Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, για την αρχή σκέφτομαι γυάλινα. Θα δω τι θα πει κ ο παιδίατρος. Της avent είναι πλαστικά όποτε δεν το βλέπω. 

 @Ioann89 @Κατερίνα!!! Κ γω θα κάνω βαλίτσα σιγά σιγά 4 του μήνα μπαίνω στον 7ο. Θα πάρω ότι χρειάζεται, θα πλύνουμε νυχτικιές κ κλείσιμο. 

Δεν είναι πλαστικά! Εγώ το γυάλινα Παρειγγειλα! Και εγώ αυτό λέω να κάνω! Μέσα στο 10η μερο να τα πάρω να τα πλύνω να μπουν βαλίτσα ! Γιατί ακουβ και τα 1 μέρα πριν γεννήσω έκανα βαλίτσα, και λέω μήπως εγώ είμαι υπερβολική 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω αυριο μπαινω πρωτα ο θεος και σιγα σιγα θα τη φτιαξω!! Πολλα ειναι κοριτσια τα πραγματα δλδ ειδικα σαν πρωτη φορα ζαλιζεσαι😜

Πραγματικά είναι αρκετά πράγματα!!! Και σαν πρωτάρες μας φαινονται βουνό θεωρώ!!! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Πραγματικά είναι αρκετά πράγματα!!! Και σαν πρωτάρες μας φαινονται βουνό θεωρώ!!! 🤣🤣

Μα ναι, δεν ξερουμε κ τι θα χρειαστει στην πραξη κ τι θα μας βολεψει, παμε λιγο στα τυφλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μα ναι, δεν ξερουμε κ τι θα χρειαστει στην πραξη κ τι θα μας βολεψει, παμε λιγο στα τυφλα!!

Έτσι! Μα και που ρωτάμε άλλες η μια λέει αυτό η άλλη το άλλο! Δεν ξέρεις τ θα βολέψει το δικό σου μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι! Μα και που ρωτάμε άλλες η μια λέει αυτό η άλλη το άλλο! Δεν ξέρεις τ θα βολέψει το δικό σου μωρό! 

Ναι ειναι πολυ υποκειμενικο κατι που θα βολεψει εμας εσας μπορει να μη σας βολεψει καθολου!! Οποτε βλεποντας και κανοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι ειναι πολυ υποκειμενικο κατι που θα βολεψει εμας εσας μπορει να μη σας βολεψει καθολου!! Οποτε βλεποντας και κανοντας!

Έτσι ακριβώς! Απλά και κρέμες και Μπουκάλια θα πρέπει να έχουμε κάποια από πριν στο σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι ακριβώς! Απλά και κρέμες και Μπουκάλια θα πρέπει να έχουμε κάποια από πριν στο σπίτι 

Ναι θα τα παρουμε και θα δουμε αν μας βολεψουν εχει καλως αλλιως αλλαζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι θα τα παρουμε και θα δουμε αν μας βολεψουν εχει καλως αλλιως αλλαζουμε!!

Ιδέες για δωμάτιο έχετε πάρει από κάπου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ιδέες για δωμάτιο έχετε πάρει από κάπου; 

Εγω στο pinterest ειχα ψαξει και ειδα το χρωμα κ μου αρεσε!! Τωρα τα υπολοιπα εχω δει κ εκει καποια πραγματα θα δω πως θα το κανω🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια τι εννοείτε μπουκάλια για κολικούς;

Είναι κάποια μπιμπερό που έχουν ειδικό μηχανισμό που βοηθάει στο να μη παθαίνουν κολικούς.. τώρα τι να σου πω κι εμένα εδώ μου το είπε μια κοπέλα κι έτσι το κοίταξα. 

Βρε κοριτσια τώρα που μπήκα και διάβασα για τα avent κάποιοι λένε ότι έχει σκληρή πιπίλα και δυσκολεύεται το νεογέννητο να βυζάξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 1 μέρα πριν;; Γιατί ξέρουν με σιγουριά ποτε θα γεννήσουν; Όπως αισθάνεται καλύτερα η κάθε μια. Εγώ που έχω κίνδυνο προωροτητας θέλω να είμαι έτοιμη το Νοέμβριο. Έχει κ γυάλινα; Δεν ήξερα.. Μόνο πλαστικά βρήκα στα μαγαζιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Ioann89 1 μέρα πριν;; Γιατί ξέρουν με σιγουριά ποτε θα γεννήσουν; Όπως αισθάνεται καλύτερα η κάθε μια. Εγώ που έχω κίνδυνο προωροτητας θέλω να είμαι έτοιμη το Νοέμβριο. Έχει κ γυάλινα; Δεν ήξερα.. Μόνο πλαστικά βρήκα στα μαγαζιά 

100% έχει γυάλινα!!! Έχω ταΐσει μωρό με γυάλινο avent 😂Βασικά από τα λητω τα είδα εγώ! Στο σαιτ. Τα έχω βάλει στο καλάθι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Ioann89 1 μέρα πριν;; Γιατί ξέρουν με σιγουριά ποτε θα γεννήσουν; Όπως αισθάνεται καλύτερα η κάθε μια. Εγώ που έχω κίνδυνο προωροτητας θέλω να είμαι έτοιμη το Νοέμβριο. Έχει κ γυάλινα; Δεν ήξερα.. Μόνο πλαστικά βρήκα στα μαγαζιά 

Επειδή είδες τελευταίο μήνα πάνε στο γιατρό συνέχεια και τους λέει περίπου! Η όχι ακόμη και τέτοια! Και όταν τους είπε αύριο πήγαν σπίτι και έκαναν βαλίτσα! Η κουμπαρά μ έλεγε να κάνει βαλίτσα μόλις μπει στον ένατο! Και μια μέρα πριν μπει σπάσανε τα νερά! Και της ετοίμασε η μαμά της βαλίτσα! Τώρα εμείς και λόγω ιού δεν ξέρω κατά ποσό θα μας αφήσουν στις κλινικές να πηγαίνουμε πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Είναι κάποια μπιμπερό που έχουν ειδικό μηχανισμό που βοηθάει στο να μη παθαίνουν κολικούς.. τώρα τι να σου πω κι εμένα εδώ μου το είπε μια κοπέλα κι έτσι το κοίταξα. 

Βρε κοριτσια τώρα που μπήκα και διάβασα για τα avent κάποιοι λένε ότι έχει σκληρή πιπίλα και δυσκολεύεται το νεογέννητο να βυζάξει. 

Τι να σ πω! Δεν έχω ιδέα! Ότι έχω ακούσει από τις γύρω! Η καθεμία την δίκη της εμπειρια! Η ανηψια μ πάντως που ήταν απλά τεμπέλικο μωρό και δεν θήλαζε για κανένα λόγο δεν είχε θέμα με το μπουκαλι avent! Δεν ακυρώνω τις άλλες έμπειριες ούτε λέω πως δεν είναι καλές! Δεν έχω ιδέα .,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Επειδή είδες τελευταίο μήνα πάνε στο γιατρό συνέχεια και τους λέει περίπου! Η όχι ακόμη και τέτοια! Και όταν τους είπε αύριο πήγαν σπίτι και έκαναν βαλίτσα! Η κουμπαρά μ έλεγε να κάνει βαλίτσα μόλις μπει στον ένατο! Και μια μέρα πριν μπει σπάσανε τα νερά! Και της ετοίμασε η μαμά της βαλίτσα! Τώρα εμείς και λόγω ιού δεν ξέρω κατά ποσό θα μας αφήσουν στις κλινικές να πηγαίνουμε πράγματα! 

Κοιτα σε κάθε περίπτωση θα ρωτήσω το γιατρό την Πέμπτη που έχω ραντεβού κ θα πάρω στην κλινική να μου πουν τι χρειάζεται κλπ. Θα το δω για τα μπιμπερό σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοιτα σε κάθε περίπτωση θα ρωτήσω το γιατρό την Πέμπτη που έχω ραντεβού κ θα πάρω στην κλινική να μου πουν τι χρειάζεται κλπ. Θα το δω για τα μπιμπερό σίγουρα!!

Μόνο τους γιατρούς εμπιστευόμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Τι να σ πω! Δεν έχω ιδέα! Ότι έχω ακούσει από τις γύρω! Η καθεμία την δίκη της εμπειρια! Η ανηψια μ πάντως που ήταν απλά τεμπέλικο μωρό και δεν θήλαζε για κανένα λόγο δεν είχε θέμα με το μπουκαλι avent! Δεν ακυρώνω τις άλλες έμπειριες ούτε λέω πως δεν είναι καλές! Δεν έχω ιδέα .,, 

Ναι καταλαβαίνω τι λες, κι εγώ στις κριτικές το διάβασα δε ξέρω τι ισχύει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Βλέπω προχωράνε οι αγορές σιγά σιγά!!! Κι εγώ όλη την ώρα χαζεύω στο Internet.. παρήγγειλα μία τριάδα φορμακια από τα h&m (έχω φορμακια αρκετά μου έδωσαν φίλες μου), από ηλεκτρονικό φαρμακείο πήρα αφρόλουτρο, σαμπουάν και κρέμες συγκαματος και σήμερα λέω να παραγγείλω και λευκά είδη από spiti shop. Επίσης μες στη βδομάδα λέω να παραγγείλω και μπιμπερό.. λέω να πάρω τα Dr brown. Αύριο θα παραλάβω και ριλαξ και μπανιερό από μία φίλη μου!!! 

Αυτά προς το παρόν.. είναι πολλά, τα γράφω και τα ξαναγράφω να τα βάλω σε σειρά!!! 😄😄

Καλησπέρα κορίτσι Μ κ εγώ ψώνισα από το spiti shop κ τα σεντονακια δεν βγήκαν καλά . έγραφε βαμβακερό αλλά είναι πολύ σκληρό οπότε σαν συμβουλή πάρε ένα από το καθένα που θες κ άμα σ αρέσει πάρε κι άλλα.να σε ρωτήσω τι νούμερο ρουχαλακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου εύχομαι να είστε όλες καλά κ πιο καλά τα μωράκια σάς!!σήμερα ξεκινήσαμε κ εμείς το δωμάτιο κ τώρα λέω κάθε μέρα να περνούμε κ κάτι.τι ωραία διαδικασία μόνο που δεν έκλαψα σήμερα.εγω μπιμπερο κ πιπίλες αν κ εύχομαι να μην χρειαστεί θα πάρω της mam όλοι Μ λένε ότι τα δέχονται πιο εύκολα.μονο αποστειρωτη δεν ξέρω τι να πάρω γιατί δεν θέλω να δώσω αρκετά λεφτά αφού μπορεί να μην το χρειαστώ έχετε δει τπτ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου εύχομαι να είστε όλες καλά κ πιο καλά τα μωράκια σάς!!σήμερα ξεκινήσαμε κ εμείς το δωμάτιο κ τώρα λέω κάθε μέρα να περνούμε κ κάτι.τι ωραία διαδικασία μόνο που δεν έκλαψα σήμερα.εγω μπιμπερο κ πιπίλες αν κ εύχομαι να μην χρειαστεί θα πάρω της mam όλοι Μ λένε ότι τα δέχονται πιο εύκολα.μονο αποστειρωτη δεν ξέρω τι να πάρω γιατί δεν θέλω να δώσω αρκετά λεφτά αφού μπορεί να μην το χρειαστώ έχετε δει τπτ???

Εμένα μου δώσανε έναν της chicco. Και μια φίλη είχε της avent και ήταν πολύ ικανοποιημένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι Μ κ εγώ ψώνισα από το spiti shop κ τα σεντονακια δεν βγήκαν καλά . έγραφε βαμβακερό αλλά είναι πολύ σκληρό οπότε σαν συμβουλή πάρε ένα από το καθένα που θες κ άμα σ αρέσει πάρε κι άλλα.να σε ρωτήσω τι νούμερο ρουχαλακια?

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Λοιπόν σήμερα τα ψώνισα από το spiti shop, από σεντόνια τους πήρα μόνο από ένα ζευγάρι λίκνου. Κατά τα άλλα πήρα πετσέτες, σελτεδακια, σετακι για τα νύχια και για χτένισμα. Επίσης χθες παρήγγειλα και ρόμπα και νυχτικο, όταν τα παραλάβω θα σας στείλω αν είναι καλά γιατί τα βρήκα σε καλή τιμή. 

Λοιπόν για τα ρουχαλάκια από τα h@m πήρα για 1-2 μηνών, αλλά αυτά που μου έδωσαν οι φίλες μου είναι διαφορα μεγέθη. Σκέφτηκα και με συμβούλεψαν να μην πάρω άλλα φορμακια τώρα γιατί επειδή είναι και διδυμάκια δε ξέρω ούτε πότε θα γεννήσω ούτε πόσο θα είναι τα μικρά μου, οπότε θα αγοράσω επιπλέον μόλις γεννήσω. Το μόνο που σκέφτομαι να πάρω είναι ένα ζευγάρι καλά φορμακια (mayoral) για την έξοδο από το νοσοκομείο😄😄γιατί πρέπει να είμαστε και κοκέτες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Λοιπόν σήμερα τα ψώνισα από το spiti shop, από σεντόνια τους πήρα μόνο από ένα ζευγάρι λίκνου. Κατά τα άλλα πήρα πετσέτες, σελτεδακια, σετακι για τα νύχια και για χτένισμα. Επίσης χθες παρήγγειλα και ρόμπα και νυχτικο, όταν τα παραλάβω θα σας στείλω αν είναι καλά γιατί τα βρήκα σε καλή τιμή. 

Λοιπόν για τα ρουχαλάκια από τα h@m πήρα για 1-2 μηνών, αλλά αυτά που μου έδωσαν οι φίλες μου είναι διαφορα μεγέθη. Σκέφτηκα και με συμβούλεψαν να μην πάρω άλλα φορμακια τώρα γιατί επειδή είναι και διδυμάκια δε ξέρω ούτε πότε θα γεννήσω ούτε πόσο θα είναι τα μικρά μου, οπότε θα αγοράσω επιπλέον μόλις γεννήσω. Το μόνο που σκέφτομαι να πάρω είναι ένα ζευγάρι καλά φορμακια (mayoral) για την έξοδο από το νοσοκομείο😄😄γιατί πρέπει να είμαστε και κοκέτες!!!! 

Ναι στείλε μ όταν τα πάρεις να Μ πεις.αχχχχ να χαρώ εγώ τα κοριτσάκια .κοκετες από την πρώτη μέρα.εχετε σκεφτεί τι θα φοράνε στην έξοδο?πείτε μήπως Μ ξεφεύγει κάτι.

Εσώρουχο κοντομανικο φορμακι ολόσωμο από πάνω φόρμα εξωδου με κουκούλα που είναι σκουφάκι καλτσακια κ γαντακια άμα δεν έχει η φόρμα.τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...