Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα σου έλεγα να κανεις οσες περισσοτερες εξετάσεις μπορείς πριν την επόμενη έτ   είναι κρίμα να υποβαλεσαι στην διαδικασία χωρίς να εισαι σίγουρη ότι είσαι οκ από άποψη θρομβοφιλιας κυστικής ίνωσης κλπ. Και εκτός αυτου είναι και το οικονομικό κόστος αλλά και το ψυχολογικό. Βέβαια η επιλογή ειναι δική σου. Ότι σε κάνει να νιώθεις καλά. 

Ναι έτσι το σκέφτομαι και εγώ!Αλλωστε την επόμενη ετ λογικα θα την κάνω στον κύκλο του Νοεμβρίου και πιστεύω μέχρι τότε θα προλάβω να κάνω έστω τον καρυοτοπο.Για την θρομβοφιλια δεν ξέρω αν προλαβαίνω αλλά θα το προσπαθήσω.Εσυ αν θυμάμαι καλά  την είχες κάνει.Σου πήρε πολύ χρόνο για τα αποτελέσματα; Την έκανες ιδιωτικά ή στην έγραψε;Θα κάνω ότι χρειάζεται να γινει για να είμαι σίγουρη πριν την ετ.
Δεν έχω ρωτήσει ακόμη για το κόστος της ετ αλλά σίγουρα δεν θα είναι λίγα.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κορίτσι μου!!! Κ γω αν χρειάζεσαι συμπαράσταση κ απορίες που σίγουρα θα έχουμε να σου πω ότι πρώτη φορά θα κάνω εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση... Πρώτα ο Θεός θα ξεκινήσω με τον κύκλο του Νοεμβριου.. Εσύ πότε κ που αν επιτρέπεται? Εγώ σε δημόσιο στο Έλενας κ ψάχνω κάποια κοπέλα να μου πει εμπειρία απο εκει κ ακόμα δεν βρήκα..

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη και γω στο Έλενα θα ξεκινήσω και γω τον Νοέμβριο με το κύκλο μου.Ποιο γιατρό έχεις αν επιτρέπεται??και σε σένα σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς και η τρίτη σπερματέγχυση ανεπιτυχής. Χθες 11 Οκτωβρίου μου ήρθε περίοδος, δεν πρόλαβα καν να κάνω τη χοριακή που μου είχε γράψει ο γιατρός για σήμερα. 

Τελική απόφαση χωρίς επιστροφή εξωσωματική. Το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να κλείσω επιτροπή για Νοέμβριο και θα πάει Δεκέμβριο. Με βάση την τωρινή μου περίοδο υπολογίζω πως θα έχω περίοδο γύρω στις 8-9 Δεκεμβρίου και η επιτροπή θα είναι κάπου στις αρχές. Θα μπορέσω να κάνω την εξωσωματική τον ίδιο μήνα; Η επιτροπή εγκρίνει αυθημερόν; Δλδ θα προλάβω λέτε να πάρω τα φάρμακα ή θα με πάνε για τον επόμενο κύκλο Ιανουαρίου; 

Αποφάσισα να την.κάνω στην κλινική new life. 

Εννοείται πως θα κάνω πρώτα υστεροσκόπηση κ ότι άλλο χρειαστεί έχω χρόνο, απλά θα ήθελα να μπω στο κλίμα σιγά σιγά και επίσημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς και η τρίτη σπερματέγχυση ανεπιτυχής. Χθες 11 Οκτωβρίου μου ήρθε περίοδος, δεν πρόλαβα καν να κάνω τη χοριακή που μου είχε γράψει ο γιατρός για σήμερα. 

Τελική απόφαση χωρίς επιστροφή εξωσωματική. Το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να κλείσω επιτροπή για Νοέμβριο και θα πάει Δεκέμβριο. Με βάση την τωρινή μου περίοδο υπολογίζω πως θα έχω περίοδο γύρω στις 8-9 Δεκεμβρίου και η επιτροπή θα είναι κάπου στις αρχές. Θα μπορέσω να κάνω την εξωσωματική τον ίδιο μήνα; Η επιτροπή εγκρίνει αυθημερόν; Δλδ θα προλάβω λέτε να πάρω τα φάρμακα ή θα με πάνε για τον επόμενο κύκλο Ιανουαρίου; 

Αποφάσισα να την.κάνω στην κλινική new life. 

Εννοείται πως θα κάνω πρώτα υστεροσκόπηση κ ότι άλλο χρειαστεί έχω χρόνο, απλά θα ήθελα να μπω στο κλίμα σιγά σιγά και επίσημα.

Καλημέρα κορίτσι μου, από το κέντρο θα σ ενημερώσουν σίγουρα για το ποτε βγάζει απόφαση η επιτροπή. Στην Αθήνα βγαίνει αυθημερόν. Θεσσαλονίκη θέλουν 10 μέρες. Λάρισα δεν έχω ιδέα. Μακάρι να τα βγάζουν αυθημερόν. Καλή επιτυχία!! Θεωρώ πως θα είσαι σε πολύ καλά χέρια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, από το κέντρο θα σ ενημερώσουν σίγουρα για το ποτε βγάζει απόφαση η επιτροπή. Στην Αθήνα βγαίνει αυθημερόν. Θεσσαλονίκη θέλουν 10 μέρες. Λάρισα δεν έχω ιδέα. Μακάρι να τα βγάζουν αυθημερόν. Καλή επιτυχία!! Θεωρώ πως θα είσαι σε πολύ καλά χέρια!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντησή σου! Μεγάλη απόκλιση αυθημερόν και 10 μέρες. Σίγουρα στο κέντρο ξέρουν καλύτερα αλλά έχω αγωνία για το αν θα προλάβω τον Δεκέμβριο που έχω ρεπό στη δουλειά μέχρι και αρχές Ιανουαρίου. Θα με βόλευε πολύ.για να μην ζητάω άδειες. Θα πάρω να δώσω ραντεβού στο κέντρο εσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντησή σου! Μεγάλη απόκλιση αυθημερόν και 10 μέρες. Σίγουρα στο κέντρο ξέρουν καλύτερα αλλά έχω αγωνία για το αν θα προλάβω τον Δεκέμβριο που έχω ρεπό στη δουλειά μέχρι και αρχές Ιανουαρίου. Θα με βόλευε πολύ.για να μην ζητάω άδειες. Θα πάρω να δώσω ραντεβού στο κέντρο εσ.

Επίσης ο γιατρός σου γράφει αναρρωτική άδεια δεν χρειάζεται να φας από την κανονική σου άδεια. Εγω στην ωοληψια επειδη ήταν κλειστό το ΙΕΚ λόγω κενού μετά της εξεταστικής δεν πήρα άδεια, αλλά από την εμβρυομεταφορα και μετά ήμουν με αναρρωτική κανονικότατα!! Πάρε τηλέφωνο στο κέντρο και τα κορίτσια θα σε ενημερώσουν για όλα. Εγώ τις είχα πρήξει μιλάμε όχι αστεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επίσης ο γιατρός σου γράφει αναρρωτική άδεια δεν χρειάζεται να φας από την κανονική σου άδεια. Εγω στην ωοληψια επειδη ήταν κλειστό το ΙΕΚ λόγω κενού μετά της εξεταστικής δεν πήρα άδεια, αλλά από την εμβρυομεταφορα και μετά ήμουν με αναρρωτική κανονικότατα!! Πάρε τηλέφωνο στο κέντρο και τα κορίτσια θα σε ενημερώσουν για όλα. Εγώ τις είχα πρήξει μιλάμε όχι αστεία..

Δηλαδή για την ωοληψία σου δίνουν αναρρωτική για μέρες μετά; Δεν γίνεται αυθημερόν και την επόμενη πας στη δουλειά σου; Το ίδιο γίνεται και στην εμβρυομεταφορά; Πρέπει να καθίσω για μέρες; Δεν ξέρω καθόλου.

 Δεν είναι η άδεια που θα πάρω, είναι το ότι πρέπει να βρούνε αντικαταστάτη στη θέση μου που είναι πολύ δύσκολο για μέρες. Ακόμη και αναρρωτική να έχω μόλις επιστρέψω μπορέί να μου κάνουν σπασίματα να με αλλάζουν βάρδιες και ωράρια που δεν με βολεύουν, είναι τέτοιοι, και δεν θέλω να δίνω απο τώρα δικαιώματα. Τουλάχιστον έλεγα αν μπορούσα κάποιες απ'αυτές τις μέρες να τις γλιτώσω που θα κάθομαι έτσι κι αλλιώς που δεν θα έχει δουλειά η επιχείρηση. Ιδιωτικός τομέας βλέπεις που δύσκολα βρίσκεις το δίκιο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Δηλαδή για την ωοληψία σου δίνουν αναρρωτική για μέρες μετά; Δεν γίνεται αυθημερόν και την επόμενη πας στη δουλειά σου; Το ίδιο γίνεται και στην εμβρυομεταφορά; Πρέπει να καθίσω για μέρες; Δεν ξέρω καθόλου.

 Δεν είναι η άδεια που θα πάρω, είναι το ότι πρέπει να βρούνε αντικαταστάτη στη θέση μου που είναι πολύ δύσκολο για μέρες. Ακόμη και αναρρωτική να έχω μόλις επιστρέψω μπορέί να μου κάνουν σπασίματα να με αλλάζουν βάρδιες και ωράρια που δεν με βολεύουν, είναι τέτοιοι, και δεν θέλω να δίνω απο τώρα δικαιώματα. Τουλάχιστον έλεγα αν μπορούσα κάποιες απ'αυτές τις μέρες να τις γλιτώσω που θα κάθομαι έτσι κι αλλιώς που δεν θα έχει δουλειά η επιχείρηση. Ιδιωτικός τομέας βλέπεις που δύσκολα βρίσκεις το δίκιο σου.

Καλησπέρα κορίτσι!Καλη αρχή σου εύχομαι και φυσικά να κανεις ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που χρειαζονται εξ αρχής.

Να ξέρεις ότι δικαιούσαι μια εβδομάδα  άδεια με αποδοχές για την εξωσωματική.Βασικη προϋπόθεση είναι βέβαια να το ανακοινώσεις στην εργοδότη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Δηλαδή για την ωοληψία σου δίνουν αναρρωτική για μέρες μετά; Δεν γίνεται αυθημερόν και την επόμενη πας στη δουλειά σου; Το ίδιο γίνεται και στην εμβρυομεταφορά; Πρέπει να καθίσω για μέρες; Δεν ξέρω καθόλου.

 Δεν είναι η άδεια που θα πάρω, είναι το ότι πρέπει να βρούνε αντικαταστάτη στη θέση μου που είναι πολύ δύσκολο για μέρες. Ακόμη και αναρρωτική να έχω μόλις επιστρέψω μπορέί να μου κάνουν σπασίματα να με αλλάζουν βάρδιες και ωράρια που δεν με βολεύουν, είναι τέτοιοι, και δεν θέλω να δίνω απο τώρα δικαιώματα. Τουλάχιστον έλεγα αν μπορούσα κάποιες απ'αυτές τις μέρες να τις γλιτώσω που θα κάθομαι έτσι κι αλλιώς που δεν θα έχει δουλειά η επιχείρηση. Ιδιωτικός τομέας βλέπεις που δύσκολα βρίσκεις το δίκιο σου.

Εγω πήγα ένα χαρτί που έγραφε τόσες μέρες για ιατρική πράξη χωρίς να λέει τι ακριβώς. Στον άμεσο προϊστάμενο είχα πει τι κάνω αλλά ως εκεί. Δεν μπορούν να στο αρνηθούν κ δικαιούσαι από την ετ ως τη χοριακη εγώ είχα πάρει 10 μέρες δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Δηλαδή για την ωοληψία σου δίνουν αναρρωτική για μέρες μετά; Δεν γίνεται αυθημερόν και την επόμενη πας στη δουλειά σου; Το ίδιο γίνεται και στην εμβρυομεταφορά; Πρέπει να καθίσω για μέρες; Δεν ξέρω καθόλου.

 Δεν είναι η άδεια που θα πάρω, είναι το ότι πρέπει να βρούνε αντικαταστάτη στη θέση μου που είναι πολύ δύσκολο για μέρες. Ακόμη και αναρρωτική να έχω μόλις επιστρέψω μπορέί να μου κάνουν σπασίματα να με αλλάζουν βάρδιες και ωράρια που δεν με βολεύουν, είναι τέτοιοι, και δεν θέλω να δίνω απο τώρα δικαιώματα. Τουλάχιστον έλεγα αν μπορούσα κάποιες απ'αυτές τις μέρες να τις γλιτώσω που θα κάθομαι έτσι κι αλλιώς που δεν θα έχει δουλειά η επιχείρηση. Ιδιωτικός τομέας βλέπεις που δύσκολα βρίσκεις το δίκιο σου.

Κορίτσι μου κ γω στον ιδιωτικό τομέα ήμουν πέρυσι σε ιδιωτικό ΙΕΚ όχι δημόσιο.. Δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις άδεια. Αν θέλεις όμως μπορείς. Ειδικά στο συγκεκριμένο κέντρο η λογική των γιατρών δεν είναι πως κρεβατωνόμαστε μετά την ετ αλλά συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά. Άλλο το τι επιλέγει να κάνει η κάθε μια. Εγώ επέλεξα να μείνω σπίτι. Δε μου το επέβαλε όμως ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2020 at 10:16 ΠΜ, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ δυστυχώς είναι στη Θεσσαλονίκη αλλά θα ψάξω γιατί σίγουρα γίνεται και εδώ.Υπαρχει άραγε καμία κοπέλα απο Θεσσαλονίκη που να την έχει κάνει σε δημόσια νοσοκομείο;

Καλημέρα κοπέλα μου κ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!στην Θεσσαλονίκη εγώ το μόνο που είχα βρει να δέχεται μέσο εοππυ ήταν η euromedica στην Αγ. Σοφίας,πάρε ένα τηλ να ρωτήσεις κ πες τον γιατρό να σου την γράψει...💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2020 at 8:03 ΜΜ, ο/η Alexouli είπε:

Εκανα και γω τώρα αντίγραφα ουτε εγώ ξέρω ποσα 😆. Και έβαλα τα πρωτοτυπα μέσα. Και ο θεος βοηθός ✌

Καλημέρα και γω περνάω επιτροπή στο Μαρούσι στις 29/10 και τα έχω όλα έτοιμα πρωτότυπα και αντίγραφα.Αλλα το κορυφαίο μου ξέρετε ποιο είναι ότι έχασα το βιβλιάριο υγείας μου και έχω φάει όλο το κόσμο να το βρω τελευταία φορά το είχα χθές μαζί μου στο Έλενα να δει ο γιατρός μου τον φάκελο για τη . επιτροπή και μετά απο κει δεν το ξαναειδα πήρα τηλέφωνο μήπως αν το βρήκαν αλλά μπαααα όχι😔😔😔😭😭.Θα βγάλω καινούργιο αλλά δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την επιτροπή έτσι δεν είναι κορίτσια??? Αγχώθηκα με το θέμα αυτό πφφφφ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2020 at 5:14 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Λοιπόν, πήγα κ κάτι είδε προφανώς... Μου ζήτησε να κάνω χθες την ovitrelle κ αύριο έχω ωοληψία... Για να δούμε! 😉

Ω ναι! Σε δεύτερη ωορρηξία του μήνα με φυσικό κύκλο, βρήκαμε ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ σήμερα μου τηλ. κ μου είπαν πως μπήκε κατάψυξη ένα ωραιότατο εμβρυάκι! Δώρο γενεθλίων! Ετών 43! Κ επειδή όσο ζω ελπίζω, όλα στο τέλος θα πάνε καλά. Αλλιώς δεν είναι το τέλος... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα και γω περνάω επιτροπή στο Μαρούσι στις 29/10 και τα έχω όλα έτοιμα πρωτότυπα και αντίγραφα.Αλλα το κορυφαίο μου ξέρετε ποιο είναι ότι έχασα το βιβλιάριο υγείας μου και έχω φάει όλο το κόσμο να το βρω τελευταία φορά το είχα χθές μαζί μου στο Έλενα να δει ο γιατρός μου τον φάκελο για τη . επιτροπή και μετά απο κει δεν το ξαναειδα πήρα τηλέφωνο μήπως αν το βρήκαν αλλά μπαααα όχι😔😔😔😭😭.Θα βγάλω καινούργιο αλλά δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την επιτροπή έτσι δεν είναι κορίτσια??? Αγχώθηκα με το θέμα αυτό πφφφφ.

Καλησπέρα κοπέλα μου κ καλή αρχή σου εύχομαι να πανε όλα καλά!!εγω βέβαια είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά ούτε που μου ζήτησαν το βιβλιάριο να το δουν,από την μια είναι αυτονόητο ότι έχεις ασφάλεια αφού πας να περάσεις επιτροπή!!!θα σου πουν λογικά κ τα κορίτσια που πέρασαν στην Αθήνα 😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου κ καλή αρχή σου εύχομαι να πανε όλα καλά!!εγω βέβαια είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά ούτε που μου ζήτησαν το βιβλιάριο να το δουν,από την μια είναι αυτονόητο ότι έχεις ασφάλεια αφού πας να περάσεις επιτροπή!!!θα σου πουν λογικά κ τα κορίτσια που πέρασαν στην Αθήνα 😉😊

Σευχαριστω πολύ και σε σένα σου εύχομαι καλή επιτυχία🙏🙏.Μακαρι να μην μου το ζητήσουν.αν δεν το βρώ εννοείται ότι θα βγάλω καινούργιο.πρωτη φορά περνάω και δεν ξέρω πως λειτουργούν στην επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Ω ναι! Σε δεύτερη ωορρηξία του μήνα με φυσικό κύκλο, βρήκαμε ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ σήμερα μου τηλ. κ μου είπαν πως μπήκε κατάψυξη ένα ωραιότατο εμβρυάκι! Δώρο γενεθλίων! Ετών 43! Κ επειδή όσο ζω ελπίζω, όλα στο τέλος θα πάνε καλά. Αλλιώς δεν είναι το τέλος... 🥰

Μπραβο ρε κοριτσι κατάπληκτικα νεα!χρονια πολλα! Οτι καλυτερο ευχομαι !!ολα θα γινουν τωρα ,θα το δεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα και γω περνάω επιτροπή στο Μαρούσι στις 29/10 και τα έχω όλα έτοιμα πρωτότυπα και αντίγραφα.Αλλα το κορυφαίο μου ξέρετε ποιο είναι ότι έχασα το βιβλιάριο υγείας μου και έχω φάει όλο το κόσμο να το βρω τελευταία φορά το είχα χθές μαζί μου στο Έλενα να δει ο γιατρός μου τον φάκελο για τη . επιτροπή και μετά απο κει δεν το ξαναειδα πήρα τηλέφωνο μήπως αν το βρήκαν αλλά μπαααα όχι😔😔😔😭😭.Θα βγάλω καινούργιο αλλά δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την επιτροπή έτσι δεν είναι κορίτσια??? Αγχώθηκα με το θέμα αυτό πφφφφ.

Δε χρειάζεσαι το βιβλιάριο. Εκτύπωσε μόνο ένα printscreen της ασφαλιστικής σας ικανότητας (εσένα και του συζύγου σου) από το π.σ. Άτλας. Η γραμματεία έχει online πρόσβαση στο σύστημα της ΗΔΙΚΑ και το βλέπει ότι είσαστε ασφαλισμένοι, οι γιατροί της επιτροπής όμως τα θέλουν τυπωμένα. Τουλάχιστον έτσι ισχύει εκεί που πέρασα εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η troia είπε:

Δε χρειάζεσαι το βιβλιάριο. Εκτύπωσε μόνο ένα printscreen της ασφαλιστικής σας ικανότητας (εσένα και του συζύγου σου) από το π.σ. Άτλας. Η γραμματεία έχει online πρόσβαση στο σύστημα της ΗΔΙΚΑ και το βλέπει ότι είσαστε ασφαλισμένοι, οι γιατροί της επιτροπής όμως τα θέλουν τυπωμένα. Τουλάχιστον έτσι ισχύει εκεί που πέρασα εγώ.

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι κατάπληκτικα νεα!χρονια πολλα! Οτι καλυτερο ευχομαι !!ολα θα γινουν τωρα ,θα το δεις !!

Έγινε η αρχή! 😉😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα και γω περνάω επιτροπή στο Μαρούσι στις 29/10 και τα έχω όλα έτοιμα πρωτότυπα και αντίγραφα.Αλλα το κορυφαίο μου ξέρετε ποιο είναι ότι έχασα το βιβλιάριο υγείας μου και έχω φάει όλο το κόσμο να το βρω τελευταία φορά το είχα χθές μαζί μου στο Έλενα να δει ο γιατρός μου τον φάκελο για τη . επιτροπή και μετά απο κει δεν το ξαναειδα πήρα τηλέφωνο μήπως αν το βρήκαν αλλά μπαααα όχι😔😔😔😭😭.Θα βγάλω καινούργιο αλλά δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με την επιτροπή έτσι δεν είναι κορίτσια??? Αγχώθηκα με το θέμα αυτό πφφφφ.

Με το καλό να ξεκινήσεις τη διαδικασία! Για το βιβλιάριο μην αγχώνεσαι, δεν το ζητάνε. Εγώ τους το έδωσα μαζί με τα άλλα δικαιολογητικά και επιδεικτικά μου είπαν πως αυτό δεν το χρειάζονται... Φρόντισε να έχεις όλα τα άλλα σωστά για να μην ταλαιπωρηθείς περαιτέρω... Καλή επιτυχία κ καλή αρχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Με το καλό να ξεκινήσεις τη διαδικασία! Για το βιβλιάριο μην αγχώνεσαι, δεν το ζητάνε. Εγώ τους το έδωσα μαζί με τα άλλα δικαιολογητικά και επιδεικτικά μου είπαν πως αυτό δεν το χρειάζονται... Φρόντισε να έχεις όλα τα άλλα σωστά για να μην ταλαιπωρηθείς περαιτέρω... Καλή επιτυχία κ καλή αρχή! 

Σευχαριστω πολύ.Ο γιατρός που τα είδε είναι όλα εντάξει αλλά βέβαια εγώ ζήτησα σε καθε σελίδα και εξετάσεις σφραγίδα παντού.Ανυπομονω να ξεκινήσω.☺️🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2020 at 11:59 ΜΜ, ο/η renata1986 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη και γω στο Έλενα θα ξεκινήσω και γω τον Νοέμβριο με το κύκλο μου.Ποιο γιατρό έχεις αν επιτρέπεται??και σε σένα σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏🙏

 

στις On 11/10/2020 at 11:59 ΜΜ, ο/η renata1986 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη και γω στο Έλενα θα ξεκινήσω και γω τον Νοέμβριο με το κύκλο μου.Ποιο γιατρό έχεις αν επιτρέπεται??και σε σένα σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏🙏

Την Καργάκου.. Εσύ?? Εγώ έχω πάρει την έγκριση απ την επιτροπή απ τις 17/9 κ μου κλείσανε ραντεβού για την συνταγογράφηση στις 19/10. Οπότε υπολογιζω από μόνη μου ότι θα ξεκινήσω με τον κύκλο του Νοεμβριου. Να φανταστεις έχω ξεκινήσει τη διαδικασία από τον Ιουνιο. Εσύ τι εντυπώσεις έχεις?? Εγώ αν εξαιρεσω τις καθυστερησεις μου φαίνονται καλοί γιατροί. Χαίρομαι πολύ που βρίσκω τώρα εδω μία κοπέλα που πάει στο Ελενα!!! ❤️❤️❤️ Καλή μας τύχη 🙏🙏🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χελιδονάκι είπε:

 

Την Καργάκου.. Εσύ?? Εγώ έχω πάρει την έγκριση απ την επιτροπή απ τις 17/9 κ μου κλείσανε ραντεβού για την συνταγογράφηση στις 19/10. Οπότε υπολογιζω από μόνη μου ότι θα ξεκινήσω με τον κύκλο του Νοεμβριου. Να φανταστεις έχω ξεκινήσει τη διαδικασία από τον Ιουνιο. Εσύ τι εντυπώσεις έχεις?? Εγώ αν εξαιρεσω τις καθυστερησεις μου φαίνονται καλοί γιατροί. Χαίρομαι πολύ που βρίσκω τώρα εδω μία κοπέλα που πάει στο Ελενα!!! ❤️❤️❤️ Καλή μας τύχη 🙏🙏🙏🙏 

Εγώ έχω τον Γαβαρη.η εντύπωση που έχω ότι είναι πολύ ευγενικοί και όντως είναι καλοί γιατροί στο τμήμα έξωσωματικης .εγω περνάω τώρα στις 29 επιτροπή αλλά ο κύκλος μου έρχεται τώρα στις 19 δεν προλαβαίνουμε και Ο γιατρός μου μου είπε την επόμενη μέρα  μετά της επιτροπής να τον επισκεφτώ να μου γράψει τα φάρμακα για να τα πάρω και να τα ξεκινήσω με τον καινούργιο μου κύκλο και φυσικά ανυπομονώ παρά πολύ και καλή μας τύχη και όλα θα πάνε  τέλεια🙏🙏❣️❣️

Και γω επίσης χαίρομαι που βρήκα 🤗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2020 at 5:48 ΜΜ, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!Καλη αρχή σου εύχομαι και φυσικά να κανεις ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που χρειαζονται εξ αρχής.

Να ξέρεις ότι δικαιούσαι μια εβδομάδα  άδεια με αποδοχές για την εξωσωματική.Βασικη προϋπόθεση είναι βέβαια να το ανακοινώσεις στην εργοδότη σου.

 

στις On 12/10/2020 at 5:54 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Εγω πήγα ένα χαρτί που έγραφε τόσες μέρες για ιατρική πράξη χωρίς να λέει τι ακριβώς. Στον άμεσο προϊστάμενο είχα πει τι κάνω αλλά ως εκεί. Δεν μπορούν να στο αρνηθούν κ δικαιούσαι από την ετ ως τη χοριακη εγώ είχα πάρει 10 μέρες δλδ

Γειά σας κορίτσια. Άργησα να μπω διότι ξεκίνησα να συγκεντρώνω τα χαρτιά που χρειάζονται. Έχω όλα τα χαρτιά σχεδόν αλλά δεν έκανα ακόμη υστεροσκόπηση και δεν ξέρω αν θα μου ζητήσουν να κάνω, δεν μου είπαν κάτι.
Δεν θέλω να αναφέρω τι θα κάνω στον εργοδότη μου διότι θα διαρρεύσει σίγουρα και δεν θα το ήθελα. Θα πω ότι πρέπει να κάνω ένα μικρό χειρουργείο να αφαιρέσω μια κύστη και μέχρι εκεί.
Δεν αναφέρει το χαρτί τίποτα για εξωσωματική; Αν είναι τότε οκ!

στις On 12/10/2020 at 6:04 ΜΜ, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου κ γω στον ιδιωτικό τομέα ήμουν πέρυσι σε ιδιωτικό ΙΕΚ όχι δημόσιο.. Δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις άδεια. Αν θέλεις όμως μπορείς. Ειδικά στο συγκεκριμένο κέντρο η λογική των γιατρών δεν είναι πως κρεβατωνόμαστε μετά την ετ αλλά συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά. Άλλο το τι επιλέγει να κάνει η κάθε μια. Εγώ επέλεξα να μείνω σπίτι. Δε μου το επέβαλε όμως ο γιατρός.

Ευτυχώς δεν είναι δουλειά που σηκώνω βάρη ή τρέχω και κουράζομαι, δηλαδή θα μπορούσα να μην πάρω και καθόλου άδεια, δεν θα με επιβαρύνει. Σίγουρα θα προσέχω όμως ακόμη και στη δουλειά να πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να μάθω και κάτι άλλο. Τον μήνα που είναι να γίνει η εξωσωματική τα φάρμακα τα ξεκινάτε απο την πρώτη μέρα της περιόδου; Τη δεύτερη; Τη τρίτη; Πριν σας έρθει η περίοδος;
Επειδή η επιτροπή πιθανόν να είναι στις 7 Δεκεμβρίου κι εγώ όπως τα υπολογίζω γύρω στις 8-9 περιμένω επειδή έχω σχετικά σταθερό κύκλο. Αν βγεί σε μια δυο μέρες πχ η απόφαση θα προλάβω λέτε; Θα τα ρωτήσω και στον γιατρό αλλά μου έδωσαν ραντεβού για την επόμενη βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...