Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!Εγώ από τις τελευταίες που έφυγα για διακοπές (30/08) και γύρισα 11/09 όπου 14/09 πήγα στην δουλειά και είναι σαν να μην έλλειψα ποτέ...μια τρέλα! Εν ολίγης δεν έχω κάνει και κάτι σημαντικό για να σας πώ νέα.... με τις εξετάσεις κυστικής όλα καλά,η βιοψία από την παλινδρομή από ότι μου είπε ο γυναικολόγος μου (ο απλός στον εξωσωματικό δεν έχω πάει ακόμα) ήταν τυχαίο γεγονός.....επειδή όμως πραγματικά δεν θέλω να περάσω ξανά τα ίδια και γενικά είμαι ανήσυχο πνεύμα 🤣 Δευτέρα 28/09 που έχω ρεπό έκλεισα ραντεβού με άλλους 2 εξωσωματικούς για τους οποίους μετά από πολύ ψάξιμο,από κοπέλες εδώ αλλά και από το fb δεν έχω διαβάσει ούτε ένα αρνητικό. Ο ένας είναι ο Παρτσινέβελος και ο άλλος ο Σφακιανούδης (αν και το Γένεσις σαν κέντρο χωρίς να υπάρχει λόγος δεν μου καθόταν καλά ,με το που άρχισα να ψάχνω γι αυτόν και να μιλάω με κοπέλες είπα εδώ είμαστε).Δεν μπορεί....κάποιος από τους δύο θα μου κάνει το κλίκ πιστεύω. Το μόνο μείον είναι ότι έχω ήδη ένα εμβρυο στο Μητέρα και γι αυτό δεν μπορώ να περάσω επιτροπή δεύτερη φορά (πρέπει να είσαι στο μηδέν για να περάσεις) οπότε θα το παλέψω με φυσικούς που από ότι έχω διαβάσει είναι και πιο υγιή τα ωάρια. Θα δώ βέβαια τι θα μου προτείνουν και οι γιατροί και βλέπουμε! Αυτά από εμένα!

Γεια σου κοπελα μου ,μη σε νοιαζει πως ειναι το κεντρο και εγώ το ανεχτηκα σε φαση αναμονων κλπ αλλα δε μετανοιωςα στιγμη αλλωστε για αυτο απευθυνθηκα εκει απο την αρχη!!ο σφακ ειναι θεος,στο λεω εγγυημενα και ας ειχα τον κουμπαρο του εγώ γιατρο.το εμβρυο θα το μεταφερεις και οτι σου πει ο γιατρος ναι αυτο θα κανεις! Ξερει!!για τον Παρ δεν εχω αποψη..τελεια θα ειναι με φυσικό αν δεν ανταποκρινεσαι και θα κανεις και τροποποιημενους κ μια χαρα θα πανε ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοπελα μου ,μη σε νοιαζει πως ειναι το κεντρο και εγώ το ανεχτηκα σε φαση αναμονων κλπ αλλα δε μετανοιωςα στιγμη αλλωστε για αυτο απευθυνθηκα εκει απο την αρχη!!ο σφακ ειναι θεος,στο λεω εγγυημενα και ας ειχα τον κουμπαρο του εγώ γιατρο.το εμβρυο θα το μεταφερεις και οτι σου πει ο γιατρος ναι αυτο θα κανεις! Ξερει!!για τον Παρ δεν εχω αποψη..τελεια θα ειναι με φυσικό αν δεν ανταποκρινεσαι και θα κανεις και τροποποιημενους κ μια χαρα θα πανε ολα!!

Καλησπέρααααα!!!! Πραγματικά δεν βρήκα το παραμικρό άσχημο σχόλιο πουθενά... μιλούσα εχθές και με μια κοπέλα στο fb που τον έχει και μου λέει:από την στιγμή που μπορείς και μένεις έγκυος με τον Σφακ θα μείνεις με την πρώτη....αν δεν μπορεί αυτός δεν μπορεί κανένας! Θα δούμε την Δευτέρα...ναι πείρα στο Μητέρα σήμερα και επιβεβαίωσα ότι μπορώ να το μεταφέρω. Με τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 3 έδωσα και στις 2 προσπάθειες και φόρτωνα και το σώμα μου ορμόνες.Έχω βέβαια άλλη μια πένα που λήγει 05/2021 και ίσως χρειαστεί για κάτι λίγο αλλά για τους φυσικούς το πιστεύω ότι αν και ταλαιπωρία είναι αλλιώς!Εσύ φουσκώνεις????💖🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρααααα!!!! Πραγματικά δεν βρήκα το παραμικρό άσχημο σχόλιο στη σελίδα του.... μιλούσα εχθές και με μια κοπέλα στο fb που τον έχει και μου λέει:από την στιγμή που μπορείς και μένεις έγκυος με τον Σφακ θα μείνεις με την πρώτη....αν δεν μπορεί αυτός δεν μπορεί κανένας! Θα δούμε την Δευτέρα...ναι πείρα στο Μητέρα σήμερα και επιβεβαίωσα ότι μπορώ να το μεταφέρω. Με τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 3 έδωσα και στις 2 προσπάθειες και φόρτωνα και το σώμα μου ορμόνες.Έχω βέβαια άλλη μια πένα που λήγει 05/2021 και ίσως χρειαστεί για κάτι λίγο αλλά για τους φυσικούς το πιστεύω ότι αν και ταλαιπωρία είναι αλλιώς!

Συμφωνω και επαυξανω !! Ετσι ειναι!!!! και μη παρεξηγηθω και οτι κανω διαφημιση ,το τονιζω δεν ειναι ο γιατρος μου κ δεν τον ξερω προσωπικα! Και οι 2 αυτοι δεν εκμεταλλευονται,και αν δεν πιανεις σκανε!απλα ο σφακ ειναι πιο «γλυκουλης» οχι τοσο αποτομος να το πω ετσι.. Θα κανει οτι το καλυτερο!!αχ πολυ χαιρομαι που προσπαθεις παλι!!καλή αρχη !! ειμαι σιγουρη θα ειναι η καλυτερη!Εδω θα ημαστε και Θα το δεις σιγουραααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Συμφωνω και επαυξανω !! Ετσι ειναι!!!! και μη παρεξηγηθω και οτι κανω διαφημιση ,το τονιζω δεν ειναι ο γιατρος μου κ δεν τον ξερω προσωπικα! Και οι 2 αυτοι δεν εκμεταλλευονται,και αν δεν πιανεις σκανε!απλα ο σφακ ειναι πιο «γλυκουλης» οχι τοσο αποτομος να το πω ετσι.. Θα κανει οτι το καλυτερο!!αχ πολυ χαιρομαι που προσπαθεις παλι!!καλή αρχη !! ειμαι σιγουρη θα ειναι η καλυτερη!Εδω θα ημαστε και Θα το δεις σιγουραααα

Δεν υπήρχε περίπτωση να τα παρατήσω.......είπαμε: μέχρι τέλους!Απλά ήθελα να συνέλθω λίγο κι εγώ και το σώμα μου...αν και αδύνατη αυτόν τον μήνα επανήλθε το σώμα μου.....ήμουν πρισμένη (όχι ότι φαινόταν κάτι άσχημο εγώ όμως που ξέρω το σώμα μου,ο άντρας μου και η μαμά μου το καταλάβαιναν).Τώρα που νοιώθω καλά,ήρεμη και δυνατή πάμε πάλι! Εσύ πώς είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Δεν υπήρχε περίπτωση να τα παρατήσω.......είπαμε: μέχρι τέλους!Απλά ήθελα να συνέλθω λίγο κι εγώ και το σώμα μου...αν και αδύνατη αυτόν τον μήνα επανήλθε το σώμα μου.....ήμουν πρισμένη (όχι ότι φαινόταν κάτι άσχημο εγώ όμως που ξέρω το σώμα μου,ο άντρας μου και η μαμά μου το καταλάβαιναν).Τώρα που νοιώθω καλά,ήρεμη και δυνατή πάμε πάλι! Εσύ πώς είσαι? 

Καλά εκανες,ξεκουραστηκες ηρεμησες και τωρα πας δυναμικα ξανα!!!μπραβο!!εγω δεν ειχα κανενα θεμα αυτο το 4μηνο γενικοτερα φουσκωσα αποτομα ,η κοιλια ειναι πολυ μεγαλη πλεον..δε το περιμενα τοσο.ολα οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλά εκανες,ξεκουραστηκες ηρεμησες και τωρα πας δυναμικα ξανα!!!μπραβο!!εγω δεν ειχα κανενα θεμα αυτο το 4μηνο γενικοτερα φουσκωσα αποτομα ,η κοιλια ειναι πολυ μεγαλη πλεον..δε το περιμενα τοσο.ολα οκ!

Τι ωραία!!!!!!!!!!!!!!👶💖 Άντε με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Τώρα έχω την Καργακου για την εξωσωματική. Πριν είχα τον Κολιοπουλο ( λένε ότι είναι ο καλύτερος γιατρός του Ελενα κ όντως είναι). Αλλά δεν κάνει εξωσωματικές. Αυτός με παρέπεμψε στο τμήμα εξωσωματικής του Ελενα που είναι 3 γιατροί: δύο άντρες κ μία γυναίκα. Εμένα με έστειλε στην γυναίκα. Δεν έχει ιατρείο έξω. Σήμερα που κατάφερα κ μιλησα μαζί της μου εξήγησε ότι δεν είναι το θεμα ή συνταγογραφηση αλλα οτι έχει πολλές εξωσωματικές τον Οκτωβριο κ ότι ή κυρία στη γραμματεία φτιάχνει τα ραντεβού κ προγραμματίζει τις εξωσωματικες. Μου είπε λοιπόν η γιατρός να καλεσω ξανα σήμερα στη γραμματεία κ να ζητησω ραντεβού μία μέρα πριν την επόμενη περιοδο, χωρίς να μου εγγυηθεί ότι θα μου το αλλάξουν σίγουρα. Τεσπα καλεσα ξανά σήμερα αλλά ή κυρία στη γραμματεία μου μίλησε με ύφος (σαν να μου λέει εσύ είσαι πάλι μας έχεις ζαλισει με την ανυπομονησία σου). Κ μου είπε τελικά να ξανά καλεσω σε 2 ωρες.. Εγώ όμως πραγματικά ντραπηκα, αισθάνθηκα άσχημα με τον εαυτό μου κ είπα από μέσα μου να μην πιεζω καταστάσεις κ να τα αφήσω έτσι το ραντεβού 19/10. Οπότε αν δεν βρουν κάποιον άλλον λόγο να με τρενάρουν πρώτα ο Θεός κ ή Παναγιά θα ξεκινήσω με τον κύκλο Νοεμβριου..

Καλά σοβαρά τώρα? Αυτή πληρωνεται από τις δικές σου εισφορές. Είναι εκεί για να εξυπηρετήσει ΕΣΕΝΑ! δεν κατάλαβα που θα έχει και υφος. Ντράπηκες εσυ? Που θα έπρεπε να μην έχει μουτρα να σε κοιτάξει. Εκνευρίστηκα τώρα . Δώσε μου το τηλ να παρω εγω για σένα και θα καλοπερασει. Αμα δεν την αναφέρω στον προισταμενο της θα δει αν θα ξανά μιλησει με υφος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρααααα!!!! Πραγματικά δεν βρήκα το παραμικρό άσχημο σχόλιο πουθενά... μιλούσα εχθές και με μια κοπέλα στο fb που τον έχει και μου λέει:από την στιγμή που μπορείς και μένεις έγκυος με τον Σφακ θα μείνεις με την πρώτη....αν δεν μπορεί αυτός δεν μπορεί κανένας! Θα δούμε την Δευτέρα...ναι πείρα στο Μητέρα σήμερα και επιβεβαίωσα ότι μπορώ να το μεταφέρω. Με τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 3 έδωσα και στις 2 προσπάθειες και φόρτωνα και το σώμα μου ορμόνες.Έχω βέβαια άλλη μια πένα που λήγει 05/2021 και ίσως χρειαστεί για κάτι λίγο αλλά για τους φυσικούς το πιστεύω ότι αν και ταλαιπωρία είναι αλλιώς!Εσύ φουσκώνεις????💖🥰

Κορίτσια εκεί ποσο κοστίζει η εξωσωματική ξερουμε? Με τον Σφακ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσια εκεί ποσο κοστίζει η εξωσωματική ξερουμε? Με τον Σφακ.

Από Δευτέρα που θα πάω θα σου πω.... το πρώτο ραντεβού όμως (μόνο το πρώτο) κοστίζει 100€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρααααα!!!! Πραγματικά δεν βρήκα το παραμικρό άσχημο σχόλιο πουθενά... μιλούσα εχθές και με μια κοπέλα στο fb που τον έχει και μου λέει:από την στιγμή που μπορείς και μένεις έγκυος με τον Σφακ θα μείνεις με την πρώτη....αν δεν μπορεί αυτός δεν μπορεί κανένας! Θα δούμε την Δευτέρα...ναι πείρα στο Μητέρα σήμερα και επιβεβαίωσα ότι μπορώ να το μεταφέρω. Με τα φάρμακα έτσι κι αλλιώς 3 έδωσα και στις 2 προσπάθειες και φόρτωνα και το σώμα μου ορμόνες.Έχω βέβαια άλλη μια πένα που λήγει 05/2021 και ίσως χρειαστεί για κάτι λίγο αλλά για τους φυσικούς το πιστεύω ότι αν και ταλαιπωρία είναι αλλιώς!Εσύ φουσκώνεις????💖🥰

Θα κάνω μια μικρή παρεμβασουλα απλά για να επιβεβαιώσω κι εγώ το πόσο υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας είναι ο Σφακιανούδης.. Μας ενέπνευσε εμπιστοσύνη από το πρώτο ραντεβού και χαίρομαι που το ένστικτο μου με οδήγησε σε εκείνον και τώρα περιμένουμε τις ζουζουνες μας. Όσον αφορά τον άλλον γιατρό, ούτε εγώ έχω προσωπική εμπειρία, όμως από συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, όλα τα κορίτσια έχουν μόνο τα καλύτερα να πουν. Σου εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσι μου 🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerina32 καλημέρα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κι εμένα το ένστικτο μου λέει ότι ένας από τους 2 θα είναι ο άνθρωπος μου. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με τον πρ. γιατρό μου απλά επειδή συνεργάζεται με τον γυναικολόγο μου πιστεύω ότι εκεί κάτι μπερδεύεται (να μην μπει ο ένας στο κομμάτι του άλλου) και κάπου χάνεται το πράγμα με αποτέλεσμα να υπάρχουν παραλείψεις. Ας είναι η επόμενη η τυχερή και τελειομηνη μου και χαλάλι τα όσα έχω περάσει. Και πάλι σε ευχαριστώ και με το καλό! 💕❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Από Δευτέρα που θα πάω θα σου πω.... το πρώτο ραντεβού όμως (μόνο το πρώτο) κοστίζει 100€

Κατάλαβα. Οκ αντε πηγαινε να ρίξεις φως και σε εμάς τις υπόλοιπες 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Καλά σοβαρά τώρα? Αυτή πληρωνεται από τις δικές σου εισφορές. Είναι εκεί για να εξυπηρετήσει ΕΣΕΝΑ! δεν κατάλαβα που θα έχει και υφος. Ντράπηκες εσυ? Που θα έπρεπε να μην έχει μουτρα να σε κοιτάξει. Εκνευρίστηκα τώρα . Δώσε μου το τηλ να παρω εγω για σένα και θα καλοπερασει. Αμα δεν την αναφέρω στον προισταμενο της θα δει αν θα ξανά μιλησει με υφος. 

Θεα😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Θεα😂😂😂😂

Μα ρε συ δηλαδή δεν μπορώ με κάτι τέτοια έχει η άλλη και η κάθε άλλη τον πονο της και να έχει να αντιμετωπίσει και την κάθε ξυνομουρα? Ελπίζω να μου δωσει η κοπέλα το τηλ να την παρω να δουμε ποια θα ντραπει μετά. 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κατάλαβα. Οκ αντε πηγαινε να ρίξεις φως και σε εμάς τις υπόλοιπες 😁

Μην ανησυχείς..... 16:20 εχω ραντεβού με το που βγω θα έχετε απευθείας ενημέρωση ζωντανά από την καρδιά των γεγονότων 😜😉🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Θελω λιγο τα φώτα σας..🙏🏻 15/9 εκανα την εμβρυομεταφορα 3 βλαστοκύστων απο χθες το απογευμα ποναω σαν να μ ερχεται η περιοδος κ με χτυπάει πισω στη μέση.. υπαρχει καποια κοπελα π να ειχε παρόμοια κατασταση; Κοντεύω να τρελαθω.. τρεμω απο αγχος κ αγωνια.. ειμαι τοσο στενοχωρημενη.. συγγνωμη αν σας βαρένω..😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μην ανησυχείς..... 16:20 εχω ραντεβού με το που βγω θα έχετε απευθείας ενημέρωση ζωντανά από την καρδιά των γεγονότων 😜😉🤣

Έτσι έτσι είσαι η αντοποκριτρια μας τώρα θα σεβόμαστε 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Θελω λιγο τα φώτα σας..🙏🏻 15/9 εκανα την εμβρυομεταφορα 3 βλαστοκύστων απο χθες το απογευμα ποναω σαν να μ ερχεται η περιοδος κ με χτυπάει πισω στη μέση.. υπαρχει καποια κοπελα π να ειχε παρόμοια κατασταση; Κοντεύω να τρελαθω.. τρεμω απο αγχος κ αγωνια.. ειμαι τοσο στενοχωρημενη.. συγγνωμη αν σας βαρένω..😞

Κορίτσι μου δεν ξέρω να σου απαντήσω δυστυχώς κάποια κοπέλα θα το δει το μήνυμα σου και θα απαντήσει. Κάνε λίγη υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Θελω λιγο τα φώτα σας..🙏🏻 15/9 εκανα την εμβρυομεταφορα 3 βλαστοκύστων απο χθες το απογευμα ποναω σαν να μ ερχεται η περιοδος κ με χτυπάει πισω στη μέση.. υπαρχει καποια κοπελα π να ειχε παρόμοια κατασταση; Κοντεύω να τρελαθω.. τρεμω απο αγχος κ αγωνια.. ειμαι τοσο στενοχωρημενη.. συγγνωμη αν σας βαρένω..😞

Καλημέρα Jesabell! Τελικά είχαμε δεν είχαμε όλες εδώ... Είχα ακριβώς το ίδιο! Είχα ακριβώς πόνους περιόδου κ γενικά ό,τι ακριβώς έχω όταν έρχεται (μέχρι κ το στήθος ξεφουσκώσει εντελώς για να καταλάβεις) κ φυσικά είχα σκασει. Τελικά πήρα θετικό 😉

Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα Jesabell! Τελικά είχαμε δεν είχαμε όλες εδώ... Είχα ακριβώς το ίδιο! Είχα ακριβώς πόνους περιόδου κ γενικά ό,τι ακριβώς έχω όταν έρχεται (μέχρι κ το στήθος ξεφουσκώσει εντελώς για να καταλάβεις) κ φυσικά είχα σκασει. Τελικά πήρα θετικό 😉

Καλά αποτελέσματα! 

Μου εδωσες δυναμη κι εμενα ψιλοξεπριστηκε το στηθακι μ κ τωρα εχω λιγη ωρα π δε ποναω. Αχ ρε συ μακαρι μακαρι! Υγεια και ευλογία για εσενα κ το μωρο σου!!!! ❤️❤️❤️Αναμενω.. ευχαριστω παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

Μου εδωσες δυναμη κι εμενα ψιλοξεπριστηκε το στηθακι μ κ τωρα εχω λιγη ωρα π δε ποναω. Αχ ρε συ μακαρι μακαρι! Υγεια και ευλογία για εσενα κ το μωρο σου!!!! ❤️❤️❤️Αναμενω.. ευχαριστω παρα πολυ!

Επειδή αν κατάλαβα καλά έβαλες βλαστοκυστες να ξέρεις σε 9 μέρες ήδη φαίνεται δλδ εγώ έκανα 9 μέρες μετά την ετ κ είχα 124 (είμαι στον παρτσινεβελο). Εύχομαι πραγματικά να έχεις κ συ ένα θετικό αποτέλεσμα κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..έμεινα μακριά πολύ καιρό..στον Ιούλιο που έκανα εξωσωματική έγινε βιοχημική..μετά από ξεκούραση πήρα απόφαση για να βάλω τα κατάψυξηγμενα..για προλακτίνη πείρα dostinex ήταν ανεβασμένη, επειδή έχω hasimoto για τα αντισώματα πείρα medrol 4 μέρα παρά μέρα..όλα ήταν τέλεια η μήτρα ήταν έτοιμη..μου εξήγησαν ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος αποτυχίας θα το πετύχουμε.. χθες έκανα χοριακη 22,75..αν είναι δυνατόν..πάλι βιοχημική θα γίνει.. Πέμπτη θα ξανακάνω αλλά δεν περιμένω αύξηση..4 άριστα έμβρυα 3ης ημέρας το αποτέλεσμα είναι μόνο βιοχημική..σκέφτομαι να αλλάξω κλινική αλλά δεν ξέρω σε πια κριτήρια θα διαλέξω..μόνο που ξέρω είναι απο εδω κ πέρα θέλω έμβρυα 5ης ημέρας κ να γίνει γενετικός έλεγχος στα έμβρυα.. μπορώ κ να δοκιμάσω σε φυσικό κύκλο... κάποια απ'σας έχει τέτοια εμπειρία; Πώς προχώρησατε; Θέλω να μηλησω με το embryolab που έχω διαβάσει καλύτερα..μπορειτε να μου προτείνετε κάποια άλλα κέντρα στη Θεσσαλονίκη για να μηλησω κ μ'αυτους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Επειδή αν κατάλαβα καλά έβαλες βλαστοκυστες να ξέρεις σε 9 μέρες ήδη φαίνεται δλδ εγώ έκανα 9 μέρες μετά την ετ κ είχα 124 (είμαι στον παρτσινεβελο). Εύχομαι πραγματικά να έχεις κ συ ένα θετικό αποτέλεσμα κ τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Ναι βαλαμε 3 βλαστοκύστες 5ης ημέρας.. μου ειπε να κανω 14 μερες μετα αλλα δεν υπαρχει περιπτωση διοτι θα πεθανω απο το αγχος σκαφτομαι να παω το Σαββατο 26/9 κι ο θεος βοηθος ! Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια κ τις ευχες σου! Ελπιζω κ προσευχομαι καθημερινα.. και για ολα τα κοριτσια γιατι ξερω πως ειναι να περιμενεις κ να προσδοκας.. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Θελω λιγο τα φώτα σας..🙏🏻 15/9 εκανα την εμβρυομεταφορα 3 βλαστοκύστων απο χθες το απογευμα ποναω σαν να μ ερχεται η περιοδος κ με χτυπάει πισω στη μέση.. υπαρχει καποια κοπελα π να ειχε παρόμοια κατασταση; Κοντεύω να τρελαθω.. τρεμω απο αγχος κ αγωνια.. ειμαι τοσο στενοχωρημενη.. συγγνωμη αν σας βαρένω..😞

Καλημέρα... Κ εγώ έβαλα βλαστοκυστες κ σε 9 μέρες έκανα χοριακη κ είχα 308! Κ εγώ είμαι στον Παρτσινεβελο όπως η Τόκυο. Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Κ πιο συγκεκριμένα εγώ όταν αδιαθετουσα πονούσε η πλάτη μου. Ε είχα ακόμα κ αυτό!!! Όσο κ αν δε το πιστεύεις όπως κ εγώ όταν μου το λέγανε, είναι ίδια τα συμπτώματα περιόδου κ εγκύμοσυνης.. όσο για το στήθος?? Μετά την 6η βδομάδα έπιασε να πονάει κ όχι πολλά πράγματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα... Κ εγώ έβαλα βλαστοκυστες κ σε 9 μέρες έκανα χοριακη κ είχα 308! Κ εγώ είμαι στον Παρτσινεβελο όπως η Τόκυο. Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Κ πιο συγκεκριμένα εγώ όταν αδιαθετουσα πονούσε η πλάτη μου. Ε είχα ακόμα κ αυτό!!! Όσο κ αν δε το πιστεύεις όπως κ εγώ όταν μου το λέγανε, είναι ίδια τα συμπτώματα περιόδου κ εγκύμοσυνης.. όσο για το στήθος?? Μετά την 6η βδομάδα έπιασε να πονάει κ όχι πολλά πράγματα... 

Κι εγω πλατη! Αχου θα τρελαθω! Κοριτσια μου καντε μου μια θετικη σκεψη σας παρακαλω❤️Παει πολυς καιρος τα λεμε καιρο τωρα αρκετες με θυμούνται.. ανταποδίδω την καλοσύνη σας κ τις ευχες μου για υγιει κ τυχερά μωρα! Δε ξερω κι αυτος γτ μ πε 14 μερες μετα ωχου! Το αγχος δε το σκεφτεται ; Πφφφφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...