Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι!!Μετεφερα και ενα φρεσκο μοριδιο 4ης μερας απο φυσικο κυκλο και πληρωσα 1000€

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά ε; Πάντως στο μυαλό μου εγω είχα οτι η εμβρυομεταφορά κοστίζει πολύ λιγότερα δηλ γύρω στα 500. Έπαθα ένα σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ λυπαμαι!Βιοχημική ειχα κ εγώ με 4ης μερας εμβρυα.να μεταφερεις 5η μερα βλαστοκυστες ..κ εγω ιδια Αμη κ fsh 16-17.γιατί να κανεις προεμφυτευτικο;;;;

Προεμφυτευτικο έλεγχο θέλω μήπως υπάρχει πρόβλημα στα έμβρυα που έχω 2 βιοχημικές..ήταν άριστες αλλά μπορεί να υπήρχε πρόβλημα στα έμβρυα κ γι'αυτό έγινε βιοχημική..μέχρι στιγμής δεν βρέθηκε τίποτα για να απαντήσουν αυτες τις βιοχημικές..μόνο για βλαστοκυστες πάω δεν θέλω να παλεύω με τις 3ης ημερας..ξέρω κανένας τρόπος δεν είναι σίγουρος η ιατρική είναι μέχρι σε ένα σημείο από κει κ πέρα είναι θεός..απλά δεν θέλω πολλές δοκιμές πάνω στο σώμα μου είμαι 34 χρονών μέχρι τώρα έχασα τις δύο σάλπιγγες μου λόγο υδροσαλπιγγων δεν έχω να χάσω κ τα ωάρια μου ήδη έχω χαμηλή ΑΜΗ.. δυστυχώς έχω λίγο προκατάληψη στους γιατρούς που κάποιοι βλέπουν σαν χρήμα τον ανθρώπινο σώμα..αλλά δεν τελειώνει αγωνία θα συνεχίσω πιο εμπειρικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Στο embryolab στη Θεσσαλονίκη είμαι. Εσυ; Σε ρωτάω για την προλακτίνη γιατί πάντα ήταν πάνω απο το όριο των 23 μόνο την τελευταία φορά που έκανα και πήγε στο 22. Αλλά δε μου είπαν ποτέ τίποτα για προλακτίνη οτι αποτελεί πρόβλημα ούτε για χάπι να την μειώσει. Σήμερα σκεφτόμουν αν έπαιξε τον ρόλο της κ αυτη για την αποτυχία. 
Υστεροσκόπηση θα κάνω γιατί θέλει η γιατρός να δει το εσωτερικό της μητρας. Θα κάνουμε βιοψία μου είπε για ενδομητρίτιδα και θα κάνουμε scratching.

Το Embryolab έχω στην λίστα μου θα κλείσω ραντεβού για να τους μηλησω.. το scratcing  διάβασα κ εγώ έδινε πολλά αποτελέσματa..σ'ευχαριστώ..σου εύχομαι καλή επιτυχία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Το Embryolab έχω στην λίστα μου θα κλείσω ραντεβού για να τους μηλησω.. το scratcing  διάβασα κ εγώ έδινε πολλά αποτελέσματa..σ'ευχαριστώ..σου εύχομαι καλή επιτυχία..

Σε ευχαριστω πολύ! Και σε εσένα εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Προεμφυτευτικο έλεγχο θέλω μήπως υπάρχει πρόβλημα στα έμβρυα που έχω 2 βιοχημικές..ήταν άριστες αλλά μπορεί να υπήρχε πρόβλημα στα έμβρυα κ γι'αυτό έγινε βιοχημική..μέχρι στιγμής δεν βρέθηκε τίποτα για να απαντήσουν αυτες τις βιοχημικές..μόνο για βλαστοκυστες πάω δεν θέλω να παλεύω με τις 3ης ημερας..ξέρω κανένας τρόπος δεν είναι σίγουρος η ιατρική είναι μέχρι σε ένα σημείο από κει κ πέρα είναι θεός..απλά δεν θέλω πολλές δοκιμές πάνω στο σώμα μου είμαι 34 χρονών μέχρι τώρα έχασα τις δύο σάλπιγγες μου λόγο υδροσαλπιγγων δεν έχω να χάσω κ τα ωάρια μου ήδη έχω χαμηλή ΑΜΗ.. δυστυχώς έχω λίγο προκατάληψη στους γιατρούς που κάποιοι βλέπουν σαν χρήμα τον ανθρώπινο σώμα..αλλά δεν τελειώνει αγωνία θα συνεχίσω πιο εμπειρικά..

Το προτεινει ο γιατρος ή εσυ το θες; Κ εγώ το ηθελα πολυ και επέμενα( ενας λογος παραπανω με 2 αποτυχημενες στα 42 μου ετσι;) αλλα ο γιατρος μου ηταν καθετος μου ειχε πει δεν κανουμε για πλακα κ οτι ετυχε(τα ποσοστα εξωσωματικης δεν ειναι και υψηλα) κ ακομα κ η λαθος μερα ετ καταληγει σε βιοχημική! Οποτε με βλαστοκυστες ειχα επιτυχια κ ειχε δικιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Stelloni είπε:

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά ε; Πάντως στο μυαλό μου εγω είχα οτι η εμβρυομεταφορά κοστίζει πολύ λιγότερα δηλ γύρω στα 500. Έπαθα ένα σοκ!

Η σπερματεγχυση κοστιζει 300-500.ειναι κ αναλογα το κεντρο κ αναλογα τι θα κανεις..Το  κεντρο που ειμαι θεωρειτε ακριβο ,αλλα τελικα σε συγκριση κ διαβαζοντας κοπελες τελικα πιο ακριβο ειναι το μητερα ή το ιασω πχ σε φυσικους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Αχ ρε συ! Μακαρι! Πραγματικα! Ειχες κι εσυ;;; Ποια μερα της ετ; Μου δωσεις κουραγιο..

Ναι κοριτσάκι μου είχα κ είχα πάθει πανικό όπως εσύ. Μετρώντας κ τη μετά της ετ την 7η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stelloni είπε:

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά ε; Πάντως στο μυαλό μου εγω είχα οτι η εμβρυομεταφορά κοστίζει πολύ λιγότερα δηλ γύρω στα 500. Έπαθα ένα σοκ!

Εγώ ήμουν δίπλα στο new life. Όσα κ να μεταφέρεις κοστίζει 1200€ και συνολικά η εξωσωματική 2800€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

2200 περιπου με 2 εμβρυα 3ης μερας

Μόνο η εμβρυομεταφορα;;;2200;;;

Ειναι παρά πολλά χρήματα ,έχω κάθε σοκ.

Ελπιζω βέβαια να μη χρειαστεί αλλά καλό είναι να ξέρουμε για παν ενδεχόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Μόνο η εμβρυομεταφορα;;;2200;;;

Ειναι παρά πολλά χρήματα ,έχω κάθε σοκ.

Ελπιζω βέβαια να μη χρειαστεί αλλά επειδή και καλό είναι να ξέρουμε για παν ενδεχόμενο.

Ασε ασε...μακαρι κοριτσι μου και αχρειαστοι να ειναι ολοι οι γιατροι  αλλα ας οψεται η αναγκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου λύσατε την απορία! Εξακολουθώ βέβαια να πιστεύω ότι τα χρήματα είναι αρκετά πολλά άλλα δε μπορούμε να κάνουμε διαφορετικά! Ας ελπίσουμε ότι όλες μας γρήγορα θα γίνουμε μανούλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια έχει καμία εμπειρία από το ακεσω; πόσο κοστίζει η εξωσωματική; 

Καλησπέρα. Εγώ περνάω επιτροπή αυτές τις μέρες και μετά θα ξεκινήσω στο Ακεσώ.ο γιατρός μου είπε να υπολογίζω 2500-3000.Αν θέλεις κάποια άλλη πληροφορία μου λες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , μια άλλη ερώτηση.Εχει περάσει κάποια επιτροπή τώρα εν μέσω πανδημίας? Θέλω να μάθω αν είναι τυπικοί στην ώρα του ραντεβού ή αν θα έχω καθυστέρηση. Σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenia1983 είπε:

Κορίτσια έχει καμία εμπειρία από το ακεσω; πόσο κοστίζει η εξωσωματική; 

Embryoart εννοείς? Νομίζω έχει αλλάξει.. Εγώ εκεί έκανα.. Ωοληψια και εμβρυομεταφορα 2500..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια μου , μια άλλη ερώτηση.Εχει περάσει κάποια επιτροπή τώρα εν μέσω πανδημίας? Θέλω να μάθω αν είναι τυπικοί στην ώρα του ραντεβού ή αν θα έχω καθυστέρηση. Σας ευχαριστώ

Πέρασα πριν λίγες μέρες. Ναι κατευθείαν δίνεις τα χαρτιά σου αλλά περιμένεις μέχρι να βγει η απόφαση. Εγώ περίμενα περίπου 2 ώρες στο σύνολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Πέρασα πριν λίγες μέρες. Ναι κατευθείαν δίνεις τα χαρτιά σου αλλά περιμένεις μέχρι να βγει η απόφαση. Εγώ περίμενα περίπου 2 ώρες στο σύνολο.

Αλήθεια? Βγαίνει την ίδια ώρα? Την ίδια μέρα περνάει η μητέρα μου επιτροπή για κάποιο θέμα υγείας που έχει κ προσπαθώ να τα προλάβω όλα. Οπότε αν είναι να περιμένω για την απόφαση, το βλέπω δύσκολο.. Σε ευχαριστω για την ενημέρωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elephant είπε:

Καλησπέρα. Εγώ περνάω επιτροπή αυτές τις μέρες και μετά θα ξεκινήσω στο Ακεσώ.ο γιατρός μου είπε να υπολογίζω 2500-3000.Αν θέλεις κάποια άλλη πληροφορία μου λες

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Με ποιον γιατρό τσιρ...; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Embryoart εννοείς? Νομίζω έχει αλλάξει.. Εγώ εκεί έκανα.. Ωοληψια και εμβρυομεταφορα 2500..

Ναι ναι! Σ ευχαριστώ πολυ! Αν μου επιτρέπεις πως πήγες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα ο τσιρ. Παίρνει τόσα?έχει πάντως αρκετούς γιατρούς που συνεργάζεται το κέντρο αυτό κ καλό εμβρυολογοι εργαστήριο.μηπως κάθε γιατρός συνεργάτης έχει τη δική του τιμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα ο τσιρ. Παίρνει τόσα?έχει πάντως αρκετούς γιατρούς που συνεργάζεται το κέντρο αυτό κ καλό εμβρυολογοι εργαστήριο.μηπως κάθε γιατρός συνεργάτης έχει τη δική του τιμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα ο τσιρ. Παίρνει τόσα?έχει πάντως αρκετούς γιατρούς που συνεργάζεται το κέντρο αυτό κ καλό εμβρυολογοι εργαστήριο.μηπως κάθε γιατρός συνεργάτης έχει τη δική του τιμή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2020 at 5:47 ΜΜ, ο/η mpourmpoura είπε:

Κοριτσια καμια τα φωτα της 

Κοπέλα μου ...με όλη μου την καρδιά ετοιμάσου να υποδεχθείς το μωρο σου....τα μωρά σου....λοιπόν ...ξάπλα....χαλάρωσε....Και όλα θα πάνε κατ ευχήν....ευχομαι να έχει γίνει η εμφύτευση γι αυτό να πονεσες έτσι....ξεκουράσου....Όχι σκύψιμο....Όχι σκάλες....τρώγε ανανααα μην ρωτας γιατί χαχα κάνει καλό στην εμφύτευση...Επίσης...ξηρούς καρπούς όχι αλατι....Διάβασε...δες τηλεόραση....προσευχη σου και όλα θα πάνε. Καλά......Εάν δεις ότι πονάς αρκετά.και πολύ ώρα....ρωτά τον γιατρό να πάρεις μποσκοπαν.....Επίσης μην ξεχάσουμε......με το θετικό.πρωτα ο Θεός....θα μετρήσεις οπωσδήποτε ορμόνες θυροειδης...προγεστερόνη και οιστραδιολη ...Και εάν κάνεις ινοχεπ θα Ζητήσεις να κάνεις την ειδική εξέταση  για να δεις εάν σε καλύπτει η δόση αυτή  . Φιλιά Καλό βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Ναι ναι! Σ ευχαριστώ πολυ! Αν μου επιτρέπεις πως πήγες; 

Ήταν η 1η προσπάθεια και σε μια βδομαδα μπαίνω στον 5ο!περιμενω με αγωνία τον μπεμπουλη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...