Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Οκ τα νορμαλ..Ευτυχως δεν σου δωσανε ιβορ Κ σου δωσε ινοχεπ που δε πονα τοσο. αγωνια παλι πωπω εγω πιστευω δεν θα εχεισ κανενα θεμα.το πολυ να σου αυξησει σικλακουρ..που ουτως ή αλλως με το + θα στα αυξησει !!!! :-))

Αμην 🙏🏻🙏🏻Δε θα ησυχάσω ποτε! Βοηθα παναγια ειμαι! Ευχαριστω παρα πολυ❤️Θα σας ενημερωσω οπωσδηποτε.. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αριστες ειναι οι βλαστοκυστες!!! Εγω ειχα βαλει απο καταψυξη ΑΑ κ 2 φρεσκιες ΑΒ.διαβαζα πριν για πονακια περιοδου κλπ.καθε περιπτωση ειναι διαφορετική ειτε δεις αιμα ειτε πονακια ειτε στηθος κραμπες οτιδηποτε νοιωθεις δυστυχως ακρη δε βγαινει ,παρα μονο με χοριακη.εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε πονεσα ουτε αιμα εμφυτευσης ουτε μια σταγονα μετα καφε ροζ μεχρι και σημερα που ειμαι 4,5 μηνων ουτε πονο..τη μερα της ετ τη μετραγε ο γιατρος μου ως 1η.Και παντα θελει πιο αργα μην ειναι χαμηλη την 9η κ αγχωθει πιο πολυ η γυναικα!ευχομαι μια τεραστια χοριακη συντομα!!! Αναμενουμε!!!

Ευχαριστώ πολύ!Λογικα την άλλη Πέμπτη(10η μέρα) θα πάω να κάνω τη χοριακη και θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που αργησα να απαντήσω , ευχαριστω παρα πολυ ολες σας. Ειδα βλεννα με λιγο αιμα, εννοειται επαθα πανικο, πηρα τηλ στο Γένεσις κ μ ειπε να κανω οιστραδιολη, προγεστερονη. Να μην Ανησυχω. Περιμενω να με παρουν για τα αποτελεσματα. Μπορει απο τις αντιπηκτικές ή τα Σαλοσπίρ... δεν ξερω. Για καποιο λογο ειμαι ηρεμη.. τωρα θες γιατι με ησυχασε αυτη; Θες γτ οτι ειναι να γινει θα γινει; Τι να πω; Θα σας ενημερωσω ναι; 

Μήπως να κάνεις κ μια χοριακη Μαζι Μ αυτές ?? Τι σου είπανε οτι θα δείξουν αυτές οι εξετάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μήπως να κάνεις κ μια χοριακη Μαζι Μ αυτές ?? Τι σου είπανε οτι θα δείξουν αυτές οι εξετάσεις?

Δε μου ειπε κτ.. το μονο π μ ειπε ειναι να τις κανω & να ειμαι ξαπλα.. για χοριακη δε μ ειπε κτ επομενως δεν εκανα. Τωρα περιμενω τηλ απο το κεντρο να μ πουν αποτελεσματα& οδηγίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!Λογικα την άλλη Πέμπτη(10η μέρα) θα πάω να κάνω τη χοριακη και θα σας πω!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!!! Να φωλιάσουν στη ζεστη κοιλίτσα σου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!!! Να φωλιάσουν στη ζεστη κοιλίτσα σου❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ!Περιμενουμε και τα δικά σου νέα!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Χθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα!Μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ που σημαίνει πολύ καλές όπως μου είπε και ο γιατρός.

Τωρα θα κάνω τη χοριακη σε 10 μέρες αλλά διάβασα ότι δείχνει και στις 9 .Την μέρα της μεταφοράς την μετράτε;Θα πάω και εγώ να κάνω την εξέταση στις 9 γι αυτό ρωτάω 😊

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις εγκυουλες αν είχαν δει αίμα μετά την έμβρυομεταφορα γιατί ο γιατρός μου είπε αν δω λίγο είναι καλό σημάδι δλδ θα έχει γίνει εμφύτευση.Αν δε δω όμως;;;🙄

Με το καλό να φωλιάσουν κορίτσι μου!! Τα εμβρυάκια σου είναι άριστα!! Εγώ έκανα χοριακη την 9η μέρα μετρώντας και τη μέρα της ετ. Είδα καφέ στο σκούπισμα 2 μέρες νωρίτερα. Δεν είναι απαραίτητο όμως να έχεις αίμα εμφύτευσης. Στο 25% μόνο συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό να φωλιάσουν κορίτσι μου!! Τα εμβρυάκια σου είναι άριστα!! Εγώ έκανα χοριακη την 9η μέρα μετρώντας και τη μέρα της ετ. Είδα καφέ στο σκούπισμα 2 μέρες νωρίτερα. Δεν είναι απαραίτητο όμως να έχεις αίμα εμφύτευσης. Στο 25% μόνο συμβαίνει. 

Ευχαριστώ πολύ!Μακάρι να φωλιάσουν και τα δυο!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.....να ευχηθώ με το καλο πάνω απ όλα να πάρετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας.....υπομονή στις κοπέλες που έχουν  διαφορά θεματάκια.....ευχομαι να πάνε όλα.σουπερ.πολλες φορές.βλεπουμε αίμα....Πριν την χοριακη που συνήθως είναι και η εμφύτευση.....Επίσης πονακια περιόδου....πρισμενο στήθος.   Όπου πολλές φορές οφείλονται και στα χάπια...Όπως και να έχει επίμονη και υπομονή....ζητω συγνωμη που το βάζω και σε αυτή την ενότητα...απλά....προσπαθώ....προσπαθώ και εγώ εδώ και 10 χρόνια και .....να γίνω μανούλα....Έχω κάνει πάνω από.10.

...και παλεύω....παλεύω...και ελπίζω να τα καταφέρω ....Κορίτσια χρειάζομαι άμεσα ενέσεις....ξεκινάω σήμερα.πρωτα ο.Θεόςκαι δεν μου φτάνουν.....έστω μια μενοπουρ ...ώστε να αγοράσω άλλη άμα χρειαστώ....καταλαβαίνετε ότι τα οικονομικά είναι δύσκολα.για όλες μας....Και.ειδικα για εμάς.που παλεύουμε.μεν χρόνια και πάμε και για προεμφυτεύτικο....Μου.λειπουν.δυο.ενεσεις ....Εάν.εχει κάποια θα με βοηθήσει αρκετά....μαζεύω έμβρυα υγείες ώστε αναγκαστικά κάνω διεγερσεις αρκετές και είναι δύσκολο.🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❣❣❣❤❤❤❤❤❤Σας ευχαριστώ πολύ για εύχομαι ολόψυχα με.το καλο❣❣❣🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤❤❤❤❤❤

 

 

.πολλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι, στην επιτροπή για τα φάρμακα της εξωσωματικής μπορεί να πάει ένας από τους δύο ή χρειάζεται να πάει το ζευγάρι? Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι, στην επιτροπή για τα φάρμακα της εξωσωματικής μπορεί να πάει ένας από τους δύο ή χρειάζεται να πάει το ζευγάρι? Ευχαριστώ

Μόνο εσύ πηγαίνεις. Αν και λόγω κορονοϊού νομίζω πως απλά στέλνεις το φάκελο σου ηλεκτρονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι, στην επιτροπή για τα φάρμακα της εξωσωματικής μπορεί να πάει ένας από τους δύο ή χρειάζεται να πάει το ζευγάρι? Ευχαριστώ

Καλησπέρα! Μπορείς  να πας μόνη σου αρκεί να έχεις συμπληρωμένη αυτή την υπεύθυνη δήλωση από το σύζυγό Σου. Επίσης θα πρέπει να πάει στα ΚΕΠ για το γνήσιο της υπογραφής.  Εκτός αν το κάνει ηλεκτρονικά μέσω gov. Την ίδια δήλωση πρπεει να συμπληρώσεις και εσύ απλά δεν χρειάζεται να έχεις το γνήσιο της υπογραφής καθώς θα είσαι παρούσα.

20200923_191731.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.....να ευχηθώ με το καλο πάνω απ όλα να πάρετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας.....υπομονή στις κοπέλες που έχουν  διαφορά θεματάκια.....ευχομαι να πάνε όλα.σουπερ.πολλες φορές.βλεπουμε αίμα....Πριν την χοριακη που συνήθως είναι και η εμφύτευση.....Επίσης πονακια περιόδου....πρισμενο στήθος.   Όπου πολλές φορές οφείλονται και στα χάπια...Όπως και να έχει επίμονη και υπομονή....ζητω συγνωμη που το βάζω και σε αυτή την ενότητα...απλά....προσπαθώ....προσπαθώ και εγώ εδώ και 10 χρόνια και .....να γίνω μανούλα....Έχω κάνει πάνω από.10.

...και παλεύω....παλεύω...και ελπίζω να τα καταφέρω ....Κορίτσια χρειάζομαι άμεσα ενέσεις....ξεκινάω σήμερα.πρωτα ο.Θεόςκαι δεν μου φτάνουν.....έστω μια μενοπουρ ...ώστε να αγοράσω άλλη άμα χρειαστώ....καταλαβαίνετε ότι τα οικονομικά είναι δύσκολα.για όλες μας....Και.ειδικα για εμάς.που παλεύουμε.μεν χρόνια και πάμε και για προεμφυτεύτικο....Μου.λειπουν.δυο.ενεσεις ....Εάν.εχει κάποια θα με βοηθήσει αρκετά....μαζεύω έμβρυα υγείες ώστε αναγκαστικά κάνω διεγερσεις αρκετές και είναι δύσκολο.🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❣❣❣❤❤❤❤❤❤Σας ευχαριστώ πολύ για εύχομαι ολόψυχα με.το καλο❣❣❣🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤❤❤❤❤❤

 

 

.πολλ

Σου ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη! Το 10 το καλο! Δυστηχως δεν χρησιμοποίησα αυτες τις ενεσεις δε μπορω να σε βοηθησω ομως σου στελνω ευχες, μεγαλη αγκαλια και πολλη αγαπη ❤️Ολες σε αυτη τη ρημάδα την προσπαθεια κ ο θεος μαζι μας!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η elephant είπε:

@Elenimar & @annie! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου, άρα εγώ πρέπει να πάω υποχρεωτικα εγώ από ότι κατάλαβα 

Αθήνα εισαι;Αν Ναι πρέπει να πας εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η elephant είπε:

@Elenimar & @annie! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου, άρα εγώ πρέπει να πάω υποχρεωτικα εγώ από ότι κατάλαβα 

Αθήνα εισαι;Αν Ναι πρέπει να πας εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Μόνο εσύ πηγαίνεις. Αν και λόγω κορονοϊού νομίζω πως απλά στέλνεις το φάκελο σου ηλεκτρονικά.

Πας κανονικά δεν δέχονται ηλεκτρονικά....Και φυσικά τα φάρμακα τα παίρνεις κατ ευθείαν την ίδια μέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Σου ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη! Το 10 το καλο! Δυστηχως δεν χρησιμοποίησα αυτες τις ενεσεις δε μπορω να σε βοηθησω ομως σου στελνω ευχες, μεγαλη αγκαλια και πολλη αγαπη ❤️Ολες σε αυτη τη ρημάδα την προσπαθεια κ ο θεος μαζι μας!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Αμήν κοπέλα μου ...αμήν....οι ευχές είναι σημαντικό αυτή την ώρα.....Έχει ο Θεός.....Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Πας κανονικά δεν δέχονται ηλεκτρονικά....Και φυσικά τα φάρμακα τα παίρνεις κατ ευθείαν την ίδια μέρα....

Αθήνα.. Θεσσαλονίκη βγάζουν απόφαση 10 μέρες μετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι, στην επιτροπή για τα φάρμακα της εξωσωματικής μπορεί να πάει ένας από τους δύο ή χρειάζεται να πάει το ζευγάρι? Ευχαριστώ

Εγώ όταν πέρασα τον Ιουνιο δεν πηγα καν. Έστειλα μόνο τον φάκελο λόγω covid.και μετά από 3 μέρες πηρα τηλ και μου είπαν τα αποτελέσματα και πηγα και πηρα την απόφαση. Αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εγώ όταν πέρασα τον Ιουνιο δεν πηγα καν. Έστειλα μόνο τον φάκελο λόγω covid.και μετά από 3 μέρες πηρα τηλ και μου είπαν τα αποτελέσματα και πηγα και πηρα την απόφαση. Αυτό. 

Μακάρι να γινόταν έτσι αλλά δεν νομίζω, δεν μου είπαν κάτι. Μου έχουν πει και ώρα οπότε μάλλον κανονικά θα γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.....να ευχηθώ με το καλο πάνω απ όλα να πάρετε γερά μωράκια στην αγκαλιά σας.....υπομονή στις κοπέλες που έχουν  διαφορά θεματάκια.....ευχομαι να πάνε όλα.σουπερ.πολλες φορές.βλεπουμε αίμα....Πριν την χοριακη που συνήθως είναι και η εμφύτευση.....Επίσης πονακια περιόδου....πρισμενο στήθος.   Όπου πολλές φορές οφείλονται και στα χάπια...Όπως και να έχει επίμονη και υπομονή....ζητω συγνωμη που το βάζω και σε αυτή την ενότητα...απλά....προσπαθώ....προσπαθώ και εγώ εδώ και 10 χρόνια και .....να γίνω μανούλα....Έχω κάνει πάνω από.10.

...και παλεύω....παλεύω...και ελπίζω να τα καταφέρω ....Κορίτσια χρειάζομαι άμεσα ενέσεις....ξεκινάω σήμερα.πρωτα ο.Θεόςκαι δεν μου φτάνουν.....έστω μια μενοπουρ ...ώστε να αγοράσω άλλη άμα χρειαστώ....καταλαβαίνετε ότι τα οικονομικά είναι δύσκολα.για όλες μας....Και.ειδικα για εμάς.που παλεύουμε.μεν χρόνια και πάμε και για προεμφυτεύτικο....Μου.λειπουν.δυο.ενεσεις ....Εάν.εχει κάποια θα με βοηθήσει αρκετά....μαζεύω έμβρυα υγείες ώστε αναγκαστικά κάνω διεγερσεις αρκετές και είναι δύσκολο.🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❣❣❣❤❤❤❤❤❤Σας ευχαριστώ πολύ για εύχομαι ολόψυχα με.το καλο❣❣❣🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤❤❤❤❤❤

 

 

.πολλ

Κορίτσι μου χωρίς να είμαι χίλια τα εκατό σίγουρη νομίζω ότι ή γιατρός μου αυτες τις ενεσεις θα μου γράψει.. Στις 19/10 όμως πρώτα ο θεός θα τις έχω στα χέρια μου.. πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο γι αυτό έχουμε καθυστερήσεις..Από ότι μου έχει πει λόγω της νεαρής ηλικίας μου οι ορμόνες μου δεν είναι πειραγμενες ακόμα κ θα παρω χαμηλές δόσεις.. Στην έγκριση που πήρα απ την επιτροπή γράφει εγκρίνεται (3000 μονάδες) Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι μπορεί να μου περισσέψουν γιατί Είμαι καινούργια στη διαδικασία κ δεν γνωρίζω πολλά ακόμα γιατί στο δημόσιο οι γιατροί σου λένε μονο τα απολύτως απαραίτητα και κάθε φορά  φεύγω γεμάτη απορίες.. Πάντως ευχαρίστηση μου αν σε εξυπηρετει ή ημερομηνία 19/10 που θα τις έχω αν είναι οι ίδιες που χρησιμοποιείς να σε βοηθήσω.. εγώ είμαι αθηνα εσύ? Να θυμάσαι οτι όταν θέλουμε κάτι πάρα πολύ σίγουρα θα γίνει.. Ο Θεούλης δεν αφήνει κανέναν!! Απλά είναι Αυτός μονο που θα αποφασίσει το πότε.. ευχομαι από καρδιάς αυτη τη φορά να πετύχει κ να γεμίσει το σπίτι σας χαρές!! Περιμένω απάντηση...❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η elephant είπε:

Μακάρι να γινόταν έτσι αλλά δεν νομίζω, δεν μου είπαν κάτι. Μου έχουν πει και ώρα οπότε μάλλον κανονικά θα γίνεται.

Ότι και να σου πούμε εδώ κορίτσι μου για να είσαι καλυμμένη πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία και ρώτησε αν πρέπει να πας, να έχεις υπεύθυνη δήλωση συζύγου και γενικά ότι απορία έχεις. Απ ότι καταλαβαίνω κάθε επιτροπή κάνει ότι θέλει κ ζητάει διαφορετικά πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/9/2020 at 12:49 ΜΜ, ο/η mpourmpoura είπε:

Καλησπερα,κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας εχω αγχωθει,ειναι η 2η εμβρυομεταφορα που εκανα με εμβρυα 3 ημερων στις 18 του μηνα με κατεψυγμενα εμβρυα,απο την πρωτη μερα ειχα εντονους πονους περιοδου κ 2 μερες κ μετα κρανπες κ νιωθω σα να ειναι λιγο βαρια η μητρα,αλλα δεν εχει πρηστει καθολου το στηθος ουτε εχω αλλα συμπτωματα,εχω τρελαθει κ φοβηθει η β χοριακη μου ειναι για 1 του μηνος.τι μπορει να συμβαινει κοριτσια.

Κοριτσια καμια τα φωτα της εδω?τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...