Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 19/10/2020 at 10:40 ΠΜ, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα! Αρχικα σου λενε ποσα γονιμοποιήθηκαν , επειτα ανάλογα το προφιλ της γυναίκας οπωσδηποτε ο γιατρος προτείνει ποια έμβρυα ειναι κατάλληλα για σενα. Σε αλλες ταιριάζουν τα 3ης μέρας, σε αλλες οι βλαστοκύστες. Θεωρητικα οι βλαστοκύστες εχουν περισσότερα κύτταρα επομενως πιο « ετοιμο» εμβρυο. Ομως δε συμβαινει οτι απαραίτητα θα προκυψει εγκυμοσυνη. Και τα 3ης μέρας δινουν εγκυμοσυνη. Το συζητας με το γιατρο σου και αποφασίζετε. 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Αρα καταλαβαινω οτι ειναι και θεμα τυχης την 1η φορα....Ας ελπισουμε να  πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, εγώ μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα κ απέκτησα τα δυο μου μωράκια εύχομαι όσες προσπαθούν να τα καταφέρουν! έχω pergoveris 1,5 σύριγγα (9000 +4500iu) λήγει 1/2021 που μου περίσσεψε κ δεν θα την χρειαστώ οποία την χρειάζεται ευχαρίστως να την χαρίσω κ εύχομαι να είναι κ τυχερή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μια ερωτηση. Αν καποιος κλεισει ραντεβου με την επιτροπη κι εγκριθει πρεπει να ξεκινησει αμεσα προσπαθειες ή μπορει να αφησει και λιγες ημερες να περασουν? Επισης- και πιο σημαντικο - τι γινεται αν δεν εχεις καταληξει ακομα στο κεντρο και πλησιαζει η μερα για την επιτροπη? Μπορεις να περασεις με το παραπεμπτικο απο ενα Χ κεντρο που στο εδωσαν κι αργοτερα να προχωρησεις με ενα αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

annie! σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Σε ποιο κεντρο αναφερεσαι αν επιτρεπεται γιατι θα με ενδιεφερε?

Θεσσαλονίκη είμαι εγώ κορίτσι μου στο new life έκανα την εξωσωματική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση. Αν καποιος κλεισει ραντεβου με την επιτροπη κι εγκριθει πρεπει να ξεκινησει αμεσα προσπαθειες ή μπορει να αφησει και λιγες ημερες να περασουν? Επισης- και πιο σημαντικο - τι γινεται αν δεν εχεις καταληξει ακομα στο κεντρο και πλησιαζει η μερα για την επιτροπη? Μπορεις να περασεις με το παραπεμπτικο απο ενα Χ κεντρο που στο εδωσαν κι αργοτερα να προχωρησεις με ενα αλλο?

Όχι απαραίτητα απλά να ξέρεις στην επιτροπή θα σου εγκρίνουν δυο προσπάθειες δηλαδή θα πάρεις τα πρώτα φάρμακα άμεσα ( συνήθως μετά από έναν μεγάλο κύκλο σου περισσεύουν λίγα φάρμακα ) κ μετά από τέσσερις μήνες νομίζω δικαιούσε κι αλλά, αλλά θες χαρτί  από το κέντρο πως δεν πέτυχε η πρώτη προσπάθεια ( αχρείαστα να είναι βέβαια). Εγώ πέρασα Ιουνιο, πήρα τα πρώτα φάρμακα έκανα προσπάθεια Οκτώβριο κ ευτυχώς πέτυχε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2020 at 8:48 ΜΜ, ο/η dimsea είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα στο Παρτσι γιατί είδα το ρολόι και έπρεπε σε 20 λεπτά να είμαι στο ΓΕΝΕΣΙΣ και τον Σφακ δεν τον ρώτησα γιατί είχα ένα κεφάλι νταούλι χαχαχαχαχα. Θα ρωτήσω (γιατί μου έστειλε ένα email) με το σχήμα του φυσικού κύκλου και μου είπε:ότι θες στείλε μου email για απορίες κλπ. Το ίδιο και ο Παρτσι αλλά τηλεφωνικά. Στην ουσία το μόνο διαφορετικό που μου πρότεινε ο Σφακ ήταν για υστεροσκοπηση πριν την ΕΤ για να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι καλά. Το οποίο μπορεί και μετά από 1-2 ωοληψιες να μου το πει και ο Παρτσι. Έχω 

Καλησπερα! επειδη διαβαζα τωρα παλιοτερες αναρτησεις κι ειδα οτι εκανες προσφατα ραντεβου με 2 γιατρους που σκεφτομαι κι εγω να απευθυνθω, αν δε σου κανει κοπο μπορεις να μου στειλεις τη γνωμη σου σε πμ κ με ποιον κατεληξες τελικα? Δυστυχως δε μπορω ακομα να σου στειλω μηνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα... Μόλις με ενημέρωσαν από το κέντρο μου για τα αποτελέσματα της NGS. Πρέπει να πάρω αγωγή δια στόματος αλλά να κάνω κ εγχύσεις ενδητρίου... 🙄

Έχει κάποια εμπειρία από τις εγχύσεις αυτές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε?

Ααχ βρε κορίτσια έχω αγχώθει λίγο μην γίνει κανένα λοκνταουν στην Αθήνα έτσι πως είναι τα πράγματα.εχετε αγχώθει και σεις η μόνο εγώ έχω??Τον άλλο μήνα ξεκινάω την έξωσωματικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Victori…a είπε:

Καλησπέρα, εγώ μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα κ απέκτησα τα δυο μου μωράκια εύχομαι όσες προσπαθούν να τα καταφέρουν! έχω pergoveris 1,5 σύριγγα (9000 +4500iu) λήγει 1/2021 που μου περίσσεψε κ δεν θα την χρειαστώ οποία την χρειάζεται ευχαρίστως να την χαρίσω κ εύχομαι να είναι κ τυχερή 

Καλησπέρα,επειδή ακούω συνεχώς για τη pregoveris και είναι και καινουργιο φάρμακο,ήθελα να ρωτήσω αν σε σχέση με άλλα που είχες πάρει σου έδωσε καλύτερα αποτελέσματα (προφανώς αφού είσαι εγκυουλα).απλά αν θεωρείς πως οφείλεται στο συγκεκριμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε?

Ααχ βρε κορίτσια έχω αγχώθει λίγο μην γίνει κανένα λοκνταουν στην Αθήνα έτσι πως είναι τα πράγματα.εχετε αγχώθει και σεις η μόνο εγώ έχω??Τον άλλο μήνα ξεκινάω την έξωσωματικη 

Γεια σου κορίτσι, εγώ ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά αρχές Νοέμβρη και έχω αγχωθεί αρκετά με την κατάσταση! Γενικά εξετάζονται μέτρα αλλά θεωρώ ότι θα αφορά τις νυχτερινές μετακινήσεις και εξόδους δεν νομίζω να γίνει κάτι γενικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι, εγώ ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά αρχές Νοέμβρη και έχω αγχωθεί αρκετά με την κατάσταση! Γενικά εξετάζονται μέτρα αλλά θεωρώ ότι θα αφορά τις νυχτερινές μετακινήσεις και εξόδους δεν νομίζω να γίνει κάτι γενικό! 

Μακάρι να μην γίνει γενικό.οταν άκουσα σήμερα τα κρούσματα μου πέσανε τα μαλλιά (που λέει ο λόγος).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξεκίνησα σήμερα τις ενέσεις. Δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι πολύ αρνητική. Ο φόβος της αποτυχίας με κυριεύει.  Προσπαθώ να χαλαρώσω αλλά σκέφτομαι συνέχεια ότι ούτε με αυτόν τον τρόπο θα τα καταφέρω.  Και μετά τι; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Θα έχω κάνει τα πάντα 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η renata1986 είπε:

Μακάρι να μην γίνει γενικό.οταν άκουσα σήμερα τα κρούσματα μου πέσανε τα μαλλιά (που λέει ο λόγος).

Ναι και μένα, έχουν αρχίσει και αυξάνονται πολύ αλλά θα προσέχουμε και ελπίζουμε στα καλύτερα!!! Με το καλό εύχομαι να κάνεις την προσπάθειά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Ναι και μένα, έχουν αρχίσει και αυξάνονται πολύ αλλά θα προσέχουμε και ελπίζουμε στα καλύτερα!!! Με το καλό εύχομαι να κάνεις την προσπάθειά σου!!!

Σευχαριστω πολύ και συ να σου πάνε όλα καλά με την εμβρύομεταφορα και να δείς μεγάλη χοριακη🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια ξεκίνησα σήμερα τις ενέσεις. Δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι πολύ αρνητική. Ο φόβος της αποτυχίας με κυριεύει.  Προσπαθώ να χαλαρώσω αλλά σκέφτομαι συνέχεια ότι ούτε με αυτόν τον τρόπο θα τα καταφέρω.  Και μετά τι; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Θα έχω κάνει τα πάντα 😢

Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά και να είσαι δυνατή και να σκέφτεσαι ότι σε λίγους μήνες θα έχεις το μωράκι σου Να είσαι αισιοδοξη και όλα καλά θα πάνε🤗🤗☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Victori…a είπε:

Καλησπέρα, εγώ μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα κ απέκτησα τα δυο μου μωράκια εύχομαι όσες προσπαθούν να τα καταφέρουν! έχω pergoveris 1,5 σύριγγα (9000 +4500iu) λήγει 1/2021 που μου περίσσεψε κ δεν θα την χρειαστώ οποία την χρειάζεται ευχαρίστως να την χαρίσω κ εύχομαι να είναι κ τυχερή 

Κορίτσι σου εστειλα, αν την έχεις ακόμα. Είμαι σε προετοιμασία διέγερσης. 

Συγχαρητήρια για τα μωράκια σου! Καλή ανατροφή τώρα κ ένα σπίτι γεμάτο παιδικές φωνουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπέρα,επειδή ακούω συνεχώς για τη pregoveris και είναι και καινουργιο φάρμακο,ήθελα να ρωτήσω αν σε σχέση με άλλα που είχες πάρει σου έδωσε καλύτερα αποτελέσματα (προφανώς αφού είσαι εγκυουλα).απλά αν θεωρείς πως οφείλεται στο συγκεκριμένο.

Εγώ προσπαθούσα καιρό με διαφορα φάρμακα κ τροπους, σε δυο διαφορετικά κέντρα κ φως δεν έβλεπα. Πήγα Αθήνα σε κέντρο κ σίγουρα η δουλειά που έκαναν ήταν κλάσης ανώτερη σε σχέση με τα προηγούμενα κέντρα σε όλους τους τομείς. Δεν ξέρω να σου πω αν ήταν το φάρμακο, σίγουρα ήταν ο συνδυασμός κ τώρα έχω δυο υπέροχα μωράκια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Victori…a είπε:

Καλησπέρα, εγώ μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα κ απέκτησα τα δυο μου μωράκια εύχομαι όσες προσπαθούν να τα καταφέρουν! έχω pergoveris 1,5 σύριγγα (9000 +4500iu) λήγει 1/2021 που μου περίσσεψε κ δεν θα την χρειαστώ οποία την χρειάζεται ευχαρίστως να την χαρίσω κ εύχομαι να είναι κ τυχερή 

Κοριτσι σου εχω στειλει πμ....

Να σαι γερη Και ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Victori…a είπε:

Εγώ προσπαθούσα καιρό με διαφορα φάρμακα κ τροπους, σε δυο διαφορετικά κέντρα κ φως δεν έβλεπα. Πήγα Αθήνα σε κέντρο κ σίγουρα η δουλειά που έκαναν ήταν κλάσης ανώτερη σε σχέση με τα προηγούμενα κέντρα σε όλους τους τομείς. Δεν ξέρω να σου πω αν ήταν το φάρμακο, σίγουρα ήταν ο συνδυασμός κ τώρα έχω δυο υπέροχα μωράκια  

Να σου ζησουν καλοτυχα και γερααααα 

Το σημαντικότερό είναι περασες απέναντί🙏🙏🥰🥰🥰🥰❣❣❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ξέρω το ζόρι αυτό που περνάτε το περασα αρκετές φορές πολλές ενέσεις, πολλές εξετάσεις, αλλες τοσες Επεμβάσεις, πολλές μηδενικές χοριακες, ακριβο σπορ αλλά τι να κανεις ; αρνητική σκέψη πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ κ όμως όταν χαλάρωσα κ σκέφτηκα θετικα κ πάντα με την βοήθεια της Παναγίας ολα πήγαν κατ ευχήν. 
ευχομαι να τα καταφέρετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε?

Ααχ βρε κορίτσια έχω αγχώθει λίγο μην γίνει κανένα λοκνταουν στην Αθήνα έτσι πως είναι τα πράγματα.εχετε αγχώθει και σεις η μόνο εγώ έχω??Τον άλλο μήνα ξεκινάω την έξωσωματικη 

Κι εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι εδω και 3 ημερες. Ελπιζω ομως για ιατρικα θεματα να μην εχουμε προβλημα... Απο οσο γνωριζω οσες κοπελες ειχαν ηδη ξεκινησει τη διεγερση, στο lockdown τις συνεχισαν κανονικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Κι εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι εδω και 3 ημερες. Ελπιζω ομως για ιατρικα θεματα να μην εχουμε προβλημα... Απο οσο γνωριζω οσες κοπελες ειχαν ηδη ξεκινησει τη διεγερση, στο lockdown τις συνεχισαν κανονικα. 

Μακάρι 🙏🙏και γω το γνωρίζω αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Μακάρι 🙏🙏και γω το γνωρίζω αυτό

Αχ κοριστια μακάρι γιατί και εγώ ξεκίνησα ενέσεις χθες και έχω αγχωθεί παρα πολυ. Έχουμε τον πόνο μας έχουμε και αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τωρα τι να πω που πανω που ειχαμε καταληξει να ξεκινησουμε διαδικασιες παω την προηγουμενη βδομαδα για ενα check up στον γιατρο μου να σιγουρευτουμε οτι ολα βαινουν καλως πριν αρχισουμε την εξωσωμ. και ξανακανω ΠΑΠ (παρολο που ειχα κανει προ 6μηνου και ηταν πεντακαθαρο οπως κι ολα αυτα τα χρονια) και μου βγαινει το αποτελεσμα οτι ανευρισκονται στοιχεια μολυνσης HPV! Σοκ! Ο γιστρος μου ειπε να μην ανησυχω κι οτι ειναι κατι που επηρρεαζει παρα πολυ μεγαλο ποσοστο γυναικων οι οποιες παιζει να το εχουν χρονια κι απλα δε το γνωριζουν γιατι δεν εκδηλωνεται παντα κλινικα, οτι πολλες φορες οταν το ανοσοποιητικο ειναι πεσμενο απο πολυ στρες, στενοχωριες κλπ συμβαινει να κανει εμφανιση τοτε. Μου συστησε κολποσκοπηση και βιοψια και κοριτσια δε σας κρυβω οτι φοβαμαι λιγακι και για τη διαδικασια (της βιοψιας) και κυριως για το αποτελεσμα...δε μας εφτανε η αγωνια μας για το θεμα του παιδιου τωρα ερχεται να προστεθει κι αλλη μεγαλυτερη🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Εγω τωρα τι να πω που πανω που ειχαμε καταληξει να ξεκινησουμε διαδικασιες παω την προηγουμενη βδομαδα για ενα check up στον γιατρο μου να σιγουρευτουμε οτι ολα βαινουν καλως πριν αρχισουμε την εξωσωμ. και ξανακανω ΠΑΠ (παρολο που ειχα κανει προ 6μηνου και ηταν πεντακαθαρο οπως κι ολα αυτα τα χρονια) και μου βγαινει το αποτελεσμα οτι ανευρισκονται στοιχεια μολυνσης HPV! Σοκ! Ο γιστρος μου ειπε να μην ανησυχω κι οτι ειναι κατι που επηρρεαζει παρα πολυ μεγαλο ποσοστο γυναικων οι οποιες παιζει να το εχουν χρονια κι απλα δε το γνωριζουν γιατι δεν εκδηλωνεται παντα κλινικα, οτι πολλες φορες οταν το ανοσοποιητικο ειναι πεσμενο απο πολυ στρες, στενοχωριες κλπ συμβαινει να κανει εμφανιση τοτε. Μου συστησε κολποσκοπηση και βιοψια και κοριτσια δε σας κρυβω οτι φοβαμαι λιγακι και για τη διαδικασια (της βιοψιας) και κυριως για το αποτελεσμα...δε μας εφτανε η αγωνια μας για το θεμα του παιδιου τωρα ερχεται να προστεθει κι αλλη μεγαλυτερη🥺

Κορίτσι σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα! Κ εγώ σε μια περίεργη φάση βρίσκομαι... Η ngs έδειξε πρόβλημα με τη χλωρίδα του κόλπου κ μου είπαν να ξεκινήσω εγχύσεις αντιβίωσης... Τρέμω δεν σου κρύβω! Αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά... Ό,τι μας πουν κ προσευχούλες! 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...