Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Vasilique😘Περνάω επιτροπή 3 με 7 Μαϊου και ξεκινάω με το που πάρω την έγκριση.θα είναι η δεύτερη προσπάθεια που θα κάνω,την πρώτη προσπάθεια την έκανα με δικά μου έξοδα.στην πρώτη χοριακη που είχα κάνει στις 12 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα ήταν θετική 92.73 αλλά στην δεύτερη άρχισε να πέφτει και έτσι σταμάτησα τα φάρμακα.Και κάναμε την υστεροσκοπηση να δούμε αν υπήρχε κάποια αιτία.Επλιζω αυτήν την φορά να συνεχίσω παρακατω.Και φυσικά όλες μας να μην τα απογοητευομαστε με την οποία αποτυχία μας τύχει,κάθε εμπόδιο για το καλό μας είναι.Ευχομαι σε όλες μας το 2021 και το 2022 να κρατάμε στην αγκαλιά μας το μωράκι μας.

 Να είναι η τυχερή σου! Πόσα ωάρια είχες με την προηγούμενη διέγερση; Τι πρωτόκολλο ακολούθησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

 Να είναι η τυχερή σου! Πόσα ωάρια είχες με την προηγούμενη διέγερση; Τι πρωτόκολλο ακολούθησες;

Βραχύ πρωτόκολλο και είχα δύο ωάρια από τα οποία το 1 ήταν άριστο.150 μονάδες puregon κάθε μέρα για 6 μέρες και παράλληλα 2 cyclacour την ημέρα και utrgogestan 200αρι 2 την ημέρα και φυλλικό 1, αντιπηκτικες ενέσεις και βιταμίνη d3.Το ίδιο πρωτόκολλο θα κάνω και την δεύτερη φορά γιατί δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Απλα έχω χαμηλή Αμη(0.43) και στον κύκλο αυτό δεν είχα πολλά ωάρια.Με την υστεροσκοπηση που έκανα μου είπαν πως είναι πιο γόνιμο τώρα το χωράφι όπως το αποκαλούν ,και το θετικό ότι κατάφερα να πιάσω άρα θα μπορέσω και πάλι.Ελπιζω να τα καταφέρω στην δεύτερη προσπάθεια.Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου. Το επίδομα είναι περίπου 325 ευρώ και θα το πάρεις μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία της εμβρυομεταφορας. Δλδ κάνεις διέγερση με φαρμακα- ωοληψια- εμβρυομεταφορα και μετά πας στο εοπυυ της περιοχή σου με τις αποδείξεις ότι πλήρωσες για εξωσωματικη και κάνεις αίτηση για αυτό το βοήθημα. Εμένα μπήκαν τα χρήματα 1 1/2 μήνα μετά την αίτηση.

Τι αποδείξεις χρειάζεται?? Αυτό ισχύει μόνο για ιδιωτικές κλινικές ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση σου!αυτα τα χαρτιά σου τα είπε ο γιατρός σου η η επιτροπή ;

Μου είχε δώσει ο γιατρός μου μια λίστα υπογεγραμμένη που την στέλνεις και αυτή στην επιτροπή και τα λέει πάνω αλλά αν πάρεις τηλέφωνο στην επιτροπή στα λένε και αυτοί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Μαρία Μαχ είπε:

Βραχύ πρωτόκολλο και είχα δύο ωάρια από τα οποία το 1 ήταν άριστο.150 μονάδες puregon κάθε μέρα για 6 μέρες και παράλληλα 2 cyclacour την ημέρα και utrgogestan 200αρι 2 την ημέρα και φυλλικό 1, αντιπηκτικες ενέσεις και βιταμίνη d3.Το ίδιο πρωτόκολλο θα κάνω και την δεύτερη φορά γιατί δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Απλα έχω χαμηλή Αμη(0.43) και στον κύκλο αυτό δεν είχα πολλά ωάρια.Με την υστεροσκοπηση που έκανα μου είπαν πως είναι πιο γόνιμο τώρα το χωράφι όπως το αποκαλούν ,και το θετικό ότι κατάφερα να πιάσω άρα θα μπορέσω και πάλι.Ελπιζω να τα καταφέρω στην δεύτερη προσπάθεια.Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι; Πώς σου λένε ότι το ωάριο είναι άριστο; Υπάρχει κάποια διαδικασία που το ελέγχει; Γιατί εγώ από τα 21 που έβγαλα μου ειπαν ότι τα 15 ήταν καλά, γονιμοποιήθηκαν τα 10 και τελικά εμειναν 3 έμβρυα εκ των οποίων τα 2 μέτρια  και το 3 χειρότερο. Και όταν ρώτησα γιατί, μου είπαν ότι μάλλον δεν είναι καλής ποιότητας τα ωάρια, αλλά χωρίς να είναι σίγουροι. Για αυτό σε ρωτάω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εμας δεν μας προχωραγε ο παντος αν δε του πηγαιναμε ολα αυτα !!! 

Για τον αντρα
1)HIV/HCV  Εξετασεις αιματος δηλαδη 4 αφροδισια ειναι)
2)Καρυοτυπος ζευγους
3)Σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μερες αποχης
4)Καλλιεργεια σπερματος 2-3 αποχη
5)DF1,Dna Fragmentation 
κατακερματισμος σπερματος
(3 μερες αποχης)

για γυναικα
1)ορμονολογικες 3η μερα κυκλου αμη,fsh,Lh,προγεστερονη,προλακτικη ,ε2
2)καρυοτυπος ζευγους 
3) κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε πρεπει να κανει κ ο αντρας)
4)σαλπιγγογραφια
5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 ,ft4,antiparo,Anti gt και υπερηχος θυροειδη.καμπυλη ινσουλινης kai σακχαρου
6)αν εχεις πολυποδες/κυστες(τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη 
7)μαστογραφια ή υπερηχο μαστου
8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη, σιδηρο.ομοκυστεινη,ανα
 

Και εμείς κάναμε σχεδόν όλες όσες γράφεις.. γενικά παίζουν πολλά ρόλο για το τι εξετάσεις θα κάνει ένα ζευγάρι όπως το πρόβλημα υπογονιμότητας η ηλικία του ζευγαριού και αν έχει κάνει αποτυχημένες προσπάθειες... Εγώ επισήμανα τις εξετάσεις που μας ζητούν από την επιτροπή του ΕΟΠΥΥ , εγώ με τον γιατρό μου έκανα και τον προγεννητικό έλεγχο και ένα σωρό άλλες εξετάσεις που δεν είναι απαραίτητες για επιτροπή αλλά είναι απαραίτητες στον γιατρό για να δει πως θα σε χειριστεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι; Πώς σου λένε ότι το ωάριο είναι άριστο; Υπάρχει κάποια διαδικασία που το ελέγχει; Γιατί εγώ από τα 21 που έβγαλα μου ειπαν ότι τα 15 ήταν καλά, γονιμοποιήθηκαν τα 10 και τελικά εμειναν 3 έμβρυα εκ των οποίων τα 2 μέτρια  και το 3 χειρότερο. Και όταν ρώτησα γιατί, μου είπαν ότι μάλλον δεν είναι καλής ποιότητας τα ωάρια, αλλά χωρίς να είναι σίγουροι. Για αυτό σε ρωτάω.  

Από την αρχή της διαδικασίας είχα 2 ωοθυλάκια και την ημέρα της ωοληψιας μου είπαν πως το ένα ήταν άριστο και θα κοιτούσαν να βοηθήσουν και το δεύτερο.Μετα από δύο μέρες έκανα την εμβρυομεταφορα και ήταν ένα διαίρεση/grading 4A1.Δεν ξέρω πως καταλαβαίνουν την ώρα της ωοληψιας αν είναι άριστο ή όχι.Αραγε υπάρχει γιατρός που να μπορεί να δώσει αληθινή απάντηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Και εμείς κάναμε σχεδόν όλες όσες γράφεις.. γενικά παίζουν πολλά ρόλο για το τι εξετάσεις θα κάνει ένα ζευγάρι όπως το πρόβλημα υπογονιμότητας η ηλικία του ζευγαριού και αν έχει κάνει αποτυχημένες προσπάθειες... Εγώ επισήμανα τις εξετάσεις που μας ζητούν από την επιτροπή του ΕΟΠΥΥ , εγώ με τον γιατρό μου έκανα και τον προγεννητικό έλεγχο και ένα σωρό άλλες εξετάσεις που δεν είναι απαραίτητες για επιτροπή αλλά είναι απαραίτητες στον γιατρό για να δει πως θα σε χειριστεί..

Ναι ! Εμας μας ειπε αυτες απο το πρωτο ρεντεβου χωρις καποιο ιστορικο παρα μονο το δικο μου κακό ορμονικο προφιλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου. Το επίδομα είναι περίπου 325 ευρώ και θα το πάρεις μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία της εμβρυομεταφορας. Δλδ κάνεις διέγερση με φαρμακα- ωοληψια- εμβρυομεταφορα και μετά πας στο εοπυυ της περιοχή σου με τις αποδείξεις ότι πλήρωσες για εξωσωματικη και κάνεις αίτηση για αυτό το βοήθημα. Εμένα μπήκαν τα χρήματα 1 1/2 μήνα μετά την αίτηση.

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ έκανα εξωσωματική τον Μάιο και τον Νοέμβριο, μπορώ να πάω τις αποδείξεις στον ΕΟΠΥΥ τώρα; Γιατί δεν το ήξερα, δεν μου το είπε κανείς πρώτη φορά το ακούω από σένα. Μπορώ να παρω και για τις 2 εξωσωματικές επίδομα ή έχω αργήσει έχει όριο γενικά; 
Ευχαριστω πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Τι αποδείξεις χρειάζεται?? Αυτό ισχύει μόνο για ιδιωτικές κλινικές ?

Για ιδιωτικά θα σου πω. Στο δικό μου κέντρο έκανα ωοληψια πλήρωσα  το ποσό μου έδωσαν απόδειξη έκανα την εμβρυομεταφορα πλήρωσα το ποσο μου έδωσαν την απόδειξη. Αυτές τις αποδείξεις τις κρατάς και τις δίνει στον ΕΟΠΥΥ σαν αποδεικτικό ότι πλήρωσες για να πάρεις το επίδομα . Τώρα για το δημόσιο δεν νομίζω να ισχύει. Γιατί δεν πληρώνεις όσα δίνεις στα ιδιωτικά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ έκανα εξωσωματική τον Μάιο και τον Νοέμβριο, μπορώ να πάω τις αποδείξεις στον ΕΟΠΥΥ τώρα; Γιατί δεν το ήξερα, δεν μου το είπε κανείς πρώτη φορά το ακούω από σένα. Μπορώ να παρω και για τις 2 εξωσωματικές επίδομα ή έχω αργήσει έχει όριο γενικά; 
Ευχαριστω πολύ! 

Το επίδομα το παίρνεις για κάθε φορά που περνάς επιτροπη. Όχι πόσες εξωσωματικές θα κανεις. Αν πέρασες δύο φορές επιτροπή τοτε θα πάρεις δύο φορες. Νομίζω είναι μέχρι συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι 6μηνο η χρόνος. Πάρε να ρωτήσεις στον ΕΟΠΥΥ που ανήκεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω χεστεί απο τον φόβο μου. Πρώτη χοριακή 124, δεύτερη 335 και τρίτη 894. Παίρνω γιατρό μου λέει  για ένα έμβρυο πας τρένο. Κλείνουμε να δούμε σάκο τη Δευτέρα αυτή μεθαύριο. 

Όλα τέλεια... Σήμερα μεσημέρι βλέπω λίγο ροζ στο σκούπισμα, λέω οκ συμβαίνει, παίρνω γιατρό του κέντρου μου λέει συνέχισε κανονικά τα φάρμακα δεν είναι τίποτα. Μετά απο λίγο ροή, κατακόκκινο αίμα, έβαλα σερβιέτα, σκούρα κομμάτια στο χαρτί, πόνος περιόδου πόνος στη μέση. Παίρνω τον γιατρό μου που είναι να πάω Δευτέρα. Του εξηγώ κ του λέω πιστεύω πως απέβαλλα. Μου λέει μην βγάζεις συμπεράσματα έλα να σε δω. Πάω δε βλέπει τίποτα μέσα στη μήτρα ούτε με κοιλιακο ούτε με κολπικό υπέρηχο. Μου λέει πάνω απο τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Λέω πριν 3 μέρες ειχα 900 άρα σήμερα 3 μέρες μετά θα ήμουν κοντά στις 2000. 

 

Έχω απο το μεσημέρι σερβιέτα, αίμα περιόδου, ενοχλήσεις περιόδου. Νιώθω πως απέβαλλα. Ο γιατρός μου λέει να πάω κ Δευτέρα να με ξανα δει κ να κάνω χοριακή.  Νιώθω πως το έχασα.

Κορίτσια έτσι είναι η αποβολή την 5η βδομάδα; Παίζει να είχατε ίδια συμπτώματα κ να συνέχισε; Νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω χεστεί απο τον φόβο μου. Πρώτη χοριακή 124, δεύτερη 335 και τρίτη 894. Παίρνω γιατρό μου λέει  για ένα έμβρυο πας τρένο. Κλείνουμε να δούμε σάκο τη Δευτέρα αυτή μεθαύριο. 

Όλα τέλεια... Σήμερα μεσημέρι βλέπω λίγο ροζ στο σκούπισμα, λέω οκ συμβαίνει, παίρνω γιατρό του κέντρου μου λέει συνέχισε κανονικά τα φάρμακα δεν είναι τίποτα. Μετά απο λίγο ροή, κατακόκκινο αίμα, έβαλα σερβιέτα, σκούρα κομμάτια στο χαρτί, πόνος περιόδου πόνος στη μέση. Παίρνω τον γιατρό μου που είναι να πάω Δευτέρα. Του εξηγώ κ του λέω πιστεύω πως απέβαλλα. Μου λέει μην βγάζεις συμπεράσματα έλα να σε δω. Πάω δε βλέπει τίποτα μέσα στη μήτρα ούτε με κοιλιακο ούτε με κολπικό υπέρηχο. Μου λέει πάνω απο τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Λέω πριν 3 μέρες ειχα 900 άρα σήμερα 3 μέρες μετά θα ήμουν κοντά στις 2000. 

 

Έχω απο το μεσημέρι σερβιέτα, αίμα περιόδου, ενοχλήσεις περιόδου. Νιώθω πως απέβαλλα. Ο γιατρός μου λέει να πάω κ Δευτέρα να με ξανα δει κ να κάνω χοριακή.  Νιώθω πως το έχασα.

Κορίτσια έτσι είναι η αποβολή την 5η βδομάδα; Παίζει να είχατε ίδια συμπτώματα κ να συνέχισε; Νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα.

Εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συγγνώμη να ρωτήσω κάτι; Πώς σου λένε ότι το ωάριο είναι άριστο; Υπάρχει κάποια διαδικασία που το ελέγχει; Γιατί εγώ από τα 21 που έβγαλα μου ειπαν ότι τα 15 ήταν καλά, γονιμοποιήθηκαν τα 10 και τελικά εμειναν 3 έμβρυα εκ των οποίων τα 2 μέτρια  και το 3 χειρότερο. Και όταν ρώτησα γιατί, μου είπαν ότι μάλλον δεν είναι καλής ποιότητας τα ωάρια, αλλά χωρίς να είναι σίγουροι. Για αυτό σε ρωτάω.  

Κορίτσι μου κ εγώ παρομοια περιπτωση.... Έχεις πολυκυστικες? Σου είπε ο γιατρός σου αν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί η ποιοτητα των ωαριων? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω χεστεί απο τον φόβο μου. Πρώτη χοριακή 124, δεύτερη 335 και τρίτη 894. Παίρνω γιατρό μου λέει  για ένα έμβρυο πας τρένο. Κλείνουμε να δούμε σάκο τη Δευτέρα αυτή μεθαύριο. 

Όλα τέλεια... Σήμερα μεσημέρι βλέπω λίγο ροζ στο σκούπισμα, λέω οκ συμβαίνει, παίρνω γιατρό του κέντρου μου λέει συνέχισε κανονικά τα φάρμακα δεν είναι τίποτα. Μετά απο λίγο ροή, κατακόκκινο αίμα, έβαλα σερβιέτα, σκούρα κομμάτια στο χαρτί, πόνος περιόδου πόνος στη μέση. Παίρνω τον γιατρό μου που είναι να πάω Δευτέρα. Του εξηγώ κ του λέω πιστεύω πως απέβαλλα. Μου λέει μην βγάζεις συμπεράσματα έλα να σε δω. Πάω δε βλέπει τίποτα μέσα στη μήτρα ούτε με κοιλιακο ούτε με κολπικό υπέρηχο. Μου λέει πάνω απο τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Λέω πριν 3 μέρες ειχα 900 άρα σήμερα 3 μέρες μετά θα ήμουν κοντά στις 2000. 

 

Έχω απο το μεσημέρι σερβιέτα, αίμα περιόδου, ενοχλήσεις περιόδου. Νιώθω πως απέβαλλα. Ο γιατρός μου λέει να πάω κ Δευτέρα να με ξανα δει κ να κάνω χοριακή.  Νιώθω πως το έχασα.

Κορίτσια έτσι είναι η αποβολή την 5η βδομάδα; Παίζει να είχατε ίδια συμπτώματα κ να συνέχισε; Νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα.

Μακάρι να πάνε όλα καλά...μπορει να μην είναι τίποτα. Μην κουράζεσαι,σου έχει δώσει ουλτροτζεσταν αρκετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ παρομοια περιπτωση.... Έχεις πολυκυστικες? Σου είπε ο γιατρός σου αν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί η ποιοτητα των ωαριων? 

Μου είπε ότι είμσι στα όρια των πολυκυστικών. Όχι για ποιότητσ ωαρί ν δεν γίνεται τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimi1981 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά...μπορει να μην είναι τίποτα. Μην κουράζεσαι,σου έχει δώσει ουλτροτζεσταν αρκετά?

Ναι πήρα ήδη δυο utro κ άλλα δυο το βράδυ κ μέχρι να πάω Δευτερα να με ξανα δει. Ξάπλα είμαι απο το μεσημέρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η I want a baby είπε:

Ναι πήρα ήδη δυο utro κ άλλα δυο το βράδυ κ μέχρι να πάω Δευτερα να με ξανα δει. Ξάπλα είμαι απο το μεσημέρι. 

Οκ αυτά βοηθάνε...υπομονή και ξεκούραση!!!🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ παρομοια περιπτωση.... Έχεις πολυκυστικες? Σου είπε ο γιατρός σου αν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί η ποιοτητα των ωαριων? 

Έτσι το έχασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσι μου κ εγώ παρομοια περιπτωση.... Έχεις πολυκυστικες? Σου είπε ο γιατρός σου αν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί η ποιοτητα των ωαριων? 

Αυτό με τις πολυκυστικές... αν σου πω οτι εν τελει δεν εχω καταλαβει... Μεγάλωσα γνωριζοντας οτι εχω πολυκυστικές, μετά κατα τα 30 μου ειπαν οτι δεν εχω και τωρα μου λενε για υποψια πολυκυστικων. Μαλλον εχω αλλα όχι σε μεγαλο βαθμο. 

Κατά τα άλλα δεν μιλησα και πολύ. Την Πέμπτη πάω για λαπαροσκοπηση για να δω αν εχω ενδομητριωση. Αν έχω, ίσως να οφειλεται εκει η κακή ποιοτητα των ωαρίων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω χεστεί απο τον φόβο μου. Πρώτη χοριακή 124, δεύτερη 335 και τρίτη 894. Παίρνω γιατρό μου λέει  για ένα έμβρυο πας τρένο. Κλείνουμε να δούμε σάκο τη Δευτέρα αυτή μεθαύριο. 

Όλα τέλεια... Σήμερα μεσημέρι βλέπω λίγο ροζ στο σκούπισμα, λέω οκ συμβαίνει, παίρνω γιατρό του κέντρου μου λέει συνέχισε κανονικά τα φάρμακα δεν είναι τίποτα. Μετά απο λίγο ροή, κατακόκκινο αίμα, έβαλα σερβιέτα, σκούρα κομμάτια στο χαρτί, πόνος περιόδου πόνος στη μέση. Παίρνω τον γιατρό μου που είναι να πάω Δευτέρα. Του εξηγώ κ του λέω πιστεύω πως απέβαλλα. Μου λέει μην βγάζεις συμπεράσματα έλα να σε δω. Πάω δε βλέπει τίποτα μέσα στη μήτρα ούτε με κοιλιακο ούτε με κολπικό υπέρηχο. Μου λέει πάνω απο τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Λέω πριν 3 μέρες ειχα 900 άρα σήμερα 3 μέρες μετά θα ήμουν κοντά στις 2000. 

 

Έχω απο το μεσημέρι σερβιέτα, αίμα περιόδου, ενοχλήσεις περιόδου. Νιώθω πως απέβαλλα. Ο γιατρός μου λέει να πάω κ Δευτέρα να με ξανα δει κ να κάνω χοριακή.  Νιώθω πως το έχασα.

Κορίτσια έτσι είναι η αποβολή την 5η βδομάδα; Παίζει να είχατε ίδια συμπτώματα κ να συνέχισε; Νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα.

Να σου πάνε ολα καλα εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω χεστεί απο τον φόβο μου. Πρώτη χοριακή 124, δεύτερη 335 και τρίτη 894. Παίρνω γιατρό μου λέει  για ένα έμβρυο πας τρένο. Κλείνουμε να δούμε σάκο τη Δευτέρα αυτή μεθαύριο. 

Όλα τέλεια... Σήμερα μεσημέρι βλέπω λίγο ροζ στο σκούπισμα, λέω οκ συμβαίνει, παίρνω γιατρό του κέντρου μου λέει συνέχισε κανονικά τα φάρμακα δεν είναι τίποτα. Μετά απο λίγο ροή, κατακόκκινο αίμα, έβαλα σερβιέτα, σκούρα κομμάτια στο χαρτί, πόνος περιόδου πόνος στη μέση. Παίρνω τον γιατρό μου που είναι να πάω Δευτέρα. Του εξηγώ κ του λέω πιστεύω πως απέβαλλα. Μου λέει μην βγάζεις συμπεράσματα έλα να σε δω. Πάω δε βλέπει τίποτα μέσα στη μήτρα ούτε με κοιλιακο ούτε με κολπικό υπέρηχο. Μου λέει πάνω απο τις 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος. Λέω πριν 3 μέρες ειχα 900 άρα σήμερα 3 μέρες μετά θα ήμουν κοντά στις 2000. 

 

Έχω απο το μεσημέρι σερβιέτα, αίμα περιόδου, ενοχλήσεις περιόδου. Νιώθω πως απέβαλλα. Ο γιατρός μου λέει να πάω κ Δευτέρα να με ξανα δει κ να κάνω χοριακή.  Νιώθω πως το έχασα.

Κορίτσια έτσι είναι η αποβολή την 5η βδομάδα; Παίζει να είχατε ίδια συμπτώματα κ να συνέχισε; Νιώθω πως δε πάνε καλά τα πράγματα.

Πήρες ξανά στο κέντρο να σου πουν τι φάρμακα να πάρεις επιπλέον; Εγώ είχα αιμορραγία την 5η βδομάδα, πριν με δει ο γιατρός και πέρα από ουτρο μ έστειλε να κάνω επανάληψη χοριακης και lentogest. Κ 4 μέρες μετά πάλι είχα αίμα κ τελικά ήταν από αποκολλησουλες. Όλο το πρώτο 3μηνο την έβγαλα με καφέ κ κάποιες φορές είχα αίμα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Αν έχεις το κινητό του γιατρού από το κέντρο στείλτου μνμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Πήρες ξανά στο κέντρο να σου πουν τι φάρμακα να πάρεις επιπλέον; Εγώ είχα αιμορραγία την 5η βδομάδα, πριν με δει ο γιατρός και πέρα από ουτρο μ έστειλε να κάνω επανάληψη χοριακης και lentogest. Κ 4 μέρες μετά πάλι είχα αίμα κ τελικά ήταν από αποκολλησουλες. Όλο το πρώτο 3μηνο την έβγαλα με καφέ κ κάποιες φορές είχα αίμα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Αν έχεις το κινητό του γιατρού από το κέντρο στείλτου μνμ. 

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Στο κινητό τον πήρα, δεν μου είπε τίποτα να πάρω επιπλέον. Μετά πήρα τον δικό μου που με παρακολουθεί εδώ που μένω κ μου έδωσε επιπλεον utrogestan κ μου ειπε να ξεκουραστώ.

Είχες κ πόνους περιόδου; Έχω κατακόκκινο αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα τους ξαναδοκιμασω σιγουρα μαζι , μολις περασουν τα ζορια με τα δοντια... Να μου πεις εχει ακομα αλματα και διαφορα αλλα θα το τολμισω !!! Γενικα εμενα το πανε πολυ χορωδια . Δεν προλαβαινει να κλαψει ο ενας αρχιζει και ο αλλος .. μου το καναν και απο βρεφακια αυτο... Και αν παω να μαλωσω, με "ορμανε" μαζι και οι δυο... Απο ζηλια πως πατε? Εμενα η μικρη ζηλευει , παιρνω αγκαλια τον μικρο και ολο χωνεται αναμεσα και τον διωχνει.. προσπαθω της μιλαω αλλα εκει το χαβα της... Γενικα με γνωστες που μιλαω ,οσες εχουμε 1 και 1 λενε τα κοριτσια ειναι πιο ξεπεταγμενα και τους κανουν οτι θελουν ..  Αυτη τη συνδεση με Κάιρο που αναφερει παραπανω η @annie την ξαναδιαβασα καπου, και περιμενω να δω πως θα ναι... Αυτο μας ελειπε...🤣🤣🤣🤣
    • Όλα καλά κορίτσι μου,έφαγα μια απονεύρωση και ελπίζω να έγινε δουλειά για να σταματήσω να ποναω...Όλα τα υπόλοιπα θα τα δω αφότου γεννήσω με το καλό!!!Τώρα ετοιμαζόμαστε για Πάσχα και μόλις γυρίσουμε ξεκινάμε ετοιμασίες...
    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...