Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Εμένα για την ετ μου ζήτησαν το μοριακό... 80€

Που το εκανες...Γιατί ειναι το πιο φθηνο που εχω ακούσει κ θέλω να το κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια Μοκις γύρισα από τον γιατρό και είδαμε ένα σακο με εμβρυϊκά στοιχεία !!!! Την αλλά η Τετάρτη πρώτα ο θεός για καρδούλα !!!!!

δεν το πιστεύω ακόμα ....

Κορίτσι γλυκό χάρηκα πάρα πολύ για το νέο σου... Είχαμε μιλήσει παλιότερα στο φόρουμ κ εγώ προσπαθουσα για το δεύτερο τότε. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά...

Σε όλα τα κορίτσια στο φόρουμ εύχομαι να αντέχουν να κυνηγούν το όνειρο τους κ να το πραγματοποιήσουν αργά ή γρήγορα. Σας θαυμάζω, μακάρι να είχα κ εγώ την επιμονή κ την αντοχή στις δυσκολίες που έχετε τόσες κοπέλες σε αυτή την ομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλά οτι θελει κανει ο καθενας;; Στο γενεσις δε θελουν ουτε για ετ! 

Εμένα για ετ μου το ζήτησαν.. Βασικά υπάρχει η οδηγία που λέει και πριν την ωοληψια και την ετ να κάνουμε το τεστ.. Τωρα ποια κέντρα την ακολουθούν δεν ξέρω... Εμένα όταν έκανα το τεστ επειδη πήρα να κλείσω ραντεβού και είχε την επόμενη το απόγευμα, ρώτησα τι χαμός γίνεται με τα τεστ και μου είπαν πως το ζητάνε για οποιαδήποτε επεμβατική διαδικασία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Εμένα για ετ μου το ζήτησαν.. Βασικά υπάρχει η οδηγία που λέει και πριν την ωοληψια και την ετ να κάνουμε το τεστ.. Τωρα ποια κέντρα την ακολουθούν δεν ξέρω... Εμένα όταν έκανα το τεστ επειδη πήρα να κλείσω ραντεβού και είχε την επόμενη το απόγευμα, ρώτησα τι χαμός γίνεται με τα τεστ και μου είπαν πως το ζητάνε για οποιαδήποτε επεμβατική διαδικασία.. 

Σορυ αλλα λαθος τους!https://www.google.gr/amp/s/www.news247.gr/koinonia/koronoios-mperdema-test-prin-apo-kapoia-iatriki-praxi.7646025.amp.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δίκιο εχεις.. Για να μην γίνει παρανόηση.. Την ερώτηση την έκανα στο εργαστήριο και όχι στο κέντρο εξωσωματικής.. Όσο για την εξωσωματική βγήκε οδηγία από την ΕΑΙΥΑ για το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Για τα τεστ κορονοιου που λεγατε κι εγω ξερω το μοριακο υποχρεωτικο. Εγω στο γενεσις που θα κανω την οωληψια και τη εμβρυομεταφορα μου ειπαν 90€ όπως λέει και η Νεφέλη περιπου οταν κανω και την ovitrelle , μια μερα πριν νομιζω. Δεν ζητανε για την εμβρυομεταφορα και δευτερο παντως στο γενεσις.

Κοριτσια οσες ειστε στη διεγερση νοιωθετε τιποτα; Εγω  σημερα ειμαι στην τριτη μερα που θα κανω ενεσεις το απογευμα. Δεν νοιωθω κατι ιδιαιτερο παραμονο φουσκωμα και οταν τις κανω για κανενα δυωρο νοιωθω κατι τσιμπηματα. ΕΙναι επειδη ειναι νωρις? Θα επρεπε να νοιωθω κατι ποιο εντονο?

ΤΟ Σαββατο που εχω τον πρωτο υπερηχο θα δειξει αν παει καλα  η διεγερση ή στους επομενους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας είμαι καινούρια στο σάιτ μπήκα για πληροφορίες γιατί ξεκινάμε και εμείς εξωσωματική ☹️ εύχομαι σε όλες σας καλή επιτυχία και δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Για τα τεστ κορονοιου που λεγατε κι εγω ξερω το μοριακο υποχρεωτικο. Εγω στο γενεσις που θα κανω την οωληψια και τη εμβρυομεταφορα μου ειπαν 90€ όπως λέει και η Νεφέλη περιπου οταν κανω και την ovitrelle , μια μερα πριν νομιζω. Δεν ζητανε για την εμβρυομεταφορα και δευτερο παντως στο γενεσις.

Κοριτσια οσες ειστε στη διεγερση νοιωθετε τιποτα; Εγω  σημερα ειμαι στην τριτη μερα που θα κανω ενεσεις το απογευμα. Δεν νοιωθω κατι ιδιαιτερο παραμονο φουσκωμα και οταν τις κανω για κανενα δυωρο νοιωθω κατι τσιμπηματα. ΕΙναι επειδη ειναι νωρις? Θα επρεπε να νοιωθω κατι ποιο εντονο?

ΤΟ Σαββατο που εχω τον πρωτο υπερηχο θα δειξει αν παει καλα  η διεγερση ή στους επομενους?

Ακου ..δε θα κανεις τελικα τεστ ιου καθολου τελικα ..Ρωτα τους ξανά! Εκτος αν κανεις μεθη στην ωοληψια(εγω κανω παντα για αυτο).αν δεν κανεις μεθη δε χρειαζεται και ουτε στην ετ (αφου γινεται χωρις).φουσκωμα στη κοιλια απλα και μετα την οβιτρελ ισως πιο πολυ αν εχεις πολλα.το σαββατο θα δειξει αλλα ειναι πολυ νωρις υπερηχο τη πεμτπη μερα δεν εχω κανει ποτε ..μετα απο δευτερα θα δειξει καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε? Για τα τεστ κορονοιου που λεγατε κι εγω ξερω το μοριακο υποχρεωτικο. Εγω στο γενεσις που θα κανω την οωληψια και τη εμβρυομεταφορα μου ειπαν 90€ όπως λέει και η Νεφέλη περιπου οταν κανω και την ovitrelle , μια μερα πριν νομιζω. Δεν ζητανε για την εμβρυομεταφορα και δευτερο παντως στο γενεσις.

Κοριτσια οσες ειστε στη διεγερση νοιωθετε τιποτα; Εγω  σημερα ειμαι στην τριτη μερα που θα κανω ενεσεις το απογευμα. Δεν νοιωθω κατι ιδιαιτερο παραμονο φουσκωμα και οταν τις κανω για κανενα δυωρο νοιωθω κατι τσιμπηματα. ΕΙναι επειδη ειναι νωρις? Θα επρεπε να νοιωθω κατι ποιο εντονο?

ΤΟ Σαββατο που εχω τον πρωτο υπερηχο θα δειξει αν παει καλα  η διεγερση ή στους επομενους?

καλημέρα! ούτε εγώ ένιωσα τίποτα ποτέ, άντε ένα μικρό φούσκωμα όπως λες! Οπότε δεν έχει σχέση με την πορεία είναι θέμα οργανισμού! Φυσικά κ θα δείξει το σάββατο! θα είσαι 5η μέρα διέγερσης και θα φανεί πόσα πλέον έχουν πάρει αύξηση στο μέγεθος και έχουν τη δυναμική να δώσουν κάτι! Με πόσα ξεκίνησες; ή δεν ξέρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλημέρα! ούτε εγώ ένιωσα τίποτα ποτέ, άντε ένα μικρό φούσκωμα όπως λες! Οπότε δεν έχει σχέση με την πορεία είναι θέμα οργανισμού! Φυσικά κ θα δείξει το σάββατο! θα είσαι 5η μέρα διέγερσης και θα φανεί πόσα πλέον έχουν πάρει αύξηση στο μέγεθος και έχουν τη δυναμική να δώσουν κάτι! Με πόσα ξεκίνησες; ή δεν ξέρεις;

καλημερα! Δεν ξερω με ποσα ξεκινησα. Εκανα μονο fsh και e2 που ηταν γυρω στο 4 και 32.22 αντιστοιχα. Αρα μαλλον ξεκινησα με καλες τιμες απο οτι μου ειπε ο γιατρος. Αρα λες Σαββατο θα δειξει ποια εχουν αναπτυχθει.. 

Ξεκινησα bemfola 225μοναδες για πεντε μερες μαζι με daronda που συνεχιζω από 21η μερα του προηγουμενου κυκλου. Μετα τον υπερηχο θα μου πει με ποσες μοναδες συνεχιζω.

Θελει να με παρακολουθει πολυ στενα ειπε γιατι ειχα ξανα παρει ορμονες πριν ενα εξαμηνο και ειχε υπερδιεγερθει η δεξια μου ωοθηκη και πονουσα ,λογο του οτι η αριστερη μου ειναι λιγο τεμπελα λογω χειρουργιου παλαιοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ακου ..δε θα κανεις τελικα τεστ ιου καθολου τελικα ..Ρωτα τους ξανά! Εκτος αν κανεις μεθη στην ωοληψια(εγω κανω παντα για αυτο).αν δεν κανεις μεθη δε χρειαζεται και ουτε στην ετ (αφου γινεται χωρις).φουσκωμα στη κοιλια απλα και μετα την οβιτρελ ισως πιο πολυ αν εχεις πολλα.το σαββατο θα δειξει αλλα ειναι πολυ νωρις υπερηχο τη πεμτπη μερα δεν εχω κανει ποτε ..μετα απο δευτερα θα δειξει καλυτερα

Α ναι αλλαξε? Δεν ξερω αν θα κανω μεθη.. Θα το ρωτησω αφου θα το εκανα στο κεντρο το τεστ ετσι κι αλλιως.. Αν ειναι να μην το κανω αν δεν χρειαστει. θα ρωτησω το γιατρο αν θα χρειαστει μεθη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Α ναι αλλαξε? Δεν ξερω αν θα κανω μεθη.. Θα το ρωτησω αφου θα το εκανα στο κεντρο το τεστ ετσι κι αλλιως.. Αν ειναι να μην το κανω αν δεν χρειαστει. θα ρωτησω το γιατρο αν θα χρειαστει μεθη..

Ναι ,και αν σου πουνε οχι το θελουμε ..θα κανουν λαθος ..προσεχε να επιμεινεις !! Αφου πας χωρις μεθη το γλυτωνεις στανταρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά. Χρόνια πολλα σε όσες γιορτάζουν και αν έχετε κάποιον εορταζωντα πολυχρονος. Κάποιες από τις παλιες ίσως με θυμηθούν οι νέες θα με μάθουν τώρα 🙂. Λοιπόν εν συντομία ο άντρας μου διαγνώστηκε με Κυρσοκοιλη έκανε επέμβαση η οποία πετυχε περα απο τα αναμενόμενα. Μας είπε ο γιατρός του να προσπαθησουμε κανα εξάμηνο ακόμα και μετά ίσως Σπερματεγχυση ή εξωσωματική. Εγώ δεν θέλω να περιμενω τόσο όμως είμαι 32 κ εκείνος 36. Όποτε σκέφτομαι για Σπερματεγχυση (μιλάμε για σπέρμα 20 εκατομμυρια ανά ml) έχει κάποια ανάλογη εμπειρια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου και χρόνια πολλα στις Ελενιτσες και στα Ντινακια . Να χαίρεστε όποιον έχετε!!! @ntinaki88  χρόνια πολλα με το καλό το μωράκι σου❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα σας είμαι καινούρια στο σάιτ μπήκα για πληροφορίες γιατί ξεκινάμε και εμείς εξωσωματική ☹️ εύχομαι σε όλες σας καλή επιτυχία και δύναμη.

Καλός ήρθες στην παρέα μας.! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα σας είμαι καινούρια στο σάιτ μπήκα για πληροφορίες γιατί ξεκινάμε και εμείς εξωσωματική ☹️ εύχομαι σε όλες σας καλή επιτυχία και δύναμη.

Καλώς ήρθες κοπέλα μου. Ευχομαι για όλες μας το καλυτερο🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Που το εκανες...Γιατί ειναι το πιο φθηνο που εχω ακούσει κ θέλω να το κανω

ATG στη Θεσσαλονίκη. Ήρθε στο σπίτι ο νοσηλευτής κατόπιν ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας.! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλώς ήρθες κοπέλα μου. Ευχομαι για όλες μας το καλυτερο🙂

Σε ευχαριστώ πολύ εύχομαι σε όλους μας γρήγορα ευχάριστα νέα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

ATG στη Θεσσαλονίκη. Ήρθε στο σπίτι ο νοσηλευτής κατόπιν ραντεβού.

Αλήθεια;; Εγώ πήγα από εκεί στο πάρκινγκ στο υπόγειο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια Μοκις γύρισα από τον γιατρό και είδαμε ένα σακο με εμβρυϊκά στοιχεία !!!! Την αλλά η Τετάρτη πρώτα ο θεός για καρδούλα !!!!!

δεν το πιστεύω ακόμα ....

Κορίτσι μου πολύ χαίρομαι για σένα!!!Εύχομαι να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! 

Είναι πολύ συγκινητικό το κουράγιο και η χαρά που παίρνουμε όλες μας από τις επιτυχίες όλων των κοριτσιών που παλεύουν για παιδάκια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie @melodyy @Zeta. πώς είστε σήμερα????

@Hope19 καλή συνέχεια στη διέγερση σου όλα να πάνε καλά!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Καλή επιτυχία με μια μεγάλη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εάν ξέρει κάποια κοπέλα 

Έχω περάσει επιτροπή έχω πάρει τα φάρμακα μπορώ να ξανά πάρω φάρμακα ξέρει κάποια ευχαριστώ 😍

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie @melodyy @Zeta. πώς είστε σήμερα????

@Hope19 καλή συνέχεια στη διέγερση σου όλα να πάνε καλά!!! 

Μια χαρά, ξεκούραση.. Εσυ; Πως αισθάνεσαι; Ποτε έχεις χοριακη; Να σε βάλω στο πινακακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...