Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Αχ,Νεφελάκο μου.. ειμαστε και στον ιδιο γιατρο. Περιμενω τηλ του να δω την εκτίμιση του για το τι έφταιξε κ δεν προεκυψε εγκυμοσυνη..😞.. θα το παλέψω. Θεωρητικα λέγοντας «ειμαι» εύκολη υπόθεση κ παλι να.. δεν προεκυψε. Να δω τι θα μου πει ο ντοκ.. ευχαριστω πολυ. Αληθινα🙏🏻

Αχ αστα!θα σου πει ετυχε,είμαι σιγουρη!!Κουραγιο υπομονη μονο οτι κ να λεμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Jesabell
  ΜΜόλις διάβασα τα νέα σ κορίτσι μ. Λυπάμαι πολύ.. Σου εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα. Μην πέφτεις ψυχολογικά, και η αποτυχία είναι στο πρόγραμμα... Να κοιτάς τον στόχο σ και τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

 @Jesabell
  ΜΜόλις διάβασα τα νέα σ κορίτσι μ. Λυπάμαι πολύ.. Σου εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα. Μην πέφτεις ψυχολογικά, και η αποτυχία είναι στο πρόγραμμα... Να κοιτάς τον στόχο σ και τίποτα άλλο.

Ευχαριστω κοριτσι μου! Εχεις δικιο! Γωνάτισα. Αλλα θα ξανα σηκωθω. Σφαλιάρα γερή αλλα.. θα τα καταφέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου! Εχεις δικιο! Γωνάτισα. Αλλα θα ξανα σηκωθω. Σφαλιάρα γερή αλλα.. θα τα καταφέρω! 

Καλησπέρα κορίτσι, σε κατανοώ απόλυτα! Πήρα και εγώ το αρνητικό μου την περασμένη Δευτέρα, έπεσα απότομα!!! Δεν το περίμενα κανένα έμβρυο να μην εμφυτευθεί, αλλά οκ. Ο γιατρός είπε ότι ήταν τυχαίο, θεωρητικά είμαι απλή περίπτωση λόγω ανδρικού παράγοντα αλλά πήρα χοριακή <1. 'Εκανα και διαγνωστική υστεροσκόπηση προχθές, δε βρέθηκε κάτι παθολογικό. Τι να πω, ελπίζω ότι που θα πάει... θα γίνει το καλό! Σε φιλώ και πιστεύω ότι σύντομα θα μας λες ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, σε κατανοώ απόλυτα! Πήρα και εγώ το αρνητικό μου την περασμένη Δευτέρα, έπεσα απότομα!!! Δεν το περίμενα κανένα έμβρυο να μην εμφυτευθεί, αλλά οκ. Ο γιατρός είπε ότι ήταν τυχαίο, θεωρητικά είμαι απλή περίπτωση λόγω ανδρικού παράγοντα αλλά πήρα χοριακή <1. 'Εκανα και διαγνωστική υστεροσκόπηση προχθές, δε βρέθηκε κάτι παθολογικό. Τι να πω, ελπίζω ότι που θα πάει... θα γίνει το καλό! Σε φιλώ και πιστεύω ότι σύντομα θα μας λες ευχάριστα!!!

Λυπάμαι πολυ, κοριτσι μου.. θα μαζέψουμε τα κομματια μας. Τι στο καλο κτ θα γινει. Απλα νομιζω η πρωτη ειναι μεγαλη σφαλιάρα.. τουλαχιστον για μενα που ειχα κ αερα νικητή.. που να ηξερα ανάθεμα. Ευχομαι για ολες οσες προσπαθουμε να τα καταφερουμε, κι για οσες εχουν μπουμπουκακια να τα μεγαλώνουν υγιή μεσα στις κοιλίτσες τους..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Περιμένουμε και τα δικά σου νέα σήμερα. 😁

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι στο δρόμο της επιστροφής μετά τα ραντεβού μου με Παρτσι και Σφακ! Στην ουσία και οι 2 μου πρότειναν τα ίδια δλδ με φυσικούς ή με φυσικούς τροποποιημενους με χάπια ονόματι σερπαφαρ (αν τα λέω σωστά). Ο Σφακ μετά τις ωοληψιες πρότεινε και υστεροσκοπηση να βεβαιωθούμε ότι με την μήτρα όλα είναι οκ. Πραγματικά μπερδεύτηκα.... και οι 2 είναι εξαιρετικοί και νομίζω ότι ο Παρτσι ήταν λίγο πιο σχολαστικος με τον υπέρηχο κλπ. Δεν ξέρω δλδ με ποιόν να συνεχίσω ειλικρινά.... πφφφφφ! 🙄🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Λυπάμαι πολυ, κοριτσι μου.. θα μαζέψουμε τα κομματια μας. Τι στο καλο κτ θα γινει. Απλα νομιζω η πρωτη ειναι μεγαλη σφαλιάρα.. τουλαχιστον για μενα που ειχα κ αερα νικητή.. που να ηξερα ανάθεμα. Ευχομαι για ολες οσες προσπαθουμε να τα καταφερουμε, κι για οσες εχουν μπουμπουκακια να τα μεγαλώνουν υγιή μεσα στις κοιλίτσες τους..❤️

Αχχ κοπέλα σε καταλαβαίνω κ εγώ την πρώτη φορά με τον ίδιο αέρα πήγα,ήμουν σίγουρη μέχρι που κ εγώ είδα ροζ κ πάτησα τα κλάμματα ότι κ αν μου έλεγαν!δυσκολευτικα πολύ να σηκωθώ κ να πω ότι ξεκινάω!καποια στιγμή ζήτησα τα φάρμακα μου άλλαξαν πρωτόκολλο κ είπα ξεκινάω αλλά πιο προσγειωμένη κ ήρεμη,λέω ότι γίνει κ πήγε τέλεια είμαι στον 3κ περιμένω δυο μπεμπεκακια!οι γυναίκες είμαστε δυνατές κ ειδικά όταν θελουμε κάτι τόσο σπουδαίο!παρε τον χρόνο σου κανε κάτι να ξεφύγει το μυαλό όσο μπορείς κ όταν νιώσεις ετοιμη ξεκινά κ όλα θα πανε καλα🥰🥰!!για όλες...😉😉(επίσης όσο μπορείς ξέσπασε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

Αχχ κοπέλα σε καταλαβαίνω κ εγώ την πρώτη φορά με τον ίδιο αέρα πήγα,ήμουν σίγουρη μέχρι που κ εγώ είδα ροζ κ πάτησα τα κλάμματα ότι κ αν μου έλεγαν!δυσκολευτικα πολύ να σηκωθώ κ να πω ότι ξεκινάω!καποια στιγμή ζήτησα τα φάρμακα μου άλλαξαν πρωτόκολλο κ είπα ξεκινάω αλλά πιο προσγειωμένη κ ήρεμη,λέω ότι γίνει κ πήγε τέλεια είμαι στον 3κ περιμένω δυο μπεμπεκακια!οι γυναίκες είμαστε δυνατές κ ειδικά όταν θελουμε κάτι τόσο σπουδαίο!παρε τον χρόνο σου κανε κάτι να ξεφύγει το μυαλό όσο μπορείς κ όταν νιώσεις ετοιμη ξεκινά κ όλα θα πανε καλα🥰🥰!!για όλες...😉😉(επίσης όσο μπορείς ξέσπασε)

Κλαιω.. γτ ειδα αυτα τα μπαλάκια κ λεω θεε μου τα παιδια μας.. κ να που τελικα δεν έγιναν μωρα.. θα μαζέψω τα κομματια μου.. εχω περασει παρα πολλα δεν ειναι της παρούσης κ βγηκα καλα και δυνατη. Αυτο θα κανω κ τωρα.. καλη εγκυμοσυνη! Να τα κρατας ζεστα κ να τα αγαπας! Ολα τα καλα σου ευχομαι💖ευχαριστω παρα πολυ για τη στηριξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κλαιω.. γτ ειδα αυτα τα μπαλάκια κ λεω θεε μου τα παιδια μας.. κ να που τελικα δεν έγιναν μωρα.. θα μαζέψω τα κομματια μου.. εχω περασει παρα πολλα δεν ειναι της παρούσης κ βγηκα καλα και δυνατη. Αυτο θα κανω κ τωρα.. καλη εγκυμοσυνη! Να τα κρατας ζεστα κ να τα αγαπας! Ολα τα καλα σου ευχομαι💖ευχαριστω παρα πολυ για τη στηριξη! 

Μόνο όσες έχουν περάσει τα ίδια μπορούν να καταλάβουν!μην νομίζεις κ εγώ 5χρονια περίμενα κ που προσπαθούσα δν υπήρχε ελπίδα!!εμεις είχαμε θέμα με το σπερμα...είναι η πρώτη φορά ο οργανισμός άμαθος από φάρμακα πολλά παίζουν ρόλο!το θέμα είναι ο γιατρός...όλα καλά θα πανε θέληση κ δύναμη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria84 είπε:

Μόνο όσες έχουν περάσει τα ίδια μπορούν να καταλάβουν!μην νομίζεις κ εγώ 5χρονια περίμενα κ που προσπαθούσα δν υπήρχε ελπίδα!!εμεις είχαμε θέμα με το σπερμα...είναι η πρώτη φορά ο οργανισμός άμαθος από φάρμακα πολλά παίζουν ρόλο!το θέμα είναι ο γιατρός...όλα καλά θα πανε θέληση κ δύναμη 🥰

Ολα παιζουν ρολο.. σωστα δικιο εχεις.. ευχομαι να πανε ολα καλα και για μενα κ για ολα το κοριτσια που προσπαθουν❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι στο δρόμο της επιστροφής μετά τα ραντεβού μου με Παρτσι και Σφακ! Στην ουσία και οι 2 μου πρότειναν τα ίδια δλδ με φυσικούς ή με φυσικούς τροποποιημενους με χάπια ονόματι σερπαφαρ (αν τα λέω σωστά). Ο Σφακ μετά τις ωοληψιες πρότεινε και υστεροσκοπηση να βεβαιωθούμε ότι με την μήτρα όλα είναι οκ. Πραγματικά μπερδεύτηκα.... και οι 2 είναι εξαιρετικοί και νομίζω ότι ο Παρτσι ήταν λίγο πιο σχολαστικος με τον υπέρηχο κλπ. Δεν ξέρω δλδ με ποιόν να συνεχίσω ειλικρινά.... πφφφφφ! 🙄🤔

Μπραβο κορίτσι μου εμένα ωραία μου ακουγονται όλα. Από τιμές τι σου είπαν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι στο δρόμο της επιστροφής μετά τα ραντεβού μου με Παρτσι και Σφακ! Στην ουσία και οι 2 μου πρότειναν τα ίδια δλδ με φυσικούς ή με φυσικούς τροποποιημενους με χάπια ονόματι σερπαφαρ (αν τα λέω σωστά). Ο Σφακ μετά τις ωοληψιες πρότεινε και υστεροσκοπηση να βεβαιωθούμε ότι με την μήτρα όλα είναι οκ. Πραγματικά μπερδεύτηκα.... και οι 2 είναι εξαιρετικοί και νομίζω ότι ο Παρτσι ήταν λίγο πιο σχολαστικος με τον υπέρηχο κλπ. Δεν ξέρω δλδ με ποιόν να συνεχίσω ειλικρινά.... πφφφφφ! 🙄🤔

Τι να σου απαντήσω τώρα,εγώ για φυσικούς πήρα γνώμες από τα κορίτσια εδώ και δαγκωτο Σφακ.

Χωρίς να ξέρω τον άλλο γιατρό θεωρώ πως ο Σφακ τα ψάχνει όλα,δεν θα ακούσεις από αυτόν ήταν τυχαίο,έχει μια εξήγηση και σχέδιο β ο,τι και να γινει.

Αν αντέξεις τις τεράστιες αναμονες στο Γένεσις πήγαινε μαζί του.

Την προηγούμενη φορά είχες κάνει διέγερση σωστά?Τώρα σε απέτρεψαν από όσο καταλαβαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τι να σου απαντήσω τώρα,εγώ για φυσικούς πήρα γνώμες από τα κορίτσια εδώ και δαγκωτο Σφακ.

Χωρίς να ξέρω τον άλλο γιατρό θεωρώ πως ο Σφακ τα ψάχνει όλα,δεν θα ακούσεις από αυτόν ήταν τυχαίο,έχει μια εξήγηση και σχέδιο β ο,τι και να γινει.

Αν αντέξεις τις τεράστιες αναμονες στο Γένεσις πήγαινε μαζί του.

Την προηγούμενη φορά είχες κάνει διέγερση σωστά?Τώρα σε απέτρεψαν από όσο καταλαβαίνω.

Διέγερση και τις 2 φορές .... τώρα όταν με ρώτησαν τι σκέφτομαι εγώ ανέφερα τους φυσικούς γιατί δεν δικαιούμαι (λόγω του ότι έχω ένα έμβρυο κατάψυξη) επιτροπή. Ο Παρτσι μου είπε:αυτό θα σου έλεγα και ο Σφακ ναι μου λέει σωστά. Τον ρώτησα κιόλας (γιατί έτσι νόμιζα) αν από φυσικό κύκλο είναι πιο υγιή τα ωάρια και μου απάντησε κατηγοριματικα όχι. Μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο φυσικός ή διέγερση. Του τόνισα ότι με την δουλειά έχω τεράστιο θέμα (με τις ώρες κλπ) και μου είπε πως από τις 06.30 κάθε μέρα είναι εκεί και μπορώ να έχω τελειώσει και στις 07.00 το πρωί! Ο Παρτσ μου έδωσε παραπάνω εξετάσεις (ακόμα και για ιλαρα) υπέρηχο μου έκανε ένα τέταρτο και μου είπε για τα φεμαρα, ενώ ο Σφακ υπέρηχο 2 λεπτών και μου έγραψε (για να τα έχω) τα σερπαφαρ. Σαν έλεγχο δλδ ο Παρτσι ασχολήθηκε παραπάνω αυτό οφείλω να το πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Μπραβο κορίτσι μου εμένα ωραία μου ακουγονται όλα. Από τιμές τι σου είπαν? 

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα στο Παρτσι γιατί είδα το ρολόι και έπρεπε σε 20 λεπτά να είμαι στο ΓΕΝΕΣΙΣ και τον Σφακ δεν τον ρώτησα γιατί είχα ένα κεφάλι νταούλι χαχαχαχαχα. Θα ρωτήσω (γιατί μου έστειλε ένα email) με το σχήμα του φυσικού κύκλου και μου είπε:ότι θες στείλε μου email για απορίες κλπ. Το ίδιο και ο Παρτσι αλλά τηλεφωνικά. Στην ουσία το μόνο διαφορετικό που μου πρότεινε ο Σφακ ήταν για υστεροσκοπηση πριν την ΕΤ για να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι καλά. Το οποίο μπορεί και μετά από 1-2 ωοληψιες να μου το πει και ο Παρτσι. Έχω μπερδευτεί πολύ πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα στο Παρτσι γιατί είδα το ρολόι και έπρεπε σε 20 λεπτά να είμαι στο ΓΕΝΕΣΙΣ και τον Σφακ δεν τον ρώτησα γιατί είχα ένα κεφάλι νταούλι χαχαχαχαχα. Θα ρωτήσω (γιατί μου έστειλε ένα email) με το σχήμα του φυσικού κύκλου και μου είπε:ότι θες στείλε μου email για απορίες κλπ. Το ίδιο και ο Παρτσι αλλά τηλεφωνικά. Στην ουσία το μόνο διαφορετικό που μου πρότεινε ο Σφακ ήταν για υστεροσκοπηση πριν την ΕΤ για να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι καλά. Το οποίο μπορεί και μετά από 1-2 ωοληψιες να μου το πει και ο Παρτσι. Έχω μπερδευτεί πολύ πραγματικά! 

Δες το κόστος.Και οι δύο γιατροί είναι αξιόλογοι και θα σε βοηθήσουν.

Ο Σφακ πήζει από κόσμο,εγώ για πρώτο ραντεβού είχα πάει στο γραφείο του και μιλήσαμε μια ώρα κι όχι στο Γένεσις.

Στο Γένεσις οι χρόνοι είναι περιορισμένοι.Ειναι το μόνο αρνητικό του κέντρου,όχι του γιατρού.Για τον γιατρό αρνητικό δεν έχω να πω.

Ακολούθησε το ένστικτο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δες το κόστος.Και οι δύο γιατροί είναι αξιόλογοι και θα σε βοηθήσουν.

Ο Σφακ πήζει από κόσμο,εγώ για πρώτο ραντεβού είχα πάει στο γραφείο του και μιλήσαμε μια ώρα κι όχι στο Γένεσις.

Στο Γένεσις οι χρόνοι είναι περιορισμένοι.Ειναι το μόνο αρνητικό του κέντρου,όχι του γιατρού.Για τον γιατρό αρνητικό δεν έχω να πω.

Ακολούθησε το ένστικτο σου.

Κι εγώ στο ιατρείο πείρα αλλά μόλις κατάλαβαν ότι ο χρόνος μου δεν (για να περιμένω ένα μήνα περίπου για ραντεβού) μου έκλεισαν στο ΓΕΝΕΣΙΣ. Αχ δεν ξέρω βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί τόσο πολύ.... και οι 2 καλοί ο Σφακ μου άρεσε γιατί ξέρω ότι έχει εμπειρία και με φυσικούς αλλά και σε μαγαλυτερες ηλικίες, ο Παρτσι γιατί ήταν τόσο σχολαστικός και επεξηγηματικος.... μου έγραψε πολλές εξετάσεις και είναι και στο Μητέρα που εκεί έχω το έμβρυο που μου έχει μείνει. Δεν ξέρω ειλικρινά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα στο Παρτσι γιατί είδα το ρολόι και έπρεπε σε 20 λεπτά να είμαι στο ΓΕΝΕΣΙΣ και τον Σφακ δεν τον ρώτησα γιατί είχα ένα κεφάλι νταούλι χαχαχαχαχα. Θα ρωτήσω (γιατί μου έστειλε ένα email) με το σχήμα του φυσικού κύκλου και μου είπε:ότι θες στείλε μου email για απορίες κλπ. Το ίδιο και ο Παρτσι αλλά τηλεφωνικά. Στην ουσία το μόνο διαφορετικό που μου πρότεινε ο Σφακ ήταν για υστεροσκοπηση πριν την ΕΤ για να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι καλά. Το οποίο μπορεί και μετά από 1-2 ωοληψιες να μου το πει και ο Παρτσι. Έχω μπερδευτεί πολύ πραγματικά! 

Πάρε τον χρόνο σου κορίτσι μου. Όποιος σου εμπνεύσει εμπιστοσύνη εκεί να πας ☺ δες και το οικονομικό και τι παρεχει ο καθένας και αποφασιζεις. Θα νιώσεις τι είναι  σωστό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κλαιω.. γτ ειδα αυτα τα μπαλάκια κ λεω θεε μου τα παιδια μας.. κ να που τελικα δεν έγιναν μωρα.. θα μαζέψω τα κομματια μου.. εχω περασει παρα πολλα δεν ειναι της παρούσης κ βγηκα καλα και δυνατη. Αυτο θα κανω κ τωρα.. καλη εγκυμοσυνη! Να τα κρατας ζεστα κ να τα αγαπας! Ολα τα καλα σου ευχομαι💖ευχαριστω παρα πολυ για τη στηριξη! 

Αχ κορίτσι μου... Μπορεί να μην έχω ξεκινήσει ακόμα καλά καλά αυτο το "ταξίδι" της εξωσωματικης.. στο οποιο δεν ξέρω τι με περιμένει... Αλλά νομίζω ότι μπορώ να σε νιωσω.. Πιστεύω πολύ στη δύναμη των γυναικων..ότι ποτέ δεν τα παρατανε κ παλεύουν μέχρι τέλους.. έτσι κι εσυ.. τώρα μπορεί να σου φαίνεται βουνό όλο αυτό κ να κυριαρχεί μέσα σου ή απογοητευση..Είμαι σίγουρη ομως σύντομα θα ξεκινήσεις πάλι δριμύτερη κ θα πετύχεις!! Είναι ένα " ταξίδι" που ειναι διαφορετικό για κάθε μία από μας, αλλά ο προορισμός είναι ίδιος κ είναι ένας για όλες μας: Το ή τα ΠΑΙΔΙΑ μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κι εγώ στο ιατρείο πείρα αλλά μόλις κατάλαβαν ότι ο χρόνος μου δεν (για να περιμένω ένα μήνα περίπου για ραντεβού) μου έκλεισαν στο ΓΕΝΕΣΙΣ. Αχ δεν ξέρω βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί τόσο πολύ.... και οι 2 καλοί ο Σφακ μου άρεσε γιατί ξέρω ότι έχει εμπειρία και με φυσικούς αλλά και σε μαγαλυτερες ηλικίες, ο Παρτσι γιατί ήταν τόσο σχολαστικός και επεξηγηματικος.... μου έγραψε πολλές εξετάσεις και είναι και στο Μητέρα που εκεί έχω το έμβρυο που μου έχει μείνει. Δεν ξέρω ειλικρινά! 

Καλημερα ειμαι και εγω στο μητερα κανω φυσικους επειδη και εγω εργαζομαι μπορω να πω εχω ταχεια εξυπηρετηση . Σε ποιον γιατρο ησουν πριν?

Επισης να σου πω το μητερα εχει πολυ καλο εμβρυολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Τι να σου απαντήσω τώρα,εγώ για φυσικούς πήρα γνώμες από τα κορίτσια εδώ και δαγκωτο Σφακ.

Χωρίς να ξέρω τον άλλο γιατρό θεωρώ πως ο Σφακ τα ψάχνει όλα,δεν θα ακούσεις από αυτόν ήταν τυχαίο,έχει μια εξήγηση και σχέδιο β ο,τι και να γινει.

Αν αντέξεις τις τεράστιες αναμονες στο Γένεσις πήγαινε μαζί του.

Την προηγούμενη φορά είχες κάνει διέγερση σωστά?Τώρα σε απέτρεψαν από όσο καταλαβαίνω.

Παντού και με όλους υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά.....με καλή καρδιά θα σας πω το εξής....Μην πάτε σε κανέναν  με τυφλή εμπιστοσύνη όσο καλός και να ακούγεται όσο καλός και να φαίνεται  ...θα σας δώσω δύο παραδείγματα που καλά...αληθινά που δυστυχώς συνέβησαν....το ένα πριν 5 χρόνια στον μεγάλο γιατρο εξωσωματικής Πα....έκανα υπέρηχο όλα καλά και όλα ωραία.....πηγαινα για  διέγερση...τότε...θέληση να πάω και σε εξωτερικό διαγνωστικό ώστε να μου μετρήσουν καλύτερα τα μεσα μου...χαχα μου λέει η κοπέλα του διαγνωστικου έχεις έναν πολυποδα πολύ πολύ μικρό....αποκλείεται λέω εγώ....ολόκληρος Παν..και δεν  ....εσυ που μόλις 40αρα το είδες...Φυσικά από μέσα μου .....Και όντως η κοπέλα καλή της ώρα...το είχε βρει ...όπου ο γιατρός μου τον είδε την επόμενη εβδομάδα σε μια πιο εντατική παρακολούθηση...Όχι ότι δεν θα το έβλεπε...Αλλά συμβαίνουν όλα....Όλα ολα 

Ο Σφακ....Καλός πολύ καλός  ..Σαν όνομα...Σαν άνθρωπος σαν γιατρός...κι όμως....Εγώ έβαλα έμβρυα προεμφυτεύτικου και πήρα τελείως αρνητικό....Και οι γενετιστες λένε ξεκάθαρα πείτε στον γιατρό να ελέγξει πιο καλά το ενδομήτριο...κοκ...Δυστυχώς ειδικά με τον σφακ μου στοίχισε πάρα πολύ οικονομικά....Και πιο πολύ συναισθηματικά .....Ήταν η αιτία που τα παράτησα για σχεδόν 2 χρόνια λογο ψυχολογικών..  Θέλω να σας πω ότι όλα συμβαίνουν....τα μάτια μας 14ρα....Δεν κάνουμε εμβρυομεταφορα εάν δεν έχουμε κάνει υστεροσκοπηση τις περισσότερες φορές....Δεν κάνουμε εάν δεν έχουμε πάρει έστω προληπτικά λίγο αντιβίωση και όσες μπορείτε οικονομικά εγχυσεις ενδομητρίου 20 ευρώ η μια ....έστω 10.....μη  αφήνεται τίποτα στην τύχη....Γιατί και εγώ τα άφηνα....Και έχω φτάσει εδώ.   Που εύχομαι καμία να.μην φτάσει...τόσες προσπάθειες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Καλημερα ειμαι και εγω στο μητερα κανω φυσικους επειδη και εγω εργαζομαι μπορω να πω εχω ταχεια εξυπηρετηση . Σε ποιον γιατρο ησουν πριν?

Επισης να σου πω το μητερα εχει πολυ καλο εμβρυολογικο

Καλημέρα κορίτσι μου. Στο Μητέρα πέτυχα στην 2η προσπάθεια αλλά παλλινδομισε 7+4 οπότε το γνωρίζω σαν κέντρο, αλλά τώρα (μετά από 2 προσπάθειες με τον ίδιο) ήρθε η ώρα να αλλάξω. Θεωρώ ότι υπήρχαν παραλείψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunset13 καλημέρα. Έχεις απόλυτο δίκιο πολλά πράγματα πρέπει να τα ψάχνουμε εμείς οι ίδιες. Για τις εγχυσεις να πω την αλήθεια μόνο στο ΓΕΝΕΣΙΣ τις έχω ακούσει και για την ώρα δεν μου είπε κάτι τέτοιο (εχθές τουλάχιστον ο Σφακ). Παρόλα αυτά ακόμα δεν ξέρω με ποιον από τους 2 θα συνεχίσω γιατί όπως κατάλαβες κι εγώ καμμένη είμαι. Ας ελπίσουμε ότι όλες μας θα κάνουμε ότι πρέπει και θα πετύχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Αχ κορίτσι μου... Μπορεί να μην έχω ξεκινήσει ακόμα καλά καλά αυτο το "ταξίδι" της εξωσωματικης.. στο οποιο δεν ξέρω τι με περιμένει... Αλλά νομίζω ότι μπορώ να σε νιωσω.. Πιστεύω πολύ στη δύναμη των γυναικων..ότι ποτέ δεν τα παρατανε κ παλεύουν μέχρι τέλους.. έτσι κι εσυ.. τώρα μπορεί να σου φαίνεται βουνό όλο αυτό κ να κυριαρχεί μέσα σου ή απογοητευση..Είμαι σίγουρη ομως σύντομα θα ξεκινήσεις πάλι δριμύτερη κ θα πετύχεις!! Είναι ένα " ταξίδι" που ειναι διαφορετικό για κάθε μία από μας, αλλά ο προορισμός είναι ίδιος κ είναι ένας για όλες μας: Το ή τα ΠΑΙΔΙΑ μας!!!

Έχεις απόλυτο δικιο κοριτσι μου.. πέφτουμε κ ξανα σηκωνόμαστε. Σου ευχομαι καλη, καλη επιτυχια στο ξεκίνημα σου! Και να μη νιώσεις ποτε ποτε αυτο το αίσθημα μεσα απο την καρδια μου! Καλη επιτυχια! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Δύσκολα τα πράγματα...σήμερα είδα αίμα ήταν πήγα τουαλέτα το μεσημέρι .Τωρα δεν έχω άλλο αιμα αλλά εχω ενοχλήσεις στην κοιλιά και στη μέση σαν της περιόδου αλλά μικρότερης έντασης. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ξεκούραση  μέχρι την χοριακη.Κανονικα αυτός θέλει να κάνω την Παρασκευή που είναι 11η μέρα αλλά εγώ είχα σκοπό να πάω αύριο.Σκέφτηκα να πάω και σημέρα το απόγευμα αλλά λέτε να φανεί κάτι 8η μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Δύσκολα τα πράγματα...σήμερα είδα αίμα ήταν πήγα τουαλέτα το μεσημέρι .Τωρα δεν έχω άλλο αιμα αλλά εχω ενοχλήσεις στην κοιλιά και στη μέση σαν της περιόδου αλλά μικρότερης έντασης. Πήρα τον γιατρό και μου είπε ξεκούραση  μέχρι την χοριακη.Κανονικα αυτός θέλει να κάνω την Παρασκευή που είναι 11η μέρα αλλά εγώ είχα σκοπό να πάω αύριο.Σκέφτηκα να πάω και σημέρα το απόγευμα αλλά λέτε να φανεί κάτι 8η μέρα;

Αν είχες βάλει βλαστοκυστες θα φανεί απλά θα είναι χαμηλή κατά πασα πιθανότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...