριο κ απλά θα το κουμπώνεις στην βάση του.Το αυγό θα το έχεις να κοιτάει στο Πορτ παγκαζ του αυτοκινήτου το λιγότερο έξι μήνες,και είναι μόνο για αυτή την χρήση.το μωράκι στο σπίτι το έχουμε στην καλαθουνα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

Και γω χαρηκα παρα πολύ για σένα!! Ελα μια ανάσα έμεινε κ για τις 2 μας και μετά θα τα έχουμε αγκαλίτσα!! Με το καλό γλυκιά μου κ ένα πόνο!! Φυσιολογικά θα πας; 

Ναι φυσιολογικά όπως έκανα και τον γιο μου .... αναμένω τώρα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου όσες έχετε γεννήσει, τι έχετε χρειαστεί πιο πολυ απο ρουχαλάκια του μωρου και λευκά ειδη;;

Ζιπουνακια  φορμακια πετσέτα μπάνιου πανάκια για πωπω σαλιαρες και τα αδιάβροχα που βάζουμε στην αλαξιερα που τα αλλάζουμε εκεί θες 3 με 4 γιατί σίγουρα δεν θα προλάβεις να το αλλάξεις θα σου κατουρήσει στην αρχή σεντονακι μια κουβερτουλα μια πικε και πανάκια αγκαλιας βασικά αυτά είναι που χρειάζονται στην αρχή αν ξέχασα κάτι θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioanna85a είπε:

Ζιπουνακια  φορμακια πετσέτα μπάνιου πανάκια για πωπω σαλιαρες και τα αδιάβροχα που βάζουμε στην αλαξιερα που τα αλλάζουμε εκεί θες 3 με 4 γιατί σίγουρα δεν θα προλάβεις να το αλλάξεις θα σου κατουρήσει στην αρχή σεντονακι μια κουβερτουλα μια πικε και πανάκια αγκαλιας βασικά αυτά είναι που χρειάζονται στην αρχή αν ξέχασα κάτι θα σου πω.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου όσες έχετε γεννήσει, τι έχετε χρειαστεί πιο πολυ απο ρουχαλάκια του μωρου και λευκά ειδη;;

Πετσέτες, φανελάκια, φορμακια και σεντόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ ανυπομονώ κ γω να το ζήσω!! Δεν μπορώ να φανταστώ το συναίσθημα με τίποτα.. Είμαι στη φάση που σκέφτομαι ωραία γεννήσαμε τώρα και;; Θα τα πάρω σπίτι;; Και θα τα θέλω ή θα είμαι καμμία αναίσθητη κλπ. Κατά τα αλλά καλά εδώ στην αναμονή 

Αυτό το μετά τι είναι ένα θέμα! Ειδικά όταν μπαίνεις σπίτι κες και τώρα τι κάνω; Αχ το ίδιο έλεγα και εγώ.,, θα το θέλω ; Λες να μην με χωνεύει; Λόγω καισαρικης δεν μπορώ να κάνω και όσα ήθελα και έλεγα πως είμαι κακή μαμά ! Αλλά με ταρακούνησε λίγο ο άντρας μου! Θα δεις πως θα τα κοιτάς στα ματάκια τους και θα ζαλίζεσαι από την πολύ αγάπη! Να ρωτήσεις τις μαίες εκεί που θα γεννήσεις ότι θέλεις για τα μωρα! Ποσό ποσότητα συνήθως τρώει ποσες ώρες κοιμάται, τι να προσέξεις (αν πχ Πνίγεται από σαλάκια,η είναι λαίμαργο ) ! Γενικά την πρώτη μέρα για τα παιδάκια είναι αλλαγή περιβάλλοντος ! Να τους Μίλας συνέχεια για να νιώθουν ασφάλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια μου όσες έχετε γεννήσει, τι έχετε χρειαστεί πιο πολυ απο ρουχαλάκια του μωρου και λευκά ειδη;;

Φορμάκια φανελάκια γιατί θα βγάζει και από καμία γουλιά ! Μπουρνουζακια η πετσέτες τουλάχιστον 3 (εμας τουλάχιστον κατουριέται μετά το μπάνιο! Λαβετες αρκετές! Αυτά νοΜιζω πως είναι τα πιο χρήσιμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Φορμάκια φανελάκια γιατί θα βγάζει και από καμία γουλιά ! Μπουρνουζακια η πετσέτες τουλάχιστον 3 (εμας τουλάχιστον κατουριέται μετά το μπάνιο! Λαβετες αρκετές! Αυτά νοΜιζω πως είναι τα πιο χρήσιμα! 

Ωραία ευχαριστώ αγάπη μου, έχω παραγγείλει κάποια έξτρα αλλά δεν ξέρω αν αργήσουν, αν ανοίξουν από βδομάδα πάλι με το κλικ θα πάρω πετσετουλες κυρίως και λάβετες κ σελτεδακια μερικά ακομα! Γιατί έχω μια αίσθηση πως είμαι κοντά! Δεν ξέρω κιόλας δεν το χω ξανά ζήσει αλλά έχω αυτή την αισθηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αυτό το μετά τι είναι ένα θέμα! Ειδικά όταν μπαίνεις σπίτι κες και τώρα τι κάνω; Αχ το ίδιο έλεγα και εγώ.,, θα το θέλω ; Λες να μην με χωνεύει; Λόγω καισαρικης δεν μπορώ να κάνω και όσα ήθελα και έλεγα πως είμαι κακή μαμά ! Αλλά με ταρακούνησε λίγο ο άντρας μου! Θα δεις πως θα τα κοιτάς στα ματάκια τους και θα ζαλίζεσαι από την πολύ αγάπη! Να ρωτήσεις τις μαίες εκεί που θα γεννήσεις ότι θέλεις για τα μωρα! Ποσό ποσότητα συνήθως τρώει ποσες ώρες κοιμάται, τι να προσέξεις (αν πχ Πνίγεται από σαλάκια,η είναι λαίμαργο ) ! Γενικά την πρώτη μέρα για τα παιδάκια είναι αλλαγή περιβάλλοντος ! Να τους Μίλας συνέχεια για να νιώθουν ασφάλεια! 

Καλά εννοείται πως όταν θα πάμε σπίτι θα μας περιμένει ήδη η μαία για περισσότερες οδηγίες.. Αχ χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που τα σκέφτεται αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλά εννοείται πως όταν θα πάμε σπίτι θα μας περιμένει ήδη η μαία για περισσότερες οδηγίες.. Αχ χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που τα σκέφτεται αυτά. 

Καλε ποια μόνη; Εμένα μου τον έφεραν στην κλινική να τον ταΐσω, και με πονούσε η τομή ξαι έλεγα άντε να φάει να τον αφήσω και μετά σκεφτόμουν ποσό κακή μαμά είμαι.,, είναι λογικό όλο αυτό,., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλε ποια μόνη; Εμένα μου τον έφεραν στην κλινική να τον ταΐσω, και με πονούσε η τομή ξαι έλεγα άντε να φάει να τον αφήσω και μετά σκεφτόμουν ποσό κακή μαμά είμαι.,, είναι λογικό όλο αυτό,., 

Κοριτσάκια μου χρόνια πολλα χρονια καλά και φωτισμενα. Γερές να ημαστε και εμείς και τα μωράκια μας. Σήμερα κορίτσια καντε ευχές προσευχηθειτε είναι ανοιχτοί οι ουρανοι και οι προσευχες μας πιανουν έτσι έπιασε και μένα περυσι τέτοια μέρα που προσευχήθηκε για το μωράκι μου που τώρα το περιμενω με λαχτάρα. Όλες θα γίνουμε μάνες να το θυμαστε..  Και εσείς κοριτσάκι μου να ξέρετε είστε οι καλυτερες μάνες του κοσμουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το συναίσθημα κάπως έτσι ένιωθα και εγώ όταν γέννησα είναι ο πόνος της καισαρικής είναι το άγνωστο που τώρα το γνωρίζουμε είναι το ότι δεν το πιστεύουμε αυτό θαυματακι που ηρθε στην ζωή μας κ δεν το έχουμε συννεδοτοποιησει νομιζεις ότι απλά πρέπει να το ταισεις γιατί ξέρεις κιόλας ότι μόνο κοιμαται τον πρώτο καιρό κ να κοιμηθεί να κοιμηθούμε κ εμείς  το καταλαβαίνεις όταν πας σπίτι με το μωρό στο νοσοκομείο πας μόνη κ ξαφνικά βγάζεις κάτι από μέσα σου είναι το απίστευτο.Εγω προσωπικά δεν μπορω ακόμη να πιστέψω αυτό το θαύμα που βλέπω τον γιο μου που είναι 21 μηνών κ περιμένω κ την μπουμπού λέω συνέχεια ένα θαύμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε;; πολύχρονες οι εορταζουσες, να χαίρεστε τα μωράκια σας κ με το καλό όσες τα περιμενετε❣

Εγώ σήμερα είμαι 36+2 έχθες τα ξημερώματα είδα στο σκούπισμα πάαρα πολύ λίγο αίμα σαν τρίχα, έχω ραντεβού το μεσημέρι με τον γιατρό κ δεν τον πήρα τηλ γτ δεν έχω κάτι άλλο!! Με έχει πιάσει μια αγωνιά δεν ξέρω τι να περιμένω! Αυτά, ήθελα να το πω καπου😜 εύχομαι να είναι καλά μόνο η μπουμπού μου κ δεν με νοιάζει τπτ άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε;; πολύχρονες οι εορταζουσες, να χαίρεστε τα μωράκια σας κ με το καλό όσες τα περιμενετε❣

Εγώ σήμερα είμαι 36+2 έχθες τα ξημερώματα είδα στο σκούπισμα πάαρα πολύ λίγο αίμα σαν τρίχα, έχω ραντεβού το μεσημέρι με τον γιατρό κ δεν τον πήρα τηλ γτ δεν έχω κάτι άλλο!! Με έχει πιάσει μια αγωνιά δεν ξέρω τι να περιμένω! Αυτά, ήθελα να το πω καπου😜 εύχομαι να είναι καλά μόνο η μπουμπού μου κ δεν με νοιάζει τπτ άλλο!!

Καλημέρα κορίτσι μου, χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν @Ioann89 @Ioanna85a!! Ότι επιθυμείτε κορίτσια!! Αχ κ γω έχω ραντεβού σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα μας πει. Βρε μια χαρά θα είναι η μικρούλα προφανώς έχει ξεκινήσει να ετοιμάζεται για να βγει σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν @Ioann89 @Ioanna85a!! Ότι επιθυμείτε κορίτσια!! Αχ κ γω έχω ραντεβού σήμερα το απόγευμα να δούμε τι θα μας πει. Βρε μια χαρά θα είναι η μικρούλα προφανώς έχει ξεκινήσει να ετοιμάζεται για να βγει σιγά σιγά.

Ααα τέλεια θα δείτε για το βάρος που έλεγες ε; εύχομαι να έχουν πάρει τα μικρούλα όσο πρέπει!! Άντε να δούμε σημερα τις εξελίξεις μας😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα τέλεια θα δείτε για το βάρος που έλεγες ε; εύχομαι να έχουν πάρει τα μικρούλα όσο πρέπει!! Άντε να δούμε σημερα τις εξελίξεις μας😜

Ναι ναι!! Αχ μακάρι κοριτσάκι μου γιατί πλέον είμαι πολύ δύσκολα. Τι ώρα θα πας εσύ; Θα κάνεις καρδιοτοκογραφο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Ναι ναι!! Αχ μακάρι κοριτσάκι μου γιατί πλέον είμαι πολύ δύσκολα. Τι ώρα θα πας εσύ; Θα κάνεις καρδιοτοκογραφο; 

Εμείς εδώ με ένα και χειριζόμαστε φαντάζομαι εσύ με δύο! Υπομονή λίγο έμεινε!! Δεν είχαμε πει για καρδιοτοκογραφο αλλά δεν ξέρω αν με στείλει δίπλα στην κλινική να κάνω άμα του πω αυτά! Θα φανεί! Εσύ πας και για καρδιοτοκογραφο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμείς εδώ με ένα και χειριζόμαστε φαντάζομαι εσύ με δύο! Υπομονή λίγο έμεινε!! Δεν είχαμε πει για καρδιοτοκογραφο αλλά δεν ξέρω αν με στείλει δίπλα στην κλινική να κάνω άμα του πω αυτά! Θα φανεί! Εσύ πας και για καρδιοτοκογραφο;

Ναι εμένα έχει στο ιατρείο όποτε θα μου κάνει η μαία πριν το ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ναι εμένα έχει στο ιατρείο όποτε θα μου κάνει η μαία πριν το ραντεβού 

Αα ωραία καλύτερα έτσι να μη κάνεις κ πέρα δώθε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας σας ανταποδίδω και τις δικές μου με το καλό τα μωράκια μας.και εγώ σήμερα έχω ντοπλερ είναι η μέρα μας στις περισσότερες σήμερα.IOANNA89 να χαίρεσαι και εσύ το όνομα σου τον μπεμπουλη σου και την οικογένεια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...