Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 22/9/2020 at 3:09 ΠΜ, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Διαβάζω καιρό αλλά είναι ή πρώτη φορά που γραφω.. θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες όσων έχουν κάνει εξωσωματική στο Ελενα ή πρόκειται να υποβληθούν άμεσα. Εγώ θα ξεκινήσω με τον κύκλο Οκτωβριου ή μάλλον του Νοεμβρίου..(Εκτός κ αν με τρενάρουν κιαλο..) Βρίσκομαι στο στάδιο που μόλις πήρα την έγκριση απ την επιτροπή (την πήρα πριν λίγες μερες κ ήταν ή δεύτερη μέρα περιόδου μου) Μου εξήγησαν λοιπόν ότι χανουμε τον κύκλο Σεπτεμβριου κ θα ξεκινήσουμε Οκτωβρη. Παίρνω σήμερα τηλ για ραντεβού για συνταγογράφηση των ενέσεων κ μου λένε 19/10 (που σημαίνει ότι πάλι θα έχω αδιαθετησει πριν το ραντεβού) κ άρα θα χάσω κ τον Οκτωβρη.. Αναρωτιέμαι αν τον Νοεμβρη βρουν αλλο λόγο να το αναβάλλουν.. Αν είναι δυνατόν για μία συνταγογράφηση ένα μήνα μετά ραντεβού.. Έχουμε ταλαιπωρηθεί πολλά χρονια όπως ολες φαντάζομαι με εξετασεις, αναμονές, αναβολές, άκαρπες προσπάθειες παράλληλα, θεραπείες με βιταμίνες απλά για να πεταξουμε χρήματα, κ άλλα πολλά που θέλω να μοιραστώ μαζί σας κ να σας έχω στο πλάι μου στην προσπάθεια μου!! Θα μου πείτε ακόμα δεν ξεκίνησες εξωσωματική κ βιαζεσαι.. Απλά ξέρω πολύ καλά ότι αυτη ή διαδικασία απαιτεί χρόνο ή μάλλον χρόνια κ ο χρόνος για μας είναι ο μεγαλύτερος εχθρός.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Γεια σου κορίτσι και καλώς όρισες!

Είναι γνωστό πως τα καλά κόποις κτώνται, το καλά πράγμα αργεί να γίνει, κάθε πράγμα στον καιρό του, (δεν μου έρχεται κάτι άλλο αυτή τη στιγμή) και ΟΛΑΑΑΑΑ αυτά συνηγορούν πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο! Αλήθεια είναι πως μετά από κάποια ηλικία ο χρόνος είναι αμείλικτος και κάπου εκεί αρχίζει το άγχος ... Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη για να συντονίσεις την όλη διαδικασία κ να μπαίνουν όλα στη σωστή τους σειρά. Είμαστε όλες εδώ να το ζήσουμε βήμα βήμα μαζί. Εδώ καταλαβαίνει η μία την άλλη απόλυτα! Ίδιες ανησυχίες, ίδιες αγωνίες, ίδιοι προβληματισμοί. Και ναι, μπορεί η κάθε περίπτωση να είναι διαφορετική αλλά κάτι καινούργιο μαθαίνεις, κάτι σε υποψιάζει διαβάζοντας εμπειρίες άλλων κοριτσιών και ίσως να σε ξεμπλοκάρουν και κάποια στιγμή...

Σου εύχομαι από καρδιάς λοιπόν καλή αρχή με αισιοδοξία και χαμόγελο!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλημέρα κορίτσια..έμεινα μακριά πολύ καιρό..στον Ιούλιο που έκανα εξωσωματική έγινε βιοχημική..μετά από ξεκούραση πήρα απόφαση για να βάλω τα κατάψυξηγμενα..για προλακτίνη πείρα dostinex ήταν ανεβασμένη, επειδή έχω hasimoto για τα αντισώματα πείρα medrol 4 μέρα παρά μέρα..όλα ήταν τέλεια η μήτρα ήταν έτοιμη..μου εξήγησαν ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αποτυχίας θα το πετύχουμε.. χθες έκανα χοριακη 22,75..αν είναι δυνατόν..πάλι βιοχημική θα γίνει.. Πέμπτη θα ξανακάνω αλλά δεν περιμένω αύξηση..4 άριστα έμβρυα 3ης ημέρας το αποτέλεσμα είναι μόνο βιοχημική..σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αλλά δεν ξέρω σε πια κριτήρια θα διαλέξω..μόνο που ξέρω είναι απο εδω κ πέρα θέλω έμβρυα 5ης ημέρας κ να γίνει γενετικός έλεγχος στα έμβρυα.. μπορώ κ να δοκιμάσω σε φυσικό κύκλο... κάποια απ'σας έχει τέτοια εμπειρία; Πώς προχώρησατε; Θέλω να μηλησω με το embryolab που έχω διαβάσει καλύτερα..μπορειτε να μου προτείνετε κάποια άλλα κέντρα στη Θεσσαλονίκη για να μηλησω κ μ'αυτους..

Καλημέρα κοπέλα μου!!σου εύχομαι να πανε όλα καλά κ να πετύχεις το πολυπόθητο αποτέλεσμα που όλες θελουμε🥰!κ εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι αλλά πήγα Αθήνα γιατί κανένα κέντρο δν με ενθουσίαζε κ ειδικά το εμβρυολαμπ,έχω δυο φίλες που προσπάθησαν από δυο φορές κ απέτυχαν κ τις δυο,μπορεί να έτυχε δν λέω αλλά δν ήθελα να περάσω κάτι τέτοιο!!εγω για το γένεσις ξέρω ότι έχει αναβαθμιστεί παρά πολύ κ έχει έρθει κ πολύ καλός γιατρός από Αθήνα κ επιβλέπει!μαζευεις γνώμες κ αποφασίσεις το καλύτερο!!😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Κι εγω πλατη! Αχου θα τρελαθω! Κοριτσια μου καντε μου μια θετικη σκεψη σας παρακαλω❤️Παει πολυς καιρος τα λεμε καιρο τωρα αρκετες με θυμούνται.. ανταποδίδω την καλοσύνη σας κ τις ευχες μου για υγιει κ τυχερά μωρα! Δε ξερω κι αυτος γτ μ πε 14 μερες μετα ωχου! Το αγχος δε το σκεφτεται ; Πφφφφ! 

Στις πόσες μέρες είσαι???έχεις περάσει τις 9? Δε ξέρω γιατί στο είπε .. σκέψου ειναι ήδη 5ης μέρας +9= 14!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλημέρα κορίτσια..έμεινα μακριά πολύ καιρό..στον Ιούλιο που έκανα εξωσωματική έγινε βιοχημική..μετά από ξεκούραση πήρα απόφαση για να βάλω τα κατάψυξηγμενα..για προλακτίνη πείρα dostinex ήταν ανεβασμένη, επειδή έχω hasimoto για τα αντισώματα πείρα medrol 4 μέρα παρά μέρα..όλα ήταν τέλεια η μήτρα ήταν έτοιμη..μου εξήγησαν ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αποτυχίας θα το πετύχουμε.. χθες έκανα χοριακη 22,75..αν είναι δυνατόν..πάλι βιοχημική θα γίνει.. Πέμπτη θα ξανακάνω αλλά δεν περιμένω αύξηση..4 άριστα έμβρυα 3ης ημέρας το αποτέλεσμα είναι μόνο βιοχημική..σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αλλά δεν ξέρω σε πια κριτήρια θα διαλέξω..μόνο που ξέρω είναι απο εδω κ πέρα θέλω έμβρυα 5ης ημέρας κ να γίνει γενετικός έλεγχος στα έμβρυα.. μπορώ κ να δοκιμάσω σε φυσικό κύκλο... κάποια απ'σας έχει τέτοια εμπειρία; Πώς προχώρησατε; Θέλω να μηλησω με το embryolab που έχω διαβάσει καλύτερα..μπορειτε να μου προτείνετε κάποια άλλα κέντρα στη Θεσσαλονίκη για να μηλησω κ μ'αυτους..

Μην προδικάζεις κορίτσι μου, μακάρι να αυξηθεί και να πάνε όλα καλά!!! Εγώ ήμουν στο new life με τον Παντελή. Προσωπικά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη, πήγα εκεί λόγω εμβρυολογου που θεωρείται από τις κορυφαίες στην Β. Ελλάδα. Να ξέρεις 1ο ραντεβού είναι δωρεάν. Και αν πας 2-4 μέρα του κύκλου σου κάνουν υπέρηχο για να δουν τη δυναμική των ωοθηκών. Εύχομαι οι πληροφορίες που σου δίνω να σου είναι άχρηστες και να προχωρήσει η κύηση σου κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Θελω λιγο τα φώτα σας..🙏🏻 15/9 εκανα την εμβρυομεταφορα 3 βλαστοκύστων απο χθες το απογευμα ποναω σαν να μ ερχεται η περιοδος κ με χτυπάει πισω στη μέση.. υπαρχει καποια κοπελα π να ειχε παρόμοια κατασταση; Κοντεύω να τρελαθω.. τρεμω απο αγχος κ αγωνια.. ειμαι τοσο στενοχωρημενη.. συγγνωμη αν σας βαρένω..😞

Αν δεν έχεις κάνει ovitrelle μετά την ετ σε παίρνει για τεστ άνετα. Εγώ έκανα στην 9η μέρα από την ετ που είσαι εσύ, 10η μου είχε ο γιατρός αλλά θα έσκαγα και ήταν 218. Οι πόνοι είναι φυσιολογικοί. Και στην αρχή της εγκυμοσύνης έχεις συνέχεια πονακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Καλημέρα κορίτσια..έμεινα μακριά πολύ καιρό..στον Ιούλιο που έκανα εξωσωματική έγινε βιοχημική..μετά από ξεκούραση πήρα απόφαση για να βάλω τα κατάψυξηγμενα..για προλακτίνη πείρα dostinex ήταν ανεβασμένη, επειδή έχω hasimoto για τα αντισώματα πείρα medrol 4 μέρα παρά μέρα..όλα ήταν τέλεια η μήτρα ήταν έτοιμη..μου εξήγησαν ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αποτυχίας θα το πετύχουμε.. χθες έκανα χοριακη 22,75..αν είναι δυνατόν..πάλι βιοχημική θα γίνει.. Πέμπτη θα ξανακάνω αλλά δεν περιμένω αύξηση..4 άριστα έμβρυα 3ης ημέρας το αποτέλεσμα είναι μόνο βιοχημική..σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αλλά δεν ξέρω σε πια κριτήρια θα διαλέξω..μόνο που ξέρω είναι απο εδω κ πέρα θέλω έμβρυα 5ης ημέρας κ να γίνει γενετικός έλεγχος στα έμβρυα.. μπορώ κ να δοκιμάσω σε φυσικό κύκλο... κάποια απ'σας έχει τέτοια εμπειρία; Πώς προχώρησατε; Θέλω να μηλησω με το embryolab που έχω διαβάσει καλύτερα..μπορειτε να μου προτείνετε κάποια άλλα κέντρα στη Θεσσαλονίκη για να μηλησω κ μ'αυτους..

Κορίτσι μην απογοητεύεσαι ακόμη,ίσως ανεβεί η χοριακη σου.

Σε ποιο κέντρο είσαι;Εγώ θα σου προτείνω να πας να δεις και ένα νέο κέντρο που άνοιξε στο Γένεσις και ονομάζεται Fertilia.Εγω εκεί κάνω την προσπάθεια μου και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Δεν ξέρω για φυσικούς κύκλους αλλά δε χάνεις τίποτα να κανεις μια συζήτηση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!Εγώ από τις τελευταίες που έφυγα για διακοπές (30/08) και γύρισα 11/09 όπου 14/09 πήγα στην δουλειά και είναι σαν να μην έλλειψα ποτέ...μια τρέλα! Εν ολίγης δεν έχω κάνει και κάτι σημαντικό για να σας πώ νέα.... με τις εξετάσεις κυστικής όλα καλά,η βιοψία από την παλινδρομή από ότι μου είπε ο γυναικολόγος μου (ο απλός στον εξωσωματικό δεν έχω πάει ακόμα) ήταν τυχαίο γεγονός.....επειδή όμως πραγματικά δεν θέλω να περάσω ξανά τα ίδια και γενικά είμαι ανήσυχο πνεύμα 🤣 Δευτέρα 28/09 που έχω ρεπό έκλεισα ραντεβού με άλλους 2 εξωσωματικούς για τους οποίους μετά από πολύ ψάξιμο,από κοπέλες εδώ αλλά και από το fb δεν έχω διαβάσει ούτε ένα αρνητικό. Ο ένας είναι ο Παρτσινέβελος και ο άλλος ο Σφακιανούδης (αν και το Γένεσις σαν κέντρο χωρίς να υπάρχει λόγος δεν μου καθόταν καλά ,με το που άρχισα να ψάχνω γι αυτόν και να μιλάω με κοπέλες είπα εδώ είμαστε).Δεν μπορεί....κάποιος από τους δύο θα μου κάνει το κλίκ πιστεύω. Το μόνο μείον είναι ότι έχω ήδη ένα εμβρυο στο Μητέρα και γι αυτό δεν μπορώ να περάσω επιτροπή δεύτερη φορά (πρέπει να είσαι στο μηδέν για να περάσεις) οπότε θα το παλέψω με φυσικούς που από ότι έχω διαβάσει είναι και πιο υγιή τα ωάρια. Θα δώ βέβαια τι θα μου προτείνουν και οι γιατροί και βλέπουμε! Αυτά από εμένα!

Καλημέρα κορίτσι! Χαίρομαι που επανήλθες δριμύτερη! Να καταλήξεις σ' αυτόν που όντως θα σου κάνει κλικ! Ακολουθούμε τον γιατρό κ παραβλέπουμε όλα τα άλλα... Θα μεταφέρεις το εμβρυάκι σου εκεί όπου θα αποφασίσεις και θα ξεκινήσεις την συλλογή σου! Εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά! Καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια..εγώ ήμουν στο embryoclinic στην Θεσσαλονίκη.. πιστεύω ότι θα βρω την λύση κάποια στιγμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κι εγω πλατη! Αχου θα τρελαθω! Κοριτσια μου καντε μου μια θετικη σκεψη σας παρακαλω❤️Παει πολυς καιρος τα λεμε καιρο τωρα αρκετες με θυμούνται.. ανταποδίδω την καλοσύνη σας κ τις ευχες μου για υγιει κ τυχερά μωρα! Δε ξερω κι αυτος γτ μ πε 14 μερες μετα ωχου! Το αγχος δε το σκεφτεται ; Πφφφφ! 

Μακάρι καλή μου! Μόνο θετική σκέψη! Σου στέλνω θετική ενέργεια! Μπόλικη, μπόλικη! Μωρέ να σου πω κάτι; Εγώ στη θέση σου θα έκανα ένα τεστάκι φαρμακείου στα γρήγορα! Έτσι για το καλό! Για σκέψου το ... Σου βάζω ιδέες εγώ τώρα ... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Μην ανησυχείς..... 16:20 εχω ραντεβού με το που βγω θα έχετε απευθείας ενημέρωση ζωντανά από την καρδιά των γεγονότων 😜😉🤣

Καλησπέρα έχω την εντύπωση πως ο Παρτσινεβελος είναι στο μητέρα όποτε δεν θα χρειαστεί να μεταφέρεις το εμβρυακι σου !!!!σου εύχομαι να πάρεις την σωστή απόφαση !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας εχω αγχωθει,ειναι η 2η εμβρυομεταφορα που εκανα με εμβρυα 3 ημερων στις 18 του μηνα με κατεψυγμενα εμβρυα,απο την πρωτη μερα ειχα εντονους πονους περιοδου κ 2 μερες κ μετα κρανπες κ νιωθω σα να ειναι λιγο βαρια η μητρα,αλλα δεν εχει πρηστει καθολου το στηθος ουτε εχω αλλα συμπτωματα,εχω τρελαθει κ φοβηθει η β χοριακη μου ειναι για 1 του μηνος.τι μπορει να συμβαινει κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!Χθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα!Μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ που σημαίνει πολύ καλές όπως μου είπε και ο γιατρός.

Τωρα θα κάνω τη χοριακη σε 10 μέρες αλλά διάβασα ότι δείχνει και στις 9 .Την μέρα της μεταφοράς την μετράτε;Θα πάω και εγώ να κάνω την εξέταση στις 9 γι αυτό ρωτάω 😊

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις εγκυουλες αν είχαν δει αίμα μετά την έμβρυομεταφορα γιατί ο γιατρός μου είπε αν δω λίγο είναι καλό σημάδι δλδ θα έχει γίνει εμφύτευση.Αν δε δω όμως;;;🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Χθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα!Μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ που σημαίνει πολύ καλές όπως μου είπε και ο γιατρός.

Τωρα θα κάνω τη χοριακη σε 10 μέρες αλλά διάβασα ότι δείχνει και στις 9 .Την μέρα της μεταφοράς την μετράτε;Θα πάω και εγώ να κάνω την εξέταση στις 9 γι αυτό ρωτάω 😊

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις εγκυουλες αν είχαν δει αίμα μετά την έμβρυομεταφορα γιατί ο γιατρός μου είπε αν δω λίγο είναι καλό σημάδι δλδ θα έχει γίνει εμφύτευση.Αν δε δω όμως;;;🙄

Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ όλα να πάνε καλά. Πράγματι οι βλαστοκυστες σου είναι άριστες... Εγώ κανένα απολύτως σημάδι δεν είχα ..ειδικά τις πρώτες μέρες δεν ένιωθα τίποτα. Μια μέρα 5 μέρες μετά την ετ είχα κραμπες κ πόνους περιοδου. Μετά πάλι τίποτα.. 2 μέρες πριν την χοριακη καούρες.. κ η χοριακη 308. Τώρα είμαι 9 εβδομάδων . .πάντως μη ψάχνεις συμπτώματα δύσκολο βέβαια το ξέρω .. εμένα πονούσε η πλάτη μου όπως όταν Μ έρχεται περίοδος .. στήθος πάλι?? Καθόλου.. μετά την 6η εβδομάδα Μ έπιασε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Χθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα!Μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ που σημαίνει πολύ καλές όπως μου είπε και ο γιατρός.

Τωρα θα κάνω τη χοριακη σε 10 μέρες αλλά διάβασα ότι δείχνει και στις 9 .Την μέρα της μεταφοράς την μετράτε;Θα πάω και εγώ να κάνω την εξέταση στις 9 γι αυτό ρωτάω 😊

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις εγκυουλες αν είχαν δει αίμα μετά την έμβρυομεταφορα γιατί ο γιατρός μου είπε αν δω λίγο είναι καλό σημάδι δλδ θα έχει γίνει εμφύτευση.Αν δε δω όμως;;;🙄

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Νομίζω πως κάτι φώλιασε μέσα σου ήδη ... 😉

Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Χαίρομαι που επανήλθες δριμύτερη! Να καταλήξεις σ' αυτόν που όντως θα σου κάνει κλικ! Ακολουθούμε τον γιατρό κ παραβλέπουμε όλα τα άλλα... Θα μεταφέρεις το εμβρυάκι σου εκεί όπου θα αποφασίσεις και θα ξεκινήσεις την συλλογή σου! Εύχομαι να σου έρθουν όλα βολικά! Καλή αρχή!

Έτσι ακριβώς. Εσύ τελικά το έκανες? Κατέληξες μετά το ραντεβού σου κάπου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα έχω την εντύπωση πως ο Παρτσινεβελος είναι στο μητέρα όποτε δεν θα χρειαστεί να μεταφέρεις το εμβρυακι σου !!!!σου εύχομαι να πάρεις την σωστή απόφαση !!!!

Ναι εκεί είναι και είναι ένα από τα συν που σκέφτομαι πριν καν πάω να τον δω αλλά..... με τόσο καλές συστάσεις για τον Σφακ..... νομίζω ότι έχω ήδη διαλέξει..... υπομονή ως την Δευτέρα. Θέλω να δω τι θα μου πουν και τι θα μου προτείνουν αλλά πραγματικά για Γενεσις με κόβω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Έτσι ακριβώς. Εσύ τελικά το έκανες? Κατέληξες μετά το ραντεβού σου κάπου? 

Κατέληξα εκεί που θα καταλήξεις κ εσύ στο τέλος ... 'Ολοι οι δρόμοι εκεί οδηγούν! 😄

Σήμερα 2η μέρα περιόδου έκανα τις αιματολογικές που μου ζήτησε και περιμένω καθοδήγηση ... Πιστά! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Κατέληξα εκεί που θα καταλήξεις κ εσύ στο τέλος ... 'Ολοι οι δρόμοι εκεί οδηγούν! 😄

Σήμερα 2η μέρα περιόδου έκανα τις αιματολογικές που μου ζήτησε και περιμένω καθοδήγηση ... Πιστά! 🙏

Α μια χαρά... λες ε???? Κι εγώ για εκεί με κόβω αλλά ποτέ δεν ξέρεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ όλα να πάνε καλά. Πράγματι οι βλαστοκυστες σου είναι άριστες... Εγώ κανένα απολύτως σημάδι δεν είχα ..ειδικά τις πρώτες μέρες δεν ένιωθα τίποτα. Μια μέρα 5 μέρες μετά την ετ είχα κραμπες κ πόνους περιοδου. Μετά πάλι τίποτα.. 2 μέρες πριν την χοριακη καούρες.. κ η χοριακη 308. Τώρα είμαι 9 εβδομάδων . .πάντως μη ψάχνεις συμπτώματα δύσκολο βέβαια το ξέρω .. εμένα πονούσε η πλάτη μου όπως όταν Μ έρχεται περίοδος .. στήθος πάλι?? Καθόλου.. μετά την 6η εβδομάδα Μ έπιασε.. 

Εύχαριστω πολύ σου εύχομαι και εσένα μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη !

Δεν ψάχνω συμπτώματα για κανένα λόγο.Αν κάτι έμαθα εδώ μέσα είναι ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν και ο χρόνος μέχρι την χοριακη δεν περνάει εύκολα όποτε προσπαθω να είμαι χαλαρή!Απλα με προβλημάτισε αυτό με το αίμα.Μια εβδομάδα υπομονή και θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Νομίζω πως κάτι φώλιασε μέσα σου ήδη ... 😉

Όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Σ´ευχαριστω καλή μου!Μακαρι να φωλιάσουν εκεί και οι δυο!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγγνωμη που αργησα να απαντήσω , ευχαριστω παρα πολυ ολες σας. Ειδα βλεννα με λιγο αιμα, εννοειται επαθα πανικο, πηρα τηλ στο Γένεσις κ μ ειπε να κανω οιστραδιολη, προγεστερονη. Να μην Ανησυχω. Περιμενω να με παρουν για τα αποτελεσματα. Μπορει απο τις αντιπηκτικές ή τα Σαλοσπίρ... δεν ξερω. Για καποιο λογο ειμαι ηρεμη.. τωρα θες γιατι με ησυχασε αυτη; Θες γτ οτι ειναι να γινει θα γινει; Τι να πω; Θα σας ενημερωσω ναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Χθες έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα!Μεταφεραμε 2 βλαστοκυστες 5ΑΑ που σημαίνει πολύ καλές όπως μου είπε και ο γιατρός.

Τωρα θα κάνω τη χοριακη σε 10 μέρες αλλά διάβασα ότι δείχνει και στις 9 .Την μέρα της μεταφοράς την μετράτε;Θα πάω και εγώ να κάνω την εξέταση στις 9 γι αυτό ρωτάω 😊

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις εγκυουλες αν είχαν δει αίμα μετά την έμβρυομεταφορα γιατί ο γιατρός μου είπε αν δω λίγο είναι καλό σημάδι δλδ θα έχει γίνει εμφύτευση.Αν δε δω όμως;;;🙄

Αριστες ειναι οι βλαστοκυστες!!! Εγω ειχα βαλει απο καταψυξη ΑΑ κ 2 φρεσκιες ΑΒ.διαβαζα πριν για πονακια περιοδου κλπ.καθε περιπτωση ειναι διαφορετική ειτε δεις αιμα ειτε πονακια ειτε στηθος κραμπες οτιδηποτε νοιωθεις δυστυχως ακρη δε βγαινει ,παρα μονο με χοριακη.εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε πονεσα ουτε αιμα εμφυτευσης ουτε μια σταγονα μετα καφε ροζ μεχρι και σημερα που ειμαι 4,5 μηνων ουτε πονο..τη μερα της ετ τη μετραγε ο γιατρος μου ως 1η.Και παντα θελει πιο αργα μην ειναι χαμηλη την 9η κ αγχωθει πιο πολυ η γυναικα!ευχομαι μια τεραστια χοριακη συντομα!!! Αναμενουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Κοριτσια συγγνωμη που αργησα να απαντήσω , ευχαριστω παρα πολυ ολες σας. Ειδα βλεννα με λιγο αιμα, εννοειται επαθα πανικο, πηρα τηλ στο Γένεσις κ μ ειπε να κανω οιστραδιολη, προγεστερονη. Να μην Ανησυχω. Περιμενω να με παρουν για τα αποτελεσματα. Μπορει απο τις αντιπηκτικές ή τα Σαλοσπίρ... δεν ξερω. Για καποιο λογο ειμαι ηρεμη.. τωρα θες γιατι με ησυχασε αυτη; Θες γτ οτι ειναι να γινει θα γινει; Τι να πω; Θα σας ενημερωσω ναι; 

Ετσι κανει ρε μας βγαζει τη ψυχη αυτος ο ανθρωπος..βεβαια ειναι σιγουρος τωρα, κατι ειδε..δε θεωρω φταιει η αγωγη...πες μου ποσο θα βγουνε τα νουμερα ξερω τα ορια ,τον ειχα πρηξει τοτε! Παιρνεις ουτρο κολπο κ στομα ;και σικλακουρ;εγω επαιρνα μονο ουτρο και τιποτα αλλο(με πηγε σε φυσικο)..σου δωσανε κ κορτιζονη κ ιβορ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Ετσι κανει ρε μας βγαζει τη ψυχη αυτος ο ανθρωπος..βεβαια ειναι σιγουρος τωρα, κατι ειδε..δε θεωρω φταιει η αγωγη...πες μου ποσο θα βγουνε τα νουμερα ξερω τα ορια ,τον ειχα πρηξει τοτε! Παιρνεις ουτρο κολπο κ στομα ;και σικλακουρ;εγω επαιρνα μονο ουτρο και τιποτα αλλο(με πηγε σε φυσικο)..σου δωσανε κ κορτιζονη κ ιβορ;

Πινω: 2 πρωι-2μεσημερι-2βραδυ ciclacur και utrogestan 1στομα+1 κολπίκο. Επισης, Σαλοσπίρ, ιnnohep αντιπηκτικές, medrol κορτιζονη.. κ ενα ακομη π αφορα το αυτοανοσο π εχω π μ ειπαν οκ δε τους ενοχλει. Αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Πινω: 2 πρωι-2μεσημερι-2βραδυ ciclacur και utrogestan 1στομα+1 κολπίκο. Επισης, Σαλοσπίρ, ιnnohep αντιπηκτικές, medrol κορτιζονη.. κ ενα ακομη π αφορα το αυτοανοσο π εχω π μ ειπαν οκ δε τους ενοχλει. Αυτα!!

Οκ τα νορμαλ..Ευτυχως δεν σου δωσανε ιβορ Κ σου δωσε ινοχεπ που δε πονα τοσο. αγωνια παλι πωπω εγω πιστευω δεν θα εχεισ κανενα θεμα.το πολυ να σου αυξησει σικλακουρ..που ουτως ή αλλως με το + θα στα αυξησει !!!! :-))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...