Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια ακούτε καθε μερα τα μωράκια σας; 

Εγω τις τελευταιες μερες την ακουω καθε μερα, απλα αλλες μερες σχεδον συνεχεια αλλες οπως σημερα πιο λιγο, μικρα ειναι ακομα μην αγχωνεσαι, σε λιγο θα τα ακουμε συνεχεια😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

🤣🤣🤣🤣λες Ε;;; Είναι καιρός ακόμη,,,, εσυ ποσό είσαι; Πήρες καθόλου; 

Εγώ τώρα μπήκα στο τέταρτο ακόμα και έχω οαρ ι είδη ένα αστα αγχωνομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω τις τελευταιες μερες την ακουω καθε μερα, απλα αλλες μερες σχεδον συνεχεια αλλες οπως σημερα πιο λιγο, μικρα ειναι ακομα μην αγχωνεσαι, σε λιγο θα τα ακουμε συνεχεια😜

Και εγω καθε μερα το ακουγα.. Σημερα ομως δνε τον εχω ακουσει καθολου καο αγχωθηκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μαιμ καλε μου ανοιξατε την ορεξη😅

Δοκίμασε το! Δεν έχει και πολλά λιπαρά και σε χορταίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κοριτσια ακούτε καθε μερα τα μωράκια σας; 

Μερικές μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο! Μια φορά δεν τον είχα ακούσει ένα πρωίνο ολόκληρο που γενικά είναι πολύ ζωηρός το πρωί και πήγα γιατρό! Όλα καλά ήταν δόξα το θεό αλλά έτσι όπως καθόταν δεν βοηθούσε η στάση να τον καταλάβω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Και εγω καθε μερα το ακουγα.. Σημερα ομως δνε τον εχω ακουσει καθολου καο αγχωθηκα... 

Οχι μην αγχωνεσαι ακομα θα συμβαινει αυτο καμια φορα να μην το ακουμε, ετσι μου ειπαν κ εμενα δλδ!! Κ εγω σημερα λιγο το πρωι την ακουσα μονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δοκίμασε το! Δεν έχει και πολλά λιπαρά και σε χορταίνει! 

Οταν λες φιλαδελφεια με γιαουρτι ειναι ετσι δλδ το φιλαδελφεια το συγκεκριμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια γενικά έχετε συσπάσεις η πετρώματα στην κοιλιά και τέτοια; 

Ααα σημερα ειχα αυτη τη συζητηση με μια ξαδερφη μου που ειναι 1 μηνα σχεδον πιο μπροστα απο μενα, καποιες φορες οταν ειμαι ξαπλωμενη νιωθω την κοιλια μου να σκληραινει για λιγο κ μετα χαλαρωνει, να σου πω αγχωθηκα λιγο αλλα ειπα να μην παρω ακομα τον γιατρο!! Εκεινη μου πε οτι θα ναι η μπουμπου που τεντωνεται, λες να ναι συσπασεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2020 at 6:04 ΜΜ, ο/η Ioann89 είπε:

@Dona90 κορίτσι μ τι κανείς; Μίλησα με τον γιατρό και μ είπε πως θα το παλέψουμε με διατροφή πρώτα θα κάνω Doppler στην 28η εβδομάδα να δούμε αν επηρεάστηκε το μωρό(ο πλακούντας)  και μετά θα δούμε για ινσουλίνη! Τελευταία επιλογή 

Κοριτσάκι μου καλά είμαι προσπαθώ να το ρυθμίσω αυτή εβδομάδα πάει καλύτερα Μ είπε ότι άμα 4 συνεχόμενα είναι πάνω από το όριο η νηστείας ξεκινάμε ινσουλίνη για να μη. Δούμε τίποτα στο μωρό κ στην 38 θα κάνουμε πρόκληση.μου είπε καλύτερα ινσουλίνη παρά να ανεβάζω ζάχαρο κ όλα γίνονται για το καλό της μικρή ς οπότε ηρεμισα λίγο.σκεψου ότι δεν είμαστε οι μόνες κ μην φοβάσαι την ινσουλίνη όλα καλά θα πάνε..κ θα βγει ένα υγιέστατο μωράκι .το άγχος μου το είχε αναιβασει πολύ την προηγούμενη εβδομάδα οπότε μόνο θετικά να σκέφτεσαι...ντοπλερ θα κάνω κ εγώ άλλα μετά την 30εβδ.στο φβ έχει μια ομάδα ζάχαρο μωράκια με βοήθησε αρκετά.οτι χρειαστείς πεσμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα σημερα ειχα αυτη τη συζητηση με μια ξαδερφη μου που ειναι 1 μηνα σχεδον πιο μπροστα απο μενα, καποιες φορες οταν ειμαι ξαπλωμενη νιωθω την κοιλια μου να σκληραινει για λιγο κ μετα χαλαρωνει, να σου πω αγχωθηκα λιγο αλλα ειπα να μην παρω ακομα τον γιατρο!! Εκεινη μου πε οτι θα ναι η μπουμπου που τεντωνεται, λες να ναι συσπασεις;;

Εγώ εδώ και κάποιες μέρες νιώθω σαν να προσπαθεί να κάνει τούμπα το μωρό αλλά σε όλη την κοιλιά και σκληραίνει! Παίρνω μαγνήσιο ούτως η άλλως ! Μου είπε η γιατρός είναι φυσιολογικό! Είναι προπαρασκευαστικές! Δεν έχω πόνο πάλι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααα σημερα ειχα αυτη τη συζητηση με μια ξαδερφη μου που ειναι 1 μηνα σχεδον πιο μπροστα απο μενα, καποιες φορες οταν ειμαι ξαπλωμενη νιωθω την κοιλια μου να σκληραινει για λιγο κ μετα χαλαρωνει, να σου πω αγχωθηκα λιγο αλλα ειπα να μην παρω ακομα τον γιατρο!! Εκεινη μου πε οτι θα ναι η μπουμπου που τεντωνεται, λες να ναι συσπασεις;;

Κι εγώ την απορία έχω με τις συσπάσεις.. κι εμένα κάποιες φορές μες στη μέρα σαν να μαζεύεται η κοιλιά σε κάποιο σημείο, αλλά έλεγα μήπως είναι τα μωράκια μου που γυρνάνε!!! Ελπίζω δηλαδή να είναι αυτό.. λέω να ρωτήσω το γιατρό σε καμια 10αρια μέρες που θα πάω, άμα μάθεις εσύ νωρίτερα πως είναι αυτές οι συσπάσεις γράψε μας 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κοριτσάκι μου καλά είμαι προσπαθώ να το ρυθμίσω αυτή εβδομάδα πάει καλύτερα Μ είπε ότι άμα 4 συνεχόμενα είναι πάνω από το όριο η νηστείας ξεκινάμε ινσουλίνη για να μη. Δούμε τίποτα στο μωρό κ στην 38 θα κάνουμε πρόκληση.μου είπε καλύτερα ινσουλίνη παρά να ανεβάζω ζάχαρο κ όλα γίνονται για το καλό της μικρή ς οπότε ηρεμισα λίγο.σκεψου ότι δεν είμαστε οι μόνες κ μην φοβάσαι την ινσουλίνη όλα καλά θα πάνε..κ θα βγει ένα υγιέστατο μωράκι .το άγχος μου το είχε αναιβασει πολύ την προηγούμενη εβδομάδα οπότε μόνο θετικά να σκέφτεσαι...ντοπλερ θα κάνω κ εγώ άλλα μετά την 30εβδ.στο φβ έχει μια ομάδα ζάχαρο μωράκια με βοήθησε αρκετά.οτι χρειαστείς πεσμου.

Αν σου πω ότι και εγώ έγινα εκεί μέλος σήμερα! Και διάβασα και λίγο ηρέμησα! Απ ότι κατάλαβα αν κανείς ινσουλίνη στην εγκυμοσυνη δεν πάει να πει ότι θα κανείς γενικά σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ εδώ και κάποιες μέρες νιώθω σαν να προσπαθεί να κάνει τούμπα το μωρό αλλά σε όλη την κοιλιά και σκληραίνει! Παίρνω μαγνήσιο ούτως η άλλως ! Μου είπε η γιατρός είναι φυσιολογικό! Είναι προπαρασκευαστικές! Δεν έχω πόνο πάλι καλά! 

Κι εμένα μου δίνει μαγνήσιο, ελπίζω να είναι όλα καλά!! Πάντως αυτή η αγωνία μέχρι τον επόμενο υπέρηχο δε περνάει ποτέ 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οταν λες φιλαδελφεια με γιαουρτι ειναι ετσι δλδ το φιλαδελφεια το συγκεκριμενο;

Έτσι λέγεται ναι! Είναι έτοιμο δεν εννοώ χωριστά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Εγώ εδώ και κάποιες μέρες νιώθω σαν να προσπαθεί να κάνει τούμπα το μωρό αλλά σε όλη την κοιλιά και σκληραίνει! Παίρνω μαγνήσιο ούτως η άλλως ! Μου είπε η γιατρός είναι φυσιολογικό! Είναι προπαρασκευαστικές! Δεν έχω πόνο πάλι καλά! 

Αυτο σκεφτηκα κ εγω μηπως ειναι προπαρασκευαστικες, θα του στειλω ενα μνμ αν το ξανα νιωσω να σιγουρευτω κ εγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Και εγω καθε μερα το ακουγα.. Σημερα ομως δνε τον εχω ακουσει καθολου καο αγχωθηκα... 

Το εντεράκι σου Πως είναι σήμερα; Μου είπε πως επηρεάζει! Προσπάθησε να χαλαρώσεις γιατί όσο αγχώνεσαι δεν θα το καταλάβεις θα είναι πιο ήσυχο και το μωρό! Και αύριο πάρε τον γιατρό σου αν θέλεις να περάσεις για να δεις ότι είναι καλά το μωράκι σου!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ την απορία έχω με τις συσπάσεις.. κι εμένα κάποιες φορές μες στη μέρα σαν να μαζεύεται η κοιλιά σε κάποιο σημείο, αλλά έλεγα μήπως είναι τα μωράκια μου που γυρνάνε!!! Ελπίζω δηλαδή να είναι αυτό.. λέω να ρωτήσω το γιατρό σε καμια 10αρια μέρες που θα πάω, άμα μάθεις εσύ νωρίτερα πως είναι αυτές οι συσπάσεις γράψε μας 🙄

Κ εγω εχω 19 ραντεβου, αλλα αν το ξανα νιωσω θα του στειλω ενα μνμ να δω τι θα μου πει να μαι σιγουρη🙄 ξερω οτι αν δεν υπαρχει πονος συνηθως δεν ειναι κατι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αν σου πω ότι και εγώ έγινα εκεί μέλος σήμερα! Και διάβασα και λίγο ηρέμησα! Απ ότι κατάλαβα αν κανείς ινσουλίνη στην εγκυμοσυνη δεν πάει να πει ότι θα κανείς γενικά σωστά; 

Η ενδοκρινολόγο ς μου είπε κάνει ινσουλίνη την τελευταία μέρα πριν γεννήσεις κ μετά το ξεχνάς..πολύ σπάνια να συνεχίσει.ολα καλά θα πάνε εγώ ήδη τα έχω στο ψυγείο.ελπιζω να μην τα χρειαστώ αλλά όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι λέγεται ναι! Είναι έτοιμο δεν εννοώ χωριστά ! 

Ωραια τελεια θα το δοκιμασω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εμένα μου δίνει μαγνήσιο, ελπίζω να είναι όλα καλά!! Πάντως αυτή η αγωνία μέχρι τον επόμενο υπέρηχο δε περνάει ποτέ 😁😁

Αστα να πάνε!!! Μέχρι να γεννήσουμε στην τσίτα θα είμαστε!!! Ευτυχώς είμαστε όλες !!! Και τα συζηταμε εδώ να χαλαρώνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Η ενδοκρινολόγο ς μου είπε κάνει ινσουλίνη την τελευταία μέρα πριν γεννήσεις κ μετά το ξεχνάς..πολύ σπάνια να συνεχίσει.ολα καλά θα πάνε εγώ ήδη τα έχω στο ψυγείο.ελπιζω να μην τα χρειαστώ αλλά όλα καλά.

Έχεις αγοράσει ; Γενικά και μέταγευματικα έχεις ανεβασμένο; Η μόνο νηστείας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ την απορία έχω με τις συσπάσεις.. κι εμένα κάποιες φορές μες στη μέρα σαν να μαζεύεται η κοιλιά σε κάποιο σημείο, αλλά έλεγα μήπως είναι τα μωράκια μου που γυρνάνε!!! Ελπίζω δηλαδή να είναι αυτό.. λέω να ρωτήσω το γιατρό σε καμια 10αρια μέρες που θα πάω, άμα μάθεις εσύ νωρίτερα πως είναι αυτές οι συσπάσεις γράψε μας 🙄

Μπορεί να είναι και το μωράκι όμως που κάνει τούμπες 🎉🙏🏻❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Έχεις αγοράσει ; Γενικά και μέταγευματικα έχεις ανεβασμένο; Η μόνο νηστείας; 

Μόνο νηστείας αναιβαινει χωρίς λόγο. Μεταγευματικα μόνο άμα κάνω βλακεία μια φορά την εβδομάδα παει 140 150 οπότε Μ είπε για βραδυνή ινσουλίνη για να φτιάξει το νηστείας.μου τα έγραψε να τα έχω γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξεκινήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...