Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα και σε σένα γλυκιά μου και σε ευχαριστώ πολύ! Απλά μερικές φορές είναι ο χρόνος που σε πιέζει. Σχεδόν όλοι οι γιατροί σε κάνουν να αισθάνεσαι ότι είσαι μεγάλη όταν περάσεις τα σαράντα και ότι είναι πολύ αμφίβολο το αποτέλεσμα λόγω ηλικίας. Τα ωάρια μιας γυναίκας μεγαλώνοντας σου λένε ότι δεν είναι ποιοτικά. Ακόμη και αν όλα είναι φυσιολογικά όπως σε μένα, είναι η ηλικία που τα αναιρεί όλα. Αλλά έχω πίστη ότι όλα θα πάνε καλά! 🙏🙏🙏

Καταλαβαίνω ότι μπορεί λόγο ηλικίας το άγχος σου να είναι μεγαλύτερο αλλά πλέον έχουν αλλάξει πράγματα και έχουν ανεβεί και τα όρια ηλικίας!!!!

Μην αφήνεις να περνάει ο χρόνος κανε τις προσπάθειες σου και όλα θα πάνε καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ πολύ! Το Σάββατο 13/2 θα κάνω χοριακή. 2/2 έκανα την ετ. Μακάρι, προσπαθώ να καταλάβω αν έχω κάποια συμπτώματα αλλά δεν θέλω να προκαταβάλλομαι αρνητικά ή θετικά. Εγώ είμαι σίγουρα και μεγαλύτερη από τις περισσότερες από εσάς, αλλά δεν το βάζω κάτω! Πιστεύω ότι όλα γίνονται αν επιμένεις και προσπαθείς. Η αναμονή είναι δύσκολη γιατί δεν περνούν οι μέρες και από την άλλη πρέπει να είσαι και κάπως ήσυχη. Αν και την πρώτη φορά που έμεινα, είχα πάει 4 ωρο ταξίδι σχεδόν αμέσως μετά και δεν επηρέασε το αποτέλεσμα! Ήμουν 3 μέρες διακοπές με ότι αυτό συνεπάγεται, βόλτες φαγητά κτλ. Προσπαθώ να σκέφτομαι ότι είναι να γίνει θα γίνει! Και παρακαλώ πολύ μην ακούω τα κορίτσια που είναι κάτω από 40 να απογοητεύονται δεν υπάρχει περίπτωση να μην πετύχουν αν δεν τα παρατήσουν ή ότι ο άντρας τους 45 - 46χρ είναι μεγάλος! Ανήκουστο! Οι άντρες είναι ικανοί και σε προχωρημένη ηλικία να τεκνοποιήσουν. Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Σωστά μιλάς! Όλες θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή! Η επιστήμη είναι δίπλα μας! Χρειάζεται επιμονή! Στήριξη από τον άνθρωπό μας γιατί κακά τα ψεμάτα την ταλαιπωρία την περνάμε εμείς τουλάχιστον όσο διαρκούν τα φάρμακα... Κ εγώ μαλώνω τα κορίτσια που απογοητεύονται από μια αποτυχία κ προβάλλουν την ηλικία τους. Είμαι 43 κ το παλεύω! Θα γίνει κ το πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σωστά μιλάς! Όλες θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή! Η επιστήμη είναι δίπλα μας! Χρειάζεται επιμονή! Στήριξη από τον άνθρωπό μας γιατί κακά τα ψεμάτα την ταλαιπωρία την περνάμε εμείς τουλάχιστον όσο διαρκούν τα φάρμακα... Κ εγώ μαλώνω τα κορίτσια που απογοητεύονται από μια αποτυχία κ προβάλλουν την ηλικία τους. Είμαι 43 κ το παλεύω! Θα γίνει κ το πιστεύω! 

Την ίδια ηλικία έχουμε! Οι άντρες δεν μπορούν να καταλάβουν πολλά πιστεύω, ένα σπέρμα δίνουν... ναι μεν είναι μαζί σου σε όλο αυτό, αλλά δεν πιστεύω ότι μπορούν να νιώσουν όπως εμείς. Δεν τους κατηγορώ ούτε τους ακυρώνω, είναι η φύση τους τέτοια. Οπότε δεν περιμένω μεγάλη ψυχολογική στήριξη. Εμένα αλλάζει τελείως η ζωή μου στην προσπάθεια, ενώ του συζύγου μου καθόλου. Υπομονή, θετική σκέψη και καλή τύχη και σε σένα σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Ναι καλέ επιτρέπεται, αλοίμονο! Τη 14η εβδομάδα ενώ ήμουν ξαπλωμένη έσπασαν τα νερά και στην ουσία ήταν σαν πρόωρος τοκετός! Είχα τότε ένα ινωμύωμα που μεγάλωσε και περιόρισε τον ήδη κάπως στενό χώρο γιατί έχω και δίκερη. Θα μου πεις η πρώτη είμαι που το ζω αυτό; σίγουρα και δυστυχώς όχι! Απλά με πονάει ακόμη κάποιες φορές λόγω του ότι ήρθε η σύλληψη φυσικά λίγο πριν την επιτροπή της εξωσωματικής. Τώρα πάμε με εξωσωματική λόγω του ότι έχουμε θεματάκι με το σπέρμα! Έχω κάνει 2 ετ αλλά δεν ήμουν τυχερή! Ελπίζω την επόμενη! 

Καλησπέρα κοπέλα μου!!Ναι κατάλαβα δυστυχώς είναι άσχημο μωρε όταν συμβαίνουν αυτά!!!Συνήθως λένε ότι όλα συμβαίνουν για κάποιο λόγο που βέβαια πολλές φορές πιστεύω αργούμε να μάθουμε τον λόγο!!Λογικο να σε πονάει ακόμα όταν το σκέφτεσαι!Μακάρι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου και να πάρεις ένα θετικό αποτέλεσμα!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Γι' αυτό λες εσύ ή επειδή από τα ωάρια έχουν πολύ μεγαλύτερο κέρδος;

Θες ειλικρινά?Πιστεύω το προτείνουν για δύο λόγους και το κέρδος αλλά και ότι το καλό ωάριο μπορεί να διορθώσει σχεδόν τα πάντα.Ενα καλό σπέρμα δεν μπορεί να διορθώσει το ωάριο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Στον ΕΟΠΥΥ όπου ανήκεις βάσει κατοικίας. Εγώ ας πούμε που μένω στον Άλιμο ανήκω στην Καλλιθέα. Οπωσδήποτε πάρε τηλ. κ ρώτα μήπως θέλουν ρνβ για να καταθέσεις τα δικαιολογητικά. 

Καλημέρα!

Καλημέρα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η mia2020 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Μη βάλεις θερμοφόρα. Βάζω κι εγώ όταν έχω πόνους περιόδου και με βοηθάει πολύ. Αλλά όχι μετά την ετ, γιατί πρέπει να αποφεύγονται οι πολύ υψηλές θερμοκρασίες στην περιοχή της κοιλιάς.

Καλησπέρα! Κράτησε 2-3 ώρες ακόμα το τόσο έντονο κ μετά για την υπόλοιπη μέρα είχα ήπιες ενοχλήσεις νσε κοιλιά κ μέση περιόδου..δεν έκανα τίποτα μόνο υπομονή. Σήμερα ευτυχώς καμία ενόχληση (μπορεί να είναι κ κακό αλλά χθες ταλαιπωρήθηκα πολύ ας πάρω μια μέρα off 😂😂)

Ναι αποφευγω τα πολύ ζεστά ακόμα κ στο μπάνιο αν κ Μ αρέσει να βράζω τώρα κάνω με χλιαρό νερό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλά αποτελέσματα στην προσπάθειά σας κορίτσι! Είσαι πολλές ώρες ξαπλωμένη;  Μήπως να έβαζες κανένα μαξιλάρι στη μέση σου; 

Προσπαθώ να μην ειμαι ξαπλωμένη πολύ ώρα κόβω βόλτες σπίτι μέσα...σήμερα θα βγω κ μια βόλτα έξω να περπατήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Προσπαθώ να μην ειμαι ξαπλωμένη πολύ ώρα κόβω βόλτες σπίτι μέσα...σήμερα θα βγω κ μια βόλτα έξω να περπατήσω....

Κ εγώ οριακά είμαι! Νομίζω πως από αύριο θα αρχίσω το σουλάτσο μέσα στο σπίτι για αρχή κ μετά βλέπουμε κ για παραέξω! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Την ίδια ηλικία έχουμε! Οι άντρες δεν μπορούν να καταλάβουν πολλά πιστεύω, ένα σπέρμα δίνουν... ναι μεν είναι μαζί σου σε όλο αυτό, αλλά δεν πιστεύω ότι μπορούν να νιώσουν όπως εμείς. Δεν τους κατηγορώ ούτε τους ακυρώνω, είναι η φύση τους τέτοια. Οπότε δεν περιμένω μεγάλη ψυχολογική στήριξη. Εμένα αλλάζει τελείως η ζωή μου στην προσπάθεια, ενώ του συζύγου μου καθόλου. Υπομονή, θετική σκέψη και καλή τύχη και σε σένα σύντομα! 

Χαχαχα! Έτσι! Γι’ αυτούς εργόχειρο είναι έτσι λέω εγώ! 😂

Ναι κορίτσι! Θετικές σκέψεις κ καλή μας τύχη! Ενημέρωνέ μας για τυχόν εξελίξεις... 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Μήπως ξέρετε αν η ΤΚΕ ανεβαίνει λόγο της εμβρυομεταφορας;

Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και ενώ όλα είναι τέλεια καλύτερα και από τα προηγούμενα η ΤΚΕ είναι πολύ υψηλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Μήπως ξέρετε αν η ΤΚΕ ανεβαίνει λόγο της εμβρυομεταφορας;

Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και ενώ όλα είναι τέλεια καλύτερα και από τα προηγούμενα η ΤΚΕ είναι πολύ υψηλή!

Πόσο αυξημένη είναι; Πολύ πιθανόν να είναι από τις ενέσεις ηπαρίνης εάν έκανες... Αδιαθέτησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο αυξημένη είναι; Πολύ πιθανόν να είναι από τις ενέσεις ηπαρίνης εάν έκανες... Αδιαθέτησες;

Όχι δεν αδιαθέτησα ακόμη...έκανα τις innohep από ενέσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο αυξημένη είναι; Πολύ πιθανόν να είναι από τις ενέσεις ηπαρίνης εάν έκανες... Αδιαθέτησες;

Είναι 26 με ανώτερο το 15 στις προηγούμενες εξετάσεις ήταν 10!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Όχι δεν αδιαθέτησα ακόμη...έκανα τις innohep από ενέσεις!

Πιστεύω πως είναι από αυτές... Πότε τις σταμάτησες; Πάντως η αύξηση ΤΚΕ γενικά δείχνει φλεγμονές.  Πάρε ένα τηλ. αύριο τον γιατρό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πιστεύω πως είναι από αυτές... Πότε τις σταμάτησες; Πάντως η αύξηση ΤΚΕ γενικά δείχνει φλεγμονές.  Πάρε ένα τηλ. αύριο τον γιατρό σου...

Τις έστειλα στην αιματολόγο μου και αύριο θα μιλήσουμε....από ότι κατάλαβα δείχνουν φλεγμονές αν είναι και τα λευκά ανεβασμένα και σε εμένα δεν είναι...τι να πω δεν ξέρω παντως μεγάλη δεν είναι η αύξηση 16μονάδες πάνω από τις προηγούμενες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σωστά μιλάς! Όλες θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή! Η επιστήμη είναι δίπλα μας! Χρειάζεται επιμονή! Στήριξη από τον άνθρωπό μας γιατί κακά τα ψεμάτα την ταλαιπωρία την περνάμε εμείς τουλάχιστον όσο διαρκούν τα φάρμακα... Κ εγώ μαλώνω τα κορίτσια που απογοητεύονται από μια αποτυχία κ προβάλλουν την ηλικία τους. Είμαι 43 κ το παλεύω! Θα γίνει κ το πιστεύω! 

Καλησπερα κορίτσια σε ολες και και επιτυχια σε ολες μας!!! 
Κι εγω εξωσωματική εκανα! Εμβρυμεταφορα το Σάββατο που μας περασε και περιμενω την χοριακη τη Δευτερα! 
Γραφω κι εγω εδω για να μοιραστώ την αγωνια της αναμονής με άτομα που περνούν ακριβως το ιδιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Μήπως ξέρετε αν η ΤΚΕ ανεβαίνει λόγο της εμβρυομεταφορας;

Πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και ενώ όλα είναι τέλεια καλύτερα και από τα προηγούμενα η ΤΚΕ είναι πολύ υψηλή!

Καλησπέρα Εύη μου....η τκε είναι δείκτης φλεγμονής αλλά φλεγμονή στο σώμα μας δεν συμβαίνει μόνο λόγω νόσου ή λοίμωξης αλλά και από στρες, άγχος, ωορρηξία εξού και τα δέκατα, περίοδο, φάρμακα κλπ....σιγουρα με την ωοληψια και με τη χρήση των ορμονών κάναμε φλεγμονή....σίγουρα όμως δεν είναι από τις αντικπηκτικες....ρώτα το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει....και μια συμβουλή να αποφεύγετε αντιφλεγμονώδη τώρα που προσπαθούμε να κάνουμε μωρό, το έμβρυο ακόμα κάνει φλεγμονή και είναι τοξικά για αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Τις έστειλα στην αιματολόγο μου και αύριο θα μιλήσουμε....από ότι κατάλαβα δείχνουν φλεγμονές αν είναι και τα λευκά ανεβασμένα και σε εμένα δεν είναι...τι να πω δεν ξέρω παντως μεγάλη δεν είναι η αύξηση 16μονάδες πάνω από τις προηγούμενες;

Έκανες και Crp; Να της πεις πάντως πως έκανες κ τις innohep...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα Εύη μου....η τκε είναι δείκτης φλεγμονής αλλά φλεγμονή στο σώμα μας δεν συμβαίνει μόνο λόγω νόσου ή λοίμωξης αλλά και από στρες, άγχος, ωορρηξία εξού και τα δέκατα, περίοδο, φάρμακα κλπ....σιγουρα με την ωοληψια και με τη χρήση των ορμονών κάναμε φλεγμονή....σίγουρα όμως δεν είναι από τις αντικπηκτικες....ρώτα το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει....και μια συμβουλή να αποφεύγετε αντιφλεγμονώδη τώρα που προσπαθούμε να κάνουμε μωρό, το έμβρυο ακόμα κάνει φλεγμονή και είναι τοξικά για αυτό

Την ωοληψια την έκανα πριν δυο κύκλους λες να παίζει ρόλο;κ εγώ πιστεύω από τα φάρμακα είναι...αντιφλεγμονώδη προσπαθω να μην παίρνω και ειδικά τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έκανες και Crp; Να της πεις πάντως πως έκανες κ τις innohep...

Το ξέρει για τις innohep αυτή μου είπε να τις κάνω.crp δεν έκανα τώρα είχα κάνει την προηγούμενη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Την ωοληψια την έκανα πριν δυο κύκλους λες να παίζει ρόλο;κ εγώ πιστεύω από τα φάρμακα είναι...αντιφλεγμονώδη προσπαθω να μην παίρνω και ειδικά τώρα!

Μπορεί και ναι μπορεί και όχι...τα φάρμακα σίγουρα και οι ορμόνες κάνουν φλεγμονές...ακόμα και η προσπάθεια να μπουν τα σπορακια στο ενδομήτριο κάνανε φλεγμονή....ακόμα και το άγχος μας, η στεναχώρια που πήραμε έκαναν φλεγμονή είναι πολλοί οι παράγοντες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Μπορεί και ναι μπορεί και όχι...τα φάρμακα σίγουρα και οι ορμόνες κάνουν φλεγμονές...ακόμα και η προσπάθεια να μπουν τα σπορακια στο ενδομήτριο κάνανε φλεγμονή....ακόμα και το άγχος μας, η στεναχώρια που πήραμε έκαναν φλεγμονή είναι πολλοί οι παράγοντες....

Λογικα κ εγώ πιστεύω ότι κάτι από αυτά θα είναι..αλλά μου φάνηκε πολύ υψηλή και ανησύχησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Λογικα κ εγώ πιστεύω ότι κάτι από αυτά θα είναι..αλλά μου φάνηκε πολύ υψηλή και ανησύχησα!

Δεν είναι και πάρα πολύ μην σε ανησυχεί κατά τη γνώμη μου...έχω δει σε καρκινοπαθη μακριά από εμάς και σε σακχαρωδη διαβήτη 40 μονάδες και σε γηρατειά 60 μονάδες....βέβαια το καλύτερο από όλα είναι το πει γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Δεν είναι και πάρα πολύ μην σε ανησυχεί κατά τη γνώμη μου...έχω δει σε καρκινοπαθη μακριά από εμάς και σε σακχαρωδη διαβήτη 40 μονάδες και σε γηρατειά 60 μονάδες....βέβαια το καλύτερο από όλα είναι το πει γιατρός...

Καλά σε τέτοιες περιπτώσεις είναι και λογικο να είναι τόσο ανεβασμένες οι τιμές...Αύριο θα μάθω🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...