Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 24/7/2020 at 6:59 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπημένες μου. Τα νεα μου ειναι τα εξης: Οι σάκοι υπάρχουν ακόμα και τα έμβρυα έχουν και τα δύο καρδούλες. Όμως η αποκόλληση είναι τεράστιων διαστάσεων. Ειναι κυριως στον εναν σακο αλλα επηραζει και τον δευτερο. Σταματάω αντιπηκτικες και σαλοσπιρ, παίρνω τη μέγιστη δόση προγεστερονης και ξεκούραση. Δεν μπορούμε να ξέρουμε την εξέλιξη δυστυχώς κι αυτό είναι ότι χειρότερο στη φάση που είμαι τωρα. Τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα για το τι θα δω. 

Και τις καρδιές δεν ήθελα να τις ακούσω, δεν θέλω να "δεθω" με οποιονδήποτε τρόπο γιατί μετά ο πόνος θα είναι δυσβάσταχτος...

Πως είσαι τώρα κορίτσι μου; μειώθηκε η αιμοραγία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2020 at 9:36 ΠΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. @annie μου Έχω επαναληπτική  τρίτη πάλι μόνο στο σκουπισμα έχω λιγάκι μη φανταστείτε ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό και να είμαι ήρεμη!!!  @sunshine μου κορίτσι μου συγχαρητήρια . Έχεις βάλει βλαστοκυστες σωστά;; και εισαι στην 6η μέρα σημερα;;  αυτό το τεστ είναι το δικό την 6η μερα με βλαστοκυστες μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! 

IMG_20200723_173639.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου.. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.. Πραγματικά μην σε νοιάζει το λίγο αίμα.. Κι εγώ είχα ροζ αίμα λίγο στο σκούπισμα γιαπέντε μέρες.. Ήταν της εμφύτευσης πιθανότατα.. Το είχα πει στο γιατρό και μου είπε μην σε νοιάζει είναι σύνηθες... Τώρα διανύω την 11η εβδομάδα..

Με το καλό το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημερα !!!

Παρά πολύ όμορφα τα νέα σου είναι καταπληκτικό αριθμό πάντως εγώ είχα χάσει σχεδόν τα μισά έμβρυα από τα 24 ωραία μείνανε μόνο 15 να φανταστεις

Ίσως αν είχαμε κάνει μικρό γονιμοποίηση να είχαμε και περισσότερα γιατί και εγώ 24 είχα αρχικά,ίσως πάλι και όχι δεν έχει σημασία!

Οπως λες όμως είναι ωραιότατα και τα 6 !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.. Πραγματικά μην σε νοιάζει το λίγο αίμα.. Κι εγώ είχα ροζ αίμα λίγο στο σκούπισμα γιαπέντε μέρες.. Ήταν της εμφύτευσης πιθανότατα.. Το είχα πει στο γιατρό και μου είπε μην σε νοιάζει είναι σύνηθες... Τώρα διανύω την 11η εβδομάδα..

Με το καλό το μωράκι σου...

Να σαι καλά κοπέλα μου.. Ακόμα δεν το πιστευω αφου φαντάσου σήμερα έκανα και τεστ και βγήκε πολυ έντονο. Αυριο εχω επανάληψη χοριακης εσυ ένα παιδάκι περιμενεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω και επίσημα το μηδενικό μου στα χέρια μου! Την πρωτη μου αποτυχημένη Σπερματεγχυση, την πρωτη αρνητική Χοριακη. Πίστευα ότι θα ήμουν χειρότερα όμως κατά ένα περιεργο λόγο δεν είμαι. Ίσως γιατί το περιμενα? Ίσως γιατί δεν είχα εξαρχής πολλές ελπίδες? Γιατί στατιστικά είναι αυτά πως να το κανουμε. Εγώ παρολα αυτά νιώθω ηρεμία... Τέρμα το άγχος, τέρμα η αμφιβολία να σηκώσω ή όχι μια λεκάνη με ρουχα? Τέρμα το δίλημμα να κάνω μπάνιο στην θάλασσα ή όχι? Για μένα έρχεται η χαλάρωση  και ηξεκουραση από την επόμενη εβδομάδα και επίσημα που θα έχω και άδεια. Μίλησα με τον γιατρό μου καισυμφωνήσαμε από κοινου να τα πουμε μετά τον Δεκαπενταυγουστο. Δηλαδή αφήνω να περασει Ενας κυκλος καισυνεχίζω με δευτερη Σπερματεγχυσηστον μεθεπόμενο κυκλο. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες τόσο πολυ και μέσα από την καρδιά μου για όσες πληροφοριες με γεμίσατε όση στήριξη μου δώσατε και κυρίως για όση κατανόηση βρήκα εδώ μέσα. Να είστε καλά να προσεχετε τους εαυτούς σας κυρίως και τα ξανά λέμε σε λίγο καιρό. Καλη δυναμη σε όλες!! Φιλια πολλα😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Κορίτσια μου έχω και επίσημα το μηδενικό μου στα χέρια μου! Την πρωτη μου αποτυχημένη Σπερματεγχυση, την πρωτη αρνητική Χοριακη. Πίστευα ότι θα ήμουν χειρότερα όμως κατά ένα περιεργο λόγο δεν είμαι. Ίσως γιατί το περιμενα? Ίσως γιατί δεν είχα εξαρχής πολλές ελπίδες? Γιατί στατιστικά είναι αυτά πως να το κανουμε. Εγώ παρολα αυτά νιώθω ηρεμία... Τέρμα το άγχος, τέρμα η αμφιβολία να σηκώσω ή όχι μια λεκάνη με ρουχα? Τέρμα το δίλημμα να κάνω μπάνιο στην θάλασσα ή όχι? Για μένα έρχεται η χαλάρωση  και ηξεκουραση από την επόμενη εβδομάδα και επίσημα που θα έχω και άδεια. Μίλησα με τον γιατρό μου καισυμφωνήσαμε από κοινου να τα πουμε μετά τον Δεκαπενταυγουστο. Δηλαδή αφήνω να περασει Ενας κυκλος καισυνεχίζω με δευτερη Σπερματεγχυσηστον μεθεπόμενο κυκλο. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες τόσο πολυ και μέσα από την καρδιά μου για όσες πληροφοριες με γεμίσατε όση στήριξη μου δώσατε και κυρίως για όση κατανόηση βρήκα εδώ μέσα. Να είστε καλά να προσεχετε τους εαυτούς σας κυρίως και τα ξανά λέμε σε λίγο καιρό. Καλη δυναμη σε όλες!! Φιλια πολλα😘

Κοριτσι μου ακριβώς τα ιδια ένιωθα κι εγω στην πρώτη μου αρνητική προσπάθεια. Μεσα απο όλο αυτο γίνεσαι πιο δυνατή! Θα το δεις! Μη μασάς! Σφιξε δόντια κ προχωρά παρακάτω δες τι μπορείς να κανεις απο εδω κ περα! Και εμένα κατι μεσα μου το έλεγε οτι δε θα τα καταφέρω κι ας ημουν 25 χρόνων κ ήταν ολα με το μέρος μου οπως μου έλεγαν οι γιατροί κι ομως το ένιωθα οτι κατι δε παει καλα ! Δε τα κατάφερα αλλα δε το έβαλα κατβ στιγμή , Εκανα ηδη τη δεύτερη μου προσπάθεια κι αναμένω τωρα για τα αποτελέσματα. 

Κανε τα μπανακια σου ξεκουράσου γέμισε τις μπαταρίες σου κι οταν νιώσεις εσυ έτοιμη ξανά προχωράς! Σου στέλνω μια ζέστη αγκαλιά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου.. Ακόμα δεν το πιστευω αφου φαντάσου σήμερα έκανα και τεστ και βγήκε πολυ έντονο. Αυριο εχω επανάληψη χοριακης εσυ ένα παιδάκι περιμενεις;;

Θα δεις κορίτσι μου αύριο θα έχεις μια τεράστια χοριακή! Εγώ ένα παιδάκι.. Ξεκίνησα με δύο αλλά δυστυχώς το ένα δεν προχώρησε πριν ακούσουμε καρδιά.. Κι εγώ στην αρχή δεν το πίστευα και κοίταγα και ξανα κοίταγα τις χοριακές.. Έκανα καιρό να ηρεμήσω , σκεφτόμουν ότι όλο αυτό είναι ένα όνειρο και θα ξυονήσω.. Και τώρα φτάσαμε στο σημείο να το δούμε να κουνιέται.. Μαγικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2020 at 5:30 ΜΜ, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου εγω μάζεψα τα κομμάτια μου γρηγορα γρηγορα και μόλις εκανα την 2η μου προσπάθεια!
Κάναμε εμβρυομεταφορα,βάλαμε 2 υπέροχες βλαστοκυστες! 
ευχομαι σε όλες σας τα καλύτερα.
συγγνωμη που δεν σας γράφω συχνά τωρα πια αλλα περασα μια δύσκολη περίοδο. 
Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!! 🥰🙏🏻♥️

Κορίτσι μου με το καλό. Τώρα διάβασα τα νέα σου..Γιατί έχω χαθεί λίγο τελευταία.. Αυτή η προσπάθεια θα είναι η τυχερή σου.. Πότε έχεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου.. Ακόμα δεν το πιστευω αφου φαντάσου σήμερα έκανα και τεστ και βγήκε πολυ έντονο. Αυριο εχω επανάληψη χοριακης εσυ ένα παιδάκι περιμενεις;;

Σταυρι μου με το καλό!🥰Αχ δεν θυμάμαι καθόλου αν σου ευχήθηκα! Έχω τρεχαματα τελευταία και πραγματικά δεν θυμάμαι τι κάνω!😁 Δεν πειράζει! Καλύτερα να σου ευχηθώ 2 φορές παρά καθόλου! Εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου και σε λίγους μήνες να κρατάς μέσα στην αγκαλιά σου ένα υπέροχο μωράκι!(ή να πω δύο;) 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πως είσαι τώρα κορίτσι μου; μειώθηκε η αιμοραγία; 

Είμαι πολύ καλύτερα. Έχει σταματήσει το κοκκινο αίμα αλλά έχουν παραμείνει τα καφέ. Αν δεν τύχει πάλι κάτι επείγον την Πέμπτη θα πάω να δω τι γίνεται. Θυμάμαι κορίτσι μου είχες κι εσύ περιπέτεια με αίμα και τα είχε καταφέρει μια χαρά το αγγελούδι σου τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope Kορίτσι μου εγώ μεταξύ 8ης και 9ης εβδομάδας είδα αίμα. Πήρα το γιατρό , ήταν Σάββατο και με έστειλε στο μαιευτήριο. Ήταν αποκόλληση σάκου.. Κράτησε δύο μέρες το αίμα και ξαναπήγα για υπέρηχο στο ιατρείο του. Το μωρό ήταν μια χαρά, μάλιστα είχε μεγαλώσει και έδειχνε και δύο μέρες μεγαλύτερο και ακούσαμε δυνατά ξανα και καρδούλα. Τα καφέ κράτησαν σίγουρα μια εβδομάδα και παραπάνω.. Τα είχα μέχρι και το Σάββατο. Ακόμα δηλαδή φοβάμαι όταν πάω τουαλέτα αλλά τα καφέ μην σε ανησυχούν. Ξεκουράσου και όλα θα πάνε καλά.. ΕΜένα η αποκολληση εκλεισε δεν φαινεται πια.. Το ίδιο θα γινει και σε σενα σύντομα. Απλα θελει ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Κοριτσι μου ακριβώς τα ιδια ένιωθα κι εγω στην πρώτη μου αρνητική προσπάθεια. Μεσα απο όλο αυτο γίνεσαι πιο δυνατή! Θα το δεις! Μη μασάς! Σφιξε δόντια κ προχωρά παρακάτω δες τι μπορείς να κανεις απο εδω κ περα! Και εμένα κατι μεσα μου το έλεγε οτι δε θα τα καταφέρω κι ας ημουν 25 χρόνων κ ήταν ολα με το μέρος μου οπως μου έλεγαν οι γιατροί κι ομως το ένιωθα οτι κατι δε παει καλα ! Δε τα κατάφερα αλλα δε το έβαλα κατβ στιγμή , Εκανα ηδη τη δεύτερη μου προσπάθεια κι αναμένω τωρα για τα αποτελέσματα. 

Κανε τα μπανακια σου ξεκουράσου γέμισε τις μπαταρίες σου κι οταν νιώσεις εσυ έτοιμη ξανά προχωράς! Σου στέλνω μια ζέστη αγκαλιά! 🥰

@Alexouli τι ωραια αντιμετώπιση! Είναι κατραπακιά το κουλούρι τι να λέμε τωρα αλλά εσύ σηκώθηκες αμέσως! Όπως και το Λιλάκι μας που προχώρησε ήδη και σε λίγο θα πλέει σε πελάγη ευτυχίας. Όπως κι εγώ πριν 2 χρόνια που μετά το αρνητικό προχώρησα κατευθείαν σε νέα διέγερση και δεν τον μετάνιωσα στιγμή γιατί έχω τώρα αυτόν τον υπέροχο γιο και καθ'οδόν τα αδερφάκια του.

Να έχεις ένα τέλειο καλοκαιρι κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τ κανετε? Να ρωτησω κατι γινεται η χοριακη να πεφτει να κοψρις τα φαρμακα να αδιαθετησεις κ μετα η χοριακγ να ανεβει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Ίσως αν είχαμε κάνει μικρό γονιμοποίηση να είχαμε και περισσότερα γιατί και εγώ 24 είχα αρχικά,ίσως πάλι και όχι δεν έχει σημασία!

Οπως λες όμως είναι ωραιότατα και τα 6 !!!

Σημασία έχει να επιτευχθεί ο στόχος μας ένα δύο μωράκια αρκεί να γίνει το θαύμα γιατί η στιγμή που παίρνεις αγκαλιά αυτό το θαυματακι που χρόνια τον κινηγουσες είναι μαγική έχω ειλικρινά θα ξαναεκανα άλλες 100 φορές ότι έχω κάνει για την κάθε μέρα που ζω με τον γιο μου 😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Sunshine 88 και @Σταυρι συγχαρητήρια κορίτσια!! Καλούς διπλασιασμούς στις χοριακές σας!!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ 😍😍😍😍..

Με τα καφέ μην τρελαίνεσαι παλιο είμαι είναι καθαρίζει ξεκουράσει καλή σκεψει και όλα θα πάνε τέλεια εγώ τότε φοβόμουν να πάω τουαλέτα μην δω καφέ αλλά όλα πήγαν μια χαρά και σταμάτησαν κάπου κοντά στο τέταρτο μήνα και εκεί μου άρχιζε η συχνουρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό. Τώρα διάβασα τα νέα σου..Γιατί έχω χαθεί λίγο τελευταία.. Αυτή η προσπάθεια θα είναι η τυχερή σου.. Πότε έχεις χοριακή;

Σε ευχαριστω κοριτσι μου την άλλη Δευτέρα!! 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σταυρι μου με το καλό!🥰Αχ δεν θυμάμαι καθόλου αν σου ευχήθηκα! Έχω τρεχαματα τελευταία και πραγματικά δεν θυμάμαι τι κάνω!😁 Δεν πειράζει! Καλύτερα να σου ευχηθώ 2 φορές παρά καθόλου! Εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου και σε λίγους μήνες να κρατάς μέσα στην αγκαλιά σου ένα υπέροχο μωράκι!(ή να πω δύο;) 💗💗

Νιώθω μουδιασμένη κορίτσι μου θελω να χαρω και φοβάμαι.. Το φιλοσοφησα όμως θα χαρω και ότι γίνει.. Σ ευχαριστώ πολυωκαι σε σενα ευχομαι γρήγορα εγκυουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια τ κανετε? Να ρωτησω κατι γινεται η χοριακη να πεφτει να κοψρις τα φαρμακα να αδιαθετησεις κ μετα η χοριακγ να ανεβει? 

Τι έγινε κορίτσι μου έκανες εμβρυομεταφορα; Λίγο δύσκολο στον ίδιο κυκλο έτσι όπως το λες Εκτός αν μεσολάβησε φυσική σύλληψη και ανεβαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου έκανες εμβρυομεταφορα; Λίγο δύσκολο στον ίδιο κυκλο έτσι όπως το λες Εκτός αν μεσολάβησε φυσική σύλληψη και ανεβαίνει

Οχι δεν εχουμε ερθει σε επαφη! Αδιαθετησα 17 του μηνα αιμα πολυ κομματια. Μεχρι κ σημερα μαύρα καφε υγρα. Κ η χοριακη σημερα ειναι 39 ενω την Τετάρτη 15/7 ηταν 29!κοντευω να τρελαθω παλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2020 at 9:36 ΠΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. @annie μου Έχω επαναληπτική  τρίτη πάλι μόνο στο σκουπισμα έχω λιγάκι μη φανταστείτε ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό και να είμαι ήρεμη!!!  @sunshine μου κορίτσι μου συγχαρητήρια . Έχεις βάλει βλαστοκυστες σωστά;; και εισαι στην 6η μέρα σημερα;;  αυτό το τεστ είναι το δικό την 6η μερα με βλαστοκυστες μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! 

IMG_20200723_173639.jpg

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια σε όλες σας που είστε έγκυες και καλή επιτυχία σε όσες περιμένετε ευχάριστα νέα!!!

Καλή δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2020 at 6:59 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αγαπημένες μου. Τα νεα μου ειναι τα εξης: Οι σάκοι υπάρχουν ακόμα και τα έμβρυα έχουν και τα δύο καρδούλες. Όμως η αποκόλληση είναι τεράστιων διαστάσεων. Ειναι κυριως στον εναν σακο αλλα επηραζει και τον δευτερο. Σταματάω αντιπηκτικες και σαλοσπιρ, παίρνω τη μέγιστη δόση προγεστερονης και ξεκούραση. Δεν μπορούμε να ξέρουμε την εξέλιξη δυστυχώς κι αυτό είναι ότι χειρότερο στη φάση που είμαι τωρα. Τρέμω κάθε φορά που πάω τουαλέτα για το τι θα δω. 

Και τις καρδιές δεν ήθελα να τις ακούσω, δεν θέλω να "δεθω" με οποιονδήποτε τρόπο γιατί μετά ο πόνος θα είναι δυσβάσταχτος...

Κοπέλα μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Μη σκέφτεσαι αρνητικά! Ο Θεός είναι μεγάλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Συγχαρητήρια σε όλες σας που είστε έγκυες και καλή επιτυχία σε όσες περιμένετε ευχάριστα νέα!!!

Καλή δύναμη!!!

Σ ευχαριστουμε γλυκιά μου μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...