Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Μπορεί να είναι και το μωράκι όμως που κάνει τούμπες 🎉🙏🏻❣️

Αυτό θέλω να πιστεύω ότι είναι τα μωράκια μου!!! Αλλά διαβάζω διάφορα για αυτό απορώ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μόνο νηστείας αναιβαινει χωρίς λόγο. Μεταγευματικα μόνο άμα κάνω βλακεία μια φορά την εβδομάδα παει 140 150 οπότε Μ είπε για βραδυνή ινσουλίνη για να φτιάξει το νηστείας.μου τα έγραψε να τα έχω γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξεκινήσω.

Διάβασα (δεν ξέρω αν ισχύει δεν μου το είπε γιατρός) ότι 24-28 τρελαίνονται οι ορμόνες και για αυτό υπάρχει και το θέμα με Την ινσουλίνη! Της περισσότερες φορές φτιάχνει από εκεί και πέρα και οι περισσότεροι προσπαθούν να αποφύγουν μέχρι τότε την ινσουλίνη! Γενικά από το βραδινό μέχρι το πρωινό απέχει πολλές ώρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Αυτό θέλω να πιστεύω ότι είναι τα μωράκια μου!!! Αλλά διαβάζω διάφορα για αυτό απορώ 🙄

Δεν είναι απαραίτητα κακό να κανείς συσπάσεις! Όταν πήρα τηλ να ενημερώσω μου λέει  δεν βρισκω κάτι κακό ! Πρέπει να συμβαίνουν και αυτά! Αρκεί να μην είναι πολλές και επώδυνες και σε συγκεκριμένο χρόνο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν είναι απαραίτητα κακό να κανείς συσπάσεις! Όταν πήρα τηλ να ενημερώσω μου λέει  δεν βρισκω κάτι κακό ! Πρέπει να συμβαίνουν και αυτά! Αρκεί να μην είναι πολλές και επώδυνες και σε συγκεκριμένο χρόνο ! 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι νόμιζα και εγω ότι κάνω συσπάσεις κ μου είπε ο γιατρός μου μετράω για μια ώρα αν με σφίγγει πάνω από 15 Δευτερολεπτα κ αν κάνω στην ώρα πάνω από δεκαπέντε φορές συσπάσεις και είναι θέμα για ένα δύο Δευτέρα δεν είναι κάτι τώρα όμως στο δεύτερο πριν δύο εβδομάδες είχα όντως συσπάσεις εσφιγγε η κοιλιά μου για πολύ ώρα και με πόνο το νιώθεις ότι κάτι σφίγγει ξεκίνησα το μαγνήσιο και ηρέμησα παρά πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ εδώ και κάποιες μέρες νιώθω σαν να προσπαθεί να κάνει τούμπα το μωρό αλλά σε όλη την κοιλιά και σκληραίνει! Παίρνω μαγνήσιο ούτως η άλλως ! Μου είπε η γιατρός είναι φυσιολογικό! Είναι προπαρασκευαστικές! Δεν έχω πόνο πάλι καλά! 

Εμενα μου είχε πει γ γιατρος μου ότι γξα5να ειναι συσπαση πρέπει να υπάρχει πονος με πετρωμα μαζι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Εμενα μου είχε πει γ γιατρος μου ότι γξα5να ειναι συσπαση πρέπει να υπάρχει πονος με πετρωμα μαζι... 

Δεν το νιώθω ταυτόχρονα η αλήθεια είναι,,, άρα μπορεί να είναι ο μπεμπης 🤰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε να ρωτησω κάτι κάτι γουργουριτα που κανει η κοιλιά χαμηλά της εχει συμβεί σε καμία

Ναι πολλές φορές! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Μπορεί και το έντερο μπορεί και το μωρό Αν τώρα αρχίζεις να νιώθεις κινήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι πολλές φορές! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Μπορεί και το έντερο μπορεί και το μωρό Αν τώρα αρχίζεις να νιώθεις κινήσεις 

Δεύτερα μπενω στον 3ο μήνα  γιατί με βδομάδες δεν το έχω και πολύ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Δεύτερα μπενω στον 3ο μήνα  γιατί με βδομάδες δεν το έχω και πολύ 😂 

Λίγο νωρίς νομίζω είναι για να ένιωσες το μωράκι σου αλλά κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Διάβασα (δεν ξέρω αν ισχύει δεν μου το είπε γιατρός) ότι 24-28 τρελαίνονται οι ορμόνες και για αυτό υπάρχει και το θέμα με Την ινσουλίνη! Της περισσότερες φορές φτιάχνει από εκεί και πέρα και οι περισσότεροι προσπαθούν να αποφύγουν μέχρι τότε την ινσουλίνη! Γενικά από το βραδινό μέχρι το πρωινό απέχει πολλές ώρες; 

Μακάρι ναναι έτσι κ να να στρώσουμε μετά.καπου 9 με 10 τρώω κ το πρωί μετριέμαι κατά τις 7 δεν μπορώ πιο νωρίς.εσυ πόσες μέρες την εβδ έχει αναιβασμενα το πρωί..κ μέχρι πόσο φτάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μακάρι ναναι έτσι κ να να στρώσουμε μετά.καπου 9 με 10 τρώω κ το πρωί μετριέμαι κατά τις 7 δεν μπορώ πιο νωρίς.εσυ πόσες μέρες την εβδ έχει αναιβασμενα το πρωί..κ μέχρι πόσο φτάνεις?

Την προηγούμενη εβδομάδα 3! Αυτήν 1 προς το παρόν ! Εγώ έτρωγα 8-9 το βράδυ κ μετά έτρωγα 11 το πρωί! Ενώ τώρα ακόμη ένα γεύμα και βάζω ξυπνητήρι να ξυπνάω νωρίς να μην το αφήνω τόσες ώρες και όντως είδα διαφορά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Όχι τίποτα άλλο να μην επηρεαστούν τα μωρα μας! Αυτό μόνο! Το ανώτερο νηστείας 138 . Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Λίγο νωρίς νομίζω είναι για να ένιωσες το μωράκι σου αλλά κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική 

Δεν ξέρω πως γουργουριζη η κοιλιά έτσι έκανε  και είχα ενόχληση στην αριστερή πλευρα πρωι μετα καλά ήμουν απλώς είχα 2 αποβολές και μου έχει μείνει ο φόβος εσύ ποσο εισαι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Την προηγούμενη εβδομάδα 3! Αυτήν 1 προς το παρόν ! Εγώ έτρωγα 8-9 το βράδυ κ μετά έτρωγα 11 το πρωί! Ενώ τώρα ακόμη ένα γεύμα και βάζω ξυπνητήρι να ξυπνάω νωρίς να μην το αφήνω τόσες ώρες και όντως είδα διαφορά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! Όχι τίποτα άλλο να μην επηρεαστούν τα μωρα μας! Αυτό μόνο! Το ανώτερο νηστείας 138 . Εσυ; 

Ναι για τα μωρά μας όλα.μεχρι 100 της νηστείας κ μέχρι 150μεσιμερι 2 φορές εδώ κ ένα μήνα που μετράω από βλακεία Μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Ναι για τα μωρά μας όλα.μεχρι 100 της νηστείας κ μέχρι 150μεσιμερι 2 φορές εδώ κ ένα μήνα που μετράω από βλακεία Μ.

Ρε συ το 100 σ εμένα στο μικροβιολογικό (αλλά και ο γιατρός την πρώτη φορά που το είδε λίγο τσίμπημενο ) καπως το χαρακτήριζε δεν θυμάμαι! Θα δω τις εξετάσεις! Ότι δεν είναι διαβήτης αλλά κάτι σαν γκρίζα ζώνη ! Εννοείται τον γιατρό σου να ακούς!!!! Είχες φάει κάτι συγκεκριμένο τότε με το 150; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ρε συ το 100 σ εμένα στο μικροβιολογικό (αλλά και ο γιατρός την πρώτη φορά που το είδε λίγο τσίμπημενο ) καπως το χαρακτήριζε δεν θυμάμαι! Θα δω τις εξετάσεις! Ότι δεν είναι διαβήτης αλλά κάτι σαν γκρίζα ζώνη ! Εννοείται τον γιατρό σου να ακούς!!!! Είχες φάει κάτι συγκεκριμένο τότε με το 150; 

Τι να πω κ εγώ στην αρχή νόμιζα ότι ήταν υπερβολικές αλλά κ ενδοκρινολόγος κ γυναικολόγος τα ίδια Μ λένε.ναι μια φορά μακαρόνια σκέτα χωρίς κρέας ενώ με κρέας δεν ανεβάζω.κ σάντουιτς αποεξω οπότε αυτά κομμένα ..αλλά κ γλυκό ένα μήνα έχω να φάω άσε...περιμένω πώς κ πως να έρθει η μικρή να φάω μια τούρτα μόνη μ.αμα δεις πεσμου πως στο είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

🤣🤣🤣🤣λες Ε;;; Είναι καιρός ακόμη,,,, εσυ ποσό είσαι; Πήρες καθόλου; 

Κορίτσια κάνατε καμια αγορα για τα μωράκια σας;; ξέρετε κανα οικονομικό  site να χαζευουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσια κάνατε καμια αγορα για τα μωράκια σας;; ξέρετε κανα οικονομικό  site να χαζευουμε;;

Εγω πηρα απο το mothercare κουνια κ σιφουνιερα γτ ηταν σε προσφορα κ δεν ηθελα να τα χασω, αλλα ακομα δεν εχω παρει κατι αλλο, δεν ξερω νωρις μου φαινεται😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Τι να πω κ εγώ στην αρχή νόμιζα ότι ήταν υπερβολικές αλλά κ ενδοκρινολόγος κ γυναικολόγος τα ίδια Μ λένε.ναι μια φορά μακαρόνια σκέτα χωρίς κρέας ενώ με κρέας δεν ανεβάζω.κ σάντουιτς αποεξω οπότε αυτά κομμένα ..αλλά κ γλυκό ένα μήνα έχω να φάω άσε...περιμένω πώς κ πως να έρθει η μικρή να φάω μια τούρτα μόνη μ.αμα δεις πεσμου πως στο είπε.

Εννοείται αυτούς θα ακούσεις! Πριν τα γεύματα σου φαε σαλάτα! Πρώτα την σαλάτα όχι μαζί! Από τότε που το δοκίμασα μεσημέρι και βράδυ είμαι περίπου στο 95-105 ! Και σκέψου ότι είχα και μακαρόνια μια μέρα! Αυτό με την τούρτα πραγματικά θα το κάνω και εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσια κάνατε καμια αγορα για τα μωράκια σας;; ξέρετε κανα οικονομικό  site να χαζευουμε;;

Εγώ ακόμη τίποτα! Γενικά είδα στην σελίδα του καλεση, Φατσούλες, Pali Και έχει και ολοκληρωμένα πακέτα! Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι νόμιζα και εγω ότι κάνω συσπάσεις κ μου είπε ο γιατρός μου μετράω για μια ώρα αν με σφίγγει πάνω από 15 Δευτερολεπτα κ αν κάνω στην ώρα πάνω από δεκαπέντε φορές συσπάσεις και είναι θέμα για ένα δύο Δευτέρα δεν είναι κάτι τώρα όμως στο δεύτερο πριν δύο εβδομάδες είχα όντως συσπάσεις εσφιγγε η κοιλιά μου για πολύ ώρα και με πόνο το νιώθεις ότι κάτι σφίγγει ξεκίνησα το μαγνήσιο και ηρέμησα παρά πολυ

Να σου πω εγώ μόνο την κοιλιά μ νιώθω Να σφίγγει ! Δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις αλλά δεν μπορώ να πω ότι το νιώθω και συνεχόμενα και ευτυχώς Παναγίτσα μ δεν έχω πόνο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Δεν ξέρω πως γουργουριζη η κοιλιά έτσι έκανε  και είχα ενόχληση στην αριστερή πλευρα πρωι μετα καλά ήμουν απλώς είχα 2 αποβολές και μου έχει μείνει ο φόβος εσύ ποσο εισαι ❤

Λογικά είναι τα έντερα κοπέλα μου που αλλάζουν θέση.. Όλα θα ξεκινήσουν να πιέζονται σιγά σιγά τώρα για να χωρέσει η μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι δεν έχω ψωνίσει ακόμα αλλά τα έχω διαλέξει όλα. Τέλος του μήνα θα πάρουμε καρότσι από τα orchestra έχουν μέχρι τέλος Οκτωβρίου επιστροφή το 30% της αξίας του καροτσιού σε δωροεπιταγή. Και αρχές Νοεμβρίου θα πάρω κούνιες από την paidoupoli, συρταριέρες IKEA και μετά τα ψιλολόγια. Επειδή φορμάκια μας έχουν δώσει πάρα πολλά θα πάρω κάποια επιπλέον από mothercare που μου έχουν πει πως είναι τα καλύτερα από άποψη ποιότητας, καθισματάκια αυτοκινήτου μας δώσανε οπότε μετά θέλουμε προίκες, σεντονάκια κλπ.. Μόνο να μου δώσει το οκ ο γιατρός να πάω σε κανένα μαγαζί.

@Ioann89 Όταν λες ρούχα τι εννοείς;;;; Παντελόνια για κανένα λόγο δεν μπαίνουν στην κοιλιά, Φουστανάκια και κάποιες μπλούζες. Γιατί οι περισσότερες ανεβαίνουν ψηλά λόγω κοιλιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Τι κάνετε;;;  Ανοίγω  το θέμα ρούχα!!! Για πείτε μου σας κάνουν τα παλιά σας κανονικά; Ψωνίσατε; 

Καλημερα κοριτσι μου, παντελονια ουτε καν😜 ακομα βεβαια εδω ειναι καλος καιρος κ φοραω φορεματακια κυριως αλλα θα ψωνησω σιγουρα κανα κολαν για το χειμωνα κ κανα φορεματακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...