Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

Αγαπημένη μου ευχομαι αυτό το τεστ απλά να μην έπιασε ακόμα την τιμή που χρειάζεται. Θεωρητικά τα τεστ πιάνουν με μια μέρα καθυστέρησης....αν εσύ πάλι θεωρητικά αδιαθετουσες σήμερα σαν ημερομηνία πιθανότατα να μην έπιασε την ένδειξη λόγω "νωρίς". Ευχομαι αύριο να μας φωνάξεις δυνατά πως είσαι η απόλυτη ανατροπή και η χοριακη να δείξει θετική!!!! Πολύ αγάπη από μένα !!!! 🥰😘🤩

Μακάρι κορίτσι μου αν και δεν το νομίζω!!!

Σήμερα είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου άρα 4ημερες πριν την καθυστέρηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου αν και δεν το νομίζω!!!

Σήμερα είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου άρα 4ημερες πριν την καθυστέρηση!

Ποια μέρα του κύκλου σου έκανες την ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα και με το καλό να δεχτείς όσα εμβρυακια είναι να μπουν και να σε κάνουν μανούλα!!!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️ Πολύ πολύ θετική ενέργεια και σκέψη από μένα!!!! Απόλαυσε τις στιγμές αυτές!!! 

Πολύ σ´ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Στείλε θετική ενέργεια φουλ! Πάμε δυνατά! Fingers crossed! 🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου αν και δεν το νομίζω!!!

Σήμερα είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου άρα 4ημερες πριν την καθυστέρηση!

Τι τεστακι έκανες κορίτσι μου? Πρώιμη ανίχνευσης ή κανονικό?

Εύχομαι ολόψυχα να βγει λαθος το τεστακι αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Τι τεστακι έκανες κορίτσι μου? Πρώιμη ανίχνευσης ή κανονικό?

Εύχομαι ολόψυχα να βγει λαθος το τεστακι αυριο!

Το yes or no,νομίζω ότι όλα αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης αν και δεν έλεγες 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση όπως λένε αλλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου αν και δεν το νομίζω!!!

Σήμερα είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου άρα 4ημερες πριν την καθυστέρηση!

Άρα και πολύ πρώιμο και το τεστ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα έχει πάρει κάποια κοπέλα τις βιταμίνες ova max και fertilimax?Έχει λίγο καιρό που τις ξεκίνησα και αυτή την εβδομάδα με ενοχλεί το στομάχι μου και έχει μειωθεί η όρεξη μου υπάρχει περίπτωση να σχετίζεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Το yes or no,νομίζω ότι όλα αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης αν και δεν έλεγες 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση όπως λένε αλλά!

Εμένα αυτά τα "κατουροτεστ"(που τα λέει και μία φίλη εδώ μέσα) πολύ μου τη βαρανε πάντως. Αχ!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Εμένα αυτά τα "κατουροτεστ"(που τα λέει και μία φίλη εδώ μέσα) πολύ μου τη βαρανε πάντως. Αχ!!!!!! 

😂😂😂

είσαι θεά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η condios είπε:

Με τι κύκλο αν επιτρέπεται??

Ξεκίνησα με φαρμακευτική αγωγή gonal και χάπια προχωρήσαμε σε ωοληψια απλα επειδή έβγαλα πολλα ωάρια δεν προχωρήσαμε σε ετ για να μην παθω διέγερση ωοθηκών!Μετα απο 2 περιόδους προχωρήσαμε σε ετ!Ο κύκλος μου είναι συνήθως 26-27 και την φαρμακευτική αγωγή την Ξεκίνησα 2η μερα περιόδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα έχει πάρει κάποια κοπέλα τις βιταμίνες ova max και fertilimax?Έχει λίγο καιρό που τις ξεκίνησα και αυτή την εβδομάδα με ενοχλεί το στομάχι μου και έχει μειωθεί η όρεξη μου υπάρχει περίπτωση να σχετίζεται;

Καλησπέρα τις παιρνω εγω αυτές...εδω και κανα 3 μηνο σιγουρα ...οι fertilimax στην αρχη για να τις συνηθισω δυσκολευτηκα αλλα συνηθίζονται με πείραζαν πολυ στο στομαχι βάρος πονο αλλες φορές μεσημερι μςτα το φαγητο τις επαιρνα..Τις ovamax μου.τις ειχε δωσει βραδυ τα ιδια παλι...απλα απο μονη μου αφηνω κανα 20 λεπτο αναμεσα στις δυο καψουλες  που εχω το μεσημερι και αλλες δυο ovamax το βράδυ ..το κενο με βοηθαει..για την απωλεια όρεξης δεν γνωριζω δεν ςχω τετοιο σύμπτωμα..επισης μου εκαναν λιγη ακμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα τις παιρνω εγω αυτές...εδω και κανα 3 μηνο σιγουρα ...οι fertilimax στην αρχη για να τις συνηθισω δυσκολευτηκα αλλα συνηθίζονται με πείραζαν πολυ στο στομαχι βάρος πονο αλλες φορές μεσημερι μςτα το φαγητο τις επαιρνα..Τις ovamax μου.τις ειχε δωσει βραδυ τα ιδια παλι...απλα απο μονη μου αφηνω κανα 20 λεπτο αναμεσα στις δυο καψουλες  που εχω το μεσημερι και αλλες δυο ovamax το βράδυ ..το κενο με βοηθαει..για την απωλεια όρεξης δεν γνωριζω δεν ςχω τετοιο σύμπτωμα..επισης μου εκαναν λιγη ακμή..

Κορίτσια να ρωτήσω αν επιτρέπεται; Τι ακριβώς είναι αυτά τα σκευάσματα και που βοηθάνε;;;τα σύστησε κάποιος γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nia2021 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω αν επιτρέπεται; Τι ακριβώς είναι αυτά τα σκευάσματα και που βοηθάνε;;;τα σύστησε κάποιος γιατρός;

Βεβαίως...εμενα μου τις εχει συστησει ο.ενδοκρινολογος αναπαραγωγης..ειναι αμερικανικης εταιρείας και εχουν μεσα βιταμινες dhea ορμονη συνενζυμο q10 γενικα βοηθανε και ειδικα βοηθουν  τις φτωχες ωοθήκες...εγω ειμαι 33 αλλα με αμη χαμηλη για την ηλικια μου...

Εχουν μεγαλο κόστος..90€ περιπου το ενα σκευασμα αλλα αν ειναι να.βοηθησει χαλαλι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Το yes or no,νομίζω ότι όλα αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης αν και δεν έλεγες 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση όπως λένε αλλά!

Νομίζω πως δεν ειναι πρωιμης αυτο.. Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα.. συνέχισε κανονικα τα φαρμακα σου μέχρι να πάρεις απάντηση κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

Καλησπέρα τις παιρνω εγω αυτές...εδω και κανα 3 μηνο σιγουρα ...οι fertilimax στην αρχη για να τις συνηθισω δυσκολευτηκα αλλα συνηθίζονται με πείραζαν πολυ στο στομαχι βάρος πονο αλλες φορές μεσημερι μςτα το φαγητο τις επαιρνα..Τις ovamax μου.τις ειχε δωσει βραδυ τα ιδια παλι...απλα απο μονη μου αφηνω κανα 20 λεπτο αναμεσα στις δυο καψουλες  που εχω το μεσημερι και αλλες δυο ovamax το βράδυ ..το κενο με βοηθαει..για την απωλεια όρεξης δεν γνωριζω δεν ςχω τετοιο σύμπτωμα..επισης μου εκαναν λιγη ακμή..

Σου κράτησαν 3 μήνες 2 κουτιά; Εγώ έχω 3 fertilimax την ημέρα και ova-max ένα μεσημέρι 2 βράδυ και εγώ βγάζω σπυράκια δυστυχώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω αν επιτρέπεται; Τι ακριβώς είναι αυτά τα σκευάσματα και που βοηθάνε;;;τα σύστησε κάποιος γιατρός;

Η γυναικολόγος μου τα πρότεινε είναι όντως ακριβές αλλά τις παρήγγειλα από την εταιρεία και είχε μία μικρή έκπτωση, είμαι 40 με χαμηλή ΑΜΗ και εσύ Θεσσαλονίκη είσαι άν δεν κάνω λάθος!Άν θέλεις βοήθεια πες μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Σου κράτησαν 3 μήνες 2 κουτιά; Εγώ έχω 3 fertilimax την ημέρα και ova-max ένα μεσημέρι 2 βράδυ και εγώ βγάζω σπυράκια δυστυχώς.

Τις παιρνω τρεις μηνες και εχω κανει δυο αγορές...ναι οι ορμόνες που εχουν μεσα κανουν ακμη δυστυχως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας έκανα και εγώ πρόσφατα ωοληψεια αλλά επειδή πήραν πολλά ωάρια ο γιατρός δεν μου έκανε την εμτφ αμέσως. Τώρα είδα αίμα και με ξεκίνησε με cyclacurZ ξέρετε σε πόσες μέρες γίνεται η έμφτ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα !

@Evi87 πηγές για τη χοριακη κορίτσι μου;

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Ναι την έκανα το μεσημέρι μου είπαν θα βγουν τα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...