Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@dimsea @annie @melodyy @Taggeris @Niki94 σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι από καρδιάς να γίνουμε όλες μανούλες και σύντομα!!! 

Ξέρω πόσο δύσκολο είναι όλοι οι γνωστοί και φίλοι να κάνουν παιδιά κι εμείς να περιμένουμε με τα χέρια ανοιχτά και να δυσκολευομαστε!!! Όμως για όλες έχει η Παναγίτσα κι όλες μας ακούει, για αυτό να συνεχίζεται τον αγώνα μέχρι να γίνει το θαύμα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

🎉🎇💞🤰👶👣❣️

🎆🎆Μπράβο βρε Sweetie79!!!!!!!🎆🎆 Τι τέλεια νέα είναι αυτά;;;; Μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι τώρα κοπέλα μου! Όλα να πάνε κατ'ευχήν από εδώ και πέρα, από καρδιάς στο λέω!!!!

Κοίτα γούρι το θεματάκι αυτό;!; Έκανε ποδαρικό η @Papadakis τώρα η @Sweetie79!!! Άντε να δούμε (!) ποια θα είναι η επόμενη;!; 😘💖

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και στα δικά σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Η αιματολόγος μου είπε ότι έχω πολύ δυνατό ανοσοποιητικό και θα κάνει καλό να το καταστείλουμε λίγο μήπως αυτό είναι που δεν αφήνει το έμβρυο να εμφυτευτεί. Γι'αυτό πρότεινε κορτιζόνη. Αυτές τις μέρες κλείνουμε 1,5 χρόνο συνολικά και ούτε 6μηνο από τότε που λύθηκαν τα σοβαρά θέματα (και κάποιοι μήνες χαμένοι μέσα σ'αυτά..). Οι γιατροί θεωρούν ότι είναι πολύ πιθανό να έχουμε και μόνοι μας εγκυμοσύνη, αλλά είναι αυτό που λες, η κούραση, η αγωνία και η απογοήτευση, η ηλικία.. από ένα σημείο και μετά δεν την παλεύεις άλλο! Και στην τελική ρε γαμώτο θέλεις να έχεις επαφή με τον άντρα σου χωρίς να σκέφτεσαι καθόλου τις μέρες.. είναι πολύ κουραστικό όλο αυτό! 

Εμείς έχουμε την τύχη να μένουμε κοντά στη θάλασσα (βέβαια μην φανταστείς ότι πάμε και συνέχεια για μπάνιο.. όλη αυτή η ανυπομονησία δεν μ'αφήνει να σκέφτομαι πολλά άλλα..). Δεν θα πάμε ούτε εμείς διακοπές και γενικά ξοδεύουμε μόνο στα άκρως απαραίτητα εδώ και κάποιο διάστημα για να μην γίνει καμιά βλακεία και δεν έχουμε χρήματα.

Απλά θέλω λίγο να καθυστερήσω την εμβρυμεταφορά για να έχει ηρεμήσει ο οργανισμός μου από τις ορμόνες και να είναι πολύ πιο πιθανή η εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω, έτσι το έχω στο μυαλό μου διαισθητικά. Όσο και να ανυπομονώ, νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολο ορμονικά η μήτρα να αντέξει και τη διέγερση και εγκυμοσύνη στο καπάκι. Γι'αυτό θα κάνουμε υπομονή!

Και μη γελάσετε.... αλλά μετά θυμήθηκα που πιο παλιά μου είχε πει ένας φίλος αστρολόγος ότι Σεπτέμβρη με Νοέμβρη του 20 βλέπει γονιμότητα κι εγκυμοσύνη σ'εμένα 😄🤭

Αυτο ξανα πες το! Του ελεγα απο τοτε μεχρι τοτε ειναι οι γονιμες πρεπει να εχουμε επαφες! Μερικες φορες ημασταν με το ρολοι καθοσον δουλευει ο αντρας μου με βαρδιες κ επρεπε να συχρονιστουμε! Ασε! Εεε ετσι δεν το απολαμβανεις! 

Η θαλασσα κανει πολυ καλο! Μονο κ μονο που την βλέπεις κ την εχεις κοντα σου ειναι μεγαλο ζητημα! Ευτυχως μας εκανε καλο η καραντινα και μαζευτηκαμε κ αλλο οικονομικα! Ηταν οτι επρεπε!  χαχα

Καλα το σκεφτεσαι, ισως ειναι καλυτερα να εχει ηρεμησει ο οργανισμος σου. Απο οτι την αλλη δεν ξερω αν ειναι καλυτερο τα κατεψυγμενα ή τα φρεσκα εμβρυα. Κ εγω δεν ξερω τι θα κανω. Θα κρινει ο γιατρος μου σιγουρα πως θα κινηθουμε. Μιας και ειναι η πρωτη μου φορα δεν ξερω κ πολλα πραγματα. Δεν νομιζω να αντεξω ομως να του πω απο Σεπτεμβρη για εμβρυομεταφορα, εκτος αν προκυψει υπερδιεγερση.

ΑΑΑΑ να τα το λενε και τα αστρα!!!! Οι πλανητες ομως τον Ιουνιο ειδα οτι θα ειναι πολυ αναδρομοι ! Ελπιζω να ειναι το αντιθετο για ολες εμας. Εγω θυμαμαι μου ειχε πει μια γιατρος που συζηταγαμε κ τα πιο προσωπικα μας οτι "ότι και να κανεις για να πετυχει να το κανεις οταν γεμιζει το φεγγαρι και οχι στη χαση!" χαχαχαχα     Τα αστρα και τα ζωδια μας φερανε εμποδια οπως λεει και το ασμα... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Έχω ευχάριστα νέα.. πήγα τελικά σήμερα και έκανα χοριακή και μόλις έμαθα τα ευχάριστα!!!! 278 είναι θετική!!!! Δεν το πιστεύω αλήθεια!!! 

Καλή επιτυχία και σε εσάς τώρα!!!! 

Γιουχου!!!  Δευτερη μεγαλη επιτυχια!! παμε για τις επομενες !! Μπραβο !! Συγχαρητηρια μονο χαρες απο δω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/5/2020 at 10:02 ΠΜ, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλή επιτυχία εγώ ξεκινάω Ιουλίο μόλις έρθει η περίοδος.Σε ξεκινήσε βιταμίνες? 

Σ ευχαριστω πολυ!!!! Επισης! Εχω ηδη 1 χρονο σχεδον που παιρνω Inofert και inofert plus και τωρα λογω χαμηλης φεριττινης ξεκινησα και ποσιμο σιδηρο. Αυτα μεχρι στιγμης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Αυτο ξανα πες το! Του ελεγα απο τοτε μεχρι τοτε ειναι οι γονιμες πρεπει να εχουμε επαφες! Μερικες φορες ημασταν με το ρολοι καθοσον δουλευει ο αντρας μου με βαρδιες κ επρεπε να συχρονιστουμε! Ασε! Εεε ετσι δεν το απολαμβανεις! 

Η θαλασσα κανει πολυ καλο! Μονο κ μονο που την βλέπεις κ την εχεις κοντα σου ειναι μεγαλο ζητημα! Ευτυχως μας εκανε καλο η καραντινα και μαζευτηκαμε κ αλλο οικονομικα! Ηταν οτι επρεπε!  χαχα

Καλα το σκεφτεσαι, ισως ειναι καλυτερα να εχει ηρεμησει ο οργανισμος σου. Απο οτι την αλλη δεν ξερω αν ειναι καλυτερο τα κατεψυγμενα ή τα φρεσκα εμβρυα. Κ εγω δεν ξερω τι θα κανω. Θα κρινει ο γιατρος μου σιγουρα πως θα κινηθουμε. Μιας και ειναι η πρωτη μου φορα δεν ξερω κ πολλα πραγματα. Δεν νομιζω να αντεξω ομως να του πω απο Σεπτεμβρη για εμβρυομεταφορα, εκτος αν προκυψει υπερδιεγερση.

ΑΑΑΑ να τα το λενε και τα αστρα!!!! Οι πλανητες ομως τον Ιουνιο ειδα οτι θα ειναι πολυ αναδρομοι ! Ελπιζω να ειναι το αντιθετο για ολες εμας. Εγω θυμαμαι μου ειχε πει μια γιατρος που συζηταγαμε κ τα πιο προσωπικα μας οτι "ότι και να κανεις για να πετυχει να το κανεις οταν γεμιζει το φεγγαρι και οχι στη χαση!" χαχαχαχα     Τα αστρα και τα ζωδια μας φερανε εμποδια οπως λεει και το ασμα... χαχα

@JoyCatLunaception 

http://www.rootmountain.com/lunaception/ 

https://www.creativelifewaysayurveda.com/news/2018/10/25/what-is-lunaception-and-how-it-can-boost-ovulation

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!!!! Επισης! Εχω ηδη 1 χρονο σχεδον που παιρνω Inofert και inofert plus και τωρα λογω χαμηλης φεριττινης ξεκινησα και ποσιμο σιδηρο. Αυτα μεχρι στιγμης!

Παίρνεις δηλαδή κάθε μέρα ένα inofert κι ένα inofert plus;

Άσε πάντως, κι εγώ πού βρίσκω την υπομονή και σκέφτομαι για εμβρυμεταφορά τον Σεπτέμβρη, δεν ξέρω!! Μέχρι τότε έχω μόνο τα ανηψάκια μου που λατρεύω βέβαια!! Έχουν πολύ πολύ γέλιο!! Αλλά σαν τα δικά σου δεν υπάρχουν άλλα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

χαχαχα εισαι απιστευτη!!! 5/6 Πανσεληνος κοριτσια και 21/6 Νεα Σεληνη! χαχα @JoyCat

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γιουχου!!!  Δευτερη μεγαλη επιτυχια!! παμε για τις επομενες !! Μπραβο !! Συγχαρητηρια μονο χαρες απο δω και περα!

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Τώρα αναμονή μέχρι την Τρίτη για να δούμε πως ανεβαίνει!! 

Άντε τώρα και στα δικά σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Παίρνεις δηλαδή κάθε μέρα ένα inofert κι ένα inofert plus;

 

Ναι παιρνω ενα φακελακι Inofert  το πρωι και 1 χαπακι Inofert plus το βραδυ οταν παω για υπνο! Εμενα με εχουν βοηθησει! Πολλες φορες καταλαβαινω ωορρηξια που δεν ειχα καταλαβει ποτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sweetie79  συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Ευχομαι μεθαυριο με διπλασια χοριακη!!! Αντε ξεκινησαμε καλα! Ολες εγκυουλες θα φυγουμε απο εδω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου με έχει φάει η αγωνία.. του έστειλα μήνυμα περιμένω να με πάρει τηλ. Σε ευχαριστώ πολύ 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου γλυκό !!!! Και εγώ  είδα λίγο ροζ και στον γιο μου είχα φουλ αίμα !!!!

κατσε λίγο ξεκουράσου στο κρεββάτι και όλα θα πάνε καλά .... εγώ από χθες είμαι ξάπλα Γιατί  φοβήθηκα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PAPA EVA @Papadakis @Lily94 ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!

@Papadakis άσε σε καταλαβαίνω.. κι εγώ κρεβάτι μόλις είδα αίμα!!! Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@PAPA EVA @Papadakis @Lily94 ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!

@Papadakis άσε σε καταλαβαίνω.. κι εγώ κρεβάτι μόλις είδα αίμα!!! Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και για τις δύο μας!!! 

Σε πήρε ο γιατρός σου ;;; Από προγεστερονη τι παίρνεις ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε πήρε ο γιατρός σου ;;; Από προγεστερονη τι παίρνεις ;;;

Ναι μου είπε να κόψω το salospir και να μην ανησυχώ!! Utrogestan 200 2 την ημέρα κι άλλα τόσα cyclacur 

Εσένα τι σου είπε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Sweetie79 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Ολα καλά να πάνε!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Έχω ευχάριστα νέα.. πήγα τελικά σήμερα και έκανα χοριακή και μόλις έμαθα τα ευχάριστα!!!! 278 είναι θετική!!!! Δεν το πιστεύω αλήθεια!!! 

Καλή επιτυχία και σε εσάς τώρα!!!! 

Συγχαρητήρια!!!Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

Τι γουρικο το νέο μας θέμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ναι μου είπε να κόψω το salospir και να μην ανησυχώ!! Utrogestan 200 2 την ημέρα κι άλλα τόσα cyclacur 

Εσένα τι σου είπε?? 

Εγώ παίρνω τρία utrigestan και kκολπικά vasclor μέρα παρά μέρα  , ένα σικλακουρ και innohep .... τα συνεχίζω όλα κανονικά και ξεκούραση .... 

πρωτα ο θεός θα πάμε την Τετάρτη για καρδούλα μου φαίνεται αιώνας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θέλω να σας ρωτήσω στη διέγερση βλέπατε καθόλου βλέννη? Άρχισα από εχθές τις cetrotide και κάποια στιγμή στη δουλειά ένιωσα υγρή. Πήγα τουαλέτα και είχα λίγο βλέννη στο εσώρουχο. Έπαθα ένα σοκ.... δεν βγάζω που δεν βγάζω πολλά μην σπάσουν κι αυτά που έχω. Είναι φυσιολογικό? Δλδ όταν ξεκινά η ωορηξια βλέπεις λίγα υγρά απλά δεν σπάνε τα ωάρια όταν είσαι σε αυτήν τη φάση? 

Και εγώ είχα βλεννη.. Μη σε ανησυχεί... Είναι απλά που την πρώτη φορά δε γνωρίζουμε τπτ και έχουμε ανησυχία για όλα... Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ παίρνω τρία utrigestan και kκολπικά vasclor μέρα παρά μέρα  , ένα σικλακουρ και innohep .... τα συνεχίζω όλα κανονικά και ξεκούραση .... 

πρωτα ο θεός θα πάμε την Τετάρτη για καρδούλα μου φαίνεται αιώνας ...

Τρεις μερούλες μείνανε!! Υπομονή κοριτσάκι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Συγχαρητήρια!!!Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

Τι γουρικο το νέο μας θέμα!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Να πάνε όλα καλά και για σένα κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sweetie79 συγχαρητήρια!!!! Εύχομαισύντομα να κρατάς το μωράκι σου (ή και μωράκια!!!) αγκαλιά!!!

Η πρώτη σου φορά ήταν αυτή; τι έμβρυο/έμβρυα έβαλες; Με το καλό κ πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Και εγώ είχα βλεννη.. Μη σε ανησυχεί... Είναι απλά που την πρώτη φορά δε γνωρίζουμε τπτ και έχουμε ανησυχία για όλα... Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να χαθούν! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα την πρώτη φορά ούτε που έδωσα σημασία τώρα όμως που ξέρω κάτι παραπάνω ανησυχώ με το παραμικρό.... είναι και που το θέλω σαν τρελή και που αν  "ο μη γενητο" αποτύχει κι αυτή πάμε φτου κι απ' την αρχή χαρτιά και εξετάσεις για επιτροπή κλπ κλπ. Ελπίζω αύριο που θα πάω να με δει να ακούσω καλά νέα! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...