Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λογικά είναι τα έντερα κοπέλα μου που αλλάζουν θέση.. Όλα θα ξεκινήσουν να πιέζονται σιγά σιγά τώρα για να χωρέσει η μήτρα.

Ααα ωραία τουλάχιστον δείχνει οτι πάει καλά 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Σταυρι δεν έχω ψωνίσει ακόμα αλλά τα έχω διαλέξει όλα. Τέλος του μήνα θα πάρουμε καρότσι από τα orchestra έχουν μέχρι τέλος Οκτωβρίου επιστροφή το 30% της αξίας του καροτσιού σε δωροεπιταγή. Και αρχές Νοεμβρίου θα πάρω κούνιες από την paidoupoli, συρταριέρες IKEA και μετά τα ψιλολόγια. Επειδή φορμάκια μας έχουν δώσει πάρα πολλά θα πάρω κάποια επιπλέον από mothercare που μου έχουν πει πως είναι τα καλύτερα από άποψη ποιότητας, καθισματάκια αυτοκινήτου μας δώσανε οπότε μετά θέλουμε προίκες, σεντονάκια κλπ.. Μόνο να μου δώσει το οκ ο γιατρός να πάω σε κανένα μαγαζί.

@Ioann89 Όταν λες ρούχα τι εννοείς;;;; Παντελόνια για κανένα λόγο δεν μπαίνουν στην κοιλιά, Φουστανάκια και κάποιες μπλούζες. Γιατί οι περισσότερες ανεβαίνουν ψηλά λόγω κοιλιάς.

Ναι εγκυμοσυνης!!! Παντελόνια είχα μερικά ψηλό μέσα με λάστιχο Από πέρυσι και τα δοκίμασα και με κάνουν ! Πήρα μεγάλη χαρά σήμερα! 😂😂μπλουζάκια όλα κοντά! Και φουστανάκια είχα πάρει καλοκαιρινά αλλά τώρα θέλω να πάρω και κανένα γι αυτήν την εποχή! Καλά μπλούζες δεν παίζει να πάρω εγκυμοσυνης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια οσες ειστε σε αναρρωτικες, την δευτερη αναρρωτικη που την πληρωνει εξ ολοκληρου το ΙΚΑ ποσο πηρατε; οσο ηταν και ο μισθος σας; ειληκρινα με εχουν τρελανει ψαχνω δικηγορο να τα αναλαβει εκεινος δεν μπορω να συγχιζομαι καθε φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ πήρα το καλοκαίρι από το h@m μπλουζάκια κοντομανικα και ένα παντελόνι και μία φούστα εγκυμοσύνης και με έχουν βολέψει πολύ!!! Λογικά θα πάρω και τώρα το φθινόπωρο τίποτα γιατί δεν έχω τίποτα είναι όλα μου τα ρούχα στενά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Βέβαια έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου λόγω διδύμων!! 

Κ μενα ειναι τεραστια κ ειμαι στα μισα! Ποσο θα φτασει δε θα μπορουμε να περπατησουμε μετα λες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Σταυρι δεν έχω ψωνίσει ακόμα αλλά τα έχω διαλέξει όλα. Τέλος του μήνα θα πάρουμε καρότσι από τα orchestra έχουν μέχρι τέλος Οκτωβρίου επιστροφή το 30% της αξίας του καροτσιού σε δωροεπιταγή. Και αρχές Νοεμβρίου θα πάρω κούνιες από την paidoupoli, συρταριέρες IKEA και μετά τα ψιλολόγια. Επειδή φορμάκια μας έχουν δώσει πάρα πολλά θα πάρω κάποια επιπλέον από mothercare που μου έχουν πει πως είναι τα καλύτερα από άποψη ποιότητας, καθισματάκια αυτοκινήτου μας δώσανε οπότε μετά θέλουμε προίκες, σεντονάκια κλπ.. Μόνο να μου δώσει το οκ ο γιατρός να πάω σε κανένα μαγαζί.

@Ioann89 Όταν λες ρούχα τι εννοείς;;;; Παντελόνια για κανένα λόγο δεν μπαίνουν στην κοιλιά, Φουστανάκια και κάποιες μπλούζες. Γιατί οι περισσότερες ανεβαίνουν ψηλά λόγω κοιλιάς.

Θα παρεις το per perego annie moy e!?Τα καθισματακια αυτοκινητου μεχρι ποσο ετων ειναι; Στις κουνιες θα βαλεις φωλιες ή απλα προστατευτικό γυρω γυρω ; Πως θα κοιμομαστε κοριτσια με τα 2 ανησυχω το βραδυ μη παθουν κατι..με πιασε απο τωρα χαχα @melodyy πως εισαι κοπελα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βρε κοριτσια οσες ειστε σε αναρρωτικες, την δευτερη αναρρωτικη που την πληρωνει εξ ολοκληρου το ΙΚΑ ποσο πηρατε; οσο ηταν και ο μισθος σας; ειληκρινα με εχουν τρελανει ψαχνω δικηγορο να τα αναλαβει εκεινος δεν μπορω να συγχιζομαι καθε φορα!

Όσο είχα υπογράψει για καθαρά! Γιατί δούλευα και σ-κ και ανέβαινε! Αλλά δυστυχώς ήταν λιγότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ πήρα το καλοκαίρι από το h@m μπλουζάκια κοντομανικα και ένα παντελόνι και μία φούστα εγκυμοσύνης και με έχουν βολέψει πολύ!!! Λογικά θα πάρω και τώρα το φθινόπωρο τίποτα γιατί δεν έχω τίποτα είναι όλα μου τα ρούχα στενά!!! 

Και εγώ από εκεί είχα πάρει και πήρα από calliope αρκετά πράγματα στις εκπτώσεις και τα είχε πολύ οικονομικά 5€ το πιο ακριβό! Και τώρα κάπου δεν βγάζουν προσφορές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Βέβαια έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου λόγω διδύμων!! 

Ε λογικό είναι!!!!! Αφού είναι 2 μωράκια θα κανείς πιο μεγάλη κοιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κ μενα ειναι τεραστια κ ειμαι στα μισα! Ποσο θα φτασει δε θα μπορουμε να περπατησουμε μετα λες;;

@Sweetie79 και άντε το περπάτημα θα μπορούμε να το αποφύγουμε αν κάνουμε μόνο τα βασικά ... ο ύπνος;;;; Θα μπορούμε; Η αδερφή μ κοιμόταν όρθια σε καναπέ η στο κρεβάτι. Δεν μπορούσε να ξαπλώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Θα παρεις το per perego annie moy e!?Τα καθισματακια αυτοκινητου μεχρι ποσο ετων ειναι; Στις κουνιες θα βαλεις φωλιες ή απλα προστατευτικό γυρω γυρω ; Πως θα κοιμομαστε κοριτσια με τα 2 ανησυχω το βραδυ μη παθουν κατι..με πιασε απο τωρα χαχα @melodyy πως εισαι κοπελα μου;;

Καλά κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι που θα φτάσει η κοιλιά, πως θα ειναι μετά... ανησυχίες μπόλικες αλλά όταν έρθουν με το καλό θα τη βρούμε την άκρη αυτές να είναι καλά!!!! 

Πάντως η κοιλιά στα δίδυμα μεγαλώνει αρκετά και κάτι φίλες μου που έχω δει λίγο πριν γεννήσουν είχαν μεγάλη κοιλιά!!!!!! Εγώ από τώρα δυσκολεύομαι 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

@Sweetie79 και άντε το περπάτημα θα μπορούμε να το αποφύγουμε αν κάνουμε μόνο τα βασικά ... ο ύπνος;;;; Θα μπορούμε; Η αδερφή μ κοιμόταν όρθια σε καναπέ η στο κρεβάτι. Δεν μπορούσε να ξαπλώσει 

Εγώ από τώρα δυσκολεύομαι στον ύπνο, όλη την ώρα αλλάζω πλευρό κι έχει αρχίσει και με πονάει κι η πλάτη μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως βρε κορίτσια και μόνο που τις καταλαβαίνω που με κλωτσάνε γελάω μόνη μου σαν τη χαζή, φανταστείτε όταν γεννηθούν πως θα κάνουμε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ από τώρα δυσκολεύομαι στον ύπνο, όλη την ώρα αλλάζω πλευρό κι έχει αρχίσει και με πονάει κι η πλάτη μου!!! 

Θα χρειαστουμε φυσικοθεραπευτη σιγουραα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

@Sweetie79 και άντε το περπάτημα θα μπορούμε να το αποφύγουμε αν κάνουμε μόνο τα βασικά ... ο ύπνος;;;; Θα μπορούμε; Η αδερφή μ κοιμόταν όρθια σε καναπέ η στο κρεβάτι. Δεν μπορούσε να ξαπλώσει 

Ασε ,πωπω ...για να δουμε...Εγω ανασκελα δε το εχω με τιποτα κοριτσια μου πηρα τον εξωσωματικο γιατί αυτος θα με ξεγεννησει κ μου ειπε οτι εχω ενα συνδρομο που το εχουν 10% των γυναικων για αυτο δεν μπορω.. Λεγεται κατω κοιλη φλεβα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ασε ,πωπω ...για να δουμε...Εγω ανασκελα δε το εχω με τιποτα κοριτσια μου πηρα τον εξωσωματικο γιατί αυτος θα με ξεγεννησει κ μου ειπε οτι εχω ενα συνδρομο που το εχουν 10% των γυναικων για αυτο δεν μπορω.. Λεγεται κατω κοιλη φλεβα! 

Πάντως από ότι διαβάζω η καλύτερη στάση είναι στο πλάι από την αριστερή πλευρά... όταν πάω στο γιατρό αν το θυμηθώ θα τον ρωτήσω και για αυτό 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Πάντως βρε κορίτσια και μόνο που τις καταλαβαίνω που με κλωτσάνε γελάω μόνη μου σαν τη χαζή, φανταστείτε όταν γεννηθούν πως θα κάνουμε ❤️❤️❤️

Ένα θα σ πω ! Κάθομαι ξαπλωμένη τις περισσότερες ώρες τις μερασ με σηκωμένη την μπλούζα μόνιμα και κοιτάω Την κοιλιά και τις κλωτσιτσες μπουνιτσες που τρώω ! Γελάω σαν χαζοχαρούμενο και τα χέρια  είναι μόνιμα Στην κοιλιά μου! Και αν δεν είναι τα δικά μου είναι του άντρα μου ! Πιστεύω θα γίνουμε χαζό μαμάδες κοπέλα μου!!! Ελπίζω να μην μας γυρίσει αλλιώς με τις ορμονες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ασε ,πωπω ...για να δουμε...Εγω ανασκελα δε το εχω με τιποτα κοριτσια μου πηρα τον εξωσωματικο γιατί αυτος θα με ξεγεννησει κ μου ειπε οτι εχω ενα συνδρομο που το εχουν 10% των γυναικων για αυτο δεν μπορω.. Λεγεται κατω κοιλη φλεβα! 

Και πως το καταλάβατε; Από κάποια ειδική εξέταση; Η φαίνεται έτσι; Εγώ μπορώ να σ πω την αλήθεια αλλά όταν ξαπλώνω έτσι το μωρό κλωτσάει σαν τρελό και σκέφτομαι μήπως δεν το βολεύει; 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Πάντως από ότι διαβάζω η καλύτερη στάση είναι στο πλάι από την αριστερή πλευρά... όταν πάω στο γιατρό αν το θυμηθώ θα τον ρωτήσω και για αυτό 🙄

Και εγώ από την αριστερή ξαπλώνω αλλά το πρωί από την δεξιά ξυπνάω! Δεν ξέρω τόσο κακό μπορεί να κάνουμε στα μωράκια μας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Όσο είχα υπογράψει για καθαρά! Γιατί δούλευα και σ-κ και ανέβαινε! Αλλά δυστυχώς ήταν λιγότερα! 

Οσο ελεγε δλδ επαιρνες καθαρα χωρις τα σκ;; η πιο κατω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οσο ελεγε δλδ επαιρνες καθαρα χωρις τα σκ;; η πιο κατω;

360€ παίρνω από το ΙΚΑ , από την δουλειά έχεις δίκαιο τα καθαρά ήταν λιγάκι πιο πάνω , εσένα ποσά σου είπανε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

360€ παίρνω από το ΙΚΑ , από την δουλειά έχεις δίκαιο τα καθαρά ήταν λιγάκι πιο πάνω , εσένα ποσά σου είπανε; 

Με εχουν τρελανει παιδι μου κ δεν σηκωνει κ κανεις το τηλεφωνο 2 μερες παιρνω ολη μερα!! Εγω απο τη δουλεια παιρνω 610 με μια τριετια που εχω 30€ πες 580, και μου βγαλανε την δευτερη αναρρωτικη τωρα 440, ενω μου ειχαν πει οτι δεν εχει μεγαλη διαφορα με τον μισθο αντε 50€, κ δεν μπορω να βγαλω ακρη!! Ο αντρας μου ο καημενος δεν ξερει απο αυτα κ ολο παει ερχεται ξανα παει πρεπει να παιρνει αδειες απο τη δουλεια, τετοια ταλαιπωρια δλδ ελεος!!!!! Ψαχνω τωρα να βρω καποιον να μου τα αναλλαβει να παει να τα φτιαξει γτ δεν αντεχω, συγχιζομαι παρα πολυ κ το λυπαμαι το μωρακι μου το τρελαινω κ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βρε κοριτσια οσες ειστε σε αναρρωτικες, την δευτερη αναρρωτικη που την πληρωνει εξ ολοκληρου το ΙΚΑ ποσο πηρατε; οσο ηταν και ο μισθος σας; ειληκρινα με εχουν τρελανει ψαχνω δικηγορο να τα αναλαβει εκεινος δεν μπορω να συγχιζομαι καθε φορα!

Εμένα μ έχουν πληρώσει μέχρι στιγμής από 19/05 που βγήκα για 1η φορά μέχρι και τον Αύγουστο. Έχω καταθέσει άλλες 2 αλλά δεν έχουν περάσει ακόμα επιτροπή. Τα χρήματα που θα πάρεις εξαρτώνται από το μισθό σου. Κάθε μια παίρνει διαφορετικό ποσό. Αν ήσουν με βασικό παίρνεις γύρω στα 450€ το μήνα. Πάντως λεφτά από το ΙΚΑ δεν χάνεις. Εγώ παίρνω 820€ το μήνα. Είναι πιο λίγα από το μισθό ενός γεμάτου μήνα σε μένα. (Ωρομίσθια καθηγήτρια σε Ι.ΙΕΚ) Γιατί σ έχουν τρελάνει; Οι επιτροπές αργούνε γενικά σε πολλά ΙΚΑ. Πήρες τηλέφωνο στις παροχές να δεις μέχρι πότε έχουν περάσει επιτροπές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Θα παρεις το per perego annie moy e!?Τα καθισματακια αυτοκινητου μεχρι ποσο ετων ειναι; Στις κουνιες θα βαλεις φωλιες ή απλα προστατευτικό γυρω γυρω ; Πως θα κοιμομαστε κοριτσια με τα 2 ανησυχω το βραδυ μη παθουν κατι..με πιασε απο τωρα χαχα @melodyy πως εισαι κοπελα μου;;

Ναι ναι αυτό θα πάρουμε τελικά. Σκεφτόμουν σε μια κούνια για αρχή με την πάντα και σφήνες για να μη μπορούν να γυρίσουν. Δε βρίσκω το λόγο να πάρω φωλιά να σου πω την αλήθεια. Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο βέβαια και αν συμφωνεί αυτό θα κάνω. Μην αγχώνεσαι βρε, είτε θα τα έχεις δίπλα σου είτε στο δωμάτιο τους με ενδοεπικοινωνία και θα ακούς τα πάντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...