Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου!!Οντως η ΑΜΗ σου είναι χαμηλή αλλά να μην απογοητεύεσαι.Δε θελουμε πολλά ωάρια αλλά ένα και καλό!

Εγω όταν πήγα να δω εξωσωματικούς είχα μαζί μου μια λίστα από ερωτήσεις και ήθελα να μου εξηγήσουν όλη την διαδικασία.Να προσπαθήσεις να λύσεις όλες σου τις απορίες και να ρωτήσεις τα πάντα..χωρίς ντροπή!

Στην επιτροπή να πάρεις αμέσως να κλείσεις ραντεβού γιατί αργούν πολύ.Σε ποια πόλη είσαι;Στην Θεσσαλονίκη πάντως έχει 1-2 μήνες αναμονή.

Σε ευχαριστώ πολύ!! Θεσσαλονίκη είμαι κι εγώ! Τι γλιτώνω περνώντας επιτροπή;(εφόσον με περάσουν)

Συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά πραγματικά σε 3 μέρες άλλαξαν τα πάντα και πάω εντελώς στα χαμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonakiv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Θεσσαλονίκη είμαι κι εγώ! Τι γλιτώνω περνώντας επιτροπή;(εφόσον με περάσουν)

Συγγνώμη αν κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά πραγματικά σε 3 μέρες άλλαξαν τα πάντα και πάω εντελώς στα χαμένα...

Θα σε περάσουν σίγουρα και θα σου δώσουν έγκριση για να πάρεις τα φάρμακα της διέγερσης για δυο προσπάθειες.Είναι αρκετά ακριβά και εξιζει τον κόπο.

Σε ποιο κέντρο σκέφτεσαι να πας;Πριν καταλήξεις η συμβουλή μου είναι να δεις 1-2 εξωσωματικούς ώστε να έχεις μια εικόνα.

Δεν κάνεις χαζές ερωτήσεις.Καμία μας δεν ήξερε να χορεύει πριν μπει στο χορό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa127 είπε:

Θα σε περάσουν σίγουρα και θα σου δώσουν έγκριση για να πάρεις τα φάρμακα της διέγερσης για δυο προσπάθειες.Είναι αρκετά ακριβά και εξιζει τον κόπο.

Σε ποιο κέντρο σκέφτεσαι να πας;Πριν καταλήξεις η συμβουλή μου είναι να δεις 1-2 εξωσωματικούς ώστε να έχεις μια εικόνα.

Δεν κάνεις χαζές ερωτήσεις.Καμία μας δεν ήξερε να χορεύει πριν μπει στο χορό!

Ο γιατρός μου μου συνέστησε το new Life. Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο; 

Πώς μπαίνεις σε αναμονή για αυτήν την επιτροπή; 

Πω πω νιώθω λες κ εχω έρθει από το πιο μακρινό και απομονωμένο χωριό κατευθείαν στο κέντρο της πόλης...

Αν σας κουράζω, ειλικρινά συγγνώμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Ο γιατρός μου μου συνέστησε το new Life. Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο; 

Πώς μπαίνεις σε αναμονή για αυτήν την επιτροπή; 

Πω πω νιώθω λες κ εχω έρθει από το πιο μακρινό και απομονωμένο χωριό κατευθείαν στο κέντρο της πόλης...

Αν σας κουράζω, ειλικρινά συγγνώμη..

Αρχικά πρέπει να έχεις ασφάλεια για να περάσεις επιτροπή.Εργάζεσαι;

Θα πρέπει να πάρεις τηλ στην επιτροπή να κλείσεις ραντεβού το συντομότερο.Έπειτα μέχρι το ραντεβού θα ετοιμάσεις τα χαρτιά που χρειάζεται.Θα σε συμβουλεύσουν και από το κέντρο εξωσωματικής για όλα αυτά.Έχεις κάνει άλλες εξετάσεις;

Εδώ γράφει τι χρειάζεσαι.

https://www.neogenesis.gr/χρήσιμα/δικαιολογητικά-εοπυυ/

Εχω ακούσει καλά λόγια για το New life.Εγώ είμαι  στο Fertlia του  Γένεσις.Επίσης υπάρχει και το embyolab που είναι καλό.Κλεισε ραντεβού να δεις και αλλά κέντρα ώστε να αποφασίσεις με ποιο θα προχωρήσεις.Μην βιαστείς,είναι σημαντικό να νιώσεις καλά με το γιατρό που θα επιλέξεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Μήπως γνωρίζεις πόσο καιρό κάνει η επιτροπή;

Απ' ότι κατάλαβα από το γυναικολόγο μου δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου.. 

Φαντάσου ότι μιλήσαμε το μεσημέρι κ;ι μου είπε πάρε τώρα τον εξωσωματικο μην χάνεις χρόνο..

 

Καλησπέρα κορίτσι μου... Σε ποια περιοχή μένεις;εγώ πήρα τον Μάιο και μου έκλεισαν για ιουλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... Σε ποια περιοχή μένεις;εγώ πήρα τον Μάιο και μου έκλεισαν για ιουλιο

Θεσσαλονίκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου! Ποιον γιατρο έχεις στο ελενα? Εγώ την Τετάρτη εχω ραντεβού με τον γαβ εχω ακούσει τα καλύτερα! Πες μου εμπειρία. Εσεις τι θέμα είχατε? Εμείς αδύναμο σπερμα

Εμεις τη γυναίκα έχουμε την Καργ είναι διπλα απ τον δικό σου το γραφείο της...Κ την κρατησαμε για την κύηση τελικά αφού μας έκανε αυτό το δώρο!!! Έχω ακούσει τα καλύτερα κ για τον δικό σου!! Ο εμβρυολογος είναι ένας για όλες κ είναι κορυφαίος κ επιστήμονας κ άνθρωπος!! Μην φοβάσαι τίποτα... Κ μεις αδύναμο σπέρμα λόγω κυρσοκηλης είχαμε κ κάναμε εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση..κ πήγε πολύ καλά μου βαλανε 3 εμβρυακια κ τωρα είμαι έγκυος σε ένα μωράκι!! Ή εμπειρία μου γενικά ήταν μοναδικη...ή πρώτη πιο όμορφη μέρα ήταν ή μέρα της εμβρυομεταφορας γιατί ενιωσα μοναδικα..Οι χειρότερες κ δύσκολες μέρες ήταν το 15ημερο της αναμονης μέχρι τη χοριακη.. Όλη ή ομάδα κ οι κυρίες που μας εξυπηρετούν  στον 1ο όροφο είναι όλες πολύ καλές!! Κ σεις να υποθέσω ή πρώτη σας προσπάθεια?? Είστε έτοιμοι?? Ξεκινατε?? Καλή επιτυχία να πανε όλα τέλεια κορίτσι μου!! Κ ότι άλλο θέλεις που μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angrig είπε:

Καλησπέρα και συγχαρητήρια!! θα ήθελα πληροφορίες!Πως μπορούμε να επικοινωνήσουμε καλύτερα ;

Καλησπέρα! Κάνε μου αίτημα στο Θάνος Σοφία στο fb όπως στο γράφω κ μιλάμε από κει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Εμεις τη γυναίκα έχουμε την Καργ είναι διπλα απ τον δικό σου το γραφείο της...Κ την κρατησαμε για την κύηση τελικά αφού μας έκανε αυτό το δώρο!!! Έχω ακούσει τα καλύτερα κ για τον δικό σου!! Ο εμβρυολογος είναι ένας για όλες κ είναι κορυφαίος κ επιστήμονας κ άνθρωπος!! Μην φοβάσαι τίποτα... Κ μεις αδύναμο σπέρμα λόγω κυρσοκηλης είχαμε κ κάναμε εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση..κ πήγε πολύ καλά μου βαλανε 3 εμβρυακια κ τωρα είμαι έγκυος σε ένα μωράκι!! Ή εμπειρία μου γενικά ήταν μοναδικη...ή πρώτη πιο όμορφη μέρα ήταν ή μέρα της εμβρυομεταφορας γιατί ενιωσα μοναδικα..Οι χειρότερες κ δύσκολες μέρες ήταν το 15ημερο της αναμονης μέχρι τη χοριακη.. Όλη ή ομάδα κ οι κυρίες που μας εξυπηρετούν  στον 1ο όροφο είναι όλες πολύ καλές!! Κ σεις να υποθέσω ή πρώτη σας προσπάθεια?? Είστε έτοιμοι?? Ξεκινατε?? Καλή επιτυχία να πανε όλα τέλεια κορίτσι μου!! Κ ότι άλλο θέλεις που μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαι!!

Καλημερα αγαπη μου τι ωραια που τα περιγράφεις το έκανα εικόνα.  Μπραβο σας που πετύχατε με την πρώτη. Και εμένα κιρσοκηλη ειχε εκανε επέμβαση και το σπέρμα έφτιαξε παρα πολυ. Μεχρι και για φυσιολογικά μας είπαν αλλα δεν.. και επειδή δεν θέλω να περιμένω άλλο είμαι 33 είπαμε να προχωρήσουμε. Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού που λες να δει όλες τις εξετασεις που έχουμε και αναλόγως να μας κατευθύνει. Ειχα περάσει επιτροπή το καλοκαίρι και ειχα κανει 2 σπερματεγχυσεις στο ιασω της Λάρισας. Εχω κάποια φάρμακα ακόμα δεν ξερω αν θα μου φτάσουν ομως θα δειξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, όσες πετύχατε εγκυμοσύνη με εξωσωματική σε πόσο καιρό μετά την εμβρυομεταφορα ακούσατε καρδιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2021 at 9:43 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Οπως μας είπε το κέντρο λόγω κακής ποιότητας δεν ήταν εύκολο να κάνουν διάγνωση, επίσης έκαναν διάγνωση σε τρίτης μέρας έμβρυο όχι σε βλαστοκυστες που γίνεται συνήθως, χωρίς να μας πουν βέβαια τον λόγο που γίνεται νωρίτερα ο ελεγχος

Λογω θεματος στο σπερμα θα προτεινα μεγαλο κεντρο ιασω ρεα μητερα 

Επισης για αρκουλη που εγραψες κρατω μικρο καλαθι

Δες τον δεν χανεις κατι βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Λογω θεματος στο σπερμα θα προτεινα μεγαλο κεντρο ιασω ρεα μητερα 

Επισης για αρκουλη που εγραψες κρατω μικρο καλαθι

Δες τον δεν χανεις κατι βεβαια

Και εγώ έτσι κατάλαβα ότι μόνο σε μεγάλα κέντρα γινεται καλύτερα η δουλειά.. Ευτυχώς χειρουργείο έχει κάνει και έχουμε απόθεμα απλώς έχουμε το στίγμα και είναι απαραίτητος ο προγεννητικός έλεγχος.. Την άλλη Παρασκευή έχω με τον Πετρογιάννη ραντεβού που είναι στο μητέρα και 18/02 με τον Μαντούδη που είναι στο γέννημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ έτσι κατάλαβα ότι μόνο σε μεγάλα κέντρα γινεται καλύτερα η δουλειά.. Ευτυχώς χειρουργείο έχει κάνει και έχουμε απόθεμα απλώς έχουμε το στίγμα και είναι απαραίτητος ο προγεννητικός έλεγχος.. Την άλλη Παρασκευή έχω με τον Πετρογιάννη ραντεβού που είναι στο μητέρα και 18/02 με τον Μαντούδη που είναι στο γέννημα.

Μην βιαστεις να αποφασισεις δες οσους μπορεις ξερω εινααι κοστοβορο αυτο 

Οτι θες μην διστασεις 

Ενας λογος παραπανω αφου κανεις pgd  εγω θα σου ελεγα να δεις γεννετιστη 

Καποια κεντεα εχουν μεσα γεννετιστη πχ ιασω το θεωρω σημαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλημέρα, όσες πετύχατε εγκυμοσύνη με εξωσωματική σε πόσο καιρό μετά την εμβρυομεταφορα ακούσατε καρδιά?

Καλήμερα κοπέλα μου!!ειτε με εξωσωματική,είτε φυσιολογικά την καρδούλα την ακούς στην 7-8 βδομάδα!όλα καλά σου εύχομαι να πανε😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria84 είπε:

Καλήμερα κοπέλα μου!!ειτε με εξωσωματική,είτε φυσιολογικά την καρδούλα την ακούς στην 7-8 βδομάδα!όλα καλά σου εύχομαι να πανε😊😊

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Να είσαι καλά και εσύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Μην βιαστεις να αποφασισεις δες οσους μπορεις ξερω εινααι κοστοβορο αυτο 

Οτι θες μην διστασεις 

Ενας λογος παραπανω αφου κανεις pgd  εγω θα σου ελεγα να δεις γεννετιστη 

Καποια κεντεα εχουν μεσα γεννετιστη πχ ιασω το θεωρω σημαντικο

Το χω ακούσει καλά λόγια για το Ιασώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Το χω ακούσει καλά λόγια για το Ιασώ

Ενα καλο ονομα παρτσινεβελος τον εχει η κουυμπαρα μου top 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mamamaria είπε:

Μην βιαστεις να αποφασισεις δες οσους μπορεις ξερω εινααι κοστοβορο αυτο 

Οτι θες μην διστασεις 

Ενας λογος παραπανω αφου κανεις pgd  εγω θα σου ελεγα να δεις γεννετιστη 

Καποια κεντεα εχουν μεσα γεννετιστη πχ ιασω το θεωρω σημαντικο

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η mamamaria είπε:

Ενα καλο ονομα παρτσινεβελος τον εχει η κουυμπαρα μου top 

Τον εχω ακούσει από πολλά κορίτσια από εδώ... Μου φαίνεται θα κλείσω και μαζί του ραντεβού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!
Σήμερα έκανα την ωοληψία με 21 ωάρια! Θα επικοινωνούν κάθε μέρα οι εμβρυολόγοι μου είπαν και την 5η απο σήμερα μέρα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες θα ενημερωθούμε για την ποιότητα!
Ο γιατρός μου είπε ότι η περίοδος θα μου έρθει σε 5-6 μέρες λόγω της ωοληψίας αλλά δεν θα κάνουμε εμβρυομεταφορά στον κύκλο που περιμένω να αδιαθετήσω αλλά στον επόμενο... Η αλήθεια έιναι απογοητεύτηκα πάρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία, λίγο οι επιτροπές που με πήγαν 3 μήνες πίσω, λίγο που τελικά δεν άξιζε η αναμονή των επιτροπών καθώς πήρα λίγη gonal.
Μου είπε πως δεν θέλει να κάνουμε δουλειές τσάτρα πάτρα και ότι απο εκεί θέλει να φύγω έγγυος. Στον ίδιο κύκλο δλδ τώρα μου το απέκλεισε κατηγορηματικά απο την αρχή. Αλλά περίμενα στην επόμενη περίοδό μου να ξεκινήσω... 
Εσείς κορίτσια αφήσατε τον κύκλο μετά την ωοληψία ή πήγατε κατευθείαν στον επόμενο; Μου είπε επίσης πως αν βιαστούμε δεν θα έχω αποβάλλει τελείως τα φάρμακα κλπ, οπότε θέλει να καθαρίσω τελείως απο φάρμακα και να έχω ένα καλό ενδομήτριο. Απλά απο εκεί που ξέρω πως η ετ γίνεται στον ίδιο κύκλο, οκ είπα θα πάμε στον επόμενο, αλλά τώρα στον μεθεπόμενο δε ξέρω στενοχωρήθηκα. Ελπίζω η τόση αναμονή να είναι για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια!
Σήμερα έκανα την ωοληψία με 21 ωάρια! Θα επικοινωνούν κάθε μέρα οι εμβρυολόγοι μου είπαν και την 5η απο σήμερα μέρα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες θα ενημερωθούμε για την ποιότητα!
Ο γιατρός μου είπε ότι η περίοδος θα μου έρθει σε 5-6 μέρες λόγω της ωοληψίας αλλά δεν θα κάνουμε εμβρυομεταφορά στον κύκλο που περιμένω να αδιαθετήσω αλλά στον επόμενο... Η αλήθεια έιναι απογοητεύτηκα πάρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία, λίγο οι επιτροπές που με πήγαν 3 μήνες πίσω, λίγο που τελικά δεν άξιζε η αναμονή των επιτροπών καθώς πήρα λίγη gonal.
Μου είπε πως δεν θέλει να κάνουμε δουλειές τσάτρα πάτρα και ότι απο εκεί θέλει να φύγω έγγυος. Στον ίδιο κύκλο δλδ τώρα μου το απέκλεισε κατηγορηματικά απο την αρχή. Αλλά περίμενα στην επόμενη περίοδό μου να ξεκινήσω... 
Εσείς κορίτσια αφήσατε τον κύκλο μετά την ωοληψία ή πήγατε κατευθείαν στον επόμενο; Μου είπε επίσης πως αν βιαστούμε δεν θα έχω αποβάλλει τελείως τα φάρμακα κλπ, οπότε θέλει να καθαρίσω τελείως απο φάρμακα και να έχω ένα καλό ενδομήτριο. Απλά απο εκεί που ξέρω πως η ετ γίνεται στον ίδιο κύκλο, οκ είπα θα πάμε στον επόμενο, αλλά τώρα στον μεθεπόμενο δε ξέρω στενοχωρήθηκα. Ελπίζω η τόση αναμονή να είναι για καλό!

Καλησπέρα και καλή επιτυχία... Από προσωπική εμπειρία θα σου πω το καλύτερο είναι να μη βιαζόμαστε και να περιμένουμε.. . Εγώ χωρίς να ήθελα να βιαστώ ήθελαν στον ίδιο κύκλο και δεν είδαν πολλά πράγματα.. . Εμπιστεύσου τον γιατρό σου, χαλάρωσε ξεκουρασου και θα ρθει σίγουρα αυτό που λαχταράς. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια!
Σήμερα έκανα την ωοληψία με 21 ωάρια! Θα επικοινωνούν κάθε μέρα οι εμβρυολόγοι μου είπαν και την 5η απο σήμερα μέρα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες θα ενημερωθούμε για την ποιότητα!
Ο γιατρός μου είπε ότι η περίοδος θα μου έρθει σε 5-6 μέρες λόγω της ωοληψίας αλλά δεν θα κάνουμε εμβρυομεταφορά στον κύκλο που περιμένω να αδιαθετήσω αλλά στον επόμενο... Η αλήθεια έιναι απογοητεύτηκα πάρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία, λίγο οι επιτροπές που με πήγαν 3 μήνες πίσω, λίγο που τελικά δεν άξιζε η αναμονή των επιτροπών καθώς πήρα λίγη gonal.
Μου είπε πως δεν θέλει να κάνουμε δουλειές τσάτρα πάτρα και ότι απο εκεί θέλει να φύγω έγγυος. Στον ίδιο κύκλο δλδ τώρα μου το απέκλεισε κατηγορηματικά απο την αρχή. Αλλά περίμενα στην επόμενη περίοδό μου να ξεκινήσω... 
Εσείς κορίτσια αφήσατε τον κύκλο μετά την ωοληψία ή πήγατε κατευθείαν στον επόμενο; Μου είπε επίσης πως αν βιαστούμε δεν θα έχω αποβάλλει τελείως τα φάρμακα κλπ, οπότε θέλει να καθαρίσω τελείως απο φάρμακα και να έχω ένα καλό ενδομήτριο. Απλά απο εκεί που ξέρω πως η ετ γίνεται στον ίδιο κύκλο, οκ είπα θα πάμε στον επόμενο, αλλά τώρα στον μεθεπόμενο δε ξέρω στενοχωρήθηκα. Ελπίζω η τόση αναμονή να είναι για καλό!

Καλησπέρα και καλή επιτυχία,κ εγώ άφησα έναν κύκλο να περάσει και τώρα που είμαι στον δεύτερο ξεκίνησα την προετοιμασία για ετ.Οι περισσότεροι γιατροί λένε ότι πρέπει να αφήνουμε τον οργανισμό μας να ηρεμήσει....δείξε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια!
Σήμερα έκανα την ωοληψία με 21 ωάρια! Θα επικοινωνούν κάθε μέρα οι εμβρυολόγοι μου είπαν και την 5η απο σήμερα μέρα μέχρι να γίνουν βλαστοκύστες θα ενημερωθούμε για την ποιότητα!
Ο γιατρός μου είπε ότι η περίοδος θα μου έρθει σε 5-6 μέρες λόγω της ωοληψίας αλλά δεν θα κάνουμε εμβρυομεταφορά στον κύκλο που περιμένω να αδιαθετήσω αλλά στον επόμενο... Η αλήθεια έιναι απογοητεύτηκα πάρα πολύ. Περίμενα με ανυπομονησία, λίγο οι επιτροπές που με πήγαν 3 μήνες πίσω, λίγο που τελικά δεν άξιζε η αναμονή των επιτροπών καθώς πήρα λίγη gonal.
Μου είπε πως δεν θέλει να κάνουμε δουλειές τσάτρα πάτρα και ότι απο εκεί θέλει να φύγω έγγυος. Στον ίδιο κύκλο δλδ τώρα μου το απέκλεισε κατηγορηματικά απο την αρχή. Αλλά περίμενα στην επόμενη περίοδό μου να ξεκινήσω... 
Εσείς κορίτσια αφήσατε τον κύκλο μετά την ωοληψία ή πήγατε κατευθείαν στον επόμενο; Μου είπε επίσης πως αν βιαστούμε δεν θα έχω αποβάλλει τελείως τα φάρμακα κλπ, οπότε θέλει να καθαρίσω τελείως απο φάρμακα και να έχω ένα καλό ενδομήτριο. Απλά απο εκεί που ξέρω πως η ετ γίνεται στον ίδιο κύκλο, οκ είπα θα πάμε στον επόμενο, αλλά τώρα στον μεθεπόμενο δε ξέρω στενοχωρήθηκα. Ελπίζω η τόση αναμονή να είναι για καλό!

Καλησπέρα κορίτσι!!! Και εγώ τέλη Νοεμβρίου έκανα ωοληψια με 18 ωάρια...επειδή είναι και αρκετά είναι επικίνδυνο να κάνει κάποια κοπέλα αμέσως ΕΤ αφού το σώμα έχει επιβαρυνθεί πολύ και υπάρχει και ο κίνδυνος της υπερδιέγερσης. Καλό είναι να χαλαρώσεις έναν μήνα και στον επόμενο θα έχεις περισσότερες πιθανότητες και δεν θα ταλαιπωρήσεις και το σώμα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ιωάννα28iwantababy

@Evi87

@Think Positive

Αχ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Δεν έπαθα καθόλου υπερδιέγερση, ούτε καν ελαφριά! Αντέδρασε πολύ καλά ο οργανισμός μου κ όπως μου είπαν δεν φαίνεται να εμφανίζεται υπερδιέγερση, δεν πρήστηκα καθόλου επίσης! Δεν πονάω ούτε καν σήμερα μετά την ωοληψία. Απλά ήμουν τόσο χαρούμενη που πίστευα ότι με τόσο καλή απόκριση στα φάρμακα θα ήταν λόγος να κάνω στον αμέσως επόμενο κύκλο ετ. Αλλά τελικά πάθεις δε πάθεις υπερδιέγερση σε αφήνουν να ηρεμίσεις! 

Τι να κάνω θα περιμένω αρκεί να έχουν όλα θετικό αποτέλεσμα και να αξίζει η αναμονή!

 

Αλήθεια σε εσάς μετά απο πόσες μέρες ήρθε περίοδος μετά την ωοληψία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

@Ιωάννα28iwantababy

@Evi87

@Think Positive

Αχ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Δεν έπαθα καθόλου υπερδιέγερση, ούτε καν ελαφριά! Αντέδρασε πολύ καλά ο οργανισμός μου κ όπως μου είπαν δεν φαίνεται να εμφανίζεται υπερδιέγερση, δεν πρήστηκα καθόλου επίσης! Δεν πονάω ούτε καν σήμερα μετά την ωοληψία. Απλά ήμουν τόσο χαρούμενη που πίστευα ότι με τόσο καλή απόκριση στα φάρμακα θα ήταν λόγος να κάνω στον αμέσως επόμενο κύκλο ετ. Αλλά τελικά πάθεις δε πάθεις υπερδιέγερση σε αφήνουν να ηρεμίσεις! 

Τι να κάνω θα περιμένω αρκεί να έχουν όλα θετικό αποτέλεσμα και να αξίζει η αναμονή!

 

Αλήθεια σε εσάς μετά απο πόσες μέρες ήρθε περίοδος μετά την ωοληψία;

Εμένα μετά από 7 ήμερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2021 at 7:50 ΜΜ, ο/η Tonakiv είπε:

Ο γιατρός μου μου συνέστησε το new Life. Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο; 

Πώς μπαίνεις σε αναμονή για αυτήν την επιτροπή; 

Πω πω νιώθω λες κ εχω έρθει από το πιο μακρινό και απομονωμένο χωριό κατευθείαν στο κέντρο της πόλης...

Αν σας κουράζω, ειλικρινά συγγνώμη..

Καλή αρχή !! Να μην αγχωνεσαι. Το βασικό είναι να νιωσεις εμπιστοσύνη στο γιατρο που θα σε αναλάβει. Κ εγώ έκανα εξωσωματική στο new life το Μάιο. Δυστυχώς δεν πέτυχε. Ήταν όμως μια πολύ δύσκολη χρόνια για μας, όποτε θεωρω ότι απλά ήταν η λάθος στιγμή να την κάνω. Μια άλλη κοπέλα του φόρουμ που έκανε την ίδια περίοδο με μένα εξωσωματική, στο ιδιο κεντρο και με τον ιδιο γιατρο, περιμενει διδυμάκια...

σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα φανταστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...